.H-n O O c o Q fi <D O O) u O *2 O Mantels en Swaggers Mantelkostuums Japonnen Meisjes- en Kinderkonfektie Herenkostuums Sportkolberts - Pantalons Jongenskostuums r Baby en Kleuter l-l sterk verlaagde prijzen Op spannende dagen nu vanaf f 29,- nu vanaf f 25,- nu vanaf f9,- 3/4 Mantels, Rokken en Blouses Dames- en Herenregenjassen Jongensregenjassen f 16,90 nu vanaf f 49,- verlaagde prijzen Tweed- en Lodenjassen nu vanaf f 25,- OVERHEMDEN Kerko, Lincoln, Ottawa, Zeeland1s grootste speciaalzaak altijd gezonde huid met ZAAMSLAG SPORTNIEUWS Nu het einde van 't seizoen nadert... verkopen wij vanaf heden diverse einde-seriegoederen tegen V.. Speciale aanbieding in: 7 alom bekende merk ,The Flying Dutchman ver beneden fabrieksprijzen. katoene gabardine enz. Ic pr. Dora, eig. P. Haak-Riemens, Hoek 2e pr. Grietje s Elza, eig. L. A. Mullaert, Hoek. Oudere melkkoeien (gekalfd na 1 jan 1957) le pr. Aaltje, eig. P. J. den Hamer, Axel le pr. Paula, eig. K. G. Tollenaar-van Hoeve, Hoek; le pr. Adele, eig. aisvoren 2e pr. Dora van Othene, eig. Joh. Dekker, Zaamslag 2e pr. Emma's Bertus, eig. W. L. den Hamer, Axel3e pr. Liza, eig. C. Tollenaar-Tolle naar, Hoek. Groepen fokvee (3 stuks) le pr. K. G. Tollenaar van Hoeve, Hoek le pr. Al. Stallaert, Kloosterzande 2e pr. Joh. Dekker, Zaamslag 2e pr. Iz. de Feijter - cie Mul, Axel 2e pr. J. K. de Putter, Axel 2e pr. Ai. Stallaert, Kloosterzande. Groepen meikoeien (3 stuks) le pr. W. L. den Hamer, Axel 1 e pr. Wed. M. de Regt, Hoek le pr. 'K. G. Tollenaar-van Hoeve, Hoek2e pr. L. Mullaert, Hoek 3e r. Kind. de Mey, Zuiddorpe. Grcepen zelfgefokt vee (minstens 3 stuks) van één eigenaar: la pr. K. G. Tollenaar-van Hoeve, Hoek; lb pr. J. B. van Acker, Absdale2e pr. C. de Feijter, Axel 3e pr. P. W. Jansen, Hoek3e pr. L. Mullaert, Hoek3e pr. M. van Fraayenhove, Axel eervolle vermelding P. Haak-Riemens, Hoek. Koeien met minstens 3 afstammelingen: le pr. K. G. Tollenaar-van Hoeve, Hoek2e pr. W. L. den Hamer, Axel. Kampioensstier Jan 39957S, eig. Joh. Pieters, St. Jansteen. Kampioenskoe: Cato 336635S, eig. Wed. M. de Regt, Hoek reserve Cathalijnshof Martha 2, eig. A. Verschuren, Kuitaart. in staat blijven tot fris geordend denken en beheerst optreden MIJnhardt's Zenuwtabletten De keuring van het aangebrachte handels- en vet- vee leverende de volgende resultaten op Vette runderen met 4 tanden en meert la pr. Gebr. Verstraten, Axel lb pr. B. J. de Putter, Zaamslag. Vette runderen met 2 tanden: le pr. Gebr. Ver straten, Axel 2e pr. Lev, de Putter, Terneuzen 3e p,. J. de Putter, Zaamslag. Vette runderen zonder tanden: le pr. Gebr. Ver- Straten, Axel. Ossen met 4 tanden.: le en 2e pr. L. van Dorsse- laer, St. Jansteen. Ossen met 2 tanden (roodbont) le en 2e pr. L. van Dorsselaer, St .Jansteen. Ossen zonder tanden (zwartbont) t le pr. A. Ver biest, Zuiddorpe 2e pr. Gebr. Verstraeten, Axel. Dikbillen met 6 tanden: le pr. L. van Dorsse laer, St. Jansteen. Dikbillen met 4 tandenle pr. L. van Dorsse laer, St. Jansteen. Dikbillen met 2 tanden: le pr. L. van Dorsse laer, St. Jansteen. Dikbillen zonder tanden: le en 2e pr. C. v. d. Veeken, Stoppeldijk. Vette koeien: le pr. Gebr. Verstraten, Axel; 2e pr C. Pollet en Zn., Sas van Gent. Vette schotten: le en 2e pr. C. Pollet en Zn., Sas van Gent, c.e voor het aanvangsuur reeds begonnen rgenbuien Kampioen vetveeGebr. Verstraten, Axel. Kampioen dikbillen: L. v. Dorsselaer, St. Jansteen. Schoonste groep vetveé. (3 stuks) Gebr. Ver- "Straten, Axel. Schoonste groep dikbilllen (3 stuks))» L. van Dorsselaer, St. Jansteen. Oude groep handelsveele en 2e pr, J. van Duijsse, St. Jansteen. Jonge groep handelsvee t le pr. F. Pieters, St. Jansteen 2e pr. C. v. d. Veeken, Stoppeldijk. Schoonste oude dekbeerle pr. Alf. Audenaerdt, Axel. Schoonste jonge dekbeer s le pr. Alf. Audenaerdt, Axel. Schoonste vet varken le en 2e pr. Gebr. Ver- st-aten, Axel. Schoonste vleesvarkenle pr. Gebr. Verstraten, Axel. Beste zeug le pr. Gebr. Verstraten, Axel 2e pr. Alf. Audenaerdt, Axel, Zwaarste varken: le pr. Alf. Audenaerdt, Axel. Fokschaap (oude) le pr. H. de Feijter-Dieleman, Axel. Fokschaap (lam) le pr. H. de Feijter-Dieleman, Axel. Was het alzo op deze fraaie lentedag de rundvee- fokkerij die de meeste furore maakte in de agrarische sector der tentoonstelling, toch werd ook het paard niet op de achtergrond gesteld. Ruitersport-demons trade's. Alvorens werd overgegaan tot het défilé van het geprimeerde fokvee werd onder de auspiciën van de Lcndelijek Ruiterverenigingen „De Oranjeruiters" te Axel en „De Julianaruiters" van Zaamslag een uit voerig ruiterij-programma op touw gezet, dat aan ving met een parade van alle deelnemende ruiters, onder leiding van de instructeur van de „Oranje- ruiters" de heer Jac. de Feijter en zo defileerde daar de bloem der land van Axelse jongelingschap langs de om het terrein geschaarde kijklustigen, wier aantal op circa 1500 kon worden geschat. Er werden daarna velerlei staaltjes van dressuur- pioef getoond, die blijk gaven van durf en behendig heid, maar eenzeer van geduld, taaie volharding en routine. Een altijd attractioneel onderdeel van de ruitersport is het hindernis-springen dat niet minder de belang stelling van de massa toeschouwers wist te boeien. De heer W. Dieleman Pz. fungeerde bij deze wed strijden als reporter en wist de menigte met zijn toe lichtende beschouwingen op geestige wijze te amu seren en zelfs van zijn declamatorische gaven te doen genieten. 9W De rij der uitslagen luidt Dressurproef met achttallen: le pr. „De öranje- ruiters", Axel, instructeur Jac. de Feijter, 62 punten 2e pr. „Julianaruiters", Zaamslag, instructeur C. Dees, 60 punten. Springconcours le or. Jac. de Feijter, Axel, met Castor 2e pr. J. de Kraker, Zaamslag, met Nielly 3e pr. Iz. de Feijter, Zaamslag, met Octavia. Vrijheidsdressuur le pr. „Julianaruiters" 2e pr. „Oranjeruiters". De stoelenwedsVHjd had het volgende resultaat 1 J. Scheele 2. J. Murre3. M. de Feijter4. S. v. d. Hooft 5. H. Wiemes, allen te Axel. Vanwege de plaatsruimte moeten wij hier dit pver- zicht van de Pinksterfestiviteiten beëindigen, magr in het volgend nummer komen wij op de andere onjder- delen van het programma die op de sluitingsdag ge beurden uitvoerig terug. 1 ~l X q u H POEDER ZALF - OL IE ZEEP PREDIKBEURTEN, Zondag 16 juni 1957. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauwen 2.30 uur Ds. M. W. van Meeuwen, van Hoek. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 15 16 juni Dr. C. A. Schiltman. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Donderdagochtend rond 9 uur had op het gevaar lijke kruispunt te Zaamslag-Veer een zeer ernstig verkeersongeluk plaats. De 47-jarige mej. L. de Jonge—Goossens wilde per rijwiel vanaf de noordzijde van de dijk op deze buurtschap de drukke verkeersweg oversteken naar de zuidelijke kant van deze dijk- Juist op dat moment naderde uif de lichting Perkpolder een auto, be stuurd door de heer G. E. de Badts uit Schoondijke. De automobilist kon ondanks dat hij de uiterste po gingen aanwendde om een botsing te vermijden de wielrijdster niet ontwijken. Zij werd door de auto gegrepen en als het ware „geschept" waardoor 2ij, na op de motorkap te zijn terecht gekomen tegen de weg werd geslingerd. - 50 Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen, die- '0^ door dokter Dorrestein werd verleend, waarna het slachtoffer in zeer ernstige toestand per ambulance- n auto naar het Juliana-ziekenhuis te Terneuzen werd vervoerd. Hengelsport. PINKSTER - HENGEL WEDSTRIJD „G O.A." Reeds in de prille ochtend van de tweede Pinkster dag had op het viswater „de Kleine Kreek" onder de auspiciën der plaatselijke hengelsportvereniging, ver sterkt met leden der Sass zustervereniging „De Grens- vissers" een hengelwedstrijd plaats, die als inzet de kampioenstitel 1957 had. Waarschijnlijk was het de weersgesteldheid die hier parten speelde, althans de vis beet slecht en zodoende verstreek er heel wat tijd eer een bovenmaats exem plaar uit zijn element werd gehaald. Er waren 54 deelnemers. Het was de heer A. Hamelink alhier, die een brasem wist binnen te loodsen en daarmede tevens beslag legde op de eerste prijs en kampioenstitel. De uitreiking der prijzen geschiedde door de heer .V. P. van Riel in het clublokaal „De Witte Leeuw" bij Em. Pieters. Inzonderheid feliciteerde de voorzitter de kampioen en reikte hem naast de kampioensmedaille een fraaie werphengel uit. De orde der prijswinnaars luidde als volgt 1. A. Hamelink, Axel; 2. G. Velleman, Oostakker; 3. S. Jansen, Axel 4. F. IJsebaert, Overslag 5. L. Dhont, Overslag6. E. de Mooi-, Axel7. J. Moes, Axel 8. Th. Lippens, Axel 9. E. M. Acda, Sas van Gent; 10. J. A. Roose, Axel; 11. J. de Clercq, Sas van Gent12. M. C. Verstraeten, Sas van Gent. Alle prijswinnaars ontvingen practische voor de hengelsport geschikte artikelen. 'Cr c Duivensport. WEDVLUCHTEN VAN „DE VERWACHTING". Deze plaatselijke duivensociëteit organiseerde, met Pinksteren een tweetal wedvluchten t.w. op Doornik en op Orleans. De uitslag van de vlucht op Doornik was als volgt: 1. en 5. Jos. Sijs; 2. J. Vasseur 3. en 9. R. v. d. Veke, Zaamslag 4. M. Dieleman 6. J. den Engelsman 7 E. van Dorsselaer 8. Ch. Tiele- man 10. Cam. Verstraeten. De snelheid van de eerste duif was 1671 meter en van de laatste duif 1483 meter. De uitslag van de vlucht op Orleans was als volgt 1. 2. 4. en 6. J. van Hoorn, Axel 3. en 8. R. v. d. Veke, Zaamslag 5. H. van 't Hoff7. en 1(5, C. Heijnsdijk 9'. J. Heijnsdijk. Hier was de snelheid van de eerste duif 1454 meter a o z z 3'ng DAMESKLEDING Noorditraa» 43 AXEL. talal. 766 br >d f'llaal SLUIS HERENKLEDING Kapellcitr. 7 talal. 213 HERENKLEDING Noorditr a a I 2 8 AXEL. talal. 643 en van de laatste duif 1351 meter. •jTsbn

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3