AXELSE COURANT kerko I Voudft** NOVA Loonstaten Fa J. C. Vink i Wat Axel biedt tijdens de Pinksterdagen. Salon de Coiff ure J. VAN DEN HOUT N. J. van Biezen Vhdha{ïty H ukdZ en, kleding 1 8 8 I Axel charmante zomerse HOED Maison Schelleman TWEEDE blad WOENSDAG 5 JUNI 1957 71e Jaargang No. 70. UIT ONZE OMGEVING SPORTNIEUWS AXEL m OVERSLAG Onreinheden in Uw bloed veroorzaken die liheumatische Pijnen. Baarcm zal zo'n bloedzuiverende Kruschenkuur U eoed doen. I 1 I fe 5? i l S B 1 1 VRIJDAG 7 JUNI Officiële opening van dc Manifestatie „Axel '57" door de Hoogwelgeboren Heer H. A. A. baron Collot d'Escury, in aan wezigheid van autoriteiten en genodigden uit geheel Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. In de avonduren komische voetbalwedstrijd tussen Belgische en Nederlandse journa listen enerzijds en het organiserend comité anderzijds. In de amusementshal optreden van L.J.G.- Volksdansgroep, Tremola-Thalia met haar drumband, Mondaccordeola en Concordia's Boerenkapel. ZATERDAG 8 JUNI Opening van het gemoderniseerde zwem bad met zwem- en polowedstrijden en de- monstratie's. Muziekfestival met deelname van tenminste 12 verenigingen. Optreden van de Tiroler Holzhacker Bub'n op de tentoonstelling. Taptoe op de Markt. MAANDAG 10 JUNI: Grote internationale schieting op 5 liggende wippen. Op de tentoonstelling optreden van Maria Zamora met haar Zuid-Amerikaans show orkest. DINSDAG 11 JUNI: Bcroepswielerkoers met o.a. deelname van Voorting, van Est, van Looy, enz. Opening van het Openluchttheater. In de amusementshal optreden van Max van Praag, de Selvera's en Martin Erich met zijn orkest. WOENSDAG 12 JUNI: Fokveedag, voor de dames demonstratie's en speciaal amusementsprogramma in de amusementshal. Handelsveemarkt, Konijnen- en Pluimvee tentoonstelling. Dagelijks vanaf 2 uur Lunapark, dansen, waterorgel en tal van andere zeer bij zondere attractie's. Fraaie verlichting, versiering en fontein. Dames- en Herenkapper Noordstraat 29 Parfumerieën Telefoon 586 Wij brengen steeds de nieuwste kapsels. Met Pinksteren draagt iedere dame of meisje een Onze collectie is enorm. Exclusief zijn onze gelegenheidshoeden in kapjes en Bruidsluiers. Noordstraat 13 AXEL Uw adres voor REPARATIE VAN SPROEIMACHINES EN OPBOUW VAN TRACTOREN. Steeds in voorraad hoge druk slang in alle maten tot 60 atmosfeer. Smederij Kerkstraat 9-11 Telefoon 541 AXEL Telefoon 732 VERKEERSONGEVAL. Zondagavond rond half zeven had aan de Buth- jijk alhier een botsing plaats tussen de bromfiets rijder K. uit Westdoipe en de motorrijder V. uit Hoek, lie in tegenovergestelde richting Axel uitreed. Door de botsing kwamen beide weggebruikers te vallen, wat voor de op de motorduo zittende echt genote van de heer V. medische hulp noodzakelijk maakte. Toen deze door dr. Kats verleend was werd mevr. V. voor nader onderzoek naar het ziekenhuis Ie Sluiskil vervoerd. Hier bleek dat de kneuzingen niet van ernstige aard waren en kon zij huiswaarts keren. Motor en bromfiets werden beschadigd. GESLAAGD. Onze stadgenote mej. J. de Feijter slaagde dezer dagen te Middelburg voor het diploma kleuteronder wijs itheoretisch en praktisch gedeelte). PROVINCIALE KEURINGEN RUNDVEESTAMBOEK. Maandagochtend had alhier de gebruikelijke plaatse lijke keuring plaats als onderdeel van de periodieke provinciale keuringen. Het resultaat was als volgt StierenGrietjes Jan, eig. Jac. de Putter, Axel, le prijs Gerard, eig. A. van Arenthals, Axel, le pr. Eerste KalfskoeienPaula, eig. A. L. Scheele, Axel, la pr.Ietske, eig. dezelfde, lb pr. Irene, eig. H. de Feijter, Axel, 2e pr. Tweede KalfskoeienGrietje, eig. Gebr. van Cad- I sand. Axel, la pr.Ria, eig. J. H. Boer, Axel, lb pr. Moortje, eig. J. H. Boer, Axel, lc pr. Derde Kalfskoeien i Annie, eig. H. de Feijter, Axel, le pr.Bora, eig. Gebr. van Cadsand, 2e pr. Vierde KalfskoeienDora, eig. J. H. Boer, Axel, 2e pr. Marie's Grietje, eig. J. H. Boer, Axel, le prijs (beste koe van de keuring). Hoewel de aanvoer niet groot was, bleken de ter keuring gebrachte stuks vee van hoogstaande kwali teit en waren het overwegend dieren met heel goed type. SAMENWERKENDE KINDERBESCHERMING ORGANISATIES. Van 10 tot en met 15 juni a.s. wordt alhier weer de jaarlijkse collecte gehouden-ten bate van de kinder bescherming. De opbrengst komt ten goede aan de in stellingen die samenwerken onder de naam „Sakor De collecte is landelijk en wordt dus m alle ge meenten gehouden. Onnodig 'S het naar voren te brengen, dat het van het grootste belang is. dat de inzameling slaagt, waarom het bestuur van de Stich ting „Sakor" vertrouwt op uitgebreide medewerking. De bijna 8000 kinderen zullen U voor Uw hulp zeer dankbaar zijn. Het is zeer dringend. De kinderbescherming heeft met grote moeilijkheden te kampen. Het grote en nobele werk der Kinderbescherming gebeurt tegen woordig veel meer in stilte en achter de schermen dan vroeger, daar het karakter meer van lichamelijk op geestelijk terrein is gekomen. Maar juist daarom is steun voor deze arbeid nog veel meer nodig. De kinderen rekenen op U Voetbal. W.V.O.—AXEL 1—0. Na maandenlang traineren werden zondag te Ooster hout de ontbrekende 6 minuten gespeeld, die r.aar het oordeel van de K.N.V.B.-instantie's het sluitstuk die nen te vormen van de destijds aldaar door interventie van het publiek en het falen in zijn taak van de scheidsrechter moest worden gestaakt. Deze wedstrijd heeft Axel toen ten zeerste gedu peerd. Vooreerst werd -zoals later kwam vast te staan ten onrechte de Axelse spil onverdiend ge schorst, zodat hij een viertal wedstrijden niet voor zijn club kon uitkomen. Dat dit een grote handicap was voor Axel staat vast. In de tweede plaats werden voor Axel twee winstpunten in mindering gebracht. Daar echter de belhamels die roet in het eten hadden gegooid te Oosterhout en niet in de Axelse gelederen zaten, werd de K.N V.B.-instantie genoodzaakt deze beide opgelegde straffen te annuleren. Inmiddels was Axel evenwel zodanig gedupeerd dat men tegen degradatiegevaar te vechten kreeg. Inplaats van deze ganse onverkwikkelijke ontmoeting in haar geheel over te laten spelen, werd na eindeloos onder handelen besloten dat Axel de ontbrekende 6 minuten in Oosterhout alsnog zou moeten spelen, waaraan de oranje-witten zondag voldeden, evenwel zonder nog wijziging in de stand te kunnen brengen. AANRIJDING. Toen onze dorpsgenoot de heer R. Dhert zondag van de motorcross te Stekene huiswaarts keerde werd hij door een motorrijder welke uit een zijweg kwam aangereden tegen de grond geslingerd. Wonier boven wonder liep hij slechts lichte verwondingen op, maar zijn rijwiel werd volkomen vernield. De motorrijder en duopassagier kwamen eveneens tegen de straatstenen terecht, maa rliepen gelukkig ook maar lichte ver wondingen op. Hun kleren en het motorrijwiel werden zwaar beschadigd. OVERPLAATSING. De ambtenaar der Invoerrechten en Accijnzen de heer G. Audenaert te Overslag werd als assistent over geplaatst naar de gemeente Nieuw-Namen. 'n Heerlijke gewaarwording, dat bevrijdende gevoel dat over U komt, naarmate de aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten zich op lever, nieren en ingewanden doet gelden en zo Uw bloed sneller gaat stromen. Stramheid en pijn vallen als 't ware van U af en ge voelt Uzelf allengs weer helemaal de oude. Vraag Kruschen bij Uw apotheker of drogist. Ing. Med. Het is overigens wel zonderling dat Axel hier op vrij willekeurige en onrechtvaardige wijze werd ge dupeerd, terwijl de club op wier debetzijde de voor gekomen interventie geheel dient te worden in rekening gebracht, vrijuit gaat. Ons werd nog nimmer een zo danige op geen enkel reglementaire grond genomen be slissing bekend. In de annalen van de K.N.V.B. is dit een absurditeit van de eerste orde. Axel dat thans evenals Internos 16 punten heeft en dus vermoedelijk straks een beslissingswedstrijd zal krijgen te spelen om uit te maken, welke van deze twee clubs zal degraderen, mag wel terdege op haar qui vive zijn. De kans dat Axel het kind van de rekening gaat worden is groot. En mocht het lot door omstandig heden ongunstig zijn voor onze stadgenoten in de op neutraal terrein te spelen wedstrijd, dan is dit zuiver aan de onjuiste en onrechtvaardige beslissing van de K.N.VE.-instantie in deze te danken. A.Z.V.V. ONWEERSTAANBAAR TEGEN NIEUWDORP. Topprestatie van goalgetter Jansen. Voor de tussenronde der Zeeuwse Bekerwedstrijden moest A.Z.V.V. zaterdagmiddag uitkomen tegen het sterke Nieuwdorp, dat als no. 2 op de competitie ladder van het afgelopen seizoen was geëindigd. Van deze uitstekened ploeg werd tot nu toe door A.Z.V.V. nimmer gewonnen. Derhalve koesterde "nie mand in bet rood-witte kamp de illusie dat in dit duel ook maar één enkel wintspunfje zou zitten. Doch ook nu werden wederom alle berekeningen en ver wachtingen, zoals zo dikwijls bij voetbal het geval is, op hun kop gesteld. Nieuwdorp-A.Z.V.V. 5 6. Eerst een half uur na de vastgestelde tijd kon worden gestart nadat was overeengekomen ,dat de heer Jac. Bakker met de leiding zou worden belast ,toen gebleken was dat de aangewezen scheidsrechter verstek liet gaan. Direct ontspon zich een tempovol dueL Uit de terreinverkenning ontpopt zich een reeks van over de vleugels geleide aanvallen, die paniek stichten voor als linksbuiten opererende Kok het leder in vrije de rood-witte veste, zodat na 3 minuten spefens de positie toegespeeld kreeg en met een diagonaal schot doelman van Bendegem het nakijken geeft (1—0). De groen-witten komen onmiddellijk terug en weer wordt de Axelse verdediging in het nauw gedreven en overrompeld. Een listige pass komt in het bezit van de snelle de Priester op de rechtervleugel, die geen moment aarzelt en het leder hard langs de ver blufte Axelse doelman jaa'gt (20). Zo stond na slechts 4 minuten A.Z.V.V. tegen een verrassende en angstwekkende achterstand aan te kijken. Maar dit was juist de douche die men in het rood witte kamp nodig had om tot klaar besef te komen dat er nog niets verloren was, maar nog alles mogelijk bleef. De lichte Axelse verdediging kreeg meer en meer vat op het doortastende Bevelandse aanvals- spel en telkens wordt de gevaarlijke zone gezuiverd. Zelfs gaat het initiatief voortdurend meer in Axelse handen over. De Nieuwdorp-verdediging wordt in het nauw gedreven en Bakker kreeg kort achter el kaar een drietal hoekschoppen te nemen. Als het spel een kwartier oud is, domineert de Axelse aanval vol komen Na 17 minuten flitst het Ieder voor de voeten van Jansen, die buiten het bereik van doelman Traas juist onder de lat inkogelt (2—1). Fel en enthousiast komen de Axelaars nu opzetten. De groen-witten wer den letterlijk overspeeld en Jansen benutte opnieuw deze situatie. Hij baant zich een weg door de Nieuw- dorpse defensie en scoort onhoudbaar de gelijkmaker (2—2). De jeugdige debutant Verberkmoes, die in deze wedstrijd opviel stelde kort hierna van Fraayen- hove in staat een verraderlijk schot in te zenden en de sensatie was hiermede voltrokken. In 20 minuten tijd was een 20 achterstand in een 23 Axelse voorsprong omgezet. Voor de pauze volgde nu een zeer geanimeerde strijd waarbij de defensie aan beide kant;a meer vat op het spel kreeg en ettelijke scorings kansen geen wijziging in de stand brachten, zodat de rust aanbrak met 23. In dc pauze schijnen de Axelse elf bemoedigende in- jectie's te zijn toegediend. Althans we zien met frisse moed zowel aanval als verdediging bezield de strijd hervatten. De rood-witten ondernemen al gauw een verwoede aanval over rechts. Als de Ruijter voor de groen-witte doelmond weifelt bemachtigt de fel door tastende midvoor Jansen de bal en er is 5 minuten in de tweede helft gespeeld als ten vierde male het Nieuwdorpse net trilt (2—4). De thuisclub doorziet van nu aan de noodzaak om alles op alles te zetten. Verbeten wordt aangepakt en de groen-witten beheer sen weldra volkomen het middenveld. Steeds sterker wordt de druk op het A.Z.V.V-doel en de aalvlugge Kok op de linkervleugel ontsnapt telkens aan de be waking. Bijna een kwartier is verstreken in de tweede helft als Kok de achterstand verkleint tot 3—4. Zo overtuigend kwam de thuisploeg nu in de meerder heid, dat de rood-witte defensie totaal overspeeld werd en drie minuten later is het weer Kok die de partijen nu op gelijke voet brengt (4-4). De aanhang der ,-ood-witten keek sip en begon andermaal te twijfe len aan succes. Maar de stuwkrachtige midvoor Jansen dacht er anders over. Nauwelijks vijf minuten na de gelijkmaker passeert hij Traas ten vijfde male (4—5). Jansen bekogelde kort daarop de deklat en het is of we de zege ruiken, als met nog 20 minuten spelens in het vooruitzicht Jansen een nieuwe doorbraak be kroont met een treffer, die tevens na de pauze een hattrick betekende voor deze productieve speler die daarmede het vijfde doelpunt op zijn naam bracht (4—6). A.Z.V.V. blijkt thans deze voorsprong te willen consolideren enlegt zich nu meer op de ver dediging toe. Tien minuten voor het einde verlaat Jansen het veld en wordt door Hamelink vervangen. A.Z.V.V. betrekt een volkomen defensieve stelling en Nieuwdorp domineert nu volkomen, maar gelukkig «5 zijn van Bendegem c.s. thans in zodanige conditie dat ons vertrouwen stijgt, zelfs al depbneert de rechts buiten nog een vijfde doelpunt in de Axelse touwen. Bij het eindsignaal hadden onze stadgenoten door hun verdiende en zwaar bevochten zege zich in de finale geplaatst. Scheidsrechter Bakker volvoerde Zijn delicate taak tot aller voldoening en zonder één enkele stem van protest of enig incident. Duivensport. WEDVLUCHT OP ARRAS. De duivenmaatschappij „De Verwachting" alhier organiseerde een wedvlucht op Arras, afstand 135 km. De snelheid van de eerste duif was 1095 meter. De uitslagen waren als volgt Oude duiveni 1. J. Giele 2. E. van Dorsselaer 3. en 4. M. Dieleman 5. J. Vinke. Jaarlingen! 1. J. van Hoorn; 2. J. Vinke; 3. C. van Acker 4. M. Dieleman 5. F. Michiels, allen te Axel. VLUCHT UIT DOORNIK. Snelheid eerste duif 1299 meter. De uitslag was 1. M. Butler 2. en 9. Ch. Tieleman 3., 6„ 8. en 10. D. Dieleman 4. M. Dieleman 5. J. Wieland 7. Jos. Sijs, allen te Axel. Komt bij ons onderstaandt fameuze KERKO-series eens zien Kerko Cable f 12.90 Kerko Dakota T.a. f 17.90 Kerko Comet v.a. f 19.75 Super Kerkoline v.a. f 25.50 Alle met het vermaarde boord- model „COMMANDER" Mooie nieuwe kleuren I

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3