TRAPEZE fêai üntêrafz 01 totdwiWie ami. Welke v/oordelen biedt U 't kopen in NOVA's Speciaalzaken? Herenkostuums Mantelkostuums Voetbaloverzicht „Het Centrum" Bioscoop De gravin gaat barrevoets II Firma J. CVinkAxel Sportkolberts - Pantalons J ongenskostuums Tweed- en Lodenjassen .The Flying Dutchman' Mantels - Swaggers Japonnen - Complets Trois-pièces Meisjes- en kinderkonfektie Rokken en Blouses U slaagt bij ons beter, voor minder geld! Zeeland's grootste speciaalzaak. 11 II il Ongelooflijke sortering Gegarandeerde kwaliteit J BEKENDMAKING. Telefoon 575 AXEL Zaterdag 11 mei, aanvang 6.30 uur en 9 uur Zondag 12 mei, aanvang 3.45 uur Maandag 13 mei en Dinsdag 14 mei om 8 uur brengen wij de beste circusfilm ooit vervaardigd, met BURT LANCASTER, GINA LOLLOBRIGIDA en TONY CURTIS. Een triomf van de grote regisseur Carol Reed. Uit de pers Een film van internationale allure een ongelooflijk boeiende cirucusfilm, met een sterke, spannende sfeer en fel spel van Burt Lancaster, Gina Lollobrigida en Tony Curtis. Schitterend camerawerklevendig van kleur. Een grandioos en adembenemend schouwspel, waar groot en klein van zal genieten. Toegang alle leeftijden. Zondag 12 mei, aanvang 8 uur HUMPHREY BOGART en AVA GARDNER in (THE BAREFOOT CONTESSA) Het ware gezicht van *s werelds grootste droom- fabriek, Hollywood, onthuld. Ava Gardner en Humphrey Bogart in een fel realistische film van Mankiekw'icz. Toegang 18 jaar. Mi 95 Geha-vulpenhüuder *- met reservetank Door gespecializeerde inkoopLagere prijzen keuze uit meer dan 1000 stuks, voor alle figuren prima coupe en pasvorm. de beste regenjas voor Dame of Heer. alleenverkoop Vanaf 19,75 tot en met 59,75 enorme sortering van eigen atelier, enz. Zoals NOVA is er geen] Dat kan NOVA maar alleen ■-r - Gemakkelijk, praktisch en kreukherstellend. dameskleding 2c klasse B K.N.V.B. Het beruchte competitie-staartje De oranje-witten zullen a.s. zondag alzo de nog te spelen zes minuten van het te vroeg beëindigde duel W.V.O.—Axel te Oosterhout gaan completeren. Voor dit staartje der competitie bestaat te Axel, na de onverkwikkelijke gebeurtenissen en de nasleep daarvan zeer weinig geestdrift. Feitelijk zou deze wed strijd volledig moeten worden overgespeeld Er is slechts één vereniging door de K.N.V.B.- instantie's in deze gedupeerd en dit is Axel dat een viertal wedstrijden één harer allerbeste en sportiefste spelers door een willekeurige beslissing moest missen. Wel een zeer eenzijdige beslissing dus En dit alles om een „wissewasje" en dank zij een scheidsrechter die naar gebleken is en wat met bewijzen gestaafd werd volkomen onbekwaam vas voor zijn taak. De V.V. „Axel" die met haar representerende ploeg in elk geval niet de zwakste is gebleken te zijn, tie de diverse uitslagen en de recente zege op R.A.C., is wel zeer gedupeerd door de instantie s der K.N.V.B. die het in deze voor het zeggen heeft gehad. Bestaat er voor lagere afdelingen een uitzonderlijke regeling Er is niemand die dit goed begrijpt Hopen wij dat onze stadgenoten in weerwil-van al de tegenslagen en het onrecht toch zich er doorheen weten te slaan. Good luck, jongens Promotie 3e klasse. Te Sas van Gent krijgeif de Corn Boys de honneurs van gastvrouw te vervullen tegenover de Woenselse Boys een voor ons onbekende grootheid uit het Bra bantse. De Corn Boys zullen het zeker van hun thuis wedstrijden moeten hebben en zij zullen dan ook vast wel alles op alles zetten. Laten wij voor hen hopen met meer succes dan vorige zondag bij het debuut van deze promotie-competitie te Raamsdonkveer. Promotie 4e klasse. Met nog een drietal Brabantse 4e klasse kampioenen zal Clinge de strijd moeten aanbinden voor een "twee tal plaatsen in de 3e klasse. Deze rivalen zijn S.C.O. uit Oosterhout, Vlijmense Boys en Halsteren. Zondag a.s. wordt het volgende programma gespeeld S.C.O.—Vlijmense Boys en Halsteren—Clinge. Het verdere programma luidt, naar „De Sport kroniek meldt 19 mei Clinge—S.C.O. Vlijmense Boys—Halsteren. 26 mei Halsteren S.C.O. en Clinge-Vlijmense Boys. 2 juni S.C.O.-Halsteren en Vlijmense Boys—Clinge. 10 juni s S.CÏÖ.- Clinge en Halsteren—Vlijmense Boys. 16 juni Vlijmense Boys"S.C.O. en Clinge'Halsteren Zaterdagvoetbal. ZEELAND—NOORD BRABANT. In Kapelle-Biezelinge zal heden, Zaterdagmiddag, een Zeeuwse selectieploeg aantreden tegen een Bra bantse selectie en wordt een duel geleverd, waarvan weinig of eigenlijk niets met zekerhheid te voorspelleri is. De Zeeuwse keuzeploeg lijtk o.i. niet de sterkst denkbare die momenteel op te stellen is. Zo missen wij de Arnemuider midvoor, die toch ongetwijfeld een der beste en productiefste aanvalsleiders is uit de gehele zaterdag-afdeling. Twee onzer stadgenoten zullen op de Bevelandse grasmat een debuut maken in de Zeeuwse ploeg. De technische kwaliteiten van Haak op Je rechts buitenplaats zijn ongetwijfeld doorslaggevend geweest voor zijn verkiezing. Hij is ongetwijfeld een der beste voóhhoedespelers van A Z.V.V. en oj. een echte buitenspeler. De enige eigenschap het bij nem song ïog aan schort is de ..finishlij friWrhg" Met meer vechtlust bezield is hij naar onze mening momen teel zeker de beste Axelse vleugelspeler. Wat Den Engelsman betreft, die op de linksback- plaats van de provinciale keuze-ploeg werd opgesteld, deze speler die de drie kruisjes achter zich heeft, werd vermoedelijk om zijn routine en stugge vasthoudend heid uitverkoren. Of de linksachterplaats deze speler nog zo goed zal liggen zullen de prestatie s zaterdag wel doen blijken. In A.Z.V.V. speelt hij op de spil- plaats en ook wij hadden hem in elk geval liever als middenspeler zien opgesteld. Wij zullen geen voorspelling doen, maar volstaan met dé publicatie van de opstelling van het Zeeuwse elftal. Deze luidt als volgt Doel Traas (Nieuwdorp). Acftter W. van Belzen (Arnemuiden) en G. den Engelsman (A.Z.V.V.) Midden: Walraven (Rillandia), Meesters (Ril- landtêi) en C. de Kok (Nieuwdorp). Voor: Haak (A.Z.V.V.), Domisse (Nieuwdorp), Haverhoek (Mevo), P. Hamelink (Tern. Boys) en H. Houtekamer (Wemeldinge). Wielrennen. DE RONDE VAN AXEL VOOR PROFS. Een van de voornaamste gebeurtenissen Voor de sportliefhebbers, "die tijdens de tentoonsiellingsweek van „Axel '57" staat te gebeuren is wel de door de A.W.S.C. „Volharding te organiseren Ronde van Axel voor beroepsrenners op dinsdag 11 juni a.s. Op deze 3e Pinksterdag wordt voor de eerste maal in onze gemeente een profkoers verreden op een af gesloten parsours, dat leidt vanaf het Stationsempla- cement alhier via de geasfalteerde polderwegen langs de Armendijk, Lange Dreef, Beoostenblijse straat en de Oudeweg terug naar het stationsemplacement. De afstand zal worden bepaald op 125 Km. ver deeld over 15 ronden en naar wij thans mogen ver nemen, zijn door de manager voor deze profkoers, de heer ef van de Vijver uit Roosendaal reeds een 25-tal prominente renners gecontracteerd. Dit renners- veld hoopt de heer v. d. Vijver zondag a.s. te kunnen completeren met enige „cracks" uit de Ronde van Nederland, die op deze dag te Roosendaal aankomen. Binnen zeer korte tijd hopen wij onze lezers van dit grootse wielersportgebeuren meer defintieve ge gevens alsmede de namen van de meest bekende „kop stukken die aan de start zullen verschijnen, te kunnen mededelen. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van de gemeente Axel maken bekend, dat het verzoek van de heer Ph. Haak, Evertsenstraat 14, Axel, om in of op het perceel Evertsenstraat 12, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G, nr 3925 een inrichting voor machinale hout bewerking, waarin een electro-motor met een ver mogen van 5 pk. gebezigd zal worden ten behoeve van een verplaatsbare bouwcirkelzaagmachine, te mogen oprichten, door hen is ingewilligd. Axel, 9 mei 1957. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester. Maris. Van Oeveren. se- '»>V .'A'- .W. a'A». t CJIf Goede auto's zijn voorzien van een reservetank, om een plotseling ben- zine-tekort te kunnen overbruggen. En hoe is het bij vulpenhouders Hoe vaak gebeurt hel niet, dat de inkt, natuurlijk op he/ meest onge legen moment op is? De nieuwe Geha-vulpenhouders helpen hier uit de nood, even drukken op een knopje en men schrijft weer verder. Verder werken zij ols iedere ondere goede vulpen. Het merk „Gqho" is waarborg voor perfecte corutrudla en onvoorwaardelijke paraatheid. Vorm en uitvoering spreken voor zichzelf. Vroagl daarom aan Uw leverancier de n En tóch zwierig, Gracieus Daarvoor zorgt de Ingenaaide petticoat. Altijd frla. goed-vallend en schoon. Uw modemagazijn heeft ze v.a. 27.50 (maten 36 t/m 44) lichtecht wasecht no iron zó droog .Lollipop", de Amerikaanse sprookjesjapon. ,'ilr N o e rdztraat 43 E L. fatal. 766 -niv Filiaal SLUIS HERENKLEDING Kapellestr. 7 fatal.213 HERENKLEDING Noordstraat 28 AXEL. falat. 643

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3