Hedenmiddag om 5 uur op de markt VERLOTING van f 500,- waardebonnen een prijs van f 100,-j een prijs van f 50,-j twee prijzen van f 25,- en vijf prijzen van f 10,-. Nederland - België. PI IROL ZO NIET, dan kunt U vanmiddag van 2-4 uur Uw zegels nog inleveren ten kantore van de G3meente- Ontvanger. onder de bezitters van passé partouts, KJ Hebt U nog geen voldoende aantal zegels, doe dan vanaf heden AL Uw inkopen bij de deelnemers aan deze aktie. Huic 1 genezing N De volgende verloting vindt plaats op zaterdag 1 juni a.s. 4 volle opplakvellen a 100 zegels geven recht op passe-partout voor volwassenen. 2 volle opplakvellen a 100 zegels geven recht op passe-partout voor kinderen tot 15 jaar. 1 vol opplakvel a 100 zegels geeft recht op passe-partout voor kinderen tot 15 jaar, met uitsluiting der attraktie's in de amusementshal. Een voorbeschouwing door de heer H. W. H. Herberts, oud-voorzitter van de Keuze-Commissie. Puistjes verdrogen door Purol-poeder Voor deze derby van de lage landen, die a.s. zondag in Amsterdam zal worden ge speeld, bestaat weer de gebruikelijke enorme belangstelling. Bondsbureau, verenigingen en officials worden overstelpt met aanvragen voor kaarten eens te meer is de animo om deze wedstrijd van nabij te aanschouwen tot in het haast abnormale gegroeid, nu de tele visie ditmaal niet zal uitzenden. We waren met die televisie al verwend, ze bracht ons Nederland Luxemburg en Nederland Duitsland in de huiskamer, en al was het dan maar surrogaat, aan menigeen heeft deze moderne vinding toch een paar genoegelijke uren geschonken. NederlandBelgië is en blijft een klas sieke wedstrijd, waarvan de betekenis noch door de tijd, noch door de omstandigheden wordt aangetast. We doen de waarheid zeker geen geweld aan wanneer we zeggen, dat de waarde van ons gehele voetba,sei zoen zo'n beetje getekend wordt door al of niet succes tegen onze zuiderburen. Dat wijst reeds op zekere spanning en meestal is ook de kwaliteit van het vertoonde spel daarvan een afspiegeling, want noch de Rode Duivels noch het elftal van Oranje speelde in deze lange reeks van wedstrijden zijn beste spel. Meestal werd het een zenuwachtige en ver beten strijd om het winnende doelpunt. Aan beide kanten heeft de samenstelling van het betreffende elftal in meer dan één opzicht opzien gebaard. De Belgische Keuze- Commissie had beslist geen goede pers' na de veelbesproken thuiswedstrijd tegen de Spanjaarden. Men vond het in het algemeen eert Brusselse combinatie, niet waard om de naam Belgisch elftal te dragen. Slechts het Franstalige blad „Nation-Belge" bevatte een gunstig oordeel. Bij de overgrote rest van het Belgische publiek kon noch de samenstel ling van het elftal, noch het vertoonde spel tegen Spanje genade vinden. Men had geen goed woord over voor deze Waalse ploeg, waarvan men vond, dat daaruit met opzet de topmensen van de Antwerpse topclubs waren geweerd. Met name de achterhoede "Wan Union St. Gilloise, de beide backs Diëtdex envan Rooy, kreeg van de onbarmhartige kritiek de volle laag. En de derde man'Wati deze Brusselse club, de Union-peler ■föraslr. Berg in de voorhoede, werd nog sterker als ■een volledige non-valeur aangewezen. De waarheid zal wel zo'n beetje in het midden hebben gelegen en men kan het de jongens toch heus niet zo kwalijk nemen, dat zij het superieure spel van de Spanjaarden niet heb ben kunnen weerstaan. Waarschijnlijk heeft de Belgische Keuze- Commissie er precies zo over gedacht, want andermaal zijn in het Belgische elftal deze Union-spelers opgenomen en wederom mis sen we in de Belgische ploeg cracks als een Van Kerckhoven, een Wilïems, een Mer- mans, en anderen, die de kracht uitmaken van leidende ploegen als Anderlecht, Ant werp, Berchem of Beerschot. Dat Mees uit Antwerp F.C. gehandhaafd werd, is voor iedereen wel aanvaardbaar. Madr dat men de onberekenbare Coppens andermaal de midvoorplaats heeft toever trouwd, zal in België wel geen algemene in- stemffiing vinden. Het duel Coppens-v. d. HarTkan overigens zondag een pikant tintje aan de wedstrijd geven. Is de samenstelling van het Belgisch elf tal düs een verrassing door de zelfbewust heid, waarmede de Belgische Keuze-Com- missïë de romp van de ploeg gehandhaafd 'heefF, ook de Nederlandse Keuze-Commissie zorgde voor een paar surprises Pieter Graafland in het doel als vervanger van Èe Munck, Van Wissen op de vleugel- halfjilaats als remplagant voor de helaas ziek3iijnde Notermans, zijn debutanten, van wie "ihen goede verwachtingen heeft. De jongièpAjax-doelman heeft snelle vorderingen gemaakt en voor een groot deel is de lei dende positie van de populaire Amsterdamse club aan zijn kwaliteiten te danken. De vervanging van de Munck kwam m.i. niet helemaal onverwacht. De Munck en spil v. d. Hart tezpmen spelen doorgaans met zoveel bravour en gevaarlijk zelfvertrouwen dat het eigenlijk een wonder mag heten, dat dit pas op solide wijze afgestraft werd in de wedstrijd tegen Duitsland. Coach Her berger had de spelers van de Duitse voor- hoedei tevoren stellig geïnstrueerd op de mogelijkheden ,die hét showspJ^jVan deze beide3 Fortunaspelers bevatte ert een van zijn discipelen heeft er dankbaar gebruik van gemaakt, al heeft hij op dat moment vast niet geweten dat zijn attenties de eindoverwin ning voor het Duitse elftal zouden inluiden. Behalve Notermans is ook Wilkes niet fit, en daar Appel voor een plaats in het Nederlands elftal tevoren reeds had bedankt moest opnieuw een voorhoede worden ge creëerd. De Nederlandse aanvalslinie is, wat namen betreft, zeker niet van de allergroot ste allure, maar langzamerhand zal men er toch aan moeten wennen, dat vertrouwde namen als Lenstra, Wilkes, Appel enz., naar de achtergrond verdwijnen. Dat is nu een maal het lot van een Nederlands elftalspeler. Ook de allerbeste onder hen bezit niet de eeuwige jeugd. In ons aanvalsquintet schijnen we overi gens nog niet aan de consolidatie toe te zijn. In achterhoede en middenlinie hebben we dit in zekere zin wel bereikt. Men kan het betreuren, dat we nog steeds niet een sterke kern van onze aanval bezitten, een Keuze- Commissie moet daarmede ook een beetje geluk hebben. Zo herinner ik mij uit het ver leden een zelfde wedstrijd tegen België op 11 maart 1934 in Amsterdam. In de statis tiek is dit een van de grootste wedstrijden geworden, die wij tegen de Belgen gespeeld hebben, want we wonnen met n et minder dan 93. Het was een merkwaardige wed strijd, die onder leiding stond van de tegen woordige voorzitter van de Duitse voetbal bond, dr. P. J. Bauwens. Dit was de eerste wedstrijd, waarin de toenmalige Keuze- Commiss'e de later zeer bekende linkerwing Meinders-Kick Smit onverwacht in het veld bracht. Een vleugel, waarvan de opstelling toen door het grootste deel van de Neder landse pers met een zeer kritische blik in de voorberchouwing van de wedstrijd werd bekeken. Het kwam anders ut, wan nadat De Kleyné, de midvoor van de Belgen, zijn ploeg de leiding had gegeven, kwam onze nieuwbakken voorhoed met Bakhuijs als centervoor, Vente en Wels op de rechter vleugel, pas goed los en werden de Belgen volkomen overspeeld. Zo kan men inder daad met welbewuste proefnemingen ook succes hebben. Een herhaling van een dergelijke grote score ligt voor zondag niet in de lijn der verwachtingen, doch enige hoop op een oranje-overwinning durven we wel koeste ren. Tenzij de Belgen naar het Olympisch Stadion in Amsterdam komen om zich te revancheren van hun nederlagen uit de laat ste tijd. Dan kan er wel eens iets van de oude geestdrift over de Rode Duivels komen en is spanning en opwinding in deze wed strijd stellig verzekerd. Wij houden het echter liever op goed en opbouwend spel en met ons zal het ongetwijfeld honderd duizenden een voldoening en vreugde zijn als zondag door beide elftallen een sportieve match wordt gespeeld .waaruit het Neder lands elftal door goed spel een verdiende overwinning weet te behalen. Die kans zit er ook ditmaal stellig wel in (Nadruk verboden) H. Herberts. Hebt U al een passé - partout voor »AXEL'57«? SLUITING BEJAARDEN SOCIËTEIT. Woensdag 1 mei a.s. wordt des middags om 2 uur de bejaardensociëteit in het torenlokaal der Ned. Her vormde Kerk voor dit seizoen gesloten. In deze bijeen komst zal een filmvertoning jolaats vinden, waarbij alle bejaarden weer hartelijk welkom zijn. CONCERTEN OP DE MARKT. Ter gelegenheid van Koninginnedag zullen dinsdag avond bij gunstige weersomstandigheden de plaatse lijke muziekgezelschappen concerteren op de kiosk op de Markt. Om half acht betreedt de harmonie „Concordia" de muziektent voor het uitvoeren van het volgende programma 1. Olympia, mars. S. P. van Leeuwen 2. Lentedroom, ouverture, Ph. Boddaer 3. Amboss Polka, Parlow - Meijns 4. Bonne Amie, wals, A. Planel 5. Bei Kameraden, mars, W. Lemke 6. Jour de Fëte, mars, F. Kühne - J. Furgeot 7. Andante in G, Batiste, arr. Gosling Mol 8. LA- ore, ouverture, Aug. Friebis 9. Le Royal Vainqueur, mars, J. Volant 10. Wilhelmus, bew. C. L. Walther Boer Om half negen volgt dan een concert van de Chr. fanfare „Hosanna" bestaande uit koraal- en mars muziek. 1. Le Mont d'Orzières, mars J. Chaillot 2. Koraal. 3. Entrée du défilé, mars, C. J. N. Cori 4. Koraal. 5. Jhr. mr. de Casembroot, mars, P. de Rooy 6. Koraal. 7. De Tippelaars, mars, C. J. N. Cori 8. Koraal. 9. Jubileummars, A. Molenschot 10. Taptoe, P. B. Bisselink houden, minstens 200 o fmeer stuks vee ten toon ie stellen én wat een reclame gaat daar niet van uit Ook moest het mogelijk zijn om in de loop van dit jaar nog het ledental op te voeren tot 200 daar zijn we nog niet aan toe. Ook dat zou voor ons een belangrijke steun zijn. We konden dan regelmatig elk jaar terug komen met het houden van een fokdag, waardoor bovendien ook bij een bredere kring belang- steling en steun zal worden verkregen. Heren veehouders, let op Uw zaak en kom in per soon en met Uw beste vee naar de tentoonstelling „Axel '57" op 12 juni. Bij voorbaat dank. PREDIKBEURTEN. Zondag 28 april 1957. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings (bed. H. Avondmaal), 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen, (Dankzegging). Geref. Kerk. 9 uur en 5 uur Ds. D. Zemel, van Enschede. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. O. van Noort, van Nieuwendijk. Geref. Gemeente. 10 uur en 2-30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 27 28 april Dr. K. Boor. Huidzuive irheid - Huidgezondheid „AXEL '57". Leden der Vereniging tot Verbetering van het Rundvee in eZeland, afdeling Oost Zeeuwsch- Vlaanderen. U is reeds bekend, dat tijdens de tentoonstelling „Axel '57" ook een fokdag voor rundvee wordt ge houden én wel op 12 juni. Aan het U toegestuurde inschrijf biljet zult ge on- getwijfled alle aandacht schenken, door het tijdig in gevuld met een of meerdere van Uw goede dieren aan Uw secretaris, jhr. K. J. A. Collot d'Escury, Wil lem de Zwijgerlaan, Kloosterzande of aan de heer J Tollenaar, E 9a, Hoek, post Terneuzen, penning meester. vóór of op 1 mei in zenden. Ook gij niet-leden en veehouders, vraagt tijdig een inschrijfformulier aan en toont daardoor Uw belang stelling en medewerking voor de veeverbetering. Dit zal voor ons bestuur een steun en aansporing zijn op de ingeslagen weg voort te gaan weet ook wat door eendrachtig samenwerken te bereiken valt. Ziet even terug op het zo belangrijke werk en behaalde succes op het terein der Provinciale Gezondheidsdienst.» Het moet toch mogelijk zijn om uit Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, waar meer dan 20.000 dieren worden ge-

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3