I ff AL V oetbalo verzicht 0) Gebruik de ideale Douwe Egberts wandkofiiemolea Fa J. C. Vink BELANGRIJK BEKENDMAKING. lekkere koffie. het algemeen voorbeeldige ambitie. Het woord was vervolgens aan de heer Kolijn, die gedurende drie kwartier de deelnemers aan een examen in de Engelse taal onderwierp. Hij testte de cursisten op allerlei willekeurige vragen, waarbij o.m. naar de aard hunner dagelijkse werkzaamheden. De cur sisten werden in staat gesteld ook andere vragen te beantwoorden, waaruit bleek dat de taalstudie op een zeer serieuze wijze had plaats gehad en deze veel vrucht had afgeworpen. Behalve het gedoceerde onderwijs in de Engelse taal waren de adspirant-emigranten nog onderwezen in medische voorlichting, huishoudkunde en land- en volkenkunde. Ook in dit opzicht werden de deel nemers onderworpen aan proeven hunner opgedane kennis, waarna door de heer C. Smies met een toe passelijke toespraak de diploma's konden worden uit gereikt aan de geslaagden. Dit waren J. M. de Pooter met echtgenote en twee kinderen (16 en 15 jaar) J. Hollebek en ceht- genoteL. Klaassen en echtgenote J. Brandes, C. Bareman en P. Dieleman, allen te Axel, D. J. Jansen te Hoek en F. de Ruijter te Sluiskil. Namens de emigranten in spé werd namens alle deelnemers aan de cursus hartgrondige dank uitge sproken voor de nuttige lessen en aan de cursusleider de heer C. L. Kolijn een bewijs van aller erkentelijk heid uitgereikt. De medische voorlichting was geleid door dr. K. Boor, alhier. Medegedeeld werd dat het wel zo goed als zeker is dat een achtal cursisten binnenkort reeds zullen emi greren en twee inmiddels reeds zijn vertrokken naar Canada. Deze zullen aan de overzijde van de Atlan tische Oceaan ongetwijfeld de vruchten van de op deze cursus opgedane kennis zich ten nutte kunnen maken. En zeer in het bijzonder de talenkennis hoe onvolkomen ook nog zal hen van meet af aan zeer te stade komen. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 20-21 april en 22 april (2e Paasdag) Dr. A. Kats. JAARLIJKSE SCHOOLUITVOEREMG VAN DE LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL. Voor een geheel met belangstellende ouders, oud leerlingen en ook leerlingen gevulde zaal van „Het Centrum" had alhier dinsdagavond de jaarlijkse ont spanningsavond plaats opd ewelke een bont pro gramma overladen met zeer afwisselende nummers werd gepresenteerd. De presidente, mevr. P. de Feijter-de Regt riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, waarbij zij met voldoening kon wijzen op de voortdurend groeiende belangstelling voor het landbouwhuishoudonderwijs. Met een aardig balletnummertje naar eigen fan tasie door de dames- R. Buysse en A. Dieleman werd daarop het programma ingezet. Door de burgemeester van Wolfaartsdijk, de heer (er Haar Romeny werd in zijn kwaliteit van voor zitter der commissie van het landbouwhuishoudonder wijs een korte causerie gehouden en hierop aanslui tend toonden de meisjes-leerlingen een „mode-show' van zelfvervaardigde kledij onder de titel „Onze kle- din gvan de morgen tot de avond" waardoor de prac- tische betekenis van dit onderwijs in het licht werd gesteld. De verdere avond werd gevuld met leuke één- actertjes door de meisjes van de verschillende klassen die als steeds werden afgewisseld door allerlei dans jes 'en lichamelijke oefeningen onder leiding van de heer Huitema. Een cngewoon nummer, althans een noviteit op deze avond vormde de diploma-uitreiking der jeud-diploma s E.H.B.O. vanwege de afdeling Axe lvan het Rode Kruis. Door de examinator, dr. K. Boor werden met een korte speeche vooraf, waarin hij naast een felicitatie aan het adres der leerlingen ook speciaal zijn warme dank en erkentelijkheid aan de cursusleider, de heer P. Michielsen uitsprak, de diploma's en insignes uit gereikt aan de navolgende leerlingen Truus Bakker,Axel Elly van Belois, Zuiddorpe Suus van Bendegem, Janny Brandes, Diny Buijze, Elly de Coninck, Jo Dieleman en Janneke van Dixhoorn, allen te Axel, Miep den Doelder, Terneuzen Koos van Driel, Annelie Duininck, Ali le Feber, Adri de Feijter, Trudy de Feijter, Leny Fieret. Nellie Hame- link, allen te Axel, Greta v. d. Hooft, Zaamslag, Janny de Jonge, Gerda Kabus, Dien de Keizer, Ria Knieriem, Corrie Koekkoek, Tanny de Kraker, Adri van Langevelde, allen te Axel, Marja de Meijer, Ter- neuzen, Aagje van Tatenhove, Zaamslag, Tanny Ver- helst en Addie Verhulst, Axel, Hennie Wissel, Zaam slag en Francien Witte en Nelly Zegers, Axel. De dank, die de directrice der school, mevr. Kole- Zweedijk aan de heer P. Michielsen vertolkte mag voorzeker wel dubbel worden onderstreept. Door de aanbieding van een rokertje namens de leerlingen werd deze nog nader uitgedrukt. Waar „Piet zich altijd volkomen belangeloos ten dienste stelt van de goede zaak en er voor hem geen cent salaris aan vast zit kan zijn arbeid voor de Axelse bevolking en ge meenschap niet gemakkelijk in woorden worden uit gedrukt. Maar wel mag die als voorbeeldig worden bestempeld. De muzikale en vocale omlijsting van de zeer ge varieerde programmanummers hadden ook de ganse avond door de volledige belangstelling van de aan wezigen en het liep al aardig naar middernacht toen deze ontspanningsavond werd beëindigd. Bijna overbodig te vermelden, dat ook nu weer een tombola plaats had in de pauze, waaraan weer een keur van aardige prijzen waren verbonden en die diende tot gedeeltelijke dekking van de kosten die er aan deze avond verbonden waren. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij ook op mr. J. F. G. Schlingemann, algemeen secretaris van de Z.L.M. MAGER PAASPROGRAMMA. Voor de 2e klasse B beperkt het programma zich tot de enige (ingelaste) ontmoeting onzer stadgenoten tegen R.A.C., waarschijnlijk het slot-duel- in deze competitie. Op het ogenblik dat wij dit schrijven is oils nog geen resultaat bekend van de lopende Axelse pro testen naar aanleiding van de aan Axel Opgelegde straffen. Wij kunnen derhalve niet anders dan ons beperken tot de opmerking dat de molens van de „rechters" in de K.N.V.B. we lbijzonder langzaam draaien. De in de Axelse gelederen heersende mening dat de kansen op een gunstige beschikking te dezer zake deze week wereldkundig zouden worden gemaakt, schijnt dus wel ongegrond. De oranje-witten zijn wel zwaar gestraft en het is bijna tragisch dat deze be slissing die uitgebleven is en dus wel negatief zal zijn, fetaal is voor het handhaven van het 2e klasserschap. Niettemin hopen wij dat desondanks de Axelaars cp waardige wijze en met goed resultaat het zware duel bij de watertoren zullen beëindigen. Al gaat de strijd tegen één der sterkste ploegen uit deze af deling, w ijhopen dat de oranje-witten een goed figuur zullen slaan in deze laatste thuiswedstrijd. 3e klasse D K.N.V.B. Aller oog is nu in deze afdeling na de beslissing van zondag in Biervliet ten gunste van Corn Boys, gericht op Hontenisse dat op zo kranige wijze Ter- neuzen wist te kloppen en daardoor zijn lot volkomen in eigen hand kreeg om het 3e klasserschap alsnog te prolongeren. Daartoe is het nodig maar ook vol doende dat de blauw-wilten hun laatste wedstrijd thuis van Meto zullen winnen. Zeer zeker moet Hontenisse hiertoe in staat worden geacht. Men kan er verzekerd van zijn dat zij op 2e Paasdag alles op alles zal zetten om hun hachje te redden. Wij hopen van harte lat hen dit zal lukken. En wij houden het ook op een Kloosterzandse victorie. Wat gaat er dan echter verder gebeuren Steen moet maandag naar Terneuzen. Niet velen zullen de ploeg van de grenskant in dit duel de zege toedenken. Maar toch zouden de gasten daarmee in veiligheid zijn. Eveneens met een draw. En zeker zullen ook zij rekenen met de grote kans voor Hontenisse. Bij een eventuele nederlaag van Steen en een zege der blauw-witten zal er een beslissingswedstrijd op neutraal terrein tussen Biervliet en Steen volgen. Dat alles zit er in. Met een kans van waarschijnlijk heid zelfs. Maar voorlopig houden wij het op een zege voor Terneuzen. Zeelandia zal de Grenswachters op bezoek krijgen en o.i. de gelegenheid benutten met die ploeg van plaats te wisselen. Ten slotte zou Zeeland Sport in Bergen op Zoom tegen R.K.F.C. de Zeeuwse en eigen eer hoog moe ten houden. Aan deze laatste is de Vlissingse club verplicht met het oog op do recente puike resultaten thans de strijd op de Raayberg met sprekend verschil te winnen. Wielrennen. DE PAASRONDE VAN AXEL. Voor de wielerliefhebbers staat ook nu weer de al tot een traditie geworden Paasronde, georganiseerd door de A.W.S.C. „Volharding" te wachten. Ditmaal komen weer nieuwelingen aan de start en begin dezer week waren een 22-tal inschrijvingen bij het secretariaat binnengekomen, waaronder ook de Axelse favorieten van Espen en v. d. Vijver. Het parcours ligt geheel binnen de kom en wel als volgt Noordstraat (start), Stationstraat, Wilhel- minastraat, Bylocquestraat, Pironstraat, Prins Hen drikstraat, Kerkdreef, Weststraat, Noordstraat. Dit parcours heeft een lengte van 1500 meter en zal 40 maal gereden moeten worden, zodat de totale afstand 60 km. bedraagt. Daar ook een voetbalwedstrijd plaats vindt op deze middag, die door de welwillende medewerking van de voetbalvereniging een half uur is vervroegd en dus om 2 uur aanvangt, is de aanvang van de wieler wedstrijd gesteld op half v;er zodat hierdoor is voor komen dat beide sportgebeurtenissen tegelijkertijd zou den plaats vinden. TIJDELIJKE SLUITING VAN WEGEN. beschikkende op een verzoek van de Axelse Wieier- supportersclub „Volharding" tot het houden van een wegwedstrijd met rijwielen op 22 april 1957 overwegende dat het in verband daarmede nodig is het parcours tijdelijk voor het verkeer in beide richtingen voor alle voertuigen te sluiten, gelet op het raadsbesluit van 6 maart 1957 tot overdracht van bevoegdheden aan hun college, gelet op artikel 6 van de Wegenverkeerswet, besluiten gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voer tuigen in beide richtingen op maandag 22 april 1957, van 14 tot 17 uur, voor het volgende parcours: de Noordstraat, Stationstraat, Wilhelminastradt, By locquestraat, Pironstraat, Prins Hendrikstraatl'^Kerk- dreef, Weststraat naar de Noord.straat. asq*. Axel, 11 april 1957. lSmo, Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. PREDIKBEURTEN. Zondag 21 april 1957 (le paasdag). Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauwen 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente, 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ■W go VERKEERSONVEILIGHEID STAATSVIJAND No. 1. Het Verbond voor Veilig Verkeer stelt aan ieder weldenkend Nederlander de volgende vragen 1. Zijt gij theoretisch voldoende toegerust met de nodige kennis der verkeersregels om op veilige wijze aan het steeds toenemende verkeer te kunnen deelnemen 2. Is uw verkeersmentaliteit dusdanig, dat gij steeds van de gedachte uitgaat, dat ook uw medemensen verkeersdeelnemers zijn, en een zeker onderling samenspel in het verkeer noodzakelijk is Waarom waarde lezer(es) stelt het Verbond voor Veilig Verkeer deze vragen Omdat de nood ten aanzien van het aantal ver keersongevallen zo hoog gestegen is, dat men reeds op het ogenblik van een nationale ramp kan spreken. Elke dag klopt de dood geheel onverwachts aan de deur van ten minste 5 gezinnen in Nederland, om maar niet te spreken van de veel grotere aantallen van die genen, die zwaar lichamelijk letsel bekomen en nog daargelaten van de enorme bedragen, die door al deze ongevallen jaarlijks voor de gemeenschap verloren gaan. Het gaat zo beslist niet langer. Het is de hoogste tijd, dat een nationale campagne het Nederlandse volk meer verkeersminded maakt en het een betere ver- keersopvoeding geeft. Het Verbond heeft een onzer beste verkeersdes- kundigen bereid gevonden een populaire verkeers- cursus te schrijven, die is bestemd voor elke land genoot-verkeersdeelnemer. Op prettige doch tevens pittige wijze is de schrijver er in geslaagd de be staande problemen op een voor ieder begrijpelijke wijze uiteen te zetten. Het Verbond voor Veilig Verkeer zet deze cam pagne in onder het motto „Stel een voorbeeld". Schaf deze cursus aan en bestudeer ze onder des kundige leiding en leg na afloop van uw studie een verkeerstest af. Loop niet langer zonder verkeers- diploma in uw zakVoor velen zal de stof een ope. baring zijn. De cursus bestaat uit 12 lessen terwijl bij elke les een vragenlijst is gevoegd, die men na invulling ter correctie kan opzenden. De kosten van de gehele cursus zijn uitzonderlijk laag gesteld, t.w. 10.alles inbegrepen. Aan de minister van Verkeer en Waterstaat is ver zocht het diploma officieel te erkennen ook als toe komstig diploma voor het berijden van bromfietsen. Stelt u thans ook een voorbeeldSchaf deze cursus per omgaande aan en bestudeer de stof ;n. uw eigen belang en voor uw medemens. In elk huis gezin behoort ten minste één verkeerscursus aanwezig te zijn. Geef u op als deelnemer. Op welke wijze Stort 10.op postgiro no. 513996 ten name van het Verbond voor Veilig Verkeer te Rotterdam of schrijf een briefkaart met uw aanmelding, naam en adres aan Postbox 350 te Rotterdam. Maar stel het niet uit, doe het onmiddellijk 1 DE VIERDE BTENNALE TE ANTWERPEN. De Vierde B ennale voor Beeldhouwkunst die op 25 mei a.s. in het Middelheimpark te Antwerpen wordt geopend, belooft een ware revelatie te zijn. Het park zelf werd aanzienlijk vergroot, opdat thans meer beelden zouden kunnen worden opgesteld. Dit jaar zal de kern van de tentoonstel ling bestaan uit een retrospect eve van Duit se, Oostenrijkse en Zwitserse beeldhouw kunst. Naar van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, zal de Du'tse inzending zeer im posant zijn en een zo volledig overzicht van de huidige Du'ïse plastiek, geven ,als in Duitsland zelf nog niet op een tentoonstel ling te zien is geweest. 13 33, TOV De bijzondere kwaliteit van Douwe Egberts koffie komt volledig tot haar recht, als U deze koffie maalt, direct voor het zetten. Gebruik daarvoor de ideale D.E.-koffiemolen, die ver» krijgbaar is op 1500 punten, verpakt bij Douwe Egberts koffie en thee, ,iT i^6f lia sme pc Mta «1 Uw DRUKWERK ,sq maakt Telei. 646 AXEL sb isbl VRIJSTELLING MILITAIRE DIENSTPLICHT herhalingsoefeningen, iandbouwverlof, vergunningen, enz. Honderden dankbetuigingen liggen ter inzage- Het is vanzelfsprekend, dat wij na afwijzing ook Uw zaak mondeling verdedigen bij beroepscol leges, enz. Tientahen verzoeken om onze be middeling, waarin wij geen kansen van succes aanwezig achtten, hebben wij afgewezen. Wij hebben geen bijkantoren. BEMIDDELINGSBUREAU C. J. J. WOLTERS Marijkelaan 17, Tel. 0 8379-329, Bennekom-Geld.

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3