i voKOiri'c lantlpasta van standing^» Voetbaloverzicht RMösel in mjmeqen. UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON door G. PLANTEMA. KOEWACHT OVERSLAG KONINGSCHIETING. Ontloop die pijn van brandend maagzuur. Neem Bennies! A.V.R.O.'s GROTE TOURNEE OOK HIER SUCCESVOL. Ook Axel heeft zijn aandeel geleverd en gekregen in Avro's grote tournee 1957, die hier woensdagavond in „Het Centrum" een tweedelige avond vol vrolijke afwisseling bracht, die een 300-tal aanwezigen een drietal uren op ongedwongen wijze heeft geamuseerd. Deze avond, die tevens als een propaganda voor de Avro beschouwd mag worden, werd ingeleid met een kort praatje van één der hoofdbestuurders, waar in werd gewezen op de functiewisselingen in de mu ziek- en amusementsafdelingen van deze omroep, waar door de programmaleider Jan de Winter de Avro ver liet wegens zijn aanvaarding van een taak in de gramofoonplaten-industrie. Dit heeft een belangrijke wijziging in de toekomstige programmaleiding gebracht en zal de bekende directeur der marinierskapel, majoor G. Nieuwland, binnenkort de uniform verwisselen met het burgerpakje en zijn muzikale kwaliteiten in dienst van de Avro stellen. Voorts heeft de pers de laatste tijd veel aandacht besteed aan het feit dat ook Karei Prior als medewerker van de Vara naar de Avro is overgegaan, terwijl mede als gevolg daarvan meerdere vaste medewerkers deze programmleider zijn gevolgd, zodat er een hele verschuiving plaats vond in artis» tenwereld bij de omroep. Spr. besloot zijn beknopte speech met een gloedvol woord van aanbeveling voor de Avro. Onmiddellijk daarop kreeg men de kennismaking met Willy Vervoort, de leider-conferencier van de cabaret-revue „Twee in één". Deze ras-komiek, die op de hem eigene wijze beschikt over het talent om reeds met de eerste paar woorden incontact te komen met zijn gehoor, was de ziel van het eerste programma gedeelte, dat -zuiver was afgestemd op het cabaret genre. Nadat de voornaamste hierin optredende artisten waren voorgesteld volgde het eerste optreden van de accordeonist Tonny Bakkenes, die zich daarbij ken merkte ais een virtuoos met een formidabele techniek. Hierna brachten wij een bezoek aan een a.deling van een huisvestingsbureau, waann wij werden geconfron teerd met de ambtelijke rompslomp, die voorafgaat aan de soms piet.uttigste wijzigingen in de bewoning of inrichting van huis of erf. In dit geval liep het over een aanvraag tot het bouwen van een kippenhok. De onnavolgbare geest van humor, die van dit sim pele feit een orkaan van vrolijkheidsuitbarstingen maakte, die door Willy Vervoort werden gedebiteerd, vormden een daverende inzet van deze avond, die ge heel in het teken stond van vrolijke ontspanning in vlotte vaart. De charmante Tonny Boucher maakte een vocaal debuut, waarin zij de felste contrasten van de simpel ste kinderliedjes af tot de dolste grimassen aan de rock and Joll-manie inhaerent onder algemene bijval vertolkte. Ook de Spelbrekers die hun populariteit in alle maten en genre's met zwier beklemtoonden vormden in het eerste gedeelte een subliem onderdeel van het programma. Het vocale deel van het repertoire zou zeker niet volledig geweest zijn, ware Willy Vervoort niet met zijn liedje en zijn praatje bij de gitaar verschenen, die de lachspieren van het auditorium op zware proeven stelden. In het teken van een populaire medley stond het tweede optreden van de accordeon-virtuoos Tonny Bakkenes ,die daarmede wederom geweldige bijval verwierf. Nadat Tonny Boucher op ^eer komische wijze was geintervieuwd over haar belevenissen in Hollywood, waarbij Willy Vervoort als „interprater" haar Engels vertaalde, maar zij zelf zich ten slotte in plat Jordaans ontpopte als Nederlandse artiste, keerde het gezelschap voor de pauze nog eens terug met het „Daar zijn we weer ï*j|L-de parodie van de Avro op tournee. Maar d^$^ touknée reikte heel wat verder en bracht ons na det'VNjjp? naar het verrukkelijke Tirolerland. Hier werden wij, door de Holzhacker Bub'n tot in de finesse's opgeluisterd, deelgenoot van de meest schilderachtige bruiloftssfeer die zich denken laat. Onder de gasten van het charmante bruidspaar Hans Wiljon en Gerda Ziller bevonden zich behalve de veelzijdige Johnny Kraaykamp, o.a. Thea Valdi, Joke Smith en Willy Melchers, met de heren John Walda, Jan Ceulemans en Jack der Kinderen, die aan de lopende band ruim een uur lang een unieke serie crea tie's daar stelden, die de zaal in vervoering brachten. Behalve de originele Landler-muziek door de kapel onder leiding van ceremoniemeester Gerard Lebon (of zijn assistent) brachten de dames individuele pres taties van hun zang-, jodel- en fluitkunst. Maar tot de bijzonderste feestglimpen behoorden naast het op treden van Johnny Kraaikamp, die de vrolijke noot verzorgde het zeer uiteenlopende en van artistieke opvatting getuigende mannenkwartet, dat optrad onder diverse benamingen, terwijl elk daarvan een bijzonder genre van „kunst" vertegenwoordigde. Door alle mede werkenden aan dit tweede deel werd tegen het eind van hun repertoire, met muzikale begeleiding van de kapel nog een prachtige vertolking gebracht van de wereldvermaarde vlotte melodieën uit de operette „Der Vogelhandier" van Carl Zeiler. Maar laten wij niet vergeten de bijzondere viool vertolking van de assistent-dirigent van de kapel, Jack der Kinderen, die een magnifieke uitvoering bracht van een Kanarie-ballade. Volledigheidshalve vermelden wij dat ook op de Tiroler bruiloft de „rock and roll-demonstratie" niet ontbrak. Maar het was een indrukwekkende finale door het ganse ensemble in een kleur- en klankrijke zanghulde waarin de onvolprezenheid van de Avro werd vertolkt, die het glorieuze slot van deze wel geslaagde avond vormde. VERLICHTING BRANDDE PROEF. Reeds in vele straten staan al geruime tijd de palen voor de electrische straatverlichting en de bewoners zitten vaak reikhalzend te wachten op het moment, dat deze palen ook van de verlichtngsapparatuur zul len zijn voorzien en hun straat met een moderne ver lichting zal kunnen prijken. Voor de bewoners van de Prin s Hendrikstraat was het deze week zo ver en woensdagavond brandde daar de verlichting voor de eerste maal, zij het dan dat dit slechts een proef was, die de bewoners nu wellicht nog harder naar deze aanwinst doet ver langen. Ook het parkeerterrein krijgt weer een ander aanzien, aangezien de daar aangebrachte verlichting de laatste dagen werd vervangen door neonlampen. PROPAGANDA - AVOND K.N.Z.B. Zoals ook uit de desbetreffende advertentie elders in dit blad blijkt zal volgende week dank zij het initiatief van het bestuur van ons plaatselijk bad de K.N.Z.B. een avond in Axel verzorgen ter propa gering van de zwemsport. Enkele fraaie films op dit gebied van de sport zullen worden vertoond, terwijl ook de bondstrainer de heer Palm op deze avond aanwezig zal zijn en dus van een bij uitstek deskundig spreker kan worden gesproken voor toelichting en eventuele vragen. Juist nu het zwemseizoen weer voor de deur staat wekken wij alle liefhebbers van deze gezonde zomer sport op deze instructieve avond bij te wonen. Te meer waar het stellig slechts zelden mogelijk zal zijn een dergelijke avond bij te wonen. De K.N.Z.B. organiseert dergelijke avonden n.L telkenjare in een ander deel des lands, zodat onze streek na dit jaar voor eerst weer wel niet aan de beurt zal komen. AXEL '57 WORDT EEN GROOT SUCCES. Naar wij vernemen groeit Axel '57 boven ver wachting van de organisatoren uit en is de aanvanke- 3) „Gelukkig, dat deze trouwe liefde niet verkoeld is," antwoordde de inspekteur. „Ja, ja, familiebanden wor den niet gemakkelijk verbroken Maar ik geef toe, dat jullie misschien nog een tijdje op een bezoek van mij hadden moeten wachten, als ik niet een reden had gehad om naar dit land te komen. En wat meer zegt, naar deze stad in het bijzonder." „Nee, toch 1" deed mr. Ernst Verhagen verbaasd. „Wie had ooit kunnen denken, dat Nijmegen om kriminele redenen de aandacht van inspekteur Ohl- quist uit Kopenhagen zou trekken." „Nu ja, kriminele redenen Je moet niet dadelijk menen .dat wij jullie stad beschouwen als een schuil plaats voor ordinaire boeven," gaf de inspekteur te kennen. „Je moet niet proberen je eigen standje te ver dedigen," wierp zijn zwager hem tegen. „Een politie man is identiek met een boevenjager. En een boef is altijd ordinair." „Dat kon wel eens anders zijn," meende Sven. „Er is verschil tussen de ene boef en de andere. Je hebt ze in groot en klein formaat. Je hebt ze deftig en ordinair." „Dat zal wel kloppen," stemde mr. Ernst Verhagen vrolijk toe. „En omdat inspekteur Sven Ohlquist het de moe'te waard vindt, voor een boef zijn geliefd Kopenhagen te verlaten, moet het er ongetwijfeld een van groot formaat zijn. Aangezien hij bovendien op komt tegen dekwalifikatie ordinair, moeten wij aan nemen, dat de bewuste boef nog deftig is bovendien. Zou er werkelijk in deze rustige stad vol vakantie gangers een deftige boef van groot formaat te vinden zijn „Dat is nu een vraag, die nog dient te worden opgelost," gaf de inspekteur ten antwoord. „Als er zekerheid over bestond, hoefde ik niet hierheen te komen. En dan liepen jullie nog het genoegen van mijn bezoek mis." Een klein beetje zelfkennis kan tiooit kwaad,'1 merkte zijn zuster lachend op. „Maar ik hoop, dat je met je onderzoek naar zon individu toch een beetje tijd zult overhouden om er aan te denken, dat je onze gast bent." „En ofriep inspekteur Sven Ohlquist onmiddel lijk. „Verbeeld jeIk herinner mij nog veel te goed, hoe jij tot voor kort mijn huis hebt bestuurd. Ja, dat mag je gerust als een kompliment beschouwen.cMaar daarom ben ik ook met hoge verwachtingen higjfecn gekomen 1" „Kijk eens aan Dan moet ik zeker probereiJ, je niet teleur te stellen," zei Else Verhagen. „Dat kunnen we jou gerust toevertrouwen," merkte haar echtgenoot onmiddellijk op, hetgeen zijn zwager een goedkeurend gebrom ontlokte. „Ik mag dat wel," zei de inspekteur. „Het is geen kwaad teken, als mannen zelfs na hun trouwen hun vrouw lof toezwaaien. Maar, waarde zwager, als wij het er over eens zijn, dat wij Else gerust ons welzijn kunnen toevertrouwen, dan kunnen wij ons des te beter concentreren op enkele zaken, die mijn belang stelling hebben." „Ik hoop niet, dat je mij in je aangelegenheden wenst te betjxJ^en," protesteerde mr. Ernst Verdagen lachend. ,Qqz „NatuurJijjkj^l ik geen beroep op je medewerking doen, voor zover het zuiver politiezaken betreft," gaf de inspekteur toe. „Maar er zijn een paar dinyen. lijk gepfc/fêcteerde standruimte thans reeds vrijwel ge heel uitVelrkocht. Definitief is besloten een en ander op het fèFrein van de V.V.Z.F. te organiseren, zodat het nog mogelijk is gebleken het oppervlak aan binnen- stands te "Vergroten door huur van grotere expositie hallen, waar men thans gelukkig nog de hand op heeft kunnen leggen. Diverse grote bedrijven schreven ook reeds in voor standruimte, zodat er geen twijfel aan kan bestaan dat deze expositie inderdaad een manifestatie wordt voor de gehele streek. Door Phi lips, Hoover, Frigidaire, Ford en R.S. Stokvis o.a. werden reeds belangrijke standoppervlakten gehuurd. BENOEMING DIJKGRAVEN. Benoemd totdijkgraaf van de Overslagpolder, A. A. J. de Clerck te Overslag dijkgraaf van de Dekkerspolder, W. M. Dieleman te Axel plaatsver vanger van de dijkgraaf van de Dekkerspolder, R. A. Pollet te Sas van Gent dijkgraaf van de polder Oud-Eglantier, K. M. Steendijk te Axelplaatsver vanger van de dijkgraaf van de polder Oud-Eglantier, J. van Hoeve Lzn. te Axeldijkgraaf van de Koude- polder, J. de Dreu te Hoek gezworene van de pol der Stoppeldijk, A. Mangnus te Vogelwaarde dijk graaf van de polder Van Lynden, J. W. Scheele te Vogelwaarde dijkgraaf van de polder Zaamslag, K. de Koeijer te Zaamslag dijkgraaf van de calamiteuze polder Kleine Huissens, M. Dieleman te Zaamslag gezworene van de polder Kleine Huissens, F. de Koeijer te Zaamslag plaatsvervanger van de dijk graaf van de Buthpolder, W. Koster Jzn. te Aexl gezworene van het waterschap Lamswaarde, C. C. M. Buysse te Hontenisse dijkgraaf van de polder Kleine Stelle, A. B. W. Kindt te Philippine plaatsvervanger van de dijkgraaf van de polder Kleine Stelle, R. G. Barbé te Philippine. PREDIKBEURTEN. Zondag 7 apr'l 1957. Ned. Ilcrv. IC k. 10 uur Ds. K. Verbeek, "an K'rO't-rzanc'e, 2 "0 uur Ds. P. J. Penmngs (bed H. Doool. 7 uur Jeugddienst, Ds. J. van Ieperen. van W-me'd'nqe. Gzref. K-rk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Grref. K -k (Pironstraat) 10 uur Ds. D. J. Couvée 3 uur Ds. P. de Jong, van 's Gravenhage. Geref. Gemeente. 10 uur en 2 30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 6 7 aprilDr. C. A. Schiltman. UITSLAG JAARMARKT. Donderdag vond te Koewacht de jaarlijkse veemarkt plaats onder ideale weersomstandigheden en een grote belangstelling. De resultaten van de keuringen van het aanwezige vee waren als volgt Grootste aantal paarden le prijs A. Suij. Schoonste merriepaard van 4 jaar of ouder le. J. Kips 2e. J. van Daele 3e. E. van Gaever. Schoonste ruin van 4 jaar of ouder le. J. van Daele2e. A. Martens. Schoonste 3-jarige merrie of ruin le. A. Tuij. Schoonste 2-jarige merrie of ruin le. A. Suy 2e. J. Kips3e A. Suy. Schoonste veulen beneden 2 jaar le. en 2e. A. Suy. Grootste aantal rundvee 1 e. L. van Dorsselaer. Baatgevende of kalfdragende koe le. J. Janssens 2e. G. Dierick 3e. J. van Regenmortel. Kalfdragende vaars le. en 2e. L. van Dorsselaer 3e. J. Janssens. De beste kwaliteit _vetvee le. en 2e. H. Pieters 3e. C. van Duijsse. De beste kwaliteit ossen le. en 2e. P. Coenen. Schoonste stier met tanden le. J. Pieters 2e. J. de Bock. Schoonste stier zonder tanden le. J. de Bock. Schoonste pinkle. L. van Dorsselaer2e. J. Pieters 3e. C. van Duijsse. Schoonste hokkeling le. en 2e. L. van Dorsselaer 3e. G. Dierick. die wij hier in deze geriefelijke woonkamer kunnen bepraten. En jij kunt me misschien even bevredigend inlichten als de heren van de Nijmeegse politie, die ik ongetwijfeld binnenkort moet spreken." „Gaan jullie dan maar gewichtige dingen bespreken, dan kan ik mij aan het diner wijden," merkte zijn zuster op, terwijl ze opstond en zich gereed maakte om naar de keuken te gaan. „Ik heb het altijd als een voorrecht beschouwd, een zuster te hebben, die niet probeert haar nus in geheimen te steken,*" grinnikte de inspekteur. „Doe maar gewichtig," antwoordde zijn zuster vro lijk. „Je bent gewoonlijk net zo'n kleine jongen als de mensen denken, wanneer ze je zien. En ik geloof, dat deze man van mij er ook wel wat voor voelt, een belangrijk gesprek te voeren, waar een vrouw toch niet warm voor te krijgen is." „Maar nu even terzake, kerel," zei Ohlquist, plot seling ernstiger, toen zijn zuster de kamer uit was. „Ik heb al optdekt, dat je hier in een omgeving woont van grote landhuizen. Weet je misschien een beetje, wat voor mensen daar wonen „Dat is een vraag, die niet gemakkelijk is," meende zijn zwager. „Natuurlijk, vooral de bewoners van de huizen in de buurt zijn me bekend, al is dat voor een deel niet meer dan bij gezicht. Maar je zult je zeker nader kunnen verklaren. Wat voor mensen heb je speciaal op het oog 7" „Jammer genoeg moet de politie zich gewoonlijk meer -bekommeren om personen, die een uitzonderlijk leven leiden, dan om normale b'-rqers," gaf de in spekteur als inleiding te kennen. „Ik verlang niet, dat jij mij alle namen noemt van de mensen hier in de buurt, maar wel interesseert het mij stede of er ook meri??fp uit het buitenland aanwezig zijn. Vooral men- serf,'*di^ hier nog niet lang wonen, dan wel in huis Schoonste dikbil le. en 2e. L. van Dorsselaer. Grootste aantal varkens: le. Gebr. de Meij. Schoonste toom biggen le. Gebr. de Meij. Schoonste konijn (ram)!: le. E. Koning; 2e F. Roegiest. Schoonste konijn (voedster) le. E. de oKning; 2e. G. Coppieters. Maandag werd Hoor dje bchuttersvekeniglng te Overslag op de liggende wip de jaarlijkse koning-, schieting gehouden, waaraan door niet minder dan 40 leden-schutters werd deelgenomen. Reeds in de tweede ronde wist de heer Maurice Verplancke de hoogvogel af te mikken waardoor hij als koning 1957 werd uitgeroepen. Na de koningschieting werd er nog een puntenschieting gegeven waarbij de heer André de Ridder de hoogvogel wist af te schieten. Hierna verenigden de schutters van „Vrij en Vlug" zich aan een gezamenlijke maaltijd, die werd voortgezet in een vrolijk samenzijn. Reeds eerder deden op ons dorp geruchten de ronde dat de vroegere dorpsgenoot de heer Maurice Aers bij een auto-ongeval in België om het leven gekomen was. Bij nadere informaties blijkt dit ge lukkig nite het geval te zijn. Wel heeft de heer Aers verwondingen over het gehele lichaam opgelopen en werd de borstkas ingedrukt alsmede de onderlip afgd- rqkt. De heer Aers is opgenomen in het stedelijk ziekenhuis te Gent. Alsof de maag uit Uw lichaam brandt, zo'n pijn ver oorzaakt overtollig maagzuur. De remedie is een voudig en afdoende Rennies. De helpen dadelijk, Gewoon, zonder water of wat ook, op de tong laten smelten, 't Kan niet missen, de brand is gedoofd1 Eet onbevreesd waar U trek in hebt, maarsteeds Rennies bij de hand. Ing. Med. 2e klasse B K.N.V.B. Zondag nog geen definitief titelhouder. Het voor het komende week-end in deze afdeling vastgestelde programma bevat slechts een tweetal wed strijden en hoogstwaarschijnlijk zal de beslissing voor de kampioenstitel nog naar de volgende competitie- zonda gworden verschoven. R.A.C. zal in Gilze-Rijen tegenove r B.S.C. uit Roosendaal de honneurs van gastvrouwe bewijzen en is aan haar eer verplicht dit met een victorie te be zegelen. Ten minste om niet alreeds deze zondag Taxandria definitief de titel in handen te spelen. De laatste weken zijn reeds zoveel voorspellingen in strijd met de verwachtingen uitgevallen, dat wij slechts met grote aarzeling in het ei en koffiedik wensen te speuren. Op papier moet R.A.C. met duidelijk ver schil in staat zijn deze match te winnen. Wij ver wachten ten minste niet anders, ofschoon in het eind stadium, zoals wij reeds schreven gissen doet missen. Evenzeer kan dit gezegd worden van het duel GoesInternos. Ook dit profeteert naar het pa pier beoordeelt een groter kans en dus winst voor Goes. Theoretisch is Internos nog niet volledig veilig .zolang het geen punt meer weet te behalen uit de nog resterende wedstrijden. Ofschoon Axel dan eerst nog zou moeten winnen van R.A.C. Hoezeer dit alles denkbeeldig schijnt, met de mogelijkheden dient men rekening te houden en daarom zal Internos zeker trachten een punt uit het vuur te slepen. Alhoewel houden wij het toch op winst voor Goes. verblijven bij een van de reeds langer hier zijnde in gezetenen." „Je hebt nog niet de gewoonte afgeleerd om min of meer ambtelijke taal te gebruiken," lachte mr. Ernst Verhagen. „Maar ik moet even nadenken. Veel buiten landers ken ik hier niet en je begrijpt dat in een stad als Nijmegen hun aanwezigheid toch wel gauw genoeg bekend is." Hij stond van zijn stoel op en wandelde enkele ogen blikken de kamer op en neer, grote rookwolken voor zich uitblazend. „Tja," zei hij dan, „in de villa Bos- lust woont sinds een paar maanden een buitenlands gezin. Dat is de familie Vandenberghe. De man is direkteur van een kleine textielfabriek in de stad. Maar voor zover ik weet zijn dat niet bepaald opvallende mensen. Zij komen uit Brasschaet bij Antwerpen, man, vrouw en dri ekleine kinderen." „Zo, de familie Vandenberghe uit België", merkte Sven op, de naam noterend in een blauw boekje. „En weet je verder niemand 7" „Jawel," gaf de advokaat toe. „Op Bellavista woont sinds een maand of twee een Duitse dame, Frau Eschenbach. Zij moet ongeveer zestig jaar zijn en heeft in Nijmegen een huishoudster en een dienstbode aangenomen. Het is misschien wel wat vreemd, dat deze drie mensen in een paleis van een hererhuis wonen, maar het schijnt dat zij op het ogenblik be talende zomergasten heeft. B»st mogelijk, dat F-au Eschenbach dus een zómerpens'on is begonnen Voor zover ;k weet, hee't zij atle<m Hollands oa-trn, maar dat durf ik natuurlijk niet zeker te zeggen." „Goed zo, Frau Eschenbach, vermoede, k pension houdster," prevelde Ohlquist. „Je begint op dreef te komen. Wie volgt Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 2