lOOO+i Philips radiotoestel ca ladu LIEFDE S NAZOMER sprookje uit Duizend-en-één-Nacht Philips geeft (tot eind april) aan 501 kopers de iprijs t< aan nog eens 500 een tweede toestel cadeau. Als u dus niips radi koopt, hebt u een reuze-kans uw geld terug te krijgen of L eCj- TCeJde toeste^ Srat^s te ontvangen. Vraag meteen uw radiohandelaar alle inlichtingen over dit geweldige aanbod. UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON VOETBAL-OVERZICHT door HENK VAN HEESWIJK. Als Uw maag in lichter laaie raakt van Brandend Maagzuur BEKENDMAKINGEN. PHILIPS OA O *"vvvvii u y» Géén autoradio, wil radiogrammofoons. RIJWIEL- EN BROMFIETSEN - SHOW. Woensdagavond had alhier in hotel „De Stads herberg' een zeer druk bezochte show van rijwielen en bromfietsen plaats georganiseerd door de Rijwiel handel Klaassen alhier en waarop de allernieuwste producten van onze industrie die in dit opzicht een geweldige vlucht heeft genomen werden gedemon streerd. Veel belangstelling werd betoond voor de gerenommeerde merken Sparta" en „Solex" waarvan deze firma de vertegenwoordiger is. Ook werd gedurende deze show en demonstratie avond de allernieuwste film „De Pedaalridders" ver toond, die op zichzelf reeds een primeur voor Zeeland zijnde algemeen in de smaak viel en bijval oogstte. In de pauze onthaalde de exposerende firma de aan wezigen op welkome versnaperingen. VERGADERING VAN DUIVENMELKERS IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. In het clublokaal van de Axelse duivenmaatschappij bij de heer Em. Pieters alhier werd een algemene ver gadering gehouden van de besturen' der aangesloten maatschappijen van postduivenliefhebbers in het cen trum van Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer A. Faas uit Terneuzen opende als voor zitter deze druk bezochte vergadering, waarna door de heer M. Dieleman te Axel de notulen werden uit gebracht, die algemene goedkeuring verwierven. De opleidingen der duiven die op 10 april zullen beginnen werden breedvoerig uiteengezet en besproken en werd de eerste wedstrijd vastgesteld op 14 april. In centrumverband zullen vier vluchten plaats heb ben en wel drie uit Dourdan en één uit Orleans. Na behandeling van enkele meer interne en tech nische punten in de rondvraag sloot de voorzitter met een hartelijk dankwoord voor de opkomst deze ge animeerde vergadering, De nieuwe en ruime zaal bij de lokaalhouder Em. Pieters bleek nu vooral een uiterst geschikte gelegen heid te zijn. GEVONDEN VOORWERPEN. Bruine portemonnaie met inhoud, Iren,estraap 42 rode plastic bal, Singelweg 79bruine jongenspet, Stationstraat 1 wit plastic regenkapje, Irenestraat 32 paar blauw-witte wollen kinderwanten. Bylocque- straat 8 sleutelring met twee sleuteltjes, Margriet- Straat 34 rubber kinderlaars, Julianastraat 6 grijs jongensjasje, Joost de Moorstraat 1 blauw-zwarte damesschort, J. Faas, Schapenboutbroekriem met gesp, Vivo, Evertsenstraatgroene kinderwant, Bea- trixstraat 26 grijze want, Zeestraat 10 groene want, Wilhelminastraat 41 doorhaal-borstel, Bernhard- straat 32 zakmes, Wilhelminastraat 28 Belgische herder (reu), Prins Hendrikstraat 45 kinderschopje, Margrietstraat 8 muntbiljet, Kanaalkade 56c twee nieuwe overalls, Nieuwendijk 24 paar nylonkousen, Kerkdreef 32 padvindersriem met fluit, zijden dames sjaal, Iipssleutel no. 14438, kinderschop, muts, bril met donker montuur, bblauw-witte voetbalkous, paar gymschoenen, Rijkspolitie grijs-groen gebreide want, Joost de Moorstraat 11; tennisplankje en blaWe kaatsbal, Joost de Moorstraat 1 bruin dekzeil, Sas- sing P 60 sleutel no 14, Pironstraéft "1 rode dames handschoen en rood kinderwantje, Postkantoor bruin lederen etui met kam, Buthdijk 25 bruine fietstassen inhoudende trommel, fles, koffie, en gereedscha{5tas, Spui N 123 muntbiljet, Buitenweg 74 kinder-arm- bandje, Buthdijk 13 bruine autoped, Julianastraat 83. PREDIKBEURTEN. zondag 24 maart 1957. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P.' J.,,Pennings, 2.30 uur Ds. van Meeuwen, van Hoek. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 23 24 maartDr. A. Kats. 2e klasse B K.N.V.B. HET TWEEDE KLASSERSCHAP VAN AXEL IN GEVAAR. Voor de insiders die de laatste weken in ons Axelse voetbalwereldje hun oor te luister en hebben gelegd is het duidelijk dat er iets rammelt in deze niet zo grote gemeenschap. Het recente ledenverlies, het ex perimenteren met en schorsen van verschillende van de beste spelers en dat in de meer dan benarde positie waarin de representerende oranje-ploeg is komen te verkeren, het voorspelt ons voor de nog te spelen drie wedstrijden weinig moedgevends. Het zegt ons, dat de zondag op de Axelse grasmat te leveren strijd tegen Uno Animo geen, geringe of gemakkelijke opgave zal worden voor de oranje-elf, die nu wel terdege in het hoekje schijnen te zitten waar de slagen neerkomen. De ijver en strijdlust, de goede clubgeest schijnt danig te zijn getaand in het kamp van Jonkman en consorten. De stemming is hierdoor zo gedeprimeerd dat de meeste aanhangers zich al beginnen te verzoenen met de gedachte dat aan de laatste plaats toch niet meer te ontkomen is. Zodat men! zich bang te moede afvraagt höevele zondagen het zo fel en vurig begeerde en het vorig seizoen zo verdienstelijk geprolongeerde 2e klasserschap nog gaat duren Wij zijn geen fatalisten en voegen ons niet onder de sombere gedachten koesterende aanhangers en sup porters die hun club nu al de rug toekeren in venij nige en- ongerechtvaardigde critiek. Maar zoveel is zeker dat het a.s. zondag bij de watertoren, een strijd wordt op leven en dood. Waar schijnlijk de laatste kans op behoud van de aan een zijden draad hangende plaats in de 2e klasse. Nu of nooitzal het devies zijn. Deze strjjd met het lang zamerhand danig verzwakte elftal tegen een even eens nog -n degradatiegevaar verkerende tegenstander zal moeten worden gewonnen. Verliest Axel het duel tegen Uno Animo laat ons dat niet verhelen dan is de positie vrijwel hopeloos c^feprden. De oranje-aanval die tegenl MiddelSprg en Roosen daal volkomen heeft gefaald, zal in^ de huidige uiterst 44) en Wim ook om negen uur met di$ blijven de overigen nog tot midde elkaar. Maar dan vïndt zuster de +ries het welletjes. „Wat jullie doen, weef ik niet, <fKfegr ik ga naar huis. Morgen heb ik weer een hoop te doen." de bqs mee moeten, dracht gezellig bij Vrie.s Gelijktijdig overhandigt de advocaat de verblufte Tom een verzegel dpakket, alsmede een schrijven, waarin de benoeming wordt bekend gemaakt. Dan staat hij cp en zegt„Mag ik, als raadsman van de N.Vj de eerste zijn om u van harte geluk te wensen met deze benoeming Opnieuw worden er handen gedrukt en Tom kan zijn ontroering nauwelijks meester blijven. „Dit is, zegt hij, „één van de gelukkigste dagen van mijn leven. Alles wat ik verwacht had, maar dat ik tot permanent direkteur zou worden benoemd, dat nooit. Ik kan geen woorden vinden, om mijn dankbaarheid te vertolken. Meneer van der Sanden, mag ik u hartelijk danken voor uw vriendelijke woorden Ik stel het vertrouwen, dat de N.V. in mij stelt, op zeer hoge prijs en u kunt er van ver zekerd zijn, dat het steeds mijn streven zal blijven, om de N.V. tot groter bloei te brengen." „Nou, ik vind, dat er nu wel genoeg gespeecht is," meende Greet. „We gaan gezellig bij elkaar zitten en meneer van der Sanden rookt een sigaartje mee, Herman, kom op met je rokertjes. Iedereen is nu blij en tevreden, wat willen we nog meer." Het wordt die avond een latertje. Hoewel advocaat van der Sanden al voor het eten vertrekt en Greet Tom brengt haar naar de voorden,, fc de donkere winke lomhelst hij zijn aanstaand^VröJiw voor de eerste maal. „Tevreden, Gonnie Ze trekt hem aan zijn oor en kust hem hartelijk terug. „Ik ben zo blij voor jou, Tom." „Malle meid, dat bedoel ik niet Of jé tevreden bent met je aanstaande man." „Jawel, meneer de direkteur." 96» „Wat „Ik bedoel Jawel, aanstaande man. „Alleen maar aanstaande man 7" „Als ik dan zeg „Schat van een aanstaande man. Mag ik dan gaan „Nog één kus, Gonnie „Tot morgen, Tom. Ik wip wel even aan. En ga nu naar binnen, voor je kou vat. Dag In de kamer ruimt Ans de glazenr' én schotels dp. „Kinderen, welterusten," zegt Tom, als hij aanstalten maakt om naar bed te gaan. „Wacht even, vader," zegt Ans, „ik breng u ^ïaar boven." j <J »Ga nou, ik kan zelf wel traplopen." „Jawel," antwoordt Ans koppig, „maar u bent eigenlijk vandaag voor het eerst HOKf op en het is veel te laat geworden. Als u een duizeling krijgt ik moet er niet aan denken." „Vooruit dan maar," zucht Tom. moeilijke omstandigheden veel doortastendheid, schot vaardigheid en uithoudingsvermogen moeten opbrengen om de punten uit het vuur te slepen. Maar de eer van Axel staat op het spel Laten de zondag voor dit duel aantredende „elf" dit met een koel hoofd onder het oog zien Door een victorie is hel deels geschokte vertrouwen! wellicht nog te her winnen. Alsook nog het behoud van een klein kansje. Behalve deze voor Axel zo goed als beslissende strijd zullen nog een paar andere wedstrijden worden ge speeld die van zeer vitaal belang zullen zijn voor de oranje-witten. Ook daarvan zal de handhaving in deze regionen afhangen voor onze stadgenoten. InternosRoosendaal. Dit zal voor de Ettense ploeg eveneens een duel worden, waar zeer veel van af hangt Op papier zijn de kansen voor de Ettenaren niet zo bijster groot. Doch het feit dat deze belangrijke match in Etten gespeeld wordt, mitsgaders de weten schap dat de punten duur en! beslissend zullen zijn, beloven van de zijde van Internos een maximum aan krachtsontplooiing. Valt het resultaat ten gunste van de thuisclub uit, dan betekent dit voor Axel alleszins een prolongatie van haar penibele positie. In het Axelse kamp zal de wens dus wel de vader van de gedachte Zijn, dat de rood-witten de volle buit zullen behalen. Rood-WitB.S.C. Ook B.S.C. is nog niet volkomen buiten gevaar en moet een lastige buurtwedstrijd in St. Willebrord gaan spelen(. Een semi-plaatselijke ont moeting als het ware. De gastheren zijn wel veilig en (kunnen de zaken dus iets rustiger opnemen, d.w.z. met enig zelfvertrouwen. Gemakkelijk zal B.S.C. het wel niet krijgen op het Heike en ook hier voorspelt het papier een grotere kans voor de thuisclub. Middelburg—Hulst. De strijd in de hoofdstad die een provinciale derby is zal lopen over de bezetting van de derde plaats. De overwinnaar in deze kamp heeft grote kans deze plaats tot het einde van het seizoen, dat nabij komt, te bezetten. Wij zijn van mening dat het Middelburg zal zijn, dat boven dien gebrand zal zijn op revanche voor de in Hulst geleden nederlaag. 3e klasse D K.N.V.B. Voor deze afdeling werden slechts twee ontmoetin gen vastgesteld. De Souburgers die de laatste tijd een inzinking leken door te maken krijgen weer een thuis wedstrijd te spelen tegen hun Walcherse buurtclub Zeeland Sport. De Souburgers zullen zich niet ten tweede male mogen stoten aan de steen ener neder laag, daar dan de titelkansen wel als verkeken kunnen worden beschouwd. Wij zien de volle buit evenwel be- landen in Souburg. J f De andere strijd vindt plaats op Brabantse bodem. i Te Hoogerheide zal Meto haar Ossendrechtse buur Odio ontvangen,' en dit duel zal hoogstwaarschijnlijk een kleine winst voor de thuisclub opleveren. Zaterdagvoetbal afdeling Zeeland le klasse. Onze rood-witte stadgenoten ondernemen zaterdag namiddag hun laatste trip in dit seizoen. De reis gaat naar Krabbendijke en dit is een niet gemakkelijk te omzeilen klip. Thuis spelend won A.Z.V.V. van deze tegenstanders met het water aan de lippen en vooral dank zij een buitengewone prestatie van haar ver- Gearmd lopen ze de trap op. Bij de slaapkamer deur kijken ze elkaar aan. „Dank je wel, Ans," zegt hij zacht. 'k hoop, dat u net zo gelukkig met zuster de Vries zult worden, als ik het ben met Herman." „Dus je bent werkelijk volkomen gelukkig, Ans 7" Ze knikt. „Ja vader, en u moogt het nu ook wel weten. WeHerman en ik hopenvolgend jaar juliop een baby Hij knikt haar begrijpend toe. „Fijn, meid, dan word ik dus grootvader, hé 7" „Ziet u, vader, daarom ben ik inderdaad volkomen gelukkig." „Ik hoop voor jullie, dat het altijd zo mag blijven, Ans. Slaap lekker, meid." Zacht drutk hij een kus op haar voorhoofd en wil naar binnen gaan. Maar z e grijpt hem bij de arm. „Vader." ,sja 7" Hij draait zich om. Ze kijkt voor zich op de grond en een blos komt C|P haar wangen. „Vroeger, toen wijsamen Het moet voor u toch een teleurstelling geweest zijn. En u hebt nooit één verwijt laten horen. Dat dat zit me nog altijd dwarsUaltijd even lief ,voor mij, voor Greet, en nu voor zuster de VriesIk houd zo ontzettend veel van u, vader en ik hoop zo echt, dat u niet boos op me bent, omdatomdat ik Herman koos boven u „Wat haal je in je hoofd, AnsWeet je nog, wat ik toen zei V Ze knikt. „Jeugd past alleen bij jeugd. Dat ben ik nooit vergeten." „Wel, daarom is het toch veel beter zo? Gonnie dediging waarin van Bendegem toen schitterde. R Zuid-Bevelanders zullen er zeker alles op zetten zit! voor de toen geleden nederlaag te revancheren. Aj de A.Z.V.V.-ers de taak zich door enthousiasme uithoudingsvermogen ten minste de helft van de hui te veroveren. Wat een eervol competitieslot zou zip Colijnsplaatse Boys—Rillandia wordt naar ona mening eenj spannende ontmoeting waaruit de thui club het tereinvoordeel zal kunnen uitbuiten door ca kleine zege. Het uitstapje van hekkensluiter V.C.K. naar Nieuu dorp zal de Walcherse ploeg wel geen winst opleverer. Wij verwachten een klinkende en welsprekende zeg voor de thuisclub. geven Rennies onmiddellijk baat. Niet zodra b(„.. dat «smakelijk tabletje te smelten op Uw tong, of brand bedaart en is volkomen geblust binnen enkele minuten. Dat doet de wondere samenstelling vai Rennies, èn de natuurlijke wijze waarop de blussende substantie t overtollig maagzuur neutraliseert, zonder de verhoudingen te verstoren. Rennies geven uitkomst aan honderdduizenden lijders aan Brandend Maagzuur in ons land en in de hele wereld o-ver-al Ing. Med. „AXEL" KREEG TWEE PUNTEN IN MINDERING. Dat de v.v. Axel deze week uit de „Sportkroniek de beslissing van de strafcommissie der K.N.V.B kreeg te vernemen van het toekennen van twee straf- punten wegens het gebeurde bij de incidentele ont moeting tegen W.V.O. in Oosterhout, moest in de ge geven omstandigheden, nu men juist in puntental ge lijk was gekomen met Internos als een koude douche aankomen. Dit heeft de situatie er voor de oranjehemden dat ook aanzienlijk op verslechterd. De voortijdige be eindiging van dit duel door de scheidsrechter, die de leiding volkomen uit handen was geraakt, mag toch geen motief zijn voor de toekenning van een zo zware en voor „Axel" vernietigende straf Dit gaat al te ver De strafcommissie volgt wel een zeer eenzijdige - om niet te zeggen onrechtvaardige methode Is er voor de Zeeuwse clubs dan geen schijn van recht meer, zo vragen wij ons af. Het heeft er nu veel van dat de bedoeling voorzit om „Axel te wippen en er ten koste van wat ook geen Brabantse ploeg onderaan mag komen. De ergernis hierover is dan ook begrijpelijk. HINDERWET. Burg'emeester en wethouders van Axel brengen ter openbare kennis, dat ter gemeêntesecretarie ter inzage ligt hun verzoek met bijlagen ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg, om vergunning tot omzetting van de gasfabriek in een gasdistributie-station met oprichting van een gas- regelings- en meetgebouw in of op het perceel ge en ik zijn ongeveer even oud. We kennen elkaar al van kind af. En bij ons zijn de wilde haren er uit. We zullen elkander liefhebben en recpecteren. Gonnie heeft altijd hard gewerkt in haar leven, stond dag en nacht voor iedere zieke gereed. Nu komt voor haar de rust, die ook zij verdient. En ik ben blij, dat ik haar dat alles zal kunnen verschaffen. Ik pas bij Gonnie, jij bij Herman. De natuur kun je toch niet dwingen. Ik ben nooit boos op je geweest en later, toen ik alles rustig overdacht, ben ik tot de conclusie gekomen, dat dit de beste oplossing was. Wees jij gelukkig met Herman. Zo. Geen muize nissen meer in je hoofd Ze lacht. „Nee, vader, ik ben blij, dat alles goed is. Ik heb er altijd nog mee gelopen. Dank je wel, vader, dat u me mijn geluk hebt gegund/' Ze neemt voorzichtig zijn hoofd tussen haar handen en voor Tom het kan verhinderen, drukt ze haar zachte lippeii op de zijne. „Welterusten, vader." „Welterusten, mijn kind." Beneden worden de lichten uitgedraaid en doet Herman de deuren qp het nachtslot. Als hij paar boven loopt, staat Tom in zijn kamer voor de spiegel, Hij hoort zijn zoon op zijn rustige manier de trap oplopen en naar de slaapkamer gaan. Dan is het stil in huis. Buiten slaat de kerkklok half één. Nog steeds staat Tom voor de spiegel en hij ziet, dat langzaam twee tranen over zijn wangen gaan glijden. EINDE

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 2