AXELSE COURANT 'roduktivlteitsbevordering geen mode, maar noodzaak 1 Draadloos omroepsysteem ontvment Axe |e Jaargang No. 44 VOHNSDAG 6 MAART 1957 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN VERSCHIJNT IEDf E WOENSDAG EN ZATERDAG V Drukker - Ultg*efiterFIRMA J. C. VINK Red. en Adm.: Axel, Markt 12, T3l. 0 1155-646 Hoofdredactie; J. C. VINK FIRMA Markt 12 AXEL. Dagelijks komt men tegenwoordig in de anten en tijdschriften woorden tegen zoals jliciency, specialisatie, parallelisatie en pro- luktiviteit. De lezer die de inhoud van deze tgrippen niet of onvoldoende kent, is al auw geneigd deze „ingewikkelde dingen iaar over te slaan. Hij beschouwt ze, vaak lemakshalve, als bedenksels van degenen die in krantenartikel een „duur tintje trachten geven. Of hij meent, dat die modewoorden iet als de Magneetlijn van Dior over een jdje wel weer door nieuwe creatie s zullen torden vervangen. Zou men echter de moeite nemen de be- lekenis van die veel gebezigde uitdrukkin- pn te leren kennen, dan krijgen deze kran- en tijdschrift-artikelen wel degelijk in- ioud en zo zou menige middenstander tot Ie conclusie kunnen komen, dat hij met die retenschap zijn voordeel kan doen. Laat ons b.v. het begrip „produktiviteit" tens nader beschouwen in verband met de iddenstandsonderneming. Wat is produktiviteit 1 Spreekt men over produktiviteit in de mid- hstand dan bedoelt men de verhouding issen de hoeveelheid goederen en diensten, ie aan de consument worden verschaft en hoeveelheid kosten, die daarvoor worden lemaakt. De produktiviteit kan in twee rich- ingen toenemen ofwel door verlaging van de kosten bij gelijkblijvende hoeveelheid en kwaliteit van aan de consument verschafte goede ren en diensten ofwel door aanbieding van meer of betere goederen en diensten met gelijkblijvende kosten. Men kan het dus zowel in de hoeveelheid ils in de kwaliteit zoeken. Het effect is in «ide gevallen hetzelfde een verlaging van kosten per eenheid van de goederen en lensteti. Nu kan deze kostenverlaging tot een prijs- erlaging leiden en dan heeft de consument ten voordeel. Er zullen meer goederen en iensten worden omgezet, hetgeen van in vloed is op de rentabiliteit van de bedrijven verder op de werkgelegenheid en de »opkracht van de bevolking en dus weer p de omzetten. Als de kostenverlaging niet tot uitdrukking iomt in een prijsverlaging, is de hogere pro- Juktiviteit van direkte invloed op het Ten ement van de bedrijven. De welvaart van middenstander zal daardoor toenemen, al- thans tijdelijk. De middenstander dient n.l. te bedenken, dat wanneer hij de voor alen die produktiviteitsverhoging oplevert liet ten goede laat komen aan zijn afnemers, lijn concurrentiekracht zal verzwakken. Hij loopt dan de kans uitgeschakeld te worden van het produktie- en distributieproces. Opvoering van de produktiviteit is noodzaak. Verhog ng van de produktiviteit is een Éjem t veiiing en een belang "voor iedere akenj.T in. Voo al onder de huidige omstandigheden t opvoering van de produktiviteit ook in de iiddenstandsonderneming bijzonder belang- lijk. De concurrentie is de laatste jaren nu er vprake is van een „kopersmarkt" d.w.z. het aanbod van goederen in vele gevallen le vraag overtreft aanzienlijk scherper jeworden. Voor de ondernemers, die zich vestigden in de tijd, toen de goederen nog ichaars waren en we een „verkopersmarkt lenden, betekent dit de eerste kennismaking aet de concurrentie. Vooral deze zakenlieden lullen zich de kunst moeten eigen maken hun lostencijfers kritisch te bekijken en hun on kosten zoveel mogelijk te drukken. De nieuw gevestigde bedrijven hebben tovendien het nadeel, dat hun kosten over let algemeen veel hoger liggen dan die van oudere bedrijven. De middenstander ziet zich thans voor het probleem geplaatst, de stijgende kosten (lo ten, sociale lasten, hogere eisen van de klant) op te vangen, terwijl hij zijn prijzen volgens de scherpe concurrentie niet of on voldoende kan verhogen en dit met het oog op het algemeen belang ook niet gewenst is. Daartoe is hij alleen maar in staat, wanneer lij met alle kracht de produktiviteit in zijn onderneming bevordert. Het grootbedrijf schenkt jarenlang grote aandacht aan de produktiviteitsbevordering en boekt op dit terrein belangrijke successen. De middenstand zal er in al zijn ge ledingen voor moeten waken, hierbij niet achter te blijven. Hoe te handelen Als men inriet, dat verhoging van de pro duktiviteit nodig is, rijst de vraag, „hoe kan ik dat in mijn eigen bedrijf bereiken V' Vele middenstanders zullen geneigd zijn te denken, dat de produktiviteit in hun be drijf niet kan worden opgevoerd, omdat zij niet in dezelfde mate als de industrie kunnen mechaniseren. Er bestaan echter voor een middenstander verschillende andere mogelijkheden voor het bereiken ener hogere produktiviteit doel matiger werken, verbetering van werkmetho den, betere gereedschappen en machines, hetere organisatie en hetere administratie. Het gaat er niet om meer uren te maken, maar de uren, die men werkt, beter en doel treffender te besteden. Men behoeft het niet zozeer in grote din gen te zoeken. HoCveel kleine verbetringen zouden in het bedrijf kunnen worden ver wezenlijkt, als men de moeite nam de gang van zaken in het bedrijf te analyseren en te bekritiseren. Om enige voorbeelden te noe men Is de inrichting van de winkel of werkplaats doelmatig Hoeveel uren heeft het verkopend personeel niets te doen Ver schaft de boekhouding voldoende inzicht in het bedrijf Hoe groot is de omzetsnelheid Kan het assortiment niet worden verbeterd en zijn de voorraden soms niet te groot Voor elke onderneming ligt hier een taak. En wat de middenstander individueel niet kan, zou kunnen gebeuren in samenwerking met anderen. De sterke ontwikkeling van de inkoopcombinaties en de groei van het vrij willig filiaalbedrijf bewijzen, dat in samen werking iets kan worden bereikt. Voor ver schillende branches zijn thans produktivi- teitsonderzoekingen gaande (bakkers, sla gers). In de vakbladen is hieraan de nodige bekendheid gegeven. Voor de middenstander in het bijzonder geldt, dat hij zich slechts kan handhaven als hij zijn economische functie zo doelmatig mogelijk verricht. Het gaat er om aan de consument meer of betere goederen en dien sten ter beschikking te stellen tegen de laagst mogelijke kosten. Als de middenstand zijn eeconomische functie niet goed vervult, z*l- len andere groepen klaar staan om zijn plaats in te nemen. Middenstander, „let op U saeck". Middenstanders die nader op de hoogte wensen te worden gesteld van de methoden die er bestaan om tot produktiviteitsverho ging te komen, kunnen zich wenden tot de middenstandsconsulent in onze provincie A. Korstanje, Herenstraat 27a, Middelburg. WIJZIGINGEN VERKEERSPLAN BIJ BREDA TEGEN APRIL GEREED. De verbeteringen aan het noordelijkste van de twee verkeerspleinen bij Breda zul len omstreeks 1 april geheel tot stand zijn gebracht, zo wordt medegedeeld door de K.N.A.C. Het verkeer Rotterdam—Antwerpen v.v. wordt met een viaduct over het knooppunt geleid, zodat het geen last van kruisend ver keer kan hebben. Het verkeer Roosendaal- Breda (Princenhage) v.v. gaat via een dub- belbanig gemaakte weg onder dit viaduct door. Het blijft bij het knooppunt mogelijk van de ene rijksweg op de andere te komen doordat echter de verbindingswegen niet in klaverblad-vorm gelegd zijn, moet op de weg RoosendaalBreda afslaand verkeer ander verkeer kruisen. D? rijksweg Roosendaal—Breda wordt al leen bij het knooppunt, over een afstand van ongeveer 300 meter dubbelbanig gemaakt. Rijkswaterstaat heeft verbreding van het verdere gedeelte, naar Roosendaal, onnodig geacht, mede omdat de weg in de toekomst door nieuwe routes ontlast zal worden. De komst van nieuwe ontlastende wegen in West-Brabant is ook van de redenen, waar om men het verkeersplein bij Princenhage thans niet op alle punten kruisingsvrij maakt. Roosendaal zal b.v. directe verbindingen met Rotterdam en Antwerpen moeten krijgen. Het werk aan de oostelijke helft van het krtooppunt is de afgelopen week gereed ge komen. De verkeerslicht-installaties aan de westzijde van het knooppunt, waar de laat ste maanden het verkeer uit alle richtingen moest passeren vaak met zeer veel op onthoud kon zodoende buiten werking ge steld worden. Het verkeer van Rotterdam naa<r Antwer pen kan nu reeds over het nieuwe viaduct rijden voor het verkeer in omgekeerde richting is dit nog niet mogelijk. Het laatste verkeer wordt zolang omgeleid via de be bouwde kom van Pjrincenhage (omweg on geveer een kilometer). Het verkeer komende van en gaande naar Roosendaal kan al onder het viaduct door. Verkeer uit de richting Rotterdam, dat naar Roosendaal moet, slaat voorlopig voor het viaduct linksaf vanwege het gevaar geldt hier een inhaalverbod. Verkeer uit de rich ting Roosendaal, dat naar het zuiden wil, rijdt nog onder het viaduct door om daarna rechtsaf te slaan. Dit verkeer voegt zich dan van links bij het verkeer RotterdamAnt werpen ook hier een inhaalverbod vanwege het gevaar. TOEPASSING IN ROTTERDAMS ZIEKENHUIS EUROPESE PRIMEUR. Voor ziekenhuizen, maar ook voor andere grote complexen, heeft Philips een draad loos personenoproep-systeem uitgebracht, dat bestaat uit een bedieningslessenaar, een zender en antenne en een willekeurig aantal zakontvangers. Als deze laatste niet in gebruik zijn, bevinden ze zich in een controle-rek dat tevens dient om de minia tuur-accu's automatisch op te laden. Zodra een arts het ziekenhuis binnentreedt neemt hij zijn eigen, genummerde ontvang- apparaatje uit het rek. Op de bedienings lessenaar bij de portier of telefoniste gaat dan een witte lamp branden, zodat op deze cen trale post bekend is, dat de betrokken dokter aanwezig is. Moet een dokter opgeroepen worden, dan stelt men in de centrale post door middel van een drukknop de hoog- frequentiezender in werking en wel op de frequentie die correspondeert met de opge roepen ontvanger. Hierdoor wordt een sig naal uitgezonden, waar alleen de opgeroepen ontvanger op reageert. Deze produceert dan een zacht, duidelijk waarneembaar zoemge- luid en de arts hoort hierdoor dat hij gezocht wordt. Door het indrukken van een knopje op de ontvanger wordt het zoemgeluid uitgescha keld. Op de bedieningslessenaar zal een rood signaallampje branden zolang de op roep nog niet is beantwoord. Zodra de arts de oproep hoort, meldt hij zich via de dichtst bijzijnde telefoon bij de centrale post, die de medicus nadere inlichtingen aangaande de oproep zal geven. Bij het naar huis gaan deponeert de dokter zijn ontvanger op de vast plaats in het opbergrek en de witte lamp op de bedieningslessenaar dooft, waardoor vruchteloze oproepen worden voorkomen. Dit in Europa unieke oproepsysteem, dat geheel draadloos is en waarbij dus geen ringleidingen of verdere bedrading noch een uitgestrekt en kostbaar kabelnet nodig zijn, zal dezer dagen in het Rotterdamse Zuider Ziekenhuis voor het eerst in gebruik worden genomen. Dit ziekenhuis heeft hiermede dan de Europese primeur. UIT ONZE OMGEVING AXEL ABONNEMENTSPRIJS: Losi* nuznmera 6 coat Kwart aal-abonnement Axel binnen de kom f 1,55 Andere plaatsen f 1,75 Buitenland f 2,00 ADVERTENTIEPRIJSi 8 eul per m.m. Bi) contracten belangrijke reductie, lop «onden Mededelingen 20 cent per m.m. Kleinv. kdvertentiën (maximum 6 regels) 1-5 regels 70 cent Iedere regel meer 12 cent extra TENTOONSTELLING „HET WONDER VAN DE MELK". Vrijdagnamiddag opende wethouder C. de Putter, in diens kwaliteit van waarnemend burgemeester en wethouder van Onderwijs de op de bovenzaal van „Het Gulden Vlies" bij de heer H. J. C. Porth, van 1 tot 12 dezer plaats hebbende onderwijstentoonstelling „Het wonder van de melk". Wethouder de Putter verwelkomde op het vastge stelde uur een groot aantal onderwijskrachten met de hoofden van bijna alle onderwijsinrichtingen hier ter plaatse en vond het zeer nuttig, dat waar de melk de laatste jaren zozeer in het middelpunt der belang stelling stond te Axel als agrarisch centrum een dergelijke tentoonstelling kon plaats hebben, die naar hij hoopte, het gewenste effect zal sorteren. Spreker zelf wenste zich op dit gebied niet op glad Ijs te wagen, maar gaf het woord daarop aan de heer J. Ammerlaan uit Den Haag, die hier ter plaatse geen onbekende meer is en reeds meermalen op uiteenlopend terrein een onderwijstentoonstelling hier verzorgde. Ook thans bleek deze tentoonstellings-expert, want zo mogen wij hem wel noemen, weibeslagen ten ijs te komen. Hij stelde In het licht van de in behandeling zijnde bestedingsnota, maar meer nog met het oog op de liberalisatie van de handel in dit deel van West- Europa, ditmaal dan een materie aan de orde, die wijl zij nauw verband houdt met onze geringe export mogelijkheden als wel zeer urgent beschouwd kan worden, n.l. het winnen van de melk en de zuivel- productie. Spr. zag hier een logische ontwikkelingsgang en wees in dit verband op de reis van minister Mansholt naar Indlë en Pakistan in het afgelopen jaar. die niets anders beoogde dan de mogelijkheden voor onze export te bevorderen, alsmede de bestaande wanverhouding tussen invoer- en uitvoercijfers zoveel mogelijk weg te nemen. Onze export-mogelijkheden zijn n.l. niet zo groot als wenselijk zou zijn, vooral met de voort schrijding van ons bevolkingscijfer. Nog steeds dient hierbij te worden beaccentueerd de noodzakelijkheid van een zo intensief mogelijke voor opleiding en een in de toekomst steeds sterkere be drijfsbezetting, terwijl hij ook uitdrukkelijk stelde dat het kind deze tentoonstelling niet moet zien als een technische voorstelling van zaken, maar veeleer en vooral om de belangstelling te vestigen en op te wekken, voor deze voor onze volkswelvaart en de volksvoeding van zo integrerende betekenis zijnde tak van bestaan. De zuivelproducde in beeld. Spr. wees daarbij op de historische en geografische omstandigheden van ons land en de strijd, niet alleen van onze voorouders, maar die vooral ook wij te leveren hebben tegen het steeds verder voortschrijden van de zoutgrens van het water, waarna hij een résumé gaf van hetgeen deze tentoonstelling te aanschouwen bood. Hierbij ving hij aan met de maquette die een deel van de Rijnlandse boezem in de omgeving van Hazers- woude op typisch-Hollandse wijze in beeld bracht, dat plm. 60 cm. beneden de zeespiegel gelegen nog behoefte heeft aan bemaling en vanwege de aanwen ding van het grootste deel van de polder als grasland dit landschap op juiste wijze karakteriseert. Andere tafels brachten in beeld de geaardheid en streeksgewijze samenstelling van onze veestapel en de betekenis daarvan voor ons land en volk. Iedere stip op de kaart stelde 1000 ha. grasland voor en dë schaalverdeling gaf het beeld van de indeling van onze cultuurgrond weer, terwijl door een drietal Dom torens (van Utrecht), de melkproductie in ons land op zeer aanschouwelijke wijze werd gedemonstreerd. Aardig en welsprekend is ook het beeld van wat er gebeuren moet voor ieder zijn glas melk op tafel heeft. Het „standaardiseren" en „pasteuriseren" en de hierop volgende ontroming die aan de boterbereiding voorafgaat werden op zeer bevattelijke wijze gede monstreerd en alles is zodanig in schema gebracht, dat ieder kind hier een heleboel kan opsteken. De boterbereiding voorheen en thans biedt al een zeer sterk sprekend contrast, waarbij men door illu stratie en onderschriften zich een duidelijk beeld kan vormen van de kaasproductie. Hierbij wordt ook een omschrijving gegeven van de voedingsstoffen die melk en kaas bevatten. Melk bevat n.l. 4,6% suiker, 3,6% vet, 3,3% eiwit en 1,2% kalk, benevens vrijwel alle vitaminen. Kaas bevat 30% vet, 25% eiwit, 6% kalk en eveneens al de in de melk aanwezig zijnde vitaminen. Onnodig te zeggen en als het ware voor de hand liggend wordt verder de vereiste aandacht besteed aan de productie van room, yoghurt, melkpoeder en alle verdere uit de melkwinning voortvloeiende en aangeboden voedingsmiddelen. Grafieken geven een beeld van de invloed die het regelmatige en hogere melkverbruik op groei en ontwikkeling van het kind heeft. De tentoonstelling zou niet volledig zijn indien geen melkmachine en de te volgen methode daarvan te zien ware gegeven, al is het te begrijpen dat de melkwin ning op deze wijze nog geen algemene toepassing vindt. Ook de te betrachten hygiëne, die van zo groot en uitdrukkelijk belang is werd nog beklemtoond, o.a. door een volkomen naadloze grote aluminium-melkbus ten dienste van de verzamelde en af te leveren melk. Tal van andere attributen die getoond werden, vol tooiden het alzijdige beeld dat deze onderwijstentoon stelling biedt. Zo zal met de permanent gedurende de tentoon- stellingsdagen verstrekte deskundige voorlichting ook deze expositie weer slagen en vooral onze jeugd een juist begrip geven van het ontwijfelbare nut van melk winning en zuivelproductie voor ons ganse volk en deszelfs welvaart. JAARAVOND CHR. U.L.O. Vrijdagavond had ditmaal in „Het Centrum" voor leerlingen en oud-leerlingen der Chr. U.L.O.- school alhier onder de auspiciën van het bestuur der Chr. U.L.O.-club de zeer druk bezochte jaaravond plaats, die werd geopend door de direkteur dezer school de heer B. Theunissen, die alvorens in gebed voor te gaan een uiteenzetting gaf van de betekenis van een avond als deze, die o.m. de band bedoelt te ver sterken tussen school en gezin. De aanwezigheid van vele ouders en familieleden der leerlingen, die de zaal tot de laatste plaats hielpen bezetten, gaven daarvan dan ook uitdrukking. Na de opening werd de verdere leiding van deze jaarlijkse ontspanningsavond in handen gelegd van de voorzitter der algemene regelings-commissie voor deze avond, de leerling der hoogste klasse Kees Tjebbes van Sluiskil, en werd onder leiding van mej. Chr. de Feijter een lintenspel uitgevoerd, waaraan zang en dans het verdere onmisbare cachet gaven. Tal van nationale liederen en ten slotte onze volkshymne om lijstten het geheel. Hierop droeg mej. Riet Verschelling „de ballade van de ter dood veroordeelden" voor. Het optreden van de uit leerlingen gevormde band vormde wel één der hoogtepunten van deze avond. Een zeer uitgebreid repertoire werd in drie gedeelten op deze gevarieerde avond door dit ensemble uitgevoerd en de diverse num mers waren van het populaire gehalte. Een tiental zangeressen namen het vocale gedeelte van dit op treden voor hun rekening. De samenstelling van het programma bood voorts een ruime afwisseling, daar voor de pauze muzikaal en vocaal door de leerlingen proeven van hun vorderingen in de kunst werden afgelegd, door piano- en vioolspel, terwijl de heer J. Hamelink enkele solo's (op bugel) ten gehore bracht. Het mastklimmen dat onder leiding van een jury, die bestond uit de heren Kees Tjebbes, L. Hamelink; J. Hamelink en T. Staal plaats had, bracht een drietal koppels voor het forum, die hun bekwaamheid hadden te bewijzen in geschiedenis, aardrijkskunde en mus, tuin en keuken-problemen. Dit nummer was één dar grootste attractie's van deze avond. Een heerlijke taart was de prijs voor hen die de meeste punten behaalde* doch ook de jury ontving een surprise. Tal van amusante scène s en voordrachten of ge dichten vulden het verder programma voor de pauoe aan, waarin een Japanse dans, die door een negeats# dames werd uitgevoerd, ook nog een hoofdawssW vormde, dat veel bijval verwierf. In de pauze werd nog een groot aantal lotea aoa de man gebracht en daarop volgde onder grote «pa»- ning de verloting van bijna 30 fraaie prijzen. Le» keurig fototoestel en tal van aanlokkelijke prijzen, zoals taarten, tulbanden en allerlei practische arti kelen wakerden de spanning niet weinig aan, zodat zelfs dit onderdeel onder de geslaagde nummer» va» het programma mocht worden gerangschikt. Na de pauze werden door meerdere leerlinge» de- eerste schreden gezet op het pad van de toneelspeel» kunst. Een blijspel onder de titel ..Zijn blauwtje 1" leverde heel wat stof tot vrolijkheid en zo werd de ganse avond gevuld met ongedwongen pret en voort durende afwisseling in het met zorg samengestelde programma. Aan het slot van deze in alle opzichten geslaagd» avond werd door de heer B. Theunissen dank g*r bracht aan allen die aan deze avond hadden meege werkt en aan het publiek voor de betoonde belang stelling, getuigende in de massale opkomst, waarna hjj verzocht deze avond te sluiten met het gemeenschap pelijk zingen van het zesde couplet van het Wilheua-A. THALIA'S DRUMBAND MAAKTB GLORIEUS DEBUUT. Zondag- en maandagavond stond het Gezellenhui» volkomen in het teken van de bonte avonden, waarop voor het eerst de nieuwe drumband voor het foruM van de grote schare van donateurs van de tuoe.tucie R.K. Zang- en Muziekvereniging „Thalia - Trenwia" zou treden. Groot was de belangstelling voor het optreden va» deze kranige jeugdige garde, zodat op beide avond-.» het veel te klein geworden verenigingsgebouw tot ber stens toe gevuld was, toen praeses Vael de aanwezige» met een kort, maar geestdriftig woord verwelkomde. Op de eerste avond merkte hij daarbij qp dat het voor de aanwezigen een interessante prijsvraag of zou kunnen leveren om door het gehoor in de zaal t» laten oplossen, hoeveel jeugdige executanten Jidi achter het doek bevonden, daar het ledental va» „Thalia" nog steeds en sprongsgewijs vooruitgaat, onder leiding van haar volijverige dirigent de heer Jan Mannaert uit Hulst, wien geen moeite te veel I» het peil der vereniging steeds hoger op te voren. Hierop ging het doek open en kregen wij het ruit» honderd leden tellende, in de pittige „Thalia'-dracht i«\ (gemonsterde korps te aanschouwen dat wederom ee» zevental der nieuwste liederen ten uitvoering bracht op de frisse en vrolijke tempovolle wijze, waarqp wij dit van het ensemble gewoon zijn. Tevoren was door de dirigent een uiteenzetting ge» geven van de door hem gevolgde methode van de uitschrijving der muziek, die een belangrijke besparing voor de vereniging oplevert. Achtereenvolgens kregen wij te horen als introduc tie-nummers „Leve de vrolijkheid" en „Zeeuwsch- Vlaanderen", beiden als zodanig bijzonder geschikte nummertjes. Het „Hoe schoon zou de wereld er uit zien" deed hier echter niet voor onder. Diepe indruk maakte het „Ave Maria", terwijl een leuk en humo ristisch „Cowboy-liedje" hierop volgde. De jeugdige ruiter van de prairie die hierbij op zijn imitatiepaard heen en weer voor het forum van het zingende e» spelende „Thalia" galoppeerde en daarbij een paar malen knallende pistoolschoten loste had een daverend succes. Ook de groep accordeonisten die een bekende mars ten gehore bracht oogstte veel bijval. De klap op de vuurpijl vormde evenwel het op treden van de sinds enige maanden onder liding Va* de heer Mannaert opgerichte drumband. Deze leverdé met haar fraaie wittte, met de letters „T - T i* monogramvorm geschilderde trommels een echte mili tante groep, die imponeerd door de correcte wijze waarop de eerste proeven van bekwaamheid in mart- tempo werden uitgevoerd. Een woord van bijzondere lof komt toe aan de vaardige tamboer-maitre, de heer Abr. de Bart, die de instructeur van deze drumband i* Ouder de indruk daarvan werd de pauze aange kondigd. De tweede helft was meer op de vrolijkheid Inge» steld en begon met gemeenschappelijke zang door d« ganse zaal, onder leiding van de heer P. J. de Rijcke. Hierop volgde een oer-komische voordracht, waar bij de heer R. Coene zijn humoristische talenten d» vrije teugel kon geven in zijn creatie van pantoffelheld. De verrassing van' de avond bracht weer ander* vaardigheid der dames en heren uit de zaal aan het licht, die moest blijken uit zagen, „piepers-jassen" e* wat dies meer zij, dit ales onder stormachtige vrolijk' heid. Hierbij werden: fraaie prijzen uitfeloofd. Het bekende „Hemelhuis" van René de Clercq e* nog een voordracht gingen vooraf aan het tweed* optreden van de drumband onder de welgekozen titel „Oorverdovend slot". „Thalia - Tremola" heeft op deze avonden haar populariteit weer belangrijk vergroot en bij volgend» uitvoeringen zal het publiek er goed aan doen, sick door plaatsbespreking tevoren te vergewissen van ee* zitplaats daar het gebou wte klein wordt voor des* sterke vereniging met haar even groot aantal don*» teurs en de vele liefhebbers van dit soort dilettante»» kunst

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 1