8 -12 juni brengt »Axel '57« Shows - Radio- artisten - Tentoonstelling - Wedstrijden enz. Zorgt dat U er gratis bij kunt zijn: SPAAR ZEGELS!! Extra geur - Extra smaak J. C. VINK (Zie de deelnemerslijst op de achterpagina van dit nummer). V oetbalo verzicht Douwe Egberts Het Centrum Bioscoop Duivels te paard Stalen jungle JOHANNES HUS D FILMNIEU W S tEasss fijne Engelse Melange H.H. LANDBOUWERS EN TUINDERS Evenals voorgaande jaren kunnen wij U de volgende Pootaardappelen aanbieden in bakjes voorgekiemd of in zakken, uit het koelhuis Eerstel., Eigenh,. Bintje, Doré, Furore, Meerl. en Gineke, in alle klassen en maten. Tegen scherp con currerende prijzen. Beleefd aanbevelend, P. BAKKER J.Wzn. Irenestraat 39, AXEL Telefoon 0 1155 -442 AXEL Telefoon 575 GEEN ZONDAGSRIJVERBOD OP 3 MAART. Van vele zijden wcxrdt de A.N.W.B. de vraag gesteld of er op zondag 3 maart mag worden gereden. In verband hiermede ves- tilgt de A.N.W.B. er de aandacht op, dat het zondagsrijverbod tot nader order is opgeheven. Weliswaar heeft de minister van Economische Zaken in zijn op 5 februari j.l. gegeven antwoord op de schriftelijke vraag van het kamerlid Burger verklaard, „omstreeks begin maart de toestand nader te zullen bezien", doch' vanzelfsprekend blijft het zondagsrijverbod voorlopig buiten wer king gesteld tot een eventuele nieuwe be slissing van de minister. i WET RESJRVE-TANK (2Ï555) DjS i wit d&r jeugd Markt 12 AXEL zaterdag 2 maart, aanvang 6.30 uur en 9 uur zondag 3 maart, aanvang 3.45 uur brengen wij Amerika's bekendste cowboy-acteur RANDOLPH SCOTT in de grote Western De geschiedenis van een man, die in zijn ge boorteplaats terugkwam om wraak te nemen. Een verhaal vol actie, waarin scherpschutter no. 1 weer. eens toont wat hij waard is. Toegang 14 jaar. zondag 3 en maandag 4 maart, aanvang 8 uur PERRY LOPEZ en BEVERLY GARLAND in Een uiterst spannend verhaal van keiharde kerels van de zelfkant der samenleving. Een verhaal van terreur, die zijn centrum vond achter de tralies der gevangenis en zich tot ver daarbuiten uit strekte. Toegang 18 jaar. donderdag 7 maart, aanvang 8 uur brengen wij in een speciale voorstelling de grote Tsjechische kleurenfilm De schitterende film over het leven van Johannes Hus, de grote Boheemse Hervormer, die 100 jaar voor Maarten Luther leefde. Togang 1.4 jaar. „JOHANNES HUS". De film van deze titel waarvan volgende week Donderdag in „Het Centrum" slechts één speciale voorstelling wordt gegeven was in 1955 het hoogte punt van het Internationale Filmfestival te Edinburgh. Het is een Tsjechische kleurenproductie over de Grote Boheemse Hervormer, die honderd jaar veór Maarten Luther leefde. Met „Johannes Hus" herleeft eeni bewogen tijdperk in de gesciedenis van Bohemen, dat omstreeks 1400 tot de machtigste staten van Europa behoorde. Has was een eenvoudig priester, wien het gesjacher met aflaten een doorn in het oog was. Voor hem was naastenliefde het hoogste gebod en hij zag met toe nemende verontwaardiging hoe rijk de kerk en hoe arte het volk werd. Hij besloot de strijd tegen de mis standen aan te binden, hetgeen hem de liefde van de eenovudige mensen en de haat van de hoge geestelijk heid bezorgde. Op imponerende wijze verhaalt deze film van het strijdbare leven van deze reformator en is een on vervalste weergave geworden van de historische feiten. Een ieder die belangstelling koestert voor het leven en werken van deze grote Kerkhervormer kunnen wij dan ook aanraden de gelegenheid om deze film te gaan zien, niet te laten voorbij gaan. Zaterdagvoetbal - afd. Zeeland le klasse. Onze plaatselijke Zaterdagvoetballers maken dit seizoen een beste beurt en zijn thans na 14 wed strijden reeds tot de derde plaats in hun afdeling opgeklommen. Indien zij deze bij het einde van de competitie nog bezetten mogen wij dit gerust als een eclatant succes beschouwen. Het ziet er wel naaf uit dat de rood-witten de 20 punten zullen halen en waar schijnlijk nog kunnen overschrijden. Voorwaarde hier toe is dan echter dat zij deze zaterdag in Koudekerke tegen hekkcsluiter V.C.K. de volle buit behalen. De A.Z.V.V.-ers mogen deze uitwedstrijd geenszins als een „zacht eitje beschouwen Laten zij er ditmaal eens uithalen wat er in zit en dan kan, ja dan moet er zaterdagmiddag in deze Walcherse reis punten- winst zitten Dus, er aanpakken geblazen De Tern. Boys zijn gastheren van Nieuwdorp en dit voorspelt felle strijd. De Zuid-Bevelanders heb ben negen wedstrijden gewonnen en nemen met 18 punten de tweede plaats op de ranglijst in en zijn dus tegenover de Boys veruit favoriet. NVij kennen zo ongeveer de capaciteiten en achten de thuisploeg niet in staat de sterke polderbewoners de kous op de kop te geven, dus derhalve winst voor de groen-witten. Zaamslag ontvangt Rillandia dat heel wat beter geklasseerd staat en zal een warme middag beleven aan de Polderstraat. Thuis spelend zijn de mannen van keeper v. d. Vreede niet te onderschatten tegenstanders zodat een draw niet uitgesloten te achten is. Hetzelfde resultaat achten wij evenmin denk beeldig en veeleef waarschijnlijk in Krabbendijke, waar Colijnsplaatse Boys op bezoek komt. Beide par tijen zijn hier volkomen aan elkaar gewaagd. 2e klasse B K.N.V.B. Zware uitreis voor oranje-witten naar Walcheren. Volgens dd ons ten dienste staande gegevens prijken tegen het a.s. week end slechts een drietal wedstrijden op de dagorder in deze afdeling, zodat het een ge halveerd programma zal worden op de eerste maartse competitiedag. Middelburg—Axel. Onze stadgenoten zullen ditmaal de reeds onlangs uitgestelde returnwedstrijd in de Zeeuwse hoofdstad moeten spelen, een opgave die niet bepaald tot de gemakkelijke behoort en de oranje hemden heel wat zorg en hoofdbrekens zal kosten om tot een goed einde te brengen. Dat onze stadgenoten te Middelburg een victorie op het representerende elftal wist te behalen is een feit, dat zich in de ver getelheid van tientallen jaren verliest. Als het dus om de traditie ging en wij zonder meer daaraan basis voor e envoorspelling kónden ontlenen dan zou het ge makkelijk zijn en zouden wij een te verwachten neder laag in deze Zeeuwse derby voorspellen. Doch zo liggen de kaarten niet precies. De onzen moeten zich nu zo ongeveer wel gaan voelen als de kat die in het nauw zit, maar er is nog een spreekwoord dat ook nog immer opgeld doet en dat luidt„Als de nood het hoogst is, dan is de redding nabij Laten wij hopen dat de kansen nog eens keren en de oranje- witten evenals het vorige seizoen ten minste een deel van de buit mee kunnen nemen. Maar daarvoor zal men alles op haren en snaren moeten zetten. Roosendaal—Goes. Deze twee rivalen krijgen el kaar dus voor de tweede maal in acht dagen tijds te bekampen. Beide ploegen zetelen momenteel in de middenmoot en ontlopen elkaar in kracht dus niet heel veel. Ook nu zal het verschil weer niet groot zijn, doch gelet op het feit dat ook in Goes de Roosen- dealse ploeg een technische meerderheid bezat, ver onderstellen wij dat de grootste winstkansen bij de thuisclubs zullen liggen. Taxandria—R.A.C. De ontmoeting van de dag zal ditmaal in Oisterwijk plaats hebben en van het resul taat zal het afhangen of de Rijenaren nog een klein kansje zullen behouden, dan wel door een nederlaag zo goed als uitgeschakeld zullen zijn. Door een zege der koplopers behoudt R.A.C. nog slechts een papieren kans en is dus de titel voor 90% zeker voor Taxan dria. Wij geven in deze semi-beslissende ontmoeting 'e beste kansen aan de thuisploeg. 3e klasse D K.N.V.B. In deze afdeling zullen a.s. zondag slechts een tweetal duels worden geleverd. Hontenisse zal naar Souburg trekken en aldaar pro beren haar huid zo duur mogelijk te verkopen, aan gemoedigd door het resultaat dat Odio tegen deze ploeg wist te boeken. Hierdoor zijn de kansen der rood-witten niet zo groot meer als enkele weken ge leden. De Souburgers zullen echter ditmaal het zekere voor het onzekere nemen en zorgen dat zij de vol ledige buit behalen. In Vlissingen komen de Grenswachters een tegen bezoek brengen aan Zeeland Sport. Hier staat een strijd te wachten tussen twee ongeveer gelijkwaardige ploegen. De einduitslag zal wel niet ver van een ge lijk spel af zijn, tenzij één van beiden een „off-day heeft. Biljarten. IIET BILJARTKAMPIOENSCHAP VAN AXEL. Dinsdagavond werden weer een vijftal partijen ge speeld voor de le klasse van het kampioenschap van Axel op het prima biljart van de heer P. Groothaert in café „de la Paix" alhier. Een van de spannendste partijen was wel die tussen de heren P. Groothaert en R. Dieleman, welke door eerstgenoemde met miniem verschil van de titelhouder van 1955 werd gewonnen. Deze partij stond dan ook op hoog peil en beide rivalen vochten verbeten om de palm der ere, terwijl de toeschouwers ademloos dit spannende duel volgden, Door dit resultaat zijn de kansen van de koploper op de titel, de heer G. Mattheeuws aanmerkelijk gestegen. Ook deze speler bracht deze avond een mooie partij ten aanschouwe tegen de heer Fr. Dieleman. Hierin wist hij n.l. de fraaie serie van 83 caramboles te scoren, de hoogste serie tot nu toe in het taurnooi. Daar de heer G. Mat theeuws thans nog ongeslagen aan de kop staat en zijn grootste rivaal, de heer R. Dieleman nog slechts één partij verloor en deze beide rivalen elkaar nog te bekampen hebben, valt hieruit wel op te maken, dat het verdere tournooi-verloop nog wel een spannende ontwikkeling zal kennen. De uitslagen van de dinsdagavond gespeelde par tijen waren als volgt P. Leunis 150 31 27 4,84 Fr. Dieleman 99 31 14 3,20 P. Leunis 150 27' 32 5,55 A. Mattheeuws 100 27 19 3,70 P, Groothaert 150 14 30 10,71 R. Dieleman 148 14 48 10,57 G. Mattheeuws 150 20 83 7,50 Fr. Dieleman 109 20 19 5,45 Jos. Lippens 150 25 27 6,- I,. de Theije 83 25 30 3,38 De stand in de le klasse is thans G. Mattheeuws 7 7 0 0 14 1050 145 7,24 83 P. Groothaert 8 6 0 2 12 1143 174 6,54 64 P. Leunis 8 5 0 3 10 1065 209 5,09 35 R. Dieleman 5 4 0 1 8 748 81 9,24 57 A. Mattheeuws 7 4 0 3 8 786 198 3,96 27 L. de Theije 7 3 0 4 6 804 221 3,64 37 Jos. Lippens 5 2 0 3 4 614 198 3,17 35 I Groothaert 6 1 0 5 2 568 168 3,48 19 Fr Dieleman 7 1 0 6 2 654 188 3,47 26 J Fraayenhove 7 0 0 7 0 555 220 2,52 20 •TO U kunt het duidelijk vaststellen; Pickwick Thee verrast U met een zeldzaam krachtige geurAlom wordt Pickwick Thee verkozen om zijn geur om tijn bijzondere rijke smaak om zijn royale, goud kleurige afschenk de kenmerken van een echte Engelse melange. Ver wen Üw gezin en Uw gasten" met Douwe Egberts Pickwick Thee! Deze speciale Pickwick-theepot is nu verkrijg baar voor 750 punten, verpakt bij Douwe Egberts koffie.en thee. Deze fraaie pastelkleurige theepot Is'op de volgende punten beter: t Tuit kan niet lekken. „«58 êrote opening,'waar door gemakkelijker schoon te maken.: Het hoge kraagdek sel blijft stevig vestigd tijdens het schenken. Ceylon Melange 112 a Engelst Melange 94 el Pickwick Theezakjes doosje van 20 stuks 100 cl doosje van 10 stuks 5 2 cl fi SniM

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3