nette werkster AL NOVA's nieuwste specialiteit! Overhemden-kollektie KERKO OVERHEMDEN Oouwe Egberts liiiei Een hoogtepunt van de dag - Blijf meester Fa J. C. Vink AXEL Na een huishoudelijke korte rondvraag sloot de heer Maas daarop deze vlotverlopen vergadering met dank aan de leden voor hun zakelijk inzicht bij de gevoerde discussies en opwekkend tot vernieuwde activiteit in 1957. Schroeiend-brandend Maagzuur kunt V blussen. On-mid-del-iyk - met Rennies. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten WAT hun harpt maakt isGOEd KOEWACHT GRAAUW BOTERSMOKKEL VERIJDELD. Gevraagd wegens huwelijk van de tegenwoordige. Mevr. TEUNISSEN Singelweg 4b AXEI^ Profiteert van de Februari- aanbiedingen in lederen kle„ ding. Vraag vrijblijvend uit gebreide catalogus aan. St. Antoine, Roosendaal. Reparatie's Kunstgebitten. Sneller, beter en goed koper H. Harte, Markt, HUWELIJK Kennismakingzoekende Zeeuwen van alle leeftijden en standen. Wendt U voor serieuze huwelijksbemidde ling tot !de Zeeuwse af deling van de 10 samen werkende huwelijksbemid delingskantoren. Talloze dankbetuigingen ter inzage. Nederlands Bemiddelings centrum, Hoofd-administra- tie Postbus 6037, Amster dam. Ontvangkantoor te Vlissingen, Beursstraat 35. Ontvangdagen Zaterd. en Maand. 28. Desgewenst huisbezoek. Uw DRUKWERK mankt Telef. 646 AXEL mM Naast onze uitgebreide w.o. de bekende merken LincolnOttawa, enz. enz. hebben wij nu de alleenverkoop van de volledige kollektie KXRKO COMMANDER - HEMDEN a 13,50 SUPER KERKOLINE SHIRTS gemaakt van Sea Island Cotton in Italiaanse kleuren SPUN NYLON Swiss fabrics 25.50 a 4 2,50 enz de fijne Engelse Melange Deze-, speciale Pickwick-theepot het ogenblik waarop Moeder jong en oud verkwikt met een kop geurige Pickwick thee! Verrassend opwekkend is de smaak van deze fijne Engelse melange. Kenmerkend is ook de rijke volle afschenk. Laat UW gezin, UW gasten, genieten van deze voortreffelijke thee. verzocht de aanwezigen in eerbiedige nagedachtenis één minuut stilte in acht te willen nemen. Door de secretaris ,de heer P. Deij, werden daarop de notulen der vorige jaarvergadering voorgelezen, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Vervolgens passeerden tal van ingekomen stukken de revue, die op de gebruikelijke gemoedelijke wijze voor zover hiertoe aanleiding was werden be sproken. Wijders vloeiden hier nog uit voort mededelingen aangaande de 75ste verjaardag van de gewestelijke Bonds-functionaris, de heer König uit Vlissingen en uitnodigingen van zuster-afdelingen en van een Haagse instelling die zich meer in het bijzonder de gastvrije ontvangst van reizende gezelschappen van ouden van dagen aantrekt. Of dit laatste punt nader voor verwezenlijking vat baar zal zijn kan nog nader onder de loupe worden genomen, ofschoon de kasmiddelen zulks niet toe laten. Het had wel de instemming der vergadering, dat de afdeling haar aandeel had bijgedragen in de huldiging van de heer König. Een meer uitvoerig overzicht van de betoonde acti viteit leverde het jaarlijkse overzicht van de secre taris, waarin hij het boven reeds vermelde ledenver loop schetste. Ook in 1956 steeg ondanks het feit dat meerdere leden de afdeling door de dood ont vielen het ledental tot 148. Gereleveerd werd de adres-activiteit aan B. en W. waaro pnog geen antwoord werd ontvangen. Voorts werd voldoening uitgesproken over de be toonde tegemoetkoming ten aanzien van de wekelijkse gelegenheid tot ontspanning die in het Torenlokaal aan de ouden, van dagen geboden wordt. Dat de vicaris S. den Blaauwen zich ten deze op zeer loffe lijke wijze onderscheidt werd zeer geapprecieerd. Ook werd erkentelijkheid uitgesproken ten opzichte van verschillende heren die lezingen hadden gehouden, met name ir. P. R. Bouman over „Afghanistan", de heer J. R. de Jonge over „oud-Axel" en verschillende anderen die in dit opzicht zich verdienstelijk hadden betoond. De van particuliere zijde meermalen betoonde- offervaardigheid werd op hoge prijs gesteld en diens volgens werd aan de „commissie voor Bejaarden zorg" goedgunstig beslist op een harerzijds ingediend verzoek. De penningmeester, de heer H. A. Kotvis, bracht verslag uit over de financiëele toestand der afdeling, dat met een klein batig saldo sloot. Door de heer P. Scheele werd namens de kascommissie rapport uit gebracht van hare bevindingen en tot goedkeuring der rekeningen geadviseerd. Tot leden der kascommissie werden door de waar nemend voorzitter benoemd de leden Joh. den Beer, J. Schieman en H. Vreeke. Bij de bestuursverkiezing werd allereerst voorzien ir. de vacature ontstaan door het beranken van de heer van Vliet, in wiens plaats met bijna eenparigheid van stemmen werd gekozen de heer A. Th. 'tjGilde, die na kort beraad zich bereid verklaarde deze functie te aanvaarden. De aftredende bestuursleden de heren H A. Kotvis en C. G. Heijnsdijk werden daarop bij acclamatie van stemmen herkozen. Gewoon een of twee Rennies laten smelten op de tong en alle leed is geleden. Water of zo komt er niet aan te pas en omdat Rennies één voor één hygiënisch verpakt zijn, kunt ge ze altijd makkelijk bij U steken. Een prettig middel en smakelijk bovendien. Vraag een pakje Rennies en U bent voor lange tijd gewapend. Voor Uzelf ook om een disgenoot-in-nood uit de brand te helpen. Ing. Med. GEMEENTERAADSVERGADERING. Op dinsdag 19 februari des avonds om 7 uur komt de gemeenteraad van Axel in openbare vergadering bij een tèn raadhuize voor het behandelen van onder staande agendapunten 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Vorostel tot aanschaffing van een nieuwe vracht wagen ten behoeve van Gemeentewerken. 4. Voorste) op de verzoeken van het Bestuur der Chr. Nat. Schoolvereniging om gelden beschikbaar te stellen, ex art. 72 L.O.-wet 1920 a. voor aanschaffing van 50 schoolbanken b. voor aanschaffing van leermiddelen. 5. Voorstel tot vaststelling van de voorschotten, op grond van art. 73 le en 2e lid der Kleuteronder wijswet 6. Voorstel op de verzoeken van de besturen van de Bijzondere Scholen om een voorschot voor het jaar 1957. 7. Voorstel tot verhoging en opneming van crediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, ten behoeve van kapitaalsuitgaven. 8. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting dienst 1956. STICHTING STREEKCENTRUM AXEL OPGERICHT. Axel mag zich de laatste jaren in een steeds groeien de betekenis als streekcentrum op het gebied van de landbouw, winkelstand, enz. verheugen. Toch kan er op velerlei gebied nog een heleboel worden gedaan om Axel nog aantrekkelijker te maken en de betekenis als streekcentrum nog meer te accen tueren. De moeilijkheid is echter dat vele plaatselijke verenigingen, zoals sportverenigingen, V.V.V., Winke liersvereniging, enz. elk slechts op hun eigen terrein werkzaam kunnen zijn aan de verdere uitbouw van Axel als centrumgemeente. Om dit streven in de toekomst te kunnen coördi neren is nu opgericht dj Stichting Streekcentrum Axel, die zich ten doel stelt in samenwerking met anderen Axel nog meer tot het centrum op velerlei gebied voor Zeeuwsch-Vlaanderen te maken en de aantrek kelijkheid van onze plaats voor de bezoekers nog meer te verhogen. De Stichting denkt dit doel o.m. te verwerkelijken door het organiseren van feestelijkheden, tentoonstel lingen, het aanbrengen van versieringen, enz. In het bestuur der Stichting hebben o.a. zitting een vertegenwoordiger van de gemeente Axel, van de V.V.V., van de Winkeliersvereniging en van de ge zamenlijke hotel-restaurant- en cafébedrijven. Het dagelijks bestuur bestaat momenteel uit de heren J- C. Vink, W. Hirdes en G. J. A. de Jonge, terwijl verder in het bestuur zitting hebben de heren A. P. Esselbrugge, M. de Feijter-But, A. Lion en Ed. Tieleman. Naar wij vernemen zal de eerste activiteit van de Stichting zich richten op de samenstelling en ver zorging van een goed Pinksterprogramma, waarin het dus naast de sportgebeurtenissen die reeds door andere verenigingen in voorbereiding zijn wil zor gen voor een aanvulling van de leemtes die in dit Pinksterprogramma nog zijn overgebleven, terwijl ver der wordt overwogen om gedurende deze dagen ook een grote handels-, landbouw- en industrietentoon stelling te houden. Men hoopt op deze manier de oude Pinkstertraditie in stand te kunnen houden en met nieuwe atrractie's weer verder uit te bouwen. PREDIKBEURTEN, zondag 17 februari 1957. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat)10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 1617 februari: Dr. C. A. Schiltman. VOETBAL - OVERZICHT. Wegens gebrek aan plaatsruimte kunnen wij hier deze week geen uitvoerige prognose s geven omtrent de dit week-end te verwachten uitslagen in de voetbal ontmoetingen, waarom wij ons beperken de te ver wachten resultaten in cijfers weer te geven. 1 is overwiing voor de thuisclub2 is over wining voor de bezoekende cdub en 3 is gelijk spel. 2e klasse B K.N.V.B. Axel.B.S.C. 1 MiddelburgHulst 3 Goes Taxandria 2 Internos—R.A.C. 2Uno Animo— Rood-Wit 2 W.V.O.Roosendaal 2. 3e klasse D K.N.V.B. R.C.S.—R.K.F.C. 1 Corn Boys—Hontenisse 1 TerneuzenZeeland Sport 1 Meto—Odio 1 Steen Zeelandia 3 GrenswachtersBiervliet 1 Zaterdagvoetbal - afd. Zeeland le klasse. A.Z.V.V,Krabbendijke 3 Colijnsplaatse Boys Arnemuiden 2 V.C.K,Nieuwdorp 2 Wemeldinge Rillandia 3 Tem. BoysZaamslag 3. MONDELINGE CURSUS VOOR VEILIG VERKEER. Met een 30-tal leerlingen zal alhier a.s. Maandag ingeleid door dr. C. A. Schiltman wederom een cursus voor veilig verkeer aanvangen. Deze cursus zal circa zes lessen omvatten en door de heer L. A. Fluit, adjudant der Rijkspolitie hier ter plaatse worden geleid. Als sluitstuk van deze cursus bestaat de mogelijk heid een examen af te leggen met het daaraan ver bonden getuigschrift. De deelname aan dit examen staat echter los van deze cursus. Zij, die voor een eventueel diploma in aanmerking willen komen, kunnen zich daartoe bij de cursusleider aanmelden. De kosten bedragen twee gulden. BELGISCHE AUTO DOOR DOUANE NAAR DE INSPECTIE OVERGEBRACHT. Zondagmorgen zagen douane-ambtenaren in de af gelegen Heistraat een Belgische auto onbeheerd aan de kant van de weg staan. De douane welke deze auto blijkbaar heeft achtervolgd stelde een nader, onder zoek in, doch er werd geen smokkelwaar aangetroffen. De wagen werd naar de douane-inspectie overgebracht en tot op heden is nog geen eigenaar komen opdagen. De douane uit Hulst heeft Donderdagmiddag in de~r Van Alsteinpolder een Belgische smokkelauto met 1000 kg. oeklhuisboter in beslag genomen. De bestuurder van de smokkelauto gaf geen gevolg aan de sommatie tot stoppen en trachtte met zijn kostbare lading te ontkomen, maar een opgebroken weg in de polder werd hem noodlottig. De chauffeur wist een bekeuring te ontlopen, maar de auto met de boter, vertegenwoordigende een waarde van ruim 3500.— werd in beslag genomen. blijft stevig bevestigd tijdens het schenken. Ceylon melange 114 ct. Engelse melange g8 ct. Pickwick Theezakjes doosje van 20 stuks 102 ct. doosje van 10 stuks $4 ct. i{ nu verkrijgbaar- Voor j 750 punten, verpakt bij j Douwe Egberts koffie en thee. Deze fraaie pastel- kleurige theepot is opde volgende punten beter: i; f' Tuit kan niet lekken. 2 Grote opening, waardoor gemakkelijker schoon te maken. 3 Het hoge kraagdeksei

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3