Vulpennen Mijn kleine hongaarse Piroschka filmvertoning over CANADA V oetbalo ver zicht Het Centrum" Bioscoop Jaarlijkse algemene vergadering der Z. L. M. afdeling Axel. winkeljnffroow Fa J. C. Vink Axel, Pironstraat 26. Keer terug Als het jonge koren rijpt Voorlichtingsvergadering A. FROMA. Bij deze betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen op ons 50-jarig huwelijksfeest. Inzonderheid aan de buuntver. Magrette. L. Faas S. Faas - Riemens Kinderen en Kleinkinderen, Axel, 2 februari 1957 Magrette N 64. Zo spoedig mogelijk ge vraagd een net meisje, voor halve dagen. Mevrouw De Rooy, Villapark P 90 te Sluiskil, Gevraagd Een nette J. G. MEIJER Noordstraat 25-27 AXEL a* mm am am am am am mmi Enorme sortering PARKER OSMIA GEH A SWAN LUXOR UNION TALENS Markt 12 Axel CHRISTELIJKE EMIGRATIE CENTRALE Het aanmeldingskantoor voor Oost Zeeuwsch- Vlaanderen is VERPLAATST naar Spreekuur iedere Maandagavond van 7—9 uur. am AXEL Telefoon 575 Zaterdag 2 Februari, aanvang 6.30 uur en 9 uur Zondag 3 Februari, aanvang 3.45 uur LISELOTTE PULVER als het charmante Hon gaarse meisje in Een verrukkelijke kleurenfilm die U met de hele familie moet komen bekijken. Zelden zag U zulk een vrolijke amusementsfilm. Ook U zult van Piroschka gaan houden het Puszta-schepseltje vol spontaniteit, levenslust en overgave. Toegang alle leeftijden. Zondag 3 en Maandag 4 Februari aanvang 8 uur Twee geliefde sterren AMADEO NAZARRI en YVONNE SANSON in Een realistisch drama van jaloezie en passie een verhaal vol menselijke vreugde, verdriet en ont roering Toegang 18 jaar. Donderdag 7 Februari, aanvang 8 uur brengen wij U de meesterlijke verfilming van Colette's be roemde boek ,,Le blé en herbe" met EDWIGE FEUILLE NICOLE BERGER en PIERRE MICHEL BECK in: Een film, die ouders en opvoeders wil aansporen zich te bezinnen op de verantwoordelijkheid, d/ie zij dragen voor de aan hun zorgen toevertrouwde jeugd. Toegang 18 jaar. CHRISTELIJKE EMIGRATIE CENTRALE met op WOENSDAG 2 FEBRUARI a.s. in de bovenzaal van Hotel „Het Gulden Vlies' (bijede heer Porth-de Lozanne) Noordstraat Axel Aanvang 8 uur. SprekerDe Heer Ruime gelegenheid tot het stellen van vragen. Ieder (boven 16 jaar) is welkom Toegang vrij. Van 7-8 uur houdt de heer Froma spreekuur voor belangstellenden ook inlichtingen over andere em'igratielanden worden gegeven. 1956 WAS SLECHT LANDBOUWJAAR. Bij de opening der Vrijdagmiddag gehouden alge- ene jaarlijkse vergadering van de afdeling Axel der „LM., waarop met het bestuur een 60-tal leden anwezig waren sprak de voorzitter, de heer W. oster, de volgende jaarrede uit, waarin hij een krach- ge wekroep inzake de regeringspolitiek op landbouw- ibied liet horen. Mijne Heren, Het hedendaagse leven is dermate gevuld met ver keringen en bijeenkomsten, conferentie's en bespre- ingen, sociëteiten en clubs, die alle een beroep doen p onze aanwjrigheid en onze medewerking, dat het oor velen wel eens moeilijk wordt de jaarlijkse al- emene ledenvergadering van de afdeling van zijn andsorganisatie bij te wonen. Daarom verheugt het ij bijzonder, dat U door Uw talrijke aanwezigheid lijk geeft, dat U doordrongen bent van het belang an de instandhouding van de plaatselijke afdelingen an onze maatschappij. Zij immers vormen de grond- lag, waarop het hecht gebouw van de Z.L.M. rust er. et is mij daarom een voorrecht U allen hier hartelijk telkom te mogen heten. Een bijzonder woord van welkom roep ik toe tot e algemeen secretaris van onze maatschappij, de heer chlingemann, die hier vanmiddag weer in ons midden ;ll vertoeven, tot de vertegenwoordiger van de Prov. 'oedselcommissaris, de heer Burger, tot de vertegen woordigers van de L.J.G. en tot de pers. Ik geef U Ie verzekering, dat Uw aller aanwezigheid door ons estuur op hoge prijs wordt gesteld. Nu wij nog aan het begin staan van het jaar 1957 s het mij een behoefte, U allen, mede namens het estuur, alle goeds toe te wensen. Moge 1957 een oorspoedig en gelukkig jaar worden in vrede Thans wil ik, zoals gebruikelijk, eerst een terugblik terp enin het verleden en wel speciaal gericht op de sestanden van de afdeling en de bezigheden van het estuur en wat daarmede verband houdt. In mijn openingswoord op de algemene vergadering 'ROVINCIALE BONDSDAG VAN HET C.J.M.V. De provinciale Commisie Zeeland van het C.J.M.V. tond vorig jaar voor een moeilijke keuze, toen de ilaats bepaald moest worden waar de Provinciale londsdag op Paasmaandag 1957 gehouden zou worden. In eerste instantie ging het over Zierikzee en Ter- teuzen. Verder kwam er een verzoek uit Blgië om lie dag, als in 1954 .tesamen met de Belgische C.J.M.V. n hun land te houden. Na ampele overweging viel ten lotte de keuze op België. Een door de provinciale jommissie benoemde regelingscommissie is toen be tonnen met de voorbereidingen voor die dag. Dezer lagen kwam deze uit Belgen en Zeeuwen bestaande egelingsGommissie onder leiding van de voorzitter der irovinciale Commissie, de heer C. Leunis uit Ter- leuzen, voor de derde keer, ditmaal in Terneuzen bij en. Het bleek dat men een heel eind met het pro- famma voor die dag gevorderd was. Als plaats van amenkomst is ditmaal het in de Vlaamse Ardennen irachtig gelegen Ronse gekozen. Dank zij de sympa- hleke medewerking van het stadsbestuur kan men iver een grote zaal beschikken, die plaats biedt aan uim 1000 bezoekers. De deelnemers uit Zeeland reizen via Breskens, Ter- leuzen en Perkpolderhaven. Vanaf de boot rijden de ïodige extra bussen naar Ronse. Om 10.15 uur begint de morgenvergadering onder tiding van de voorzitter van de Vlaamse Bond, de iter J. Couvreur, Verder zal dr. Bronkhorst uit itussel het wijdingswoord spreken, terwijl door ds. Kwast uit Vlissingen het Bondsonderwerp wordt be handeld. aDn zal er worden gemusiceerd, gezongen en gedeclameerd. Na de koffiepauze, waarvoor een aantal restaurants is gereserveerd, begint om 13.30 uur de middagver gadering, die geleid wordt door de Zeeuwse voor ster de heer C. Leunis uit Terneuzen. Dit ontspanningsprogramma omvat o.a. goochelen, samenzang, Vlaamse vertelling en een toneelstuk door de C.J.M.V. van Westkapelle. Daarna wordt met alle deelnemers een mars door Ronse gemaakt, waarvoor medewerking wordt verleend door het Terneuzense Tamboer- en Pijpercorps „Irene Met andere gezel schappen is men nog in onderhandeling. Deze rondgang wordt beëindigd op de Grote Markt te Ronse, waarna op dit marktplein een korte slot- samenkomst gehouden wordt. Hier worden naast de Bondsdagbezoekers ook vele ingezetenen van Ronse verwacht. Een tweetal sprekers zal hier het woord voeren. Eerst in het Frans door ds. Beukenhorst en ten slotte door iemand uit Nederland. Hierover zijn de onderhandelingen nog gaande en kunnen pas later mededelingen gedaan worden. In de vergadering van de provinciale Commissie die op 9 Februari te Goes wordt gehouden, zal een en ander een punt van bespreking uitmaken. Het belooft een zeer interessante en belangrijke dag in internationaal C.J.M.V.-verband te worden, waar voor grote belangstelling zal bestaan. Week-end van inhaal-programma's. 2e klasse B K.N.V.B. Na de sensationele ontmoeting der oranjehemden in Oosterhout prijken deze week slechts een drietal wed strijden op het programma in deze afdeling. Hulst gaat de returnwedstrijd bij Internos (thuis gewonnen) tot een goed eind trachten te brengen, waarin het normaliter zal slagen, In Gilze-Rijen gaat de ontmoeting tussen R.A.C. ea van onze afdeling in 1956 heb ik reeds gewag ge maakt van de precaire kaspositie die we toen hadden. Kon ik toen nog de opmerking maken dat we met een zuinig beheer er in 1956 wel zouden komen, thans moet ik U helaas mededelen, dat dit voor het 'nieuwe boekjaar niet meer het geval zal zijn en dat een contributieverhoging, willen wij op de huidige voet voort blijven gaan, onvermijdelijk blijkt te zijn. Bij de bespreking van het betreffende punt op onze agenda hoop ik U voor stellen te kunnen doen in deze zin. Het ledental van onze vereniging beweegt zich nog steeds in gunstige lijn. Diegenen, die in 1956 onze ge lederen kwamen versterken roep ik een hartelijk welkom toe en ik hoop dat ze zich in onze Z.L.M. thuis zullen gevoelen. Ik geef hun de verzekering dat hun belangen naar beste weten en kunnen zullen worden behartigd. Mede in verband met de moeilijke kaspositie, waar in wij zijn komen te verkeren heeft het bestuur zijn vergaderingen in het afgelopen jaar tot de hoognodige moeten beperken, wat niet wegneemt dat al het nodige werk in verband met de belangenbehartiging onzer leden ten volle heeft plaats gevonden. Ook in de gehouden vergaderingen zijn weer de diverse problemen, waarmede onze bedrijfstak te kampen heeft aan de orde geweest. De voorziening van electriciteit en water op Onze bedrijven is voortgegaan, zij het dat het tempo o.i. veel te traag gaat en er voor de meest onrendabele ge vallen helemaal geen kijk is op een oplossing. Mede gezien in het licht van de moeilijke financiële positie, waarin ons land is komen te verkeren, zal er op dit terrein van een grootse aanpak in de naaste toekomst wel geen sprake zijn. Het zij hier nogmaals nadrukke lijk gesteld dit is een achterstelling van het platte land, die we nimmer accepteren Nu we toch de openbare nutsbedrijven onder de loupe nemen, doemt ook weer de geisoleerde ligging van Zeeuwsch-Vlaanderen als geheel voor ons op en de slechte veerverbindingen met overig Nederland. (Wordt vervolgd) blauw-gelen van vorige week te Hulst wel gebrand zijn W.V.O. De thuisclub zal na haar nederlaag tegen de op de zeer waarschijnlijke zege zeUfs al zijn de kampioensadspiratie's tot het laagst minimale peil ge daald voor R.A.C. Ten slotte is ingelast de match Goes—B.S.C. een strijd op eigen bodem voor de Ganzestedelingen, wat voor hen vermoedelijk juist voldoende is om de victorie tot een feit te maken. 3e klasse D K.N.V.B. In deze afdeling wachten eveneens slechts enkele ontmoetingen. Hontenisse zal thuis de gastvrouwelijke honneurs tegenover Biervliet moeten waarnemen en om degradatie te ontgaan zeker de volle buit moeten behalen. Daarmede zijn de blauw-witten er dan nog vel niet, maar dit zou toch een schrede in de goede richting zijn. In de Brabantse contreien heeft alleen de streek- derby Grenswachters—R.K.F.C. plaats, een duel, waarvan het resultaat rondom het gelijke spel gaat schommelen. P. Leunis I. Groothaert 150 26 30 5.74 124 26 19 .^2 G. Mattheeuws 150 27 34 5,55 J. van Fraaijenhove 71 27 12 2,63 P. Leunis 150 34 31 4,41 J. van Fraaijenhove 86 34 11 2,53 Jos. Lippens 150 47 17 3,19 J. van Fraaijenhove 82 47 20 1,75 P. Groothaert 150 40 27 3,75 L. de Theije 127 40 26 3,18 G. Mattheeuws 150 22 21 6,81 P. Groothaert 136 22 21 6,14 R. Dieleman 150 17 32 8,82 I. Groothaert 44 17 16 2,58 A. Mattheeuws 150 40 17 3,75 L. de Theije 76 40 12 1,90 A. Mattheeuws 150 28 26 5,35 Fr. Dieleman 89 28 19 3,18 R. Dieleman 150 10 57 15,- Fr. Dieleman 35 10 7 3,50 G. Mattheeuws 150 16 53 9,38 L. de Theije 68 16 20 4,25 In ons volgend nummer hopen wij de resultaten van de 2e klasse te vermelden en vervolgens het verloop van dit kampioenschapstournooi op de voet te volgen en te publiceren. Ten slotte faden wij de vele biljartsportliefhebbers aan om op de volgende matchavonden eens een kijkje te gaan nemen bij het verloop van de wedstrijden, die zeker zo'n avond op interessante wijze vullen. Schieting. KONINGSCHIETING „ONDER ONS". Zondagmiddag had alhier op de bovenzaal van „Het Wapen van Zeeland" bij de heer R. Dieleman op de Markt de jaarlijkse koningschieting plaats. Hieraan werd door een 20-tal schutter-leden van de Axelse schutterssociëteit „Onder Ons" deelgenomen. Na een korte zakelijke vergadering ving de schieting aan en reeds in de eerste ronde schoot de heer L. van Damme van Koewacht zich „Koning 1957". Ook de beide zijvogels bleven niet lang op de wip staan, want in de 2e ronde nam de heer Fl. van Geetsum van Zuiddorpe de eerste zijvogel voor zijn rekening en werd alzo „eerste minister". In de vierde ronde redde onze stadgenoot de heer Adr. van Cadsand één der jongste leden van de sociëteit de eer voor Axel door de 2e zijvogel af te mikken en zodoende ba- slag te leggen op de titel „tweede minister". Zaterdagvoetbal - afd. Zeeland le klasse Onze rood-witte stadgenoten wacht Zaterdag bij de jeugdherberg de zwaarste thuiswedstrijd in dit sei- zoen. De Arnemuider roodbroeken zullen er wel danig voor oppassen dat hun trots en ongeslagen record niet zal worden onderbroken. En hoewel A.Z.V.V. het vorig seizoen een der clubs was die in staat bleek de roodbroeken nog wel op eigen veld een nederlaag toe te brengen, geloven wij niet dat zij heden hierin zullen slagen. De Colijnsplaatse Boys ontvangen Rillandia. Het Noord-Bevelandse veld is zeer gevoelig voor regen en wij menen dat het absorerben van zoveel neerslag als er de laatste dagen viel wel eens op terreinaf keuring uit zou kunnen draaien. Overigens achten wij de thuisclub hier favoriet. Of Terneuzense Boys tegenover Nieuwdorp in staat zijn aan het langste eind te trekken achten wij niet zo waarschijnlijk. De gasten zijn technisch heel wat beter en bovendien sneller en geestdriftiger, zodat wij hen zelfs op het Terneuzense veld superieur achten. Derhalve ook goed voor beide punten. Biljarten. HET KAMPIOENSCHAP VAN AXEL. Thans onderverdeeld in twee klassen. Ruim een week geleden Werd in het café „de la Paix" bij de heer P. Groothaert alhier weer een aan vang gemaakt met het tournooi om het bijartkam- pioenschap van Axel. Werd hieraan voorgaande jaren slechts door een achttal spelers deelgenomen die in één klasse waren ondergebracht, thans zijn niet minaer dan 20 spelers ingeschreven, die onderverdeeld zijn in twee klassen van tien spelers. Iedere week op de Dinsdagavond en Vrijdagavond worden op de prach tige matchtafel bij de heer Groothaert de krachten ge meten en zo zijn thans reeds een drietal wedstrijd dagen achter de rug. De resultaten van de in de le klasse gespeelde ont moetingen waren tot nu toe als volgt Jos. Lippens P. Leunis P. Groothaert A. Mattheeuws L. de Theije Fr. Dieleman R. Dieleman Jos. Lippens 150 27 35 5,55 129 27 21 4,78 150 16 49 9,38 37 16 7 2,31 150 40 14 3,75 83 40 15 2,08 150 17 38 8,82 91 17 36 5,35 O.Q. ii

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3