L O O N Fa J. C. VINK nippers A H. van der LEE staten registers briefjes zakjes 61 62 47 45 58 53 128 97 38 87 82 46 6 nags* rukte hem de jongen uit handen, zodat deze gelegenheid kreeg te ontsnappen. Maandagmiddag is de 40-jarige Engel se lerares mej. Elizabeth Harrison uit Ryhope (Engeland) op de rijksweg tussen Roermond en Horn verongelukt. Zij raakte met haar auto, die zij zelf bestuurde tussen twee grote vrachtwagens bekneld ijb een poging deze wagens te „snijden Zij was op slag dood. ZIEKENFONDSVERZEKERING VOOR BEJAARDEN. Personen van 65 jaar en ouder, wier in komen minder dan 3410,per jaar be draagt en die reeds bij een algemeen zieken fonds zijn aangesloten, worden deze maand door hun fonds in de gelegenheid gesteld zich te laten inschrijven in de nieuwe be jaardenverzekering. De personen van 65 jaar en ouder, wier inkomen eveneens minder dan 3410,— be draagt per, doch die nog niet bij een zieken fonds zijn aangesloten, kunnen zich desge wenst thans bij het ziekenfonds hunner keuze aanmelden. De ziekenfondsen kunnen de in schrijving dezer personen niet weigeren op gronden, ontleend aan hun leeftijd of ge zondheidstoestand. Voorts kunnen personen boven de 65 jaar en met een inkomen van meer dan 3410, per jaar, wier verplichte ziekenfondsverzeke ring binnenkort eindigt, zich bij de vrijwil lige verzekering aansluiten. Indien zij dit onverwijld doen, dan zal hun de toetreding tot de vrijwillige verzekring niet worden geweigerd. Voor personen boven de 65 jaar, wier inkomen meer dan 3410,per jaar be draagt en die nog niet bij een ziekenfonds zijn aangesloten, blijft de situatie onver anderd in die zin, dat zij zich bij een zieken fonds kunnen aansluiten, wanneer hun in komen hoogstens 6000,per jaar be draagt, doch de toelating tot de verzekering is afhankelijk van de bepalingen van de statuten der afzonderlijke ziekenfondsen in zake de leeftijd of de gezondheidstoestand van hen die zich aanmelden. De benoeming van Eindhovens burge meester, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, tot burgemeester van Den Haag is nu definitief. De lichtstad zal haar eerste burger op 10 Februari moeten afstaan aan de residentie, die zich gelukkig mag prijzen met deze be noeming. Mr. Kolfschoten heeft in Eind hoven bewezen dat hij een man is met een bewonderenswaardig brede visie en een enorme werkkracht. De nieuwe burgemeester van Den Haag wrd in 1903 te Arnhem ge boren. Na zijn gymnasiale studies bezocht hij de universiteit van Amsterdam en op 24- jarige leeftijd werd hij benoemd tot tweede secretaris van de R.K. Staatspartij. Tevens was hij enkele jaren particulier secretaris van jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck. De omvang van het Nederlandse auto park is, volgens het jaarverslag van de R.A.I. in de loo van de laatste zes jaar verdubbeld. Maandag a.s. gaat de „Statendam haar tweede technische proefvaart maken, die vier dagen in beslag zal nemen. De piloot van een Gloster-Meteor- straalvliegtuig van de vliegbasis Leeuwarden heeft Maandagmiddag een noodlanding ge maakt bij Barneveld. Het toestel kwam op de spoorlijn terecht, nadat de bestuurder ter nauwernood een botsing had kunnen voor komen met een juist passerende trein. De bestuurder en reizigers van de trein zagen het vliegtuig recht op zich afkomen. Van de reizigers geraakten er enige in paniekstem ming. De treinbestuurder verhoogde de snel- hid van de trein, terwijl tegelijkertijd de pi loot alles in het werk stelde om een botsing te vermijden. Net even achter de trein botste het vliegtuig tegen de spoordijk en kantelde gedeeltelijk op de lijn, daarmede voorlopig alle treinverkeer onmogelijk makend. De piloot kon ongedeerd uitstappen. Het vlieg tuig werd ernstig beschadigd. H.M. de Koningin is Maandagmorgen met de prinsessen Irene en Margriet van de wintersportvacantie in Sankt Anton in Ne derland teruggekeerd. De Koningin werd be groet door dr. ir. den Hollander, president van de Nederlandse Spoorwegen en enige andere spoorwegautoriteiten. Zij gaf tegen over dr. den Hollander haar grote voldoe ning te kennen over het prachtige materiaal waarmee de reis gemaakt was. Door bemoeienis van een driehonderd man publiek kon een 15-jarige jongen, die een bromfiets had gestolen te Rotterdam ont snappen. De politie heeft hem des middags echter aangehouden. Een 25-jarjige land bouwer, wiens bromfiets Zaterdagavond bij e enbioscoop was ontvreemd, zag de jongen op zijn brommer rijden. Hij zette de achter volging in en slaagde er in de knaap te achterhalen, waarbij het evenwel tot een vechtpartij kwam. Het publiek koos de zijde van de dief, sloeg op de landbouwer los en De heer en mevrouw Kats- van Gent zeggen hartelijk dank voor de vele goede wensen die zij bij de jaar wisseling mochten ontvan gen en wensen allen weder kerig een voorspoedig 1957. Tandarts Walstraat 2 - AXEL Donderdag 10 en Vrijdag 11 Januari AFWEZIG Meisje in het bezit van dipl. typen en Huishoudschool, -zoekt werk. Inlichtingen aan het bureau van dit blad. Vakantie- en Ziektestaten Markt 12 Tel. 646 AXEL KLETSKOPPEN iedere recht geaarde Nederlandse huisvrouw kent dit typisch vaderlandse koekje, ze zijn heerlijk 250 gram met 10 punten CANDIDA OPLOSKOFFIE met extra punten in busjes voor 35 koppen voor 245 Bij het inleveren van een volge- spaard Vivo-zegelboekje krijgt u bij aankoop van een busje Op loskof fie honderd Vivo-punten KOLIBRI KOFFIE geurig, krachtig en fijn, altijd met 20 punten en niet te vergeten de heerlijke pittige KOLIBRI THEE altijd met 10 punten RUMCOCOSBLOKJES iets nieuws Een vierkant cocos- blokje met fijne rumsmaak, ge- hel „overgoten'' met echte, pure chocolade 150 gram met 10 punten DIERENDROP bekende drop figuurtjes, in allerlei soorten dieren 150 gram met 10 punten CITROENCAKES luchtig ge bakken cakes met lichte citroen- smaak, zach en smakelijk 5 stuks met 10 punten BESCHUIT heerlijk bros, vers gebakken 2 rollen voor met 10 punten SJOKS een nieuw snoepje, zeer mooi verpakt, apart van smaak en Lonka-kwaliteit 150 gram met 10 punten CROQUETTEN kant en klaar in blik per blik van 8 stuks met 10 punten PINDAKAAS de grootste vita- minenrijkdom op de boterham per pot met 10 punten EXTRA VIVO-PUNTEN! Deze week alleen Bij aankoop van 500 gram Peulvruchten 5 punten en bij 500 gram Kaas 15 punten VRUCHTENHAGEL kleurrijk en lekker, in het bijzonder voor de kinderen 250 gram met 10 punten PICCALILLY geeft geur en een pikante smaak aan vele ge rechten per glas (incl. glas) met 5 punten GEBRADEN GEHAKT 6 forse ballen in jus, kant en klaar in blik, alleen opwarmen per blïk lfe" met 15 punten CAPUCIJNERS nieuwe oogst, geselecteerde kwaliteit, kant en klaar in het blik per heel blik met 10 punten SPINAZIE per heel blik met 10 punten AARDAPPELMEEL 2 pakken met 5 punten BLOEDWIJN versterkend, ver hoogt de eetlust en zuivert het bloed, voorkomt lusteloosheid enJ|jfl| overspannen zenuwen per fles Ww GELDIG van 10 t.e.m. 16 januari a.s. De stand is thans 3e klasse D K.NtV.B. Arnemuiden 12 11 1 0 53-15 23 In deze afdeling kon Terneuzen door een niet zo Nieuwdorp 9 7 0 2 34-20 14 bemoedigend gelijk spel tegen Corn Boys uit Sas van Wemeldinge 12 6 1 5 36-25 13 Gent nog tijdelijk haar leiderspositie handhaven. A.Z.V.V. 10 5 1 4 29-28 11 Doordat R.C.S. zelf niet speelde wegens terrein Colijnspl. Boys 10 5 0 5 33-30 10 afkeuring zakten de Souburgers af naar de derde Rillandia 9 3 2 4 22-27 8 plaats, maar met drie wedstrijden minder gespeeld be Tern. Boys 10 3 2 5 26-28 8 houdt de Walcherse ploeg het beste van de troef Krabbendijke 11 3 1 7 26-14 7 kaart in handen. Zaamslag V.C.K. 10 9 2 1 1 0 7 8 14-26 16-48 5 2 In Terneuzen namen de gastheren tot twee keer toe de leiding voor de pauze, doch toen kwamen de 2e klasse B K.N.V.B. Sasse oranjemannen in het offensief en maakten niet De Zeeuwse kleivelden in deze afdeling in Goes en Middelburg hadden de gevallen regenhoeveelheden van de voorgaande etmalen onvoldoende geabsorbeerd alle engelijk, doch namen zelfs de leiding. Voor het einde wisten de rood-zwarten echter de schaal nog in evenwicht te brengen (3—3). en zodoende was het Hulst dat als enige der vier Zeeuwse 2e klassers kon aantreden. Het Hulsterse sportpark-terrein was in goede conditie. Ónze stadgenoten hadden door de afkeuring van het Nadorst-terrein in de hoofdstad een vrije Zondag. Hieronder volgt een kort overzicht der gespeelde wedstrijden. Hulst—Rood-Wit 1—1 (onder protest). Ten aan- schouwe van ongeveer 1300 toeschouwers werd aan het Jagertje een zeer spectaculaire om niet te zeggen zeer forse wedstrijd gespeeld tussen de plaatselijke blauw-gelen en de Willebrordse rood- T1 witten. 1 Onmiddellijk na de aanvang startten de gasten in zeer hoog tempo, doch de Hulsterse defensie wist met kunst- en lviegwerk een doelpunt te voorkomen. Tot grote verrassing van de toeschouwers kwam echter het succes aan de overzijde. Toen de blauw-gelen over links uitvielen passeerde vleugelman de Block op maat gesneden naar het middenveld, doch keeper Breugelmans greep in. Echter was zijn wegwerken onvoldoende en de listige Audenaerde was er vliegens vlug bij om met een keurig schot zijn ploeg de leiding te bezorgen na 10 minuten spelens. De vreugde in het Hulsterkamp was groot, doch duurde niet lang. Nauwelijks was er weer afgetrapt, toen b ij een fanatieke rood-witte aanval één van de Hulsterse verdedigers het leder verkeerd op de schoen nam en dit vloog langs de onthutste doelwachter in het net (1 1). De strijd werd des te spannender en even voord at scheidsrechter Aarts voor de thee zou fluiten brak midvoor Kas door en scoorde onhoud baar, doch de referee had buitenspel geconstateerd en zc werd me: de stand 1 1 gedraaid. In de tweede helft werd het spel gedurig forser en beurtelings zag men de beide doelwachters in actie. De Block moest de strijd staken, maar desondanks drongen de Zeeuwsch-Vlamingen de Brabantse gasten in de verdediging. De gasten konden zich niet al te best beheersen, maar de scheidsrechter wist zijn over wicht niet te doen gelden en zo verliep deze unfaire strijd ten ongenoege van het publiek en kwam na grote spanning met de ruststand ook het einde. Onmiddellijk na afloop werd door Rood-Wit een protest ingediend tegen het niet toekennen van het door hen voor de rust gescoorde doelpunt. De protest commissie zal dus te zijner tijd hier het laatste woord hebben te spreken. TaxandriaW.V.O. 3—1. In midden-Brabant ble ken- de terreinen in betere conditie te verkeren. In Oisterwijk was het voor de rust midvoor de Rouw die voor de thuisclub scoorde en met 10 brak de rust aan. Na de thee was het Smolders die de voor sprong tot 2'0 opvoerde. De gasten vonden dit wat te bar en zetten alles op alles om de achterstand te verkleinen. Inderdaad wisten zij een verdiend tegen doelpunt te scoren. De thuisclub nam echter geen ge noegen met deze verhouding en Smolders stelde voor de laatste minuten aanbraken de stand volkomen veilig (3— 1W.V.O. kreeg geen schijn van kans meer de achterstand nog in te lopen. Internos—lino Animo 6—0. Voor de in het begin van het seizoen te Loon op Zand geleden nederlaag namen de Ettenaren een revanche die aan duidelijk heid niets te wensen over liet. Reeds in de eerste helft scoorde de overigens zeer onvoltallige thuis ploeg drie keer. Na de rust werd de stand spoedig tot 50 opgevoerd. Toen nog een kwartier te spelen was schoot bovendien een der Uno Animo-spelers het leder in eigen doel en was de toestand voor hen ge heel hopeloos. Een half dozijn doelpunten bewees de absolute superioriteit der Ettenaren. R.A.C.—Roosendaal 2—1. De thuisclub begon in hoog tempo en nog maar 5 minuten na de aanvang liep Broers in op een op maat gesneden pass van Maas (1—0). In twijfelachtige buitenspelpositie werd door Roosendaal kort daarna de gelijkmaker ge scoord (1 1). Na de hervatting was R.A.C. het meest toonaangevend. Een slecht weggewerkte bal werd door Pelkmans tegen de palen geknald. Maas had een kwartier later meer succes en deponeerde het winnende doelpunt in het Roosendaalse net. Daar mede was deze sportieve kamp dan ook beslecht.^ Zo luidt de stand hier Taxandria 13 12 1 0 44—10 25 R.A.C. 12 9 0 3 29-14 18 Rood-Wit 14 6 3 5 25-27 15 Hulst 13 5 3 5 26-24 13 Middelburg 13 6 1 28—29 13 Roosendaal "12 5 1 6 27—26 11 Goes 12 5 1 6 27-30 11 B.S.C. 12 4 3 5 27-31 11 Internos 13 5 1 7 31-44 11 W.V.O. 13 5 0 8 24-31 10 Axel 13 4 1 8 28-33 9 Uno Animo 14 2 3 9 15-32 7 Meto ontving de Middelburgse groen-zwarten en een kat in het nauw maakt rare sprongen zegt het spreekwoord. De thuisclub nam weliswaar de leiding doch zij wist deze maar één minuut te handhaven. Het was de Ruijter die onmiddellijk weer gelijk maakte en daar bleef het in de tweede helft ook bij. Biervliet heeft zijn reputatie weer eer aange daan. Weliswaar scoorde haar rechtsbuiten voor de pauze, maar daarmee was ook al het kruit verschoten. De ploeg van de Raayberg doelpuntte in de tweede helft door van Eekelen en na een half uur in de tweede helft door Kruf het beslissende doelpunt. Zo bleven de punten ditmaal weer in Bergen op Zoom. Odio kon het tegen de Grenswachters niet bol werken. De eerste helft verstreek zonder doelpunten. De tweede helft kwamen de meer beheerst spelende Puttenaren er steeds beter in. Door hun rechtsbuiten en midvoor wisten zij de eindstand op 0—2 te brengen. De stand in deze afdeling is thans Terneuzen 14 19 Meto 14 12 Corn Boys 14 17 Zeeland Sport 12 11 R.C.S. 11 16 Biervliet 13 11 R.K.F.C. 13 14 Hontenisse 12 10 Odio 14 14 Steen 13 10 Grenswachters 12 12 Zeelandia 12 8 s Het programma voor Zondag a.s. luidt Axel—Goes; B.S.C.—HulstRood-Wit-R.A.C. koosendaal-Taxandria W.V.O.-Internos en Uno Animo—Middelburg. Heden overleed na een langdurig doch geduldig ge dragen lijden in het zieken huis te Terrieuzen, onze innig geliefde echtgenote, moeder, behuwd- en groot moeder, mevrouw Pieternella Jansen, echtgenote van J, A. van Doorn in de ouderdom van 61 jaar Namens de Familie, J. A. van Doom. A. J. Hamelink-van Doorn J. Hamelink Dieneke en Nellie. Axel, 7 januari 1957. Sassing P 30. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 10 januari, des namiddags te 2.30 uur.

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 3