LIEFDE's NAZOMER V oetbalo verzicht UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK. 28) Stram en Rheumatisch? Doa dan toch eens een bloedzuiverende kuur. Met Kruschen Salts. KOEWACHT 1 OVERSLAG 1 4 EXAMEN KEURMEESTER. Voor het examen keurmeester Kleurkanaries slaagde in Rijssen (Overijsel) onze stadgenoot de heer M. G. Borghstijn. DUIVENTENTOONSTELLING. In haar clublokaal „De Witte Leeuw" bij de heer Em. Pieters organiseerde de duivenmaatschappij „De Verwachting" alhier een grote tentoonstelling van de beste vogels van haar leden. Niet minder dan 160 inzendingen moesten worden beoordeeld. De uitslagen van de zeer geslaagde en druk be zochte show waren als volgt Oude dofiers: 1. E. van Dorsselaer2. J. van Hoorn 3. M. Dieleman. Jaarlingdoffers t 1. M. Dieleman 2. F. van Acker 3. Em. Pieters. Jonge doffers1en 3. J. Vinke 2. J. Vasseur. Oude duivinnen1. D. Dieleman; 2. P. Groot- haert3. C. Heijnsdijk. Jonge duivinnen 1. J. van Hoorn 2. O. Talboom 3. F. van Acker. Jaarling duivinnen: 1. en 3. F. van Acker; 2. C. Heijnsdijk. Kampioen doffersM. Dieleman. Kampioen duivinnenD. Dieleman. DE AXELSE HANDBOOGSCHUTTERIJ HEEFT DE WIND IN DE ZEILEN. Naar aanleiding van een zekere opleving, die hier ter plaatse valt te constateren in de schutterij-sport, werd ons van de zijde van het bestuur van de plaatse lijke schutterssociëteit „Onder Ons" onlangs verzocht hieraan in ons blad enige regels te wijden. Nu het seizoen van de winterschietingen dan weer volop aan de gang is en er iedere Zondag of feestdag in onze streek wel hier of daar schietingen plaats vinden, zijn er op deze evenementen ook wel steeds Axelse schutters aan te treffen en dat deze overal graag geziene gasten zijn blijkt uit het feit dat de leden-collega's van andere „maatschappijen" uit de omtrek wederkerig gaarne een tegenbezoek brengen als hier ter plaatse een schieting plaats vindt. Zo kon het dan ook gebeuren dat op een der laatste hier ge houden schietingen niet minder dan 83 schutters aan wezig waren. Het is een opmerkelijk feit, dat de laatste tijd door de „jongere garde" van onze stadgenoten-leden van „Onder Ons" vrijwel steeds de mooiste prestaties worden geleverd. De wekelijkse oefenavonden op de bovenzaal van het clubgebouw „Het Wapen van Zeeland" zijn hieraan zeker niet vreemd en deze be wijzen tevens de animo en de aantrekkingskracht, die deze sport momenteel vooral op de jongere leden uit oefent. Enige mooie successen die tijdens de pas voorbije Zon- en feestdagen door Axelse schutters op ver schillende schietingen werden behaald, mogen hier onze bewering dat het de Axelse schutterij voor de wind gaat, bevestigen en bewijzen tevens de waarheid van het gezegde „oefening kweekt kunst". Op le Kerstdag vond te St. Jansteen bij J. Pluijm een schieting plaats waaraan door 68 schutters werd deelgenomen, waaronder vier Axelaars. De hoogvogel werd hier in de le ronde reeds afgemikt door onze stadgenoot J. F. de Rijke, terwijl in het verdere ver loop de drie overige leden van „Onder Ons" ook beslag legden op een aantal kleinere prijsvogels. Zondag 30 December was het weer op dezelfde plaats en op dezelfde wip, dat in totaal 75 schutters aantraden, waaronder weer vier Axelaars. Het betrof ditmaal een puntenschieting en weer was het hier J. F. de Rijke, die thans in de 2e ronde de hoogvogel voor zich opeiste. Op Oudejaarsmiddag werd in café ,,'t Kuipke" bij Em. Vermeersen te St. Jansteen de jaarlijkse Koning- schieting gehouden van de sociëteit „Steen Vooruit", Paps had het slechter kunnen treffen. Ans was ideaal voor de winkel. En een leuke meid. Goeie, als die twee gingen trouwen, dan werd Ans haar stief moeder, om je naar te lachen Ans twintig en zij bijna negentien. Liepen ze samen door het dorp „Mag ik je even voorstellen Mijn stiefmoeder, een klein jaar ouder dan ik." Ze stond op en trok haar jurk uit. Misschien kwam Wim vanavond nog wel aan de achterdeur. Ze zou haar mond wel houden over Ans en paps. Ans had haar al een paar maal gezien met Wim. En ze was overtuigd, dat Ans net zo min haar mond zou open doen. Nee, Ans was een fijne meid. Als de maand Maart twee dagen oud is, loopt Tom voor het eerst weer naar beneden. Een beetje duizelig. Maar best gehumeurd. De pantoffels nog aan. Voor het eerst na vijf weken zit hij weer in zijn leunstoel bij de haard. En Greet trakteert op taartjes. „Ja," zegt ze, als ze met de koffie binnenkomt, „dat moeten we Vieren. Ans, kom je hier even koffie drinken In een wip is Ans ook in de kamer. „Haha, daar is de baas weer. Ziezo, nog een paar dagen en u kunt het roer in handen nemen." „Neem een zit en een gebakje," nodigt Greet uit. Ans kijkt naar de heerlijkheden. „O, eh ik moet hog wel aan m'n lijn denken." Doch ze kiest een roomsoes en zit weldra te smullen. De winkelbel gaat en Ans wipt overeind. Maar het is zuster de Vries en die weet de weg wel. i,Zo, de patiënt beneden gekomen Dat is een goed waarbij onder de 10 schutters van deze maatschappij ook drie leden van „Onder Ons", die teven zijn aan gesloten bij deze Steense Sociëteit, aanwezig waren. Onze stadgenoot L. Verschuren werd hier met zijn achtste schot „Koning 1957" van deze sociëteit en liet verder ook nog een aantal kleine vogels tuimelen, terwijl de Axelse schutter Adr. W. van Cadsand met zijn 14e schot de le zijvogel pikte en zodoende tot „eerste minister" werd uitgeroepen. In het verdere verloop van deze koningschieting was het de reeds meer genoemde J. F. de Rijke die ook nog op een viertal prijsvogels beslag legde. De jongere garde van „Onder Ons" houdt, zoals uit bovenstaande afdoende blijkt, in onze streek de eer van de Axelse schutterij hoog en daar hier binnen kort de plaatselijke sociëteit haar jaarlijkse koning schieting organiseert, zullen de oudere en ervaren schuttersleden zeer zeker mogen rekenen op een ern stige concurrentie van hun jongere collega's. Wij hopen dat in de toekomst een sportieve rivali teit een spannend verloop van de schietingen zal be vorderen tot nog meerdere bloei van de Axelse schut terij niet alleen maar ook van deze zo bij uitstek „Vlaamse" sport, die ook in ons gewest zo druk be oefend wordt. BIJ DUISTERNIS OP AUTO GEREDEN. Zondagavond rond 9 uur kwam de bromfietsrijder M. uit de richting Hulst de Buitenweg ingereden toen hij wellicht door de duisternis misleid bovenop een voor de woning van de heer De K. geparkeerde luxe auto reed. Ofschoon de bromfiets niet ernstig werd beschadigd kwam de berijder er minder goed af en moest deze na de door dr. Schilt- man verleende eerste hulp, op diens advies naar het ziekenhuis te Sluiskil worden vervoerd, in verband met de opgelopen hoofdwonden. VERPLICHTE TREKPAARDHENGSTEN- KEURINGEN 1957. Gedurende de maand Januari worden vanwege de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trek paard" de verplichte hengstenkeuringen gehouden. Tijdens deze keuringen die zeer belangrijk zijn, om dat zij vrijwel de totale trekpaardhengstenstapel om vatten, wordt het mannelijk fokmateriaal voor het dekseizoen 1957 gekeurd op exterieur en afstamming en eventueel goedgekeurd voor dekking en geprimeerd. Vanaf vierjarige leeftijd kunnen de hengsten boven dien worden opgenomen in het Keurstamboek, terwijl voor wat de oudere hengsten betreft, bij de be oordeling tevens rekening wordt gehouden met de reeds behaalde fokresultaten. Het totaal aantal aangiften bedraagt circa 250 heng sten, waarvan ruim 80 jonge (driejarigen) die voor het eerst ter keuring verschijnen en welke categorie steeds in het middelpunt der belangstelling staat. Overigens mag de trekpaardfokkerij o.m. ten ge volge van de stijgende prijzen zich vooral de laatste tijd in een toenemende belangstelling verheugen, zodat verwacht mag worden dat meer dan ooit tevoren de a.s. hengstenkeuringen in het brandpunt van geïn teresseerd agrarisch Nederland zullen staan. Onderstaand geven wij een overzicht van de data de plaatsen en uren, waarop deze keuringen in onze provincie zullen worden gehouden Oostburg Dinsdag 22 Januari Axel Woensdag 23 Januari en Goes Donderdag 24 Januari, telkens des morgens 10 uur. GEVONDEN VOORWERPEN. Een grijze kinderjas met ritssluiting, Julianastraat 53 een bruin lederen padvindersriem, Oudewijk 55 een zilverbon, Beatrixstraat 4 een kinderwant, Molen straat 10een bos panlatten, Oudewijk 39een sigarettenaansteker, Buthdijk 25 een olieleiding, Ban- kertstraat 35 een grijs-groen geblokte tas met rits sluiting, Pieter Paulusstraat 7 een zwarte rechter dames glacé handschoen, Ds. Jan Scharpstraat 7 een paar bruine herenhandschoenen, Jeugdherbergeen grijs jongenspetje, een boodschappentas, een sjaal, een rode kinderportemonnaie en een kinderportemonnaie, teken. En, vader Boornberger, hoe voel je je nu 7" Tom lacht eens en nodigt haar met een handgebaar uit te gaan zitten. „Hoe ik me voel Met drie van die bekoorlijke dames om me heen Een prins zou niet meer kunnen verlangen." Zuster de Vries buigt spottend en accepteert in dank de koffie, die Ans in een sneltreinvaart uit de keuken heeft getoverd. „Neem een taartje, zuster," nodigt Greet uit. „Of moet u ook aan uw lijn denken 7" „Daar zorgen mijn patiënten wel voor," pareert zuster de Vries. „Druk informeert Tom. „En of. Blij, dat ik vanaf vandaag weer één minder heb. Je ziet er patent uit, Tom. En nu zou ik die brommer maar weggeven en een autootje kopen." „Die brommergoeie help, die staat nog steeds op de boerderij in Veenburg," schrikt Tom op. „Die heeft Herman na de dooi opgehaald," zegt Greet. „Hij was helemaal verroest." „Zal ik 'm behoorlijk laten opknappen," belooft Tom. Nog een weekje kalm aan en dan gaat Tom weer aan de slag. Opnieuw zit het tweetal in het kantoor en af en toe grijpt Tom de hand van Ans. Soms staan ze dicht tegen elkaar en zoenen. „Zaterdag ga ik met je vader en moeder praten, Ans. Wat zou je er van denken ,als we in Mei trouwen 7" „Ik vind het best," zegt het meisje blozend. „En zullen we het dan maar eens aan Greet ver tellen 7" „Wacht tot Zondag dan, hé 7 Ik vind het leuker als mijn vader en moeder het 't eerst weten." „Heb je nog nooit met hen over ons tweeën ge sproken 7" Ans schudt verontwaardigd haar hoofd. „Natuur lijk niet. Dan zou ik het jou toch eerst gevraagd heoben 7" Rijkspolitie een wollen das, Magrette N 35 groene dameshandschoenen, Oudeweg 58 een linker dames handschoen (nylon), Kerkstraat 14; een zilveren broche, Prins Hendrikstraat 42 een bruin lederen vest, Walstraat 78 een bruinlederen linker dames handschoen, De Ruijterstraat 23 een kinderhand schoen, De Ruijterstraat 35 een rode wollen want, Prins Hendrikstraat 42 een linker herenhandschoen, Emmastraat 30; een boek, Julianastraat 91. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood. In duizenden gevallen van Rheu- matische Pijn. Dat komt omdat het principe waarop Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Rheumatische Pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde werking van de bloedzuiverende organen. Juist die komen door Kruschens zes minerale zouten weer op gang. Het bloed gaat weer sneller stromen en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn verwekt. Probeer het eens met Kruschen Ing. Med. TEERDAG SPAARDERSCLUB. Zaterdag werd in de zaal „Elisabeth" te Koewacht de jaarlijkse teerdag gehouden van de verenigde spaar ders. Ter gelegenheid hiervan werd de kas geopend en de spaargelden aan de rechthebbenden hirvan toe bedeeld. Ook werd de de leden een fijne maaltijd aan geboden waarna nog een prijskaarting werd georga niseerd. De eerste prijs werd gewonnen door het paar Alf. de Nijs en Luc. Fermont. LOOP DER BEVOLKING. m. V. tot. Geboren 18 20 38 Gevestigd 25 41 66 43 61 104 Overleden 12 11 23 Vertrokken 41 49 90 53 60 113 Bevolking 31 December 1955 1321 1238 2559 Bevolking 31 December 1956 1311 1239 2550 -10 -9 Aantal huwelijken 8. LOOP DER BEVOLKING. m. V. tot. Geboren 2 4 6 Gevestigd 6 4 10 8 8 16 Overleden 1 1 2 Vertrokken 1 3 2 5 Bevolking 31 December 1955 147 150 297 Bevolking 31 December 1956 152 156 308 Vermeerdering Aantal huwelijken 1. 11 UIT RIIDENDE AUTO GEVALLEN. Toen de heer R. David te Overslag na zijn werk zaamheden te Axel huiswaarts keerde met zijn auto waarin zijn beide zoontjes hadden plaats genomen, wilde zijn 4-jarig zoontje onder het rijden een papieren zakje door het raam gooien. Bij deze beweging drukte ,s Avonds ,toen Ans haar mantel al aan had en gereed stond om naar huis te gaan, kust hij haar ten afscheid. Een ogenblik houdt hij haar in zijn armen. „Houd je genoeg van me om met me te trouwen, liefje 7" Ze kijkt ernstig in zijn donkere ogen. In het gezicht dat haar lief is. Al ziet ze wel, dat zijn haar bij de slapen grijs begint te worden. Maar rustig knikt ze. Ja, Tom. Ik houd van je en wil je vrouw worden." Vrijdagmorgen is er bij de post een aangetekende brief. Van een advocaat uit de stad. Tom ,die aan zijn bureau zit en de post sorteert rekeningen gaan rechtstreeks naar Ans, die sedert Tom's ziekte de hele boekhouding verzorgt draait de enveloppe een paar maal om en om. Een advocaat 7 Wat moet die van hem 7 Er zijn toch geen moeilijk heden 7 Hij denkt na. Nee, niets, dat hij weet. Hij heeft nog nooit met een advocaat te maken gehad. Wat zou er nu aan de hand zijn 7 Zijn hand beeft enigszins als hij de enveloppe los snijdt. Het is maar een kort epistel dat er uit komt Weledele Heer, Ik zal het op prijs stellen, als u zo spoedig mogelijk ten mijnen kantore zult willen ver schijnen voor het bespreken van een be langrijke aangelegenheid. Indien mogelijk ,zal ik het op prijs stellen, als uw bezoek nog deze week kan plaats vinden. Hoogachtend, Mr. J. van der Sanden, advocaat en procureur. hij op de kruk van het portier met het gevolg dat dit open sloeg en de kleine jongen met het hoofd tegen het trottoir terecht kwam. Hij liep hierbij een hersen schudding en een grote hoofdwonde op. Het knaapje moest onmiddelijk naar het ziekenhuis te Sluiskil worden overgebracht. Zaterlagvoetbal - afd. Zeeland le klasse. WEMELDINGE—A.Z.V.V. 2-1. Onverdiende nederlaag. Een volkomen gelijkwaardig duel leverde de return match onzer rood-witte stadgenoten Zaterdag te We- meldinge op. A.Z.V.V. miste van Fraayenhove op de linksbuitenplaats ,die nu door den Engelsman werd bezet. Vanaf het aanvangssein ontspon zich op het fraaie terrein, dat niets van de regen geleden had een zeer geanimeerde strijd waarbij de bal vlug van doel tot doel ging. De rechtervleugel van A.Z.V.V. bekogelde een paar keer het doel der thuisclub, maar ook de Axelse verdediging kreeg werk te over en moest in het eerste kwartier vier hoekschoppen toestaan. Een bewijs dat de thuisclub aanvankelijk de toon aangaf en dat zich ook uitdrukte in een na 19 minuten door midvoor Schouwenaar gescoord doelpunt (1—0). Het werd een interessant kijkspel. Beide ploegen hielden elkaar volkomen in balans. Snel wisselden de spel- beelden en spannende momenten voor beiden doelen zich af. De Wemeldinge-verdediging werd in het nauw gedreven en een tweetal corners afgedwongen. De Axelaars komen overtuigender terug, maar eerst moet de Axelse verdediging weer een corner toestaan voor deze resoluut door spil den Hamer met een formi dabele kopstoot weggewerkte bal de grondslag wordt voor de gelijkmaker. Haak nam zwaar gehinderd de bal op ht hoofd en kopte deze buiten bereik van doel man Filius fraai in (1 1). De rood-witten brachten nu de vereiste vaart in het spel. Tweemaal brak Fr. Jansen door doch het zat hem niet mee en een kans ontging hem doordat hij struikelde. Uit een onover zichtelijke situatie voor het Axelse doel komt dan na 37 minuten een enigszins verrassend tweede doelpunt van Wemeldinge tot stand en door deze sensationele goal neemt de thuisclub opnieuw de leiding (21). Voor de rust leverde de strijd aan weerszijden nog een corner op. Ofschoon de thee de spelers blijkbaar goed had ge daan en in een hoog tempo de tweede helft werd ingezet kwamen er geen doelpunten meer. Keeper van Bendegem, die zich in deze periode ontpopte als de ster van het veld ranselde alle schoten op zijn veste afgevuurd, ongenadig retour. Jansen kogelde uit een wegens hands toegekende vrije schop rakelings naast en eenmaal bood het houtwerk weerstand. De Axelaars waren in de tweede helft heel wat agressiever dan de gastheren. Spannende momenten kenmerkten de situa tie en vooral tegen het einde van deze emotionele kamp stond de defensie der thuisclub onder zware druk. Toch bleef het zeker verdiende Axelse doelpunt uit. Telkens weet de thuisclub, soms op fortuinlijke wijze het terrein te zuiveren. Zo verstreken de laatste minuten met een Axels offensief en onder hoogspan ning brak het einde aan met een zeer benauwde, maar niettemin waardevolle zege der thuisclub, die voor de Axelaars tevens een niet verdiende nederlaag in hield en een geflatteerd beeld gaf van de verhouding. De andere uitslagen in deze afdeling waren V.C.K.Arnemufden 1Ti 'RillandiaKrabben- dijke 32. Programma voor Zaterdag a.s.A.Z.V.V.—Zaam- sla0 Arnemuiden—Wemeldinge Krabbendijke— Colijnspl. Boys; Tern. Boys—RillandiaNieuw- dorp—V.C.K. VWat denk jij hiervan 7" Ans leest het schrijven en kijkt dan haar baas aan. „Geen idee," zegt ze. „We hebben toch met geen van de klanten of leveranciers moeilijkheden, wel 7" Ans schudt haar hoofd. „Ik zou niet weten met wie." Hij neemt de brief terug en draait zich om. Je veet nooit, wat er in die vij fweken gebeurd kan zijn. Maar nee ,dan zou Ans het zeker verteld hebben. Hij weet, dat hij haar ten volle kan vertrouwen. Toch heeft hij geen rust en in de loop van de morgen belt hij de advocaat op. „Wat is er aan de hand 7" vraagt hij, als hij ge zegd heeft, dat hij zojuist de brief gelezen heeft. „Iets, wat niet door de telefoon besproken kan worden. Kunt u vanmiddag niet komen 7" „Als het moet altijd. Betreft het mijn zaak 7" „Zijdelings. Maar verdere bijzonderheden vertel ik u vanmiddag dan wel. Ik verwacht u gaarne om half drie. Kan dat 7" „Ik ben er «m half drie," antwoordt Tom en legt de hoorn op de haak. „Vanmiddag ga ik naar de stad, naar die advocaat," zegt hij tot Ans. „Ik moet eerlijk bekennen, dat ik razend nieuwsgierig ben." „Pak u dan maar goed in," zegt ze. „De wind is nog guur. U gaat toch met de bus 7" Hij draait zich om en lacht naar het meisje. „Be zorgd, liefje 7" „Natuurlijk. U bent pas ziek geweest „Nou, maak je maar niet ongerust, hoor. Ik zal drie overjassen aan doen." „Ach, u (Wordt vervolgd) Tom 'herleest de brief nog een keer en draait zich dan naar Ans. Hij geeft haar het epistel en zegt

Axelsche Courant | 1957 | | pagina 2