SÉ I Super NORMA Fa J. G. VINK nippers komen wees* m 38 49 50 52 56 59 39 51 59 38 56 92 59 42 I I i I ai Le sooRten öRukweRk j. c. vink In de Staatscourant van Maandag is een beschikking gepub'iceerd van de mi nister van Economische Zaken, waarbij het verbod tot het gebruik maken van benzine als brandstof voor motorrijtuigen op Zondag wordt uitgebreid tot alle aardolie-producten. Deze uitbreiding van het Zondagrijverbod gaat a.s. Zondag 9 December in. De politierechter te Amsterdam, heeft een 30-jarige Surinamer vroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden met af trek van voorarrest wegens het in bezit heb ben van 80 gram Indische hennep. Van dit verdovende materiaal worden sigaretten ge draaid, die bekend staan als marihuana- sigaretten. Er was vier maanden geëist. In Apeldoorn 'is een bakkersoorlog ont brand, die wel bijzonder in het voordeel is van de portemonnaie van de Apeldoornse ingezetenen. Twee bakkers hebben vorige week bekend gemaakt, dat zij het brood in het vervolg 5 cent goedkoper zouden gaan leveren en als reactie daarop hebben de overige bakkers, waarvan de meesten samen werken in de coöperatieve bakkerij ,,De Halm" aangekondigd, dat zij nu het brood I'D cent goedkoper gaan leveren. Om aan de moeilijkheden van auto rijdende toeristen in Frankrijk tegemoet te komen, heeft de Franse regering een voor lopig systeem van benzine-toewijzing voor hen ingesteld. Iedere toerist dient, om zich van benzinebonnen te verzekeren, van de plaats van grensovergang te rijden naar de dichtstbijzijnde prefectuur, de Franse pro vinciale griffie, waar hem, om zijn einddoel te bereiken, voldoende benzinebonnen zullen worden verstrekt. Men werkt met grote spoed aan een eenvoudiger systeem om de toeristen aan benzinebonnen te helpen. Dit systeem zal, naar verwacht wordt, nog vóór •de Kerstragen in werking treden. Voorverkoopadres le AxelGebr. Esselbrugge Garage ,CITO'. De voorverkoop is reeds begonnen 1 OPLOSKOFFIE met extra punten, in bussen voor 35 koppen bij inlevering van een volgespaard Vivo-boekje ontvangt U bij aan koop van een busje Oploskoffie van 245 'ineens honderd punten voor Uw nieuwe spaarboekje. KEINEKENS BOKBIER thans ook weer voorradig. OESTERTJES een alleraardig ste naam voor een deliccatesse onder de koekjes 250 gram 60 met 10 punten BISKWIES bros, niet te zoet heel smakelijk 250 gram met 10 punten ONTBIJTKOEK de overbekende rijk aan honingsmaak per stuk met 10 punten HAVERMOUT per pak met 10 punten HUISHOUDZEEP 2 stukken met 10 punten SCHOENCREME 2 doos voor met 10 punten WASKNIJPERS per pak (36) met 20 punten WAFELDOEKJE 35 x 35 cm sterfk en gemakkelijk per stuk met 10 punten Bij aankoop van bovenstaande 7 artikelen tegelijk ontvangt U in één 'keer geen 80 ,maar honderd punten EDEL CARAMELS werkelijk verrukelijk van smaak 150 gram met 10 punten GEDROOGDE PRUIMEN juist geïmporteerd 250 gram met 10 punten ANÏJSHAGEL verwarmt en verkwikt 250 gram met 10 punten CACAO le kwaliteit 100 gram met 10 punten FRAMBOZEN-BESSENJAM huishoudkwaliteit per pot met 10 punten CLOSETPAPIER uitmuntende kwalitèit 3 rollen samen voor met 10 punten SCHUURPOEDER maakt alles schuimend schoon per hele bus met 5 punten U weet het toch wel nietwaar Bij ieder pakje Locamo Margarine altijd 5 punten 1 Bij twee pakken Lucifers, merk A-l, ontvangt U altijd 10 punten GELDIG van 6 t.e.m. 12 December a.s i i I prima uitvoering Markt 12 Axel Bij inschrijving te koop de Weegbrug Axel-Station. Inschrijvingen in te dienen bij de heer Arn. de Feijter, Bylocquestraat 7, Axel, vóór 15 December a.s., alwaar ook nadere inlichtingen zijn te bekomen. Markt 12 Tel. 646 AXEL verzuimde de bal langs de geslagen doelwachter te plaatsen. Toen het spel 20 minuten oud was bracht Jansen uit een goed gelanceerde pass met een hoofd knik de stand op 2—1. Wat de Middelburgse aanval nadien nog presteerde het mocht niet baten. De thuis club verdedigde met elan de geringe voorsprong en dat zij hierin slaagde mag in zeker opzicht fortuinlijk heten, want dikwijls werd met de grootste moeite in hachelijke momenten het leder nog juist weggewerkt. Zo bracht het einde een zeker verdiende Zeeuwsch- Vlaamse zege. TaxandriaGoes 21. De leiders in deze afdeling is in het duel tegen Goes het vuur na aan de schenen gelegd. Zij mochten ditmaal en nog wel op eigen veld van geluk spreken dat in de laatste fase van de wedstrijd ten gevolge van een blunder in 3e Goesse verdediging de stand toch nog in het voordeel der Brabanders eindigde. De Zeeuwen-speelden ditmaal voortreffelijk en voor de rust waren zij volkomen opgewassen tegen de vlotte combinaties van Taxandria. Zelfs wisten de rood- witten telkens met goed opgezette aanvallen verwar ring te stichten voor het Brabantse doel, doch ook dit ontsnapte evenals het meesterlijk door Zwartepoorte verdedigde heiligdom in de eerste helft aan een door boring, zodat met dubbel blanke stand werd gedraaid. Na de thee kwam Taxandria op toeren en dit resul teerde in een serie corners. De derde keer was de goede keer. Deze hoekschop werd onberispelijk voor het Goes-doel geplaatst en kwam zo uitgerekend fraai op de productieve schedel van linksbuiten van Dun dat liet eer, koud kunstje was de plaatselijke aanhang te deen juichen (1—0). De reactie van Goes kwam on middellijk. In een bliksemsnelle uitval schoof stopper Mos de bal zuiver voor de voeten van Oostdijk en dit betekende de gelijkmaker 1 1). De tweede helft was toen nog geen kwartier oud en zo kon er nog veel gebeuren. Van beide zijden werd voor de zege gezwoegd, zonder succes. Toen de thuisclub zich blijkbaar reeds met een puntenverdeling verzoend had werd vlak voor het einde een harde bal door Linden- berg verkeerd beoordeeld, waardoor het leder ten tweede male in het Goes-doel terecht kwam en de punten toch in Brabant bleven. R.A.C.—Internos 7—1. De grootste verrassing op deze competitiedag was de ontmoeting tussen een paar der best geplaatste clubs in deze afdeling. St. Nicolaas bedacht de thuiscclub rijkelijk en de wedstrijd was nog maar 20 minuten aan de gang toen de Rijenaren reeds een alleszins verdiende 3-0 voorsprong hadden genomen. Voor de rust wist Internos toch nog een tegendoelpunt te fabriceren. In de tweede helft had deze ontmoeting geen schhijn of schaduw meer van een spannende streekderby. De Ettense ploeg liet het lelijk liggen en zag haar net nog vier maal getroffen en leed daardoor een verpletterende nederlaag. Rood-Witlino Animo 22. De hekkensluiters hebben eén verdienstelijke prestatie verricht door de Heikes-leeuw in eigen hol een deel van de buit te ontfutselen. De bezoekers wisten voor de rust de leiding te veroveren en deze de gehele eerste helft te behouden. Na de hervatting gelukte het Rood-Wit na 10 minuten de stand te vereffenen, terwijl Buurstede uit een toegekende strafsfehhop de thuisploeg de lei ding bezorgde (2—1). Uiteindelijk slaagde v. d. Velde er in voor Uno Animo de schaal in evenwicht te brengen, zodat de koek en marsepein hier eerlijk Was verdeelde, hetwelk ook correspondeerde met de spel- verhouding. Roosendaal—W.V.O. 3—2. De thuisclub trok direct in vlot tempo van leer en reeds na 5 minuten ver overden zij de leiding door een beheerst doelpunt van v. d. Ven (1—0). Het spel werd daarop afwisselend zodat na een half uur de gasten de gelijkmaker aan tekenden. Voor de pauze was het v. d. Zande die Roosendaal andermaal de leiding bezorgde (21). Even na de pauze trof een kogel van Damen, die vanaf het middenveld werd gelost en hoog op het Oosterhoutse doel kwam aanzeilen, tot aller ver bazing doel en de voorsprong werd hierdoor iets veiliger (3—1), De gasten bleven evenwel hard door zwoegen en dit werd na een half uur beloond met een goal die de stand op 32 bracht en de spanning nog deed terugkeren. Nochtans liet Roosendaal de winst niet meer glippen. De stand is nu als volgt Taxandria 8 8 0 0 27- 8 16 R.A.C. 7 6 0 1 24— 8 12 Goes 9 5 0 4 20-21 10» W.V.O. 8 4 0 4 17-18 8' Rood-Wit 8 3 2 3 16-18 8; Internos 8 4 0 4 21-25 8 Hulst 8 3 1 4 16-15 7 Roosendaal 8 3 1 4 18-20 T B.S.C. 9 2 3 4 22-26 T Middelburg 9 3 1 5 17-21 7 Axel 8 2 1 5 17-25 5 Uno Animo 8 1 1 6 10-20 3 Met het einde in zicht deed de Souburgse linksbinnen voor de tweede maal het Bergse net trillen, doch ver der wist men het ondanks een overtuigend overwicht niet te brengen en zo leed R.C.S. een niet verdiende nederlaag. Daardoor werd het fel opstuwende Corn Boys plot seling een bedreiging voor de Walcherse leiders en kampioenen van het vorige seizoen. Smit zette voor de thuisclub de score pas ra een klein half uur spelens in. De blauw-witten antwoord den prompt met de gelijkmaker, dooch nog voor het verstrijken van de eerste speelhelft veroverden zij ook nog de leiding en keken de oranje Sassenaars tegen e enachterstand aan. In de tweede helft betrad een herboren Com Boys de mat en had Hontenisse vrijwel niets meer in te brengen. Verhelst wist nog tweemaal en v. d. Eeckhout nog eenmaal doelman Bax te passeren en werd de eindstand 42. Doch ook Terneuzen heeft zich van zijn formidabele inzinking van de vorige week hersteld en is in over eenstemming met de verhouding op papier er in geslaagd zich tijdelijk op de tweede plaats te hand haven, alhoewel Corn Boys met acht gespeelde wed strijden één verliespunt minder telt. Reeds na 5 minuten opende Koch hier de score, die even later door de gasten werd werd vereffend. In de laatste helft werd door de roodzwarte binnen- spelers de voorsprong tot 41 vergroot, maar de Vlissinse gasten maakten ten slotote nog eeen ver diend tegenpunt en met een 4—2 nederlaag moest Zee land Sport de bootreis weer aanvaarden. Ook Odio heeft zich door een duidelijk sprekende zege op Meto tot de kopgroep oppgewerkt. Die bestaat nu uit vier clubs. Pas in de 20ste minuut van de tweede speelhelft wisten de gastheren hun eerste doelpunt te maken. Doch toen lieten zij ge endubbelzinnigheid om trent de einduitslag meer over, want er volgde een paar minuten later een tweede doelpunt en tegen het einde werd het zelfs nog 3—0. Dat men te Biervliet niet maar zo verzoend is met een plaats aan de staart bleek tegen de Grenswach ters die bij de rust met een 01 achterstand in staat waren na de hervatting de partijen op gelijke voet te brengen (1 1). Kramer en Meijer voerden de score in de resterende tijd op tot 3-1 ten faveure van de Biervlietse aanhang. - Ten slotte eindigde het duel in de Nadorst tussen Zeelandia en Steen puntloos. Wel bekogelden de grenskanters het houtwerk en werd een doelpunt van wege buitenspel geannuleerd, terwijl een paar andere kansen in lastige situatie's werden teniet gedaan, doch de groen-zwarten vocht enals vanouds met de rug tegen de muur en zo is de situatie aan de staart in deze afdeling nu nog spannender geworden als aan de kop. Drie clubs staan hier gelijk alle met 4 punten. Spanning te over dus. De rangschikking in deze afdeling is thans R.C.S. 8 13 Zeeland Sport 9 8 Terneuzen 9 13 Meto 8 6 Corn Boys 8 12 Grenswachters 8 5 Odio 8 12 Biervliet 7 4 Hontenisse 8 8 Zeelandia 8 4 R.K.F.C. 8 8 Steen 8 4 s Programma voor Zondag 9 December AxelHulst InternosTaxandria W.V.O.Rood-WitMiddel burgR.A.C.Uno Animo—B.S.C. 3e klasse D K.N.VÜV Onverwachte struikeling van R.C.S. De grote verrassing in deze sector was wel die ni'ett verwachte zege van de Bergenaren, die zodanig over R.C.S. domineerden dat zij door van Eekeren en Mut- saerts voor de rust een 2-0 voorsprong wistem te boeken. De Soubrgse midvoor reduceerde evenwel de achterstand verdiend aleer men aan de thee- toe' Was, zodat R.K.F.C. toen leidde met 21. In de tweede helft waren de Walcherse roodzwarten' sterekr, doch tegen de verhouding in deponeerde van' Eekeren nog een derde doelpunt in het R.C.S,-net- nub? een sprookje voor Nederland Mooier dan De grote winterverrassing 's Werelds beroemdste IJssterren en kampioenen rijden voor U Geheel nieuwe opzet met fantastische ijshal letten! Een eersterangs amusements programma dat U een onver- ijke avond bezorgt. Grootser en mooier i VOORVERKOOPADRESSEN te ROTTERDAM: L. v. Beek - Nwe Binnenweg 381a - tel. 31396 M. Breedveld - v. Cittersstr. 1 - tel. 31442 W. Gtollé Oostzeedijk 83 - tel.21823 J. Hordijk - Noordmolenstraat 51b tel.47132 C. Milot - Slagbekstraat 36 - tel. 77666 de AHOY'-cassa's tel. 113280 en 113281 Prijzen der plaatsen van f. 1.50 tot f. 6.- I I V! m Eén vingerdruk verandert (1) zwart in (2) rood ol (3) blauw of (4) groen. Super Norma 4 kleurenpotlood werkt volautomatisch. Stoer Qeconstrueerd voor jarenlange trouwe dienst, niettemin de elegance zelve. In Cro-metaal; Ook beperkt verkrijgbaar In doublé en zilver.

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 3