AN 1 Gemeenteraad van Axel RANG is alleen RANG als er RANG op staat. LiEFDE's NAZOMER Zenuwrnst. ZATEDAG 24 NOVEMBER 1956 71e Jaargang No. 16 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN QANPO Scnroeiend-brandend Maagzuur bunt U blussen. On-mid-del-liik - met Bennies. MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK. - VERSCHIJNT IEDEkE WOENSDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS: Losse nummer» 6 cent Kwartaal-abonnement i Axel binnen de kom 11,55 Andere plaatsen 11,75 Buitenland f 2,00 Drukker - UitgeefsterFIRMA J. C. VINK Red. en Adm.t Axel, Markt 12, Til. 0 1155-646 HoofdredactieJ. C. VINK ADVERTENTIEPRIJS: 8 cent per m.m. Bij contracten belangrijke reductie. Suf* «onden Mededelingen 20 cent per m.m. Kleln^ ld vertent ién (maximum regels) 1-5 regelt 70 cent iedere regel meer 12 cent extra. Donderdagavond 22 November kwam de Raad van onze gemeente bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Van Oeveren. Afwezig waren de heren J. Pijpelink en F. Gerrits. Na de opening door 71e voorzitter op de gebruike lijke wijze werden de notulen der vergadering van 2 October j.l. vastgesteld overeenkomstig het aan de leden toegezonden ontwerp. Een aantal ingekomen stukken van ambtelijk-formele aard in de vorm van goedgekeurde raadsbesluiten door Ged. Staten en andere werden alle voor kennis geving aangenomen .terwijl afwijzend werd beschikt op een ingekomen verzoek van de raad van bestuur der St. Radboudstichting te Nijmegen., waarin ver zocht werd om een subsidie van 100.-ten be hoeve van student enaan deze stichting uit deze ge meente afkomstig. Gezien de hieraan verbonden con- sequentie's adviseerden B. en NV. op dit tussentijdse verzoek afwijzend. De mededelingen, die reeds uitvoerig in ons vorig nummer zijn vermeld, verdwenen eveneens aan de lopende band in vlot tempo onder 's praesus hamer, met dien verstande dat de heer de Feijter nog nader de door hem gestelde vraag nopens de beplanting aan ae Kanaalkade verduidelijkte en voor de a.s .zomer afdoende verbetering in beoogde zin vroeg en door de voorzitter werd toegezegd. Verder nog, dat de heer Oggel nog nader voor ziening verzocht ten opzichte van realisering van het uitbreidingsplan op het Zoute Spui zulks in verband met het toenemend verkeer dat eerlang door de weg- nemin gvan een bocht daar ter plaatse te verwachten is. De voorzitter meende dat de heer Oggel een deel van zijn vraag bij de omvraag kon uiten. Hierna ging men over tot de benoeming van een tweetal leden van het Burgerlijk Armbestuur, zulks in verband met het periodiek aftreder van de heren J. Pijpelink en P. de Feijter Jz. per 1 Januari a.s. Beide heren werden bij eerste stemming met resp. 10 en 9 stemmen herkozen, terwijl één stem op de heer P. A. Wondergem was uitgebracht en er één briefje blanco bleek. Naar aanleiding van het raadsbesluit van 29 De cember 1955 werden in de bouwverordening de be palingen opgenomen voor de bouw van schuilplaatsen bij de bouw van gebouwen, waarin zich twee of meer woningen bevinden. Het Kon. Besluit, waarbij deze wijzigingen waren voorgeschreven, is sindsdien gewijzigd, in die zin, dat aan B. en W. de bevoegdheid wordt toegekend om van een deel dier voorschriften vrijstelling te verlenen. De wijziging was verwerkt in het hierbij aangeboden ontwerpbesluit tot wijziging van de bouwverordening en werd dienovereenkomstig aangenomen. Hierna werd het raadsbesluit d.d. 10 April 1956 gewijzigd, waarbij besloten werd de percelen kad. bekend gemeente Axel, sectie G no. 1717 en 1716 aan te kopen. en pijn weg- wrijven met Blijkens schrijven van het prijzenbureau voor on roerende zaken is bezwaar gemaakt tegen de be dongen prijs van 2,50 per c.A. en, zou een prijs van ƒ1.— per c.A. geen bezwaar oontmoeten. Het betreft een perceeltje tuingrond gelegen in de Oudewijk, waarvan eigenares is mevr. F. D. Jongejan, wed. van A. J. Naeije te Axel. Met de eigenares was overeengekomen een prijs van 2.— per c.A. Thans moeten B. en W. voor stellen ,dit raadsbesluit te herroepen en een nieuw besluit te nemen, waarbij de grondprijs op ƒ1.per c.A. wordt teruggebracht. Evenzo is dit het geval met een perceel open terrein in de Oudewijk van mevr. W. Verhelst, echtgenote van Jac. Penne, wonende te s-Gravenhage. Met intrekken van de betreffende raadsbesluiten werd op voorstel van B. en W. besloten deze be sluiten opnieuw te nemen tegen een vergoeding van 1.per c.A. Vervolgens besloot de raad tot aankoop van ver schillende percelen voor de uitvoering van de objecten Zuidsingel en sportvelden. In de vorige zitting is in principe hiertoe besloten en sedertdien is met de diverse eigenaren onderhandeld en tot overeenstemming gekomen. B. en W. stelden daarom thans voor navolgende percelen aan te kopen Van de heer J. Dieleman, landbouwer te Axel, vrucht gebruikster wed. A. Wiemes de perceden F no. 964, F no. 439 gedeeltelijk en F no. 91 gedeeltelijk ,resp. groot 89 A. 70 c.A., 30 c.A. en 75 A, inclusief bomen, heiningen, schadesnijfdingeni waardevermin dering en schadevergoeding. Van de heer F. van Dixhoorn, wonende te 's-Graven hage de percelen F no. 1233, F no. 1234 en G no. 2671, resp. groot 1 H.A. 65 c.A., 2 H.A.46 A. 60 c.A. en 90 A. 80 c.A., inclusief schadeloosstellingen. Van de heer J. de Vliegher, landbouwer te St. Jan steen de percelen F no. 1187 en F no. 1185, resp. groot 3 H.A. 44 A. 60 c.A. en 34 A. 70 c.A., in clusief afheiningen en schadeloosstellingen. Ook in verband met aan- en verkoop van grond op het Zoute Spui in verband met het uitbreidings plan en de verbetering van de provinciale weg al daar .werden onderhandelingen met de betrokken ver tegenwoordiger van de eigenaar gevoerd en kwam men tot overeenstemming tot aankoop der volgende percelen sectie B no. 1045 en sectie B no. 979, resp. groot 37 A 89 c.A. en 6 A. 70 c.A., inclusief schade vergoedingen enz. Gewoon een of twee Rennies laten smelten op de tong en alle leed is geleden. Water of zo komt er niet aan te pas en omdat Rennies één voor één hygiënisch verpakt zijn, kunt ge ze altijd makkelijk bij li steken. Een prettig middel en smakelijk bovendien. Vraag een pakje Rennies en U bent voor lange tijd gewapend. Voor Uzelf ook om een disgenoot-in-nood uit de brand te helpen. Ing. Med. Door B. en W. werd voorgesteld deze percelen te kopen van Andr. van Dixhoorn, wonende te Canada entevens wordt voorgesteld aan de provincie Zeeland ten behoeve van de uit te voeren wegsverbetering op Spui een oppervlakte grond te verkopen ter grootte van circa 350 c.A. Tenslotte vragen B. en W. voor de aankoop van deze percelen de nodige gelden te voteren, na ver mindering met het bedrag van verkoop van grond aan de provincie en vermeerdering met notariskosten, tot een bedrag van 190.000..—. Dezfe gelden zullen moeten worden gedekt uit een geldlening tot dat bedrag, waarvan rente en aflos uit de gewone in komsten van de gemeente zullen moeten worden be taald. Aldus werd besloten. Tegen een jaarlijkse vergoeding van 25.— werd aan de Coöp. Boerenleenbank te Terneuzen in ge bruik gegeven een gedeelte gemextegrond in de Noordstraat teneinde daarin een olietank te leggen voor het nieuwe bankgebouw, onder voorbehoud dat alle daaruit voortvloeiende kosten door belangheb bende worden gedragen. Vervolgens besloot de raad tot het onderhands op dracht geven tot de bouw van een woning ten be hoeve van het hoofd der O.L. School. B. en W. voelen het als een noodzakelijkheid, dat bij de Prinses Marijkeschool een woning voor het school hoofd wordt gebouwd. Daar de gemeente nog in het bezit is van een herbouwplicht, wordt deze bouw veel aantrekkelijker. B. en W. hebben hiervan begroting gemaakt en prijsopgaaf verkregen, welke het onder hands geven van een opdracht rechtvaardigen, waar door de rentabiliteit verzekerd is. Aldus werd be sloten. Daarop werd voorgesteld en besloten met ver wijzing naar het advies van de commissie van toe zicht op het gemeentelijk woningbedrijf de vergoeding van de administrateur van dit bedrijf per 1 Januari 1957 vast te steil enop ƒ2,81 per woning en per jaar en de vergoeding van de bode-incasseerder te brengen op 3,60 per woning en per jaar. Hierna kwamen aan de orde de voorstellen tot ver hoging van de gasprijzen en tot verhoging der meter- huren, per 1 Januari 1957. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door Ten gevolge van de enorme stijging der kolenprijzen was het niet mogelijk de begroting van het gasbedrijf sluitend te krijgen. Vandaar dat de gascommissie adviseert de gasprijzen te verhogen. Andere bronnen zijn niet aanwezig om de begroting sluitend te krijgen. B. en W. zijn thans genoodzaakt voor te stellen de gasprijs tot 25 m3 met één cent te verhogen en het meerdere gebruik boven 25 m3 met twee cent te verhogen, zulks met ingang van 1 Januari 1957-, Ook de huur van gasmeters, die van vroegere datum is, zal ten gevolge van de hogere aanschaffingskosten of revisiekosten moeten worden herzien. Teneinde een zuiverder rekening te krijgen wordt voorgesteld per 1 Januari 1957 de volgende regeling vast te stellen meterhuur tot 6 m3 doorlaat 35 cent per maand van 6 tot 8 m3 doorlaat 65 cent per maand en van 8 tot 16 m3 doorlaat 90 ct per maand. Grotere meters naar gelang van de aankoopprijs. Muntmeters 40 cent per maand. Door de heer Kesbeke werd ernstig bezwaar ge maakt tegen de verhoging der prijzen voor industrie- gas, die z.i. de toets der billijkheid niet kunnen door staan in verband met een reeds vroeger genomen besluit. Ook de heer Oggel was het met de heer Kesbeke volkomen eens, waarna de heer Wondergem opperde dit raadsbesluit aan te nemen, met restrictie dat om trent de prijzen van indusriegas nog nader beraad door de gascommissie met advies aan de raad zal volgen. Alzo werd besloten en zal de gasprijs voor industrie doeleinden nog nader onder de loupe worden genomen. Met het oog op van overheidswege uitgeoefende drang werd daarop besloten het reeds enige jaren bestaande voornemen tot het verhogen van de pacht prijs van volkstuinen per 1 Januari 1957 ten uitvoer te leggen. De prijs zal met ingang van genoemde datum worden gesteld op 8 cent per c.A. Aan de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs werd medewerking verleend tot het voteren van gelden voor enig materieel ten behoeve van het te geven verkeersonderwijs. Besloten werd tot het stichten van een Openbare Fröbelschool ingevolge de Kleuteronderwijswet, zulks met het oog op de onhoudbare toestand der sedert jaren in gebruik zijnde school in de Nieuwstraat en de urgentieverklaring voor de bouw ener nieuwe school ten name van de betreffende vereniging. Deze school zal verrijzen in plan Oost. In gevolge de kleuteronderwijswet is de gemeente hiertoe gehouden, aangzien een verzoek is ingekomen, ondertekend door de ouders van 70 kinderen. Het bestuur van de vereniging tot instandhouding ener Fröbelschool alhier verklaart, dat zij zich ver binden hun vereniging te zullen ontbinden en de school te zullen opheffen, zodra de nieuwe openbare kleuterschool zal worden geopend. Besloten wordt tot verlenging van de rekening courant-overeenkomsten per 1 Januari 1957. Met de bank voor Nederlandse Gemeenten en de Coöp. Boerenleenbank lopen thans rekening-courant overeenkomsten, welke per 1 Januari 1957 ervvallen. Daar deze niet kunnen worden gemist om alles tijdig te kunnen financieren, stellen B. en W. voor te be sluiten deze te verlengen en wel met de bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van 175.000..en met de Coöp. Boerenleenbank tot een bedrag van 100.000.— voor de tijd van één jaar. Besloten werd tot een bedrag van 5 cent per in woner subsidie te verlenen aan de stichting Zeeuws Studiefonds van de Ver. van Ned. Gemeenten, afd. Zeeland. Met verwijzing naar het daartoe ingekomen ver zoek wordt medegedeeld, dat deze stichting in het leven zal worden geroepen door de provincie Zeeland en de afd. Zeeland van de Ver. van Ned. Gemeenten. Het doel van de stichting is begaafde jonge mensen, of indien zij minderjarig zijn ,wier ouders voogden of verzorgers niet of niet genoegzaam in staat zijn de kosten van hun studie te dragen, in staat te stellen hun studie aan te vangen, voort te zetten en/of te vol tooien onder bij algemeen reglement te stellen voor waarden. Enige begrotingswijzigingen in de gemeentebegroting voor 1956 werden vastgesteld. Op ingekomen reclames tegen plaatselijke belastingen werd beschikt overeenkomstig de adviezen op deze stukken vermeld. Ook werden enige posten oninbaar verklaard volgens het hierop vermeld adres. Zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen een voorstel tot het garanderen rente en aflossing van een geldlening ten behoeve van de stichting van een landbouwschhool. In de vergadering van 2 October j.l. werd op het verzoek der gewestelijke afdeling der C.B.T.B. in principe besloten, rente .en aflossing te garanderen van een door deze organisatie te sluiten geldlening voor de stichting van een nieuwe landbouwschool. Dit is een beginsel-besluit geweest, omdat destijds alle gegevens niet definitief bekend waren. Bij nader onderzoek is gebleken, dat de commissie tot voorbereiding van een wettelijke regeling van het landbouwonderwijs een interim-rapport heeft inge diend, hetwelk door de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening is overgenomen en door de ministerraad werd aanvaard, waarin een regeling van de vergoeding van kosten van het stichten van land bouwscholen is neergelegd. Deze regeling komt op het volgende neer Voor reeds bestaande en nieuw te stichten land bouwscholen zal het rijk de bouw- en grondkosten voor zijn rekening nemen door jaarlijks aan de exploiteren de organisatie de op de exploitatie drukkende rente en aflossing annuïteitsgewijze te vergoeden, met dien verstande dat deze vergoeding terugwerkt tot uiterlijk 1 Januari 1956 en geldt voor alle scholen, die gebouwd of aanbesteed zijn vóór 1 Januari 1957. De bouw van na laatstgenoemde datum aan te besteden scholen zal door middel van een urgentielijst en -verklaring worden geregeld. Op de begroting van het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening voor de diensct 1957 zijn reeds geld envoor de vergoeding van rente en af lossing uitgetrokken. Teneinde derhalve binnen afzienbare tijd een zo noodzakelijke nieuwe landbouwschool te kunnen .'<o - wen, zal de gemeente rente en aflossing van de geld lening voor deze bouw moeten garanderen (ook i' ~e garantie valt onder de rijksvergoeding), terwijl het bestuur der gewestelijke afdeling van de C.B.T.B. vóór 1 Januari 1957 tot aanbesteding van deze school dient over te gaan. B. en W. stellen voor hoofdsom, rente, aflossing, boete en kosten te garanderen van een door de ge westelijke afdeling de rC.B.T.B. aan te gane geld lening voor de financiering van de stichting van r;n chr. landbouwschool te Axel, tot een maximaal be drag van 200.000.onder nader te bepalen voor waarden, welke bij de raadsstukken ter inzage zullen worden gelegd. Rondvraag. De heer Oggel wilde met de te verwachten toe neming van het verkeer ten gevolge van de weg- verbetering te Spui op korte termijn komverlichting bepleiten zulks met het oog op de urgenie in ver band met de naderende winter. Verder wees deze op de nog steeds slechte waterafvoer aan de Emma- straat. De heer Maas vroeg naar de bestemming van bet tegenover de R.K. School gelegen stukje bouwgrond. Ook omtrent de nu niet meer voor haar doel ge bruikte Openbare Lagere School vroeg hij inlichtingen. De heer de Kraker vroe gaandacht voor de slechte afvoer van rioolwater aan de Oudeweg en tn de Buitenweg, alsook voor* de toestand van een ver binding gevende brandgang achter de Buitenweg, d.e ook verbinding geeft met de Polenstraat. Daarop sloot de voorzitter deze openbare ver gadering op de gebruikelijke wijze. JUDO EN JIU JITSU. Door enige Lefhebbers Van de nobele sport der zelfverdediging werd alhier een judo- en jlu-jitsu- club opgericht, welke on,tier leiding van de heer W. v. d. Schoor in hotel ,..T let Gulden Vlies met een twintigtal liefhebbers melt de oefeningen zal beginnen voor de opleiding tot en met de „groene band. BCtTSING. Op het kruispunt JuUanastraat—Wilhelminastraat alhier kwam een Belgisvhe hsslpl311'0-'*1 Cjet een luxe wagen, bestuurd door de heer M. uit Axel. Beide wagens liepen materiële schade op, maar per soonlijk letsel bleef uit. De Rijkspolitie heeft de schuldvraag, die vermoedelijk betreft het niet in acht nemen van het stopteken op dit voorrangskruispunt, in onderzoek. BEJAARDEN-SOCIËTEIT. In het Torenlokaal der Ned. Herv. Kerk werd (.1. Woensdagnamiddag in de wekelijkse beijeenkomst der oud envan dagen een causerie „in dialect' gehouden door de heer I. J. Brakman, alhier. De heer Brakman gaf op geestig-luimige wijze een geschiedenis weer uit een voorbije eeuw, die een in druk gaf van de toestanden in dit gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen in die tijd. De zeden en gebruiken die ruim een eeuw geleden ten plattelande heersten vormen wel een schr.lle tegenstelling tot die van heden ten dage De historie van „Mooi Mietje een land van Axelse vrijage speelde zich af in onze contreien. Alleen daarom reeds was het begrijpelijk dat er neer dan gewone belangstelling bestond onder onze o.'.djes die er weer eens een prettige m.ddag door hadd-a I Iets anders dan anders dus I Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Ranget)e RANG, een product van de Kingfabrieken 20) Ze liepen naar de overzijde van de drukke straat en betraden een gelegenheid, waar een plaatsje bij het raam vrij was en ze konden kijken naar het langs komende verkeer. Nadat het bestelde was gebracht, zei Tom„Ik heb een aardig plan en nu moet jij maar zeggen, of je er zin in hebt of niet. We gaan eerst eens een rondvaart maken door de grachten van Utrecht, dat moet interessant zijn. aDn kunnen we op ons gemak zittend alles rustig bekijken. Daarna gaan we ergens eten en we besluiten de avond met een bioscoopje. Nou Ans' ogen glommen van genoegen, maar meteen be trok haar gezichjt weer. „Het lijkt me geweldig, meneer, maar wordt het dan niet te laat Hij keek eens in zijn spoorboekje. „Laat eens zien de bios gaat om kwart voor zeven aan, dus staan we zo tegen negen uur weer op straat. Twaalf over negen gaat de trein naar de stad. Dan kunnen we op ons gemak de laatste bus pikken naar huis, dus dan zijn we er half twaalf. Zou ik dan geen ruzie krijgen met je vader en moeder 7" Ze dacht even na. „Ikik weet het niet. Ik kom natuurlijk nooit zo laat thuis. Als ze maar niet onogerust worden." „Ik weet wel een oplossing," zei Tom. „Ik bel even naar huis en zeg tegen Greet, dat we met de laatste bus thuis komen. Of ze even een boodschap wil sturen naar je vader en moeder, of het goed is. En of ze dan even terug wil bellen. Nou Ans knikte tevreden. „Ja, dat lijkt me wel het beste." Het werd een gezellige avond, want mevrouw de Leeuw vond het dadelijk goed, had Greet verteld, toen ze terugbelde. Dus in dit opzicht waren er geen zorgen meer. Ze genoten van de film en samen liepen ze door de verlichte stad naar het station. In de trein, even voor ze het stadje bereikten, waar ze moesten overstappen op de bus, greep Ans de hand van Tom en zei„Hartelijk bedankt, meneer, voor de gezellige dag en avond. Enwat uw schoonzuster betreft, terekt U er zich maar niets van aan, hoor. Ik zal m'n best wel doen, dat we geen klanten meer verliezen." Hij knikte haar lachend toe. „Dat weet ik wel, Ans. Jij bent in de loop der maanden mijn rechterhand ge worden. Weet je dat En voor de derde maal die dag bloosde Ans de Leeuw. Maar nu tot haar haarwortels. Hoofdstuk 10. HERMAN HEEFT EEN ILLUSIE MINDER. Een paar dagen na het jaarbeursbezoek zit Tom 's avonds na het eten een sigaar te roken. Herman, die het best naar zijn zin heeft op de M.T.S., zit te studeren. Tom kijkt naar zijn zoon en denkt bij zich zelf Wat is hij toch gesloten. Zelden of nooit een hartelijk woord. Als hij niet op school is, zit hij te leren. Of hij vermaakt zich met zijn vriend, een boerenzoon uit de omgeving. In huis worden slechts spaarzaam een paar woorden gewisseld. Eens per week krijgt de jongen zijn zakgeld en als er wat nieuws aangeschaft moet worden voor de school, kan Herman het bestellen in de boekwinkel in het dorp. Tom be taalt eens per maand de rekening. Verder zijn er op gezette tijden de onkosten aan de bromfiets en ook dit wordt eens per maand voldaan. Dat is allemaal vanzelfsprekend. Af en toe rijdt Herman 's avonds nog eens naar de stad. Tom weet drommels goed, dat er nog contact is tussen zijn zoon en schoonzuster Bep. Hij is even wel nieuwsgierig of zijn zoon weet, dat de concur rerende zaak aan de overkant van tante Bep is. Tom schraapt zijn keel en zegt„Hoe gaat het tegenwoordig met tante Bep, Herman 7 De jongen kijkt een tikje verbaasd op uit zijn boek. „Goed natuurlijk." ,„0, apropos, heb jij je wel eens afgevraagd, van wie de zaak aan de overkant is 7" „U bedoelt „Radiolux" 7" Tom knikt. „Natuurlijk niet. Hoe kan ik dat nu weten 7" „O," zegt Tom zo langs zijn neus weg, „het kon soms zijn, omdat je nogal eens bij tante Bep komt. Grote ogen in Herman s hoofd. „Wat heeft dat er nu mee te maken 7" Tom gaat rechtop zitten en kijkt zijn zoon door dringend aan. „Alles, Herman, alles. Ben je nu zo dom, of houdt je je maar zo De zaak aan de over kant is het eigendom van tante Bep. Sinds tante Bep hier vertrokken is, een paar weken na het overlijden van je moeder heeft ze wraak gezworen en beslist, dat ze niet eerder zal rusten, voor ze mij kapot heeft. Vandaar, dat ze het winkelhuis aan de overkant kocht en daar een radiozaak opende. Met de heer Davids als zetbaas." Lange tijd kijk envader en zoon elkaar aan. Ten slotte schudt Herman zijn hoofd. „Ik geloof er niets van," zegt hij, „dat „Dat zou gemeen zijn, wou je zeggen." „Ja. Tot zoiets is tante Bep niet in staat, want als ze dat gedaan heef om deze zaak stuk te maken, dan dupeert ze toch ons, Greet en mij Tom haalt zijn schouders op. „Vraag het haar maar eens recht op de man af. Dan zul je zien, dat je vader gelijk heeft. En doe haar tevens dan maar de groeten van me en zeg, dat ik de toegeworpen hand schoen opneem. We zullen wel eens zien, wie het het langst kan volhouden." Greet komt binnen en hoort de laatste woorden van haar vader. „Wat is er aan de hand 7" vraagt zz Herman kijkt haar aan. Zijn wangen zijn hoogrood gekleurd van verontwaardiging. „Papa zegt, dat de nieuwe winkel aan de overkant van tante Bep is. Dat zij dat gedaan heeft om deze zaak, die ook van cus is, te vernietigen. Ikik geloof er niks van.^ Greet, die zo juist haar schort heeft afgedaan, bLjft or me ein de handen staan. Ze kijkt van de e:n uaar de ander en frommelt het schortje in elkaar. „Wat een rotstreek," zegt ze heel onparlementa.r. Doch even later voegt ze er twijfelend aan toe „Maar zou het wel waar zijn 7" Tom spreidt zijn handen uit. „Dat moet Herman dan maar eens gaan controleren. Hij komt immers regelmatig bij tante Bep over huis 7 Herman kijkt zijn vader aan. „Hoe weet U dat 7 Die doordringende ogen had Elly ook, dacht Tem. Wat lijkt de jongen sprekend op zijn moeder. „Beste jongen," zegt hij op rustige toon. „hoe ik dat weet. doet niet terzake. Maar ik weet het. En als je je vader niet gelooft - ik zie aan je gezicht, dat je twijfelt - gan het dan maar eens vragen. Met je plof ben je immers binnen een half uur in de stad (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 1