LIEFDE's NAZOMER V oetbalo ver zicht UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK. KOEWACHT OVERSLAG JAARVERGADERING A.W.S.C. „VOLHARDING Vrijdagavond hield de Axelse Wieler-Supporters- club „Volharding" in een der lokaliteiten van het hotel-café-restaurant „De Stadsherberg" alhier, haar jaarlijkse algemene vergadering. Daar de voorzitter, de heer M. Mieras niet aan wezig kon zijn werd deze vergadering geleid door de heer H. J. Lensen, die de aanwezigen verwelkomde en daarna het woord gaf aan de le secretaris, de heer Fr. Dieleman, voor het voorlezen van de notulen. Hierna kreeg de 2e secretaris, de heer K. J. v .d. Berge gelegenheid tot het uitbrengen van het jaar verslag, waarin uitgebreid alle gebeurtenissen uit het afgelopen verenigingsjaar nog eens de revue pas seerden, zoals o.m. het verloop van de nieuwelingen- koersen met Pasen en Pinksteren en de organisatie van het kampioenschap van Zeeland. Ook werd ge memoreerd dat tussen de wielervereniging en de Zeeuwse Wielerfederatie verschil van mening was gerezen omtrent de financiële kwestie verbonden aan dit kampioenschap. Dit had een onenigheid tot ge volg, waarom het bestuur zich genoodzaakt zag zich uit deze federatie terug te trekken. Zowel notulen als jaarverslag vonden algemene in stemming en werden zonder op -of aanmerkingen vast gesteld. De heer Lensen bracht hierna in zijn kwaliteit van penningmeester een gedetailleerd financieel jaarver slag uit, waaruit bleek dat zowel het koersfonds als de materialenkas beiden konden worden afgesloten met een batig saldo. De heer G. van Espen verklaarde in aansluiting hierop namens de kascommissie dat aan dit financiële jaaroverzicht goedkeuring kon worden gehecht daar alle bescheiden keurig in orde waren bevonder^. Aan de beurt van aftreden waren de bestuursleden K. J. v. d. Berge, J. de Rijke en W. Verhelst, welke herkiesbaar waren. Tevens moest in een vacature worden voorzien wegens tussentijdse aftreding van een bestuurslid. De stemming had tot gevolg dat de drie aftredende bestuursleden met meerderheid her kozen werden, terwijl uit een drietal candidaten voor de vacature eveneens met meerderheid van stemmen de heer A. Borgt als nieuw bestuurslid werd gekozen. Daar de heer Mieras te kennnen had gegeven de voorzittersfunctie niet meer te ambiëren werd tege lijk overgegaan tot het verkiezen van een nieuwe praeses. Hiervoor werd met algemene stemmen aan gewezen de heer Ed. Tieleman, die desgevraagd deze functie wilde aanvaarden. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren D. Agterhuis, R. Dieleman en Joh. Jansen. Aangaande het vaststellen van een clubgebouw werd hieromtrent de mening gevraagd der aanwezige leden en werd ten slotte voorgesteld en besloten dit aan te houden tot een nadere vergadering van het bestuur met de caféhouders-gegadigden, op welke vergadering het bestuur dan een vastomlijnd plan zal voorleggen waarover de gegadigden dan hun mening kunnen uitspreken. Vervolgens kwamen ter tafel de plannen voor het organiseren van wielerwedstrijden in 1957 en werd besloten met Pasen weer een nieuwelingenwedstrijd te geven, terwijl het bestuur voorts alle pogingen in het werk zal stellen om te trachten de plannen te verwezenlijken om met Pinksterdrie een profkoers te beleggen in onze gemeente. Hiervoor zal zo spoedig mogelijk contact worden opgenomen met de desbe treffende instantie s en autoriteiten. De rondvraag bood nog enige punten van over weging en bespreking aangaande meer huishoudelijke kwesties, 'waarna de vergadering door de nieuw- gekozen voorzitter, de heer Ed. Tieleman met een woord van dank voor de vlotte behandeling en de goede sfeer waarin de besprekingen hadden plaats gevonden de vergadering sloot met een opwekking tot voortzetting van de goede samenwerking tussen de club, de plaatselijke middenstand en bevolking, dit ter verdere ontplooiing van de wielersport-activiteit in onze streek en gemeente. JAARVERGADERING „A.S.V." De voetbalsupportersvereniging „A.S.V.' kwam Vrijdagavond voor haar jaarlijkse algemene vergade ring bijeen in het clublokaal, café „Poland onder voorzitterschap van de heer P. Deij. Na het welkomstwoord van de voorzitter werden de notulen en het jaarverslag uitgebracht door de secretaris, welke overeenkomstig werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer P. Scheele, bleek dat de verenigingskas over een mooi batig saldo beschikt. Namens de kascommissie kon de heer A. de Bock rapporteren dat omtrent de financiën alles in orde was bevonden. De periodiek aftredende bestuursleden, de heer P. Deij en de heer P. Scheele werden beiden met meer derheid herkozen. Als nieuw bestuurslid werd ge kozen de heer J. Naeije. In de nieuwe kascommissie vóór het komende ver enigingsjaar werden benoemd de heren G. Jonkman, Fr. Zegers en mevr. M. Deij-Verschelling. Bij de reisbespreking werden voorlopig vier reizen vastgesteld. De eerste zal reeds plaats vinden op Zondag 2 December naar Roosendaal voor het be zoeken van de wedstrijd B.S.C..Axel. De drie andere reizen werden nog niet defintief vastgelegd daar de ervaring heeft geleerd, dat wisselvalligheden in het competitie-verloop, zoals o.a. het af lasten van wed strijden wegens weersomstandigheden of het in stellen van een z.g. inhaal-Zondag een definitief vast stellen van het reisschema nu eenmaal onmogelijk maken. Bij de rondvraag werd op een desbetreffende vraag medegedeeld, dat nieuwe leden per 1 Juni van elk jaar kunnen worden aangenomen en dat gegadigden die na deze datum lid wensen te worden allereerst vanaf de le Juni dus met terugwerkende kracht de contributie dienen te betalen alvorens recht te kunnen doen gelden op het mee maken van de reizen. Met een opwekkend woord van de voorzitter, dat meerdere leden zich nog mogen aansluiten, waardoor ook nog meerdere reizen zullen kunnen worden ge maakt, werd de vergadering gesloten. GEEN BEJAARDENSOCIETEIT. Men verzoekt ons te berichten, dat er heden, Woensdagmiddag 14 November geen bijeenkomst zal plaats vinden van de Bejaardensociëteit in het toren lokaal. Dit in verband met de begraffenis van de heer C. Rinn. GEVONDEN VOORWERPEN. Een geblokte sjaal, De Pooter, Wilhelminastraat 32. BILJARTWEDSTRIJD EN SCHIETING. Zondag werd te Koewacht een biljartwedstrijd en een schieting gehouden, welke nog werden opgeluis terd door de plaatselijke fanfare. De uitslag van de biljartprijskamp was: 1. C. v. d. Bilt en R. Buy; 2. K. Boddaert, Overslag en Ab. de Vos 3. G. van Rumste en Rob. Dherdt, Overslag 4. G. Verstraeten en R. de Letter 5. F. Bonne en J. Herman. De uitslag van de schieting wasHoogvogel J. Celie zijvogels R. de Cock en A, de Pau. INSCHRIJVING VERKOOP BOMEN. Door het bestuur van de Varempé-polder werd een inschrijving gehouden betreffende de verkoop van een partij canadabomen. Aan deze inschrijving namen zes kopers deel en de uitslag was als volgt Goud 3730,20 v. d. Kelen 3643.— Seghers ƒ3593,85; Hoekman 3575.- Van Goethm 3360.- en Behiels ƒ3285.—. Aan Goud werd de koop van 57 bomen gegund. 2e klasse B K.N.V.B. Drie Zeeuwse overwinningen in deze afdeling, „Axel" top-scorer in deze sector, waarin alle thuisclubs wonnen. Onze plaatselijke favorieten hebben Zondag hun kracht op overtuigende wijze getoond door op meer dan verdiende wijze de Oosterhoutse Wapendragers als eerste runner-up te onttronen en zichzelf ineens drie plaatsen in de rangschikking omhoog te werken. Het was weliswaar geen fraai voetbal dat in doorsnee bij dit duel te genieten viel, maar de Axelse meerder heid demonstreerde zich zeer duidelijk over alle linie s. Bovendien werd het eerste doelpunt der gasten in zichtbare buitenspelpositie gescoord. Hadden de gasten die een meer dan veelvuldig misbruik van hun lichaamskracht maakten in de tweede helft hiervoor loon naar werken gekregen, gewis had de uitslag er voor de „Wapendragers" nog ongunstiger uitgezien. AXEL—W.V.O. 5-2. Het begin van deze ontmoeting is afwisselend, maar de Axelaars zijn voor doel doortastender, zodat keeper Vermeulen al spoedig handelend moet optreden. Het initiatief gaat meer en meer van de oranjehemden uit. L. Jansen lost een keiharde schuiver, maar de Ooster houtse keeper stopt klemvast. Ook de Danschutter wordt door enige uitvallen aan de tand gevoeld. De Axelse aanvallen zijn talrijker en bij een scher mutseling voor de WO .-veste lost Deij een ver raderlijk hoog schot, waarop de doelwachter niet ver mocht te reageren (10). Dit geschiedde na 13 minu ten. Een minuut later zijn de blauw-hemden tot het Axelse strafschopgebied doorgedrongen. Een tacti sche fout stelt het leder in het bereik van linksbuiten Loonen en deze schoon duidelijk in off-side-positie weet de Danschutter eveneens het nakijken te geven, welk doelpunt o.i. ten onrechte door scheids rechter Scheffers werd toegekend 1 1De Axelaars blijven fel attaqueren en slepen de eerste corner uit het vuur die door Peeters evenwel achter het W.V.O.- doel wordt geplaatst. Dieleman en L. Jansen dringen daarop vlot door de defensie der gasten, maar Diele man kogelt even over de lat. De Brabanders ontwrongen zich dan aan de druk en keeper de Danschutter en Stockman redden ten koste van een drietal hoekschoppen. Een oerhard schot van A. Keulemans vond de oranje-doelwachter op zijn qui vive. Het initiatief komt weer in handen van onze stadgenoten en nadat de keeper een hoekschop was afgedwongen, bouwde de hardwerkende Jonkman individueel vanuit het middenveld zijn zoveelste aan val op maar werd onreglementair van de bal ge drongen. Zelf plaatste hij de vrije trap mooi het Brabantse doel, waar de doelman de hoge vo missloeg en het leder op het hoofd van de in de doelmond opgestelde Peeters terecht kwam en de fraaie kans benutte (2—1). Twee minuten late het L. Jansen die zich door de Oosterhoutse dediging wringt en met de bal voor de voeten alleen de uitlopende doelwachter tegenover zich welke hij voorbij loopt en de bal in het lege deponeert (3—1). Voor de rust blijven de AxelJ domineren. Deij -ditmaal als rechtsbinnen, ter] Verbunt de linksbinnenplaats bezet en Jonk zijn de opbouwers der aanvallen, die goed gestJ worden door de met de naar de halflinie verhui Stokman welke linie daardoor aanzienlijk vers blijkt. Éénmaal passeert de Axelse aanvoerder vijftal Brabantse spelers, doch in laatste inst; wordt hem de kans om in te schieten ontnomen. In de tweede helft ondernemen de gasten enige aanvallen, die een tweetal corners en zelfs j gevaarlijke situatie voor het Axelse doel oplev doch de Danschutter greep in en zijn verre uitj belandde ditmaal niet, zoals bij vorige ontmoetiJ in niemandsland. Correct en afgemeten plaatste li| buiten Dieleman een boogballetje voor de W.\ doelmond, hetwelk de hoog opspringende doelwacj verkeerd beoordeeld en de attente Deij, die lijf aan lijf met de doelverdediger stond opges! behoeft maar te knikken, zodat in de zevende na de hervatting de oranje-witte voorsprong vl lijkt (4—1). Vanaf dit moment wordt het spelb steeds forser en meerdere vrije schoppen werden gedeeld ofschoon merkwaardig genoeg dikwijls sti met de werkelijkheid. De arbiter scheen vooral opmerkzaam te zijn voor de drukzwaaiende grens ja van W.V.O. die bij iedere Axelse aanval ste zijn vlag de hoogte in liet gaan. Daardoor zijm meerdere vrije schoppen tegen Axel te verklaren, het publiek gaf door afkeurend gejoel zijn ontsti ming over de zwakke leiding te kennen. Steeds maakten de blauw-witten misbruik van hun licha kracht, maar ook wordt voortdurend gehaakt of getrapt. Een opdringend kort offensief der ga! leidde nog, eer de tweede helft half verstreken tot een tweede doelpunt der gasten. Een prackj schuiver van spil Blakenburg bij een schermutsi voor het Axelse doel bracht de stand op 4—2. waarlijk mooi doelpunt. Het spel bleef hard en daardoor werd de steeds minder aantrekkelijk. De Axelaars gooiden eens alles op de aanval en drukten de gasten st( overtuigender terug op hun helft. Spil Verpoorte een enorme kogel en de WW.O.-ers die op dit: ment een woud van benen voor hun doel vorn zijn thans dienstbaar voor het vijfde Axelse punt. Via het been van rechtsachter Backs verd de harde kogel van richting veranderend in de torn (5—2), onbereikbaar voor Vermeulen. Axel speelt een gewonnen partij en hun zelfvertrouwen leidt 1 tot talrijke aavnallen, maar telkens worden tredingen begaan, die de weifelende arbiter niet vaak verkeerd bestraft of beoordeeld. In de slot- begaat één der W.V.O.-verdedigers een zware treding in het strafschopgebied. De scheidsrechter 1 de evenwel een vrije schop aan Axel toe buiten I strafschopgebied. Als de spelers daarop niet deden aan zijn verzoek om de 9 meter afstan acht tenemen, liet hij doodkalm de vrije schop nei voor het nauwelijks op 5 meter afstand opgeho kluwen van spelers en belandde de naar Dieiet gecenterde bal bezijden het doel. Toen viel het sclij van deze match die door een slappe leiding onti was in een onsportieve ontmoeting, waarin Axel eci gedurende drie-kwart van de speeltijd de toon aa 17) „O, meneer, hebt U gezien wat voor zaak er aan de overkant komt Tom knikt. „Ik heb het gezien een concurrent. Daarom waren ze er zo geheimzinnig mee. „Maar dat is toch erg, meneer „Kom, kom, dat lijkt erger dan het is. Wij hebben ten slotte een gevestigde zaak, die hier al jaren is. Die nieuwe zaak moet er nog in komen en dat zal in een dorp als het onze heus niet meevallen. „Jawel, maar het zal U toch klanten kosten Tom had zich alweer een beetje hersteld van de schok. Hij lacht en klopt het meisje vaderlijk op de schouder. „Och, dat zal zon vaart niet lopen. Hoe welnatuurlijk wordt het vechten." „Wie zou het zijn „In ieder geval niemand uit ons dorp. Dat kunnen we' wel aannemen. Het is een firma uit de stad, die het huis opgeknapt heeft. En zelfs die lui, die van daag de letters op de gevel geplaatst hebben, weten het niet." Of ze houden zich van de domme ^Mogelijk, maar dat denk ik niet. Ze hebben ver teld, dat ze voor een aannemersfirma uit de stad werken. Vos of zo. „Eerlijk gezegd, vind ik het niet fair, om een zaak in dezelfde rbanche te beginnen, recht tegenover een zaak, die er al jaren is." „Och, in een dorp als het onze, is dat nog met voorgekomen. Maar in de stad zie je dat zo vaak. Of twee dezelfde zaken naast elkaar. Kom, we moeten ons er maar niet te veel van aantrekken. Gewoon doorgaan met ademhalen, dan blijf je oo m Afschoot in een lach. „Ja, natuurlijk. Stel je Voor." „Kas in orde „Ja, meneer. Ik heb alles al in het kantoor gelegd." „Mooi, dan afmars naar huis. Het is nota bene al over half zeven. Vandaag of morgen krijg ik het nog aan de stok met je vader en moeder, dat ik je te lang houdt." „Nou, dat loopt wel los. Enfin, dan ga ik maar. Goedenavond, meneer.' „Dag, Ans." Op straat keek het meisje met een schuin oog naar de helle letters, maar toen een der werklieden wat tegen haar zei, stapte ze vlug op haar fiets en reed de straat uit. „Ontplof) kerel," dacht ze bloed dorstig. De volgende morgen zocht "I om in het telefoon boek naar een firma Vos, aannemers. Toen hij het nummer gevonden had, draaide hij het en wachtte af. tot iemand zich meldde. Maar het was blijkbaar nog te vroeg, want bij de firma Vos gaf niemand ant woord. Enigszins geërgerd legde hij de telefoon weer op de haak en keek naar buiten, waar thans de schil- dersders bezig waren om alles in frisse kleuren te zetten. In de loop van die week kwamen de goederen aan. Een nieuw gordijn werd voor het raam geschoven en er kwam een papier op de ruitOpening Zater dag 15 Februari. Die avond toen hij in zijn eentje in de kamer zat, realiseerde hij zich, dat hij ongetwijfeld schade zou ondervinden van een concurrent, die zich recht tegen over hem ging vestigen. Gelukkig maar, dacht hij, dat er voor tal van artikelen vastgestelde prijzen zijn, zodat er in ieder geval geen prijzenoorlog begint. Maar klanten zal het wel kosten. Zaterdag 15 Februari was bij de overbuurman, die Tom evenwel nog nooit had gezien, alles gereed voor de opening. Weliswaar hing het gordijn nog voor het grote etalageraam, maar door de glasdeur kon men zelfs vanuit Tom's winkel zien, dat de Zaak goed was jj georganiseerd. Daar zouden vanmiddag heel wat klanten komen. Hij ging naar zijn kantoor en nam de plaatselijke krant mee. Toen hij de achtefpagica bekeek, zag hij, dat deze geheel gevuld was met een advertentie van de nieuwe zaak. „Radiolux" opent hedenmiddag 2 uur zijn moderne winkel, waarin de modernste radio- en televisietoestellen te zien zijn, maar ook alle soorten lampekappen en schemerlampen, terwijl een grote sortering electrische artikelen voorradig zijn, zoals strijkijzers, waterketels, broodroosters, straalkachels, enz. te veel om op te noemen. Onze speciale afdeling gramofoonplaten biedt U een keuze uit meer dan tweeduizend soorten zowel gewone als langspeelplaten, terwijl een bijzonder mooi sortiment pick-up's ten toon gesteld wordt, waarop desverlangd iedere plaat die U wenst, wordt voorgespeeld. Komt dus hedenmiddag een kijkje nemen bij „Radiolux". Vrij entrée Ieder is welkom. Iedere bezoeker ontvangt gratis een kleine attentie. Hevig geërgerd keek hij verder de krant in, naar zijn eigen wekelijkse advertentie, die, vrgeleken bij de volle pagina van zijn concurrent, maar een arm zalige indruk maakte. Misschien was hij voor het eerst in zijn leven woedend. Hij nam de hoorn van het telefoontoestel en draaide het nummer van de krant. „Met Boender 6 Glasstra", meldde men zich aan de andere kant van de lijn. „Met Boornberger. Met Boender zelf Jawel, meneer Boornberger. Waarmee kunnen wij U van dienst zijn „Mij van dienst zijn Dat hebben jullie al gedaan. Met die prachtige grote advertentie van mijn con current aan de overkant, Radiolux. „Maar, meneer Boornberger „Laat me uitspreken. Ik vind het een schandaal. Hoeveel jaren adverteer ik al in Uw krant Als ik me niet vergis zeker al ruim achttien jaar. En zijn jullie ooit een cent aan mij tekort gekomen „Maar „Dat dacht ik ook. Daarom vind ik het een ge mene streek - een gemene stfeek, hoort U? - oö een advertentie, en dan nog zo'n grote, op te van een concurrent, die recht tegenover mij zitten." „Maar, meneer Boornberger, hoe heb ik het met U Iedereen is toch vrij om te adverteren „O ja? Dus jullie vinden dat netjes, gentlemi als een wildvreemde, die nota bene niemand hier een zaak begint, recht tegenover een bedrijf, al ruim achttien jaar bestaat?" „Meneer, dat doet hier niets ter zake. Die nii firma heeft ons een advertentie opgegeven voor achterpagina. En die hebben wij geplaatst. Of U gewild, dat wij eerst Uw toestemming h; gevraagd „Mens, je had die advertentie moeten weigeren „Mijnheer Boornberger, nu praat U onzin, mens heeft evenveel recht om te adverteren, dat nu bent, of een ander. Wij begrijpen best, het niet prettig voor U is, als een concurrent recht tegenover Uw zaak gaat vestigen. Doch wij dan zeggen mijne heren, het spijt ons, ma nemen van U geen advertentie aan, omdat er eeq radiozaak in het dorp is Kom nu, meneer Ba berger, er zijn in ons dorp wel drie kruideniersza die alle drie adverteren en niemand, die er wat zegt. Nee, nu bent U onredelijk „O ja? Dan zal ik U eens wat vertellen, lang loopt mijn contract bij U nog Ik meen het eind van het jaar, niet?" „Jawel, meneer.' „Mooi, verscheur het dan maar, want je krijgt advertentie meer van me. Nu niet en nooit niet ik betaal tot en met vandaag en geen cent meer. als jullie dat niet aanstaat, dan maak je er maar rechtszaak van. Dan gaan we er om vechten. Je me een nota sturen voor het geplaatste aantal ri tot en met heden. Die wordt dan meteen void Maar verder behoef je bij mij niet aan te komen een advertentie. Ga maar naar Radiolux, die n hele pagina's 1" (Wordt vervolg;

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 2