PHILIPS RADIO '57 LIEFDE's NAZOMER 1 I Zoals een bloem zijn kleurenpracht ontvouwt.. ...zo ontvouwt Philips de machtige mogelijkheden van de Bi-Ampli techniek! i I Het Philips „Bi-Ampli" principe maakte een eind aan de z.g. intermodulatie-vervorming, de strijd tussen hoge en lage tonen. Uit deze vinding ontvouwde Philips de „Bi-Ampli" techniek. Hierdoor betekent radio opeens iets nieuws. Hierdoor krijgt radio een nieuwe klank. En nu staat bij uw handelaar een hele reeks Philips toestellen met „Bi-Ampli" techniek. Elk een „nieuw geluid" in radio; uiterlijk en innerlijk. Ga eens luisteren of vraag een j demonstratie bij u thuis. ontvouwt de verrassende mogelijkheden van de techniek FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK. PHIUPS Een klankjuweel van ongekende zuiverheid. Vijf druk- toetsen voor instelling van drie golfgebieden, grammofoon, uitschakelen. Effectieve storingsonderdrukking door instel bare Ferroceptor. Aansluitmogelijkheid voor grammofoon en extra luidspreker. Grote, gevoelige dubbelconus luidspreker. Aparte afstemwijzers voor AM en FM. Continue klankkleurregelaar voor hoge tonen. 7 buizen. Afmetingen 31 x 42 x 21 cm. B 3 X 63 A 248.- Directe energie-overdracht. De eindbuizen van het toestel zijn hier rechtstreeks aangesloten op een dubbelconus-luidspreker. Dit betekent: géén schadelijke verliezen... een zuiverder geluid. Bovendien: Vier golfgebieden. Aparte afstemwijzers voor AM en FM. Dubbele klankkleurregeling met diafragma-indicatie. 9 buizen. Afmetingen 34 x 51 x 22 cm. B 4 X 61 A - f 298.- „Bi-Ampli" met transformatorloze scheiding van hoge en lage tonen. Directe energie-overdracht aan twee luidsprekers. Dubbelconus-luidspreker met constante spreekspoel inpedantie voor hoge tonen. Grote basluidspreker. Gescheiden weergave. meer diepte en klank. Bovendien: Vier golfgebieden. Aparte afstemwijzers voor AM en FM, met vliegwielaandrijving. Dubbele klankkleurregeling met grafiek-indicatie. 9 buizen. Afmetingen 42 x 62 x 26 cm. B 5 X 63 A - f 398.- 13) Hij knikte haar vriendelijk toe, toen ze „morgen meneer" zei en samen stapten ze achter de andere passagiers in de bus. Gedurende de rit naar de stad werd er tussen hen niet gesproken en op het station evenmin. Doch toen ze in een geriefelijke coupé zaten haalde Tom zijn sigarettenkoker te voorschijn en pre senteerde haar er een. Zelf stak hij ook op. Tijdens deze rit zei hij „Wat die lampekappen betreft, een man heeft niet zoveel verstand van de mode. Ik laat het maar aan jou over. Beslis niet dadelijk. Er zijn verschillende stands. Bekijk alles eerst op je gemak en bepaal dan je keuze." „Jawel, meneer." „En dan gaan we ook eens kijken naar de gramo- foonplaten. Dat ideetje van jou is zo gek niet. Ik zie er wel wat in. Hoewelwe beginnen met een be scheiden voorraad. Ik wil eerst de kat uit de boom kijken." Op de Jaarbeurs liepen ze verschillende stands af. De standhouders kwamen al dadelijk met een order boek aan, maar Ans zei vriendelijk, doch op besliste toon, dat ze eerst alles eens wild bekijken. En zo werkten ze stand voor stand af. Om half één zei Ans „Nu weet ik wel ongeveer, wat er is en heb ik mijn keuze in het hoofd. Die tweede stand, daar op de hoek, daar zijn de prijzen tamelijk voordelig en hebben ze niet alleen goede kwaliteit, maar ook moderne dessins. Zullen we daar dan maar wat bestellen Tom knikte. „Uitstekend. Maar dat doen we dan vanmiddag wel. Het is nu welletjes we gaan eerst eten. Je zult ook wel wat lusten, nietwaar „Och ja, dat wel. Hier om de hoek kunnen we koffie krijgen. Ik heb brood meegenomen." „Bewaar dat dan maar voor vanavond. Nu gaan we in het Jaarbeursrestaurant warm eten. Kom maar mee." Hij nam het verbaasde meisje bij de arm en even later stonden ze in de lift, die hen weer naar de begane grond voerde. Samen liepen ze naar het restaurant en een ober wees hen een tafeltje, waar plaats was voor twee personen. Daar gingen ze zitten. Hij overhandigde de spijskaart aan het meisje en zei„Zo, zoek nu maar eens wat lekkers uit. Dat heb je vanmorgen wel verdiend." Ze keek even in de spijskaart, maar legde die toen weer neer. Ze keek eens rond en zei fluisterend „Nee, ik durf niethet is allemaal zo deftig hier." Tom lachte en drukte zijn sigaret uit. „Kom nou deftigHier komen alleen maar gewone zakenlui, hoor, zoals jij en ik. En er zijn heel wat zaken mensen, die een lid van het winkelpersoneel mee nemen als inkoopster. Kijk hij wees bescheiden naar een man en een vrouw, die ergens aan een tafeltje zaten daar zit de eigenaar van het waren huis uit de stad. En dat meisje is zijn eerste ver koopster. Die gaat altijd met hem mee naar de Beurs om inkopen te doen." „Nu ja, een eerste verkoopster Tom lachte. „Dat ben jij toch ook?" Op dit ogenblik ging er een kellner voorbij met een aantal schotels. „Nou," zei Tom, „kijk eens, ziet dat er niet lekker uit Zet je schroom maar over boord en bestel een lekker dinertje. En zoek dan meteen voor mij ook maar wat uit. Ik ben erg ge makkelijk en vind alles lekker, wat lekker is." „Gunst, wat een logica lachte het meisje. Maar toch nam ze opnieuw de spijskaart in haar handen en toen de kellner weer naderbij kwam had ze haar keuze gemaakt. Een poosje later was ze een beetje geacclimatiseerd en rookte ze met haar baas een sigaret, terwijl ze rondkeken in het volle restaurant. „En hoe vind je nu zo'n jaarbeurs „Interessant, maar ook verbazend druk. Als je alles wilt bekijken, heb je aan één dag niet eens genoeg." „Dat is zo. Maar de meeste bezoekers zijn tevens kopers en bepalen zich uitsluitend tot hun eigen branches." „Dat kan ik me voorstellen." Nadat de kellner het bestelde had gebracht, gingen ze eten. Tom wees haar welke lepel ze moest ge bruiken voor de soep. „U bent natuurlijk al veel vaker op de jaarbeurs geweest, niet vroeg het meisje. Hij knikte. „Maar de laatste jaren niet meer. In het begin van ons huwelijk gingen mijn vrouw en ik samen. Later kocht ze alleen in. Het was haar wel toevertrouwd. Maar nu zij er niet meer is, zul jij voortaan mee moeten. Van lampekappen heb ik geen verstand." ,Er zijn prachtige kappen bij dit jaar. En zulke beeldige schemerlampen." Na het dessert rookten ze nog rustig een sigaret. „Heeft het gesmaakt 7" vroeg Tom. „En ofHet is voor het eerst in m'n leven, dat ik in zo'n deftig restaurant eet." „Wel, dan weet je dat ook weer. Overigens, zo deftig is het hier niet hoor. De meeste mensen zijn gewone zakenlui, zoals ik." „En die directeuren van de grote bedrijven dan Warenhuizen en zo Tom lachte. „Die hebben daarvoor speciale in kopers. Dacht je, dat die lui zelf kwamen kopen Nee hoor, daar bemoeien ze zich niet mee." Tegen tweeën gingen ze weer naar de Beurs. In overleg met Tom gaf Ans de bestellingen op en de standhouders, die aanvankelijk niet veel brood in het tweetal hadden gezien, putten zich nu uit in alle mogelijke voorkomendheid. Er werd een flinke voor raad kappen en schemerlampen besteld en Tom prees zich gelukkig, dat hij het meisje meegenomen had. (Wordt yervolgd) tjS

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 4