1 Boeken-opruiming Boekhandel J. C. VINK i I Het permanente ontbijt 1 Augustus begint onze I i 1 n Lekkere kop koffie zal smaken! DE) 1 I v Een juweel van een kans voor GOEDKOPE V AC ANTIELECTUUR Vele boeken van bekende auteurs, met lichte bandbeschadigingen o.a. U kunt rustig uitzoeken in onze opruimings-afdeling. fi i Markt 12 - AXEL - Telef. 646 NIET LATER WEL OUDER Vlieger-schrijver Viruly onthult in het volgende fragment uit een artikel in het maandblad van de K.L.M. „Vogelvlucht" het merkwaardige ontbijt-leven dat over 10 tot 15 jaar het lot zal zijn van de luchtreiziger. Tenzijhij een eeuwig durend diner prefereert Het lijkt maar, dat de zon en de sterren bewegen omdat wij er naar kijken vanaf een draaiende aarde. Het hangt er dus maar van af, hoe snel die aarde draait. Nu, die draait in 24 uur om zijn as en omdat de West-Oost cirkel door Nederland 24.000 km lang is, heeft heel Nederland een snelheid van 10Ó0 km per uur rond de aardas. Ter wijl U dit leest, reist U met een vaart van 1000 km. per uur en zulks, in tegenstelling met bij de K.L.M., geheel gratis. Zeker vóór 1970 maakt U mee, dat de verkeersvliegtuig qen ook 1000 km per uur zullen vliegen want het type DC-8 van 1960 zit daar a heel dicht tegen aan. Daar hebt U het al Straks draait de aarde op onze breedte even snel West-Oost, als U Oost-West naar Canada zult vliegen. Dan staan die hemel lichamen dus" voor U stli. Maar dan staat dus onderweg de tijd stil. Kwart over drie van Schiphol, kwart over drie in Montreal Het wordt aan boord niet meer later al wordt U wel ouder. De levering van het eeuwige leven op aarde zal niet bij de spot prijs van de passage naar Montreal inbe grepen raken. Dat wordt een mooie tijd, in de eerste plaats voor mensen met korte vacanties, doch niet minder voor werknemers tijdens hun thans nog vaak zo saaie leven. Vóór 1970 wordt alles voor hen veel beter. Neemt U een kantoorman ergens in ons land hij vindt zijn kantoor in Deventer of Purmerend eigenlijk niet zo leuk. Maar in 1970, misschien al in 1965, kan hij in het Gooi gaan wonen, kalm aan om half acht opstaan, een kopje thee op bed genieten, zonder enige haast het helicoptertje naar Schiphol nemen. Dan is hij om half negen op Schiphol, dus ook om half negen in New York en om 9 uur zit hij op zijn kantoor in New York, wat toch aardiger is dan in Purmerend. Zulk kantoorleven verschaft de K.L.M. U binnen 15 jaar, misschien wel bin nen 10 jaar. Heet dat arbeidsvreugde schep pen, of niet? Of denkt U nog eens aan het schema voor onze aardige Tokio-reizen over tien jaar op de dagen, dat er op de kortere en t goedkopere route Oost-om-de-aarde alleen nog maar staanplaatsen over zullen zijn, zo dat U besluit er wat bij te leggen en West- om naar Japan te vliegen ten minste met een zitplaats. Ik heb U gewaarschuwd, met dinertijd te vertrekken. Want als U de ochtendmachine neemt in de tijd van een goeie 1000 km per uur kruissnelheid, zult U bij het vertrek bij Uw ontbijt gebakken eieren krijgen, bij het aanlopen van New Foundland bij Uw ontbijt gebakken eieren, bij het bereiken van de Stille Oceaan bij Uw ontbijt gebakken eieren en bij de ontmoeting met Uw neef in Tokio „Ha, die Truus, leuk dat je er bent bij het onbijt ge bakken eieren. De K.L.M., die niet gek is, zal onderweg heus geen dure lunch gaan uitreiken wanneer de passagiers, eerlijk is eerlijk, recht hebben op een ontbijt vermits het immers steeds zonsopgang blijft. Neen, neen vertrekt U tegen diner- tijd, al geef ik U deze raad tegen het maat. schappijbelang in. Wondelijke luchtvaart van ons Nu kunt U al zien, dat de mens snel is geworden die mens die van Adam tot Napoleon de reissnelheid van het paard heeft gehad en die nu in een halve eeuw dank zij zijn eerste vliegtuigjes al honderd maal zo snel is ge worden. Nu al kunt U aan de sterren of de zon zien op West-Oost of Oost-West vlucht, hoe snel dat is want nu, bij omtrent 500 km. per uur, gaan de hemellichamen al heel, heel traag onderweg naar New York, maar opvallend snel als de machine terug komt en 500 km per uur bij de omwentelings snelheid van de aarde doet. Als nu de mensen eens bij hun verstand zouden blijven en hun technische vermogens eens niet voor oorlogvoering zouden gaan gebruiken zodat ze verder niets meer mee zouden maken, dan zullen ze straks al 100() km. en nog wat later 2000 km reissnelheid aangeboden krijgen. Dan wordt het reizen nog belangrijk leuker. Dan draait die aarde altijd hier nog 1000 km per uur met alle lucht om ons heen, maar dan vliegt U door die lucht dubbel zo snel naar het Westen. Dan wordt het dus onderweg telkens vroeger aan boord hoewel U nog altijd ouder wordt. Welk een tijd wordt dat. De stewardess zal dan telkens feitelijk die gebakken eieren weer terug van LI kunnen eisen. Als ze U in Vancouver zulen vragen, wanneer U eigen lijk uit Amsterdam vertrokken bent, zult U met recht kunnen antwoorden morgen. Er zijn nog veel meer van dergelijke con- seqenties. Dames en heren, gelooft U ze tochNiemand wil U iets wijs maken Vliegen is nu al leuker dan U denkt, maai straks wordt het, zij het wetenschappelijk verantwoord, een compleet cabaret. Een mens uit de vorige 5000 jaren zou het niet hebben kunnen geloven maar U moest zich nu toch bij voorbaat maar al op de wonderbaarlijke nabije reistoekomst gaan prepareren. 100% absurde verrassingen voor 15% afbetaling welk vervoer kan daar tegen op TOERISTISCH NIEUWS UIT BELGIË. Oost-Vlaanderen viert rozendagen en begoniafestivals. De begoniavelden van Oost-Vlaanderen staan in bloei. Gent, Loochristi, Wetteren en Laarne bereiden thans grote bloemen- feesten voor. In "deze tuinbouwcentra zullen bloemtapijten worden aangelegd en in Gent zal op 2 September een groot corso worden gehouden. Sint Niklaas, dat buiten de bloemenstreek ligt, houdt op 5 Augustus zijn jaarlijkse corso, dat op de Grote Markt eindigt in een spel ter verheerlijking van de roos, de „Ko ningin der bloemen". Laarne heeft zijn be goniafestival op 15 en 16 Augustus en Wet teren viert zijn rozendagen op 15, 16 en 17 Augustus. Lochristi heeft als thema voor de feeste lijkheden, die op 25, 26 en 27 Augustus ge houden worden, gekozen „Het lied van een land". Bloemtapijten zullen bekende liederen uit verschillende landen uitbeelden. Aan het Gentse corso nemen ook folklo ristische groepen uit andere Belgische plaat sen deel, zoals het St. Sebastiaansgilde uit Haacht met vendelzwaaiers. In het Koning Albertpark zullen de groepen nog de hele avond dansen uitvoeren. De begonia's bloeien tot midden Septerru ber. Tijdens de feestelijkheden zijn routes door de velden aangegeven. Strijd om een Meiboom. Brussel moet 9 Augustus vóór 5 uur des middags zijn Meiboom, een jonge populier geplant hebben. Als de stad die verzuimt, neemt Leuven het recht om in het vervolg de Meiboom te planten. Het verhaal wil, dat een Leuvense edel man, die in 1143 een Brussels volksmeisje getrouwd had, jaarlijks een som gelds aan Brussel schonk voor volksfeesten op Sint Laurensdag en voor het planten van een Meiboom. In het huwelijk zou een ernstige twist ontstaan zijn, waarbij de Brusselaars aan de kant van de vrouw stonden en de Leuvenaars de zijde van de man kozen. Het echtpaar verzoende zich gelukkig, waarna weer met grote vreugde de Meiboom ge plant werd. Voor Leuven is echter deze zaak nog niet afgedaan. Brussel mag dan nog wel de Mei boom planten, maar dat moet dan vóór vijf uur op de vooravond van Sint Laurensdag gebeurd zijn. Anders zal Leuven in het ver volg de boom binnen haar muren planten. Hotelgids voor de Ardennen. De „Guide 1956" van hotels in de Ar dennen is zojuist verschenen. Deze gids is opnieuw geheel bijgewerkt. Hij bevat uit voerige gegevens over de hotelsin het bijzonder is belangwekkend de cheques voor maaltijden, die de toerist in staat stellen te eten in andere hotels dan waarin hij logeert. Verder bevat de gids routekaarten en raad gevingen voor de toerist. Men kan deze gids bestellen bij het Belgisch Verkeersbureau. Rokin 106, Amsterdam-C. „Auto-Nachtexpress" werd een volledig succes. De proef, die de Belgische Spoorwegen genomen hebben met de Auto-Nachtexpress OostendeMünchen v.v. is volledig ge slaagd. In deze express zijn speciale goede renwagons voor het vervoer van auto s op genomen, zodat reizigers op dit traject met hun auto mee kunnen reizen. Van deze nieuwe mogelijkheid wordt een zeer druk gebruik gemaakt. De Auto-Nacht express is steeds volgeboekt. Men doet er verstandig aan reeds vijftien dagen van te voren een plaats te reserveren. Ook Neder landse automobilisten reizen in groten getale met deze nachtexpress. De Belgische Spoorwegen zullen deze nieuwe dienst uitbreiden, zowel door een grotere frequentie van de bestaande ver binding als door een uitbreiding van het aantal trajecten. Het staat nog niet vast, wanneer de uitbreidingen haar beslag zullen krijgen dit hangt afv an de tijd, waarin nieuwe, speciaal ingerichte goederenwagons ter beschikking komen. Een 17-jarige jongen uit Eindhoven heeft, door jaloezie gedreven, getracht een 16-jarig meisje van het leven te beroven. Hij leerde haar tijdens de kermis kennen en was verliefd op haar geworden. Toen hij bemerkte dat eenv an zijn vrienden haar het hof maakte, wilde hij meteen korte metten maken. Hij kocht bij een drogist een doosje Rodent en vulde daarmee door middel van een spuitje een drietal rumbonen. De andere dag bood hij het meisje er twee aan. Ge lukkig ontdekte het meisje de vieze smaak en spuwde de rumbonen uit. De jongen werd aangehouden en heeft een volledige beken tenis afgelegd. Het meisje heeft geen na delige gevolgeno ndervonden van het ge bruik van de vergiftigde rumbonen. Prins Rainier III van Monaco heef! Donderdagavond voor Radio-Monaco be kend gemaakt dat zijn echtgenote, Prinses Gracia in Februari a.s. een baby verwacht Speciale midzomer-attractie is in deze naargeestige zomer van 1956 te vinden of het menu van een restaurant te Rotterdam erwensoep en zuurkool met worst. '•m mm wm mm mm 1 '4 I m. 4 '4 I '4 K 1 ig '4 '4 '4 '4 V Voor wie van een prettige wande ling thuis komt is een kop Douwe Egberts Koffie een geurige ver kwikking. Die echt lekkere koffie, samengesteld uit de allerbeste soor ten, wordt op speciale wijze ge brand... en is, door de grote vraag, altijd vers bij Uw winkelier verkrijgbaar. rifto 5J5 n V» 4 9 Y n V i V I

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 3