Zomerspeelgoed ^8 Boekhandel Fa J. C. Vink fCiestdesm&yde. kiest RANG <t)e petsnapeutty pan demsfe tang. nippers U geniet driedubbel van Uw/ vacantie, als U deze raad opvolgt 2t een paar boeken voor onderweg. ROMANS Markt 12 Axel Telefoon 646 U kent toch ook wel het genot dat de voorbereiding van Uw vacantie geeft? 'OS De tijd nadert dat de schooldeur voorlopig voor de laatste maal achter de leerlingen ge sloten wordt. Dan gaat deze van levenslust tintelende schare meisjes en jongens de grote zomervacantie Un. Dan willen ze zich eens met iets anders bezig houden dan met het speelgoed dat ze met St. Nicolaas of Kerst mis hebben gekregen wanneer ze ten minste niet pas jarig zijn geweest liefst willen ze dat buiten doen. en of hoofdtooi. Wilt U de kleintjes op gemakkelijke wijze meenemen naar strand of bos en hei dan is de houten trekwagen met stuurwiel zeer geschikt. De houten wielen met rubberban den draaien onder de wagen door, waardoor geen wegslijten van de zijkanten optreedt. De trekstang kan ook worden uitgeschakeld waardoor één kind de wagen kan duwen, terwijl de andere het stuurwiel houdt. Spelen kinderen in een zandbak of op het strand dan zullen ze veel plezier hebben van een houten kiep-wagen. En mocht het eens slecht weer zijn, dan is er keuze uit een grote voorraad puzzles, die op zo n regendag zelfs ook voor een vacantie-hoogtepunt kun nen zorgen. U ziet er is keuze genoeg. Verkrijgbaar in diverse fijne vruchtensmaken. los S 32 cent per 100 gram en in rollen 17 cent. Let op de naam RANG op het be schermend omhulsel van elk „Rangetje en op iedere rol. Ook de Nederlandse speelgoedfïndustrie levert haar aandeel voor de vrije-tijdsbe- steding. Zij brengt bijvoorbeeld een eenvou dig badmintonspel op de markt, pluimbal ge heten. Een stel bestaat uit twee ovalen hou ten plankjes van multiplex en een pluimbal. Deze pluimballen zijn los bij te kopen. Het is een sierlijk spel, een soort teugkeer tot de hoffelijkheid. Het kan overal worden ge speeld, het lis gemakkelijk mee te nemen en kan tegen een stootje. ,De aanschafkosten zijn niet hoog. Meisjes en jongens hebben er plezier van en ook volwassenen nog wel. Voor de meisjes is er een springtouw dat in het midden is verdikt .waardoor het zo lekker in de bocht blijft staan. Het is in twee lengtes verkrijgbaar, als solo-spring touw en om met een groepje te gebruiken. Hebt U een tuin of zolder denkt U dan eens aan een stel ringen, rekstok en schom mel. De Nederlandse industrie maakt ze en goed ook. Een bijzonderheid van de ringen is dat zij van gelijmd multiplex zijn, prettig in het gebruik en die met minder harde slag tegen de gebruiker stoten. Een poppenwandelwagen van metaal met plasticdoek zal zeer in de smaak van de meisjes vallen, terwijl de rubber voetballen met nerf door de jongens wel niet met rust zullen worden gelaten. Uitgezonderd de gebreide artikelen wordt alle poppenkleding in Nederland gemaakt en wel in een zeer grote collectie, die de mode op de voet volgt. Laat de meisjes zelf wat poppenkleding uitzoeken. Ze leren dan fll vroeg hun smaak te ontwikkelen. Een pop met uitzet mee op vacantie en U zult ••9eetn kindmeer hebben aan Uw dochtertje. Zo n aardig rubberpopje is goed voor de kleintjes. Daarmee kunn enze beslist geen kwaad. Voor Uw zoon is er een cowboy- of in- dianenpak met bijpassende gordel en hoed ONAFHANKELIJKHEIDSDAG IN BELGIË. Aantal Belgische douanekantoren gesloten op Zaterdag 21 Juli a.s. De A.N.W.B. deelt mede, dat op Zate^- dag 21 Juli a.s. de dag waarop in Belgic de Onafhankelijkheidsdag wordt gevierd alle Belgische douanekantoren voor handels verkeer gesloten zijn. Goederenvervoer naar en door België zal op deze feestdag dus niet mogelijk zijn. Daar een aantal kleinere grenskantoren die dag ook voor het reizigersverkeer ge sloten zijn, adviseert de A.N.W.B. diegenen die op Zaterdag 21 Juli'een bezoek aan Belgiië willen brengen, te reizen via de grote douanekantoren. HOEVEEL LUISTERAARS EN KIJKERS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen in Nederland bedroeg per 1 Juli 2.175.581 tegen 2.164.886 per 1 Juni. Op 1 Juli waren er 533.226 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen 532.504 op 1 Juni. Het aantal geregistreerde televisie-ont vangers steeg van 59.856 op 1 Juni tot 63.222 op 1 Juli. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corespondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. t> Argentinië, ms. „Brasil Star 17 Juli Australië, ms. ,,Ballarat 21 JuliBrazilië, ms. „Brasiil Star", 17 JuliBrits Oost-Afrika, ss. Africa", 19 Juli en ss. „Jean Laborde 21 juli; Canada, ms. „Waldemar Peter", 18 juli en ms. .American Jurist", 21 Juli; Chili, via New York, 19 JuliNederlandse Antillen, ms. .JDaphnis 17 Juli; Nieuw Zeeland, via Engeland, 21 Juli Suriname, ms. „Hera", 18 Juli. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de postkan toren. Een 70-jarige fietser werd in de nacht van Dinsdag op Woensdag op de Pater- wolseweg bij de zuidelijke oprijlaan naar het stadspark te Groningen door een per sonenauto aangereden, toen hij de rijweg wilde oversteken. De man werd naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, al waar hij aan de bekomen verwondingen is overleden. De identiteit van het slachtoffer is niet bekend. Op de staatsmijn Maurits te Lutterade is Woensdagmiddag de 39-jarige stutter S. V. Higgs uit Geleen in een toevoergalerij op de 455 meter-verieping onder vallend gesteente geraakt. Toen zijn mede-arbeiders hem hadden bevrijd, bleek hij needs te zijn overleden. Woensdagmorgen is te Rijswijk op de Oostelijke Parallelweg nabij de Hoornbrug de 25-jarige bromfietser E. E. N. uit Rot terdam door een personenauto uit Bussum aangereden. N. wilde links afslaan, doch lette niet op het verkeer van rechts. Toen korte tijd later een arts ter plaatse kwam bleek hij reeds te zijn overleden. Het elf maanden oude zoontje van de schjipper C. Oosterom, varende op het m.s. „Jaco" uit Amsterdam, is in het Slaak in zijn bedje gestikt. De moeder had het kind naar bed gebracht en een elastieken band over het bedje gespannen om te voorkomen dat het kind er uit zou vallen. Het jongetje is met het hoofd tussen de band en het hout werk bekneld geraakt. Bij werkzaamheden aan de spoorbrug van de Hembrug heeft zich een ongeval met dodelijke afloop voorgedaan. De 56-jarige electro-monteur E. W. K. uit Amsterdam, die op een van de pijlers herstelwerkzaam heden verrichtte,v iel van circa drie meter hoogte op een borstwering. Na aankomst in het gemeentelijk ziekenhuis te Zaandam is het slachtofer aan zijn verwondingen over leden. De Velsense politie heeft in het Buiten Toeleidingskanaal bij de sluizen te IJ muiden het stoffelijk overschot opgehaald van een opvarende van een nieuwe cutterzuiger, die op 4 Mei over boord was geslagen en sinds dien werd vermist. Het is de 24-jarige P. A. E. uit Amsterdam. Woensdagmiddag is de 14-jarige H, Kalkman u^t 's-Gravenhage in de Ursula- kliniek te 's-Gravenhage aan de gevolgen van een val van zijn fiets overleden. De heer W. Vreede uit Amsterdam, is Dinsdagavond te Waarloos in België met zijn auto geslipt en tegen een betonnen paal van het electrisch net gebotst. Een der in zittenden, de heer K. Lee, een Indonesisch staatsburger, werd uit die wagen geslingerd. Hij werd met zware verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij korte tijd later overleed. De broeder van de bestuur der en mevrouw Lee werden eveneens in het ziekenhuis opgenomen. De bestuurder zelf is ongedeerd gebleven. Doordat de paal omver gereden werd bleef de gemeente enige tijd van stroom en telefoonvebindingen ver stoken. Op de Halsteïse weg te Bergen op Zoom wilde Dinsdagavond de bestuurder van een vrachtauto, J. van B. uit Bergen op Zoom, in een inrit rijden om de wagen te keren. Hiertoe moest hij het rijwielpad ter plaatse kruisen. Op dat moment kwam het tienjarjig zoontje van de familie Verberk- moes uit Halsteren op de fiets over dat rij wielpad gereden. Hij werd door de auto ge grepen en tegen de grond geslingerd. Hij kreeg verschillende inwendige kneuzingen en werd per ziekenauto naar het Algemeen Burgergasthuis vervoerd, waar hij de vol gende morgen aan de verwondingen over leed. In de Kievitslaan te Rotterdam is Dins dagmorgen de 16-jarige kantoorbediende Maria Louisa Schuurman met haar fiets in aanraking gekomen met de opfeger van een vrachtwagen, die haar voorbij reed. Zij viel voor het achterwiel, dat over haar hoofd ging en was op slag dood. Aan boord van een schip, dat in Dord recht lag gemeerd viel een grote mandfles met zwavelzuur uit een takel. Een deknecht gleed uit en viel languit in de gevaarlijke vloeistof en jin de scherven van de fles. Hij werd ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. En als U straks op reis gaat, denkt U dan ook aan He hvzest óesplokan Thuis genieten van de mooie plaatjes in al die kleurige folders over verre steden en streken en dan het uitstippelen van de route, op de kaart kijken aan welke baai of strand U komt, of door welke bossen en passen de weg voert. Het is haast een vacantie op zichzelf als U van dit alles al voor-geniet. En dan is het niet alleen prettig, maar die voorbereiding maakt dat U ook straks tijdens de vacantie volop geniet van alles wat het vreemde land U biedt. Wanneer U vooraf Uw tocht goed voorbereidt wan het U niet overkomen dat na de vacantie Uw kennissen vragen „Heb je in X ook die mooie klokketoren ge zien en dat U dan denken of zeggen moet„Ik wist helemaal niet dat er in X iets bijzonders te zien was, en ben er dadelijk doorheen getrokken." Een goede gids en goede kaarten maken dat Uw/ vacantietocht dit jaar beter w/ordt dan ooit. Kaarten van alle landen (o.a. Michelin) van West-Europa en gidsen van de meest bezochte streken en plaatsen hebben wij in voorraad. Koop ze nu en Uw/ vacantie begint. i mmm. wam x- yamsmmmm s t t ELKE MAAND EEN ACTUELE ROMAN IS GEEN WEELDE. ALLE BELANG RIJKE NIEUWE UITGAVEN BIEDT

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 3