lassie parelgort Per pak cc J ■let wielerkampioenschap van Zeeland. Firm J. C. VINK 59 58 69 39 48 65 45 235 65 HehaiteuweMjp, li 44 JAN WESTDORP PROLONGEERDE ZIJN KAMPIOENSTITEL. EMIL VERSTRAETE BIJ DE NIEUWELINGEN DE SNELSTE. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de Zeeuwse wielersport werd Zaterdag het provinciale kampioenschap op de weg voor amateurs en de provinciale nieuwe lingenwedstrijd op Zeeuwse bodem gehouden- Het initiatief hiertoe was uitgegaan van de Zeeuwse wielerfederatie en de organisatie van deze kampioensritten was toevertrouwd aan de Axelse Wieier- en Supportersclub „Volharding". Uitermate fraai en snel parcours bewerkstelligde een hoog tempo. Onze plaatselijke wielerclub had voor de irganisatie van dit wielersportgebeuren het oog laten vallen op een waarlijk prachtig parcours, juist buiten de bebouwde kom ge legen en dat leidde van de Beoostenblijse straat, via de Lange Dreef, Armendijk, over het Stationsemplacement en de Oudeweg temg naar de Beoostenblijse straat. Dit prachtige en grotendeels geasfalteerde parcours ter lengte van iy2 km. werd door aanwezige officials beschouwd als enig voor het houden van een derglijke wieler wedstrijd, welke mening wel werd onder streept door het snelle verloop van de af te leggen afstand van 165 km., waarvoor de amateurs nog niet precies 4 uur nodig had den, wat neerkomt op een gemiddelde van ruim 41 km. per uur. Reeds Vrijdagavond en Zaterdagmorgen werden in de Beoostenblij de nodige voor bereidingen getroffen voor de afzetting, het gereed maken van start en finish en het plaatsen van de jury-wagen, maar een heel voornaam punt de weersomstandigheden lieten zich Vrijdags niet zo rooskleurig aanzien, daar het die avond vrij koud was en een druilerige motregen neerdaalde. Gelukkig was er Zaterdagmorgen enige verbetering ingetreden en hoewel de tempe ratuur nog niet bepaald zomers kon worden genoemd liet de zon haar koesterende stralen toch gelden. Zo was het dan Zaterdag omstreeks het middaguur al een drukke bedoening in café Benelux" in de directe nabijheid van het Jparcours, alwaar die rugnummers aan de renners en de legitimatiekaarten aan de ver zorgers zouden worden uitgereikt. Hoewel het aanvangsuur was bepaald op uur werd dit om technische redenen ver schoven naar hal ftwee en toen het tijdstip van de start naderde heerste er voornamelijk in de buurt van de spoorwegovergang, op de Oude weg en in de Beoostenblij reeds een behoorlijk drukke belangstelling, die nog geleidelijk aan groter werd naarmate meer deren zich gereed hadden gemaakt voor het genieten van de vrije Zaterdagmiddag. De kampioensrit voor de amateurs. Te half twee verschenen in de Beoostenblij onder het ,,Riz La"-spandoek dertien ama teurs aan de start en tien minuten later werden deze met de geluidswagen van de „Riz La" en een volgwagen met officials wegezonden in de richting van de Lange Dreef. Het tempo lag direct zeer hoog op dit schitterende asfalt-plaveisel en de eerste rondén die toch 7J^ km. lang waren werden afgelegd binnen de elf minuten, zodat het voor enkele renners, die de kilometers nog niet in de benen hadden al direct een zwar opgave werd. Als eerste slachtoffers vielen te vermelden Marcus, Dominus en Fieleman en later ook van Tatenhove, die het hoge tempo niet konden bijbenen en werden „afgehaakt". .Dit gebeurde reeds in de derde van de 22 af te leggen ronden en halverwege de af stand in de elfde ronde moest ook Oosthoek, die hoe langer hoe moeizamer draaide" het groepje laten gaan. Met zijn achten draaide deze groep in een gestadig tempo van ruim 40 km. zijn ronden en Westdorp, van Wijchen en van Sluijs, maar ook de kranig rijdende kersverse ama teur Rentmeester gaven steeds de toon aan en probeerden zo af en toe eens een uitloop poging, maar bij deze snelheid leverden deze pogingen niets op, dan dat het groepje een tijd wat langer werd gerekt, maar zich ook direct weer bijeen voegde. Middelkamp, de Roo en Huissoon, die mede in dit groepje zaten traden niet zo op de voorgrond, maar zaten steeds gereed om ontsnappingen zeer tactisch rijdend te verijdelen. Nadat 120 km. waren afgelegd moest ook de moedig rijdende nieuwe amateur de Poor ter uit Hoek, die al een paar maal was af gezakt, maar deze achterstand telkens weer had ingelopen, het hoofd buigen voor de overmacht toen hij van fiets moest verwisse len, welke niet op het juiste verzet was af gesteld voor dit tempo, zodat de „benen- malende" kranige Zeeuwsch-Vlaamse ama teur uit Hoek zich gewonnen moest geven. Beslissing na valpartij. De zeven overgebleven koplopers gaven echter ge enkrimp en bleven dicht bijeen zonder dat er eigenlijk nog iets vermeldens waardigs gebeurde. Vier ronden voor het einde leek echter de strijd te gaan ontbran den, toen van Wijchen op d kasseien van het spoorweg-emplacement probeerde weg te springen, evenwel zonder resultaat. De vol gende ronde was het wederom de Goesse- naar, die het tempo moorddadig opvoerde op dit kasseien-gedeelte wat tot gevolg had, dat het heftig reagerende groepje enigszins uit elkaar getrokken werd. Toen kwam de onverwachte beslissing jammer genoeg door een valpartij. De Rpo was blijkbaar in de ontketende hevige jacht op de iets vooruit liggende van Wijchen en Westdorp zo ongelukkig dat hij naast de be strating terecht kwam, de macht over zijn stuur verloor en tegen de grond smakte. De kort achter zijn wiel rijdende Middel kamp en van Sluijs konden hem niet meer ontwijken en duikelden eveneens. Huissoon en Rentmeester wisten hun vaart nog wat af te stoppen en konden in het zadel blijven, maar juist door dit voorval konden West dorp en van Wijchen die juist een demarrage hadden ingezet ongeveer een honderd meter voorsprong nemen. De Roo en Middelkamp jkpnden weer overeind krabbelen en hun weg vervolgen, doch van Sluijs bleef versuft liggen en werd door de ogenblikkelijk aanwezige E.H.B.O.- helpers het stationsgebouw binnengedragen. Later bleek gelukkig dat zijn val geen ern stige gevolgen had, Midelkamp verliet de voorlaatste ronde ook nog de strijd. Hierdoor kreeg de hardnekkige strijd een heel ander verloop en bracht dit voorval de beslissende ontknoping, want Westdorp en van Wijchen zijn van een te sterke klasse om in de laatste 20 km. deze voorsprong nog prijs te geven, vooral als er een pro vinciale ere-titel op het spel staat. Met het tweetal van Wijchen en West dorp op kop ging het naar de finish, waar Jantje het evenwel niet op de spurt liet aan komen. Reeds een paar honderd meter voor het spandoek verhoogde hij zijn tempo zo danig dat van Wijchen niet de minste kans kreeg over hem te wippen en met enkele meters voorsprong sleepte hij de zege en daarmede de kampioenstitel in de wacht. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen Huisoon en Rentmeester, die in deze volgorde door de finish gingen. Voor de winnaar van de Axelse nieuwelingenronde van .Pinksterdriemag dit een schitterende prestatie worden genoemd in ogenschouw genomen dat deze 165 km. lange race zijn eerste amateurskoers was en hij zonder de noodlottige valpartij ongethwijfeld nog kor ter achter de winnaar zou zijn geëindigd. Een paar minuten later kwam de Roo ge lijk met een paar gedubbelde renners binnen, terwijl de Poorter, die moedig zijn koers uitreed op de zesde plaats eindigde, waarna als laatsten de eveneens gedubbelde Tiele- man en van Tatenhove bij de eidstreep af stopten. Aan de jury wagen werd Jantje Westdorp, overgelukkig met zijn geprolongeerde titel door twee Axelse jongedames verwelkomd, die hem de fraaie lauwrkrans en de vergulde medaille van de K.N.W.U. om de schouders hingen en hem de Riz La-ereprijs overhan digden. Ook van Wijchen en Huissoon wer den resp. met een zilveren en een bronzen medaille van de K.N.W.U. omhangen voor hun 2e en 3e plaats, hetgen gepaard ging met de in Axel zo langzamerhand traditioneel ge worden omhelzingen, van welke natuurlijk de aanwezige foto-reporters dankbaar ge bruik maakten om een en ander op de ge voelige plaat vast te leggen. Hierna werd Jan Westdorp nog even voor de gluids-installatie geroepen om zich de huldiging door de K.N.\V.U.-officials te laten welgevallen en hiermede behoorde dit eerste provinciale kampioenschap, dat niet tegenstaande de geringe deelnam toch uit nemend geslaagd mag heten, weer tot het verleden. Het pleit zeer zeker voor de klasse der in steeds sterkere mate op de voorgrond treden de Zeeuwse amateurs, dat uit gepubliceerde verslagen van de overige provinciale kam pioenschappen is geblken, dat de kleine kern van onze vertegenwoordigde Zeeuwse ama teurs met een gemiddelde van ruim 41 km. de hoogste snelheid hebben behaald van de op deze Zaterdag verreden provinciale titels. De officiële einduitslag luidt1. en kam pioen van ZeelandJ. Westdorp, s-Hee- renhoek, 165 k.m. in 3 uur 59 min. 45 sec. 2. Th. van WTjchen, Goes (op 4 meter) 3. J. Huissoon, Yerseke (op 150 meter) 4. P. Rentmeester, Yerseke 5. J. de Roo, Schore6. J, de Poorter, Hoek; 7. C. Oosthoek, 's-Hqerenhoek 8. M. Dominicus, Nieuwdorp 9. B. Tieleman, Kloosterzande 10. J, van Tatenhove, Terneuzen. De provinciale nieuwelingenwedstrijd. De nieuwelingen reden gelijktijdig op dit zelfde parcours officieus om de provinciale titel. Deze categorie moest het traject acht maal rijden en dus in totaal 60 km. rijden. Zij vertrokken een uur later dan de ama teurs, die-toen reeds bijna een zestal rondèn hadden afgelegd. Hier ging het tempo van zelfsprekend niet zo hoog, maar direct werd de groep van twintig vertrokken deelnemers uiteen getrokken. Na enkle ronden vormde zich ook hier een kopgroep van een zevental renners, waarin als kanshebers konden worden aangemerkt de West-Zeeuwsch-Vlaming Em. Verstraete uit Eede en de Zuid-Bevelanders P. Ver- schuure uit Hansweert en D. Wouterse uit Kwadendamme, terwijl ook de beide Sluis- kilse nieuwelingen van Doeselaar en Ver- nooy en de plaatselijke favoriet Van Espen in deze groep een goed figuur sloegen. In de laatste ronde viel hier de beslissing toen Verstraete en Verschuure onweer staanbaar van de groep weg demarreerden. Ten slotte gooide Verstraete ook Verschuure van zijn wiel en werd onbedreigd winnaar. Ook bij deze finish waren dezelfde twee Axelse schonen present om de veelbelovende nieuweling uit het West Zeeuwsch-Vlaamse grensplaatsje Eede met een zoen de ere-palm te overhandigen. Hier was de einduitslag als volgt 1. Em. Verstraete, Eede, 60 km. in 1 uur 56 min. 30 sec. 2. P. Verschuure, Hans- weert (op 100 meter) 3. F. van Doeselaar, Sluiskil 4. H. Vernooy, Sluiskil 5. D. Wouterse, Kwadendamme 6. J. van Espen, Axel7. A. Dees, Terneuzen 8. C. Raas, 's-Heerenhoek 9. P, v. d. Vijver, Axel 10. R. v ,d. Weele, Goes. De nieuwste Parker vulpen stuks 25 KLETSKOPPEN het van ouds bekende, overheerlijke aparte koekje 250 gram met 10 punten KOLIBRI KOFFIE geurig, krachtig en fijn, altijd met 20 punten en niet te vergeten de heerlke pittige* KOLIBRI THEE altijd met 10 punten wwaeMNMHwmm BESCHUIT vers en bros, heer lijk luchtig gebakken van de aller beste grondstoffen 2 hele rollen met 10 punten MUSKETFLIKKEN zuivere en echte chocolade, in het model van een gulden 150 gram met 10 punten SPORTWAFELS per stuk ver pakt in luchtdicht zilverpapier met sportafbeeldingen met 5 punten NOVALINES brosse en zoete biscuitjes 250 gram met 5 punten KRUISBESSEN een frisse lek kernij met echte kruisbessen- smaak 150 gram met 10 punten AARDBEIENJAM per pot met 5 punten FRUIT - ASSORTI in verschil lende fijne smaken, aardig ge sorteerd 250 gram met 10 punten CANDIDA OPLOSKOFFIE befaamd om de zelzaam fijne aroma en pittige smaak, per busje, goed voor ca. 35 koppen met 40 punten PINDA'S ongepeld, vers'gebrand en primas kwaliteit 200 gram met 10 punten SOEPBALLETJES kant en klaar zo uit het olik toe te passen, on geveer 30 stuks in een blik met 5 punten HAVERMOUT voor een stevig ontbijt, vlugkokend per pak met 10 punten DOPERWTEN uitgelezen kwa liteit, middel I per half blik met 5 punten PLATS DU JOUR In voorraad deze verrasg^j gemak kelijke, geheel complet-T warme maal tijden in blik, in v&le soorten, naar ieders smaak sar^iengeS);e]cj WATFiRGRUEL BESSENSAP ongezoet, per fles fO met 5 punte?n met 5 pui^ten PERZISCHE ROZIJNEN ge- reinigd/ zoetei 250 gram 4«P met J/t) punten KRANTEN bij aankoop van 250 gram met OCTANIUM pen Ondervind zélf boe gemakkelijk en soepel de op zienbarende OCTANIUM pen van de nieuwe Parker „21" schrijft. De Parker „21" Is in iklle onderdelen een Parker pro duct by uitnemendheid! Gaarne tonen wy U onze grote sorte. ring beroemde Parker pennen. Pen t 85.- Set f 55.- Br rtjn ook andera beroemde Parker pennen in de prijsklassen ven 20.60; *».-; f 25.-: f83.50; *67.60; lOJSüi t OJ60 en *82.76. V El LI G,H El DS-BAllPO I HTS Markt 12 Axel 'punten Aardappelmeel zo reuze gemakkelijk in de keuken 2 pakken samen voor j" met 5 punten r GELDIG van 31 Mei t.e.m. 7 Juni I AC Vj.'- 'v- HET VOLLEME ASSORTIMENT VINDT U BI3 t

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 3