AXELSE COURANT ''x Pinksteren 1956 in Axel C. Willemsen SettferSeiT^ J. C.VINK Wrijf Kou en Pijn Personen die de geschie denis van Axel te Boek en te Kaart stelden. frankering bi)' abonnement. Axel ZATERDAG 19 MEI 1956 70e Jaargang No, 656 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG EN ZATERDAG Ideaal voor ieder k die brieven schrijft! FIRMA Markt 12 AXEL. Leek het enkele jaren wat bergaf te gaan met de gebeurtenissen tijdens de Pinkster dagen, waarvoor Axel toch van oudsher een reputatie heeft op te houden, nu wordt toch Weer van vele zijden activiteit getoond om de bezoekers alle amusement te bieden. De Zaterdag voor Pinksteren zal natuur lijk al de nodige drukte te zien geven, want de winkeliers blijven tot de laatste dag ac tief om hun zaken zo aantrekkelijk mogelijk voor het publiek te doen zijn en ook de kramers zullen stellig wel niet nalaten om deze dag hun beste beentje voor te zetten. Het zwembad. Voor de vacantiehoudende jeugd is het een gunstige tijding dat Zaterdag het nieuwe zwembad voor het gebruik wordt openge steld. Weliswaar nog officieus, aangzien door de lange vorstperiode het bouwwerk nog niet geheel is afgewerkt, maar toch al in een zodanige staat, dat en het water, waar nu een behoorlijke beschoeiing langs staat, en een tweetal lange betonnen steigers in zijn gebouwd en de accomodatie van de kleed gelegenheid stukken beter zijn dan vroeger en een ieder zonder bezwaar van het bad ge bruik kan maken. Voorlopig kunnen in ge bruik worden genomen een gemeenschap pelijke kleedgelegenheid voor de heren, een twaalftal w'isselcabines voor de dames, een gemeenschappelijk kleedlokaal voor meisjes en een gemeenschappelijk kleedlokaal voor jongens, met een klerenbewaarplaats en toi letten. Wanneer alles verder volgens de plannen verloopt hoopt men tegen de vacan- tie's het bad geheel te hebben afgebouwd. Maar stellig zal iedere bezoeker kunnen be vestigen, dat hetgeen nu gereed is vele malen ruimer en beter is dan hetgeen Axel ooit ge kend heeft, terwijl ook reeds voldoende per soneel wordt aangetrokken om de bezoekers een behoorlijke service te kunnen bieden. Voor verdere bijzonderheden inzake de openstelling verwijzen wij naar de adver tentie in dit blad. Voetbal en Rolhockey. De Zondag zal Axel zoals gebruikelijk in rustige en stemmige sfeer staan, waarna dan de Maandag en Dinsdag als eigenlijke uit. gangs- en feestdagen zullen volgen. De voetbalsport komto p deze 2e Pinkster dag wel bijzonder goed uit de bus, door de laatste competitiewedstrijd tegen no. 2 van de ranglijst R.A.C.. Het zal velen niet on bekend zijn, dat het bestuur van de V.V. „Axel" zich veel moeite heeft moeten ge troosten om te bereiken dat deze wedstrijd met Pinksteren zou worden gespeeld. Zelfs moest hiervoor een reis naar Den Haag ge maakt worden, maar men heeft het doel be reikt en wanneer het weer meewerkt, leidt het geen twijfel dat de V.V. „Axel voor de activiteit van haar bestuur zal worden be loond, want zeker zullen vele duizenden ui de gehele streek deze veelbelovende strijd tussen een van Zeelands sterkste tweede klassers en een Brabantse dito willen aan schouwen. Daarmede is overigens het sportprogram ma nog niet afgewerkt, want na de voetbal match "staat op het Szydlowski-plein (het nieuwe parkeerterrein) nog een sportge beuren dat voor onze streek geheel niéuw is, op het programma, nJ. een hockey-wed- strijd op rolschaatsen, tussen een Neder landse kampioensclub in 1955, Hollandia uit Den Haag tegen haar Belgische rivale, R.H.C. Knocke. Gezien het nieuwe en onbekende van deze sport in onze streek en het fe-it dat het hier een sport betreft die zeer snelle reactie vraagt en daarmede wellicht min of meer sensatio neel zou kunnen worden genoemd, zal o.i. zeker niet nalaten, dat ook het terrein dat hiervoor in gereedheid werd gebracht, door zeer velen zal zijn omringd, wanneer deze strijd begint. Naar wij vernemen zal de wed strijd worden gespeeld in 3 maal 15 minuten waarbij dan in de tussenliggende pauzes nog kunstrolschaatsrijden zal worden gedemon. streerd, om ook het publiek nog weer kennis te laten maken met andere aspecten van de ralschaatssport.Ook voor de Axelse jeugd, zich de laatste maanden toch al rolschaats- enthousiast heeft getoond zal deze strijd zeer aantrekkelijk zijn en stellig zullen wij in Je vacantiedagen van volgende week wel vele rolschaatshockey-spelers in spé in Axel zien verschijnen. Wanneer ook deze HollandBelgië ont moeting zal zijn afgelopen; is de middag veu- streken en her is welhaast overbodig hier nog te vermelden, dat ook de avonduVen in Axel qezellig kunnen worden doorgebracht. Dit is al vanouds zo geweest en op deze dag zullen stelig alle café's. restaurants en aan verwante bedrijven gelegenheid bieden tót een dansje en/of een gezellig zitje, zodat men feker niet voor middernacht huiswaarts" zal oeven te keren. De Pinksterronde voor Nieuwelingen. Op 3e Pinksterdag komt als laatste sport gebeurtenis van Pinksteren 1956 de wieler sport aan bod. In de traditionele Pinkster ronde komen ditmaal weer nieuwelingen aan de start die een traject moeen afleggen van 75 km„ waartoe de ronde binnen de stad 50 maal moe worden gereden. Onder de deelnemers bevinden zich ook weer de Axelse nieuwelingen v. d. Vijver en Van Espen, terwijl ook de sterke Zeeuwse nieuweling Rentmeester uit Yerske heeft in geschreven. Deze renner behaalde vorige Zondag in Walsoorden reeds zijn elfde zege in dit seizoen en moet dus wel aangemerkt worden als een grote kanshebber om ook de Axelse Pinksterronde op zijn naam te bren gen. In totaal hebben een 30-tal renners voor deze wielerwedstrijd ingeschreven en daar onder bevindt zich een belangrijke Brabantse vertegenwoordiging. Het is voor de organisatoren, de A.W.S.C. „Volharding", te hopen dat ook deze wieier- middag begunstigd moge worden door goede weersomstandigheden en dan zal het ook zeker niet aan belangstelling ontbreken. Evenals op 2e Pinksterdag is er ook op de 3e Pinksterdag na afloop van de wieler wedstrijd nog volop dansgelgenheid en ook dit vormt ongeetwijfeld buitenom de sport gebeurtenissen met Pinksteren een trekpleis ter, zodat al met al het weer gezellig druk kan worden in Axels straten. De jeugd wordt niet vergeten. Het is wel voorgekomen, dat in voor gaande jaren de Pinksterdagen eigenlijk eens niets boden dat speciaal op een attractie voor de jeugd was gericht. Het idee van de plaatselijke bioscoop-exploitant om naast zijn gewone Pinksterprogramma ook bog een speciale jeugdfilm te vertonen op Zaterdag middag en Dinsdagmiddag is daarom toe te juichen, daar anders de jeugd er toch weer bekaaid zou zijn afgekomen. Nu kunnen zij evenwel een paar aangename uurtjes beleven bij het aanschouwen van de Jotgevalllen van Sjors van de Rebellenclub, de grote vriend van vele jeugdige en misschien ook oudere lezers van het bekende beeldverhaal. Zaterdag Wielerkampioenschappen. Ook de Zaterdag na Pinksteren zal nog in het teken van de wielersport staan, want dan worden dank zij de bemoeiingen van de Zeeuwse wielerfederatie en de activiteit van onze plaatselijke wielerclub voor de eerste maal in eigen provincie het provinciale ama teurkampioenschap en een provincale nieu welingenronde in Axel verreden op een fraai en grotendeels geasfalteerd parcours ter lengte van 7J^ km en juist even buiten de stad gelegen. Vanwege de grote afstand die de amateurs moeten rijden - 165 km, begint dit kam pioenschap reeds des middags om 1 uur, ter wijl de nieuwelingen die 60 km. rijden vijf minuten later worden weggezonden. Daar de deelname van Verhelst aan de Negen Provinciën-rit in België om organi satorische redenen waarschijnlijk niet kan doorgaan, zal hij ook zijn kansen verdedigen in dit Zeeuwse kampioenschap, waarvoor hij zeker als een grote kanshebber mag worden aangemerkt, evenals trouwens de Vlissingse renner Van Sluijs en Jantje Westdorp uit 's-Heerenhoek, die eveneens aan de start wordt verwacht, maar van wie de inschrij ving op het moment dat wij dit schrijven nog niet bij de organisatoren is binnengekomen. Bij de nieuwelingen zullen ook weer de beide Axelse renners Van Espen en v. d. Vijver aan de start verschijnen. Voor de kampioen der amateurs heeft de A.W.S.C. „Volharding" een prachtige krans laten vervaardigen, die met de eerste prijs en samen met de door de K.N.W.U. beschik baar gestelde ere-prijs een trots bezit zal vormen voor de winnaar. Verder is door de „Riz La" nog een ere-prijs voor de kam poen beschikbaar gesteld, terwijl van deze fabriek ook een geluidswagen op het par cours zal meerijden. Ongetwijfeld zullen deze Zaterdagmiddag ook weer zeer vele wielersportliefhebbers dit kampioenschap bezoeken en de V.V.V. heeft daarom gemeend om des avonds de bezoekers van dit kampioenschap ook nog wat te bieden. Zaterdagavond zal dan na de kampioen schappen een concect wor.den gegeven door de harmonie „De Verenigde Vrienden" uit Sas van Gent, onder leiding van de heer J. Mannaert. Noordstraat 39 AXEL Als ik op de fiets zit Uiuit M Miitiitn maaaf UIT ONZE OMGEVING AXEL Bevrijd U van die snerpende pijn! Dool dat zuurbranden op de maag. Net Kennies Woensdag a. s. verschijnt wegens het Pinksterfeest de Axelse Courant niet. m mmmmm mm mmmm mmmm "*m mm weg met PAMPO De J. THEATER-FESTIVAL IN GENT. Gedurende de maand Juni zal te Gent e<*n theaterfestival plaats vinden van zeer bij zondere betekenis. Op de schilderachtige binnenhof van het imposante „Gravensteen zal een serie opvoeringen gegeven worden van „Don Carlos" van Friedrich von SchiMer. Het stuk wordt in de Nederlandse taal om speeld door het „Vlaamse Schouwtó"»M" onder directie en regie van Etienne Debel. De kostbare costumes worden op eigen ate liers vervaardigd naar ontwerpen van mevr. Mimi Peetermans. de begaafde ontweroster van „Het Nationaal Toneel van België". De organisatoren houden rekening met een massaal bezoek uit het buitenland, daar reeds thans vele aanvragen binnen komen. Er zal echter zorg voor gedragen worden, dat niemand teleurgesteld behoeft te worden. Op een speciaal bureau zullen aan toeristen kaarten verstrekt worden, die recht geven op een belangrijke reductie op de toegangs prijs. Alle inlichtingen betreffende bezoek in groepsverband enz. worden vanaf heden verstrekt door het „Bureau Benelux Repor- ABONNEMENTSPRIJS: Losse nummers 6 cent Kwartaal-abonnement Axel binnen de kom f 1,55 Andere plaatsen f 1,75 Buitenland I 2,00 Drukker-Uitgeefster: FIRMA J. C. VINK Red. en Adm.: Axel, Markt 12, Tel. 0 1155-646 Hoofdredactie: J. C. VINK ADVERTENTIEPRIJS: 8 cent per m m. Bij contracten belangrijke reductie. Inr «onden Mededelingen 20 cent per m.m. Klein. ïdvertentiën (maximum 6 regels) 1-5 regels 70 ceat iedere regel meer 12 cent extra. waardeer ik mijn Setter Sets dubbel. Dan merk je pas goed hoe elastisch en sterk ze zijn. OPENING BAD- EN ZWEMINRICHTING. In de jóngste algemene vergadering der stichting „Bad- en Zweminrichting" werd besloten met ingang van morgen, Zaterdagnamiddag, de inrichting officieel voor het publiek open te stellen. Bij de besprekingen werd nog gereleveerd hoedanig het verloop van de bouw die in elk geval nog met grote voortvarendheid met het oog op het seizoen is geschied, ofschoon de stagnerende invloed van een langdurige vorstperiode niet bevorderlijk is geweest voor de oplevering op de voorziene tijd. Zodoende zal men gedurende het thans aangevangen seizoen toch slechts een betrekkelijk geringe schade hiervan ondervinden. Door het bestuur der Stichting werden de functies als volgt verdeeld Burgemeester van Oeveren, voor zitter A. H. van der Lee, vice-voorzitterJ. C. Vink, secretaris H. M. Goossens, penningmeester, met als leden notaris J. Meijling, W. de Feijter en C. van Bendegem. Omtrent de tarieven zullen nog nadere publicaties volgen, terwijl ook overeenstemming verkregen werd over het aanstellen van een badmeester. Met de ingebruikneming zal voor onze gemeente wederom in een grote behoefte worden voorzien. GEVORDERD AFBOUW-STADIUM. Thans zijn naar wij van bevoegde zijde ver nemen de werkzaamheden aan de nieuwe openbare „Prinses Marijkeschool' 'aan de Marijkestraat zo be moedigend gevorderd, dat de officiële overdracht zal kunnen plaats vinden bijzondere omstandigheden voorbehouden op Vrijdag 27 Juli a s. ALGEMENE VERGADERING NED CHR. VROUWENVERENIGING. Onder leiding Van de presidente, mevr. Boor-de Graaf vond in het Torenlokaal van de Ned. Herv. Kerk dezer dagen een algemene vergadering plaats, waarin door ds. Aalbersberg uit Nieuwdorp een zeer interessant onderwerp werd (behandeld, n.l. over „Onze houding ten aanzien van publieke vermakelijk heden". Hierin werd de visie van een Christen ten opzichte van de in veel opzicht vervlakkende gezindheid in onze dagen getoest aan de realiteit. De inleider wist op boeiende wijze zijn gehoor in steeds stijgende aandacht te vangen en besprak vooral de filmvoorstellingen, radio, televisie en dansen, die in onze tijd zozeer beslag leggen op de jongeren van beiderlei kunne. Aan het einde va ndeze zeerleerzame en actuele causerie was er gelegenheid voor uitgebride discussie, waaraan door meerderen werd deelgenomen. Bij het einde daarvan bracht de presidente dank aan de spreker voor zijn leerzame en gedegen voordracht. JAARLIJKSE ALGEMENE VERGADERING HARMONIE „CONCORDIA". Donderdagavond vond in café „de la Station" bij de heer v. d. Vijver de jaarlijkse algemene vergadering plaats van de harmonie „Concordia" ondér leiding van haar voorzitter de heer A. C. Audenaerd. Deze achtte het na zijn welkomstwoord tot de aan wezigen als zijn plicht enkele woorden te wijden aan de nagedachtenis van de kort geleden overleden bode van de harmonie, de heer M. de Krijger, waarmee de muziekvereniging een trouwe en toegewijde kracht zag heengaan. Hij verzocht de aanwezigen te zijner nage dachtenis een -minuut stilte in achte te willen nemen. Hierna kreeg de heer H. v. d. Berge als secretaris de gelegenheid tot het voorlezen van de notulen der vorige jaarvergadering, welke na een korte opmerking aangaande het vorig jaar genomen besluit om de con tributie te verhogen, werden goedgekeurd. In zijn jaarverslag releveerde de secretaris alle ge passeerde activiteiten van de harmonie, waarin ook speciaal de grote verloting werd genoemd, die de muziekvereniging de financiële middelen verschafte om een drietal nieuwe instrumenten aan te kopen. Het welslagen van deze verloting was zeker voor een groot deel te danken aan de medewerking die de Boerenkapel hieraan verleende, waarvoor deze muzikanten dan ook Overtollig maagzuur veroorzaakt die snerpende zuur- brand. De een wordt er onpasselijk van, de ander heeft het gevoel van maag tot keel in brand te staan. Rennies helpen altijd iedereen. In geval van „nood laat U één of twee Rennies op de tong smelten. Direct is ieder spoor van brand of pijn verdwenen. Zo bent U met Rennies afdoende tegen zuurbrand beveiligd. Ing. Med. in het bijzonder dank werd gebracht. Ook kon de secretaris ditmaal een meer bemoedigend geluid laten horen, daar de muziekvereniging weer symptomen van zekere opleving had gebracht in het afgelopen jaar, doordat enkele nieuwe leerlingen aan het corps konden worden toegevoegd en onder de energieke leiding van de nieuwe directeur ook besloten kon worden om weer deel te nemen aan het Bondsconcours. Met een woord van dank aan de heer Schieman, voor wat hij tijdens zijn langdurig directeurschap voor de vereniging had verricht en met een opwekking zot de werkende leden om thans de heer Adr. van Meurs, die zeker de kwaliteiten bezit, zoveel mogelijk terzijde te staan om de nu ingetreden opleving nog verder ie doen opbloeien, eindigde de secretaris dit met applaus onderstreepte keurige jaaroverzicht. Het financiële jaarverslag van de penningmeester was ook in optimistische zin en wel om die reden dat nu de voormalige nadelige saldi van Instrumentenfonds en gewone kasmiddelen in het afgelopen jaar wegge werkt konden worden en de posten van inkomsten en uitgaven elkander vrijwel dekten. Hoewel dit een ver heugend feit mag worden genoemd, was dit volgens de heer Wijna toch geen. aanleiding voor een al te uit bundige hoera-stemming. Het corps zit n.l. nog steeds te worstelen met een dringend noodzakelijke vernieu wing van het instrumentarium en om de aanzienlijke financiële middelen hiervoor te verkrijgen, waren be reids in het bestuur al weer plannen ontwikkeld, die nog deze zomer hun beslag zullen krijgen. De kascommissie kon bij monde van de heer Herwegh tot goedkeuring van het financiële verslag adviseren, daar bij gedane controle van boeken en bescheiden alles keurig in orde was bevonden. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren K. v. d, Berge en K. Gans. Hierna volgde de bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de hren J. v. d. Berge, C. H. Jansen en J. Wijna. Eerstgenoemde twee werden met vrijwel algemene stemmen herkozen, terwijl de heer Wijna op een voorgaande repetitie reeds met alge mene stemmen door de werkende leden was herkozen. In dank namen deze heren hun herbenoeming aan. Volgde nu de verkiezing van nog twee bestuurs leden, daar besloten was het bestuur met twee leden uit te breiden. Hiervoor waren vier candidaten, t.w. de heren A. J. Schieman,J. Herwegh, P. van Hoorn en Adr. den Beer. Bij de stemming kreeg de heer Schieman 18 stemmen, de lieer Herwegh 11 en de heer van Hoorn 8 stmmen, terwijl 1 stem op de heer den Beer was uitgebracht. Bij gevolg waren de heer A. J Scchieman en J. Herwegh als zodanig gekozen. Hierna werd overgegaan tot uitloting van twee aandelen. Een geanimeerde rondvraag bracht nog tal van huishoudelijke kwesties aan de orde waarna de heer Audenaerd met een. dankwoord voor het vlotte ver loop en de hartelijke sfeer van de besprekingen de vergadering sloot. STICHTING BIO-VACANTIEOORD. Iedere bioscoopbezoeker zal steeds weer getroffen worden door de aardige filmpjes van het Bio-Vacantie- oord, welke Stichting tweemaal per jaar in de Neder landse bioscooptheaters ten behoeve van het zwakke Nederlandse kind collecteert. Ook het bioscoopbezoekend publiek in onze ge meente is steeds gaarne bereid voor het goede doel een steentje bij te dragen. De Stichting „Bio-Vacantieoord", waarvan de be stuursleden geheel belangeloos hun functies waar nemen, zendt zwakke kinderen uit geheel Nederland in de leeftijd van 6 tot 14 jaar op advies van de schoolartsen naar het Bio-Vacantieoord „Russenduin te Bergen aan Zee, ongeacht de religieuze of politieke gezindheid der ouders of verzorgers. Het enige doel, hetwelk door het bestuur der Stich ting wordt nagestreefd, is, dat deze kinderen nieuwe krachten en levensvreugde zullen opdoen, Ook uit onze gemeente worden regelmatig kinderen in het Bio Vacantieoord verpleegd en volgende week vertrekken wederom twee kinderen voor een verblijf van zes weken naar dit ideale herstellingsoord. Wij twijfelen er niet aan of ook deze kinderen zullen te zijner tijd gesterkt en vol nieuwe energie terugkeren. GESLAAGD. Aan het Instituut Cuppens-Geurs werd voor de be- gincursus een diploma behaald door de dames N. van Cadsand, C. Rinn en E. Overdulve, allen te Axel. CONCERT „MONDACCORDEOLA". Morgen (Zaterdagavond) zal de Axelse Muziek vereniging „Mondaccordeola" van half acht tot half negen, onder leiding van haar directeur, de heer Adr. van Meurs een concert geven op de kiosk op het Szydlowski-plein ZONDAGSDIENST ARTSEN 19 20 MeiDr. K. Boor. 21 Mei Dr. A. Kats. Wanneer we ons verdiepen willen in de geschiede nis van Axel ,in de toestanden, waarin Axel ver keerde in verschillende tijdperken, de grootte en de wisselende levensomstandigheden,w aarin de be-wo- ners verkeerden, dan komen we de namen tegen van een presbyter of priester in de Middeleeuwen, drie predikanten in de 18e eeuw en een opzichter van de Rijkswaterstaat, later commies bij het Rijksarchief In de 19e eeuw. Allereerst noemen we Jacob de Hemt, kapelaan ""1 O.L.V. in Bethleëm in de St. Petruskerk of Parochie kerk, welke kerk gestaan heeft, waar nu de algemene begraafplaats zich bevindt. In deze kerk was hij ook organist. Hij leefde van 1487 tot 1525. Hij schreef zijn Cronijcke, vertaald door wijlen de heer A. de Mul en Truffino en afgedrukt i:» het Jaarboekje van de Oudheidkundige Kring jaar 1939-1940. In die Cro nijcke worden, beschreven plaatselijke bijzonderheden uit Be 15e eeuw. Wijlen de heer de Mul zegt in zijn verhandeling, dat in het werk van Jacob de Hcnt een bont caleidoscopisch beeld van de Axelse maatschappij in het overgangstijdperk van de Middeleeuwen naar de nieuwe tijd aan de ogen van onze verbeelding voorbijtrekt, wat elk, die het leest, zal beamen. De tweede, die als geschiedschrijver van Axel be kend staat, is Ds. Jan Scharp, waarover al veel be kend gemaakt is. Vermelden we verder Ds. Jona van Middelhoven, predikant te Axel van 1705 tot 1757, gestorven in 1770, die zich verdiepte in A» gewfetedar 5 ZZ en ook een goede tekenaar was. Hij heeft een platte grond van Axel getekend in 1730, dat we zouden kunnen noemen een plattegrond in vogelvlucht en waarop minitieusalle bestaande gebouwen binnen de omwalling zijn uitgebeeld en dat een inzicht geeft in het gering aantal huizen en bewoners van Axel van die tijd. Zijn kaartje in omlijsting is te zien ln de Axelse Boerenkamer en naar dit kaartje is ook de maquette uitgevoerd, die op de raadszaal te zien is. De vierde waardige Axelse geschiedschrijver was Ds. Willm te Water, geboren Juni 1690 te Amster- dafn, in 1725 predikant te Zaainslag, in 1742 te Axel. waar hij Maart 1764 overleed. Hij was eerst gehuwd met Josine Biscop en later hertrouwd met Sara van Middelhoven, een dochter van Ds. Jona van Middel hoven. Van zijn hand zijn de werken Historie der Hervormde Kerk te Gent, Tweede eeuwgetijde der ge loofsbelijdenis der gereformeerde kerken van Neder land en Hoog adellijk en adelrijk Zeeland en naast andere werken in handschrift heeft hij nagelaten de Kerkelijke geschiedenis van Axel en Axelerambacht. En noemen we als laatste en zeker niet de minste de heer F. Caland, verbonden aan de Rijkswaterstaat en later Commies bij het Rijksarchief. Zijn werk De oudste stadsrekening van Axel van 1492 geeft een schat van gegevens over de geschiedenis van Axel in de Middeleeuwen, niet alleen van 1492, maar ook van vroeger en later en hij toont daarin het archief van Axel doorvorst te hebben. Wat hij geschreven heeft is verantwoord. 3Vie lust heeft zich te verdie pen in Axels rijke geschiedenis kan in de werken van bovengenoemde schrijvers een leiddraad vinden tot verdere studie. Dat jongeren de taak der geschied- beschrijving van de ouderen mogen overnemen en deze verder te boek gesteld moge worden.

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 1