De UIT ONZE OMGEVING AXEL VOETBAL-OVERZICHT Neem dadelijk Kruschen bij de eerste aanwijzing van Rheumatische Pijn. BEKENDMAKINGEN. 1 AXELAAR VOOR DE RADIO. Naar wij vernemen zal hedenmiddag (Woensdag) in het Jeuglandprogramma van de N.C.R.V., dat om vier uur wordt uitgezonde medewerking worden ver leend door leerlingen van de Chr. Kweekschool te Middelburg, waarbij onze stadgenoot Leen Koster de muzikale medewerking verleent. PREDIKBEURTEN. Woensdag 16 Mei 1956. Geref. Gemeente. 7.30 uur n.m. Ds. T. Cabaret, van 's-Gravenpolder. 2e klasse B K.N.V.B. ROOSENDAAL-AXEL 2-2. Axel op zijn best verdiende de overwinning in deze puike wedstrijd. Op een wel zeer ongewoon uur speelden onze rtad- genoten Zondagavond te Roosendaal hun voorlaatste competitiewedstrijd in dit seizoen. Ten gevolge van godsdienstige plechtigheden werd n.l. deze ontmoeting in de avonduren gespeeld en te kwart voor .zeven stelden de beide ploegen zich op onder leiding van scheidsrechter v. d. Brink uit Breda, nadat de oranje hemden de toss hadden gewonnen en de zon in de rug hadden gekozen. Al aanstonds gaat het initiatief meer van Axel uit, doch de eerste aanvallen leveren geen resultaat op. Als het spel 20 minuten oud is leverde één der even eens niet van gevaar ontblote Roosendaalse aanvallen een keurig schot op, hetwelk door de Danschutter on schadelijk werd gemaakt. Het spel golfde van de ene naar de andere speelhelft tot na 35 minuten spelens de Roosendaalse keeper de bal weer naar de Axelse hlft verplaatste waar deze door Brugge naar Ver- poorte werd gekopt, die het leder meteen doorspeelde naar Verbunt. Direct lanceerde deze de bal naar Deij die op onberispelijke wij ze na een korte dribbe'.ing het net der Brabanders deed trillen, door beheerst en zuiver in te kogelen. Voor de rust volgden over en weer nog welgerichte schoten maar de beide doel- verdedigers waren in goede vorm. Een schot van Stok man werd door de Roosendaalse keeper tot corner verwerkt. Een paar minuten voor de rust kopte Ko Dieleman een goed gericht schot van de thuisclub uit de gevaarlijke zone. Met nog een minuut in de eerste helft te spelen kreeg aanvoerdr Jonkman een straf schop te nemen, maar de doelwachter keerde deze kogel en zo brak na een enerverende kamp de rust aan met een Axelse voorsprong. In de tweede helft is de thuisclub agressiever, doch desondanks bleef Axel sterk partij geven. Al spoedig ging een oerharde kogel juist over. Uit een na 10 minuten genomen corner werd door de Roosendaalse linksbinnen de gelijkmaker gescoord (1 1). Fanatiek viel Axel nu weer aan en drie minuten later lanceert Verpoorte wederom een lange pass, die door Jonkman fraai hoog en zuiver voor het Brabantse doel werd geplaatst. Met een schitterende kopstoot via de paal liet L. Jansen daarop 1—2 aantekenen. Snel verplaatste het spel zich hierna van doel tot doel, maar de verdedigers blijven de aanvallers de baas. Zo verstreek de tijd en werd steeds onder een hoog tempo voortgespeeld, totdat met nog luttele minuten spelens van deze aantrekkelijke wedstrijd Jan Jansen op ruim 30 meter voor het Axelse doel hands veroorzaakt en Roosendaal een vrije trap krijgt toe gewezen. Hieruit verdween het leder via de fel op zijn huid gezeten de Danschutter in de Axelse touwen en was de stand weer gelijk (2—2), Zo eindigde deze zeer sportieve en op zeer hoog spelpeil staande ontmoeting tot teleurstelling der beter gespeeld hebbende oranjeploeg in en puntenvrdeling. Door het Roosendaalse publiek werd grif toege geven dat Axel feitelijk de zege had verdiend. Het was de beste in dit seizoen door de oranje-witten gespeelde ontmoeting. R.AC.Hulst 41. Onze oostelijke naburen heb ben het j.l. Zondag op hun kermis-uitstapje naar Rijen niet bijster getroffen. Als het kermis is in het land van de „Vos Reijnaerde", moet de stemming wel merkbaar zijn als men ver van de vreugd en van huis geroepen wordt tot een bijzondere krachtsprestatie. Mogelijk dat de reeds des Zaterdags begonnen voorjaars-festivi- teiten wat in de benen der blauw-gelen hebben ge zeten. Zij begonnen in elk geval niet zo hoopvol, daar het initiatief gedurende bijna de ganse eerste helft uit ging van de gastheren. E enwonder mag het daarom heten dat alleen van Ham door het benutten van een pass van v. d. Steen in de eerste helft de weg naar het Hulster net kon vinden. In de tweede helft was het al R.A.C. wat de klok sloeg en schutter v. d. Steen was nu zeer productief. Eerst doelpuntte hij na een doorbraak-rush en nog maals herhaalde hij dit een tijdje later en was het pleit met deze 30 stand al grotendeels beslecht. Toch brachten de „Krieke-putters" het daarop tot een doel punt, maar opnieuw toonde v. d. Steen zijn kwali teiten en wel door het verrichten van de hattrick. De thuisclub vond het daarop welletjes en met 4—1 floot de scheidrechter voor de laatste maal. door de verdediging der gastheren drong en der eer van Dongen wist te redden (4—1). W.V.O.M.O.C. 03. Deze wedstrijd gaf aan de zijde der gasten een duidelijk demonstrerend supe rioriteitsgevoel te aanschouwen. Het was Van Gaans die na 10 minuten voor M.O.C. de score opende. Een gevaarlijke corner op het Bergse doel werd na enige spanning weggewerkt en als reactie volgde daar op een felle M.O.C.-aanval, die andermaal door van Gaans met een tweede treffer werd bekroond. De rust brak alzo aan met de stand 0—2. Na de hervatting wilden de Bergenaren hun stijl te fraai houden, maar vergaten, dat de grootste kunst nog steeds doelpunten maken is. Tot het einde in zicht kwam bleef het derde doelpunt uit, dat evenals de beide vorige van rechtsbuiten van Gaans kwam. De krachtsverhouding was daarmede wel weergegeven. Het kampioenschap kan de Bergenaren nu practisch niet meer ontgaan en slechts één punt uit de beide laatste ontmoetingen is voor M.O.C. voldoende om de ere-titel te bemachtigen. De stand luidt nu M.O.C. 20 16 3 1 61—23 35 R.A.C. 20 12 7 1 54-27 31 Middelburg 20 9 5 6 51-31 23 Axel 21 8 6 7 41—44 22 Internos 21 8 4 9 36—44 20 Rood-Wit 22 5 9 8 31-36 19 Roosendaal 20 7 4 9 46-48 18 Hulst 21 7 1 4 10 41-59 18 D.E.S.K. 19 8 1 10 33-29 17 W.V.O. 19 4 8 7 30-35 16 Goes 19 6 3 10 32-65 15 Dongen 20 2 4 14 28—63 8 Waarom eerst een lange lijdensweg, 'n lijdensweg bergaf Roep die sluipende pijnen vandaag nog een „Halt toe. Neem Kruschen Kruschen is een vol komen natuurlijk middel, de zes minerale zouten die het bevat, sporen de bloedzuiverende organen aan tot krachtiger werking. Die voeren dan weer de onzuiverheden af, die nu het bloed verontreinigen en oorzaak zijn van Uw lijden en pijn. Danrd^i wacht Ing. Med. niet langer, begin er vandaag mee. 3e klasse D K.N.V.B. De spanning is na Zondag in deze afdeling defi nitief geweken, nu Odio het bravourstukje heeft uit gehaald om in de Nadorst tegen Zeelandia puntloos gelijk te spelen en zo kregen de beide schotloze teams toch beide een punt en daarmede de helft van de buit. De Brabanders waren eigenlijk in het veld sterker, maar bleken niet in staat dit in doelpunten uit te drukken, terwijl de groenzwarten in hun aanval nog minder kans kregen om resultaten te boeken tegen de deze Zondag wel zeer hechte Odio-defensie. In St. Jansteen werd het een spelletje van kat en muis, hoewel de inzet van de strijd een gelijk opgaand beeld gaf. Zo kon het gebeuren dat bij de rust de scorestand 22 was. Na de hervatting waren de grens bewoners niet meer te houden en scoorden Mannens en Audenaerd samen nog een half dozijn doelpunten. De eindstand werd een unieke, n.l. 8—2. De goede uitslag van Odio in Middelburg was fei- eigen huis van Zeeland Sport een. lesje te incasseren eigen huis van eZeland Sport een lesje te incasseren kreeg dat een volledige nekslag betekende. Voor de rust kwamen de gasten enigszins fortuinlijk aan een doelpunt. Na de hervatting voegden de Vlissingers uit een penalty daar nog een doelpunt aan toe. Hierna wist Dirkx voor de thuisclub de eer te redden, maar voor het einde kwam wist de Vlissingse midvoor nog tweemaal het net te vinden en werd het een glorieuze 1—4 zege voor Zeeland Sport. De uitslagi n Hontenisse was wel de verrassing van de dag. De Waal gaf de thuisclub na 10 minuten de leiding, maar Corn Boys gaf daar het juiste ant woord op en kogelde de gelijkmaker in het net. Voor het rustsignaal gaf van Kruyssen zijn ploeg opnieuw de leiding en wist die tot de thee te handhaven. In de tweede helft was het opnieuw Corn Boys dat door Verhelst de partijen weer op gelijke voet bracht, maar Kindt was de held van de dag toen hij als slot- prestatie de winnende goal scoorde. Hier luitd de stand R. C. S. 22 17 3 2 64-21 37 Meto 22 17 2 3 65-31 36 Zeelandia 22 8 10 4 38-33 26 Corn Boys 21 10 4 7 63-43 24 Steen 22 7 6 9 63-52 20 Terneuzen 21 7 5 9 50-58 19 Biervliet 21 7 4 10 48-58 18 Zeeland Sport 20 6 5 9 38-46 17 R.K.F.C. 21 5 7 9 34-51 17 Hontenisse 22 8 1 13 45—49 17 Odio 22 5 5 12 26-54 15 Nieuw Borgvliet 22 5 2 15 31-60 12 Wielrennen. D.E.S.K.Dongen 41. Ook in Kaatsheuvel werd het een zeer eenzijdige ontmoeting, die al zeer spoe dig werd beslist. Toen n.l. een kwartier gespeeld was waren er al twee treffers van Damen op het score bord genoteerd en zo bleef het tot de rust (20). In de tweede helft duurde het nog een half uur al vorens Laros een zuivere pass van van Gooi be loond zag met een derde doelpunt. Vijf minuten voor het einde maakte Mosselveld aan alle onzekerheid een einde door in zijn eentje de Dongen-doelman voor de vierde maal te laten vissen. Ten slotte was het even voor het eindsignaal rechtsback Kouters die FRAAIE SPURTZEGE VAN VERHELST TE ZWEVEGEM (B.). Na zijn succes op Hemelvaartsdag een 2e plaats te Destelbergen heeft Rien Verhelst Zondag be wezen, dat dit zo maar geen „uitschieter" was, maar dat hij dit seizoen wel heel vroeg in puike conditie blijkt te verkeren. Zondag verscheen hij aan de start in een amateurs wedstrijd te Zwevegem over een afstand van 126 km., waaraan 28 renners deelnamen. Nog nauwelijks was het vertreksein gegeven of onze stadgenoot koos het hazenpad en liet het veld zijn hielen zien. Deze solorit van de dappere Verhelst duurde niet minder dan ongeveer 120 km., want pas 2 km. voor de finish kreeg een peleton van circa 18 renners, dat een verwoede achtervolging had in gezet onze plaatselijke amateur te pakken. Verhelst voelde er blijkbaar weinig voor om nu hij allen al het zware werk had opgeknapt zich toch nog de zege te laten ontglippen. Zo er al renners in het peleton meenden dat Verhelst na zijn schitterende solo-rit de kracht niet meer zou bezitten om in de eindspurt toe te slaan ,dan hadden deze zich toch lelijk mis rekend, want Verhelst was nog fit genoeg en had zijn antwoord gereed toen de Belg Van Hulle zich op een 30-tal meters voor de finish in de spurt wierp. Prachtig ving hij de gelanceerde spurt op en ijlde aan het wiel van Van Hulle naar de meet. Verbeten door vechtend won hij zienderogen meter na meter en wist zodoende vóór Van Hulle als glorieuze triomfator de felbetwiste zege uit het vuur te slepen. De uitslag was: 1. Verhelst, 126 km. in 3 uur en 14 min. 2. Van Hulle 3. Geurts 4. Sabbe 5. De Baere 66. Niemegeers 7.Kenedy 8. Van Daele 9. Van Neste 10. Van Daele. Te Kerckhove werd Verhelst 15e. Maandag zat Verhelst weer al in een andere wieler wedstrijd te Kerckhove. Wat hij hier ook probeerde om weg te komen leverde geen succes op. Blijkbaar op de hoogte van zijn goede vorm en beduchte suc cessen hield men onze stadgenoot hier geducht in de gaten en bleef het rennerveld hier vrijwel tot het eind bijeen. Kort voor de finish viel het peleton toen in een drietal groepjes uiteen met een onderling Ver schil van enkele tientallen meters tussen deze groepjes. Hier moest Verhelst zich met een 15e plaats te vreden stellen. Verhelst start Zaterdag in de Ronde van de Negen Provinciën. Zaterdag start te Hoboken (B.) de Ronde van de Negen Provinciën, een wegwedstrijd voor amateurs over zeven etappen. De manier vdh rijden van onze stadgenoot Verhelst, die zijn naam vorig jaar al in de Ster van Merksem en onlangs in de Ronde van Vlaanderen in de Belgische sportbladen onder de aan dacht deed brengen, is er zeker niet vreemd aan, dat hij thans is opgenomen in deze „Negen Provinciën". In deze etappenwedstrijd zal hij uitkomen in de fa- brieksploeg van „Reno". De belangstellenden onder onze lezers die een door tocht van deze wielerwedstrijd willen aanschouwen, maken wij er op attent dat zij hiertoe Zaterdag een unieke gelegenheid hebben. De eerste etappe leidt vanaf Hoboken naar Zomergem en hierbij worden o!m. in onze grenstreek de plaatsen Stekene, Moerbeke, Wachtebeke en Selzaete gepasseerd. Dit zal Verhelst zijn laatste wielerwedstrijd zijn bij de amateurs en na afloop hiervan gaat hij zijn kansen beproeven bij de onafhankelijken. Wij hopen dat de „Negen Provinciën" een waardig sluitstuk van zijn amateursloopbaan moge worden en dat hij door zijn laatste successen aangemoedigd een hoopvol debuut zal maken bij de semi-beroepsrenners. Duivensport. VLUCHT OP BRETEUIL. De Axelse duivensociëteit „De Verwachting" hield een vlucht op Brateuil een afstand van 212 km. Snelheid eerste duif 1155 meter. De uitslag was: 1. W. Herman, 2. 4. en 6. R. v. d. Veeke, Zaam- slag, 3. C. Koster-van Hoorn, 5. A. Bdart, 7. en 9. Th. Borghstijn, 8. F. Michiels, 10. M. Dieleman. STEMMEN DOOR KIEZERS, OPGENOMEN IN HET CENTRALE BEVOLKINGSREGISTER. De burgemeester van Axel maakt bekend, dat bij de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal een kiezer, die is opgenomen in het centrale bevolkingsregister, op zijn verzoek in een willekeurige gemeente aan de stemming kan deelnemen. Deze bevoegdheid geldt niet voor een kiezer, aan wie is toegestaan b ijvolmacht te stemmen. De kiezer, die van bovenvermelde bevoegdheid ge bruik wil maken, doet daarvan uiterlijk 30 Mei a.s. schriftelijk mededeling aan de burgemeester van 's-Gravenhage. Hij geeft daarbij op a. zijn naam voornamen of voorletters en geboorte datum, -jaar en-plaats b. de gemeente en het adres, waar hij de hierna be doelde verklaring (kiezerslegitimatiekaart) wenst te ontvangen. Na inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer een kiezerslegitimatiekaart. Aan de kiezer, wiens kie zerslegitimatiekaart in het ongerede is geraakt, wordt geen nieuwe verstrekt. De houder van een kiezers legitimatiekaart kan zich, onder overlegging van die kaart, in een gemeente te zijner keuze vervoegen aan het stemlokaal, hetwelk, voor houders van kiezers- legitimatiekaarten is aangewezen en waarvan het adres in elke gemeente ter openbare kennis is gebracht. Indien geen kiezerslegitimatiekaart kan worden ver strekt, ontvangt de aanvrager daarvan mededeling. Voor de mededeling dat men in een willekeurige ge meente wil stemmen dient gebruik te worden gemaakt van formulieren, welke ter secretarie van elke ge meente kosteloos verkrijgbaar zijn. Axel, 8 Mei 1956. .De Burgemeester van Axel, VAN OEVEREN. STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE. De burgemeester van Axel maakt bekend, dat bij de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaa.l een kiezer op zijn verzoek te zijner keuze aan de stemming kan deelnemen, hetzij in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der candidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van het verzoek aan te wijzen andere gemeente. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiesgerechtigde personen, die in het centrale bevolkingsregister zijn opgenomen ,noch voor hen, aan wie is toegestaan bij volmacht te stemmen. De kiezer, die van bovenvermelde bevoegdheid ge bruik wenStMe maken ,doet daarvan uiterlijk 30 Md a.s., in pekten ter secretarie van een gemeente aan de burgemeester of de door deze aangewezen ambtt. naar mededeling. Hij geeft daarbij op a. zijn naam, voornamen of voorletters en geboort;. datum, -jaar en -plaats b. de gemeente, in welker kiezersregister hij is opgt. nomen, alsmede zijn adres of laatste adres aldaar; c. de andere gemeente, in welke hij aan de stemming wil deelnemen, benevens een adres in die gemente d. de gemeente en het adres, waar hij de hierna bt- doelde verklaring wenst te ontvangen. Van de mededeling, da' de kiezer van bovenge. noemde bevoegdheid gebruik wenst te maken wordl een schriftelijke verklaring opgemaakt waarop de be slissing ten aanzien van het verzoek wordt gesteld Na inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer te zijner tijd behalve de oproepingskaart van de burge meester der gemeente, in welker kiezersregister hij is opgenomen, ook van de burgemeester der door hem aangewezen andere gemeente aan het door hem in dit gemeente opgegeven adres een oproepingskaart. Voor de in het ongerede geraakte verklaring wordl geen nieuwe verstrekt. Axel, 8 Mei 1956. De burgemeester van Axel, VAN OEVEREN. STEMMEN BIJ VOLMACHT. De burgemeester van Axel maakt bekend, dat bij de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal een kiezer qp verzoek bij volmacht kan stemmen, indien hij mededeelt vermoedelijk niet in staat te zuil enzijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoek wordt afgewezen a. indien aangenomen moet worden dat de kiezer in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der candidaatstelling is opgenomen, in persoon aan de stemming kan deelnemen b. indien de kiezer gebruik kan maken van de rege ling voor het stemmen in een andere gemeente. De kiezer, die bij volmacht wenst te stemmen, moet daartoe uiterlijk 30 Mei a.s. een verzoekschrift in dienen bij burgemeester en wethouders der gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der candidaat stelling is opgenomen. Hij geeft daarbij op a. zijn naam, voornamen of voorletters en geboorte datum, -jaar en -plaats b. de gemeente, in welker kiezersregister hij is op genomen, alsmede adres of laatste adres aldaar; c. de redenen van zijn verzoek d. de gegevens, bedoeld onder a. en b. ten aanzien van de kiezer, die bereid is als gemachtigde op te treden. Bij het verzoekschrift wordt ingediend een verklaring van de gemachtigdee dat deze bereid is als zodanig op te treden. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden,, moet op de dag der candidaatstelling zijn opgenomen in het kiezersregister, waarin de naam van de verzoeker voorkomt en bevoegd zijn tot deelneming aan dezelfde verkiezing. Als gemachtigde kan slechts worden aangewezen de echtgenoot of echtgenote, één der bloed- of aan verwanten in de eerste tot en met de derde graad, de echtgenoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel één der huisgenoten van de vol machtgever. Deze beperking van de aanwijzing van een ge machtigde is niet van toepassing op de kiezer, wiens beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij1 her haaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, in welker kiezers register hij is opgenomen, mits zijn afwezigheid, in dien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, *én- or meermalen in die ge meente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt, alsmede op zijn echtgenote, voorzover zij met hem, in verband met zijn beroep of werkzaam heden, afwezig pleegt te ziju (dit is o.a. van belai voor schippers). Een kiezer mag niet meer dan één aanwijzing als gemachtigde aannemen, behoudens dat hij een tweede aanwijzing mag aanvaarden, indien beide zijn geschied door personen, die tot zijn huisgenoten behoren. Van de beslissing qp het verzoek ontvangt de vol machtgever mededeling. Indien de gemachtigde overlijdt of komt te verkeren in een toestand, waardoor hij vermoedelijk niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen, kan de volmachtgever uiterlijk 30 Mei a.s. mededeling doen van de aanwijzing van een andere kiezer, die bereid is als gemachtigde op te treden. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. De gemachtigde ontvangt een oproepingskaart tot deelneming aan de stemming in het stemdistrict, waartoe de volmachtgever volgens het kiezersregister behoort. Voor het verzoekschrift om bij volmacht te stemmen en de mededeling tot aanwijzing van een andere ge machtigde dient gebruik te worden gemaakt van for mulieren, welke ter secretarie van elke gemeente kos teloos verkrijgbaar zijn. Axel, 8 Mei 1956. De burgemeester van Axel, VAN OEVEREN. ONTHEFFING SLUITINGSUUR. De Burgemeester van Axel maakt bekend, dat alle vergunnings- en verlofslocaliteiten op 21 en 22 Mei (2e en 3e Pinksterdag) voor het publiek geopend mogen blijven tot 24 uur. Axel, 11 Mei 1956. De burgemeester van Axel, VAN OEVEREN.

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 2