'ii 1 70- rtRODtWt „Concordia's Toneel-ensemble" is geen speelgoed" „Liefde A -ffcHDPfcCT* Het CentrumBioscoop Een meisje om te stelen MOGAMBO m GROTE TUBE voor parelwitte tanden en een frisse adetn Fa J. C. Vink, Axel BEKENDMAKINGEN. ZEER Lederen Jassen vanaf 115,50, Jekkers 89.—, Vesten 52,50, met 5 jaar garantie. Schrijf ons even wij bezoeken U aan huis. St. Antoine, Hoogstraat 26- 28-30, Roosendaal (N.-Br.) HUWELIJK Kennismakingzoekende Zeeuwen van alle leeftijden en standen. ^7endt U voor serieuze huwelijksbemidde ling tot 1de Zeeuwse af deling van de 10 samen werkende huwelijksbemid delingskantoren. Talloze T T dankbetuigingen ter inzage. V UlUvliHvil Nederlands Bemiddelings centrum, Hoofd-administra- tie Postbus 6037, Amster dam. Ontvangkantoor te Vlissingen, Beursstraat 35. Ontvangdagen Zaterd. en Maand. 2—8. Desgewenst huisbezoek. Telefoon 575 AXEL Zaterdag 17 Maart, aanvang 6,30 en 9 uur en Zondag 18 Maart, aanvang 4.15 uur ESTHER WILLIAMS, VAN JOHNSON en TONY MARTIN in De beste Esther Williams' film die U ooit ge zien heeftsensationeel waterski-festijn achter 8 raceboten adembenemende waterballetten in 'een tropisch paradijs. Een Metro - musical in technicolor. Toegang alle leeftijden. Zondag 18 en Maandag 19 Maart, aanvang 8 uur brengen wij de grootste Afrika-film aller tijden met CLARK GABLE, AVA GARNER en GRACE KELLY. Grootser dan „De Mijnen van Koning Salomo" verbod enpassie, opwindend als het rythmie der jungle. De verzengende hitte van het oerwoud scheurt het vernis der beschaving van de blanken-., die daar werken. Toegang 18 jaar. Inwoning aangeboden voor net echtpaar, desgewenst met aanwezige meubilering, Koestraat 6, Axel. Costuums, regenkleding, demi's, sportcombinatie's, mantelcostuums, mantels. 10— maandelijks. Schrijf aan SUPER STANDING, Jac. Cremerstraat 44 c te Arnhem. Kleur en maat vermelden. Uit de hand te koop Een grote en een kleine spiegel, grote en kleine kast, tafels, regulateur, keukenkachel, vulkachel, 2 kleine gas stellen, bed, 2 ledikanten, groot en klein vloerkleed, deurmatten, loper, 2 schil derijen, koffiemolen, tarwe- molen, 4 stel kastpoten, 2 koperen bloempotten, klok- stel, overgordijnen, stoelen, kop en schotels, glaswerk, lampen, 2 stenen honden, potten met bloemen, bloe mentafels, enz. C. A. Witte, Oosterstraat 13, Axel. presenteert U op Dinsdag 20 en Donderdag 22 Maart a.s. een toneelspel van folklore en romantiek uit het Tyroler Bergland, onder de titel in 3 bedrijven. Prachtig décor en landelijke dracht. Avonden van goede dilettantenkunst en grote gezelligheid. Steunt het Instrumentenïonds* van „Concordia' Toegangsprijzen: Balcon ƒ2,25; le rang ƒ1,75; 2e rang 1,50. Plaatsbespreking en kaarten dagelijks aan de zaal. Aanvang der voorstellingen telkens om 8 uur. II Wat kost dat poetsen toch een tijd. En het moet zo dikwijls gebeuren. Bij mij Is het anders; minder poetsen- langer glans dank zij: ERDAL WEERBESTEND1G POETSEXTRACT R.A.C. en Dongen zijn a.s. Zondag vrijVoor Dongen is nu de lange noodgedwongen adempauze ten gevolge van de vorstperiode nog eens met twee Zondagen verlengd Op het „vinketouw" lijkt het ons niet de plaats om de zo hoog nodige conditie der spelers te verbeteren De competitieleiding neemt dit seizoen toch wel uitzónderlijke en onbegrijpelke maat regelen toe ten opzichte van het competitieverloop. 3e klasse D K.N.V.B. In deze afdeling vindt een duel plaats dat een beslissend karakter kan hebben. Het is de allerbe langrijkste ontmoeting Meto—R.C.S. De beide meest serieuze candidaten (één van beide wordt hier wel kampioen) zullen daar om de palm der eer vechten. Een strijd, waarbij heel wat spanning te beleven kan zijn. De thuisclub staat er iets beter voor en blijft zélfs bij een nederlaag gelijke kansen behouden als de Souburgers. Is dit alzo voor Meto eeni hart onder de riem het kan ook een zeer nadelige invloed uit oefenen. De „nervositeit" speelt in dergelijke ont moetingen een grote rol. Een gelijk spel is o.i. het meest voor de hand liggend, alhoewel R.C.S. de laat ste wedstrijd niet zo denderend beëindigde. In Nieuw Borgvliet is het Zeelandia dat door een zege op de club van die naam weer een kans krijgt nog een aandeel in de strijd om de leiding te her overen. In Terneuzen komt het hoger geplaatste Biervliet op visite. Hier zal het ook wel rond een puntenverdeling draaien,evenals in de ontmoeting Hontenisse—Odio, waar de krachtsverhoudingen elkaar ook zeer weinig oittlopen. Ten slotte is ook de match Zeeland SportR.K.F.C. niet zo gemakkelijk te voorspellen. Wellicht dat het eigen terrein het moreel der Vlissingse gecombineerden ten goede komt en er hier een verrassing uit de bus verschijnt. WIJZIGING BOUWVERORDENING. Burgemeester en wethouders van Axel brengen, overeenkomstig artikel 203 der Gemeentewet, ter open bare kennis dat ter lezing voor een ieder gedurende drie maanden op de secretarie der gemeente is neder- gelegd de door de gemeenteraad in zijn vergadering van 29 December 1955 vastgestelde 4e wijziging van de bouwverordening in deze gemeente (betreffende de bouw van schuilplaatsen bij de bouw van woningen) V Axel, 17 Maart 1956. Burgemeester en wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, h Maris. Van Oeveren. a rt 9 t. NOODWET OUDERDOMSVOORZIENING. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat op Zaterdag 17 Maart a.s. des namiddags van 1.30 tot 2.30 uur ter gemeentesecretarie voor de ingezetenen vreemdelingen zowel als Nederlanders geboren in Maart of April 1891 gelegenheid bestaat voor het aanvragen van een nooduitkering. Gehuwde vrouwen kunnen geen aanvraag indienen. Axel, 13 Maart 1956. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT WEGENS BROEDERDIENST. De burgemeester van Axel brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat aan ingeschrevenen voor de dienstplicht van de lichting 1957 vrijstelling wegens broederdienstt kan worden verleend overeenkomstig de onderstaande bepalingen I 1. De vrijstelling wordt verleend aan de ingeschre vene, die tenminste drie broeders heeft of heeft gehad, die dienen of gediend hebben bij de land macht, bij de zeemacht of bij de overzeese krijgs macht. 2. In een van deze gevallen wordt geacht te ver keren de broeder, die vóór 1 Januari 1957 a. tenminste 30 dagen in werkelijke dienst is ge weest, of b. tten gevolge van een na 31 December 1945 ver leend uitstel van eerste oefening nog niet of nog geen 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, of c. in het genot van militair pensioen is gesteld, of d. gedurende zijn verblijf in werkelijke dienst is over leden. 3. Als broederdienst blijft buiten aanmerking a. dienst als vrijwilliger bij de Nationale Reserve b. dienst als vrijwilliger bij de Marechaussee Reserve. 4. Voor vrijstelling wegens broederdienst worden onder broeders verstaan wettige broeders en wettige halfbroeders. II Als werkelijke dienst wordt ook beschouwd de dienst van hem, die op grond van gewetensbe zwaren is te werk gesteld bij een burgerlijke tak van staatsdienst. Voor wat betreft de werkelijke dienst, vervuld als landstormplichtige of als vrijwilliger bij de vrij willige landstorm, geldt het bepaalde in artikel 24, vijfde en zesde lid, van het dienstplichtbesluit (staatsblad 1929, nr. 21). Cl3 III - k2 Door of vanwege de ingeschrevene, die voor vrij- 1. 2. stelling wegens broederdienst irn aanmerking wenst te komen, wordt daartoe aanvraag gedaan bij de burgemeester van de gemeente, voor welke hij voor de dienstplicht is ingeschreven. 2. De aanvraag moet worden gedaan ttijdig vóór 15 April 1956. Ontstaat het recht eerst na 14 April 1956 dan behoort de aanvraag binnen veertien dagen na het ontstaan te worden gedaan. For mulieren voor de aanvraag zijn verkrijgbaar ter gemeente-secretarie. IV Omtrent het verlenen van vrijstelling beslist de minister van oorlog of, als de ingeschrevene voor de zeemacht bestemd is of tot de zeemacht behoort de minister van marine. V Indien twee of meer broeders bestemd zijn om onge veer in dezelfde tijd in dienst te treden en twee andere broeders reeds dienen of gediend hebben, kunnen be langhebbenden aan de minster van oorlog een verzoek richten om vrijstelling van de dienstplicht wegens aan wezigheid van een bijzonder geval van een of meer hunner, teneinde te voorkomen, dat meer dan drie broeders zouden behoeven te dienen. Vrijstelling oudste zoon Vrijstelling van de dienstplichtige zal worden ver leend aan de ingeschrevene, behorende tot de lichting 1957 of een jongere lichting, te wiens aanzien zich de volgende omstandigheden tezamen voordoen a. het hoofd van het gezin, waarvan hij deel uit maakt, is weduwe b. hij is het eerstgeboren kind c. tot het gezin behoren ten minste vier jongere kinderen d. hij is voor de weduwe een onontbeerlijke steun bij de opvoeding van de andere kinderen. (Als on ontbeerlijke steun kan zowel morele als financiële steun worden aangemerkt) Aanvragen om vrijstelling moeten worden gedaan bij de burgemeester van de gemeente, waar de be langhebbende voor de dienstplicht is ingeschreven, doch eerst nadat de oproeping ter inlijving is ont vangen. Axel, 9 Maart 1956. De burgemeester voornoemd, VAN OEVEREN. t BESTEMMING tOT BUITENGEWOON DIENSTPLICHTIGE. Bestemming tot buitengewoon dienstplichtige van ingeschrevenen, wier wettige broeder of halfbroeder als militair, als lid van een verzets organisatie of als zeeman, in de zin van artikel 1, onder c, van het vaarplichtbesluit 1942, voor het vaderland is gevallen. De burgemeester van Axel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ingeschrevenen voor de dienst plicht van de lichting 1957 kunnen worden bestemd tot buitengewoon dienstplichtige, overeenkomstig de onderstaande bepalingen I Ingevolge een door de minister van oorlog en van marine getroffen regeling kunnen dienstplichtigen der lichting 1957, wier wettige broeders of halfbroeders voor het vaderland zijn gevallen, worden bestemd tot buitengewoon dienstplichtige. II Om op grond van deze regeling tot buitengewoon dienstplichtige te kunnen worden bestemd moet een wettige broeder of halfbroeder van de ingeschrevene hetzij als militair 1. overleden of vermist zijaiten gevolge van oorlogs handelingen, of 2. overleden zijn ten gevolge van verwonding of ziekte, opgedaan bij of door oorlogshandelingen, of 3. overleden of vermist zijn in en door de militaire dienst, of 4. overleden zijn ten gevolge van verwonding of ziekte, opgedaan in en door de militaire dienst, hetzij als lid van een verzetsorganisatie t 1. overleden of vermist zijn ten gevolge van het plegen van actief verzet, of 2. overleden zijn tten gevolge van verwonding of ziekte, opgedaan bij het plegen van actief verzet, of 3. ten gevolge van het plegen van actief verzet in een gevangenis of concentratiekamp zijn opgesloten ge weest en aldaar zijn overleden, of 4. de onder 3 bedoelde opsluiting hebben ondergaan en als gevolg van de daarbij doorstane ontberingen na terugkeer uit een der vermelde inrichtingen, zijn overleden, hetzij als zeeman in de zin van artikel 1, onder c, van het vaarplichtbesluit 19421 overleden of vermist zijn tten gevolge van oorlogs handelingen, of overleden zijn ten gevolge van verwonding of ziekte .opgedaan bij of door oorlogshandelingen. Het verzoek om tot buitengewoon dienstplichtige te worden bestemd moet worden ingediend tijdig vóór 15 April 1956 door middel van een aanvraagfomulier, dat ter gemeentesecretarie verkrijgbaar is. IV Omtrent de bestemming tot buitengewoon dienst- 1 "f plichtige beslist de minister van oorlog of van marine. 1 2. Axel, 9 Maart 1956. De burgemeester voornoemd VAN OEVEREN. '/o Normal* lubt 44 ct rm-t V— Ji HWIi 9 BBg"

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 3