mum VOETBAL - OVERZICHT Extra geur - Extra smaak Douwe Egberts Fa J C. Vink Axel Blijf meester fa, j. c. vink óLLe sooRten Ontloop die pijn van brandend maagzuur. Neem Kennies! over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten iHil FILMNIEUWS ZEEUWSE DAG VOOR DE BOUWNIJVERHEID. De bouwnijverheid staat sedert de laatste wereldoorlog in het centrum der belangstel ling. Het grote woning tekort vormde en vormt nog steeds een nationaal probleem van de eerste orde. Het vragstuk van de uti liteitsbouw heeft daarnaast aspecten, die voor de nationale productie van kardinaal belang zijn. Het bouwen is bovendien een activiteit, waarvan de sporen vele tientallen jaren zichtbaar zijn. De omzetten van deze bedrijfstak worden door geen andere over troffen. Om al deze en andere vraagstukken, waar mee het welzijn van onze maatschappij zo zeer is gemoeid tot een onderwerp van cri- tische studie te maken, heeft het Nederlandse „Bouwcentrum" onder de bezielende leiding van ir. J. van Ettinger een maand voor de bouwnijverheid georganiseerd, waarin de tot nu toe opgedane ervaringen van alle fa cetten van het bouwen worden verzameld door discussiegroepen, gevormd door emi nente deskundigen. Hierbij is o.m. naar vo ren gekomen, dat het bouwen een teamwerk is van de hierbij betrokken specialisten en dat daarin een proeve ligt of kan liggen van onze bereidheid tot nationale samenwerking. Aan het begrip productiviteitsverhoging wordt op deze wijze een brede uitleg ge geven. Teneinde onze provincie te confronteren met de verzamelde inzichten heeft het Eco nomisch Technologisch Instituut voor Zee- Jand (mede optredend als secretariaat van de Zeeuwse Contactcommissie voor de Pro ductiviteit en de afdeling Zeeland van het Nederlands Instituut voor Efficiency) de opdracht gekregen tot het organiseren van een Zeeuwse Dag voor de Bouwnijverheid, verzorgd door „Het Bouwcentrum". Gode dankbaar, geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje CORA ANN J. Bareman-Verschelling Johnny en Marian Barnwell, Alta, Canada, 2 Maart 1956. Costuums, regenkleding, demi's, sportcombinatie's, mantelcostuums, mantels. 10.— maandelijks. Schrijf aan SUPER STANDING, Jac. Cremersfraat 44 c te Arnhem. Kleur en maat vermelden. Gevraagd Een schoon maakster voor de voorjaars schoonmaak. Noordstr. 15, Axel. Lederen Jassen vanaf 115,50, Jekkers 89. Vesten 52,50, met 5 jaar garantie. Schrijf ons even wij bezoeken U aan huis. St. Antoine, Hoogstraat 26- 28-30, Roosendaal (N.-Br.) mmms. zammmm ÖRUkWCRk prima uitvoering Markt 12 Axel Markt 12 Telefoon 646 Bedriegen alle voortekenen niet, dan zal er einde lijk na een competitieloze Februari-maand met een staartje a.s. Zaterdag en Zondag weer allerwege worden gevoetbald en is ook te Axel de kans groot dat wij weer eens een voetbalwedstrijd te aanschou wen zullen krijgen. Als wij het wel hebben, dan zal de op het pro gramma staande ontmoeting tegen Roosendaal de eerste thuiswedstrijd op eigen veld zijn in 1956 door het Axelse eerste elftal. Het spreekt vanzelf dat de lange gedwongen rust periode ons heel wat verrassende resultaten zal op leveren en het gaat er nu maar om welke clubs in de ijs-periode de training niet absoluut hebbben ver waarloosd. Want vele clubs die in de ijsmaand zich onvoldoende hebben geprepareerd op de rest van de competitie zullen daar nu naar te vrezen is de wrange vruchten van plukken. Wij bereiden ons voor op een hele serie verras singen en zullen voor deze eerste competitie-Zondag na de vorst-periode heel wat reserve in acht nemen bij het doen van onze voorspellingen. Het ei en koffie dik schijnen ons meer dan in lange tijd het geval was zo onberekenbaar, dat wij ons daar dit keer met de grootste mate van voorbehoud en schuchter heid aan wagen. Meer nog dan anders 1 2e klasse B K.N.V.B. Axel—Roosendaal. Hoewel deze match geenszins de belangrijkste te noemen is in deze afdeling gaan uiteraard de gedachten van allen die met „oranje-wit meeleven in de eerste plaats naar dit treffen bij de Watertoren uit. Twee clubs die geen van beide adspi- raties hebben voor de bovenste helft van de rang lijst, maar di ebeide hard zullen moeten vechten voor de prolongatie van het 2e klasserschap. De meer ge routineerde Brabanders schijnen dit seizoen tot geen daverende prestaties te kunnen komen. Dit moet logi scherwijs geweten worden aan de niet zo hechte con stellatie van de ploeg. „Axel'' is in staat een grote dosis vechtlust te ont- wikkelen en heeft getoond met ettelijke meer klinkende resultaten uit de bus te kunnen komen. Conclusie er kan gewonnen worden, mits men in staat is gedurende 90 minuten vol te houden en daarbijde score kansen uit te buiten. Eigenlijk zouden de oranjehemden deze ontmoeting moeten WMeh, waflt juist van de lager geplaatsten mag niet verloren worden I En momenteel is het ver schil niet"zo sprekend' Zorg èr dus vóór, oranje- hemden, dat de punten deze keer voor het eerst tegen Roosendaal in de 2e klasse in Zeeuwsch- Vlaanderen blijven W.V.O.Hulst. Onze naburen moeten naar Ooster- haout en zullen daar niet beneden de markt krijgen. Deze ploegen volgen elkaar op en het gaat er nu om wie door de volle buit te behalen boven de ander zal prijken, na Zondagmiddag. Wij houden het op een puntenverdeling en dit houdt in dat de status- quo gehandhaafd blijft. MiddelburgGoes. De tweede wedstrijd in Zeeland is de stedenderby tussen twee oude rivalen. eD groen- witten zijn deze keer sterk favoriet en het zou ons inziens al heel raar moeten lopen wilden de punten niet in de hoofdstad blijven. M.O.C.—R.A.C. Van de uitslag dezer ontmoeting gaat het afhangen of R.A.C. nog verder als ge gadigde voor de kopgroep zal blijven gelden, dan wel naar de middenmoot zal afzakken. Gezien wat beiden tot nu toe hebben gepresteerd in de voetbal-arena's van Brabant en Zeeland, zullen de Bergenaren ook dit pleit te hunnen gunste beslechten. Maar de factor der verrasing is in elk geval in deze wedstrijd niet geheel en al denkbeeldig. Afwachten dus D.E.S.K.Dongen. Ook hier is de thuis spelende ploeg veruit favoriet, tenzij dat de hekkensluiters in de laatste weken van gedwongen rust zoveel uit houdingsvermogen en technische capaciteiten hebben weten te ontwikkelen, dat zij de toon zouden aan geven en dit in Kaatsheuvel door doelpunten uit weten te drukken. Vooralsnog zien wij dit echter nog niet gebeuren. Wij verwachten juist het tegenovergestelde. Alsof de maag uit Uw lichaam brand, zo'n pijn ver oorzaakt overtolligm aagzuur. De remedie is een voudig en afdoendeRenniesDie helpen dadelijk. Gewoon zonder water of wat ook, op de tong laten smelten, 't Kan niet missen de brand is gedoofd Eet onbevreemd waar U trek in hebt, maar.steeds Rennies bij de hand Ing. Med. 3e klasse D K.N.V.B. Op Zeeuwsch-Vlaamse bodem vinden Zondag in deze afdeling twee ontmoetingen plaats. De Sasse- naren ontvangen het weinig presterende Terneuzen. Wij geloven hier in een winst voor de Boys uit Sas, die ér trouwens om nog een duit in het zakje van de kopgroep te blijven doen ook voor moeten zorgen dat de rood-zwarten met ledige handen het Conr Boys-veld verlaten. In Biervliet zullen de oranje-witten uit het Westen wel de supprematie van het eigen veld hoog houden en Steen warm ontvangen en zeer waarschijnlijk met de kous op de kop naar de grens terug sturen. Ten slotte zullen Zeeland Sport en Odio elkaar in Vlissingen zeer weinig toegeven en ligt hier het meest voor de hand een rondom het gelijk spel schommelend resultaat. 20.000 MIJLEN ONDER ZEE. Hoe modern de term „sciense-fiction" ook moge zijn, de eerste auteur van dit soort literatuur, Jules Verne, creëerde zijn werken tussen honderd en zeventig jaar geleden en onthutste de wereld met zijn toen gedurfde fantasieën, welke in onze tijd tech nisch bijna alle verwezenlijkt zijn. In 1870 verscheen zijn „20.000 Mijlen onder Zee", waarin hij zijn lezers deed kennis maken met de wonderlijke vinding van de onderzeeboot geleerden hadden op dit gebied reeds onderzoekingen gepleegd en in lijvige rapporten de conclusie „onpractisch" ge steld, in plaats van „onmogelijk" wat toen dichter bij de waarheid scheen. Verne voerde zijn lezers bin nen in een vreemde, nieuwe wereld. De toen nog volkomen ongeëxploreerde wereld-onder-water met zijn mysterie en dreiging, zijn onaardse schoonheid en sinistere monsters. Het plan om Verne's befaamde historie op het witte doek te brengen is niet nieuw. Verschillende Holly- woodse kopstukken onderzochten de mogelijkheden, maar beten hun tanden stuk op de bittere moeilijk heden. Het ligt weliswaar achteraf voor de hand, dat de rusteloze zoeker en van onpeilbare ver beeldingskracht bezeten Walt Disney zó geimponeerd werd door Jules Verne's geniale fantasie, dat hij be gon waar de anderen eindigden en de film maakte, daarmee met zijn talent nieuwe gloed en kleur èn nieuw leven leverend aan Verne's befaamde schepping. Zo staat de filmtoeschouwer dan nu eindelijk oog ir> oog met de legendarische kapitein Nerao, wiens geest over de toppen van het genie naar de waanzin reikte. We staan van aangezicht tot aangezicht met professor Pierre Aronnax, de bekende autoriteit op het gebied van het leven onder de zeespiegel, met zijn assistent Conseil en met de ruige en goedjachse har- poenierNed Land. We leven van nabij mee met de verbijsterende ervaringen op de bodem van de zee, waar in diffuus licht de vreemdste dierschakeringen rondzwemmen. nische moeilijkheden, die overwonnen moesten worden. Het bestuderen van de problemen van velerlei aard kostte Walt Disney en zijn staf maanden van onder zoekingen, maar de resultaten zijn dan ook fascinerend. Wij kunnen U dan ook van harte aanbevelen deze Cinemascope-productie in technicolor, die Zaterdag, Zondag en Dinsdag in „Het Centrum" wordt ver toond te gaan zien. Wie in ademloze spanning het boek verslonden heeft en wie niet 7 zal die zelfde sensatie weer beleven bij het aanschouwen van deze met avontuur geladen filmbeelden, Pickwick Thee is een speciale melange, met zorg gekozen uit theesoorten, die na deskundige behandeling een over vloed aan geur en smaak op kunnen leveren. Door keuren en proeven weten Douwe Egberts experts de theesoorten zo te mengen, dat er inderdaad een maximum aan geur en smaak ontstaat. Ook Uw winkelier zal U Pickwick Thee graag aanbevelen om de uiterst ver kwikkende smaak, krachtige geur en rijke afschenk. De krachtige smaak v. en fijne geur van PickwickThee u worden extra behoed en beschermd door een speciale aluminium binnenverpakiing, die de thee steeds vers en fris houdt Ceylon Melange 108 ct Engelse Melange 94 ct Pickwick Theezakjes in doosjes van 20 stuks 98 ct in doosjes van 10 stuks 50 ct Uniek vacuumvulsys teem zonder meta len delen, dus geen oxydatie Dubbel* selfregclen de infetkanalen. Lek kage uitgesloten, on der welke omstan digheden ook. Licht in de hand. der drukJun een flu weelzacht schrift De OSMIA Progress Supra, kloek en fraai van model, is een vulpen, waar van U gedurende Uw ge hele leven plezier hebt O s m i a-garantie geeft U de zekerheid een voorde volle 100 "I, absoluut betrouw bare vulpen te bezitten. De Kantoorboekhandel of Vulpenspecialist kan U keus bieden uit de royale O s m i a-collectie in prij zen van f. 35.- tot L 16.- Onverslij tb are pen met geplatineerd* Osmi-iridium punt

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 3