Fa J. G. VINK Nederlandse rubberproducten waar ook ter wereld. nippers Wenken voor de kleutervoeding. PUROL in huis! k 3.25 Er is vrijwel geen land ter wereld, waar e Nederlandse rubberproducten niet be- end zijn. In de ijzige winterkou van de icandinaviische landen zowel als in de tro che hitte van de landen van Afrika en Arabië rijden auto's met Vredestein-banden jugs de wegen. Die banden doorstaan de echte wegen van Groenland en de woes- jnwegen in de Sahara. Men kan ze zien in le Balkan en men kan ze zien in een land Js Portugal, in het Nabije en in het Verre josten. Er is geen land in Afrika, dat dit ederlandse product niet kent en gebruikt, „aar ook tin de landen rondom de Caraibi- sche Zee is dat het geval. Dit geldt trouwens niet alleen voor auto banden, het geldt evenzeer voor de talrijke jndere rubberproducten die in Loosduinen «arden vervaardigd. In allerlei vormen, als poenen of laarzen, als slangen of vloeren, s huishoudelijke en als technische artikelen BURGERLIJKE STAND, gaat het rubberproduct uit Nederland de Wereld in. Cyprus, het eiland, dat thans zo in de belangstelling staat, is behalve een afnemer van slangen ook een afnemer van tennis schoenen, die bij de Cyprioten vooral ge liefd zijn als aanvulling op het „zondagse pak". Tennisschoenen zijn ook bijzonder in trek in Afrikaanse landen, doch daar wenst men ze alleen in het bruin, passend bij de huidskleur. Brüine- tennisschoenen behoren daar bij de inheemse mimicry. Rubberslangen vormen een artikel, dat eveneens de naam van Nederland hoog houdt in een aantal landen, zoals b.v. in Irak, waar slangen moeten dienen als tijde lijke vervanging van waterleiding- en rio leringsbuizen. Transportbanden en drijfrie men helpen de productie bevorderen in lan den als Ethiopië, in de mijnen van Suriname en Joego-Slavië. En de tinbaggermolens in Malakka zijn bekleed met rubber, die in Loosduinen voor dit doel geheel pasklaar wordt gemaakt en voor dit doel duurzamer is gebleken dan het sterkste metaal. Er zijn voorts heel wat landen in de wereld waar de mensen op Nederlandse rubbervloe- ren lopen. We denken aan het Volkenbond paleis in Genève, aan ziekenhuizen in Frank rijk, aan het grote gebouw in Caracas, neer gezet ter herdenking van Simon Bolivar, waar de bijna 30 verdiepingen grotendeels tubbervloeren uit Loosduinen bevatten, aan kleinere gebouwen in Afrika en in andere werelddelen. In de Nederlandse ambassade te Canberra had men voor een nieuw gebouw een rubber tegelvloer nodig, die o.a. in de corridor en de hal gelegd moest worden. In deze Hal moest evenwel tevens een monogram in rub ber worden aangebracht, n.l. de letter J, met daarboven een koningskroon. Dit rubber- probleem moest in Nederland worden op gelost en men heeft het ook weten op te lossen. Zo komen er vrijwel elke dag „rub ber-problemen", want het is van lieverlee in de gehele wereld bekend geworden, dat men in Loosduinen kans ziet, alle rubberproble men tot een goed eind te brengen. Zoals er in veel landen op Nederlandse rubberbanden wordt gereden en op Neder landse rubbervloeren en schoenen wordt ge lopen, zo wordt ook in tal van gebieden ge bruik gemaakt van „moder gerief", dat zijn allerlei artikelen voor huishoudelijk gebruik. „Twee emmertjes Twee emmertjes water halen doet men vaak met rubberemmers uit Loosduinen. In veel gebieden gebruikt men dit modern ge rief emmers teülen, afwasbakje, matten, etc. Men vindt deze artikelen zowel in Ame rikaanse als in Afrikaanse landen. Canada, om een voorbeeld te noemen, kent deze huis houdelijke artikelen bijzonder goed. De Ca nadese vrouw wil deze producten hebben n speciale kleuren en wel bij voorkeur pastel tinten. Deze kleuren zijn daar op het ogen blik in de mode voor huishoudelijke artikelen. Hoe men aan die mode komt Men heeft ontdekt, dat de modekleur voor huishoude lijke artikelen altijd diie is, welke een jaar tevoren voor dameskleding gold. Door middel van tentoonstellingen laat men in tal van landen zien, wat er aan rubberproducten uit Nederland kan komen. Voor de naaste toekomst staan deelnemingen op het programma aan de Ideal Home-ten- toonstelling in Londen van 6 tot 31 Maart en aan de Weense Voorjaarsbeurs van 11 tot 18 Maart. VUL KLEINE MAAGJES MET GOED VOEDSEL. AXEL Met hoeveel zorg en nauwgezetheid zien wij er op toe, dat het baby, ook wat zijn voeding betreft, aan niets ontbreekt. En hoe licht vergeten we, dat de voeding óók als de baby geen baby meer is, maar als één jarige dreumes met de pot mee gaat eten, zijn speciale eisen blijft stellen. Dat het er erg op aan komt wat we de kleuter voor zetten en hoe we dat doen. Wat heeft een kleuter nodig Vooral aan voedsel met een hoge opbou wende waarde heeft het snelgroeiende klein tje behoefte. Dat betekent, dat melk, fruit, groente, kaas, vlees en eieren niet gemist kunnen worden. Een kleuter moet d a g e 1 ij k s gebruiken t enminste een halve liter melk, karne melk of yoghurtals drank of verwerkt in een gerecht en flinke schep gekookte of rauwe groen te. Bij het inkopen kunt U rekenen op onge veer 200 gram als de groente gekookt zal worden als het enigszins mogelijk is fruit of vruchtensap. U weet toch, dat rauw fruit het meest waardevol is Snijd, wanneer U bang bent, dat zo'n kleine puk zich zal ver slikken, vruchten als appel en peer in dunne plakjes of rasp ze wat kaas, 50 gram vlees of vleeswaren of vis of een ei. Allemaal voedingsmiddelen die rijk zijn aan opbouwende stoffen en daarom om de beurt voor moeten komen in het week- menu van onze kleuters. Ga bovendien door met de gewoonte geregeld bruine bonen te geven. De niet-vette vleesstukken en vlees waren zijn door hun groter gehalte aan op bouwende voedingsstoffen waardevoller dan zeer vet vlees, spek en vette worst. Het spreekt vanzelf, dat U vis heel scherp op graatjes moet onderzoeken. Vis met grove graten, vismoten of filets zijn het gemak kelijkst boter en margarine vetsoorten die te ver kiezen zijn boven reuzel en bak- en braad vet een lepel levertraan, eventueel te ver vangen door een ander vitamine D-prepa- raat, zal in de meeste gevallen niet mogen onttbreken. Wes nie te gul met vet bij de bereiding van de maaltijd. Kleuters kunnen vet eten meestal niet waarderen en ze hebben er ook geen bijzondere behoefte aan. Ook veel zoe tigheid is niet aan te raden. Eigenlijk is het schepje suiker in de pudding en de suiker of stroop in de pap al voldoende. Breng Uw kinderen niet te veel voorliefde voor zoete lekkernijen bij. En lusten ze geen zoete broodbelegsels, denk dan vooral niet, dat ze tekort zullen komen. Hoe zetten wij de kleuter zijn eten voor Uw kind zal er later alleen maar gemak van hebben als het leert alles te eten. U kunt dat bereiken, mits U zelf het goede voorbeeld geeft. Ook wat dat betreft is een kind een goed navolger. Als het allerlei niet belieft, is dat meestal de schuld van de ouders Maak voor een kleine dreumes een apart hapje klaar. Leer hem kauwen zet een kind dat gewoon brood kan eten, niet steeds pap voor en geef hem alleen groente en aard appelen door elkaar als het hele gezin stamp pot eet. Scep niet te veel tegelijk op zijn bordje en bedwing Uw ongeduld als een kleuter on handig en langzaam eet. Alle begin is immers moeilijk JOTTER DrE hebt U voor jarenl Markt 12 Axel Ten gevolge van de dooi doen zich in Oost-Duitschland grote overstromingen voor terw'ijl uit Oostenrijk lawines worden gemeld. Te Passau steeg het peil van de Donau tot vijf meter boven het normale niveau. Ruim 400 woningen zijn ondergelopen en militairen helpen bij de pogingen om de bezittingen van de slachtoffers in veiligheid te brengen. Vier dorpen bij Linz in Oostenrijk zijn ont ruimd. In Oostenrijk vielen tot nu toe acht doden als gevolg van de overstromingen. In Noord- en Oost-Frankrijk zijn eveneens vele rivieren buiten hun oevers getreden. In Nan cy staan verschillende straten blank door de overstromingen van de Moezel. In de Ar- denen is de Semoy op vele plaatsen buiten haar oevers getreden. In West-Duïtsl-and zijn zeker drie mensen door overstromingen omgekomen. In Noord-oost Frankrijk zijn vele fabrieken en huizen overstroomd. Ook ons land bleef niet van overstroming ge spaard, maar het water in Limburg begint toch weer wat te zakken. Maandag stond echter nog een groot gedeelte van Geuille blank en ook de weg Borgharen Itteren stond een halve meter onder water. Zondagmiddag om tien voor zes be gonnen plotseling honderden claxons van de tentoongestelde personenautomobielen in het R.A.I.-gebouwte Amsterdam te loeien. Tien minuten lang produceerden zij een oorver dovend lawaai ten teken, dat de 36e ten toonstelling van de R.A.I. tot het verleden behoorde. Deze expositie heeft een record aantal bezoekers getrokken. Met een totaal van 198.785 bezoekers zijn alle voorgaande tentoonstellingen ver overtroffen. Radio Moskou heeft melding gemaakt van een plan om een dam in de 90 km brede Beringstraat te bouwen. Deze straat scheidt Siberië van de Amerikaanse provincie Alas ka. Men wil door een reusachtige verwar mingsapparatuur, waarvoor de enérgie zou moeten worden geleverd door een atoom krachtcentrale met een vermogen van drie millioen kwu, het water verwarmen dat door deze straat van de Stille Oceaan naar de Noordelijke IJszee stroomt. Volgens het ont werp, dat van de hand van de Sowjet-inge- nieur Sjoemilin is, zou een spoorverbinding over de dam kunnen worden aangelegd, zo dat men uit Europa per spoor naar Amerika zou kunnen reizen. Technische samenwer king tussen de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten zou noodzakelijk zijn voor de tot standkoming van het bouwwerk. Prof. dr. W. H. Keesom, die wereld beroemd is om zijn wetenschappelijke arbeid op natuurkundig gebied in het Kamerlingh- Onnes-laboratorium te Leiden, is op de leef tijd van 79 jaar na een hartaanval overleden. Prof. Keesom was van 19231945 hoog leraar te Leiden. Zijn wetenschappelijke ar beid op het gebied van de extreem lage tem peraturen hebben veel bijgedragen tot de unieke faam van het Kamerlingh-Onnes-la- boratorium, dat in de gehele wereld als „de koudste plek der aarde" bekend staat. Een legertje politiemannen heeft Zater dagavond de vermaakcentra van Antwerpen afgestroopt, om zodoende een eind te maken aan de toenemende misdadigheid onder de jeugd. De gelegenheden waar de jeugd zich ophoudt, zoals dancings, werden vooral be zocht. De laatste tijd zijn er veel roofover vallen gepleegd door jeugdige misdadigers. Verscheidene verdachte jongelui zijn aan gehouden. Zaterdagnacht zagen twee Haagse agenten in burger een jongeman zonder licht fietsen. eD agenten hielden de man aan. On danks het feit dat de politiemannen zich legi timeerden weigerde de man zich bekend te maken. Ook wenste hij niet mee te gaan naar het bureau. Daarop ontstond een schermut seling, waarbij de man zich wist los te ruk ken en aan de haal ging. Teneinde assisten tie te krijgen losten de politiemannen enige schoten in de lucht. De man.vluchtte een huis binnen en kwam daarna weer naar buiten met een rijlaars, waarmee hij één der agen ten begon te slaan. Daarop loste deze agent een schot op het been van zijn aanvaller, waardoor deze licht werd gewond. Hierna was de man spoedig overmeesterd. Toen was komen vast te staan dat men met een militair te doen had is hij aan de marechaussee over geleverd. Het Russische blad de „Prawda" heeft de derde verjaardag van Stalin's sterfdag volkomen onopgemerkt laten voorbij gaan. Alleen de Humanité drukte nog een foto van Stalin af. Walter Ulbricht durfde zelfs cri- tiek op Stalin te leveren. KEURING en herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen. Burgemeester en wethouders van Axel maken be- :end i, dat het goedkeuringsmcrk, gedurende het jaar 1956 te bezigen, zal zijn bij de keuring van' maten, gewichten en meet werktuigen, de letter w in de kleine staande drukvorm dat dit jaar voor de herkeuring van maten, ge wichten en meetwerktuigen zitting zal worden gehouden in het ttweede lokaal van de Openbare School, ingang Kerkdreef, op Donderdag 8 Maart 1956, van 9—-12 en van 13—16.30 uur, voor hen wier naam begint met de letter A tot en met L op Vrijdag 9 Maart 1956, van 8.30—12 en van 13-15.30 uur, voor hen wier naam begint met de letter M tot en met Z. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht #it de maten, gewichten en meetwerktuigen schoon, droog en roestvrij moeten worden aan geboden om onderzocht te kunnen worden dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd moeten zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd. IJzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie e. dat de maten, gewichten en meetwerktuigen vóór 1 October 1956 gestempeld moeten zijn met de letter w en dht er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog ge legenheid bestaat maten, g-wichten en meetwerk tuigen te laten herkeuren aan het ijkkantoor te Middelburg, op de 2e Donderdag en de daarop volgende Vrijdag van elke maand dat de maten, gewichten en meetwerktuigen, die niet in winkels enz. mogen worden teruggebracht worden gestempeld met het afkeuringsmerk dat ten bate van 's rijks schatkist betaald moet worden voor het onderzoek van maten, gewichten en meetwerktuigen keurioon) en voor het jus teren van gewichten (justeerloon) ie. dat de milligramgewichten niet op de herkeurings zitting maar alleen aan het ijkkantoor herkeurd kunnen worden. (De gezegelde envelop, afge geven bij de vorige verificatie, moet met de ge wichten franco per post worden opgezonden, daar de gewichten anders aan de eisen, gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen. Een bedrag, over eenkomende met de som van 20 cent voor elk gewicht, moet op postrekening nr. 425038 van het ijkkantoor te Middelburg worden gestort.) Axel, 25 Februari 1956. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester. Maris. Van Oeveren. S Gedurende de maand Februari 1956. Huwelijks-aangiften. 13. Anthoni Wattel (van Mid- lelburg), 26 j. en Margaretha Boeije, 31 j. 14. Reinier irnelis Dieleman, 23 j. en janneke Cornelia Hame- ink. 22 j. Gehuwd. 16. Cornelis Francois Bolleman, 22 j. en Maria Leuntje Crince, 18 j. Geboren. 5. Abraham Willem, z. van Jaspert de 'eijter en Maria Dees. 11. Adriana Mechelina, d. van jeebus Cornelis Folmer en Janna Maria Faas. 18. Peter Alexander, z. van Marinus Pieter Gijsbrecht Wondergem en Mizzi Adriana Sas. 19. Willem Jan, van Jacobus Cornelis de Pooler en Janna Jansen. 13. Wilhelmina, d. van Johannes Adrianus Blom en Elizabeth Tolsma. 27. Robertus Anto'nius Margaretha, \an Jacques Theophiel Bours en Annie Maria de Rechter. 'i'Wi Overleden. 5. Neeltje Catharina Ramondt, 57 j., echtg. van Mattheus Willem Dieleman. 6. Christina Koeijer, 77 j., echtg. van Abraham de Feijter. 18. johannes Jacobus Luteijn, 83 j., wedn. van Suzanna van Houte. 27. Johannes Hendrik Dubois, 44 j., echtg. van Pieternella Anna Kroon. PARKE Prils 14.50 Nieuwe tnktvulllng (pas na 393.000 e woorden schrijven!) 4 gedistingeerde kleuren: rood, g roen. grijs en z wart .1 nktpatroon In blauw-zwart. blauw, groen en rood. NIEUW Eén Inkt- patroon schrijft 5 maal zo lang als gewone baïlpen- vulllngen. NIEUW Nylon hou der; blank-meta len dop wordt niet dof. NIEUW Keuze uit vier penpunten. EXTRA FIJN FUN MIDDEL BREED Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven. __Ruwe handen en Schrale huid.

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 3