L Uit het speurzieke leven van Sherlock Speurzin. UIT ONZE OMGEVING AXEL H|;fl powHHwaraa X-Ü o-i m mm. mm mm mm. mm mm mm 8 are» fus stoften en scheuten U het leven vergallen en U geen raad meer weet van de tergende pijn, brengt Kruschrfn Salts uitkomst SPORTNIEUWS KOEWACHT HET KANAALZONE - TOURNOOI. BEKENDMAKINGEN. Ja, daar was de bende „Nu, erg banqliet- achtig ziet zij er niet uitBehalve dan die dikkerd, met dat houtje. Bepaald lief is hij niet," stelde Sherry vast. „Ah, bevelen doet hij ook al Wat een schreeuwlelijk jzeker de aanvoerder van dat stelletje." Sherry had niet mis geraden het was de aanvoerder, bekend onder zijn kornuiten als Bennie Walrus. Grommend richtte hij het woord tot de vermomde Sherry „Mrgg Alie, terug jij naar het bos mrgg nieuwsgierige mensen jij gaan af schrikken, mrgg „Oké boss", mompelde Sherry en stapte de poort uit. Maar toen de laatste man in het kasteel verdwenen was, verscheen Sherry ook weer ten tonele en sloop stiekum de luidruchtige bende na. VERGADERING CHR. LANDARBEIDERS BOND. In het verenigingsgebouw der Gereformeerde Kerk in de Kerkdreef hield de afdeling Axel van ^oven genoemde in het C.N.V. georganiseerde Bond een ledenvergadering,welke onder leiding stond van de voorzitter, de heer Hollebek, die deze vergadering opende met gebed. Na een korte Schriftlezing gaf hij het woord aan het hoofdbestuurslid dé heer Van Dam. Deze wees in zijn propagandistische rede op de noodzaak voor de werkers in de landbouw zich te organiseren. Voor de christelijke arbeider is- de plaats in een christelijke organisatie. Hij constateerde een zeer grote vooruitgang in de positie van de landarbei der. Was het vroeger zó, dat de arbeider was over geleverd aan de willekeur van de werkgever en werd over zijn positie beslist zonder hem, thans is de orga nisatie algemeen erkend en zitten wij, over alle pro blemen welke met de stoffelijke belangen verband houden met de werkgevers aan de conferentietafle. Er is echter nog steeds een verschil in waardering tussen de industrie-arbeider en de agrarische werker. Wij voelen ons o.a. in de beloning nog altijd achter gesteld waneer wij een vergelijking maken met andere bedrijven. Daarom zou er volgens spr. wel plaats zijn voor een vrijere loonvorming. Evenwel waarschuwde hij, verder sprekend over het loonpeil, om van een vrijere loonpolitiek ook niet alle heil te verwachten. Enige voorzichtigheid zal bij het hanteren van een grotere vrijheid zeker geboden zijn. Na deze rede werden nog enige huishoudelijke zaken afgedaan en werden de bestuursleden, de heren D. van Doeselaar en C. Overdulve, herkozen. Daar het bestuurslid de heer W. Klaassen zich niet meer beschikbaar stelde, werd in zijn plaats de heer J. de Pooter tot bestuurslid benoemd. Zoals het geregeld gaat bij huishoudelijke vergade ringen kon het bezoek heel wat beter geweest zijn. De secretaris, de heer C. Overdulve sloot de ove rigens interessante en vlot verlopen vergadering met dankzegging. PROVINCIALE VOORJAARSSTIEREN- KEURINGEN. Vanweg_e de Provinciale Commissie ter bevorde ring van de Rundveefokkerij in Zeeland zijn de vorige week allerwege plaatselijke stierenkeuringen gehouden waarvan in verband met de weersomstandigheden de aanvoer hier en daar matig tot goed te noemen was. Op enkele plaatsen werd echter geen enkele stier ter keuring voorgeleid. Hier ter plaatse bedroeg de aanvoer 14 stuks, af gekeurd werden 4 stoks, toegelaten 2. Goedgekeurd werden: „Adri van den Berg", eig. A. van Arenthals „Karei van de Rondeputten eig. M. van Fraaijenhove -\,Jan van "de Buitenwegeig. J. de Putter „Jacobus", eig. L. de Regt„Witze en Witze s Jaap eig. Gebr. IJsebaert. Met 60 dagen verlengd „Hill 3", eig. P. B. van Hoeve „Frida's Paul" ,eig. C. Scheele. Te Zuiddorpe was de aanvoer 5 stuks, waarvan 3 werden afgekeurd. Goedgekeurd werden „Richtje's Rossinant", eig. R. de Munck „Wim", eig. C. de Munck. Te Koewacht bedroeg de aanvoer 2 stieren, die beide werden goedgekeurd, t.w. „Rudolf", eig. Gebr. de Bock „Wodan", eig. E. de Vliegér. Te Zaamslag was de aanvoer 14 stuks, waarvan 3 werden afgekeurd. Goedgekeurd werden „Dorus van Othene eig. J. H. Dieleman Harry van Wel- meenentheid", eig. J. A. Dees „Alida's Paul", eig. L. Dieleman „Klaar", eig. M. Dieleman „Eechweid van Sjoerdje '56" en Adema van Sjoerdje Sapita" eig. P. A. Dieleman Willy's Rooske's Adema" ,eig, L. Th. M. de Moor. Te Hoek was de aanvoer 3stuks, die allen werden afgekeurd. Te Overslag werden 6 stieren aangevoerd, waar van er 2 werden afgekeurd. Goedgekeurd werden „Lena's Piet", eig. K. van Bambost „Augusteig. wed. J. de Cock „Rika's Adema" en „Nelsons Sieb", eig. C. Hamelink. Te Philippine, Westdorpe en Sas van Gent werd overal 1 stier voorgeleid, welke werden Afgekeurd. Te Vogelwaarde was de aanvoer 23 stuks, waarvan 5 werden afgekeurd. Goedgekeurd werden „Sikkema van Alida' en „Elza's Robert",eig. J. Vereecken -u-"- „Frans eig. AJ. \V. Serrarens „Werpster Dirk", eig. Gebr, van Gassen; „Jo Sikkema", eig. B. Boe-, ding „Sikkema van Marie", eig. T. L. Baecke „Jan", eig. L. M. Vinke Weijhe's Veldmaneig. A. L. Stallaert„Carlo eig. P. de Nijs „Leon van Lena en Peter eig. A. J. de Nijs „Dorus", eig. W. van Dixhoorn„Nico van Lies", eig. D. v. d. Berge „Jan van de Mariahoeve II", eig. C. van Water schoot „Frits' en „Paul", eig. P. J, van Wesemael „Janneman eig. wed. J. Dielemanmet 60 dagen verlengd „Peter", eig. H. de Maat. SOLISTENCONCOURS TE KRUININGEN. Leden van het Hervormd Kerkkoor behaalden mooie resultaten. Zaterdag organiseerde de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt" in verband met haar 60-jarig bestaan een solistenconcours in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen. Zo'n concours voor amateurs is een unicum in Nederland, aldus Alex Schellevis die als jury optrad. De acoustiek van de zaal van het na de ramp nieuw gebouwde» Dorpshuis was prima. De vertegenwoordiging van het Hervormd Kerkkoor alhier behaalden in de 3e afdeling de volgende prijzen Mevr. Risseeuw, 90 pt„ le prijs met lof de heer J. Dieleman, 76 pt„ 2e prijs de heer C. Koster, 65 pt;, 3e prijs en de heer P. Verijzer, 67 pt., 3e prijs In de 3e afdeling kwartetten behaalde het kwartet bestaande uitmevr. Risseeuw. mevr. Smies, de heer J. Dieleman en de heer P. Verijzer met 92 pt. een le prijs met lof der jury en een medaille. Naast deze vertegenwoordigers(sters) van het Her vormd Kerkkoor komt zeker ook een woord van hulde toe aan de actieve directeur van dit koor, de heer J. Smies, die zich bij het instuderen ten volle heeft gegeven. PREDIKBEURTEN. Donderdag 8 Maart (Biddag). Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauwen Geref. Kerk. 10 uur Ds. Krijtenburg, van Zaam slag, 2.3Ö uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat) 10 uur Ds. J. H, de Boer, van Middelburg, 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 3 uur Ds. L. Rijksen, van Middelburg. VERBINDING ANTWERPEN-HULST. Ministers spraken over verbetering. Volgens de Nieuwe Rotterdamse Courant heeft minister Algera met zijn Belgische collega Van Auden- hove in Antwerpen o:m. gesproken over de landver binding met Zeeuwsch-Vlaanderen, in het bijzonder de verbinding AntwerpenHulst. Vóór de oorlog is n.l. een begin gemaakt met de aanleg van een directe wegverbinding van Antwerpen naar de Belgische zeekust. Op het programma van het huidige wegenfonds staat echter een weg Ant werpenGent, die daar aansluit op de nieuwe auto weg naar de kust en naar Rijssel. Daardoor is er wenig kans op dat de beraamde verbinding de eerste tijd wordt uitgevoerd. Van deze verbinding is echter het aardwerk vol tooid tussen Antwerpen en de kruising met de weg Sint NiklaasKieldrecht. De bewindslieden hebben nu besproken en ook ter plaatse met hun medewerkers najjegaaé of* Üe f'oór dè oö'flbg Teeds ten dele uitge voerde werken kunnen worden voltooid, hetgeen van belang Zfcu zijn voor de wegverbinding Oost Zeeuwsch- VlaandèrenAntwerpenNoord-Brabant. varieert van 7 tot 18 meter. De bouw van de machine hal zal medio Juni volledig afgewerkt moeten zijn, aangezien dan de machines zullen komenien geplaatst worden. Half Augustus zal de gehele fabriek kant en klaar moet enzijn, wan dan wil men de fabriek in bedrijf stellen. De bou wvan dit bedrijf, voor het ver vaardigen van platen uit de vlaslemen betekent voor de Oost Zeeuwsch-Vlaamse vlassers een buitenge woon grote vooruitgang. Op deze manier zullen de Jemen, welke momenteel als afvalproduct, een grote ellende voor de vlasserij betekenen, aanzienlijk gaan opbrengen. De fabriek wordt gebouwd in de Prins Hendrikstraat langs de provinciale weg tussen Koe wacht en St. Jansteen en staat op deze plaats midden in de Oost Zeeuwsch-Vlaamse vlasindustrie. De platen welke deze fabriek gaat vervaardigen worden voor velerlei doeleinden gebruikt o.a. voor lambrizering, plafonds, dakbeschot en het vervaar digen van meubels en deuren. Het is reeds zover dat deze N.V. n haar bedrijf in België sinds 1950 complete tropenwoningen bouwt. De afname van de lemen bij de vlassers zal dusdanig worden geregeld, dat de werk zaamheden tot een minimum worden beperkt en het transport zal zeer goedkoop zijn. Deze fabriek is tot stand gekomen door samenwerking van het gemeente bestuur van Koewacht met de vlassers. Ook het E.T.I. voor Zeeland heeft adviezen verleend. (Stem.) AGENDA! 0-1 0-1 Vi-Yi 1-0 voor het LEZINGEN IN TORENLOKAAL DER NED. HERV. KERK. 7 MaartBejaardensociëteit in torenlokaal. De heer J. R. de Jonge, archivaris, spreekt over oud-Axel en de heer de Feijter vertoont plaatjes over oud-Axel. 29 Maart spreekt de heer Heijmans over „Picasso". 26 April spreekt de heer Schultink over „Kandinsky en anderen". '4 De kleine, dagelijkse dosis Kruschen maakt korte metten met -Uw rheumatiek. Zes minerale zouten, wetenschappelijk samengesteld, spannen in Kruschen samen om Uw bloedzuiverende organen krachtig te stimuleren. Met verjongde energie doen die dan hun heilzaam, bloedzuiverend werk. Onzuiverheden kurt- nen zich niet opnieuw ophopen en vastzetten in de gewrichten. Zo wordt U binnen korte tijd bevrijd van de pijnen die Uw humeur vergallen en Uw gestel slopen. Ing. Med. LEMENPLATENFABRIEK IN AUGUSTUS BEDRIJFSKLAAR. Men is te Koewacht thans zover gevorderd dat de bouw van de lemenplatenfabrek van de N.V. Linex Nederland voor de deur staat. Zodra de winterperiode achter de rug is zal met man en macht worden begonnen aan de bouw van deze moderne en prachtige fabriek. De uitvoering van dit werk zal geschieden door aannemersbedrijf Gebr. van der Poel te Terneuzen. De fabriek heeft een oppervlakte van 4000 m-. Het gebouw is als volgt onderverdeeld 4 silo's voor het bergen van lemen en een ruimte voor het zuiveren van deze lemen. Een machinehal waar de platen worden geperst en verder een stapelplaats voor berging van de afgewerkte platen. De hoogte van dit bouwwerk Voetbal. AXEL-CORN BOYS 2—1. Na vele weken konden de Axelse voetballiefhebbers eindelijk hun plopcj weer, aan het \yerk zien op het terrein bij de watertoren. Óm. onbegrijpelijke redenen was het buitengewoon goed bespeelbare terrein voor de competitiewedstrijd tegen R.A.C. afgekeurd. In de plaats hiervan was een vriendschappelijke ontmoeting ingelast tegen Corn Boys uit Sas van Gent. Het was reeds 3 uur geweest toen scheidsrechter Pleunis voor de aftrap blies. Een matig partijtje voet- 8. bal ontwikkelde zich, waarbij de 3e klassers uit Sas 9. van Gent wel het beste van het spel hadden. Wellicht 10. was de lange rust de Axelse ploeg waf in de benen gaan zitten, want over de gehele linie was het spel tem ts' traag en te onproductief. Verder dan enkele gemiste kansen aan beide zijden en een vliegende kogel van Deij tegen de lat kwam het in de eerste helft niet en met dubbel blanke stand werd gedraaid. Na de thee was Axel er beter in en kwam nu her haaldelijk met gevaarlijke aanvallen voor het Sasse doel, doch door schotloosheid en talmen werden tal rijke scoringskansen in de kiem gesmoord. Na vijf minuten benutte Stokman een afgemeten voorzet van de naar buiten gezwenkte Jansen en met een fraaie kopbal opende hij de score (1—0). Na een half uur zwoegen wist H. Dieleman eindelijk de stand tot 2—0 op te voeren, doch daarmee hadden onze stad genoten al hun kruit verschoten. Een paar minuten voor tijd werd een doelpunt van H. Dieleman wegens buitenspel afgekeurd en één minuut voor het einde wist Corn Boys op verdiende wijze de eer te redden. Hiermede kwam het einde van een slappe vertoning, die alleen het voordeel had, dat dit eindelijk weer eens een degelijke training betekende voor de nog res terende zware competitie-wedstrijden. Het is te hopen dat de oranje-witten dan beter en productiever spel op de groene mat zullen kunnen leggen. Schaken. In het kader van het Kanaalzöne-tournooi werden de volgende wedstrijden gespeeld te Gent: Jean Jaurès A Ruy Lopez A 1. W. Matin Decleir 2. Schatteman van Mol 3. A. Quintijn Petit 4. P. Quintijn Rigaux 5. de Sutter Vermeire 6. Th. Thijs R. Muikers Aldus een onverwachte 2—4 nederlaag kanshebbende Jean Jaurès. In het B-tournooi behaalde Jean Jaurès B en krappe overwinning op Ruy Lopez B met 2J^—1J^. De ge detailleerde uitslag was als volgt Jean Jaurès B Ruy Lopez B 1. Van Loocke Beelaert Vl—Vl 2. A. Thijs Swerts 1—0 3. Duijtschaever Van Lippeloy 0 1 4. H. Maes n.o. 1 0 Te Axel speelde Landau B tegen 't Witte Paard van Sas van Gent waarvan de gedetailleerde uitslag als volgt was Landau B 't Witte Paard 1. J. H. Peeters J. 'tGilde 0—1 2. D. Jansen W. Cardon 0 1 3. J. den Hamer W. Garskamp 1—0 4. J. Lensen A. M. Steenbergen 1—0 Een prachtge prestatie van de nieuwe club uit Sas van Gent, die door dit gelijk spel blijkt geeft de huid zo duur mogelijk te zullen verkopen in dit tournooi. In een thuiswedstrijd leden de Sassenaars evenwel een gevoelige nederlaag (40) tegen Terneuzen B. 't Witte Paard Terneuzen B 1. W. Cardon H. v. d. Veere 0 1 2. W. Garskamp J. C. van Campen 0 1 3. A. Bockstael J. Frangqis 0 1 4. A. Hofman L. J. Simpelaar 0 1 LANDAU I—BRESKENS I Landau kampioen maar niet gepromoveerd. In de 2e klasse C van de Zeeuwse schaakcompetitie is thans de beslissing gevallen. Landau I, kampioen van de 2e klasse C I speelde te Sluiskil een beslissings wedstrijd tegen Breskens I, kampioen der 2e klasse C II. De schakers uit het Westen lieten er geen twijfel aan bestaan dat zij de sterksten waren en zij brachten onze stadgenoten een zware nederlaag toe. Breskens kan nu als kampioen van de 2e klasse C promotie wedstrijden spelen voor een plaats in de le klasse. De gedetailleerde uitslag is als volgt Landau Breskens C. de Putter J. I. Stuy 1 0 J. v. d. Hagen A. J. Scheele 0 1 R. H. de Ridder Joh. de Smet 0 1 C. A. van Beest Iz. Verduijn 1 0 J. Haak L. de Vlieger Yi—Vi M. Jansen A. J. Punt 0 1 J. Peeters F. Gittenberger 0 1 W. van Doeselaar F. Goethals 0 1 C: van Wijck J. v. d. Sande 0—1 A. Verstraeten H. Bruitsman 0 1 *'t' JACHTWET. Aanvragen van jachtakten. Het hoofd van plaatselijke politie te Axel maakt be kend, dat formulieren voor het aanvragen van jacht akten voor het jachtseizoen 1956-1957 gratis verkrijg baar zijn ter gemeentesecretarie op alle werkdagen tussen 9 en 12 uur. Axel, 29 Februari 1956. Het hoofd van plaatselijke politie, VAN OEVEREN. 11.0'f .-!t.

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 2