wn Uit hat speurzieke leven van Sherlock Speurzin. UIT ONZE OMGEVING AXEL verkeerscompetitie k.n.m.v. Binnenbrand van schrijnend maagzuur Onmiddellijk te doven! Met Rennies. SPORTNIEUWS 'A-H K4 o Vi~i DE NIEUWE LONEN IN DE LANDBOUW. De Gewestelijke Raad voor Zeeland vai het Landbouwschap deelt hierbij mede, dal tussen de betrokken partijen overeenstem ming is bereikt over een tussentijdse verbo ging van de uur- en weeklonen in de land bouw, op basis van het door de Hoofdaf deling Sociale Zaken gegeven advies, het welk dezerd agen door het College van Rijks bemiddelaars is goedgekeurd. Met ingang van Maandag 13 Februari a.t gelden de volgende lonen, waarbij zij opge merkt, dat hierin, naast het werknemersdeel van de pensioenpremie, ook de compensatie toeslag ingevolge de Werkloosheidswet (de w. en W.-premie) is verwerkt. a. v oor paardenknechts, veeverzorgers tractorchauffeurs. gende uurloon. b. Vaste vakarbeiders.. c. Losse arbeiders. d. Vrouwelijke arbeiders. Rijksbemiddelaars, voor de aan te brengen wijzigingen in de bestaande Collectieve Ar beidsovereenkomst, lopende tot 1 Me; 1956 zal worden aangevraagd. Het overleg inzake een eventuele ver hoging van de accoordtarieven en de lonen in de tuinbouw zal worden voortgezet. ,<s A Bij zijn kampeerplaats aangekomen sprong ,;Die is ook vlug terug", dacht de ver- Sherry snel in zijn auto, snuffelde even tussen baasde Alewijn. dozen eri pakken, greep een grote leren kof- Snel kwam Sherry nu in actie hij opende fer- en rende met een juichkreet weg, weer de kist, zette Alew'ijn overeind en begon naar het kasteelv zich met de handigheid van een groot toneel speler te grimeren en te vermommen. kwam er een masker uit de koffer, wat fleé- Moest je die -arme Alewijn nu zien Zijn sen en potjes. Nog wat smeren en wrijven ogen puilden bijna uit zijn hoofd. Voor zijnen daar bevonden zich twee Alewijn's in de ogen veranderde Sherry langzaam maar kamer, zeker van uiterlijk. Eerst zijn kleren, toen vaardig In sets DENK AAN DE VOGELS! Nu de strenge winter nog steeds onverminderd voortduurt en ons land Donderdag zelfs een van de meest koude delen van Europa was, wardt het voor de vogels steeds moeilijker om voedsel te vinden. De Rijkspolitie alhier heeft dan ook reeds vorige week het sympathieke plan opgevat om de vogels in onze gemeente te voederen, dit met steun van de burgerij die verzocht wordt hiervoor oud brood en andere eténsresten ter beschikking te stellen. Wij vermoeden dat velen nog niet bekend zullen zijn met dit initiatief en willen dit daarom hier nog graag eens onder Uw aandacht brengen. Geeft Uw voor de vogels geschikt voedsel mee aan de kinderen die naar school gaan, of geef het zelf even af op de Rijkspolitiekazerne. Onze politiemannen kunnen dan deze .van dierenliefde getuigende taak voortzetten en de talloze vogels die dreigen om te komen van honger en kou redden. Hebt U grote hoeveelheden voedsel voor de vogels dan ós. een telefoontje aan de Rijkspolitie no. 444 .voldoende en het voer wordt even bij U opgehaald. Hebt. U helemaal geen voedselresten en wilt U toch dit sympathieke streven steunen, geeft U dan een geldelijke bijdrage. Ook deze wordt besteed voor de aankoop van voedsel voor onze gevederde vriendjes. OPENING BEJAARDENSOCIETEIT. Eenf „soos" voor de Axelse oudjes. Na rijpelijk overleg besloten de ongeveer twintig 'napr de jaarvergadering van de afdeling Axel van de Bond van Ouden van Dagen opgekomen leden Woens dagnamiddag om deze vergadering tot nog nader te bepalen datum in Maart op te schorten. Maar een resultaat heeft deze bijeenkomst dan toch 'gehad al was het dan nog niet in direct tastbare vorm. Op deze bijeenkomst was ook aanwezig de vicaris van de Ned. Herv. Kerk alhier, de heer S .den Blaau- weh, die een verheugende mededeling kon doen. Zoals bekend toch heeft het ^actieve bestuur van deze afdeling reeds meermalen getracht door adressen aan de gemeenteraad, enz. te voorzien aan de ernstig gèvoelde behoefte voor een lokaal waar de oudjes op gezette tijden zich zouden kunnen verpozen. Tot dusverre hadden deze verzoeken geen succes, om- réden'dat men geen tot dit doel dienstig lokaal kon vinden. Thans heeft de vicaris der Herv. Gemeente een verheugend geslaagd initiatief ondernomen en zal naar hij mededeelde op Woensdag 22 Februari a.s. door burgemeester van Oeveren in het Torenlokaal der fted. erv. Kerk dat voortaan wekelijks voor dit dóel beschikbaar Zal worden gesteld de opening plaats vinden Van de Sociëteit voor Ouden van Dagen. Spr. deed hiervan mededeling waaraan hij nog toe voegde dat dit initiatief kon slagen dank zij de mede werking van de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente. Men heeft zich ook gewend tot andere kerkelijke in- ctantle's tér plaatse in de hoop dat ook deze aan dit doel daadwerkelijke steun zullen verlenen. Natuurlijk zal het op de allerhoogste prijs worden gesteld dat vanwege de ingezetenen in verschillende vorm medewerking wordt verleend. Dit kan o.a. ge schieden door het beschikbaar stellen van gezelschaps spelen, etc. Dit zal natuurlqk de gezelligheid onder de oudjes in belangrijke mate verhogen. .toet torenlokaal zal iedere Woensdagmiddag van 2 uur tot half 5 voor de ouden van dagen geopend zijn en is toegankelijk voor allen die 65 jaar en ouder zijn. En dan zijn ook de vrouwtjes van deze leeftijd natuurlijk van harte welkom. Ook bij de opening op 22 dezer. Zodat wij' hier mógen spreken van een hoogst lof waardig initiatief. Dank zij de Spontane medewerking van het plaat selijk verkeers-comité heeft men onder auspiciën van bovenstaande Landelijke Vereniging j.l. Woensdag avond alhier het initiatief genomen tot het daarstellen van verkeer's-examens, waaraan door een 14-tal ge gadigden werd deelgenomen. Deze examens vormen .niéts meer of minder dan een onderdeel van de club- prövincia'Ie en Landelijke Kampioenschappen die deze vereniging heeft uitgeschreven en die uiteraard in de kringen van motorrijders en andere dagelijkse wegge bruikers de nodige belangstelling trekken. Dit examen heeft plaitfc géhad in „De Stadsherberg" en werd gekenmerkt dfttó een levendige en hoogst verblijdende animo onderi de deelnemers die een mini mum van 2 uur tijds' was toegemeten om de 73 ge stelde vragen te beantwoorden. Deze vele tientallen Vt9ijen behandelden een groot deel van de veelomvattende materie van de verkeers- veiligheidvoorschriften en* AI wat daaraan vast zit. Op zichzelf zouden zijner bespreking en nadere toelichting wel een lijvige^jtjrpchure kunnen vormen en in elk geval stof kuhèen,- leveren voor meerdere artikels. De 73 vragen waren ppg onderverdeeld in een drietal rubrieken gerangschikt, waarvan rubriek* A 23 vragen bevatte waarcgUdrje tot vijf verschillende antwoorden mogelijk wactnto'alzo tamelijk problema tische verkeerssituatie's betreffende. Rubriek B bevat 36 vtcifJeiV die allé? met ja of nee konden worden-beantwoord, terwijl rubriek C nog 14 getekende verkeerssituatie s bevatte. Ook deze konden bij de betreffende situatie's met een ja of neen worden beantwoord. Speciale formulieren werden hiertoe uitgereikt, waar op de deelnemers hun antwoorden op eenvoudige en zeer overzichtelijke wijze konden invullen. Maar zeer veel vragen vergden heel wat „gepieker" en ge dachten-concentratie. Na afloop van dit examen :werd door de comman dant der plaatselijke Rijkspolitie de opperwachtmeester L. A. Fluit nog een beschouwing gegeven over de verkeersbepalingen en de aankleve van dien. Bevrijd U van dat hinderlijke, brandende gevoel op Uw maag. Neem Rennies. Rennies helpen iedereen altijd dadelijkLaat U het genot van een smakelijke, pittige maaltijd niét bij vborba'at~-be derven door angst. Met Rennies is de narigheid van „verkeerd vallen" uitgestoten. Als Uw maag'j(/on veilig" seint, vlug één of twee Rennies en wég,'Zuur- brand, wég pijn. Simpel om in te nemen ta pog smakelijk ook -iiau .ipiq sb In9- Med. ffj',„ K KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING, Vrijdagvoormiddag vonct, jn dg vergadering van Burgemeester en Wethouders! dtapfficiële huldiging plaats van de heer J. A. de Smtdt, van wiens 40-jarig ambtsjubileum reeds vorige giveek in! ons blad gewag werd gemaakt. 6q nEV Daarbij werd de heer de Smidt toegesproken door burgemeester van Oeveren, waarbij deze hem hulde bracht voor de langdurige werkz&femheid en de grote toewijding waarmede hij de Axelaars onder alle op zichten is tegemoet getreden als het ging om hun persoonlijke belangen en hij gevoelde dat het op de weg der gemeente lag in deze van 'advies te dienen of hulp te bieden. Ook de gemeente-secretaris, de heer Maris, die voor deze gelegenheid speciaal naar de vergadering van B. en W. was gekomen, aangezien hij nog niet vol ledig hersteld is, onderlijnde nader de woorden van de burgemeester en wees op de jarenlange samenwer king die hij met e jubilaris op de alleraangenaamste wijze heeft mogen hebben. t De burgemeester reikte aan de heer de Smidt de ere-medaille uit verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau (in zilver) en overhandigde de jubilaris een envelope met inhoud. De heer de Smidt dankte" lichtelijk bewogen voor de hem gebrachté"hulde en Inzonderheid voor de hem verleende Koninklijke onderscheiding en het hem door de burgemeester uitgereikte huldeblijk. CAUSERIE VAN DE K.A.V. In ht Gezellenhuis werd Donderdagavond 'door de K.A.V. een causerie georganiseerd welke gegeven werd door de Peulvruchten-Studie-Combinatie uit Wageningen. Nadat mevrouw Maas-Lippens de genodigden» had welkom geheten werd een inleiding gegeven over de soorten en kwaliteitsverschillen van peulvruchten en hiermee aansluitend werd ook een causerie gegeven over de voedingswaarde en de bereidingswijze er van. Verder werd- de zeer mooie kleurenfilm „Peulvruch ten van producent tot consument" vertoond. De K.A.V. heeft hiermede weer bewezen dat ze haar leden mooie en leerzame avonden weet te bieden. GEVONDEN VOORWERPEN. Een autostep, Singelweg 17. PREDIKBEURTEN. Zondag 19 Februari 1956. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Canti. O. J. Dalma, van Zaamslag. Geref. Kerk. (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Ds. Jan Scharpstraat). 7 uur Ds. H. van Leeuwen, van Arnhem. VASTENAVOND - PRET. Voor zover wij ons kunnen herinneren is er voor de laatste wereldoorlog wel eens een vastenavond-bal ge organiseerd hier ter plaatse, doch sinds die tijd was men, omdat het hier nu eenmaal ontbrak, verplicht om dit vertier elders te zoeken. Totdat deze week op Vastenavond deze pret ook hier ingang vond. Op een tweetal plaatsen in onze gemeente, n.l. in het Gezellenhuis 'en in „De Stads herberg" was Dinsdagavond een gecostumeerd en ge maskerd vastenavond-bal georganiseerd, waarop het allergezelligst is toegegaan. De liefhebers hadden zich dan ook kosten noch moeite gespaard om zo potsierlijk mogelijk voor de dag te komen op dit feest waar de zotternij nu eenmaal hoogtij viert. Zo kon men er sultans, maharadjah's, Oosterse sprookjesprinsessen. cowboy's, Indianen, Marokkaanse, berbers en nog meer clowneske figuren aantreffen, die vanzelfsprekend veel bijdroegen tot het scheppen van de juiste carnavals- sfeer. De stemming kwam er dan ook hoe langer hoe beter in en ongetwijfeld kwam het sluitingsuur voor de talrijke dansliefhebers nog veel te vroeg. Schaatsen. IJSWEDSTRIJDEN. „Kleine Kreek" was één krioelende mensenzee. Onder buitengewoon grote belangstelling vonden voor het eerst sedert ongeveer vijftien jaar op de prachtige ijsvlakte van de „Kleine Kreek" weer wed strijden plaats op de gladde ijzers. De schooljeugd had „ijs-vrij" gekregen en reeds in de middaguren van Dinsdag j.l. werd met de diverse wedstijdnummers begonnen. De uitslagen van de diverse categoriën waren als volgt Jongens tot 10 jaar; 1. K. van Gelderen; 2. C. Walraven 3. C. Fraanje 4. J. de Putter5. F. Verstraten. Jongens van 10—12 jaar s 1. P. v. d. Hout 2. W. van Goethem 3. W. de Waal 4. F. Dekker 5. J. Scheele6. A. Dieleman. Jongens van 12—14 jaar: 1. L. Dielemgn 2. P. Ruljtenburg 3. A. de Putter 4. J. de Doelder 5. E. Oostdijk 6. P. Geensen. Meisjes tot 10 jaar 1. Marleida Celie 2. An Ho well 3. Dientje Kayser. Meisjes van 10—12 jaar: 1. Ineke de Putter; 2. Jopie Dieleman 3. Rietje Roose. Meisjes van 12—14 jaar: 1. Le. Slabbekoorn 2. Te Wieland 3. Jopie Wieland. 500 meter heren: 1. J. Flikkenschildt, Axel; 2. R. Kindt, Hulst 3. P. Haak, Axel 4. C. Hamelink, Overslag. 1500 meter heren: 1. A. v. d. Hooft, Sluiskil; 2. Rien Verhelst, Axel 3. C. Hamelink, Overslag 4. R. Kindt, Hulst. Schoonrijden voor paren: 1. de heer Haak en mej. van Driel2. de heer Dees en mej. de Jonge 3. de heer en mevr. de Feijter 4. de heer de Jonge en mevr. Lippens. Door de fa. A. Lenos Zn. en hét Aannemers bedrijf Sanderse te Axel waren belangrijke bijdragen als extra premies geschonken. De organisatie van deze buitengewoon geslaagde wedstrijden was in handen van de IJsclub Axel. Ook in de avonduren vermaakten honderden zich op de verlichte banen. Op het ijs bevonden zich een „koek en zoopie", waar velen zich aan een Warme dronk laafden. Ook de friteskramen langs de oevers van de kreek deden goede zaken. De gezellige drukte op het ijs trok ook vele belangstellenden van buiten onze gemeente. In de middaguren bewogen zich enige duizenden schaatsliefhebbers en belangstellenden op en om de Kleine Kreek, maar vooral in de avonduren was d( aanblik van de wriemelende massa op de verlichtt banen waarlijk fantastisch. Schaken KANAALZONE - TOURNOOI. Dinsdagavond 14 Februari j.l. vond in het dii lokaal van de Verenigde Schaakvrienden te Slufcki de eerste ontmoeting plaats in het kader van Kanaalzöne-tournooi. Zowel in het A- als in het E tournooi konden de gasten uit Terneuzen hun.eerste overwinning boeken. Terneuzen A versloeg V.S.V jj met 4J^ \\/2 en het viertal van Terneuzen B wot met 2l/iJJ/2 van V..S.V. B. De gedetailleerde r slag was als volgt V.S.V. A Terneuzen A H. Dierick A-. J. de Coninck G. Wullems P. Mulder W. H. Hardeman A. Stadhouders G. Schoof Ir. Buijsert E. Tacq J. J. Kaan A. v. d. Perel J. A. v. d. Ree V.S.V. B Terneuzen B G. Tacq J. H. v. d. Veere J. de Kraker J. van Es A. J. Dorleijn L. J. JSimpelaar- F. v. d. Hooft G. van Campen 0- 0- 0~ Leeftijd 13 t.e.m. 29 Febr. 1 Maart—30 April 17 jaar 34,42 per week 38,25 per week 18 jaar 39,25 per week 43,62 per week 19 jaar 45,29 per week 50,33 per week 20 jaar ƒ50,12 per week 55,69 per week 21 jaar ƒ54,34 per week 60,39 ,per week 22 jaar ƒ57,36 per week ƒ63,75 per week 23 j. en ouder ƒ60,38 per week ƒ67,10 per week Voor de overige arbeiders geldt het vol Leeftijd 17 jaar 18 jaar 19 jaar 20 jaar 21 Jaar 22 jaar 23 j. en ouder 13 t.e.m. 29 Febr. 66 cent 75H cent x 87 cent 96J/J cent 104^2 cent 1,10 cent 116 cent Leeftijd 17 jaar 18 jaar 19 jaar 20 jaar 21 jaar 22 jaar 23 j. en ouder Vakarbeiders 63H cent 72 cent 83J/£ cent 92 cent 100 cent 105^2 cent 111 cent 1 Maart—30 April 65 cent 74 cent 85H cent 94 cent 102J^ cent 1083^2 cent 114 cent Ongeschoolden 57 cent 66 76 83 91 95 101 cent cent cent cent cent cent Leeftijd Vakarbeiders Ongeschoolden 17 jaar 55Jcent 49 cent 18 jaar 66cent 59 cent 19 j. en ouder 77J/£ cent 68 cent De goedkeuring van het Cöluege van \j

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 2