VOETBAL - OVERZICHT Uit het speurzieke leven van Sherlock Speurzin. UIT ONZE OMGEVING AXEL HENGSTENKEURING VAN DE KON. VER. „HET NEDERLANDSE TREKPAARD". SLUISKIL SCHEEPVAART TOEGENOMEN. HOEK REVUE-AVOND H.S.V. Wapen U tegen die hinderlijke maagzuur-brand. Met Rennies De volgende morgen Getoeter en lawaai Sherry schrok er wakker van. „Wat zullen we nu weer hebben. Vlug mijn das en mijn hoed en mijn -tandenborstel Mijn toilet is nog al vlug klaar en nu ik weer het heertje ben, zal ik maar weer eens gaan kijken wat er aan de hand is." Uit de kasteelpoort kwam een rumoerig ge luid, de poort ging open en toen een paar grote stofwolken eneen flinke expeditiewagen stoof naar buiten „Wat is dat nou riep de verwonderde Sherry uit „Een persauto As-je-me-nou Dat is natuurlijk de een of andere geheime persconferentie „Ik zie het al in de kranten staan Sherlock Speurzin bezoekt de Atoompersconferentie. Natuurlijk, dat is het een geheim labora torium voor atoom- en radar-uitvindingen, Misschien voor "kunstmanen". Enfin, de deuren staan nu open Geen mens te zien. En Sherry wipte het kasteel binnen. Hoewel de weesomstandigheden Woensdag verre van iedeaal waren bestond er voor de jaarlijkse premie- hengstenkeuring onder de auspiciën van bovenge noemde vereniging enorme belangstelling van heinde en verre. Naar schatting enige honderden luxe- en vele vrachtauto's stonden vanaf de Kinderdijk tot het meest oostelijke punt van het V.V.Z.F.-terrein veelal ter weerszijden van de toegangsweg geparkeerd. Uit fok kerskringen waren de meeste provincie's van ons land vertegenwoordigd. De vrijwel gedurig neersijpelende regen maakte het verblijf op dit sportterrein niet aan lokkelijk, doch zoals het altijd gaat met deze evene menten, het schrikte geen van de paardenliefhebbers of fokkers af en geen hunner verliet dan ook voor- tijdg het terrein. Daarbij kwam dat de grote conversatiezaal van de Jeugdherberg wee ten dienste van deze keuring was gesteld en regelingscommissie en jury vrijelijk de be schikking hadden over andere lokaliteiten. Dit, mitsgaders de terrein-accomodatie en de boxen indeling van de tribune maken Axel altijd tot de best geoutilleerde keuringsplaats in onze provincie, waar over men in fokkerskringen onverdeeld de hoogste lof zwaait. Hieronder volgen de resultaten van de door de jury verrichte keuringen Goedgekeurd werden Kilo van Hoek, eig. W. J. Dieleman te Sluiskil Nico II van Melo, eig. E. Verstraaten te Graauw Elegant van 't Hoogland, eig. Al. Serrarens te Osse- nisseHonved van Bommanshof, eig. Jos. F. de Waal te HulstNico van Eijk, eig. Al. Serrarens te Ossenisse en Jac. de Putter Pz. te Axel Joubert van Zeedijk, eig. Abr. Haak Cz. te Zaamslag Nico van Krukkemshof, eig. M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden te Axel, Abr. Haak Cz. te Zaamslag en J. Koster te Boschkapelle Egbert van Addy, eig. Jac. de Putter Pz. te Axel en Osw. Kerckhaert te Westdorpe Nico van Bouwlust, eig. A. Haak te Zaamslag en A. v. cf. Eijk te BenthuizenCertain van Nico, eig. C. A. Dekker te AxelLeonard van Brillant, eig. H. de Maat te Stoppeldijk Nico van Neerbroek, eig. J. Bonte, KoewachtWinston van Nieuw-Vogelschor, eig. R. Cornelissens te Terhole Luc van Alstein, eig. R. Cornelissens te Terhole Vainqueur van Evers- dam, eig. J. W. Scheele te AxelCertain van Hersa, eig. A. Mangnus te Boschkapelle Nico van Evers- dam, eig. C. A. Dekker te Axel Jan van Watergang, eig. J. W. Scheele te Axel. Goedgekeurd in het keurstamboek werden Leon van Alstein, eig. P. J. Boënne te Graauw Herseur van Eversdam, eig. J. W. Scheele te Axel Moustic van Potjes, eig. R. A. C. Hendriks te Hulst Arnold van Graauw, eig. R. Cornelissens te Terhole. GESLAAGD. Deze week slaagde te 's-Hertogenbosch voor het diploma Vakbekwaamheid in de Tabaksbranche, uit gaande van de NiI.V.A., onze stadgenoot, de heer J. C. de Bruyn. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde deze week voor het examen scheikundig ingenieur, de heer P. D. Marijs. LEZING OVER DIEPVRIESBOXEN VOOR DE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN. De Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Axel, hield deze week in „Het Centrum" alhier een bijeen komst, waar als spreekster optrad, Mevrouw van Cruijningen uit Oostburg, die sprak over het hebben van een eigen diepvriesbewaarplaats voor huishoude lijke doeleinden. De presidente van de afdeling Axel, mevrouw Maris cjpende de vergadering door allen welkom te heten, waaronder enkele bestuursleden van andere vrouwen bonden uit Axel, die mede op deze bijeenkomst tegen woordig waren. Daarna gaf zij het woord aan mevrouw van Cruij ningen, die de aanwezige dames de vele voordelen van deze diepvrieskosten of -boxen, want zo kan men ze noemen, op een zeer interessante wijze trachtte uit te leggen. Zij vertelde uit eigen ervaring op dit ge bied, daar ze in Oostburg al enkele van deze boxen in combinatie in gebruik hebben. In West Zeeuwsch- Vlaanderen wordt nu volgende week de achtste diep vries-installatie geqpend. Dit is dus wel een bewijs volgens spreekster ,dat ze ten zeerste voldoen. Voor de slacht, voor groente en fruit, dus geen geweck of inmaak meer, maar men huurt zo'n box en brengt er alles in om te bevriezen en men kan er de hoeveelheden uithalen, die men voor het gebruik meent nodig te hebben. De spreekster had enkele bevroren producten meegebracht, zoals vlees, hoofd kaas, spinazie, tomaten en soepgroente, alles keurig in cellophaan-papier verpakt. Het zag er dan ook heerlijk en fris uit Zij vertelde ook, dat men verstandig deed, met maar juist genoeg voor één maaltijd in een pakje te doen. Voor vlees en spek kon men grotere stukken nemen, b.v. voor een week tegelijk. De huur van zo'n box kwam op ongeveer 55.— iper jaar. Deze boxen hebben een inhoud van 130 tot 200 Iter, dus er gaat heel wat in. Er werd gelegenheid gegeven tot vragen stellen, waar enkele dames gebruik van maakten en mevrouw van Cruijningen nodigde de dames uit eens een kijkje te komen nemen in Oostburg. Na het draaien van een filmpje, waarop verschil lende bewerkingen van de te bevriezen producten te zien waren, werd gepauzeerd en thee geserveerd. Daarna volgden nog enkele mededelingen en be sprekingen en bracht mej. van Fraaijenhove verslag uit van de vergadering te Goes. Twee andere leden brachten in samenspraak verslag uit van de jubileum viering in Den Haag. Het was een goed geslaagde en mooie middag en de aanwezige dames zullen vast wel van de lezing van mevrouw van Cruijningen genoten hebben. PREDIKBEURTEN. Zondag 22 Januari 1956. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk. (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. REVANCHE-WEDSTRIJD KOEWACHT OVERSLAG. De vissersverenigingen van Koewacht en Overslag zijn aan de slag geweest voor een prijskaarting. Deze werd gehouden als revanchewedstrijd daar Koewacht de afgelopen zomer tweemaal door de club van Over slag werd geklopt met het lijnvissen. Daar het nu te koud is om te vissen schaarde men zich rond de kaarttafels in het jagers- en vissershuis van de heer Smollenaar. Van elke club nam 22 man deel zodat met 44 man werd gestart. Ook nu konden de Koe- wachtse vissers het weer niet tegen Overslag bol werken. De eerste prijzen werden weer behaald door „De Palingvrienden'' van Overslag. De scheepvaart te Sluiskil en in de haven van de Axelse Sassing vertoonde over het jaar 1955 een belangrijke toename. In 1954 deden in totaal 2829 binnenschepen met een totale tonnage van 1.376.739 brt. deze twee havens aan. In 1955 werden niet minder dan 3065 schepen gelost of geladen. De totale tonnage was in het afgelopen jaar 1.557.385. Een vermeerde ring derhalve van 236 schqpen en 180.646 ton. Voor de Hoekse Sportvereniging werd in de ge meentelijke Gehoorzaal een revue-avond gegeven, waaraan mdewerking verleend werd door de bekende Axelse Boerenkapel met de jodelzangeres- Ria IJsebaert, het ensemble „The Ad Guys" met vocale medewerking van Joan Tiersen, die ook nog als ballet-danseres op trad, waarbij zij in enkele nummers werd bijgestaan door Janny de Smidt. Verder verleenden hieraan de Axelse kömiek Adr. den Beer en de slagvaardige con ferencier Fl. IJsebaert nog hun medewerking. Dit ge zelschap bracht een programma onder de titel „Flitsen uit de revue Anders dan Anders De voorzitter, de heer C. Dieleman, verwelkomde de bezoekers, die de zaal tot de laatste plaats vulden en richtte zieh speciaal tot de medewerkers (sters) aan het programma. In een vlot tempo en non-stop werd na de start met het revue-lied het gevarieerde programma afge werkt, dat reeds direct insloeg en de zaal deed mede leven met het gebodene. Voor de gewenste stemming droeg zeker bij 'net ontreden van de conferencier, die op de hem eigen geestige wijze de lachspieren in beroering bracht. Elk nummer op zichzelf was een daverend succes en verwierf enorme bijval. De aanwezigen zongen gezellig de populare refreintjes mee, luisterden met ge noegen naar de verrukkelijke jodelwalsen van de Axelse jodelzangeres en de populaire chansons die Joan Tiersen ten beste gaf. Boerenkapel en „The Ad Guys vormden hierbij de muzikale begeleiding. Deze ensembles gaven voorts ook nog een uitgebreid en goed verzorgd muzikaal programma ten beste. De schetsjes en „last but not least" de ballet-scène's van mej. Tiersen droegen het hunne bij tot het volledig welslagen van de succesrijke revue. De voorzitter was aan het slot van de avond, die niettegenstaande de vlotte afwerking toch nog ruim 3 uur in beslag had genomen, zeker de tolk van alle aanwezigen toen hij het gezelschap met de leider, de heer Tiersen, dank bracht voor het gebodene. Hij wilde de executanten dan ook geen „vaarwel" maar een „tot weerziens" toeroepen, want zo verklaarde de voorziter H.S.V. had moeilijk een meer ge varieerd en meer gewaardeerd programma kunnen aanbieden. Duizenden met U hebben last van overtollig maag zuur en pijnlijke zuurbrand. Daarom dragen zij steeds Rennies bij zich. Rennies helpen altijd dadelijk. Bij de eerste aanwijzing dat er in Uw maag iets „mis" gaat, laat U rustig één of twee Rennies op de tong smelten. Onopvallend zonder water of wat ook. Direct verdwijnt de pijn. Zo kunt U weer onbe vreesd alles eten wat U lust. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist. Ing. Med. SLUIS HEEFT PARKEERPROBLEMEN. A.N.W.B. brengt advies uit. De West Zeeuwsch-Vlaamse aemente Sluis, vooral in de zomermaanden trekpleister voor talloze Belgische auto-toeristen, heeft reeds geruime tijd te kampen met parkeerproblemen, die verkeerstechnisch tot onge- BOS AGEMDAi 23 Januari Z.V.U. Simon de Waard spreekt over „Portugal". LEZINGEN IN TORENLOKAAL DER i NED. HERV. KERK. 26 Januari spreekt de heer Schultink over M „Rembrandt". S| 23 Februari spreekt de heer van Schapen over ^jj „Grafische Kunst". 29 Maart spreekt de heer Heijmans over j$ „Picasso". jj.i 26 April spreekt de heer Schultink over jj| „Kandinsky en anderen wenste situaties aanleiding geven. Aan de A.N.W.B. heeft de gemeente daarom on langs advies gevraagd omtrent de indeling van een nieuw aan te leggen parkeerterrein aan de St. Anna- straat. De Toeristenbond is van mening, dat dit parkeerterrein in vakken dient te Worden ingedeeld, teneinde een zo doelmatig mogelijk gebruik van dit terrein te bereiken. In verband daarmede heeft de A.N.W.B. thans een voorstel voor een indeling ge maakt, waarbij plaats geboden Wordt aan circa 100 auto's. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door v. d. Graaf Co N.V., Amsterdam. Op 4 Januari is het faillissement Uitgesproken over J. C. Dieleman, Noordstraat 84, Terneuzen. Rechter commissaris is mr. A. J. M. van Royen curator mr. W. G. Tichelman, Terneuzen. Op 9 Januari werd failliet verklaard C. A. Blaak man, koopman te Philippine. Rechter-commissaris mr J. A. Abbing curator mr. G. Tichelman, Terneuzen. Het faillissement van Th. C. Pieters, koopman in tweedehands automobielen te IJzendijke werd opge heven wegens gebrek aan actief. Het faillissement van P. J. Leeraert te Hulst werd na gedaan verzet vernietigd. 2e klasse B K.N.V.B. HOOGSPANNING IN KWAKKELSFEER. AxelHulst. Nu Terneuzen voor moeilijk te be palen tijd naar lagere regionen in de voetbalwereld is afgedaald, is de ontmoeting Axel—Hulst uitgedijd tot de Zeeuwsch-Vlaamse derby bij uitnemendheid en zal er naarhet zich laat aanzien als de weers omstandigheden geen al te grote beletsels vormen a.s. Zondag door enige duizenden sportliefhebbers uit wijde omtrek alhier te genieten zijn van een voetbalkamp, die sinds weken in spanning verbeid werd. Het contingent Hulstenaars dat de blauw-gelen zal assisteren om hun favorieten bij de watertoren te komen aanmoedigen, zal alleen reeds een beduidend percentage van het toeschouwersleger vormen, zodat het aantal aanhangers van beide clubs èlkaar in getalsterkte niet zo heel veel zal ontlopen. Het morele voordeel van het eigen veld zal dan ook in deze wedstrijd niet zulk een beduidend gewicht in de schaal werpen, temeer niet, omdat het Axelse speelveld van zodanige conditie en hoedanigheid is, dat het vrijwel onder alle omstandigheden bespeelbaar is. In het Axelse kamp zullen ook voor dit duel weer enige invallers moeten worden opgesteld, die op zich zelf geen versterking voor de ploeg zullen zijn, ook al raken zij langzamerhand aan het milieu gewend. In de laatste uitwedstrijd hebben ook de reserve s zich ten volle gegeven en de hoop van de meelevende sup porters en alles wat Axels voelt is nu op hen ge vestigd. Maar deze handicap valt niet weg te rede neren. Twee enthousiaste ploegen zullen elkaar met onge veer dezelfde gevoelens geladen, met vurige energie en strijdlust, 90 minuten lang bekampen Moge het zijn met eerlijke en sportieve wapenen Fors misschien af en toe, doch niet unfair en zonder toepassing van een sportman onwaardige trucs of overdreven ruw en gemeen spel. Onder dergelijke omstandigheden kan het Zondag aan de Kinderdijk een mooie sportmiddag worden. Wij zullen verder niet in finesse's treden, doch ver wachten wel een uitslag, die rondom het gelijk spel zal liggen en derhalve door één van beiden het is zeer moeilijk te voorspellen met miniem verschil kan worden gewonnen. D.E.S.K.—M.O.C. Zowel deze als de in dezelfde omgeving te spelen match Internos—R.A.C. zijn het belangrijkste deel van het komende programma van vier wedstrijden. Wij betwijfelen of D.E.S.K. zijn technische kwali teiten in deze zware thuiswedstrijd zal weten op te voeren tot het vereiste niveau dat een succes zal op leveren op de koplopers. Het is nu al zover gekomen dat M.O.C. zonder dat de troon in gevaar komt, rust een paar nederlagen af kan Met hoofd en schouders steekt het momenteel trots boven alle ri valen in deze afdeling uit. Dit is van onschatbare be tekenis voor het moreel en dienstig voor het zelfver trouwen. M.O.C. zal o.i. nog wel ongeslagen deze klip passeren en twee punten rijker in Bergen op Zoom terugkeren. InternosR.A.C. Anders ligt het in Etten-Leur waar de Rijenaren, die Zondag met Internos van plaats verwisselden op de ranglijst nu zullen moeten tonen deze plaats in de schaduw van de leiders ook waardig te zijn. De rij van successen van Internos is j.l. Zondag drastisch en op sprekende wijze onderbroken. Dit best een keerpunt zijn van de zo lang en hoog op gevoerde inspanning en prestaties der Ettenaren Daar deze match ook enigszins een derby-karakter bezit, wordt de voorspelling hier uiterst moeilijk ge maakt. Wij achten een gelijk spel hier zeer waar schijnlijk. R.A.C.'s eventuele winstkansen slaan wij wel iets hoger aan dan die der thuisclub. RoosendaalRood-Wit. Twee clubs uit aangren- zende gemeenten zullen hier een duel leveren dat eveeneens het karakter van een derby heeft. De plaat selijke omstandigheden1 zijn o.i. in deze strijd echter vand ien aard, dat men hier geen bepaalde „juit- schieters van één van beiden moet verwachten. De prestatie's van Rood-Wit, Hoewel ook nog geen aan spraak gevend op een positie in de middenmoot, liggen toch boven het tegenwoordige peil en kunnen van Roosendaal. Daar Rood-Wit de punten ook zeer best kan gebruiken verwachten wij, dat zij met de nodige krachtsinspanning gepaard er tegen de hekkensluiters in zal slagen de winst aan zich te houden. Middelburg, W.V.O., Goes en Dongen hebben een vrije Zondag. In deze ontmoeting het voor terrein tegi tuurlijk zu stellen, do< risico s zu buit in Brt In Bierv reprise lex tegen de wachten x voor de B Feitelijk belangrijks de Sassen; door een staan met Wij zijr spannend door zich overen. R.C.S. zo dicht r burgers zi te begaan haling va: it"

Axelsche Courant | 1956 | | pagina 2