AXELSE COURANT Gemeenteraad van Axel r J.C.VINK Frankering bij abonnement, Axel ZATERDAG 31 DECEMBER 1955 70e Jaargang No. 26 O NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN FIRMA Markt 12 AXEL. UIT ONZE OMGEVING AXEL Wéér dat schroeiend, brandend maagzuur. Tijd voor 'n paar Rennies! 40 i 54 i 31 1 42 4 42 j 13 24 19 17 I, 14 I VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJSLosse nummers 6 cent Kwartaal-abonnement Axel binnen de kom f 1,55 Andere plaatsen i 1,75 Buitenland f 2,00 Drukker-Uitgeelster: FIRMA J. C. VINK Red. en Adm.: Axel, Markt 12, Tel. 0 1155-646 HoofdredactieJ. C. VINK ADVERTENTIEPRIJS: 8 cent per m.m. Bij contracten belangrijke reductie, fagezonden Mededelingen 20 cent per m.m. Kleine advertentiën (maximum 6 regels) 1-5 regels 70 cent iedere regel meer 12 cent extra maken 1 er 1955 el, over» t Persi 'an groe| 'voeren vs voor dei f' ember !9j ZITTING VAN 29 DECEMBER 1955. el, meester, )everen. gen van Axel, ES. Voor de laatste maal in 1955 kwam onze vroedschap imderdagavond te 7 uur in openbare raadszitting een ter afwerking van een vrij lijvige uit 17 en bestaande agenda. Alle raadsleden waren, met uitzondering van de er Wondergem aanwezig. Deze laatste onder kennis- ving aan de voorzitter, burgemeester van Oeveren. Ook de gemeente-secretaris, de heer J. L. J. Maris ns wegens ongesteldheid niet in deze zitting aan- tzig. Als waarnemend-secretaris fungeerde de heer igt ter jg ,-OggeI. Onmiddellijk na de opening volgde de vaststelling t notulen van 15 November 1955, waarna een grote >3 en lj^ie Ingekomen stukken onder 's voorzitters hamer rden doorgeroffeld. Daaronder was in de eerste plaats het bericht van raven U particuliere secretaresse van H.M. de Koningin, dat in cafés arerzijds geen bezwaar bestaat tegen het geven van wordt naam „Prinses Marijkeschool" aan de in aanbouw ie van c |nde Openbare Lagere School in plan-West. 7 Jam» Alle overige stukken droegen een meer formeel ka ter en hedden voor het overgrote deel betrekking vroeger genomen raadsbesluiten., hetzij door goed- I hg van Ged. Staten en van diverse departemen- of waren verificatie-rapporten omtrent diverse eehtelijke diensten of bedrijven, etc. 4a een opmerking van de heer Oggel aangaande door hem ontdekte onvolledigheid, verwees de irzitter hiervoor naar het desbetreffende punt der :nda, n.l. het voorstel tot aan te gane geldlenng, it 50.000.voor de stichting der nieuwe bad- zweminrichting. De heer de Feijter was in tegenstelling tot B. en W. ór adhaesiebetuiging aan de in de raad der ge- te St. Jansteen aangenomen motie inzake de gas- irziening van nog niet aangesloten gedeelten dier leehte. Met het oog op de buitenbewoners die door verstoken blijven, voelt hij er veel voor in deze moetkomend te zijn. De voorzitter ontzenuwt het pleidooi van de heer Feijter daar er geen mogelijkheid van uitzicht ge len wordt dat de nu verstoken van gas zijnde litenbewoners ook maar enigermate zouden worden ilpen door de aanneming van deze motie, die niets ir dan een gebaar is. De Vereniging tot Verbetering der Volkshuisvesting r verzoekt beschikbaarstelling van een bedrag van 17.000.ten behoeve van de electrificatie door haar beheerde woningen in de Julianastraat. In genoemd schrijven wordt er op gewezen, dat de ande toestand onhoudbaar is en door de PZEM aanzien van die woningen, waar reeds een ge- ikkige electrische installatie is aangelegd, niet lan- getolereerd kan worden. Naar aanleiding van dit schrijven en met verwijzing de reeds eerder in de raad gevoerde besprekingen Ideh B. en W. mede, dat het door hen ingestelde lerzoek naar de mogelijkheden van het verkrijgen een bijdrage n de hieruit voortvloeiende lasten nog Ié is. Door hen is hiertoe nogmaals een zeer end en geargumenteerd verzoek ingediend na ireking met betreffende instanties. Hierbij is uit- ut van de gedachte, dat het benodigde bedrag ir de vereniging geleend wordt en de daaruit voort- iende lasten voor een zo groot mogelijk gedeelte :kt worden op andere wijze dan door middel van erhoging. Wat betreft de verbetering der W.C.'s zijn B. en W. mening en werd ook geadviseerd, dat het ver- liger is, te wachten op het tot stand komen van regeling, volgens welke ook woningbouwcorpo- ies in aanmerking zullen komen voor een verbete- igspremie ter zake. en W. stelden voor, het nemen van een be ing op dit verzoek uit te stellen, totdat de hiervoor 1de gegevens ten aanzien van de electrificatie, lend zijn en ten aanzien van de verbetering der •C.'s voorshands te wachten op de totstandkoming de gehoopte regeling. Aldus werd besloten. Naar aanleiding van de in vorige raadsvergade- igen gestelde vragen door de leden, delen B. en W. vdlgende mede Aan de heer Maas, dat met zijn geuite wens ten len van het ophalen van huisvuil op 15 Augustus 1 November rekening gehouden zal worden. De ten aanzien van het opnemen en ledigen van leters is doorgegeven aan de directie van het ge- télijk gasbedrijf. Aan dezlfde, dat de dienst van het ophalen van lisvuil met stofvrije belading en gesloten emmers Kt word engeacht, nog in zijn inloopstadium te ver ren, zowel voor de dienst, als voor de ingezetenen, en W. achten de tijd nog niet gekomen, om van Miaal per week op tweemaal over te schakelen, te- ter, daar dt gevolgen zou hebben voor de regeling tr overige werkzaamheden van gemeentewerken en torts moet er met nadruk op gewezen worden, dat nieuwe reinigingsrechten ten bedrage van 3. l 2.— per emmer zijn gebaseerd op éénmaal per tek ophalen. Bij tweemaal rijden zou het recht be dijk meer verhoogd moeten worden, dan de kosten ffl ƒ2.voor een extra emmer. Ten slotte nog aan de heer Maas, dat door B. en aannemelijke aanbedingen zijn ontvangen voor kopen van de bomen aan de Polenstraat, zodat ®en afzienbare tijd tot rooiing zal kunnen worden 'rgegaan. Aan de heer Pijpelink, wordt medegedeeld, dat B. _W. zich een maand geleden nogmaals tot Ged. Staten hebben gewend met de vraag of voor ver betering van de weg Schapenbout naar Spui in de naaste toekomst een bijdrage van de provincie in principe mogelijk geacht moet worden. Hiervan is tegelijkertijd aan het polderbestuur mededeling gedaan. Tot op heden werd nog geen antwoord van Ged. Staten ontvangen. De heer Oggel is met de trainering van deze aan gelegenheid niet voldaan en zou gaarne eindelijk eens een meer concreet antwoord wensen, want hier heerst waarlijk een noodtoestand. Hij viel de heer Pijpelink in deze bij. Hij heeft zich zelf ter plaatse overtuigt en vindt de toestand daar levensgevaarlijk en begrijpt niet hoe men daar de treurige moed bezit deze te be stendigen. Hij dringt er op aan, dat B. en W. na drukkelijk zuil enaandringen in Middelburg daar een regeling voor dit soort wegen meer dan urgent is. De voorzitter belooft dat zo spoedig mogelijk zal worden gebeld naar de betreffende afdeling ter griffie en ook nogmaals zal worden geschreven ter bespoe diging. Hierop was aan de orde de verkiezng van twee leden van het Burgerlijk Armbestuur. Aftredend waren de heren Herm. Smies Cz. en H. H. M. de Smet. Laatstgenoemde werd bij eerste stemming met al gemene stemmen herkozen. De heer Smies bekwam, evenals de heer J. Blok twee achtereenvolgende malen 6 stemmen. Bij toen volgende herstemming werd de heer Smies met 8 stemmen herkozen. De heer Blok bekwam 4 stemmen. Door de heer C. van Bendegem werd daarop aan de voorzitter gevraagd allereerst punt 14 der agenda aan de orde te stellen, aangzien zijn fractie deze avond nog een andere belangrijke vergadering moest bijwonen. De vorzitter heeft daartegen geen bezwaar en des gevraagd de raad evenmin, waarop aan de orde werd gesteld het voorstel van B. en W. tot het geven van een garantie aan de Stchting Bad- en Zweminrichting te Axel van rente, aflossing, enz. ener geldlening, groot 50.000.voor de nieuwe te bouwen inrichting. Van de dezer dagen in het leven geroepen stichting is het verzoek ontvangen om van gemeentewege te garanderen de betaling van hoofdsom, rente en af lossing, boete en kosten van een door haar te sluiten geldlening, ten hoogste groot 50.000.ten behoeve van de bouw der nieuwe bad- en zweminrichting, tegen een rente van zo mogelijk 3]4% per jaar, met een looptijd van maximaal 20 jaren en tegen een koers van 100%. Het zal voor de stichting niet mogelijk zijn, de benodigde gelden op redelijke conditie te lenen, zonder dat de gemeente zich garant stelt. Be halve het toe te kennen jaarlijkse subsidie is ook deze garantie ter beoordeling aan Ged. Staten voorgelegd, welke hiertegen geen bezwaren maken. Met het oog op de grote belangen, welke door een goede bad- en zweminrichting gediend worden en ge zien het te verwachten exploitatie-resultaat overeen komstig de betreffende begroting, achten B. en W. het verlenen der gevraagde garantie alleszins verant woord. Bij de stukken was een doorslag van de stichtingsacte gevoegd, waarit bleek dat aan de ook in een vorige vergadering naar voren gebrachte sug gesties en wensen is voldaan. B. en W. stellen daarom voor, deze garantie te verlenen, onder de voorwaarden, weergegeven in het bij de stukken gevoegde ontwerp. Na langdurge en wijdlopige principiële debatten op dewelke wij in ons volgend nummer hopen terug te komen nam de raad met 8 tegen 4 stemmen dit voorstel aan, nadat een amendement van de heer Oggel om deze inrichting des Zondags gesloten te houden met éénzelfde stemmenverhouding was /er- worpen. Tegen stemden de heren Oggel, Tollenaar, Pijpelink en wethouder de Putter. Vóór alle overige leden. Ook vóór het amendement Oggel stemden de bovenge noemde vier leden. Uitvoerig verslag volgt in ons eerstvolgend nummer. TENTOONSTELLING SPORTFOKKERSCLUB „TER VERBETERING". In het Gezellenhuis aan de Walstraat alhier orga niseerde de sportfokkersclub „Ter Verbetering" haar 30e landelijke tentoonstelling van konijnen en pluim vee. Het aantal inzendingen voor deze show, welke de grootste is in Zeeuwsch-Vlaanderen, was met een 70-tal verhoogd in vergelijking met vorige jaren en betekende een nieuw record. Wethouder C. de Putter opende officieel de expositie en herdacht in gevoel volle woorden het onlangs gestorven erelid der ver eniging, de heer Ph. Knieriem. Voor de eerste maal in de geschiedenis werd het predikaat „uitmuntend" toegekend op ded oor deze vereniging georganiseerde tentoonstellingen. Er werd een flinke belangstelling betoond, evenredig aan de zeer vele inzendingen. Deu itslagen in de diverse afdelingen waren als volgt KONIJNEN. Vlaamse reuzen (rammen wit) Gebr. v. d. Putte, Clinge (uitm.) R. Soethaert, Westdorpe, zzg. D. de Rechter, Axel, zg. Voedsters (oud, wit) A. v. d. Vijver, Clinge, 1 zzg. J. Koekkoek, Axel, 2 zzg en 3 zzg. Rammen (jong) R. Pielaet, Sas van Gent, zzg. M. Verhelst, Axel, zzg. Voedsters (ionq) R. Soethaert, Westdorpe, 1 zzg. J. Koekkoek, Axel, 2 zzg.A. v. d. Vijver, Clinge, 3 zzg. Haaskleur rammen J. Lensen, Axel, 1 zzg. Haaskleur voed sters J. Lensen, Axel, 1 zzg. Haaskleur voedsters (jong) C. Samijn, Zuiddorpe, 1 zzg. en 2 zg. Haas kleur rammen (jong) C. Samijn, Zuiddorpe. Lotharingersrammen (oud): M. Butler, Axel, 1 zzg C. Haak, Westdorpe, 2 zg. Rammen (jong) M. Butler, Axel, 1 zzg. M. van Hermon, Axel, 2 zg. Voedsters (oud) Gebr. v. d. Putte, Clinge, 1 zg. G. van Hoecke, Sas van Gent, 2 zg. M. Butler, Axel, 1 99- Voedsters (jong) R. Soethaert, Westdorpe, 1 zzg. C. Haak, Axel, 2 zzg. Franse HangorenL. Deleman, Axel, 1 zg. D. Scheele, Sluiskil, 1 gg. en 2 gg. Groot Chinchilla's! rammen (oud) H. Vlaander, Westdorpe, 1 zzg. Ph. Wijngaardt, Zuiddorpe, 2 zzg. en 3 gg. Rammen (jong) H. Vlaander, Westdorpe, 1 zzg. Ph. Wijngaardt, Zuiddorpe, 2 zg. Voedsters (jong) H. Vlaai R. Soethaert, Westdorpe, Zuiddorpe, 2 zzg. er, Westdorpe, 1 zzg. zzg.H. Wijngaardt, Wéér een avond bedorven waarvan ze zich zoveel hadden voorgesteld. Bij de eerste hap eten al viel 't verkeerd. Zuurbranden voor en na. En niet te stillen Totdat een paar Rennies redding brachten. Onmiddellijk 'n Wonder die Rennies U gebruikt ze toch ook In iedere apotheek en drogisterij ver koopt men U Rennies graag. Ing. Med. Weners witrammen (oud) A. Pielaet, Sas van Gent, 1 zzg. D. Broekhoven Terneuzen, 2 zg. Voedsters (oud) A. Dieeman, Axel, 1 zzg. D. Hollebek, Axel, 2 zg. Rammen (jong) C. Holle- bek, Axel, 1 zzg.W. Verhelst, Axel, 2 zzg. Voed sters (jong) W. Verhelst, Axel, 1 zzg. R. Pielaet, Sas van Gent, 2 zzg. Weners blauw t rammen (oud) H. de Bruijn, Sluiskil, 1 zzg. en 1 gg. Voedsters (jong) H. de f^fuijn, Sluiskil, 1 zzg.S. Bijlsma, Sluiskil, 2 zg. Weners zwart t (voedster jong) J. Kotvis, Axel, 1 zzg. Belgische Hazen: rammen (oud): R. Soethaerdt, Westdorpe, 1 zzg. Voedster (oud) R. Soethaerdt, Westdorpe, 1 zzg en 2 x 2 zg. Voedster (jong) R. Soethaerdt, Westdorpe, 1 zzg. en 2 zg. Rammen (jong) R. Soethaerdt, Westdorpe, 2 zg. Gouwenaarsrammen (jong) M. Kempe, Axel, 1 zg. Voedster (jong) M. Kempe, Axel, 1 zg. Havanna's: rammen (jong): P. Scheele, Axel, 1 zg. Voedster (jong) P. Scheele, Axel, 1 zg. Rexenrammen (oud) J. Wieland, Axel, 1 zg. Rammen (jong) J. Wieland, Axel, 1 zg. Voedster (jong) J. Wieland, Axel, 1 zzg en 2 g. Rex Havanna rammen (jong) J. van Drongelen, Axel, 1 zg, 1 gg. en 2 zg. Voedster (jong) J. van Drongelen, Axel, 1 zzg. Gouwenaars: rammen (jong) J. van Drongelen, Axel, 1 zzg. Alaska's: rammen (oud): D. Scheele, Sluiskil, 1 zg. D. de Rechter, St, Jansteen, 2 gg. Voedster (oud) D. de Rechter, St. Jansteen, 1 gg. Papillonvoedster (jong) D. Broekhoven, Ter- neuzen, 1 g. Black and Tan's: rammen (oud) H. de Bruijn, Sluiskil, 1 zzg. eni 1 zg. rammen (jong) H. de Bruijn, Sluiskil, 1 zg. M. Verhelst, Axel, 2 zg. Voedsters (jong) E. Neyt, Sas van Gent, 1 zzg. W. Verhelst, Axel, 2 zzg. Hollandersrammen (oud) J. van Doeselaar, Sluiskil, 1 zzg. Voedsters (jong) J. van Doese laar, Sluiskil, 1 zg. Klein Chinchilla's: rammen (jong) P. Scheele, Axel, 1 zg. en 2 zg. Russenrammen (oud) D. Broekhoven, Terneu zen, 1 zzg. Voedsters (oud) W. Verhelst, Axel, 1 gg. Voedster (jong) D. Broekhoven. Terneu zen, 1 zzg. Polen: rammen (oud) J. Kotvis, Axel, 1 zg. M. van Hermon, Axel, 2 zg. Voedsters (oud) A. Schouten, Hulst, 1 gg. Rammen (jong) A. Schou ten, Hulst, 1 zg. Voedsters (jong) A. Schouten, Hulst, 1 zg. Kleurdwergen grijs: voedsters (oud): A. Schou ten, Hulst, 1 gg. HOENDERS. Brahma's: hanen (oud) J. bjelaert, Zuddorpe, 1 zg. Hanen (jong) J. Belaert, Zuiddorpe, 1 zg. en 2 gg. Hennen (jong) J. Belaert, Zuiddorpe, 1 zzg. New Hampshire: hanen (jong): D. de Putter, Axel, lg. PI. Rock's: hennen (jong) Th. Brakke, IJzendijke, 1 zg. en 2 gg. Hermelijn Suxes hanen (jong) W. Buyze, Axel, 1 g. hennen (jong) J. van Meurs, Axel, 1 zg. Australorpshennen (oud) L. Belaert, Zuid dorpe, 1 gg. en 2 gg. hennen (jong) L. Belaert, Zuiddorpe, 1 gg. J. van Meurs, Axel, 2 g. Hanen (jong) L. Belaert, Zuiddorpe, 1 zg. J. van Meurs, Axel, 2 g. Deense Legbarhanen (jong) P. van Langevelde, Axel, 1 gg. Hennen (jong) J. Lensen, Axel, 2 g, P. van Langevelde, Axel, 1 g. Hollandse Witkuifhennen (oud) J. Lensen, Axel, 1 zg. Zilver-zwart geloverdhanen, (oud) W. Ver helst, Axel, 1 gg. Hennen (oud) W. Verhelst, Lakenvelderhanen (oud) Joh. den Beer, Axel, 1 zzg. Hennen (jong) Joh. den Beer, Axel, 1 g. Amerikaanse Leghorn withennen (oud) A. Lion, Axel, 1 zzg. J. Kotvis, Axel, 1 zg. Hanen (oud) A. Lion, Axel, 1 gg, KRIELEN. Wyandotte's: hennen (oud) Joh. den Beer, Axel. 1 gg. P. Verijzer, Axel, 1 gg. Hanen (oud) P. Verijzer, Axel, 1 g. Patrijs hanen (oud) J. van Doeselaar, Sluiskil, 1 gg. Sabelpootkrielenhanen (jong) B. Mulder, Mid delburg, 1 g. Hennen (oud) B. Mulder, Middel burg, 1 g. Leghorn patrijs: hanen (oud): B. Mulder, Middel burg, 1 g. Zilver-zwart geloverd: hennen (oud): P. Ver ijzer, Axel, 1 g. Hollandse Patrijs: hennen oudA, van Loenen, Axel, 1 zg. SIERVOGELS. Fazanten: J.'Lensen, Axel, 1 zzg. met zilver haan en 1 zzg. met goud haan. Carolina - eenden J, Lensen, Axel, 1 woerd (oud). SIERDUIVEN. Hollandse kropperJ. Lensen, Axel, 1 doffer (oud) en 1 gg. met duif (oud). RaadsherenJ. van Alem, Sluiskil, 1 zwarte doffer (oud) en 4 x 1 zg. met zwarte doffer (oud), getijgerde doffer (oud), witte doffer (oud) en gele doffer (oud). Engelse dwergkroppers J. de Hullu, Axel, 1 zzg. met doffer (oud), lzg. met rode doffer (oud) en 1 gg. met gele duif (oud). PauwstaartenJ. Lensen, Axel, 1 gg. met doffer (jong) J. van Doeselaar, Sluiskil, 2 g. met duif (jong) B. Mulder, Middelburg, 1 gg. met roodschild duif (jong). Antwerpse smierelsP. Oppeneer, Sluiskil. 1 zzg. met duif (oud) A. Pielaet, Clinge, 1 zg. met duif (jong) en 2 gg. met doffer (jong) A. van Loenen, Axel, 1 gg. Oud-Hollandse MeeuwB. Mulder, Middelburg, 1 gg. met duif (oud) A. Pielaet, Clinge, 1 zg. met duif (jong) B. Mulder, Middelburg, 2 zg. met doffer (jong). Oosjterse MeeuwenJ. van Alem, Sluiskil, 1 zg. en lg. mpt doffer (oud) en duif (oud). Italiaanse MeeuwenC. Oppeneer, Sluiskil, 2 zzg. met doffer (oud), 1 g. met duif (oud, 1 zg. en 2 gg. met doffer (jong) en 1 zzg. en 1 zg. met duif (jong). Nederlandse Hoogvliegers J. de Hullu, Axel, 2 zg. met duif (oud) en 1 zzg. met doffer (jong). zzg. met zzg. met zzg. met POSTDUIVEN. 2e. 2e. 2e. Doffers oud le. B. de Kraker, Sluiskil 3e. O. Talboom, Zuiddorpe. Duivinnen oud: le. K. Hamelink, Axel; 2e. B. de Kraker, Axel 3e. C. de Bock, Koewacht. Doffers jong: le. C. de Bock, Koewacht: Ch. Suy, Koewacht 3e. W. Verhelst, Axel. Duivinnen jong: le. C. de Bock, Koewacht: P. v. d. Vijver, Axel 3e. B. de Kraker, Axel. Mooiste konijnGebr. v. d. Putte, Clinge, met Vlaamse reus mooiste konijn op één na E. Neyt, Sas van Gent, met Blak and Tan mooiste konijn (grote trassen);Gebit. v. d. Putt^, Clinge, met Vlaamse reus mooiste konijn (middenrassen) H. Vlaander, Westdorpe, met Groot Chinchilla mooiste konijn (kleine rassen) E. Neyt, Sas van Gent, met Black and Tan mooiste konijn (dwergrassen) J. Kotvis, Axel, met Polen, mooiste jeugdlid-inzending (konijnen) W. Verhelst, Axel, met Black and Tan. Mooiste pluimveeJoh. den Beer, Axel, met Laken velder mooiste grote hoender Joh. den Beer, Axel, met Lakenvelder haan mooiste krielen A. van Loenen, Axel, met Hollandse Patrijs mooiste sier- duif C. Oppeneer, Sluiskil, met Italiaanse Meeuw mooiste postduif B. de Kraker, Sluiskil, met doffer. KLEURKANARIE-SHOW VAN DE ZEEUWSCH- VLAAMSE VOGELVRIENDEN. In de bovenzaal van hotel „Het Gulden Vlies" werd ook weer de jaarlijkse Kleurkanarie-show van de Ver eniging van Zeeuwsch-Vlaamse Vogelvrienden tijdens de Kerstdagen gehouden. Ook deze expositie komt van jaar tot jaar meer in de belangstelling en zo was er thans ook weer een druk bezoek te constateren. De voornaamste prijswinnaars waren Eigen kweek 1955Chr. Smies, Axel, le prijs met Zilver Isabel, 90 pt. 2e. prijs M. G. Borghstijn, Axel, met Oranjerood Brons, 90 pt. 3e. prijs M. G. Borghstijn, Axel, met Zilver Isabel, 89+ pt. 4e prijs M. G. Borghstijn, Axel, met Zilver Isabel, 89 pt. Vrije klasse: le. pr. W. Dieleman, Axel, met Oranjerood Isabel, 91+ pt. 2e pr. M. G. Borghstijn, Axel, met Citroengeel, 91 pt. 3e. pr. J. C. Baveko, Zaamslag, met Oranje, 91 pt. Stammenklasse (4 vogels van gelijke kleur uit klasse A) le. pr. M. G. Borghstijn, Axel, met Zilver Isabel, totaal 354 pt. Vrije Stammenklasse (4 vogels van gelijke kleur uit de klassen B of A en B) le pr, J. Nyssen, Sluiskil, met Strogeel, totaal 354 pt. Kampioen vetstof eigen kweek 1955J. C. Baveko, Zaamslag, met Citroengeel, 89 pt. Kampioen pigment eigen kweek 1955Chr. Smies, Axel, met Zilver Isabel, 90 pt. Kampioen tentoonstelling: W. Dieleman, Axel, met Oranjerood Isabel, 91 pt. Tropische Vogels (grote rassen) Jac. Wieland, Chr. Vinke, Axel, le pr. met Muskaatvink J. v. d. Hagen, Axel, 2e pr. met Zebravinken. ELECTRIFICATIE RONDE PUTTEN EN OMGEVING. Bij het gemeentebestuur is bericht ontvangen dat het plan tot electrificatie van de Ronde Putten en om streken zal worden uitgevoerd. De uitvoering van de daaraa nverbonden werk zaamheden zal zoveel mogelijk bespoedigd worden, doch in verband met de lange levertijd van sommige materialen kan het nog wel enige tijd duren eer een begin kan worden gemaakt. EXAMENS E.H.B.O. Voor het examen E.H.B.O. alhier onder auspiciën van het Ned. Roode Kruis, afdeling Axel, gehouden, slaagden dezer dagen de navolgende dames en heren Mevr. M. Schieman-v. d. Staal mevr. J. Ver- poorte-van Tatenhove mevr. P. van Huiseling-Aarts mevr. M. Jansen-Verschellingmej. J. Booymej. C. de Feijter mej. E. M. Dieleman mej. P. Mieras mej. C. de Kraker mej. G. van Meenen en de heren P. van Meenen ,C. Verstraeten, E. J. v. d. Bergen, C. A. de Coninck, A. L. Ruijtenburg, R. de Kraker, A. de Kraker en H. C. Schlüter. De examens werden afgenomen door dr. C. A. Schiltman in het consultatiebureau van „Het Groene Kruis". KERSTVIERINGEN. Van jaar tot jaar wint de drang tot viering van het Kerstfeest nog in betekenis. Niet alleen in verenigings verband, doch ook op de diverse Fröbel- en Zondag scholen wordt dit feest van het Licht met toenemende geestdrift gevierd en ontelbaar was tijdens de Kerst dagen het aantal kerstbomen dat in de woonkamers prijkten. Het Kerstfeest dat naar aloude traditie op onze kalender alleen wordt aangeduid met Eerste en Tweede Kerstdag is zodoende uitgegroeid to t een paar weken die de sfeer er van zowel vóór als er na doen aan- en navoelen. VERENIGING TOT EXPLOITATIE VAN DE BAD- EN ZWEMINRICHTING GELIQUIDEERD. In een op Dinsdag 20 December in hotel „Het Gulden Vlies" waren van bovengenoemde vereniging drie bestuursleden en een viertal leden aanwezig. De heer J. C. Vink, die voor deze verpaderina als voorzitter fungeerde, verwelkomde de aanwezigen en sprak er enerzijds zijn teleurstelling en spijt over uit dat deze vergadering wanneer de bestuursvoorstel len worden aangenomen het einde van de ver eniging zal gaan betekenen, doch meende anderzijds hierin toch ook een verheugend verschijnsel te mogen zien, waar deze liquidatie in de practijk alleen for mele waarde heeft en het zwembad zelve nu beter dan ooit zal herrijzen^ hetgeen dus voor de zwem- sportliefhebbers in onze omgeving een grote vooruit gang zal betekenen. Wegens het vertrek van de heer Spekking en het tijdelijke vertrek van de heer Bouman moest in twee bestuursvacatures worden voorzien. Enige discussie ontwikkelde zich over het al dan niet vacant zijn van de bestuursplaats van de heer Bouman, waarna be sloten wordt dat de in zijn plaats te benoemen voor zitter deze functie tijdelijk zal bezetten tot de terug keer van de heer Bouman. Bij acclamatie werden hierop de heren D. v. d. Berg en A. H. v. d. Lee als bestuursleden gekozen, waarna bij schriftelijke stemming de heer v. d. Lee met 6 van de 7 stemmen tot voorzitter werd gekozen. Beide heren namen hun benoeming aan, laatstgenoem de op de gestelde conditie. Vervolgens werd het bestuur gemachtigd tot het in het leven roepen van een stichting tot bouw en exploitatie van het nieuwe zwembad. Het ontwerp van de statuten voor deze stichting werd overeen komstig het concept aanvaard. Besloten werd als beginkapitaal voor de nieuwe stichting een bedrag van 200.beschikbaar te stellen uit de kas der vereniging. Eveneens werd besloten tot liquidatie van de ver eniging, terwijl de resterende baten 'ook aan de stchting zullen worden overgedragen. Aangezien het statutair voor dit besluit vereiste ledental niet ter vergaderin gaanwezig is, werd dit punt geplaatst op de agenda voor een nieuwe ver gadering te houd enop Donderdag 29 December. Op deze vergadering werd dit besluit definitief be krachtigd. Voor de rondvraag waren geen gegadigden en al vorens de vergadering werd gesloten was er nog ge legenheid de maquette van het nieuwe bad te be zichtigen, waarbij door de heer v. d. Berg een toe lichting werd gegeven. GEVONDEN VOORWERPEN. Een paar zwarte damesschoenen, Bylocquestraat 21, een kinderportemonnaietje met inhoud, Walstraat 4. PREDIKBEURTEN. Zaterdag 31 December 1955. Ned. Herv. Kerk. 7 uur n.m. Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. 7 uur n.m. Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk. (Pironstraat) 7 uur n.m. Ds. D. J. Couvée. Zondag 1 Januari 1956 Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper, Geref. Kerk. (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée.

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 1