J. C. VINK V oetbal- overzicht IM NUl BESTELD, nog tijdig gereed!! chirma Koud van buiten, warm van binnen !X smakelijk efen 50 kaartjes met enveloppen vanaf f 4,95 A. H. van der LEE Tandarts Walstraat 2 - AXEL Zaterdag 17 December en vanaf 25 December tot en met 1 Januari GEEN PRACTIJK VOOR AL UW DRUKWERK Boekhandel MARKT 12 AXEL" Wegens omstandigheden een kruidenierszaak te koop. Dipoma's moeten aanwezig zijn. Te bevragen Oosters straat 49, Axel. OVERSLAG SPORTNIEUWS DECEMBERMENU'S. Bruine uiensoep, runderlappen, aard appelen, winterwortel, jus, fruit. U kunt bij de uieensoep dunne sneetjes van een stokbrood of van een hard luxe broodje opdienen. Leg ze op z'n Frans onder in de soepterrine of op de borden vóór U de soep opschept. Bruine uiensoep. 1 liter bouillon van vlees, worst of bouillonblokjes, 200 gram uien, 50 gram eetlepels) boter of margarine, 50 gram (5 eetlepels) bloem, zout, peper, dtrane sneetjesrtlTrans stokbrood of van een hard luxe^broodje. De uien schoonmaken en in dunne plakken snijden. De boter smelten en hierin de uien goudbruin bakken. De bloem toevoegen en het mengsel langzaam bruin laten worden onder voortdurend roeren. Bij scheutjes tege lijk, al roerende, de bouillon toevoegen en de soep 10 minuten zachtjes laten koken. De soep op smaak afmaken met zout en peper. De soep al of niet zeven. Een warme schotel van griesmeel 'en ap pelen besluit het volgende menu Omelet, aardappelen, savoyekool, jus, griesmeel met appelen. Een oven is er niet bij nodig, maar hebt U er een of bezit U een wonderpan, zet daar deze schotel dan een kwartiertje in. Griesmeel met appelen. liter melk, 45 gram (4 eetlepels) griesmeel, 45 gram (3 eetlepels) suiker, zout, 3 appelen, ongeveer 45 gram (3 eetlepels) suiker, 1 theelepel kaneel, boter of margarine. De melk met het zout aan de kook bren gen. Het griesmeel vermengen met de helft van de suiker. Het griesmeel met de suiker in de kokende melk strooien onder goed roren. De massa 10 minuten zachtjes laten koken. De pap op smaak afmaken. De appelen schillen, boren en in schijven snijden. De rest van de suiker vermengen met de kaneel. Ondein een vuurvaste scho tel een dikke laag appelschijven leggen, be strooid met het grootste gedeelte van het suiker- en kaneelmengsel. De appelschijven bedekken met de griesmeelpap. De boven- kant bestrooien met de rest van de suiker en kaneel en er klontjes boter of margarine op leggen. De schotel 15 minuten verwar men, vlak voor het opdienen. Een hartige rijstschotel is wel eens een prettige afwisseling in het menu. Rijst met vis en groenten - custardvla. Neem er liefst een droogkokende rijst soort voor. Het gerecht kan naar believen scherper van smaak gemaakt worden door toevoeging van kerrie, sambal of fijngesne den knoflook. Presenteer er stukken augurk ■of ander tafelzuur bij. Rijst met vis en groenten. 400 gram (2% kopje) rijst, 8 dl. water, ongeveer 350 gram vis (b.v. schelvis wijting), 1 kg. gemengde soepgroen ten of 2 uien en een Yi kg- Pre* en J/ij kool en selderij- en/of peterselie- groen, ongeveer 75 gram boter of mar garine, zout, desgewenst sambal of pi kante saus. Het water aan de kook brengen. De rijst een paar maal goed wassen. De rijst laten uitlekken en in het kokende water strooien. Eenmaal roeren en de rijst verder ongestoord gaar laten wórden in ongeveer een half uur. De rijst even laten uitdampen in de open pan. Inmiddels de vis schoonmaken en zachtjes gaar laten worden in zoveel water met zout dat de vis net onder staat. Kooktijd ongeveer 10 minuten. De vis uit het nat nemen, van de graat ontdoen en in stukjes verdelen. Deze laten uitlekken. De groenten schoonmaken, klein snijden en wassen. De groenten met wat zout in ongeveer de helft van de boter of margarine een kwartiertje zachtjes bak ken. In de rest van de boter of margarine de vis en de rijst lichtgeel van kleur bakken onder geregeld omscheppen. De groenten toevoegen en gelijkmatig door de rijst ver delen. Het gerecht afmaken, desgewenst met sambal of pikante saus. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER. Eén meter remafstand minder kan één leven meer betekenen Van één meter meer of minder kan een leven afhangen. De wet stelt eisen, welke voor de voetrem, naar gelang van de snel heden op het volgende neer komen. Bij 20 km. per uur, remafsjtand hoogstens 4 meter Bij 30 km. per uur, remafstand hoogstens 9 meter Bij 40 km. per uur, remafstand hoogstens 16 meter Bij 50 km. per uier, remafstand hoogstens 2sHH£, Bij 60 km. per uur, remafstand hoogstens 36 meter U kunt het lijstje gemakkelijk zelf ver volgen. De remafstand mag ten hoogste in meters de uitkomst zijn van het aantal tien tallen kilometers per uur, dat U rijdt, ver menigvuldigd met zich zelf. Laat Uw remmen geregeld nazien. Als ze hydraulisch zijn, zorg er dan voor, dat het oliereservoir,, van waaruit het systeem be diend wordt, regelmatig nagezien wordt en overtuig U, dat het niet lekt. Talloos zijn de gevallen waarbij de druk plotseling Weg viel door een niet-ontdekt lek. En vraag vooral U zelf niet af„Voldoet mijn voetrem aan het lijstje maar „Zijn ze zo goed als mogelijk is Denk aan de onberekenbare kinderen, die onverwachts de weg oversteken, denk aan de ouden van dagen, die zich niet aan het moderne verkeer kunnen unnpnssen. cMarkt 12 cFelefoon 6%6 Wij hebben weer een grote collectie, in het nieuwe formaat. '2 - Desgewenst zenden wij U de kaartjes franco per post onder rembours 1 ilüllH ■llilMWI Will iMWiM GESLAAGD. Aan de Stichting Klinisch Hoger Onderwijs te Rotterdam slaagde voor het Arts-examen onze stad genoot de heer M. J. den Engelsman. Voor het diploma machineschrijven slaagde onze stadgenote mej. R. Maas. BENOEMING. De heer C. van Bendegem, fractie-voorzitter van de Partij van de Arbeid alhier werd herkozen in het bestuur van het gewest Zeeland dezer partij. Tevens werd de heer van Bendegem benoemd tot lid der partijraad. GEVONDEN VOORWERPEN. Een groene autostep, Julianastraat 71. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 December 1955. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. Verbeek, van Kloosterzande. Geref. Kerk. 10.30 uur en 3 uur Ds. A. Kuiper Geref. Kerk. (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer, van Voorschoten. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Dinsdag 20 December 1955. Geref. Gemeente Huwelijksbevestiging door ds. J. B. Bel van Krabbendijke. AUTOBOTSING ONDER BIERVLIET. Op de weg IJzendijkeBiervliet, ter hoogte van de driesprong, kwam Dinsdagmiddag te ongeveer 3 uur een auto bestuurd door de heer De F. uit Axel, in botsing met een auto, bestuurd door ir. H. D. J. S. uit Middelburg. De heer de F. liep hierbij wonden op aan het hoofd en werd door een ontboden dokter verbonden. Een bij de heer de F. in de auto zittende dame sloeg met haar hoofd door de voorruit van de auto. Zij moest onder medische behandeling worden ge steld en werd naar het ziekenhuis te IJzendijke ver voerd. De drie inzittenden van de auto bestuurd door ir. H. D. J. S„ kwamen allen met de schrik vrij. De beide auto's werden ernstig beschadigd. VERKOOP CANADABOMEN. Door het bestuur van de Varempé-polder werd een inschrijving gehouden voor de verkoop van 32 canada bomen, staande in deze polder. De hoogste inschrijving was van P. van Goethem te Koewacht met een som van ƒ2700.—. De overige inschrijvers waren Gebr. Vonck, Hoekman en P. Goud. Wielrennen. VERHELST DEDUTEERDE UITSTEKEND Onze plaatselijke renner Rien Verhelst heeft reeds enige weken voor zijn wintertraining het Gentse „Kuipke" opgezocht en Zondag werden aldaar als omlijsting van een hoofdprogramma voor beroepsren ners enige wedstrijden voor amateurs verreden, waar aan ook onze stadgenoot deelnam. In het nummer achtervolging wist hij een klinkende overwinning te behalen. Daarna kwam hij uit in een nummer eigen kracht over een afstand van 4 km. Dit nummer werd in twee reeksen verreden en niettegenstaande dat hij een val maakte wist hij nog beslag te leggen op een fraaie tweede plaats. De voornaamste uitslagen van dit nummer waren le reeks: 1. Van Eetvelde 2. Van Wezemael 3. Raes 4. Van Puyenbroeck. 2e reeks: 1. Verhelst: 2. (op één'ronde) Van Hooilandt3. Mortier: 4. Van Eetvelde. Algemene rangschikking: 1. Van Eetvelde 2. Ver helst 3. Raes 4. en 5. Mortir en Van Hooilandt. Het ligt verder in het voornemen van Rien Ver helst om op le Kerstdag op de Gentse wielerbaan deel te nemen aan een koppelkoers over 25 km., waar-" toe hij thans ook reeds ijverig aan het trainen is met zijn ploegmaat Karei Inghels uit Sas van Gent. Tevens zal hij dan aan het achtervolgingstournooi deelnemen om mede te dingen in de strijd om de 3e en 4e plaats. Daar Verhelst niet in aan staat was aan al de series van dit tournooi deel te nemen is het hem niet mogelijk in dit tournooi mee te doen om de ere-prijzen. Ter gelegenheid van dit wielerfestijn op le Kerst dag in het Gentse Sportpaleis zal de Axlse Wieler en Supportersclub trachten om bij voldoende deelname hierheen te rijden met een bus. 2e klasse B K.N.V.B. Als de weergoden tegen a.s. Zondag geen roet in het eten gooien in de vorm van vorst, sneeuw of af gekeurde glibberige en modderige velden, staat ons in deze afdeling alweer een programma met vijf wed strijden te wachten. M.O.C. met 9 en D.E.S.K. met 10 gespeelde wedstrijden zijn beiden vrij. Dit be tekent dat zeven clubs bij het doorgaan der wedstrijden na Zondag de helft van het programma zullen hebben afgewerkt. Voor onze stadgenoten staat met de reis naar Dongen de zevende uitwedstrijd voor de boeg, zodat de oranje-witten na Nieuwjaar maar vier keer meer op reis moeten. Na de teleurstellende uitslag tegen Rood-Wit is dit in elk geval een zonnekant. Dongen—Axel. Nu onze stadgenoten tegen Dongen in het strijdperk moeten treden is deze uitreis opper vlakkig beschouwd geen onoverkomenlijk obstakel. Maar laten ze oppassen Dongen verkeert in de positie van „de kat in het nauw". Bij een eventuele winst voor de Brabanders ze spelen op eigen veld wat moreel een sterke troef is bedraagt het ver schil in punten weinig meer, daar Axel nog een wed strijd meer gespeeld heeft. Vorige week schreven wij reeds dat het er voor Axel op aankomt vooral van de naaste concurrenten te winnen, of althans zoveel mogelijk puntten op hen te behalen. Minder dan een gelijk spel in Dongen mag het niet. Zou dat gaan, oranjehemden Eerlijk gezegd, wij zouden er tevreden mee zijn Vecht er dus voor èn verwaarloos de defensieve opstelling ditmaal niet 1 Roosendaal—W.V.O. Ook in Roosendaal ontmoe- tenelkaar twee van de laagst gerangschikten. Wij verwachten hier een eveneens spannende strijd, die rondom een draw belooft te eindigen. Maar Roosen daal geven wij iets meer kans op de volle buit, ge zien eigen veld en meerdere routine. Middelburg—Goes. Deze provinciale derby in de Zeeuwse hoofdstad wijst ditmaal duidelijk in de rich ting van sterkere troeven voor de thuisploeg. Goes heeft een doelpuntenverhouding die zeer abnormaal is. Behalve een zwakke verdediging is echter de aan val hoogst onstabiel en zeker niet tegen de Middel burgers opgewassen. Conclusiesprekende punten- winst voor de thuisclub. Hulst—R.A.C. In Hulst wacht een zeer belangrijke strijd, die afgezien van de leiding van de heer Hoogenboom niet vrij zal zijn van het verrassende element. Ditmaal durven wij ons hier aan geen voor spelling wagen. Let opgroot gaat het verschil niet worden. Dus rond een gelijk spel. Na spectaculaire strijd wellicht. Rood-Wit—Internos. In deze ontmoeting ontbreekt het semi-plaatselijk karakter niet. Hoewel Internos ons sterker voorkomt durven wij geen eed zweren op winst, voor de Ettenaren. St. Willebrord is een lastig strijd perk en wat Hulst hier lukte, gebeurt niet elke keer. Hier is alles mogelijk dus ook hier verwachten wij een puntenverdeling. 3e klasse D K.N.V.B. In deze afdeling lijkt het programma voor Zondag niet zo buitengewoon rijk aan spanning te worden. Daar Meto vrij is zal Zeelandia in Ossendrecht wel oppassen geen fout te maken. Temeer nu ook R.C.S. in de running is zullen de groenzwarten bij een zo goed als zekere victorie in Noord-Brabant maar een enkel puntje achterstand meer op de leiders hebben, met bovendien nog e enwedstrijd minder gespeeld, zo dat de troon van de tricolores dan wel erg wankel komt te staan. R.K.F.C. speelt een derby tegen Nieuw Borgvliet, een der beide hekkesluiters. Hier is dus winst voor de ontvangende ploeg te verwachten, want na Meto zal R.K.F.C. nu deze club wel aan haar zegekar binden. Ook R.C.S. heeft in Vlissingen veruit de beste pa pieren en is tegen Zeeland Sport favoriet. In Biervliet kan de wedstrijd tegen Steen wel eens aanleiding worden voor spanning en emotie. Ook hier achten wij de bezoekende grenskanters volkomen in staat de beide punten te incasseren. Ook Com Boys zal zich nu Hontenisse op visite komt zeker ten volle inzetten om de volle buit in Sas van Gent te houden en zodoende nog een woordje meespreken in de strijd om de leiding. Want zoals het zich hier thans laat aanzien kan in deze afdeling de strijd om de titel nog zeer spannend worden. Zaterdagvoetbal le klasse. Een nieuwe en uiterst zware opgave wacht de Axelse Zaterdagvoetballers in hun returnmatch tegen Colijnsplaatse Boys, een match die thuis menen wij in een gelijk spel eindigde. Naar onze mening zal dit voor A.Z.V.V. een lastige uitwedstrijd worden. Wij vrezen dat er aan de boorden van de Oosterschelde geen puntje winst te behalen zal zijn ditmaal. En daar ook nu de rood- witten gehandicapt zullen zijn door onvolledigheid verwachten wij op Noord-Beveland een nederlaag. In Nieuwdorp komt Krabbendijke op bezoek, een stijd alzo die veel spanning belooft. Ofschoon wij Krabbendijke wel favoriet achten zal een overwinning hun toch inspanning kosten. We verwachten een kleine zege voor de bezoekende club. Ook in Rillandia wacht harde strijd van twee elkaar niet zo heel veel in kracht ontlopende ploegen. Ver van een gelijk spel zien wij deze kamp niet te resulteren. Wemeldinge is evenwel ook niet voor een verrassing benauwd. In Wolfaartsdijk zullen de Bevelanders het wel niet tegen de Terneuzense Boys kunnen bolwerken. Wij verwachten hier een zege met duidelijk verschil voor de oranje-zwarten. Visitekaartjes

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 3