Kook- en Bakwenken. Fa J. C. VINK Onvergetelijk voor jong en oud de Plattelandsavond der L.J.G. afd. Axel. I >.c. .c. v.o. SPORTNIEUWS IN HET TEKEN VAN DE KOMENDE FEESTDAGEN. Nog voor de Kerstboom zijn ereplaats in de huiskamer heeft gekregen beginnen voor de huisvrouwen de hoogtijdagen in de keuken. Want zij, die daar de scepter zwaait speelt in dez etijd een nog belangrijker rol dan anders de lekkere zaken, die zij be reidt, dragen het hunne bij tot de feestelijke ste«n9" de komende feestdagen wat extra wej&stjjvil maken van de maaltijd en er een eer in. stelt de gerechten, die zij op de tafel brengt, te verfijnen, kan misschien nut heb ben van de volgende wenken. Wilt U een saus, soep of nagerecht ver fijnen met ei, roer dan eerst het ei of de ei dooier los en breng hem op temperatuur met een beetje warme saus, soep of vla, vóór U hem bij de saus of dergelijke in de pan voegt. Om een schuimige pudding of vla te ma ken met stijfgeslagen room en eiw*it, kunt U het best room en eiwit apart stijf kloppen. De room dient goed koud te zijn het eiwit op kamertemperatuur. Ln de room kunt U meteen de suiker meekloppen, eiwit moet eerst stijfgeslagen worden, waarna de suiker op het laatst even wordt meegeslagen. Klop eiwit in het begin vooral niet te krachtig. JOTTER 14.5° 3.". DIE hebt U voorjarenl Markt 12 Axel J. yke In een schuimige vla zonder gelatine, b.v. een citroenvla, komt het wel eens voor, dat zich bij lang staan twee lagen vormen een schuimige en een gladde. Dit kan het geval zijn wanneer het stijfgeslagen eiwit niet mee verwarmd is met de puddingmassa. Wilt U enkele uren of een dag voor het gebruik een dergelijke vla maken, kookt U dan de vla even door nadat U het eiwit er in hebt verwerkt. Zorg er bij een geleipudding met een vulsel van vruchten, koekjes, noten, enz. goed voor dat U de pudding pas in de vorm doet wan neer het vulsel gelijkmatig in de drillerige gelei verdeeld is. Maakt U de schaal, waarop U een pud ding wilt storten, steeds een beetje nat. Komt de pudding niet op de goede plaats, dan kunt U hem daardoor nog verschuiven. Houdt een gelatinepudding voor het stor ten even in heet water. Nu iets over het bakken in ruim vet, het geen U zult willen doen met oliebollen, beig nets, croquetten e.d. Gebruikt U olie, haal de fles dan bijtijds de dag tevoren uit de kou. De olie moet door en door doorzichtig zijn als U hem gaat gebruiken. Doet U zoveel vet of olie in de pan, dat datgene wat U er in bakken wilt, er ruim in kan zonder de bodem van de pan te raken. Zorg er wel voor ,dat de pan niet geheel vol met olie is slechts voor twee-derde deel en bak niet teveel tegelijk. Begin niet te bakken voor het vet heet ge noeg is, laat het na iedere lading gebak zo nodig weer op de goede temperatuur komen. De temperatuur van het vet kunt U keu ren met een dobbelsteentje brood. Gaat dit niet meteen bakken, dan is het vet niet heet genoeg. Is het in een paar tellen bruin, dan is het vet goed om er croquetjes, bitterballen enandere gare spijzen in te bakken, maar te heet voor oliebollen. Hiervoor moet het stuk je brood in een wat langer tijd bruin worden. Het gebak kunt U laten uitlekken in een vergiet of op een deksel, dat in een grotere pan is gezet. Bakt U appelbeignets, dan kunt U de appelschijven beter na het bakken met sui ker en kaneel bestrooien dan er voor. Om onvolprezen pommes frites te krijgen moet U de aardappelen in twee etappes bak ken de eerste keer niet te heet, waarbij ze wel zacht wordt van binnen maar niet bruin, de tweede keer heet, zodat ze vlug lichtbruin worden. En dan natuurlijk niet in een schaal of pan met deksel lat enstaan. KEURINGEN VAN TOT DEKKING BESTEMDE HENGSTEN. De Koninklijke Vereniging ,,Het Neder landse Trekpaard" organiseert op de vol gende plaatsen en data keuringen van tot dekking bestemde hengsten, welke in de stamboeken van deze Stamboekvereniging zijn ingeschreven 18 Januari te Axel 19 Januari te Oost- burg en 20 Januari te Goes. De De keuring in 1956 van tot dekking bestemde hengsten van het type trekpaard, welke niet zijn ingeschreven iin een stamboek van een Stamboekvereniging zal gehouden worden te Goes, eveneens op 20 Januari 1956. TELEFOONVERKEER MET BELGIË. Tussen de centrale directie van P.T.T. en de Regie en T. van België zijn be sprekingen gevoerd over een mogelijke ver snelling in de afwikkeling van het telefoon verkeer in de toekomst. De volgende plannen zijn ontwikkeld op grond van de practische mogelijkheden. a. Invoering van volauttomatische inter nationaal verkeer van België naar een aantal districten in Nederland, t.w. Rot terdam, Amsterdam, Den Haag en ten slotte Breda. Als streefdatum wort de jaarwisseling '56- 57 aangehouden. b. In omgekeerde richting kan voorshands geen vol-automatisch verkeer worden toegelaten. Wel zal een versnelde ver keersafwikkeling plaats kunnen vinden door de telefonistes te Amsterdam, Rot terdam, Den Haag, Breda, Goes, Eind hoven en Den Bosch naar de zones Antwerpen en Brussel automatisch te laten kiezen. Invoering zal ongeveer tegelijkerttijd met het onder a genoemde plan plaats vinden. StrnmÊmmÊmmmmmmmmemMÊÊmuKm or de rust was de strijd tamelijk afwisselend en was Oostdijk die in de eerste helft de stand toch g wist te vereffenen. n de tweede helft zat de schoen aan het Ooster- atse been en resulteerde hun actie in nite minder drie doelpunten, waarvan één werd afgekeurd, en echter ook Goes in duidelijke buitenspelpositie (Ipuntte werd dit onder algemene bevreemding en itesten toegewezen (23). Een fel W.V.O.-offen- f werd daarop ingezet maar met behulp van het merk werd tot driemaal toe een zeker schijnend tlpunt voorkomen. In de laatste minutten wist de lisclub zowaar nog uit een onbetekenende aanval e goede scoringskansen geboden, maar niet benut, draw uit het vuur te slepen. I.A.C.—Middelburg. Zoals (op één na) alle uit- in de 2e en 3e klasse volgens onze prognose digden was het ook met deze match. aN veel nning werd het hier ten slotte een puntenverdeling, eerste helft verliep doelpuntloos en stond op be- irlijk peil, terwijl de verhouding in het veld nog lelijk fair was. )it werd anders toen na de rust de groen-witten een corner met een prachtige kopstoot door Carol leiding namen (0—1). De Rijenaren kwamen toen irweldigend opzetten, doch Middelburg verdedigde lant. Naarmate de tijd verstreek en het Brabantse rwicht bleef duren trokken de Zeeuwen zich vol- in de verdediging terug en ditt werd ten slotte dlottig. Uit een corner kwam via Peerden door as het enige doelpunt der thuisclub hetgeen tevens gelijkmaker en de eindstand was. ntemos—Roosendaal 2—1. Deze wedstrijd die in eerste helft het aankijken wel waard was is ge- digd in een zege voor de Ettenaren met één doel- it verschil, wat wel de juiste verhouding weergaf. de rust was de score nog dubbel-blank, doch na ninuten in de tweede helft lanceerde Zwart een e voorzet naar Maas die de bal met het hoofd in roos stootte (1—0). Dit was echter het sein voor pittige Roosendaalse reactie die resulteerde in de jkmaker door van Oosten, die gladweg door de ense defensie heenliep 1 1). Toen er ruim een uur in de tweede speelhelft om was werd uit schermutseling voor het doel der gasten door Berg de leiding voor Internos hernomen (2—1). ma bleken beide ploegen hun kruit volledig te ben verschoten en zo boekte Internos in successie zesde zege. >e stand in de 2e klasse B is thans In Souburg was het de thuisclub die revanche nam voor de in het begin der competitie in Sas geleden on eervolle en zware nederlaag. Door de bekende goal- getter Verhelst werd na 20 minuten voor Corn Boys gedoelpunt en met deze stand werd gedraaid. Na de pauze was het al R.C.S. wat de klok sloeg. Met drie doelpunten werd deze meerderheid uitge drukt en zo wiste R.C.S. de smadelijke nederlaag in Sas van Gent uit (3—1). In Middelburg speelde Zeelandia het klaar om Bier vliet met ledige handen terug over de Schelde te zenden. eReds voor de rust hadden de groen-zwart en de score 3-0 bereikt. Een herboren Biervliet gafiMa de rust keurig partij nadat de Nadorstbewoners elerat de stand nog op 40 haden gebracht. Maar de eind stand 53 duidde in elk gexal op hardnekkig verweer van de West Zeeuwsch-Vlamingen. Ten slotte ging het eertijds geduchte Odio zelfs tegen Nieuw Borgvliet ten onder en door dit resultaat is laatstgenoemde club voorlopig verlost van de rode lantaarn. De gasten namen na een half uur de leiding maar Odio zorgde vpor de thee voor de gelijkmaker. Ternauwernood was de bal na de rust aan het rollen toen Nieuw Borgvliet opnieuw de leiding nam en deze liet enzij zich in de resterende strijd niet meer ont nemen. De stand in de 3e klasse D is nu Meto 12 19 Steen 11 Zeelandia 10 16 Biervliet 9 R.C.S. 11 16 Zeeland Sport 10 Corn Boys 11 14 Odio 10 T erneuzen 11 13 Nieuw Borgvliet 9 R.K.F.C. 12 11 Hontenisse 10 9 9 0 0 34-13 18 10 6 3 1 25-16 15 mos 11 6 1 4 23-19 13 delburg 10 5 2 3 25-15 12 t.S.K. 10 5 0 5 22-23 10 d-Wlt 11 4 2 5 18-20 10 10 3 3 4 21-20 9 s 9 3 2 4 35-33 8 st 10 3 2 5 26-41 8 I 10 2 3 5 15-25 7 isendaal 9 2 1 6 16-22 5 ïgen 9 1 1 7 14-28 3 3e klasse D K.N.V.B. )ok in deze afdeling waren ter elfder ure enkele gramma-wijzigingen aangekondigd en trok Terneu- in plaats van naar Souburg naar de „grenskant h deze verandering bleek voor de rood-zwarten n verbetering. Om de waarheid te zeggen hadden de Terneuzenaars niet voor zo zeer afgetakeld .gezien dat zij te St. jansteen zulk een overtuigende erlaag te slikken zouden hebben gekregen. Na bijna half uur spelens nam de fanatiek op de bal zit- de thuisclub reeds de leiding om die vijf minutten te vergroten. Ook na de thee bleef de thuisclub agressief en voerde de voorsprong op tot .3 0. Terneuzense stootkracht en vechtlust was on- doende en zo gingen de rood-zwarten roemloos onder zonder de eer te hebben kunnen redden. In Hontenisse verliep het naar onze verwachting. Vlissingers die zich na een weinig indrukwekkende rt van het seizoen er nu steeds beter in komen, eken nu ook resultaten waardoor zij gestadig in de komen. In de eerste helft van deze ontmoeting inden de gecombineerden hun overwicht door twee al te scoren door hun productieve midvoor (0- '2). Ia de pauze behielden de gasten het beste van het 1, dat zij evenwel door het sttug verdedigen van thuisclub niet wisten uit te buiten. Wel wist de nenspeler Steijns voor zijn club de eerte redden en kwam het einde met 1—2. Oat Meto zich op eigen veld de puntten door l.F.C. zou hebben laten ontfutselen hetgeen toch leurd is is vrijwel de enige uitslag die anders kwam dan wij voorspelden. De tthuisclub begon atiek en boekte bij de rust een 20 voorsprong, lat de tricolores louter rozen en fluweel in het ver liet zagen. Zij hadden evenwel buiten de waard rekend, wantt R.K.F.C. plaatste in de tweede helft minder dan vier treffers (2—4). De tricolores loten te laat wakker. De agressiviteit die zij nog st enop te brengen resulteerde in één doelpunt en armede was de kous af. Meto heeft nu één ver- spunt meer dan Zeelandia doch behoudt voorlopig g de kop door twee meer gespeelde wedstrijden. 1 P. Leunis A. Mattheeuws P. Groothaert Fr. Groothaert J. Lippens car. brt. h.s. 150 23 54 88 23 18 150 23 32 57 23 14 150 29 21 9 8 7 5 4 4 Zaterdagvoetbal le klasse. A.Z.V.V.—ARNEMUIDEN 0-1. Zwaar door een viertal invallers waaronder de keeper gehandicapt, betraden de Axelse rood- witten het veld om zich voor de tweede maal in dit seizoen mte het sterke Arnemuiden te meten. Deze match ving een kleine 20 minuten te laat aan door het missen van de veer-aansluiting te Vlissingen. Een deel der Arnemuiden-spelers of -supporters verscheen op klompen of in werkkledij. Aanvoerder den Engelsman won de toss en koos het belangrijke windvoordeel, doch dit belette de gasten niet de eerste felle aanvallen te ondernemen, maar het was den Hamer, die bij een doelworsteling het leder uit de gevaarlijke zone kopte, waarna het antwoord aan de rood-witten was. Dit liet aan duide lijkheid niets te wensen over en resulteerde in niet minder dan een vijftal hoekschoppen. Bij de eerste kon de Ruijter zijn hoofd niet voldoende dienstbaar maken, de tweede ging achter. De derde schiep een critieke situatie, waaruit de vierde voortkwam met een gloeiend schot van Haak, maar het leder werd wederom weg gewerkt. Alle gevaren werden door de gasten gekeerd die daarop met felle en snelle tegenaanvallen reageer den en keeper de Pooter moest zich volledig inzetten, van welke taak hij zich overigens verdienstelijk kweet. Andermaal lost Haak een hoog ver schot, maar de aanvallen der roodgebroekte Arnemuidenaars zijn toch gevaarlijker. Na e..ige minder juist gerichte schoten hebben zij na 28 minuten succes als de midvoor fraai doorcentert nrar linksbuiten de Nooyer en deze scoort buiten bereik van de Pooter (01In de nu volgende periode zijn Je Axelse aanvallen weinig overtuigend. De gasten forceren nog een corner en een vrije schop van Jansen schiep nog een critieke situatie voor het doel van Arnemuiden, maar overigens was het een matte vertoning. De aanvallen der gasten strandden op de Axel-defensie waarin de Pooter zijn mannetje stond en met de rust was het nog 01 en had Axel geen profijt getrokken van het windvoordeel. Na de pauze waren de kanariegele hemden uit Arnemuiden sterk aanvallend en dit resulteerde even eens in een serie corners, waarbij de Pooter volop ge legenheid krijgt zijn capaciteiten te tonen. De Axelse verdediging is zo mogelijk nog beter dan voor de rust en telkens worden de nu menigvuldige aanvallen der rood-gelen afgeslagen. Zo verstrijkt de tweede helft zonder spanning. De gasten zijn iets sterker /,aar hun aanval is onschotvaardig en bovendien is keeper de Pooter bezield met de wil zijn doel zo goed mogelijk te verdedigen, waarin hij ook soms met bravour slaagt. Bij A.Z.V.V. faalde de voorhoede eveneens. Ook hier geen schotvaardigheid, zodat de Walcherse doelman niet ernstig in moeilijkheden gebracht werd. Zo naderde het einde en de lusteloosheid van de A.Z.V.V.ers liet uitkomen, dat men zich bij een kleine nederlaag neerlegde. Ook in het kamp der gasten kwam het niet meer tot grote momenten en vond men het vol doende de verkregen voorsprong te consolideren. Met de stand 0—1 brak ook het einde aan. Deze kleine zege van Arnemuiden was verdiend maar zeker zou een volledig A.Z.V.V. tot een draw in slaat zijn geweest. Alle eer aan reserve-doelman de Pooter n 000 Prijs Nieuwe inktvullinff pas na 393.' woorden schrijven!) 4 gedistingeerde kleuren rood. groen, grijs en zwart.Inktpatroon in blauw-zwart. blauw, groen en rood. NIEUW Eén inkt- patroon schrijft 5 maal zo lang als gewone ballpen- vulllngen. NIEUWNylon hou der; blank-meta len dop wordt niet dof. NIEUW Keuze uit vier penpunten, --EXTRA FUN -FUN .MIDDEL .BREED H. van Harn 84 29 14 2,90 4. J. Lippens 150 37 23 4,05 Fr. Groothaert 101 37 19 2,73 5. P. Groothaert 150 30 35 5,- J. van Fraaijenhove 87 30 13 2,90 6 P. Leunis 150 25 26 6,~ J. van Fraaijenhove 95 25 14 3,80 7 J. Lippens 150 26 24 5,77 D. Pel 57 26 9 2,19 8 A. Mattheeuws 150 36 25 4,17 J. de Rijke 43 36 9 1,17 De stand na de le week is als volgt Biljarte* HET KAMPIOENSCHAP VAN AXEL. In café „de la Paix" bij de heer P. L. Groothaert werd vorige week weer een aanvang gemaakt met het jaarlijks te verspelen kampioenschap van Axel. Er wordt weer gespeeld op 150 caramboles. De resultaten van de tot hier toe gespeelde partijen zijn als volgt gesp. gew. car. brt. h.s. gem. I- Lippens 3 3 450 92 24 4,82 P. Leunis 2 2 300 48 54 6,25 P. Groothaert 2 2 300 53 35 5,66 A. Mattheeuws 2 1 238 59 25 4,03 H. van Harn 1 0 84 29 14 2,90 D. Pel 1 0 57 26 9 2,19 1 0 43 36 9 1,17 J. v; Fraaijenhove 2 0 182 55 14 3,31 Fr JGi oothaert 2 0 158 60 19 2,63 gem. 6,52 3,82 6,52 2,47 5,17 A.B.C.—SLUISKIL 7-9. Vorige week speelde A.B.C. in haar clublokaal bij de heer R. Dieleman alhier een vriendschappelijke ontmoeting op het biljart tegen de biljartclub van Sluiskil. Onze stadgenoten verloren deze ontmoeting met 7 tegen 9 matchpunten. De carambole-verhouding was evenwel 647tegen 558 in het voordeel van A.B.C. Dit was wel een gevolg van de opmerkelijk mooie partij welke de heer R. Dieleman speelde tegen R. de Graaf van Sduiskil. In 9 beurten stootte de heer Dieleman de 200 vol en liet zijn tegenstander staan op 76 carambobles. R. Dieleman bereikte in deze partij dus een gemiddelde van ruim 22 caramboles. AGEND At 14 en 16 December Uitvoering „Concordia". 15 December Z.V.U. Toneelgroep Theater. 24 December Uitvoering Ned. Herv. Kerkkoor 26 December Uitvoering „Asaf". 20 December Kerstvergadering N.C.V.B.

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 3