UW SUCCES-AQENDA 1956 Ligt bij ons voor U Firma J. C.VINK - Markt 12 Axel t SENIOR inhoud 1956, 1 dag op 1 pagina f 4.95 SENIOR inhoud 1956, 7 dagen op 2 pagina's f 4.55 JUNIOR inhoud 1956, 1 dag op 1 pagina 4.25 Ook de volledige collectie PORTEFEUILLES reeds vanaf I 4,20 hebben wij voorradig. S u cces Lady-agenda! m -a 'KEER, I rm>a BEKENDMAKINGEN. Naam Adres verzoeke mij per post te zenden SUCCES SENIOR, inhoud, 1 dag op 1 pag. SUCCES SENIOR, inhoud, 7 dagen per folio SUCCES JUNIOR, inhoud, 1 dag op 1 pag. Een bijzond^*e verrassing voor Uw vrouw is de nieuwe U kunt per post bestellen op nevenstaande strook of U kunt het nieuwste op Uw gemak in onze zaak uitzoeken. üH<% is, z. van els. us Eugène Imet pittige tegenaanvallen de in prima vorm spelende Theresia lOosterhoutse defensie in het nauw brachten. Na ruim 5 minuten spelens zonde de rechtsbuiten der Wapen- a d. vanlaragers in Z6er twiifelachti9e buitenspelpósitie ver- /isse. 12 |1(erend een 9evaar''jk schot in en Jac. Dieleman wist i Tanneke ln,et beters te doen dan dit schot met de band te ré Pleunis Nren' Scheidsrechter Muijs uit Gorkum wees terecht melis An- naar de Witte St'P en het was Loon en die deze strafschop buiten bereik van de Danschutter in de n Leuntje touwen ioeg' 2odat de thuisclub de leiding had (1—0). ns Reinier I Voor de Pauze bleef daaroP het spelbeeld hetzelfde ssen. 25 I karakter behouden. Onophoudelijk afwisselende aan- Cornelia I va"en en twee e'kaar niets toegevende sportief strij- -obus van Idende PIoegen' zodat de pauze met een 1—0 voor sprong voor W.V.O. aanbrak, nadat de referee als bijzonder merkwaardige verrassing door een ha perende stopwatch de ploegen een klein kwartier te ved. van vroeg om de thee had willen zenden, waar echter de beide grensrechters als de kippen bij waren en hem op deze vergissing wezen. Blijkbaar wilde hij de trein naar Gorkum voor alle zekerheid halen1. Na de thee betrad een herboren oranje-ploeg het veld en aanstond namen onze stadgenoten het heft in handen. Keer op keer vindt het Axelse aanvalsquintet positief I de weg naar het W.V.O.-doel en doorsneed telkens ■ken van de Brabantse defensie om het doel der Wapendragers e meeste te bestoken. Toch duurde het nog tot ruim 10 minuten na de rust eer Peeters met een welgerichte kogel de stand vereffende (1 1). Van nu af aan gaven onze stadgenoten zich voor de volle 100% in het besef dat ook dit duel in succesie wellicht volle puntenwinst zou kunnen opleveren. De wedstrijd bereikte nu een ware hoogspanning en voort durend ging de grootste aanvalskracht van de oranje- witten uit. Wel reageerden ook de Brabanders vaak vinnig, doch de Danschutter was in prima vorm. Er werd vaak een tikje te hard, doch volkomen fair ge speeld, zodat de scheidrechter voor geen al te zware taak werd gesteld. Intussen bleven onze stadgenoten sterker, doch zij hadden kennelijk Vrouwe Fortuna niet op hun hand. Een gloeiende kogel van midvoor Jansen scheerde langs de verkeerde kant van de paal en toen de W.V.O. doelwachter kort daarop kansloos geslagen was, keerde de deklat een prachtig hoog schot van Deij. Het voor de thee niet zo vlotte Axelse samenspel was in de tweede helft subliem. Axel bleef fanatiek vechten voor de volle buit, maar hoe vaak de beide doelen ook in gevaar kwamen en de tal rijke door Axel te nemen hoekschoppen gaven daarbij duidelijk uitdrukking van de krachtsverhouding de beide doelen bleven hermetisch gesloten. De Danschut ter, die in de tweede helft minder te doen had dan zijn collega speelde weer in topvorm. Onder tot het laatste moment voortdurende spanning floot de heer Muijs ten slotte het eindsignaal en had Axel wel iets minder gekregen dan het verdiend had, maar de helft n de buit ging in elk geval mee naar Zeeuwsch- janderen. Dnze stadgenoten bleven hiermede op het goede Daar dit nu reeds de zesde uitwedstrijd was die eze competitie gespeeld werd en „uit" niet minder dan 5 van 7 behaalde punten uit het vuur werden ge sleept, liggen de kaarten nu al heel wat beter dan na het niet zo imponerende begin. De oranjehemden schij nen zich steeds beter thuis te gaan voelen in de 2e klasse en met een beduidend groter aantal thuiswed strijden voor de boeg lijkt het perspectief wel iets be moedigender. I.V.B, Ver aan tocht 1 v. d, van spil» iioest n erg kamp durig De ig en was :erde huis- kens is. Het anlijk te waarbij v spiegel hebben, dte zijn. ■ren een Verder uiten de is, doet eur ook len die, opzij aan de In het in het om het i. Maar n geldt komend klemt. I kanten voort actoren I het u| Maar de vechtlust moet zo mogelijk nog worden opgevoerd En dat kan best 1 RoosendaalHulst 32. In afwijkng van de aan vankelijk voor de blauwgelen vastgestelde thuiswed strijd tegen Goes werd dit gewijzigd en moest Hulst Zondag naar Roosendaal. Deze ontmoeting was ook niet van spanning ontbloot en droeg het stempel van een- emotionele strijd tussen twee gelijkwaardigen. Hulst was blijkbaar met duidelijke adspiratie's naar Brabant gekomen ofschoon het een half uur duurde eer na wisselende kansen linksbuiten de Nijs een zuivere pass kreeg toegeschoven en de Roosendaalse keeper kansloos het nakijken gaf (0—1). De Vreugde in de blauw-gele gelederen was nochtans vaftrkorte duur. Toen ongeveer een anderhalve minuut l&fer de verdediging van Hulst blunderde schoot van Wely be hendig toe en passeerde even genadeloos doelman de Gucht (1 1). Tot de rust bleef het zo. In de tweede helft namen de Roosendalers vrijwel onmiddellijk het spel in handen en werd Hulst op eigen helft teruggedrongen. Het duurde tot 20 minuten na rust eer linksbuiten van Pul de thuisploeg de lei ding gaf (2—1). De Zeeuwsch-Vlamingen bleven moedig kamp leveren en belegerden een tijdlang het doelgebied der gastheren, waarbij uit een opeenhoping van spelers voor de tweede maal een gelijkmaker werd geboren (2—2). Van nu af-aan zetten de Roo sendalers de tanden verbeten op elkaar. Telkens pas seerden zij met welopgezette aanvallen de steeds meer in het nauw komende Hulstenaren. Ongeveer 10 minu ten voor het einde lanceerde Damen een afgemeten pass naar van Pul die daarmede zijn ploeg aan de zege hielp. Rood-WitR.A.C. 0I. Op het Heike is het op een vrij benauwde zege voor R.A.C. uitgelopen, wat een ietwat geflatteerd beeld geeft van dit spannende en vaak zeer forse duel. Voor de pauze was het bijna voortdurend de thuis club die domineerde. Weliswaar waren ook de gasten actief doch deze misten stootkracht. De rust kwam met dubbel blanke stand. In de tweede helft leverde het spelbeeld een gun stige inzet voor de gasten en reds na 5 minuten depo neerde Pelkmans het leder hoog in de touwen, waar door R.A.C. de leiding nam. Hierop trokken de gasten zich hoe langer hoe meer in de verdediging terug, daar Rood-Wit overdonderend in het offensief kwam. Het spel werd bepaald ruw, zodat de scheidsrechter her haaldelijk moest onderbreken en waarschuwingen uit deelde. Met een verwoed aanvallend Rood-Wit kwam het einde van deze verhitte kamp, zonder dat de thuisclub ht net had kunnen vinden. DongenInernos I3. Vier maal in successie heb ben de Ettenaren nu het zoet van de victorie ge smaakt, ditmaal op een heel zwaar door reserve s ge handicapt Dongen. Weliswaar was ook Internos niet volledig, doch dat woog niet op tegen de grote on-j volledigheid der gastheren. Zoals te vermoeden was kwam deze ontmoeting daardoor op geen hoog peil te staan. Na 10 minuten, scoorde Maas voor de gasten, welk doelpunt spoedig gevolgd werd door een penalty die dezelfde speler eveeneens in een doelpunt omztte Zo kwam d rust met een 0—2 voorsprong voor Internos. In de tweede helft leken de bordjes verhangen. Een uitval van de thuisclub resulteerde in een doelpunt van Rood-Wit Goes'ito[1:J Verharen die daarmede de eer redde (1—2. De gasten kwamen er dan weer volop in en uit een sarren van Maas verrichte deze speler de hatrick (1—3), waar mede ook het einde aanbrak. De stand in de 2e klase B is thans als volgt M.O.C. 8 8 0 0 29—10 16 R.A.C. 9 6 2 1 24—15 14 Middelburg 9 5 1 3 26—14 11 Internos 10 5 1 4 21 18 11 D.E.S.K. 10 5 0 5 21—23 10 Hulst 9 3 2 4 34—33 8 W.V.O. 9 3 2 4 18—17 8 10 3 2 5 15-18 8 8 3 14' 21-33 7 Axel 9 2 3 4 13—22 7 Roosendaal 8 2 1 5 15—20 5 Dongen 9 117 14—28 3 3e klasse D K.N.V.B. In deze afdeling wordt de met 19 punten leidende kopploeg gevolgd door een drietal elkaar niets toe gevende en opstrevende ploegen, die onmiddellijk ge volgd worden door het op de 5e plaats prijkende Ter- neuzen, dat Zondag op eigen bodem tegen het zwakke Zeeland Sport de dans niet wist te ontspringen. Lang zamerhand blijkt hier de tricolore-ploeg uit Hooger- heide sterk favoriet te worden voor de ereplaats. Zondag werd door de leiders in Ossendrecht op af doende wijze met Odio afgerekend, nadat de rust ondanks groot overwicht der gasten met blanke score was ingetreden. In de tweede helft kon Odio evenwel geen voldoen de weerstand mer opbrengen voor de stormlopen van Meto, die regelmatig hun score tot 0—4 opvoerden, waaronder no. 2 uit een strafschop. Een ander belangrijk duel speelde zich af in de Ka naalzone, waar R.K.F.C. zijn laatste kans voor de kopgroep vrijwel teloor zag gaan. Weliswaar was de bal maar even aan ht rollen toen de gasten al scoor den, doch daarop kwamen de Sassenaren zo over tuigende in de meerderheid, dat v. d. Eeckhout na een half uur spelens gelijk maakte. Na de thee hadden de Brabanders practisch geen schijn van kans meer en v. d. Berg gaf de Boys de leiding (2—1), terwijl Wulfaert het laatste bedrijf tot het Sasse kwartiertje maakte en voor de 40e minuut nog twee keer scoorde. Hontenisse schijnt niet de club der verrassingen van het vorige jaar en liet op eigen veld een paar kostelijke veren. Reeds voor de rust hadden de grens- kanters een voorsprong van 01. Na de thee kreeg het vechtlustige spel bij de gast heren onverwacht een resolute wending, doch of schoon zij de leiding veroverden bleek deze opleving van korte duur te zijn. De grenskanters beschikten over de meeste volharding en maakten spoedig weer gelijk. In de resterende 10 minuten van deze weinig fraaie wedstrijd doelpuntte het sterkere Steen nog twee maal. In Terneuzen bleek Sandrini na een kwartier reeds al het roodzwarte kruit verschoten te hebben. De Vlissingers boden niet alleen verwoede tegenstand, maar reageerden fel met hun tegenoffensieven, die echter pas 20 minuten na de rust resulteerden in de gelijkmaker. De stand in de 3e klasse D is thans als volgt Meto 11 9 1 1 30—13 19 Zeelandia 9 5 4 0 17— 9 14 Corn Boys 10 6 2 2 33-17 14 R.C.S. 10 6 2 2 18-10 14 Terneuzen 10 5 3 2 26-19 13 R.K.F.C. 11 2 5 4 18-24 9 Biervliet 8 3 2 3 16-15 8 Steen 10 2 3 5 22-28 7 Zeeland Sport 9 1 3 5 13-24 5 Odio 9 2 1 6 12-25 5 Hontenisse 9 2 0 7 11-20 4 Nieuw Borgvliet 9 1 0 8 13-25 2 DIENSTPLICHT. Uitspraken inzake vrijstelling. De burgemeester van Axel brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, welke uitspraak is gedagtekend 1 December 1955, ter secretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen elke uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bekend making in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet ge zegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij de burgemeester, ter secretarie van deze gemeente. De burgemeester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift aan de koningin, die op het beroep beslist, na advies van de raad van state, afdeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijdng van de termijn van 10 dagen genoegen worden ge nomen. Zolang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het ver loop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. Axel, 5 December 1955. De burgemeester van Axel. VAN OEVEREN. NOODWET OUDERDOMSVOORZIENING, Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend dat op Zaterdag 10 December a.s» 's namiddags van 1.30 tot 2.30 uur ter gemeentesecretarie voor de ingezetenen vreemdelingen zowel als Nederlanders geboren in de maand December 1890 gelegenheid bestaat voor het aanvragen van een nooduitkering. Gehuwde vrouwen kunnen geen aanvraag indienen. Axel, 5 December 1955. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, M. Oggel, wnd. Van Oeveren. OPNEMING VAN VOETPADEN EN KUNSTWERKEN. Burgemeester en wethouders van Axel brengen ter openbare kennis, dat, te beginnen op 19 December a.s. vanwege de gemeente een algemene opneming zal worden gehouden van de voetpaden en de daarin gelegen kunstwerken in die gemeente. Axel, 5 December 1955. Burgemeester en wethouders van Axel, _De secretaris, De burgemeester, M. Oggel, wnd. Van Oeveren. in enn niet gesloten envelop, met 2 cent geirankeerd inzenden aan Boekhandel Fa J. C. Vink, Postbus ldf Axel. .181 i

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 3