Handig bamboe-mesie Niemeijer KOFFIE en THEE JEUK D.D.D. HAM EA V oetbal- overzicht &i&e+t4tafe./>essfc 528.- OVERSLAG INWIJDING KERKORGEL. FILMNIEUWS TOERISTISCH NIEUWS UIT BELGIË Lichtfeesten in Brussel. De op 2 December te openen lichtfeesten in Brussel, die de gehele binnenstad tot na Nieuwjaar in een zee van licht zullen doen baden, zullen de aanvang betekenen van het achtste „Seizoen van Brussel". Vele feesten en artistieke manifestaties zullen een maand lang de stad beheersen. Als speciale attractie zal gelden de Parijse Week, aan de opening waarvan de Repu blikeinse Garde van Parijs haar medewer king zal verlenen. Vele Franse artisten zullen in die week in Brussel optreden. eD uitvoering van werken van Franse componisten en een tentoonstel ling, die de geschiedenis van de Franse hoofdstad schetst, staan eveneens op het programma. Op vijf andere exposities zullen kunst-, vogel- en bloemenliefhebbers, filatelisten en fotografen hun hart kunnen ophalen aan in zendingen uit vele landen. Een ander belangrijk evenement zal zijn Kerstmis in de Stad. Diverse koren uit ver schillende landen zullen deelnemen aan het Internationaal Festival van Kerstliederen, welke uitvoeringen op de Grote Markt zul len plaats vinden, waar ook de door Hel sinki aan Brussel aangeboden reusachtige kerstboom zal worden geplaatst. De plaatsing van deze reusachtige kerst boom zal geschieden op 6 December en van af 17 December dagelijks om 18 uur en elke Donderdag en Zondag om 15 uur uitvoerin gen in het kader van het internationale Kerstliederenfestival. Op 24 December des avonds te 20 uur is er voorstelling van „Kerstmis in de Stad", vóór de stal van Bethlehem op de Grote Markt. DÉSIRÉE. minstens VOOr slechts 1 JQ (winkelwaarde mi I het dubbele) Dit is uw grote kans om zó voordelig in het bezit te komen van deze handige bamboemesjes. Ook leuk als St.-Nicolaas verrassing! Tijdelijk verkrijgbaar bij elk half pond Niemeijer Koffie of 2 pakjes Niemeijer Thee voor slechts f. 1,10. M.' 't Staat voor u klaar bij uw winkelier. Vraag er vandaag nog naar 1 luxe heft van origineel bamboe (elk heft is weer anders door het prachtige natuurbamboe) 2 roestvrij, vlekvrij lemmet van glanzend gepolijst Solinger Antinitstaal 3 geslepen punt en snijkant gedeeltelijk gekarteld 4 let vooral op het merk. Dat is Uw garantie! Angst voor pijnlijk branden van overtollig maagzuur? Niet nodig. Neem één of twee Kennies bii voorbaat... PREDIKBEURTEN. Zondag 27 November 1955. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings, 2.30 uur Vicaris S. den Blaauwen. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk. (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. D. Scheele, van Assen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Ds. Jan Scharpstraat)7 uur Ds. H. van Leeuwen, van Arnhem. Zondag had in de parochiekerk van O.L. Vrouw te Overslag de inwijding plaats vgn het nieuwe kerk orgel. Aangezien de parochie Overslag zich uitstrekt over Belgisch en Nederlands grondgebied waren ook de burgemeesters van Wachtebeke en Overslag aan wezig. Om half drie werden de genodigden aan de pastorie afgehaald, onder dewelke zich bevonden de Bisschop van Gent, Callewaert, Pastoor Seijs e.a. Met het muziekgezelschap van Overslag voorop en gevolgd door Nederlandse en Belgische schoolkinderen ging het stoetsgewijze naar de kerk. Allereerst werd een plechtig lof opgedragen, waarna het orgel door de Bisschop werd ingewijd. Nadat de wijding had plaats gevonden, werd het orgel voo rhet eerst bespeeld door de bekende organist Verschraegen, die met zijn orgelspel de aanwezige ge lovigen verstomd deed staan. Pastoor Seijs en zijn parochianen mogen terecht trots zijn op het nieuwe orgel dat niet minder dan 300.000 francs kostte ,welk bedrag voor 90% door de in woners va nOverslag is bijeengebracht. Het orgel heeft 824 pijpen en was bijna te groot om op het hoogzaal te worden geplaatst. Ook het koor dat onder leiding van de heer Alb. D'herdt medewerking verleende aan deze wijdings- dienst, was uitstekend. Ondanks verhuizing van vele (vooral vrouwelijke) steunpilaren van dit koor is het nog steeds op hoog peil kunen blijven, hetgeen ook beweerd werd door de deskundigen die bij de wijding aanwezig waren. Na de plechtigheden had een receptie plaats in de pastorie en bracht het muziekgezelschap nog een serenade, waarna het de verdere Zondagavond op Overslag gezellig toe ging. Deze veelbesproken Cinemascope-film, naar het ge lijknamige boek van Annemarie Selinko wordt deze week in „Het Centrum" alhier vertoond (zie voor nadere bijzonderheiden ook de advertentie in dit nummer) Er zullen maar weinig vrouwen (en mannen in Nederland zijn, die deze boeiende roman niet hebben gelezen van het boek werden tot nu toe in ons land ruim 80.000 exemplaren verkocht, terwijl een nieuwe filmeditie van 20.000 exemplaren op stapel staat. Het is het verhaal van het eenvoudige meisje, dat na eerst de geliefde van Napoleon te zijn geweest, met Bernadotte huwt en het brengt tot Koningin van Zweden. Het is een vriendelijk verhaal geworden zonder pretenties over een van de boeiendste tijdperken in de geschiedenis. En al moge er verschil van mening be staan over de historische waarde van dit filmwerk toch zijn er scènes te over die de aandacht geboeid houden en zeker niet in het minste de massa-scènes, waar de kleurenpracht van de costuums verblindend is en de Cinemascope eerst goed tot haar recht komt. Enfin, wie het boek of de feuilleton heeft gelezen, gaat thans zeker ook de film zien. Geneest ruwheid en schraalheid 2e klasse B. GoesAxel. Na de verrassende zege van vorige Zondag wacht onze stadgenoten voor de komende competitiedag een niet te onderschatten, wij durven wel zeggen „lastige" opgave. Deze wedstrijd zal n.l. te Goes gespeeld worden en, nu mogen de Ganzestad- bewoners niet zo sterk zijn als het vorige seizoen en bovendien met een gehandicapte voorhoede uitkomen, dit neemt niet weg dat de oranjehemden tegen een doorgewinterd elftal komen te staan, dat naar wij vernemen heel wat aan training doet. Het uit houdingsvermogen zal dus van het grootste gewicht zijn en zelfs doorslaggevend zijn. Onze stadgenoten zullen in Goes harde noten te kraken krijgen al geloven wij niet dat het een doel- puntenregen }al worden als in de ontmoeting tegen Hulst. iublieme v flk zij twee l iluids- k ubbelconus- ;er 1- en hoge 2vènvoor: din nmofoon, leipkelen rroceptor - l<è. and, lange-, afhankelijke kl elaars - stfien voor erroceptor: sl 'drukking - ifsi fstemooe mi mes op ware grootte Laten Jonkman c.s. in het duel tegen de rood-witte Goessenaren eens het bewijs leveren, dat de ontmoe ting tegen D.E.S.K. geen verrassende uitschieter was, maar door een open aanvalsspel te ontwikkelen tonen dat ze wel degelijk iets in hun mars hebben. Als de oranje-witten het eens tot een puntenver deling konden brengen in deze zware uitwedstrijd dan zou dit velen tot optimisten bekeren. Doe gerust Uw maaltijden alle eer aan, zonder die nare vrees voor zuurbrand achteraf. Met Reünies hèbt U niets te vrezen. Eén of twee Rennies die U onge merkt water komt er niet aan te pas laat smelten op de tong, blussen direct. Nog vóór de brand kan uitbreken is ze reeds gedoofd Want Rennies falen nooit Ing. Med. Zet êm dus Zondag op, oranje-witten en vecht met elan en volharding tot het uiterste Wie weet HulstMiddelburg. De andere Zeeuwse derby wordt Zondag aan het Jagertje gespeeld. Eerlijk ge zegd zijn wij een. beetje onder de indruk gekomen van de klinkende om niet te zeggen schitterende resultaten van Hulst, wien het nieuwe milieu in elk geval beter schijnt te liggen dan onze Axelse ploeg. De blauw-gelen zullen in dit duel alles op alles zetten, want een overwinning zal hen boven Middel burg brengen op de ranglijst en dat niet alleen, maar zij zouden zich daarmee in de kopgroep nestelen. Men kan er dan ook op rekenen dat een paar tot het uiterste geladen teams elkaar hier de palm der zege zullen betwisten. Wij verwachten hier spannende strijd met als resultaat een uitslag die dicht bij het gelijk spel zal liggen. InternosD.E.S.K. Nu de Ettenaren op de goede weg zijn verwachten wij in de komende thuiswedstrijd een nieuwe kans op succes. Afgaande op de resul taten van de beide laatste competitie-Zondagen- van Axel tegen deze rivalen zouden wij lichtelijk geneigd zijn de beste kans aan Internos toe te kennen, maar de D.E.S.K.-papieren spreken toch wel een wat af wijkende taal. Daarom lijkt o.i. de kans op een kleine victorie voor de club uit Kaatsheuvel wel iets groter, maar ook hier zou eeni puntenverdeling ons niet ver bazen, waarop wij het dan maar lettende op het terreinvoordeel zulen houden. RoosendaalM.O.C. In Roosendaal zal de enige weken tot rust gedoemde club van die naam het zeer benauwd krijgen in de ontmoeting tegen de leiders. De thuisclub is hier wel niet in staat om de gasten van de troon te stoten en zelfs geven wij hen geen kans op een deel van de buit. M.O.C. zal haar trotse ongeslagen record ook in Roosendaal weten te continueren, hetgeen hen met vier punten los van no. 2 staande een bijna onaan tastbare positie zou verzekeren. Een sprekende zege voor de gasten ligt hier in het verschiet. 3e klasse D. In deze afdeling lijkt de match R.C.S.—R.K.F.C. veruit het belangrijkst. Al hebben de Souburgers al tal van minder betrouwbare uitslagen geboekt, wij achten hen op eigen veld tegen de Bergse ploeg favo riet. Wij verwachten dan ook Zondag winst voor de Walcherse ploeg. Hetzelfde geldt voor Meto dat op eigen bodem Biervliet zeker moet kunnen kloppen. Of zijn de trico lores na het deprimerend resultaat in Sas van Gent aan een inzinking toe Hun positie is vooralsnog zo onbedreigd dat ze een nederlaag af kunnen, al was die van Zondag ook tamelijk groot. Tegen Biervliet en dan nog thuis geloven wij echter niet dat de rood- wit-blauwen zullen falen. De Corn Boys zijn aan hun eer verplicht Nieuw Borgvliet aan hun zegekar te binden, waarmede zij zich bij de kopgroep die op Meto volgt zouden scharen. Ook Zeelandia heeft aan de Nadorst de beste pa pieren en wij achten Hontenisse hier niet tot een ge lijk spel, laat staan een zege in staar. Ten slotte zal Zeeland Sport tegen Steen, ook wel weer een veer laten. Een gelijk spel tegen de vurige grensstrijders zou voor de Vlissiugers al een mooie prestatie zijn. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Niet krabben. De helder vloei bare D.D.D. kalmeert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen, zuivert en ge neest tot diep in de huidporië VLOEISTOF BALSEM ZE IP Zaterdagvoetbal le klasse. Onze rood-witte stadgenoten starten Zaterdag voor de tweede helft van de competitie. Gezien de superio riteit op eigen terrein en het geringe verschil waar mede te Koudekerke de eerste competitiewdstrijd werd verloren zit er wellicht in dit treffen enige muziek. Wij achten hen tot een overwinning in staat, ten minste als uit een ander vaatje wordt getapt dan in Wemeldinge. In Arnemuiden, komen de Boys uit Terneuzen te gast en Arne s zonen zullen de Zeeuwsch-Vlamingen zeker wel niet sparen en de punten in Walcheren houden. Daardoor zou Axel bij een overwinning weer van plaats verwisselen met de Noorderburen. De match Colijnsplaatse Boys—Wemeldinge moet o.i. weer dicht rondom een puntenverdeling eindigen. In Krabbendijke zijn wij Wolfaartsdijk geen punten- winst boeken. De belangrijkste match is die welke in Nieuwdorp wordt gespeeld en waarvan een voorspelling uiterst moeilijk te geven is. Wij geloven niet dat Rillandia het verder dan een deel van de buit zal brengen, daar Nieuwdorp op eigen terrein zeer lastig is te slaan.

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 3