AXELSE COURANT V oetbal- overzicht J C VINK ranicering dij aDonnement, Axel 'Oe Jaargang No. 14 WOENSDAG 16 NOVEMBER 1955 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Ideaal voor ieder die brieven schrijft! FIRMA Markt 12 AXEL. UIT ONZE OMGEVING AXEL Dliji niet doorlopen met die Rheumatische Pijnen. Roei ze uit met wortel en tak. Neem Kruschen Salts. MÉI Hulst BEKENDMAKING. VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS: Losse nummers 6 cent Kwartaal-abonnement Axel binnen de kom f 1,55 Andere plaatsen f 1,75 Buitenland f 2,00 Drukker - UitgeefsterFIRMA J. C. VINK Red. en Adm.: Axel, Markt 12, Tel. 0 1155-646 Hoofdredactie: J. C. VINK ADVERTENTIEPRIJS: 8 cent per m.m. Bij contracten belangrijke reductie. Ingezonden Mededelingen 20 cent per m.m. Kleine advertentiën (maximum 6 regels) 1-5 regels 70 cent iedere regel meer 12 cent extra. W." BEËDIGING OFFICIEREN VAN DE NATIONALE RESERVE. Ter aanvulling op het bericht in ons vorig nummer 'estigen wij er de aandacht op, dat behalve de be- diging van de heer Hallegraeff tot reserve le luite- lant nog twee officieren van elders zullen worden be- Sdigd. Bij goed weer zal generaal Opsomer, commandant ran het eerste legerkorps, per helicopter naar Axel Jtomen om bij deze beëdiging tegenwoordig te zijn. OPBRENGST COLLECTE. De Klaprooscollecte voor het Nederlandse Oorlogs- iravencortiité heeft ƒ83,61 opgebracht: DE GRENS LOKT IMMER. Nog altijd schijnt het de moeite waard te zijn het isico te nemen van het over de grens smokkelen van underen etc. In de nacht van Donderdag op Vrijdag Ivas het operötie-toneel van een aantal personen L- nog Wel een zevental gelegen onder de ge- neente Sas van Gent ,van waaruit men trachtte een Irietal onzer bonte viervoeters „over de meet"' te [rijgen. Edoch, het rijkelijk overwogen plan mislukte. Het varen wederom de tot de Centrale Velddienstpost te Axel behorende ambtenaren, wier weinig falende speur- in en nooit aflatende waakzaamheid ook nu weer ot succes leidde. De drie koeien, ter waarde van plm. 3000.in otaal, wer daangeslagen en de nachtelijke avontu- ■iers werden alle in verzekerde bewaring gesteld. Ee zes minerale zouten, die Kruschen bevat, wekken lever, nieren en ingewanden weer tot nieuwe energie. Het bloed wordt weer gezuiverd èn zuiver gehouden In zo is er dan geen oorzaak meer voor stramheid, Icheuten, steken en pijn Coop vandaag Kruschen bij Uw apotheker of drogist in begin morgenochtend die heilzame kuur. Ing. Med. IEERSTE STEENLEGGING VAN DE NIEUWE OPENBARE LAGERE SCHOOL. Dinsdag voormiddag te half 12 had aan de Piron- itraat (hoek Marijkestraat alhier de symbolische llechtigheid plaats van de eerste steenleging van de ildaar in aanbouw zijnde nieuwe Openbare Lagere school. In tegenwoordigheid van de heer C. de Putter, als wethouder van Onderwijs onzer gemeente en voorts /an enkele van hun belangstelling blijk gevende leden /an de Oudercommissie richtte burgemeester van Deveren zich met een bondige maar kernachtige toe- ipraak tot de aanwezigen. Daaronder waren verder nog de aannemer van het souwwerk, alsmede de met het bouwkundig toezicht belaste personaliteiten, de gehele staf van het onder wijzend personeel met het Hoofd der School, de heer Blok, de meeste dezer met hun dames en alle ichoolgaande leerlingen ten getale van ver over de tweehonderd kinderen. Statig wapperden aan de Pironstraat, zowel als aan het reeds ten dele in zijn spanten verrijzende schoolgebouw in wording de breed ontplooide drie kleuren ende wriemelende kindermassa voor de haas tig op sobere wijze geïmproviseerde plaats waar de symbolische handeling zou plaats vinden bood alzo toch nog een enigszins feestelijk aanzien. Ook de vaklieden hadden troffel en speciebak voor een wijle laten rusten toen' de burgemeester ongeveer als volgt sprak Kinderen, dames en heren 1 Door het Hoofd der School, de heer J. Blok, zal zo aanstonds de eerste steen worden gelegd van de nieuwe Openbare Lagere School. De oude school heeft zijn tijd gehad en was versleten. Zij voldeed niet meer aan de eisen van deze tijd en zo gaat het met al het oude dat zijn tijd gehad heeft en plaats moet maken voor het nieuwe. Vroeger in de rustiger tijd was deze school éénmaal geschikt. Ook al stond zij in het centrum van onze plaats, de omgeving adem de rust. De landelijke rust die eenmaal de dichter kon doen zingen „Hoe genoegelijk rolt het leven, enz. Maar die tijd is lang voorbij 1 Deze school verrijst nu aan de rand van onze be bouwde kom. Doch door de energieke leiding zal zij hier meer dan ooit een middelpunt kunnen gaan vor men. Voor het gemeentebestuur is dit ook een groot moment. Er komt weer een fraai, moderngebouw bij. Er is wat over gepraat, maar gelukkig niet te veel. En tot ons geluk is nog juist voor de bouwstop de departementaal nodige sanctie verkregen. Wij waren net de streep gepasseerd, anders ware het wellicht „og een langdurig uitstel geworden. De burgemeester wendde zich nog tot de architect en de bouwondernemers en sprak de hoop uit dat hier een voorbeeldig schoolgebouw zal verrijzen en feli citeerde ddarop de heer Blok, wien hij verzocht de eerste steen te leggen. Daarop ging het Hoofd der School met de speciaal voor deze handeling met oranje versierde gereedschap pen over tot het plaatsen van de eenvoudige steen, die deze gebeurtenis op sobere wijze vermeldt. De blauw arduinen gedenksteen draagt het vol gende opschrift„De eerste steen gelegd door J. Blok Toen de heer Blok met bijna vakkundige virtuositeit de steen had aangebracht was deze ongewone, maar toch gedenkwaardige plechtigheid beëindigd. DODELIJK VERKEERSONGEVAL. Vrijdagavond omstreeks half elf heeft op de weg langs het kanaal van Terneuzen naar Gent tussen de Zandstraat en Sas van Gent een aanrijding plaats gehad tussen een vrachtauto komende uit de richting Sluiskil en een vrachtauto uit de richting Sas van Gent. De laadbakken van de vrachtauto's kwamen met el kaar in aanraking ten gevolge waarvan de chauffeur van de uit de richting Sluiskil komende vrachtwagen, de 40-jarige J. Blankaart van Terhole de macht over zijn wagen kwijt raakte en in hetkanaal terecht kwam. eD andere auto zwaaide geheel om doch bleef op de weg staan. De pogingen omde chauffeur uit de cabine te be vrijden mochten helaas niet gelukken. Het slachtoffer js ongehuwd. Door midde lvan een takel van een beurtschipper is de vrachtauto enige uren later op het droge ge bracht. LIJKWAGEN AANGEREDEN. Nadat Zaterdagmiddag toestemming was verleend om het stoffelijk overschot van de Vrijdagavond omgekomen vrachtwagen-chauffeur Blankaart naar de ouderlijke woning te vervoeren, werd de lijkwagen op de Westkade te Sas van Gent aangereden door een Belgische auto. Gelukig was deze botsing niet zo hevig en kwamen beide voertuigen er met materiële schade af. f 2e klasse K.N.V.B. WEEKEND VAN AXELSE NEDERLAGEN. INTERNOS-AXEL 4-L Tegen een van meet af aan gedecideerd sterkere en grotendeels verjongde Internos-ploeg heeft Axel Zondag ervaren hoe een goede dosis lichamelijke con ditie en sublieme bal-controle bij kunnen dragen tot de opbouw van een overwinning van een elftal. Reeds spoedig na de aftrap was dit te zien. Axel zowel als Internos kregen aldra een vrije trap te nemen en het vlotte reageren op en benutten van ge lanceerde pass's viel al direct op bij de gastheren, die het leder telkens zuiver plaatsten en te juister tijd afgaven aan hun partners. Linksbuiten v. d. Berg kopte fraai in, maar de Danschutter was op zijn qui vive. Jonkman schoot bij de Internos-doelman Perthijs enige centimeters over de hoek van de lat. Daarna volgde echter een overrompelende aanval van de blauw-gele Brabanders. Een prachtige voorzet van Maas werd door de watervlugge rechtsbuiten Zwart keurig ingeschoten en de Axelse keeper kon slechts de finaal onhoudbare kogel uit de touwen plukken (0—1). Dit geschiedde na ternauwernood vijf minuten spelen. Niemand die in het Axelse kamp na dit mees terlijke mooie doelpunt „sip" keek. Ieder beschouwde het als een volkomen verdiend resultaat. Wat het dan ook was, maar ieder vertrouwde er ook op, dat dit het sein zou zijn tot een verwoede poging der favo rieten om de schaal weer in evenwicht te brengen. Nu ,aan pogingen daartoe heeft het weer niet ont broken, maar jammer genoeg waren zij voor de rust vrijwel alle gedoemd te falen. Keeper Perthijs in het Internos-doel hield met bravour alles uit zijn heiligdom en rechtsback Schrauwen was zo ongeveer de beste speler van het veld. Zij wisten telkens de onsamen hangende Axelse aanvallen te onderscheppen. Een fraai schot van Verpoorte werd op even keurige wijze gestopt. Doch intussen speelde het Ettense aanvalskwintet voor wat het waard was. Toen na 38 minuten de eerste hoekschop van Axel in een resultaatloos wei felen van Stockman teloor ging, antwoordde Internos weer met een felle en goed gefundeerde aanval op de Axelse veste. Toen zigzagde het leder voorbij de deze middag onzekerder spelende Axelse backs en daarop deponeerde rechtsbinnen van Beers feilloos het tweede doelpdnt in het Axelse net. Met deze stand werd gedraaid. Onmiddellijk na de pauze Het de Danschutter met alleen de Internos-midvoor voor zich, het leder vallen en alleen aan het feit dat deze speler hieraan geen voldoende attentie schonk, deed het Axelse doel ter nauwernood aan een doorboring ontsnappen. De thuis club heeft het nog duchtig op haar heupen en keert in een vlot en hoog tempo terug. Het spel is na de hervatting vier minuten aan de gang als opnieuw ver warring in de Axelse defensie ontstaat en midvoor Maas straft ook dit euvel genadeloos af (3—0). Uit een hoekschop is het daarop Verpoorte die hard in- kogelt, maar opnieuw de soliede keeper op zijn weg vindt. In deze periode komen de Axelaars er beslist beter in en opereren langdurig op de Internos-helft, doch steeds mangelt het aan de doeltreffende afwer king der aanvallen. De spelers wisselen dan ook ge durig van plaats en, zien wij nu Jansen als binnen- speler en Stockman op de rechtervlehgel opereren. Telkens grijpt de hechte blauw-gele defensie in en als na 28 minuten spelens uit een prachtige combinatie van de rechtervleugel van Beers laag in de hoek voor de vierde maal de roos treft is Axel een geslagen team (4—0). Toch bleven de oranje-voorwaartsen zwoegen om ten minste de eer te redden en circa 10 minuten voor het einde, nadat Stockman een hoekschop had achtergeschoten lukte het aan L. Jansen met een paar spelers op de huid door te breken. Over het hoofd van de zwevende doelman verdween oranje-witten ten minste de eer hadden gered. Verdere wederzijdse pogingen om nog verandering in de score te brengen werden verijdeld en met een uitslag die volkomen de verhouding weergaf, was nu definitief uitgemaakt dat onze stadgenoten helaas in velerlei op zicht in het nieuwe milieu nog niet mee kunnen en weer als hekkensluiter fungeren. Wellicht voor een hele tijd Doordat Internos Zaterdag nog een lopend protest tegen Goes heeft gewonnen, beschikt het nu over 5 punten en heeft het op de competitie ladder een hele klim gemaakt. Onze stadgenoten hebben het zoet der victorie met hun 2 puntjes nog niet gesmaakt. De sportief verlopen wedstrijd werd op feilloze wijze geleid. De Ettense achterspeler Schrauwen, met de jeugdige rechtsbuiten, Zwart waren de beste spelers van het veld. Ook de blauw-gele doelman was in uit stekende conditie. Middelburg—Rood-Wit 4—1. Een weinig minder grote verrassing was het resultaat dat het hoofd stedelijke thuis spelende team op Rood-Wit wist te behalen. In deze wedstrijd werd voor de rust door beide ploegen een spel gedemonstreerd om met geen droge ogen naar te kijken. Van weerskanten werden legio kansen om zeep gebracht en verknoeid en zo verliep de eerste helft doelpuntloos. aN de hervatting waren de groen-witten in elk ge val productief en toen hun midvoor de Bruijn zijn ploeg de leiding had gegeven met een welberekend schot, kwam er meer tekening in de strijd. Ook nu gingen nog tal van fraaie scoringskansen verloren, doch dank zij keurig werk van Hilleman plaatste Schotman na 2 Ominuten spelens de tweede treffer in de Brabantse touwen (2—0). Vijf minuten later was het weer de Bruijn die zijn kans waarnam toen Outer- mans een uitstekende pass lanceerde en, de doelman geen schijn van kans gaf (30). Midvoor de Bruijn moest zich toen laten vervangen, doch hij werd waar dig geremplaceerd door invaller Bosdijk. Deze scoorde via de benen van een der Brabantse backs nog een 4e doelpunt. In de verstrijkende ldatste minuten: wist C. Heeren voor Rood-Wit de eer te redden en door deze neder laag werd deze ploeg uit de kopgroep verdrongen. Goes—D.E.S.K. 4—2. De tweede wedstrijd op Zeeuwse bodem viel ook niet uit volgens de meeste voorspellingen, maar dit was dan ook voor een deel aan Vrouwe Fortuna te danken. Zowel gasten als gastheren bleken in de eerste helft aan elkaar ge waagd, maar de schutterscapaciteiten waren bij de bezoekers uit Kaatsheuvel volkomen zoek en het was de gevaarlijke midvoor der thuisclub Rob Moens die voor de thee het net tweemaal wist te vinden. Toen het onmiddellijk na delpauze 21 werd door hard van stapel lopen der gasten, was het weer de thuisclub die aan bod kwam. Door Foudraine en weer Moens werd nogmaals gescoord, waarna de gasten overdonderend kwamen opzetten. Niettegenstaande een langdurig offensief kwamen zij niet verder dan een tweede doelpunt, waardoor de overwinning der thuis club als zeer geflatteerd mocht worden gekwalificeerd, want van krachtsverschil in de spelverhouding was hoegenaamd geen sprake. M.O.C,—Dongen 3—1. De Bergse club heeft haar aanhang niet teleurgesteld en in de lijn der verwach tingen de punten thuis gehouden. De Dongenaren ver baasden echter door hun vlotte en overrompelende aan vallen in de eerste helft en hadden daaraan bij de rust dank zij hun productieve midvoor Kouters een 0—1 voorsprong, die menige M.O.C.-supporter niet zo erg aanstond. In de tweede helft liep het echter bij de leiders dezer afdeling volkomen naar wens en ontplooiden zij een veldoverwicht waaraan geen weerstand viel te bieden. Plotseling kreeg van Gaans het in de M.O.C.-aanval op zijn heupen en zigzagde de één na de andere IDongenaar behendig voorbij en wist zelfs in laatste instantie ook de keeper nog prachtig te passeren.Door dit zeldzame bravour-staaltje aangemoedigd kwamen de Bergenaren direct terug en reeds enkele minuten later was het dezelfde speler die zijn ploeg met een- onhoudbaar schot de leiding bezorgde (2—1). Het was ten slotte Verpaalen. die als gewoonlijk zijn aan deel in de score nam en met een kopstoot het derde doelpunt in het Dongense net deponeerde. R.A.C.—W.V.O. 2—2. De Rijenaren lieten ander maal op eigen bodem een steek vallen, waardoor hun positie als runner up in gevaar dreigt te komen. Na tal van aanvallen der thuisploeg doelpuntte v. d. Steen doch W.V.O. maakte gebruik van een- pechval van een der backs en wist de score te vereffenen. Voor de rust had nogmaals een misverstand plaats in de Rijense verdediging en de Oosterhoutse linksbinnen scoorde onhoudbaar. Zo kwam de rust met de gasten aan de leiding (1—2). Slechts door uiterste inspanning slaagde de thuis club er in de tweede helft opnieuw door v. d. Steen in de gelijkmaker te scoren en met deze puntenver deling kwam het einde. 3e klasse D. Ook in deze afdeling zijn Zondag enige verras sende resultaten te noteren geweest. Opnieuw werd ook hier bewezen hoe licht prognose's. kunnen falen en vaak uitvallen in flagrante tegenstelling met de meest voor de hand liggende verwachtingen. Om te beginnen zal wel niemand hebben voorzien dat Biervliet op het laatste nippertje in de uitwedstrijd tegen R.C.S. het enige en- overwinnende doelpunt zou gemaakt hebben door haar centre-voor de Kramer. Dit is niets meer of minder dan een huzarenstukje van de Biervlietse oranjehemden die evenveel verliespunten tellen als Terneuzen, R.C.S. en Corn Boys, zodat er maar weinig moet gebeuren of zij sluiten zich bij de koplopers Meto en Zeelandia aan. Meto heeft het niet zonder moeite klaar gespeeld het bezoekende Hontenisse met ledige handen naar Zeeuwsch-Vlaanderen terug te zenden. Daartoe moest eerst gedurende 65 minuten hard worden gewerkt, al vorens Schuurbiers keeper Bax wist te passeren. Maar daarbij bleef het toen ook. Dat Terneuzen met zulke grote cijfers van Odio zou hebben gewonnen liet zich niet voorzien. De rood zwarten: hadden echter een prodlctieve midag en Sandrini nam en kloek aandeel in de reeds voor de rust gescoorde doelpunten, waarvan Klouwers er twee voor zijn rekening nam. Deze speler werd voor de rust echter wegens een blessure vervangen. Nadat na de hervatting de Ossendrechtse links buiten de achterstand had verkleind tot 3—1 zette Terneuzen nog eens een langdurig offensief in dat niet minder dan vier doelpunten opleverde, waarvan twee van v. d. Klooster, één van Meijer en één van de Koeijer en met een verpletterende nederlaag kon den de gasten huiswaarts. De belangrijkste match in Sas van Gent liep uit op een tegenvaller voor de thuisclub. Beide ploegen, namen in de eerste helft met succes een strafschop. In de tweede helft leverde dit dhel een vrijwel zelfde en gelijk opgaande spelbeeldverhouding op. De mid voor der gasten was echter beter op schot dan zijn Sasse rivalen en wist nog eenmaal de roos te treffen, hetgeen voor de volle buit genoeg was. Aan de Raayberg veroverden de grenskanters ten slotte op overtuigende wijze de beide punten op Nieuw Borgvliet. Reeds in de eerste helft nam Steen een wel sprekende voorsprong dank zij hun vlot spelende aan val. Een kwartier na de hervatting scoorde de thuis club doch de Zeeuwsch-Vlamingen lieten zich niet in de hoek drukken en brachten de eindstand op 1—4. der thuisclub in en reeds direct suist een- prachtige voorzetla ngs het Axelse doel. Een overdonderend offensief volgde en er is ternauwernood drie minuten gespeeld als de linksbinnen een fraaie pass van Hou tekamer met een welgemikte kopstoot achter Tissimc in het touwwerk mikt (51). Direct keren de thans practisch overwinnaars zijnde Wemeldingers terug en nog geen 2 minuten later is het een fraaie voorzet van linksbuiten Houtekamer die de Axelse veste be dreigt. Op Cymetrisch zuivere wijze kogelt de rechts buiten volkomen buiten bereik van Tissink no. 6 in het Axelse net (61). Twee zeldzame en schitterende doelpunten, die het lot van A.Z.V.V. definitief hebben bezegeld. Maar dit weerhoudt de Axelaars niet nog eens een heftig offensief in te zetten. De opstelling werd ge ducht gewijzigd en uit één der talrijke Axelse aan vallen is het van Fraayenhove, die na 19 minuten- met een diagonaal schot via de paal welverdiend de achterstand verkleind (6—2). De thuisclub beant woordde echter dit doelpunt nog met een schot van rechtsbinnen Haaye dat doel trof en bij het naderen van de eindphase ontsnapte het Wemeldinge-doel nog op gelukkige wijze aan een doorboring toen de bal traag langs het verlaten, ïdoel rolde. Het zat A.Z.V.V. niet bepaald mee 1 Trouwens de rood- witten hadden een pechvole dag, want een der cor ners die Wemeldinge nog te nemen- kreeg belandde via een Axelse speler in eigen doel (82). Gelukkig dat een goed opgebouwde Axelse aanval nog succes op leverde, toen J. de Ruijter met een van zijn traditio nele kopstoten hoog opspringend de voorzet van links in het net der gastheren plaatste en deze match dus met een korfbal-score eindigde. A Z.V.V. had een off-day en speciaal in de voor hoede mankeerde het aan schotvaardigheid en strijd- geest. De thuisploeg speelde heel wat beter en spe ciaal haar voorhoede met een paar uitbinkers als vleugelspelers zou menige 2e klasser jaloers maken. stand in de 3e klasse D luidt 8 7 7 4 8 4 8 4 8 2 3 eD Meto Zeelandia Terneuzen R.C.S. R.K.F.C. Corn Boys Biervliet Odio Nieuw Borgvliet Hontenisse Steen Zeeland Sport 3 2 2 1 0 0 1 3 2 2 5 2 2 1 0 0 2 2 0 0 2 2 1 2 2 4 4 5 5 5 24- 9 14- 7 22-16 13— 9 14—14 20-13 16-13 12-19 11—14 5-12 12-24 9-22 15 11 10 10 9 8 8 5 4 2 2 2 Dé stand in de 2e klasse is als volgt M.O.C. R.A.C. D.E.S.K. Middelburg Rood-Wit Goes W.V.O. Internos Roosendaal Dongen 7 7 6 7 6 7 7 4 5 4 3 3 3 2 2 1 1 0 2 0 1 2 1 1 2 1 1 1 0 1 3 3 3 3 3 2 4 4 5 4 27- 19- 21- 20- - 8 -13 -19 -13 13-14 30-24 17-15 17-27 15-17 11-15 11-21 19 14 10 10 9 8 7 7 6 5 3 3 2 De stand in de le klasse Zaterdagvoetbal is nu Krabbendijke 8 6 1 1 26-14 13 Rillandia 9 6 1 2 23-11 13 Arnemuiden 9 6 0 3 34-19 12 A.Z.V.V. 9 4 1 4 19—17 9 Nieuwdorp 7 4 0 3 21-13 8 Tern. Boys 6 3 1 2 8-10 7 Wemeldinge 7 2 2 3 15-25 6 CoUjnspl. Boys 6 2 1 3 7-14 5 V.C.K. 8 1 1 6 14-25 3 Wolfaartsdijk 6 0 0 6 4-23 0 Uitslagen 2e klasse E Zaterdagvoetbal Terneuzense Boys II—Driewegen 2—7 Spui Zaamslag 07. De stand in de 2e klasse E Zaterdagvoetbal Zaamslag 8 6 0 2 36 13 Spui 7 3 2 2 18-18 Hoek 5 3 0 2 16-16 Driewegen 7 2 1 4 21 29 Tern. Boys II 6 1 1 4 13, 28 12 8 6 5 3 Zaterdagvoetbal le klasse. WEMELDINGE-A.Z.V.V. 8—3. Deze uitslag die voor velen en niet in het minst voor schrijver dezes als een soort koude douche heeft gewerkt, geeft een zeer geflatteerd beeld van de ware spelverhouding. Van groot krachtsverschil is eigen lijk in het geheel geen sprake geweest en met een 53 stand ten voordele van de thuisclub zou de spelverhouding volkomen recht zijn gedaan. Direct na de aanvang trokken de in het wit spelen de Zuid-Bevelanders vinnig ten aanval. Den Engels man wordt in het nauw gedreven en- eer men er erg in heeft ligt het leder reeds achter de onthutste Tissink. door een schot van spil Veijk. Zo begon ook deze ontmoeting in het Goesse lamj op dezelfde sensationele wijze als onlangs in Wolfaarts- dijk. Onze stadgenoten antwoordden direct met een tegenaanval, doch van Fraayenhove's schot leverde geen resultaat op. Een schot van de rechtsbuiten der gastheren levert een hoekschop op, maar Verschelling zuivert het doelgebied. De thuisclub kwam echter weer terug en andermaal was een- hoekschop het resultaat. Jansen kreeg daarop gelegenheid de doelman van We meldinge onder vuur te nemen. Als het spel 11 minuten oud is, was het Maas, die van dichtbij gelegenheid kreeg in te kogelen. Tissink weet vallende het leder nog tegen de paal te caramboleren, maar het draait vol effect over de lijn en de stand is 20. Een kwartier is het spel oud als A.Z.V,V. terecht een strafschop wordt toegekend. Het is aanvoerder den Engelsman die hieruit weet te doelpunten-. De thuisclub voert het tempo op en als midvoor Maas na 20 minuten spelens in twijfelachtige buitenspel positie het leder ontvangt verschalkt hij listig den Engelsman en scoort andermaal (31). Van veldoverwicht is niet eens zoveel sprake. Fei telijk golft het spel afwisselend heen en weer. In de 37e minuut is het de aalvlugge rechtsbuiten, die het uitlopen van keeper Tissink afstraft en zo wordt het 4—1, zodat menige Axelse onderlip op het ondervest gaat hangen, als tot overmaat van ramp den Engels man een tweede toegekende penalty grandioos op de lenig gebouwde doelman kogelt. Wel krijgen onze stadgenoten nog ettelijke corners te nemen, maar de gastheren Wisten stand te houden en de rust komt met 4.1. De tweede helft zette met een hele serie aanvallen HINDERWET. Burg'emeester en wethouders van Axel brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van W. E. I. de Jager, Nieuwendijk 1, Axel, om ver gunning tot oprichting van een- herstelinrichting voor motorvoertuigen, waarin 4 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 7J/2 p.k. gebezigd zullen worden, in het perceel Emmastraat 1, alhier, ka dastraal bekend gemeente Axel, sectie G, nr. 2431. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op Vrijdag 2 December a.s., des voormiddags 11 uur in het gemeentehuis een open bare zitting worden gehouden, waarin mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aan vrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnpn de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze ge meente of in een aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Axel, 15 November 1955. Burgemeester en Wethouders van Axel, De secretaris. De burgemeester. Maris. Van Oeveren. VERBOD FIETSEN OVER VOETPADEN EN BRANDGANGEN. De burgemeester van Axel vestigt de aandacht er op ,dat het verboden is over voetpaden en brand gangen achter de woningen in de nieuwe wooncom plexen Oos ten- West te fietsen. De ouders worden aangeraden er voor te zorgen dat hun kinderen dat verbod niet overtreden. In de eerstvolgende Weken zal hierop door de politie speciaal worden gelet. Axel, 12 November 1955. De burgemeester, voornoemd, VAN OEVEREN.

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 1