i VOETBAL - OVERZICHT Eet appelen naar hartelust I I l I I I i i 1 ipen 1 Parker ball i i i 1 K i Boekhandel J. C. Vink 4 1 1 1 I 1 1 0 Een Engels gezegde wil ons doen geloven dat men door het dagelijks gebruik van een appel de doktersrekening tot het minimum kan beperken. Wij zijn zo vrij de volstrekte waarheid van deze uitspraak in twijfel te trekken, al weten we wel, dat „an apple a day" een waardevolle bijdrage is in de vita mines- en mineralenvoorziening van onze voeding. De vitamines bevinden zich zowel in als onder de schil. Daarom kan het iets voor hebben om de appel m,et schil en al te eten, mits U hem goed afwast. Het vitamine C gehalte van de appel hangt o.a. af van de hoeveelheid licht, die er op geschenen heeft tijdens de groei en van hetgeen wij er mee doen na de oogst, dus van het bewaren en verwerken. Wordt de appel in koelhuizen bewaard, dan gaat er heel weinig vitamine C verloren. Veel minder dan bij opslag in huis, waarmee bovendien veel zorg gepaard gaat. Al zijn appels ook gezond, de plaats van groente kunnen zij in het menu niet innemen. Geeft U appelmoes of gestoofde appelen bij de warme maaltijd, laat er dan ook een schaal met groente of een groentesla op tafel verschijnen. Hieronder laten wij enige recepten voor appelgerechten volgen, die afgestemd zijn op een hoeveelheid voor 4 personen. Appelen gevuld met een slaatje, 2 grote zachtzure handappelen, 2 kou. de gekookte aardappelen, augurkjes, uitjes, peterselie, slasaus of mayon naise, zout, peper. De appelen wassen en in de breedte door midden snijden. Het klokhuis er uit nemen en de appelen daarna uithollen, zodat er een stevig bakje ontstaat. Het vruchtvlees met de aardappelen, de augurkjes en uitjes klein snijden en vermengen met fijngehakte peter selie en slasaus of mayonnaise. Het meng sel op smaak afmaken met zout en peper. De randen van de halve appelen met een schaar of mesje in punten knippen of snijden. De appelen vullen met het mengsel. Appelen met gehakt gevuld. 4 middelmatig grote appelen, 250 gram gehakt, een kleine ui, 50 gram ontbijt spek, een klontje boter of margarine, zout, desgewenst peper, noodmuskaat en/of kruidnagel. De appelen wassen en er een kapje afsnij den. Het klokhuis uit de appelen nemen en het grootste deel van het vruchtvlees, zodat ook weer een stevig bakje overblijft. Het vruchtvlees, dat uit de appel gesneden is, fijnhakken evenals de schoongemaakte ui. De ui in de boter of margarine licht bruin bakken. Het gehakt, zout en desgewenst de specerijen toevoegen en het„g£)t,eel met het deksel op de pan nog vijf miput^p stoven. De uitgeholde appelen vullen met het gehakt, mengsel en bedekken met eep plakje ont bijtspek. De appelen in een vuurvaste pan of schotel zetten. Een weinig water er om heen schenken, de pan of schotel sluiten en de appelen in ongeveer 20 minuten gaar la ten worden. Deze gevulde appelen dient men op bij aardappelen en een groente als bieten, rode kool of prei. Geraspte appel met vanillevla. 4 zachtzure appelen, kaneel of citroen, schil, ongeveer 2 eetlepels bruine sui ker }/i liter melk, 25 gram (3 eet lepels) custardpoeder, 25 gram (1J^ eetlepel) suiker. Van melk, custardpoeder en suiker een dikke vla koken, de vla laten afkoelen onder af en toe roeren. De appelen wassen, boren en grof raspen of malen. Kaneel of geraspte citroenscil en bruine suiker naar smaak toevoegen. De geraspte appel met vla bedekken. wiiiwiiimiMdii iimimhhi i iMiii mmmmsm '4 W, fa I 1 i 9 JOTTER 14.50 DIE hebt U voor jaren! Markt 12 - AXEL - Telefoon 646 mmËÊsmtmm mm mtmm mm mmmm mm i 1 '4 n I '4 I '4 ib'i 2e klasse B. Het voor de beoefening der voetbalsport zo bij uitstek mooie herfstweder op dè beide achter ons liggende competitie-dagen heeft weer menige wed strijd opgeleverd met een verrassend slot. Een „uischieter" was in deze afdeling de sprekende zege, die onze provinciale hoofdstedelingen in Roo sendaal op de club van die naam wisten te behalen en die hen van de 7e op de 5e plaats brachten. Hulst dat in tegenstelling tot het wedstrijdschema niet de aanvankelijk vastgestelde ontmoeting tegen W.V.O. speelde, maar ter elfder ure een wedstrijd tegen Goes zag ingelast, kreeg een nederlaag te innen met zeer sporadisch voorkomende cijfers. Goes ver pletterde de blauw-gelen met145 Zeker een resultaat dat wel enig in de lande zal zijn. Evenals overal in de lande werd ook hier voor de aanvang der wedstrijden de door de K.N.V.B. ver zochte één minuut stilte in acht genomen ter nage dachtenis van de heer R. W. Seeldrayer, in leven voorziter van de F.I.F.A. AXEL—M.O.C. 0—4. Schrijnend middenvoorprobleem. Doordat het spelbeeld van dit duel eigenlijk een getrouwe copie was van dat in de wedstrijden tegen Rood-Wit en Middelburg geleverd, zou een verslag tot in bijzonderheden een ééntonig verhaal worden. Hoeg aarnez ouden wij de Axelse supporters een hart onder de riem steken en een een minder teleurstellend relaas geven. Evenals in de beide bovengenoemde ontmoetingen lagen de kaarten weer precies eender op tafel. Tot aan de rust ondanks gebrek aan techniek, spelinzicht en sluitend samenspel weten de oranjehemden de schaal vrijwel in evenwicht te houden, na de rust, door de grotere energieverspilling ten opzichte van de tegen standers is Axel uitgespeeld. Voor de pauze werd een frisse en aantrekkelijke par tij gespeeld en gaven de krachten elkaar maar heel weinig toe. De aan de rust verkregen 0—1 voor sprong voor M.O.C. zou evenzeer en met meer recht een gelijk resultaat kunnen zijn geweest, ware het niet dat enige minuten na de aanvang Deij grandioos een met recht aan onze stadgenoten toegekende straf schop met een tam schuivertje langs de verkeerde kant van de paal plaatste. De oranje-aanhang slaakte een zware zucht en lispelde „Ook dat nog Wij waren voor de thee getuige van een voort durend wisselende kamp, waarbij wederzijdse kansen ontstonden maar de defensie aan weerskanten meestal het pleit te haren gunste wist te beslechten. Vooral de M.O.C.-defensie was beheerst en had een keeper van formaat onder de lat, die met veel elegance en deskundigheid zijn taak vervulde die hij ook reeds in het Nederlands Jeugdelftal op eclatante wijze heeft volbracht. De Axelse aanval hield het spel nogal eens tekort en doordat de schoten vaak van te grote af stand werden gelost bleef succes uit. De Bergse aan val vermocht ook weinig stootkracht op te brengen en fraai opgezette aanvallen misten succes door veelal te ver doorgevoerde combinaties. Na 27 minuten richt Verpaalen een prachtig dia gonaal schot op de Axelse veste dat via de boven kant va nde lat achter het Axel-doel verdwijnt. Uit de toegekende corner ontstond een onoverzichtelijke situatie waarbij de Danschutter de vereiste balcon trole miste en het leder liet glippen (01). Het door zichtige spel van de oranjes geeft de M.O.C.-ver- dediging de gelegenheid deze attaques meestal vroeg tijdig te onderbreken. Voorts bleef het voor de rust bij gemiste kansen of door de keepers onschadelijk ge maakte schoten, maar de nog steeds vrij interessante kamp was voor de pauze zeker het aankijken waard. Na de veldwisseling brengt Verpaalen vrij spoedig de Danschutter in moeilijkheden, maar op het nip pertje graait de oranje-doelman de bal uit de uiterste hoek. Daarop vond een botsing plaats tusscen Jonk man en doelman de Rijk, doch het heeft gelukkig geen ernstige gevolgen. Na 7 minuten in de tweede helft komt de blonde Maurer plotseling vrij voor de Dan schutter te staan en feilloos schoot hij in de Axelse touwen (0—2). Even later weer een kritiek moment voor het oranje-doel, waar de Danschutter het hoofd kwijt scheen. Bij een vrije schop tegen M.O.C. kogelt Verpoorte huizenhoog over. De Bergenaars komen er steeds beter in en prompt komt de Axelse aftakeling in de score-stand tot uitdrukking als Verpaalen zeer beheerst no. 3 langs de Danschutter plaatst. De gasten doen er nog een schepje op en Axel wordt daardoor ten volle in de verdediging gedrongen. Na 24 minuten is het Bergse overwicht door hun betere techniek, spelinzicht en vooral lichaamsbeheer- sing zo groot dat via de overigens steeds soliede back Jansen het vierde doelpunt in de netten verdwijnt. De leider in deze afdeling behaalde alhier een wel verwachte en zeer verdiende als welsprekende zege. Het verschil in spelpeil bedroeg in de tweede helft een klasse. De M.O.C.-ploeg had nauwelijks zwakke plekken. Maar in Axel zit men met een schrijnend middenvoorprobleem. Deze plaats is meer dan on voldoende bezet. Goes—Hulst 14—5. Ter elfder ure was door om standigheden de match in Oosterhout uitgesteld en daarvoor in de plaats was deze ontmoeting ingelast. Genadeloos strafte de thuisclub enige fouten in de Hulsterse defensie af zodat zij al spoedig een 3—0 voorsprong had. Daarop kwam door een fraai benutte kans een doelpunt uit een Hulsterse kopstoot weer enige tekening in de strijd. Dank zij de productieve gebr. Moens en de Dreu en Schipper werd het 7—1. De blauw-gelen gaven tot de rust nog behoorlijk partij en haalden de achterstand aan de rust op tot 7—4. Na de pauze kregen de Goessenaars het nog eens geweldig op de heupen en wisten weer een 7-tal doelpunten aan de lopende band te produceren. Hulst wist nog slechts éénmaal het net te vinden en eindigde deze match met de unieke eindstand 145. DongenRood-Wit 12. Zoals wij verwachtten gaven de Dongenaren goed partij en namen zelfs in de eerste helft door Kouters de leiding, die zij tot de rust handhaafden. In de tweede helft waren de gasten veel actiever, maar doordat de verdediging van de thuisclub soliede bleef duurde het nog geruime tijd voor de Bruijn de gelijkmaker in het net wist te depo neren, C. Heeren was ook nu weer de man die de zege voor St. Willebrord tot een feit maakte door een kwartier voor het einde de stand op 1— 2 te brengen. RoosendaalMiddelburg 03. Doordat een twee tal prominente spelers bij de thuisploeg op het appèl ontbraken ten gevolge van blessure's begonnen de gas ten aanstonds met een veldoverwicht dat na een half uur resulteerde in een doelpunt van Gelissen. Voor de rust kwam er geen wijziging meer in de stand. In de tweede helft werd het overwicht der groen- witten nog sprekender, want na 20 minuten stond het reeds 02 en in de slotfase was het de Roosendaalse spil die het leder in eigendoelwerkte, zodat de Zeeuwse gasten een welverdiende zege boekten, die weinigen zullen hebben verwacht. D.E.S.K.R.A.C. 23. Ook hier miste de thuis club een penalty die door Damen op de deklat werd geschoten. Toch had een kwartier later Chabot succes door met een tam schot de bal achter de R.A.C.-doel- man te deponeren. Na de pauze vermenigvuldigde de achterhoede van D.B.S.K. haar aantal fouten en R.A.C. voltrok het meedogenloze voetbalvonnis dan ook door in vijf minuten een veilige voorsprong te nemen. Toch werd deze tegen het einde nog ver kleind en moesten de gasten zich hier met en 2—3 overwinning tevreden stellen. De stand luidt hier nu M.O.C. 5 5 0 0 21- 7 10 R.A.C. 5 4 0 1 15- 9 8 Rood-Wit 5 3 1 1 10- 6 7 D.E.S.K. 5 3 0 2 17-15 6 Middelburg 5 2 1 3 14— 9 5 Goes 4 2 0 2 19-13 4 W.V.O. 4 2 0 2 13-11 4 Roosendaal 5 1 1 3 9-12 3 Hulst 4 1 1 2 11-23 3 Dongen 4 1 0 3 7-14 2 Internos 4 0 1 3 5-10 1 Axel 4 0 1 3 1-13 1 3e klasse D. Zoals wij verwachtten heeft Meto op de Raayberg met een vinnige schuiver keeper Dees,aan de tand voelt. Even later is het Jansen die de palen bekogelt en er is nu een duidelijk veldoverwicht. Het spel is ruim een kwartier oud als de Ruijter een goede pass naar Jansen lanceert en onhoudbaar kogelt deze onder enthousiast gejuich de eersteling in de Terneuzense roos (10). Door dit succes aan gemoedigd vermenigvuldigde zich het strijdvuur der Axelaars. Weliswaar moest stopper den Engelsman één keer ten koste van een corner redden, doch elke Boys-aanval werd telkens door de rood-witten afge reageerd om het duel naar de Boys-veste te ver plaatsen. Het is na 22 minuten de linksbuiten van Fraayenhove die een zuivere voorzet lanceert en de Ruijter brengt met een formidabele kopstoot de score op 20). De gasten waren door dit Axelse succes aanval, waarin weinig stootkracht te bespeuren viel, kennelijk verrast en het vlot dan opk niet met hun Wel werd in de nu volgende periode gescoord door de oranje-zwarten doch de scheidsrechter had reeds voor buitenspel gefloten. De Terneuzense linksbinnen kogelde het leder nog in het zijnet, terwijl linksbuiten Hakvoort zijn schot bezijden het heiligdom van Tis- sink zag gaan. Vallende kopte de Ruijter juist naast het Boys-doel en voor de pauze zette A.Z.V.V. daar op nog een heftig offensief in, waarbij zowel Haak als van Fraayenhove hoekschoppen forceerden. Door dat een enorm hard schot van Jansen door de paal werd teruggekaatst ontkwam voor de rust het Boys- doel aan een derde doorboring. In deze periode was de Terneuzense ploeg er finaal uit. De tweede helft gaf een weinig meer vertrouwen wekkend beeld van de opbouw der Terneuzense aan vallen. De Axelse aanval zoch het in de vrije ruimte en fel op de bal zittend stichtte zij dan ook onophou delijk verwarring in de Boys-defensie. Al spoedig had keeper Dees weer last met een schuiver van Haak. Ook het Axel-doel ontsnapt aan een doorboring als een hoekschop een gevaarlijk moment oplevert. Den Engelsman blijkt echter hier de kunst nog niet ver leerd te zijn en telkens wordt het spel weer naar der gasten helft verplaatst. Andermaal hernemen de Axe laars het offensief en Haak en Jansen stellen de Terneuzense defensie voor lastige problemen, die zij meestal slechts ten koste van hoekschoppen kunnen afweren. Na een run van Jansen beukt zijn schot voor de zoveelste maal op het houtwerk. Nadat ook Tis- sink intussen zijn doel met bravour had gezuiverd ont snapte dank zij keeper Dees het Boys-doel wear aan een doorboring en de corner die hieruit voortkomt veroorzaakt een langdurige belegering van de Ter neuzense veste, waarbij de gasten weer door het oog van de naald kropen. Het was slechts uitstel van executie, want als de druk ontlast is rent Jansen met een paar Terneuzenaars op zijn hielen alles voorbij en kogelt fraai ten derde male in het Terneuzense doel. Na ongeveer een helf uur is het pleit nu volledig beslecht. De spelers blijken yvoor het merendeel vol komen uitgespeeld. In de eindfase golft het spel nog heen en weer, maar mét de elan verflauwt de span ning van deze enerverende kamp en eindigt met een verdiende en in het geheel niet geflatteerde zege voor de Axelaars. De Axelse ploeg die in buitengewone vorm speelde vertoonde weinig zwake plekken, de Terneuzenaars misten verband, schotvaardigheid en vechtlust en dit werd oorzaak dat de kampioenen voor de benjamins het loodje moesten leggen. De overige uitslagen in deze klasse waren Rillan- diaArnemuiden 21 Colijnsplaatse BoysV.C.K. 21; WemeldingeKrabbendijke 13; Wolfaarts- dijkNieuwdorp 07. Hier luidt de stand nu Krabbendijke 6 6 0 Rillandia 6 4 0 A.Z.V.V. 6 3 1 Terneuzense Boys 4 3 0 Arnemuiden 5 2 0 Colpl. Boys 3 11 V.C.K. 5 1 1 Nieuwdorp 4 10 Wemeldinge 3 0 1 Wolfaartsdijk 4 0 0 In de 2e klasse van het Zaterdagvoetbal won Hoek met 72 van Driewegen, terwijl Spui het tweede elftal van de Terneuzense Boys op eigen veld met 14 sloeg en daardoor de leiding behoudt in deze dubbele competitie. 0 24- 6 12 2 14- 7 8 2 11-14 7 1 6- 6 6 3 9- 6 4 1 5- 7 3 3 8-12 3 3 10- 9 2 2^ 2- 8 1 4 2-16 0 De stand is hier Spui Hoek Zaamslag Tern. Boys II Driewegen 18-11 7 15-13 6 17— 9 4 9-15 3 13-24 2 tegen Nieuw Borgvliet het pleit te haren gunste be slecht en nemen de Hoogerheidenaren nu tamelijk vast de eerste plaats in. De Souburgers die aan de grens bij Steen te gast waren hadden ditmaal een zeer productieve bui. Zij waren over alle linies sterker en domineerden zowel voor als na de rust volkomen, zodat de grenskanters zelfs de eer niet vermochten te redden. Behalve deze enige verrassing waren de overige uit slagen zeer normaal. Ook Biervliet voldeed aan onze voorspelling en hneld de schaal op eigen veld vol komen in evenwicht. Voor de rust had de thuisclub na aanvankelijke achterstand bij de rust zelfs een 21 voorsprong. In de tweede helft maakte R.K.F.C. echter gelijk, naar verluidt in zuivere buitenspel- nende positie maar het doelpunt werd toegekend Na spannende strijd waarbij de Vlissingers bij rust met 02 voor stonden heeft Odio na de pauze de bordjes volkomen verhangen en ten slotte met 32 de punten in Ossendrecht gehouden. Na aanvankelijk afwisselende strijd wisten de gas ten te Kloosterzande al spoedig de leiding te nemen. Uit een penalty maakten de blauw-witten gelijk, doch Terneuzen doelpuntte nog tweemaal voor de rust. In de tweede helft was aan weerszijden alle kruit ver schoten en bleef het dus 13. De stand is hier nu METO 5 5 0 0 18- 5 10 R.C.S. 6 3 2 1 12- 8 8 Corn Boys 5 3 1 1 16- 8 7 Zeelandia 4 2 2 0 8- 4 6 T erneuzen 5 3 0 2 11-11 6 R.K.F.C. 6 1 4 1 12-13 6 Biervliet 5 2 1 2 14-12 5 Odio 5 2 1 2 11-11 5 Hontenisse 4 1 0 3 5-10 2 Steen 5 0 2 3 8—16 2 Zeeland Sport 5 0 1 4 6-18 1 Nieuw Borgvliet 3 0 0 3 3- 8 Zaterdagvoetbal le klasse. A.Z.V.V.—TERNEUZENSE BOYS 3-0. A.Z.V.V. bracht grof geschut in stelling in streekderby. Eens te meer heeft onze rood-witte Zaterdagvoet balploeg het bewijs geleverd in de regionen waarin zij thans spelen, ook thuis te behoren. Dank zij hun opportunistisch spel werden de oranje-zwarte Ter neuzenaars letterlijk overspeeld. Van technisch over wicht der Boys was geen sprake en doordat de palen tot driemaal toe keiharde kogels van top-scorer Jansen keerden, mogen de gasten nog van geluk spreken, dat de Axelse zege niet groter is geworden. Direct na de aanvang volgden wederzijdse terrein verkenningen en aldra suist een kogel van Fraayen hove over het Boys-doel. De Terneuzense aanval liep daarop vast in de buitenspelval, doch ook onze stadgenoten laboreerden aan dit euvel. Steeds beter komt de oranje-aanval er in en het is J. de Ruijter die V '4 PARKER Prijs Nieuwe lnktvulllng (pas na 393.000 woorden schrijven!) f 4 gedistingeerde kleuren: rood. groen, grijs en zwart.Inktpatroon in blauw-zwart, blauw, groen en rood. NIEUW Eén inkt- patroon schrijft 5 maal zo lang als gewone ballpen- vullingen. NIEUW Nylon hou der; blank-meta len dop wordt niet dof. NIEUW Keuze uit vier penpunten, EXTRA FUN FUN MIDDEL BREED 1 n w A m

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 3