A Lli P( V oetbal- overzicht i UIT ONZE OMGEVING AXEL II I 4 1 8 i I BURGERLIJKE STAND?" AXEL BEKENDMAKING. TERNEUZEN. FAILLISSEMENTEN. SPORTNIEUWS Nat vaartr Dinsd Brussi omgel wel a van p week Als vol fe Zeem dienst rein b van i hier i omgei In de co steld Vo de Di enkeli gelegi passa schap dag i intern genor Ve 1 B De vrou\ van 1 vele werd van ,.Van Me werp lijk g delen en o] van die v har? daarc in on Ve en k< loren He kunm Oc lampi Het lamp 39) Zt kort Hij je h< Di Mori kist. een s det a enke troos van dage leed doch geme M weer de ti bonr de t< koch krijg O) Kees gaan en pleet ,.C wam weer Al zijn Zacl VOLLEYBALCLUB OPGERICHT. Onder de naam „Smash" bestaat hier sinds enige tijd een volleybalclub die geregeld wekelijks onderling traint en reeds een 30-tal leden telt, waarvan 20 dames en 10 heren uit Axel, Terneuzen en Sluiskil. Deze reactievolle sport verdient de hoogste aandacht en dit verklaart ook haar zeer grote populariteit. Volleybal is ook een heel bijzondere sport. Men kan het n.l. altijd spelen, dw.z. bij goed weer buiten en bij slecht weer binnen Het is een weinig of geen gevaar opleverend spel, daar ieder op eigen speelhelft blijft. Noodgedwongen moet men om succes te bereiken ook steeds zijn part ners erkennen. Zoals gezegd eist de sport heel wat van het reactievermogen harer beoefenaars. Wanneer een bal aan de grond komt betekent dit voor de tegen partij een winstpunt. De mannelijke kunne kenmerkt zich door een krach tiger uiting van het speltype, dat bij de meisjes sier lijker en charmanter is. Snelle besluitvaardigheid ty peert het spel in bijzondere mate. Het tbestuur van de Axelse volleybalclub „Smash" bestaat uit de heren Aug. de Moor, voorzitter, C. Pro voost, secretaris en mej. Cobi Dieleman, penningmees- teresse. De leiding berust bij de heren Huitema en v. d. Schoor. Wie dus interesse heeft, weet zijn weetje OPBRENGST BAZAR. De voor de Jeugdherberg „Bleye Haghe" gehouden bazar bracht een bedrag van ƒ2100.netto op. Van dit bedrag werd de keuken verbeterd en de badge legenheid uitgebreid. „Bleye Haghe" is thans met recht weer de modernste Jeugdherberg uit ons gewest. PREDIKBEURTEN. Zaterdag 8 October 1955. Geref Kerk (Pironstraat). 8 uur n.m. Zangdienst. Zondag 9 October 1955. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings, 2.30 uur Vicaris S. den Blaauwen. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper (bed. H. Avondmaal) Geref. Kerk. (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée (bed. H. Avondmaal). Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ARM GEBROKEN. De ruim 70-jarige wed. H. in de Oudewijk alhier kwam dezer dagen in haar woning te vallen en be zeerde haar arm. Toen de volgende dag medische hulp werd ingeroepèSi'tB.-ek dat de arm gebroken was. Net behandeling in f?tt* Ziekenhuis te Sluiskil kon mevr. PP naar huis terugkeren. OPNEMING AGENDA. Van verschillende zijden bereikt ons weer het ver zoek om in ons blad een agenda op te nemen van uitvoeringen, jaarvergaderingen enz. van diverse ver enigingen, liefst zo ver mogelijk te voren, zodat andere verenigingen hiermee bij de vaststelling van hun eigen data rekening kunnen houden. Wanneer allen er aa nmeewerken is het mogelijk om op deze manier te voorkomen, dat doublures ont staan, of belangrijke avonden vlak na elkaar vallen. Gezien de verzoeken van verschillende zijden honen wij op meerdere medewerking te mogen rekenen en dan bij te kunnen dragen tot het welslagen van de uitvoeringen van vele verenigingen. De thans te onzeer beschikking staande gegevens laten wij hieronder volgen en wij hopen spoedig aan vullingen te ontvangen, waarna wij deze lijst dan regelmatig in ons blad zullen opnemen. JMMMMMMHSSMH VW ms& aS£ AGENDA ii Weinig winstlvansen voor de Axelse ploegen. De komende Zaterdag en Zondag bieden voor de Axelse representanten zowel op het gebied van Zater dag- als 2e klasse-voetbal, niet zulk een hoopgevende perspectieven. Topduels staan jiiet-op het plaatselijk voorplan, maar voor beide teams gelden alle wed strijden voor zwaar, wijl zij beiden tot de zwakkere zusjes moeten gerekend worden en een bescheiden plaats hun deel zal worden. Allereerst dan de verwachtingen in de 2e klasse. Axel—M.O.C. Zal M.O.C. Zondag haar nog on geslagen record handhaven Deze vraag moet o.i. met een volmondig „ja" worden beantwoord. De reis naar het kurkdroge Axel-veld moet voor de Berge- naars geen sinecure vormen. Onze stadgenoten zijn in Hulst de weg naar het herstel begonnen, al lopen de meningen over de geconstateerde kentering nogal uiteen. Het nog steeds geldende „invaller-systeem" acht men in kringen van insiders nog weinig moedgevend. Nog steeds schijnt men niet genezen te zijn van de oude manie om maar aldoor de oude paarden van stal te halen. Dit was ook j.l. Zondag in Hulst weer het geval. Door omstandigheden woonden wij deze ont moeting niet bij, doch er heerste (in het Axelse sup porterskamp vooral) nogal enige ontstemming en te rechtvaardigen critiek wegens de aanvulling van een paar opengevallen plaatsen door omstreeks 35-jarige „oud-gedienden" en dit werd als oorzaak beschouwd dat het geen victorie bleef Wanneer zal men in het oranje-kamp eens met deze conservatieve methode breken Wanneer zal men de jongeren eens de kans gunnen, die zij zozeer be geren en stukken beter kunnen vervullen dan de „oud strijders" Alleen een elftal met „fighting spirit" kan kans maken op een serieus figuur. Axels „oude garde" kan in de 2e klasse niet mee. Daarom hopen wij op een jeugdige en verjongde aanval, die wellicht spoedig een verrassend gunstig resultaat op kan brengen, al is di! dan nog niet in de komende tbuismatch. W.V.O.Hulst. Voor de andere Zeeuwsch-Vlaamse 2e klasser biedt het duel in Oosterhout eveneens geen hoopvolle verwachtingen. W.V.O. geldt voor een iet wat wispelturige ploeg, mapr als pas gepromoveerde nieuweling in deze regionen is haar entree in elk geval veelbelovend. Vorige week bewees zij dit nog in Mid delburg. Wij zien hier de gasten aan het kortste eind trekken. W.V.O. moet o.i. volkomen in staat zijn op eigen veld de blauw-gelen hun wil op te leggen. RoosendaalMiddelburg. Dat Middelburg de j.l. Zondag thuis zo geschonden reputatie in Roosendaal op zal kalefateren, geloven wij niet eer wij het zien. Niet dat Roosendaal tot dusverre zulke daverende resultaten leverde. Voor de beide punten achten wij hen thuisspelend echter zeker goed. D.E.S.K.R.A.C. Deze buren-ontmoetir.g zien wij uitlopen op een versteviging van de positie der Rije- 10 October le Winterlezing Chr. Openbare bare Leeszaal, aanvang 8 uur. 11 October Middenstandsavond, aanv. 8 uur. 17 October Z.V.U. Lezing C. J. Kelek, aan vang 8 uur. 25 October Arbeidersspaarfonds, revue „Dat was af", aanvang 8 uur. 30 November O. en O. „Potas en Perlemoer met vacantie", aanvang 8 uur. 15 December Z.V.U. Toneelgroep Theater, aanvang 8 uur. n- VEERDIENSTEN WARE NGESTREMD. Ten gevolge van de hoge waterstand kon Donder dagmiddag de „Prins Hendrik" te Breskens niet aan de aanlegbrug komen. De passagiers konden het schip verlaten, maar de auto's konden niet worden gelost. De boot keerde naar Vlissingen terug en is daar blij ven liggen tot omstreeks half 7, toen het water weer zover was gezakt dat de dienst normaal hervat kon worden. Zoals werd gevreesd is de aanmerkelijk vergrote „Dordrecht" wel belangrijk verbeterd wat betreft de laadcapaciteit, maar niet wat betreft de hanteerbaar heid van het schip. Ten gevolge van de harde wind stoten moest de boot Donderdagmiddag dan ook uit de vaart worden genomen en werd de dienst Perk- polder—Kruiningen voortgezet met één boot. naren. Wat wij tot dusver over D.E S.K. vernamen bevestigd onze mening dat dit team boven zijn stand leeft door een zo hoge plaats in de rangschikking. Wij vrezen dat de gastheren na Zondag toch wel een toontje lager zullen zingen. Dongen—Rood-Wit. Het resultaat van deze thuis wedstrijd der Dongenaren is niet zo bijster gemakke lijk te voorspellen. Beide elftallen lijken ons volkomen aan elkander gewaagd, ook al bedraagt het punten- verschil momenteel drie punten. Op eigen grond spe lend zal de kracht der Dongenaren niet ver uiteen lopen ten opzichte van die der gasten en o.i. zou een puntenverdeling in deze ontmoeting wel het minst verbazingwekkende resultaat zijn. Verrassingen na tuurlijk voorbehouden. De verwachtingen in de 3e klasse. Op het voorplan staat hier hoe gek dit schijn baar moge klinken het duel tussen Nieuw Borgvliet en Meto. Als de tricolore's deze niet zo belangrijke semi-plaatselijke ontmoeting ook weer ongeslagen we ten te beëindigen, achten wij hen op de goede weg, dit jaar een goede kans voor de kopgroep of zelfs voor de titel te maken. De winstkansen liggen hier voor de tricolore-ploeg uit Hoogerheide. Of R.C.S. dat tot heden toe niet zulke briljante resultaten te zien gaf in staat zal zijn te St. Jansteen te winnen achten wij nog zeer de vraag. De „grens- kanters leveren gewoonlijk thuis een verrassend en agressief partijtje. Ook Terneuzen moet o.i. in Kloosterzande de dag niet prijzen eer het avond is. Weliswaar lijken de blauw-witten er nog niett zo in te zijn als het vorige seizoen, maar meerdere verrassingen hebben zij wel !nh un mars. BiervlietR.K.F.C. lijkt ons hier nog één der meest belangrijke ontmoetingen. Het is nog lang niet zeker Jat de volle buit hier de Bergenaren ten deel zal vallen. Voor een gelijk resultaat bestaat o.i. hier grote kans. In Ossendrecht krijgt de thuisclub opnieuw gelegen heid haar superioriteit te tonen over Zeeland Sport en zuulen de beide punten hier wel aan de gastheren blijven, waarmede dit niet zoveel spanning belovend programma is besproken. Ons voorbehoud als steeds luidt „Een prognostiek maken is in zeker opzicht altijd een zich begeven glad ijs Waarvan men acte neme, niet alleen doch elke week Zaterdagvoetbal le klasse. A.Z.V.VTeraeuzense Boys. Bij de Zaterdag- voeiballers ervoeren tot nu toe enig sterker geachte rivalen van A.Z.V.V. dat het niet altijd en onder alle omstandigheden gerechtvaardigd is de Axelse „rood-witten bij voorbaat als een „zacht eitje" te doodverven. Dit doende komen de verwachtingen wel eens falikant uit Komen de Terneuzenaars bezield met zodanige gevoelens naar de „Helihaven" en tref fen zij onze stadgenoten in een stemming om hun hui slechts tegen le allerhoogste prijs te geven, dan spanning gejJzins uitgesloten. Normaliter wordt het een Terneuzense winst. Het is de moeite waard om uiterst precies te zijn op Bet merk koffie, dat U koopt. LEKKERE koffie... dat is Douwe Egberts Koffie... V Bet fijnste van de plantages met zorg behandeld.„op een speciale wijze gebrand en door de grote vraag altijd vers bij Uw winkelier verkrijgbaar- FIJNE DESSERT De koffie voor fijn proevers; werkelijk iets bijzonders Pakje 100 gr. 0.98 250 gr. 2.45 ROOD MERK De kwaliteitskoffie bij uitstek Pakje 100 gr. 0.89 250 gr. 2.22 PAARS MERK Krachtig en voordelig Pakje 100 gr. 0.76 250 gr. 1.88 Z.L.M.-wedstrijden. Tegelijkertijd werden in het wagenhuis op een nabij gelegen hoeve wedstrijden georganiseerd in bloem schikken. De uitslag luidde le Ebr. Schieman, Axel. 100 pt. 2e Teuneke Wolfert, Hoek, 95 pt. 3e Jannie Dees, Terneuzen, 90 pt. 4e Joh. de Bruijne, Axel, 70 pt. 5e Corry Lindenbergh, Wolfaartsdijk, 70 pt. 6e Loek van Dijke, Goes, 65 pt. 7e Corry de Krijger, Goes, 65 pt. 8e Corry Dees, Zaamslag, 60 pt. 9e Corry Aarnoutse, Kloetinge, 60 pt. 10é Jo de Mul, Hoek Ella de Jonge, Zierikzee Lenie Kloet, St. Maartensdijk en A. N. de Feijter, Axel. Deze laatsten behaalden alle 55 punten. In een bakwedstrijd behaalden Truus Kostense uit Kruiningen en Jo Wolfert uit Woensdrecht, ieder met 81 pt. een eerste en Corry Kloet uit St. Maartensdijk met 71J/2 pt- een tweede prijs. Medewerking tot het welslagen van deze dag ver leenden de ZLM, de CBTB, de LJG de CJBTB en de NCLB. Gedurende de maand September 1955. Huwelijks-aangiften. 6. Johannis Cornelis van den Bos, 31 j. (geh. geweest) en Wilhelmina Louisa van Ecke, 23 j. 15. Charles Edumondus van Ecke, 27 j. en Gretha Verbunt, 22 j. 17. Jacob Marinus Meeuw- sen (van Goirle), 41 j. en Janneke Marie Bakker, 38 j. 22. Hermanus de Feijter (van Vogelwaarde), 23 j. en Janna Ebrina Dieleman, 20 j. Gehuwd. 6. Adriaan Gerritsen (van Sluis), 25 j. en Maria Louisa Cecilia van Bastelaar, 25 j. 29. Jo hannes Cornelis van den Bos, 31 j. (geh. geweest) en Wilhelmina Louisa van Ecke, 23 j. Geboren. 3. Pall Maurice Gerardus, z. van André August Borgt en Rosalia Gelderland. 6. Theo Mari nus, z. van Jacob Johannes Provo en Margaretna Maria Verstraeten. 14. Wilhelmus Aloijs Maria, z. van Heinrich Aloijs Schliiter en Christina Maria Ber- nardina Spanjaard. 15. Nellie, d. van Cornelis Scheele en Marit Wilhelmina van Loonen. 21. Adriana. d. van Jan Vlaander en Sara Elisabeth Dobbelaar. 25. Mar- garetha Victoria, d. van René Francies Broeckaert en Mathilda Louise Adriana van Ecke. 25. Cornelia Maria, d. van Andries Cornelis den Beer en Jacoba Cornelia Moerland. 29. Nicolaas Franciscus Petrus, z. van Petrus Leonardus Groothaert en Dingena Bol- leman. Burgemeester en Wethouders van Axel maken be kend, dat zij bij beschikking van 5 October 1955, overeenkomstig artikel 46 der Wet Autovervoer Per sonen, aan L. J. WIEMES, wonende te Axel, Drie- schouwen 2a. vergunning hebben verleend voor het vervoer van personen met een huurauto bij begrafe nissen. Deze vergunning treedt in werking op 15 Oc tober 1955 en is geldig tot en met 31 December 1956. Axel, 6 October 1955. Burgemeester en Wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. Opgegeven door v. d. Graaf Co N.V., Amsterdam. In het faillissement van de C.V. H. Kramer, carga doors- en ëxpediticbedrijf, en haar behorend vennoot J. S. E. van Brakel, Schuttershofweg 10, Terneuzen, is surseance van betaling verleend voor de tijd van anderhalf jaar, ingaande 8 juli 1955. Bewindvoerder is mr. G. Tichelman te Terneuzen. Duivensport. De Duivenmaatschappij „Nieuw Leven" te Koewacht hield prijsvluchten op Doornijk (B.) voor oude en jonge duiven. De uitslagen waren als volgt Oude duiven1en 6. E. van Dorsselaer, Axel 2. 3. en 4. R. Martens, Koewacht 5. en 7. P. van Humste, Koewacht8. F. Kips, Koewacht. Jonge duiven s 14. en 6. C. de Bock, Koewacht 2. 3. en 8. H. Mannens, Koewacht 5. A. van Hooye, Stekene (B.) 7. Ch. Suy, Koewacht9. P. Coenen, Koewacht 10. M. Dieleman, Axel. ZEEUWSE PLOEGKAMPIOENSCHAPPEN IN DE WILHELMINAPOLDER. Zaterdag hebben niet minder dan 29 candidaten die geselecteerd uit tal van organisaties in onze provincie daartoe waren aangewezen, als meest bekwamen el kander de palm der ere betwist in vakkundig ploegen. Deze wedstrijdmiddag in de vruchtbare Zuid-Beve- landse Wilhelminapolder is een ware succesdag ge worden, niet alleen voor de organisatoren, doch vobral ook voor de triumfator, de heer Ad. van Dijke uit 's-Heer Arendskerke, die met 358 punten ten derde male beslag heeft weten te leggen op de prachtige wisselbeker, die thans zijn definitief persoonlijk dom werd. Hem werd dan ook door de voorzitter der Regeli commissie, de heer L. J. van der Linde, na resumé over het verloop van de provinciale de ere-trophee, met een daaraan door de Z.L.M. bonden geldpremie van 40.uitgereikt. De vice-voorzitter der Z.L.M., de heer P. J. J. Dekker, sprak daarbij zijn grote waardering uit voor het bij vernieuwing betoonde initiatief en wees op de betekenis van vakkundig ploegen. In de categorie „rondgaande ploegen" ontving de heer van Dijke, namens de fa. Schipper eveneens een wisselbeker. Door leden van Z.P.M. en L.J.G. werden daarnevens nog geschenken aangeboden. Verdere prijzen bekwamen de heer C. de Jagenuit Wolfaartsdijk met 336 punten (beker en geldpremie) en de heer P. de Kraker uit Terneuzen met 326 punten (medaille en geldpremie). Bij de paardenploegers was het de heer C. Zwee- dijk uit Wilhelminadorp, die met 323 punten de eerste prijs bekwam van de heer A. Cappon met een geld premie namens de Kon. Ver. „Het Nederlandse Trek paard". De heer H. Sonke uit Wilhelminadorp werd hierin tweeJSj met 319 punten medaille). De derde prijs ging naar de heer W. C. Allaart uit Serooskerke mét 307 punten (medaille. In de categorie „wentel- en keerploegen" behaalde A. de Koeijer uit Zaamslag met 295 punten de eerste prijs, die als beste C.J.B.T.B.-er ook de wisselbeker van de C.B.T.B. in de wacht sleepte, die door drs. Knibbe werd uitgereikt, die de perfecte samenwerking prees. Hij hoopte een volgende maal op medewerking van alle werkgevers en werknemers-organisaties. De 2e prijs was hier voor J. Nijsse uit Nisse met 277 punten en de 3e voor J. D. Haak uit Hoek even eens met 277 punten. Overleden. 21. Janna Magdalena de Smet, 9 j„ d. van Richard Emiel de Smet en Catharina de Pooter. 28. Norma Barbara Prudentia Vanhoyweghen, 45 j„ echtg. van André Jozef Maria Kesbeke.

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 2