De nieuwe Wol-oogst' is binnen. D. P. Schutz, Weststraat 7, Axel Expres voor U de Express van nu! GARAGE DE JAGER 1 f „Wat U zelf breit, is het eerst verdiend". UIT ONZE OMGEVING AXEL CLINGE BURGERLIJKE STAND. AXEL SPORTNIEUWS EEN ONGEKENDE SORTERING IN KWALITEIT LIGT VOOR U KLAAR. 3 soorten SPORTWOL in circa 50 kleurnuances met Zermatt als uitverkoren voor sportkleding. Daarnaast hebben wij de Silvretta en Majorca de iets dunnere draad en uitstekend geschikt voor de breimachine. De Kompas Fortuna en Sirene soorten die zo voordelig zijn en ijzersterk. Zeer geschikt voor kinderkleding. VOOR U DIE VAN IETS FIJNS HOUDT. Engels 20 een pracht soort in rijke kleuren en dan onze Beehive soorten van Engelse oorsprong, die geven aan het brei werk een voldoening dat het epn waar genoegen is om daarmee te werken. Vooral omplat de soorten vilt en krimpwerend zijn. Óok de prijzen zijn zeer gunstig. Voor ƒ2,50 is nu reeds een goede knot wol verkrijgbaar is, zodat zelf breien nu zeer voor delig is, want EXPRESS 175 cc 1495— 200 cc 1675— 250 cc twin 1995.—. Prijsverlaging Puch. PUCH 250 cc SG 1795 250 cc SGS 1950— SAROLEA 200 cc 1270— ZÜNDAPP 200 cc 1495— ZÜNDAPP SCOOTER ƒ1850— DIANA DÜRKOPP ƒ2195— PUCH SCOOTER 1395— Telefoon 774 AXEL Telefoon 665 ZILVEREN JUBILEUM. Maandagavond werd op de bestuurkamer van de Chr. Nat. School het feit herdacht dat mej. M. Die- leman, als handwerkonderwijzeres 25 jaar geleden in dienst der school trad. Er was een bijeenkomst be legd van bestuur, personeel en hun dames. De jubilaresse werd toegesproken en dank gezegd door de voorzitter van het bestuur, de heer M. J. Brandes en namens het personeel door het Hoofd der school, de heer J. J. de Ridder. Enkele cadeaux wer den aangeboden en verversingen rondgediend, terwijl men enkele uren in gezellig samenzijn bijeen bleef. NIEUW DIACONESSENHUIS BREDA. Vandaag en morgen zal de standwagen van het nieuwe diaconessenhuis te Breda in Axel zijn activi teiten ontplooien en door middel van de verkoop van lepeltjes, lucifers en mogelijk ook oliebollen pogen gelden in te zamelen voor de bouw en uitbreiding van genoemde instelling. Dat dit alles niet overbodig is moge blijken uit het geen ons van de zijde van het plaatselijk comité werd medegedeeld. Momenteel heeft men een capaciteit van 90 bedden en de toestand is zo, dat bedden zijn ge plaatst tot in de kamer van de directrice Men wil nu de capaciteit uitbreidene wat hard nodig is, terwijl natuurlijk ook de verdere outillage hierbij moet wor den aangepast. Tot dit doel dient dus de verkoop van genoemde artikelen, terwijl bovendien loten zullen worden ver kocht, waarbij telkens aan het eind van de dag de trekking zal plaats vinden met als hoofdprijs naar keuze, een radio, een 52-delige cassette, een electrisch scheerapparaat, e.d. Moge deze actie ook op de vrijgevigheid van onze stadgenoten kunnen rekenen. MODERNISERING LEVENSMIDDELENBEDRIJF VAN KAMPEN. Vorige week heeft de fa. van Kampen haar geheel gemoderniseerd levensmiddelenbedrijf in de Juliana- straat heropend. Het geheel is nu, hoewel de totale ruimte niet gro ter werd, aanmerkelijk ruimer geworden voor het pu bliek, terwijl ook de artikelen veel overzichtelijker kunnen worden getoond. Als nieuwigheid voor Axel heeft de fa. van Kampen verder gemeend voor een deel van de artikelen ook het zelfbedieningssysteem te moeten invoeren. Opzet telijk is dit niet voor alle artikelen gedaan, omdat men van mening was, dat het publiek hier nog te vreemd tegenover staat en velen niet gaarne de voorlichting die door de winkelier bij het inkopen kan worden ge geven willen missen. Juist voor die artikelen, waarbij geen of weinig voorlichting nodig is, als schoonmaak artikelen, poetsmiddelen enz., heeft men nu de zelf bediening ingevoerd. Onnodig is het wellicht nog te vertellen dat ook aan de verlichting, betimmering en verdere inrichting alle aandacht werd besteed, zodat deze zaak nu weer aan alle eisen kan voldoen. Wij wensen de fa. van Kampen gaarne alle succes dat zij van deze modernisering verwacht. DIJKGRAAF BENOEMD. Tot dijkgraaf van de polder Beoosten- en Bewesten Blij werd benoemd de heer M. de Regt Lz. te Axel. GESLAAGD. Onze stadgenoot, de heer A. N. F. Pauwels slaagde A te Utrecht voor het examen Chemisch-Bedrijfstechnisch] leider. VOETBALSUPPORTERS VERGADERDEN. Donderdagavond kwamen in café „Poland", het clublokaal van de Supportersclub A.S.V., de leden van deze vereniging in vergadering bijeen onder voor zitterschap van de heer P. Deij. De agenda bevatte enkele punten die in verband stonden met de gewijzigde omstandigheden, voort komende uit de promotie van de V.V. Axel naar de" 2e klasse. Na zijn korte welkomstwoord, wijdde de voorzitter enkele woorden aan de nagedachtenis van het trouwe en voorbeeldige lid ,de heer Jac. Verstraten, die on langs plotseling uit het leven werd weggerukt. Hij verzocht de aanwezigen zijn nagedachtenis te eren door het in acht nemen van een minuut stilte. Hierna kwam de agenda aan de orde en daar de Axlse oranje-witten thans in hun nieuwe afdeling het overgrote deel van hun uitwedstrijden op Brabantse bodem zullen moeten betwisten, waarbij ook enkele verre reizen zijn en de supportersclub van het stand punt uitgaat zoveel mogelijk uitwedstrijden van Axel mee te maken, werd het door het bestuur als noodza kelijk geacht de contributie te verdubbelen om alzo voldoende reisgeld in kas te krijgen om dit doel te verwezenlijken. De leden konden zich met dit voor stel verenigen en werd alzo besloten. Daar op het moment van de vergadering nog geen wedstrijdschemq was vastgesteld kon over de eerst daags te ondernemen reis nog geen definitief besluit worden genomen, maar werd toch voorgesteld reeds de eerste uitwedstrijd van de V.V. Axel mede te maken mits dit een wedstrijd was in Brabant. (Naar thans verluidt zal de eerste wedstrijd van Axel op Zondag 18 September zijn tegen Rood-Wit te St. Willibrord.) Hiermede waren in zoverre de voorbereidingen voor het nieuwe competitie-seizoen getroffen en nadat nog mededeling was gedaan dat de kasmiddelen een be drag beliepen van ongeveer ƒ400.— en ook de ver heugende tijding kon worden gemeld, dat het ledental weer stijgende is, sloot de voorziter met een woord van dank voor de uitstekende samenwerking de vlot- verlopen vergadering. GEVONDEN VOORWERPEN. Een muntbiljet, Bylocquestraat 33 boven. METSELAAR VERONGELUKT. Dé metselaar F. T. van St. Jansteen kwam tijdens werkzaamheden aan een huis te De Paal (gemeente Clinge) van een ladder te vallen. Hoewel het slacht offer klaagde over pijn in hoofd en rug, leek de val aanvankelijk geen nadelige gevolgen te hebben. Later verergerde zijn toestand zodanig, dat opname in het ziekenhuis te Hulst noodzakelijk was, waar hij aan de bekomen inwendige kneuzingen is overleden. Gedurende de maand Augustus 1955. Huwelijks-aangiften. 1. Gerard Willem Kole (van Wemeldinge), 34 j. en Margaretha Maatje Zweedijk, 27 j. 4. Dingenus Kempe (van Zaamslag), 24 j. en Maria de Jonge, 24 j. 5. Laurentius Fermont (van Vogelwaarde), 26 j. en Ida Louisa Eugenia Theo- dulla Lacourt, 20 j. 6. Cornelis Verdaasdonk (van Middelburg), 24 j. en Janna Gerardina Levina van Tatenhove, 21 j. 9. Adriaan Gerritsen (van Sluis), 25 j. en Maria Louisa Cecilia van Bastelaar, 25 j. Gehuwd. 3. Jacques Theophile Bours (van Koe wacht, 23 j. en Annie Maria de Rechter, 19 j. 3. Everardus Albertus Cornelis van Moorst (van Bus- sum), 28 j. en Maria van Espen, 23 j. 4. Levinus Wielemaker (van Yerseke), 28 j. en Elisabeth Neeltje van Meurs, 31 j. 11. Hermanus Klaassen (van Ter- neuzen), 22 j. en Janneke van Tatenhove, 20 j. 18. Laurentius Fermont (van Vogelwaarde), 26 j. en Ida Louisa Eugenia Theodulla Lacourt, 20 j. 18. Dingenus Kempe (van Zaamslag), 24 j. en Maria de Jonge, 24 j. 25. Gerard Willem Kole (van Wemel dinge), 34 j. en Margaretha Maatje Zweedijk, 27 j. Geboren. 1. Levina Neeltje, d. van Reinier Ruijten- burg en Wilhelmina Levina Witte. 3. Hebrina An- thonia Adriana, d. van Cornelis van Hermon en Pie- ternella Janna de Zeeuw. 5. Catharina Maria, d. van Marinus Cornelis Oppeneer en Hendrika Levina Zegers. 6. Reinier Willem, z. van Jacobus Johannes Cornelis Bareman en Maatje Dieleman. 7. Carolina, d. van Izak van Hoven en Maria Jacoba Walhout. 13. Geertrui Magdalena, d. van Pieter Bakker en Janneke Geensen. 13. Ingrid Irene, d. van Reinier Johannes Scheele en Janneke Riemens. 18. Suzanna Catharina, d. van Willem Maljaars en Maatje Corré. 21. Hendrik Joseph, z. van Joseph Alouisius Strijdonk en Pauwelina Verpoorten. 24. Janna Suzanna, d. van Jan Kolijn en Gerritje Maria Dees. 25. Willibrordus Theophilus Mathilda, z. van George Joseph van Hels- land en Anna Christina Warnier. 25. Jacomina, d. van Johannes de Putter en Anna Moes. Overleden. 26. Jan Goossen, 84 j„ wedn. van Adriana van Langevelde. 28. Catharina Wolfert, 73 j., echtg. van Petrus de Regt. Voetbal. V.C.K.-A.Z.V.V. 5-3. Onfortuinlijke competitie-start. Het heeft onze Axelse Zaterdag-voetballers bij hun intrede in de le klasse van hun afdeling niet mee gezeten op het Koudekerkse miniatuur-terrein. Al spoedig na de aanvang wisten de gastheren te profiteren van een noodlottig foutje in de verdediging onzer stadgenoten en dit was funest voor de rood- witten (10). Na dit reeds rra 10 minuten spelens gemaakte doelpunt boterde het heel wat beter, doch ofschoon het spelbeeld in de eerste helft vrijwel ge lijkwaardig was vermochten de Koudekerkers eer het spel 20 minuten oud was, in twijfelachtige buitenspel positie een tweede doelpunt te noteren (20). De Axelaars lieten zich niet onbetuigd en ofschoon zij Fortuna niet op hun kant hadden, wist midvoor Jansen voor de pauze de achterstand te verkleinen tot 21. Korte tijd na de hervatting slaagde dezelfde speler er in met een goedgericht laag schot de score te ver effenen (22). Er scheen nu nog muziek in te zitten. Onze stadgenoten waren de Walcherse club lange tijd de baas, maar in weerwil van deze meerderheid was het de thuisclub die weer de leiding nam en de onzen hadden kennelijk pech toen den Engelsman een straf schop veroorzaakte, die benut werd en de stand was 4—2. Dit doelpunt veroorzaakte een depressie bij de Axelaars en de thuisclub wist hiervan te profiteren. Ofschoon Hamelink de achterstand nog tot 53 wist op te halen bleek de achterstand nu te groot en zo bracht deze slap-geleide vertoning een sterk geflat teerde Walcherse zege. Wielrennen. RIEN VERHELST SPURTWINNAAR TE WACHTEBEKE-LANGELEDE. Bekroning van weer een succesvolle week. De laatste week van Augustus zette voor onze plaatselijke renner Verhelst weer heel mooi in, daar hij op Zondag 28 Augustus te Lokeren (B.) zich tijdens de koers had weten te handhaven in een kop groep van 6 renners, waarvan hij in de eindspurt de vierde plaats wist te bereiken. Maar die week eindigde voor onze stadgenoot nog veel mooier, dan zij was begonnen want Zaterdag liet hij in Wachtebeke-Langelede aan alle deelnemers zijn rug zien en bereikte met zijn lange spurt de tweede lauwerkrans in dit seizoen. Ook in de hier tussen liggende dagen reden Verhelst en ook onze andere plaatselijke renner, Romeijnsen nog enige koersen in België. Vooral Verhelst was daarin weer zeer actief en strijdlustig al werd dit ook niet altijd met daverend succes bekroond. Te Moerbeke Verhelst en Romeijnsen ex aequ als twaalfde geklasseerd. Vorige week Dinsdag zaten onze beide stadgenote in Moerbeke in de strijd. De grote ronden van d wielerfeest liepen over bar slechte kasseien, maar niet tegenstaande dat slechte wegdek wist toch 5 man weg te komen, waaronder zich ook Verhelst bevond. Later verminderde dit kopgroepje tot drie renners, waarin onze stadgenoot lustig meepeddelde. met in zijn gezelschap de Belgen Vivey en Dielemans.. Tijdens de koers besloot de wedstrijdleiding om het laatste gedeelte van de wedstrijd te laten verrijden in kleine ronden die over betonweg liepen. Deze wij ziging werd het dappere kopgroepje noodlottig, dat toen reeds meer dan een minuut voorsprong had. Want op deze effen betonwegen, welke zich nu eenmaal uitstekend lenen voor een achtervolgingsjacht zette het peleton er een hoger tempo in op zoek naar de leiders, waarmee zij inderdaad contact kregen. Met een massaspurt van circa 16 renners eindigde deze koers, waarin de Belg Willy de Schepper zege vierde en Bertus de Vree uit Breda als 2e eindigde. Onze 'stadgenoten werden ex aequo als 12e ge noteerd. Donderdag te Moerbeke was Romeijnsen zesde en Verhelst tiende. Donderdag waren er weer te Moerbeke enige Neder landers aan de start, waaronder ook weer onze beide Axelse amateurs. Ook nu weer was Verhelst bijzonder actief en steeds mede vooraan in het peleton aanwezig. Volkomen op zijn qui vive, dat er enkele rappe jongens in zijn gezelschap zatan, probeerde Verhelst circa twee km. voor het einde zijn slag te slaan met een flitsende demarrage, die hem een honderdtal meters voor de groep bracht.. Waarschijnlijk wilde Bertus de Vree een volledig Nederlands succes bewerkstel]igtt en sprong onze stadgenoot achterna. Maar hierdoor bereikte hij het tegenovergestelde, daar hij met de» manoeuvre het gehele veld bijeen sleurde, waar» o.m. de gerenommeerde spurter Gentiel Saelens aai- wezig was. Zo zag Verhelst zich op een 500-tal meters voor de finish de kans op een zege ontglipp® want Saelens had geen al te grote moeite om de bloe men te bemachtigen, vóór Ingels uit Sas van Geut De plaatsen der overige Nederlandse renners waren- Se. Keepers, 6e. Romeijnsen, 8e de Vree 10e Ver- helst. 12e de Roo en 13e van Wijchen. Zaterdag de bloemen voor Verhelst na spurt, zege te Wachtebeke-Langelede. Te Wachtebeke-Langelede verschenen Zaterdag, middag slechts 18 vertrekkers gan de start en hij bevestigde Verhelst dat hij zo wij reeds eerd» schreven weer volledig in vorm komt en ma met zijn aanwezigheid in een wedstrijd weer terdege rekening moet houden. De wijze waarop hij hier weer al zijn strijdlust aai de dag legde en weer volop zijn aandeel had in k voorbereiden van de beslissende slag herinnerde wen aan zijn beste tijd van vóór zijn dienstplicht en di was mede aanleiding tot een voorsprong welke Ij in gezelschap van de Belgen Heye, de Wilde Dielemans wist te bereiken. Maar, eerzuchtig als hij nu eenmaal is, wenste Ij ditmaal zijn goede vorm te bekronen met een zegt waarin hij schitterend slaagde. Hij wilde het laten aan komen op een lange spurt, waartoe hij zich zeer tac tisch op het naast de weg gelegen pad in volle snel heid naar voren wierp. Zijn verraste rivalen kondei rijdend op de grote keieen niets anders meer ver- richten, dan de briesende Verhelst met dezelfde snel- heid te volgen, maar geèn hunner wist meer ovn hem te springen en met meer dan een lengte voor sprong stoof onze stadgenoot zegevierend over di eindstreep. De 'uitslag was: 1. Verhelst, 110 km. in 3 uur: 2. Heye 3. De Wilde 4. Dielemans 5. De 6. v. d. Zande7. De Martelaere 8. Paep Lambricht10. Dobbelaere. Zondag te Moerkerke werd Verhel De volgende dag was was de blijkbaar onvermoeide Verhelst weer aan de start als enige Nederlander te Moerkerke. Hier viel de „slag" zoals dat onder de renners heet, reeds in de 2e ronde toen een viertal sterke Belgische amateurs een geslaagde demarrage ondernamen. Onze stadgenoot probeerde nog wel dit gat te dichten, maar zijn sprong in gezelschap van De uitslag was 1. M. Unghenae, 125 km. in 3 uur 25 min.; 2. D hooghe3. Neyt4. Vergauwen: 5. Verhelst; 6. Willems7. Reniers8. Pinteion; 9. Gobert10. Creyf. Nog meer Nederlandse successen in België. Het afgelopen weekend was toch succesrijk voor de Nederlandse deelnemers aan wegwedstrijden in België. Bij de onafhankelijken te Aalter won P. Maas uit Pindorp een koers over 144 km. Jan Westdorp behaalde zijn 12e overwinning van dit seizoen in een wedstrijd over 98 km te Moerzeke. Keepers zegevierde te Turnhout en Theo van Wychen werd eerste te St. Niklaas. Duivensport. VLUCHT OP ARRAS. De Duivenmaatschappij „De Verwachting" alhier hield Zondag een vlucht voor oude en jonge duiven (gecombineerd) op Aras. De afstand bedroeg 135 km. Snelheid van de eerste duif 1360,7 meter. De uitslag was 1R. Blankert, 2. en 11E. van Dorsselaer, 3. en 4. Em. Misseghers, 5. Em. Pieters 6. FMichiels, 7. J. van den Berge, 8. en 9. C. Ver- straeten, 10 W. Broekhoven, 12. P. Ortelee, 13. C. Wieland, 14. P. Groothaert, 15. Jac. Vasseur, allen te Axel. L

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 2