Douwe Egberts PmMK reserve-tank Mootmufym Boekhandel Fa J. C. VINK 30 nieuwe NAAIMACHINES PRODENT eurig en altijd even verkwikkend. voortaan ook als Adverteren doet verkopen Neem geen risico als U inmaakt Nieuwe methoden bij de insectenbestrijding Het CentrumBioscoop CITY LIGHTS FORT ALGIERS te koop met Verwacht van ons niet de toverformule, waarmee U uw inmaak dit jaar volkomen kunt vrijwaren tegen bederf. We kunnen U - hoe graag wij het ook zouden willen geen voor de huishouding goed uitvoerbaar middel aan de hand doen waardoor U er absoluut zeker van bent, dat uw inmaak lukt. Het risico, aan inmaken verbonden, is nu eenmaal groot. Maar al moet U altijd met bederf rekening houden, daarom is het nog wel mogelijk de kans er op te beperken. Er zijn een paar algemeen voorkomende fouten, die bij het wecken gemaakt worden, waaraan II zich misschien ook wel eens schuldig maakt, en die U in de toekomst kunt vermijden. Denk eraan 1. zoveel mogelijk de benodigde hoeveel heid voor een jaar tegelijk te begroten. Maak niet meer in dan U denkt nodig te hebben. 2. alleen goede kwaliteit verse vruchten en groenten te gebruiken. In slappe groen ten of overrijpe vruchten kunnen veel bederfkiemen voorkomen. 3. de uiterste reinheid in acht te nemen, zowel wat het materiaal betreft als de omgeving waarin geweckt wordt en ook de groenten en het fruit heel goed schoon te maken en te wassen. 4. groenten niet rauw in de inmaakpotten of -glazen te stoppen, dat is alleen aan te bevelen voor fruit. 5. U nauwkeurig te houden aan de voor het inmaken van groenten of fruit ge stelde verhittingstijden. 6. de inmaak niet langzaam in de sterili- seerketel te laten afkoelen, maar de gla, zen onmiddellijk na afloop van de ver hittingstijd uit het water te nemen. 7. de klemmen pas te verwijderen als de inhoud van het glas geheel koud is. 8. de inmaak zo koel mogelijk te bewaren. In het algemeen is de zolder 's zomers een te warme bewaarplaats. Nogmaals het in acht nemen van deze punten geeft U geen zekerheid van een be- derfvrije inmaak. Misschien echter kunt U er veel voorkomende fouten door vermijden en zo bereiken, dat een groter deel van uw inmaak voor gebruik geschikt is. Het steriliseren van groenten in flessen. Maak de groente schoon. Zet bladgroen ten op met aanhangend water, andere groen ten met ruim water. Laat de groenten, na dat U ze snel aan de kook hebt gebracht, een paar minuten doorkoken. Vul er de glazen mee tot de rand en schenk schoon warm water bij tot de groente net onder staat. Maak de randen schoon met de punt van een vochtige schone doek. Sluit de glazen met deksels en klemmen. Zet de glazen in een ketel of pan, die tot de hoogte van de inhoud van de glazen met warm water gevuld is en breng dit water aan de kook. Houd het gedurende—uur aan de kook. Neem daarna meteen de gla zen uit het water. Zet ze op een plankje. Verwijder de klemmen pas als de groen ten helemaal koud zijn. Denk er aan inge maakte groente vóór het gebruik nog eens door te koken. Het pasteuriseren van fruit. Vruchten kunt U rauw in de glazen doen. Maak de vruchten goed schoon. Schil en ontpit ze zo nodig. Vul de goed schoonge maakte glazen met vruchten en overgiet de vruchten met een suikeroplossing tot een paar centimeter onder de rand van de glazen. Maak de randen ook Weer schoon met de punt van een vochtige schone doek. Sluit de glazen en zet ze in een pan met water. Breng dit water op de juiste temperatuur (circa 80 graden). Houd het water gedurende een half uur op deze temperatuur. Neem dan de glazen uit ketel of pan. Zet ze op een plankje en laat ze afkoelen. Ver wijder de klemmen pas als de inmaak ge heel afgekoeld is. Amerikaanse landbouwdeskundigen zijn van oordeel dat Röntgen-stralen en radio actieve stralen veelbelovende perspectieven openen voor de bestrijding van allerlei scha, delijke insecten. Men streeft er naar door bestraling het geslachtsleven van de insecten te beïnvloeden of de erfelijke eigenschappen zodanig te wijzigen dat het voortplantings vermogen verloren gaat. De strijd die de katoenplanters onafge broken tegen allerlei insecten moeten voeren is van het allergrootste belang vanwege de grote bedragen die hiermede zijn gemoeid. In 1953 ging ongeveer een zevende deel van de katoenoogst verloren en dit kwam de planters op een schade van naar schatting 260 millioen dollar te staan. In het afge lopen jaar zou de oogst, indien niets door insecten verloren was gegaan, 1.400.000 ba len van 227 kilogram groter geweest zijn. Indien dergelijke verliezen verminderd kon, den worden zouden ook de productiekosten per eenheid lager liggen, zodat de katoen industrie beter zou kunnen concurreren met de synthetische vezels voor kleding en in dustriële doeleinden. Aangezien dezelfde principes ook zouden kunnen worden toegepast ten aanzien van andere insecten niet alleen in Amerika, maar over de gehele wereld, zou dit een belang rijke verbetering in de voedselproductie kun nen betekenen. Onlangs is onder leiding van een entomo, loog van het Amerikaanse ministerie van Landbouw, dr. E. F. Knipling, met groot succes een interessant proef op Curasao genomen. Zoals in vele tropische en sub tropische landen werd daar grote schade dat zijn de kenmerken van Douwe Egberts Pickwick Thee, de echte Engelse thee, die ook zo rijk aan afschenk is. HO ct. Ceylon Melange Engelse Melange Pickwick Theezakjes doosje van 20 stuks 100 ct. doosje van 10 stuks 52 ct. Markt 12, Axel AXEL V Telefoon 575 Zaterdag 13 Augustus, aanvang 6,30 en 9 uur Zondag 14 Augustus, om 4.15 uur vertonen wij Gescheven, geregisseerd en geproduceerd door CHARLIE CHAPLIN. Chaplin's films zijn voor millioenen onvergetelijk gebleken bij het zien van „City Lights" komt U onder de ban van een genie, die geen leeftijd kent. U ziet momenten vol oneindge tederheid in de romance tussen de zwer ver Charlie en het blinde bloemenmeisje, maar ook de onbedaarlijk uitbundige boksmatch. Toegang alle leeftijden. Zondag 1H en Maandag 15 Augustus om 8 uur YVONNE DE CARLO Het Vreemdelingenlegioen als achtergrond van een serie mysterieuze gebeurtenissen Yvonne de Carlo, als geheime agente van de Franse Veilig heidsdienst moest uitvinden we die de geheimzin, nige leider was van de opstandige Arabieren. Toegang 14 jaar. ondervonden van een vlieg, een soort hor zel (Chrysomyia syn. Cochliomyia macel- laria) die zijn eieren legt op wonden en zweren van dieren. De uitkomende larven boren zich in het vlees en veroorzaken vaak de dood van het dier. Amerikaanse veefok kers lijden jaarlijks door dit insect een schade van tussen de 25 millioen en 35 mil. lioen dollar. Door het importeren van on geveer 4.000.000 gesteriliseerde mannetjes van dit insect was binnen twee jaar deze vlieg op het eiland vrijwel geheel verdwenen. Hier doet zich de gunstige omstandigheid voor dat de vrouwelijke vlieg slechts een maal in haar leven paart. Er dient evenwel te worden afgewacht of deze methode ook bij andere insecten kan worden toegepast. De leider van deze on derzoekingen en proefnemingen met betrek king tot de katoenknopkever, dr. F .C. Bishopp, is van mening, dat dit steeds mo. gelijk zal zijn, wanneer de insecten in niet te grote aantallen voorkomen en de wijfjes slechts eenmaal paren er worden echter thans proeven genomen met bestraling van het katoenzaad met gamma-stralen. De ka- toenknopkeverlarven komen namelijk in het zaad voor en wanneer dit als zaaigoed voor de volgende oogst wordt gebruikt dan wor den de insecten op deze wijze weer in de gelegenheid gesteld hun vernielend werk te doen. Een van de meest belovende nieuwe me thoden is echter die waarbij de plant zelf tot insectendoder wordt. Aan de grond wor den stoffen toegevoegd, die door de plant worden opgenomen en in de weefsels van de groeiende plant terecht komen, waardoor de insecten gedood worden of althans voor komen wordt dat de planten worden aan gevreten. Wegens overcompleet te koop 4 crapauds en 2 arm stoelen. Vrijdag en Zater dag na 6 uur. B. Teunissen, Singelweg 4b, Axel. VER BENEDEN NORMAALPRIJS Merk mag met het oog op de prijs niet worden bekend gemaakt. MET LEVENSLANGE GARANTIE. Bestaande uit 8 RINGSPOEL HANDNAAIMACHINES 5 ELECTR. DRAAGBARE NAAIMACHINES in koffer. 5 LUXE SALONKAST NAAIMACHINES desgewenst te leveren naar eigen interieur. 12 ELECTRISCHE NAAIMACHINES met vrije stoparm. Deze zullen worden verkocht tegen contant geld en gedemonstreerd bij U aan huis. Betaling van bovengenoemde naaimachines is ook mogelijk in 6, 12 of 18 maanden. Gelieve duidelijk te vermelden, wat gewenst is. Brieven onder no. 89-1, Bureau van dit blad. mpiM voor parelwitte tanden! WIT met Dispergon zeer grote tube 70 ct flinke tube 44 ct Vraag nooit zomaar tandpastaeis .-Ti-a Wanneer da pan plobefato Weg ja tchakal ja eenvoudig ooi-, aal OM bij een outol Bij aan dietaai 01 wanneer en waar ook maat, da Geho-Sdiolier U iteedi for ja diaiui. De fypecho vulpenhouder voor da jeugd, mat 14-kor gouden pee in ?ROEN metChlorophyl zeer grote tube 80 ct

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 3