Tochten per fiets. Blijf meester WRIGLEY CONCERT DOOR DE BOERENKAPEL. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten WAT MijnhaPPT Maakt is GOED SLUISKIL HULST KAuW heerlijk - verfrissend zuivert uw adem goed voor de tanden ■ggz**een gezonde gewoonte van het bestuur verkozen de heren A. Lippens en M. Walraven, beide met grote stemmenmeerderheid. Eveneens overeenkomstig bestuursvoorstel werd in één enkele stemming de elftalcommissie verkozen, die zal bestaan uit de heren Adr. Verpoorte, J. van Hoorn en Henk Dieleman. De kascommissie voor 1955-'56 bestaat uit de leden J. Gommers en C. v. d. Bos. Inzake de training hadden uitvoerige besprekingen plaats en deze zal evenals het vorige seizoen wor den geleid door de heer A. C. v. d. Velde, onder be ding dat deze voor zichzelf vrijheid vraagt om weer actief mede te spelen in de volgende competitie, aan gezien de verleiding hem te sterk is en hij nog met teveel geestdrift bezield blijft om zich geheel en al Uit de gelederen terug te trekken. De voorzitter deelde verder nog verschillende huis houdelijke aangelegenheden mede, waarna hij met een zeer opwekkende slotrede deze uitstekend geslaagde en vlotverlopen vergadering sloot met een dringend beroep zich als één man,achter het bestuur te scharen ook wat betreft de urgente egalisatie van het tweede terrein. Men hoopt dit met vereende krachten op het zelfde niveau te brengen als het officiële terrein. GESLAAGD. Voor het dezer dagen te Arnhem gehouden examen voor het diploma Werkbaas Bankwerkerij-Draaierij, uitgaande van het Kon. Technicum P.B.N.A. slaagde onze stadgenoot de heer R. C. Dieleman Jz. Voor het Mulo-diploma B slaagden B. de Regt, W. Scheele, beiden te Axel en H. L. Versluijs te Midelburg.. ,Voor het Mulo-diploma A slaagden J. Mieras, H. A. Risseeuw en C. Vinke te Axel en R. D. Ver- maire te Kemseke (B.), allen leerlingen van de Chr. Ulo-school te Axel. Te Goes sclaagden voor diploma A F. C. Swets en S. T. Schieman, beiden te Axel en leerlingen van de openbare Mulo te Terneuzen. Aan het openbaar lyceum te Terneuzen slaagden voor het eind-examen gymnasium A. Jurriens te Ter neuzen en J. Teunissen en J. Vinke beiden te Axel. PREMIEKEURINGEN VAN DE KON. VER. „HET NEDERLANDSE TREKPAARD". Onder grote belangstelling van de zijde der paar denfokkers werden Dinsdagmiddag op het terrein van de Vereniging van Zeeuwse Fokkers alhier de premie keuringen voor merriën 1955 gehouden. De uitslag van deze keuring was 2-jarige Merriën (kleine maat) le. Dora van Bella, eig. R. Baecke, Westdorpe 3e. Sonja van Doornhof, eig. Gebr. de Feijter, Axel. 2-jarige Merriën (grote maat) t le. Unica, eig. M. A. B. Puijlaert, Zuiddorpe 2e. Lida van Zuiddorpe. eig. Ars. Puijlaert, Zuiddorpe 3e. Bertha v. Torenberg eig. Jac. de Klerk, Zaamslag 4a. Rita, eig. H. M. Vervaet, Westdorpe 4b. Monna van Torenberg, eig. Jac. de Klerk, Zaamslag. 3-jarige Merriën (kleine maat) le. Ria, eig. Osw. Kerckhaert 6 Zn., Westdorpe 2a. Trix van de Zee dijk, eig. Kind. H. Daelman, Westdorpe 2b. Cora van Passluis, eig. wed. H. M. A. van Waes-v. d. Berg, Westdorpe 3a. Rabie, eig. mej. N. Dieleman, Zaam slag 3b. Ronny van Zuiddorpe, eig. M. A. B. Puij laert, Zuiddorpe 3c. Ida, eig. W. M. Dieleman, Sluis kil 4a. Lisette van Nero, eig. Ars. Puijlaert, Zuid dorpe 4b. Carina, eig. H. M. Vervaet, Westdorpe. 3-jarige Merriën (grote maat) t le. Marjorie van Axel, eig. Iz. de Feijter-de Mul, Axel2a. Hermine van Eversdam, eig. Cyr. van Overloop, Zuiddorpe 2b. Erna van Flora, eig. E. A. J. Daelman, West dorpe 3a. Metha van Zuiddorpe, eig. M. A. B. Puij laert, Zuiddorpe 3b. Carmen van Passluis, eig. wed. H. M. A. van Waes-v. d. Berg, Westdorpe 3c. Roza van Oudenpolder, eig. Adh. van Waes, Zuid dorpe 4e. Cantoria van Papenhoek, eig. J. K. de Putter, Axel. 4-jarige Merriën (kleine maat) le. Hermine van Doornhof, eig. Gebr. de Feijter, Axel2a. Sunny, eig. Osw. Kerckhaert Zn., Westdorpe 2b. Greta van Nico, eig. H. M. Vervaet. Westdorpe 3a. Kitty van Coegors, eig. P. A. P. Dieleman, Zaamslag 3b. Rikie van Albert, eig. Kind. H. Daelman, Westdorpe 4e. Golda, eig. Ed. Laureijs, Westdorpe. 4-jarige Merriën (grote maat) le. .Sonja, eig. Osw. Kerckhaert Zn., Westdorpe 2e. Rit van Passluis, eig. wed. H. M. A. van Waes-v. d. Berg, Westdorpe 3e. Dora van Axel, eig. A. L. Scheele, Axel 4e. Stella van Axel, eig. Iz. de Feijter-de Mul, Axel. 5- 10-jarige Merriën (kleine maat) t la. Jenny van Stella, eig. Cyr. van Overloop, Zuiddorpe lb. Her mine van Coegors, eig. P. A. P. Dieleman, Zaam slag 2a. Ina van Graauw, eig. P. A. P. Dieleman, Zaamslag 2b. Mina van Zuiddorpe, eig. Adh. van Waes, Zuiddorpe 3a. Annie van Passluis, eig. wed. H. M. A. van Waes-v. d. Berg, Westdorpe 3b. Annie van Axel, eig. A. L. Scheele, Axelfy 4a. Juliana van Willemskerke, eig. P. Tollenaar, Axel 4b. Mina van Doornhof. eig. Gebr. de Feijter, Axel. 5 - 10-jarige Merriën (grote maat) x le. Nelly van Annie, eig. Osw. Kerckhaert Zn., Westdorpe 2a. Minerva, eig. F. van Hoeve, Axel 2b. Elsa, eig. A. L. Scheele, Axel2c. Hilda van Zuiddorpe, eig. Ars. Puijlaert, Zuiddorpe 3a. Annie, A. J. de Smet, Westdorpe 3b. Marianne van Axel, eig. Iz. de Feijter- de Mul, Axel4e. Orpha van Elza, eig. Gebr. de Kever, Westdorpe. Ten bate van de reis voor ouden van dagen trad Donderdagavond op de kiosk op het Marktplein op „Concordia's Boerenkapel" in hun bekende dracht en met medewerking van de Axelse jodelzangeres, mej. IJsebaart. Het was alleen jammer dat de weersom standigheden zich minder leenden voor dit doel, maar dit deed niets af aan het succes van dit op korte tijd zo populair geworden ensemble, want er bestond toch een flinke belangstelling voor dit populaire concert, vooral van de zijde der jeugd en hoewel een stijve bries de aanwezigen somtijds deed huiveren dacht blijkbaar niemand er aan om het Marktplein te ver laten alvorens het concert ten einde was. Het uitgebreide programma van meer dan twintig nummers genoot veel bijval en niet in het minst de ter afwisseling op onnavolgbare wijze ten beste ge geven jodelrefreinen, die via de geluidsinstallatie over de Markt galmden. Ook de jeugd kwam aan haar trek en liet zich niet onbetuigd aan het verzoek om enkele bekende refreintjes luidkeels mee te zingen. Aan het slot werd door de heer A. P. Esselbrugge namens het comité Rit Ouden van Dagen aan de aanwezigen dank gebracht voor hun gaven aan de tijdens dit concert gehouden collecte, terwijl ook het blauwgekielde ensemble hulde werd gebracht voor de mooie geste zich voor dit doel beschikbaar te stellen. ERGERLIJK WANGEDRAG VAN DE JEUGD. Donderdagavond arriveerde in de Jeugdherberg een groep van 56 Duitse meisjes uit Saarbrücken, die een rondreis maken door België en Nederland in twee Duitse bussen. Ergerlijk was het dat een grote groep Axelse jongens de bussen vergezelden en allerlei lelijks naar de meisjes riepen. „Kommen Sie sich vol fressen", was daarbij nog het meest fatsoenlijk. Ook des avonds toen ze volksdansen demonstreer den in hun eigen stijl en spelletjes, reden de bel hamels op hun fietsen tussen eri tegen de meisjes aan. Vriendelijke noch harde woorden van de herbergvader konden hierin verandering brengen. Of dit nog een nawerking is van de haat tegen de Duitsers Weineen, want als er Engelsen komen is het precies eender. Reeds wordt overwogen om het terrein om de jeugdherberg voor algemeen be zoek af te sluiten, in verband met de talrijke grote groepen die dit seizoen verwacht worden. Dat is zo jammer. Alle bezoekers die hier onze jeugdherberg bezoeken vinden het een ideaal verblijf, willen allemaal graag langer blijven en gaarne nog terug komen. Maardie jongens Soms staan er groepen van 50 tot 100 tegen de ramen gedrukt, die het gebed voor en na het eten onmogelijk maken en het zingen en spelen soms geheel verstoren. Hier moet toch iets tegen gedaan kunnen worden Het is toch ontoelaatbaar dat onze prachtige jeugd herberg benadeeld wordt door een stelletje Axelse „schoftjes". VOETBALWEDSTRIJD TEN BATE VAN DE OUDEN VAN DAGEN. Zaterdagavond zal op het terrein aan de Water toren een niet alledaagse voetbalwedstijd plaats vin den, welke aanvangt te 7.30 uur en waarvan de op brengst ten goede komt aan de autorit voor de ouden van dagen. Een combinatie van plaatselijke slagers en bakkers zal het opnemen tegen de Axelse veteranen en vooral dit laatste elftal verschijnt in een opstelling die onge veer overeenkomt met adt uit de periode van enkele tientallen jaren geleden toen Axel I voor de eerse maal naar de 2e klasse promoveerde. Het is te hopen dat vele voetballiefhebbers ook met het oog op het prachtige doel van deze ontmoe ting een bezoek zullen brengen aan het voetbalterrein. De entrée is bepaald op 35 cent. Hieronder laten we gezien van links naar rechts de opstelling der beide elftallen volgen Combinatie Slagers - Bakkers. DoelJ. van Bendegem. Achter P. H. Westveer en R. Blankert. Midden W. Robijn, W. Herman (aanvoerder) en H. Kesbeke. VoorH. Flos, J. de Hullu, C. Wieland, Koos Verhulst en J. Herwegh. Axel-V eteranen. DoelHenk Dieleman. Achter L. v. d. Berge en Fr. Dieleman. Midden L. de Regt, J. Dieleman (aanvoerder) en R. Borgt. VoorJ. v. d. Berge, K. Gans, M. Gans, Jac. Sceele en A. Verstraeten. ScheidsrechterFr. Lensen. ONTSLAG LID PACHTKAMER. Aan de heer C. H. M. Plasschaert is op zijn ver zoek met ingang van 22 Augustus a.s. eervol ontslag verleend als tweede lid van de pachtkamer van het kantongerecht te Terneuzen. PREDIKBEURTEN. Zondag 10 Juli Ned. Herv. KerK10 uur Ds P.J. Pennings, Bed. H. Avondmaal, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings Bed. H. Avondmaal en Dankzegging. Geref. Kerk10 uur en 3 uur Ds A. Kuiper. Geref. Kerk. (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. O. van Noort van Nieuwendijk. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Ds. Jan Scharpstraat) 7 uur Ds. H. van Leeuwen. VACANTIETIPS (V) Wie per trein op reis gaat, behoeft zich in zijn bagage niet te beperken, mits hij haar op het station van bestemming tijdelijk in het depot achterlaat. Helaas is de N.V. Nederlandse Spoorwegen niet meer zo goed op ons als voor de oorlog, want week abonnementen worden niet gegeven. U moet dus elke reis afzonderlijk betalen. Wat dat kost, kan men zelf uitrekenen aan de hand van het boekje „Beknopte Afstandswïjzer Reizigersverkeer", dat aan de stations ver krijgbaar is of het rechtstreeks bij de N.V. Ned. Spoorwegen kan bestellen door 1,25 over te maken op giro 3859, onder vermel ding EZ55, Beknopte Afstandswijzer Reizi gersverkeer. Wie een bepaald traject lie ver met de bus doet, kan bus-dagabonne menten krijgen, welke gemiddeld op circa 3,komen. Natuurlijk gaan we in ieder geval naar de dynamische stad Rotterdam, om er de E 55 te bezoeken, toegangsprijs 2,25 trein kaartjes inclusief toegang E 55 verkrijgbaar AUTO TE WATER. Een drietal Belgen beleefde in de nacht van Dins dag op Woensdag een hachelijk avontuur toen zij met hun luxe wagen in de buurt van de oude P.Z.E.M.- centrale in het ter plaatse acht meter diepe kanaal terecht kwamen. Wonder boven wonder kwamen alle drie de inzittenden met de schrik en een natpak vrij. Tegen half één passeerde een Belgische luxe auto tme drie inzittenden Sluiskil, met de bedoeling zich naar Gent te begeven, waar zij oonachtig waren. Juist buiten Sluiskil was de chauffeur de macht over eht stuu rkwijt een reed te water. Toevallig kwam uit de richting Sas van Gent een wielrijder, de heer K. uit Sluiskil. Toen hij ter hoogte van de plaats van het ongeluk kwam zag hijeen vande inzittenden druip nat op de kanaalberm staan. Deze bleek uit de wagen te zijn geklommen en deelde de heer K. mede, dat er een auto in het kanaallag. Ook de twee andere in zittenden kwamen uit de auto geklommen, nadat zij een raampje hadden stuk geslagen. De heer K. waarschuwde de politie, die zich over de drenkelingen ontfermde en hen van droge kleren voorzag. Woensdagmiddag werd de wagen uit het water getakeld en naar een garage versleept. KNAAPJE VERDRONKEN. Toen Donderdagavond het 7-jarig zoontje van de familie Federmann, wonende aan de Oostkade te Sluiskil niet huiswaarts keerde, gingen de ouders op zoek en naarmate de tijd verstreek werden zij onge ruster. Een brugwachter had het jongetje aan de ka naaloever tegenover de garage Meindertsma zien spelen waarop de politie werd gewaarschuwd, die bij het drggen het jongetje met behulp van omstanders tegen over de ouderlke woning uit het water haalde. Hoewel onmiddellijk met behulp van een zuurstof apparaat getracht werd de levensgeesten op te wekken moest dokter Wechgelaar de dood constateren. HULST VIERT IN AUGUSTUS HET 775-JARIG BESTAAN. Door burgemeester A. L. S. Lockefeer te Hulst is het initiatief genomen om te trachten volgende maand festiviteiten te organiseren ter gelegenheid van het 775-jarig bestaan van de stad Hulst. Er zal een organisatie-comité geformeerd worden waarvoor ook zullen worden aangetrokken vertegen woordigers uit de middenstand, de K.A.B., de Boe renbond en St. Adalbert. Men zal trachten de be nodigde gelden bijeen te krijgen door een lijstcollecte terwijl door V.V.V. reeds een ruim bedrag werd toegezegd. Op een binnenkort te houden vergadering zullen de definitieve plannen worden vastgesteld. Men stelt zich thans evenwel reeds voor deze fes tiviteiten te organiseren in de week van 2028 Augustus en er wordt o.m. gedacht aan een muziek festival, oudheidkundige tentoonstelling, historische optocht etc. aan de stations. Een Wederopbouwrit dooi de nieuwe wijken van Rotterdam kost 1. en is bijzonder interessant, evenals de haven rondvaart. De boot vertrekt van het Ponton Willemsplein, de prijs is 1,25 en de duui ruim een uur. In een kwartiertje zijn we van Rotterdam in Delft, waar we de Nieuwe Kerk met het graf der Nassaus kunnen be zoeken (entrée 0,25) en van 24 Augustus tot 14 September de Kunst- en Antiekbeurs in Museum „Het Prinsenhof", die op werk dagen geopend za lzijn van 1017.30 uur, Zondags van 1317.30 uur. De stad zeil is nog zo mooi en gaaf, dat we Delft niet gezien hebben als we er geen wandeling ge maakt hebben. In e enwip zijn we dan in Den Haag, waar (waarschijnlijk) van 8 tot 13 Augustus de Haagse Bloemen week ge houden wordt. Miniatuurstad Madurodam is vooral voor de kinderen aardig (entrée f 0.80) en Scheveningen heeft voor velen nog altijd veel aantrekkelijks. Leiden is a weer een van die mooie oude steden, waar we gerust een middag voor kunnen nemen, om alleen door het oude centrum te wan delen. Wie van orgelmuziek houdt, zorge op Donderdag in Haarlem te zijn, want iedere Donderdagmiddag van 15 tot 16 uur wordt in de St. Bavo het orgel bespeeld, dat een der oudste en mooiste van Nederland is. En dan naar „Onbeschrijfelijk Amster dam", zoals de dichter Bertus Aafjes onze eerste stad heeft genoemd. Neem voor Am sterdam de tijd en geniet er van zoals een kenner een glas wijn drinkt. Geen stad in Nederland biedt zulk een aanblik als Am sterdam, als men het Centraal Station ver laat. Prijs U dus gelukkig, dat ge er veilic en vlug per trein gekomen zijt. De eerste dac zouden we kunnen besteden aan een wande ling door de stad en een rondvaart door de grachten (prijs ƒ1.25). De tweede dag aan Rijks- en Gemeentemuseum, de derde dac aan winkels kijken (en oppassen dat kijken niet te vaak kopen wordt, want dan komt U met Uw reisbudget niet uit). De vierde dag naar de permanente diamanttentoon stelling van de firma Moppes, Alb. Cuy straat 2-6 ,waar de bewerkingen van de dia mant en wereldberoemde stenen zoals d Orloff, de Kohinoor nagebootst getoon worden. De vijfde tot en met de laatste dac hebt U dan om alle plekjes te bezoeken, die U bijzonder mooi vond of die U nog niet hebt gezien (en dat zijn er heel wat). Van Amsterdam per trein naar Hoorn en Enkhuizen, al weer twee prachtige steden Vergeet in Enkhuizen niet een bezoek aan het Zuiderzee-museum te brengen, op werk dagen geopend van 10—17 uur, Zondags 1217 uur, entrée ƒ0,40. Om 8.38 uur of 19.38 uur vaart de boot van Enkhuizen naar Staveren, waar de trein naar Leeuwarden, „de stad der negen en zestig standen" op aansluit. Op marktdag (Vrijdag) is de Frie se hoofdstad vol boeren en buitenlui, op de overige dagen is het bezadigd, gelijk het een goed Fries betaamt. De stad heeft nog haar eigen karakter en bij een kort bezoek is het aan te bevelen het „Fries Museum, geopend op werkdagen van 9—12.30 en van 1417 uur, Zondags van 1417 uur te bezichtigen. De entrée is 0,50. Ook het enige gezellige terras dat de stad rijk is, de „Prinsentuin' dient U in Uw reisschema te vermelden. Wanneer we het Groninger station uit komen, treft ons ook de aardige aanblik van de stad, welke naar binnen toe steeds ge zelliger wordt. Wie de moed kan opbrengen, kan de Martinitoren beklimmen en er genie ten van het wijdse uitzicht. Assen is in wezen nog een groot dorp met een mooie omge ving, Zwolle bezit nog vele schilderachtige hoekjes. Niet ten onrechte woonde hier d Nederlandse schilder Terborch. De mooist en de kortste treinroute naar Arnhem is ove Deventer en Zutphen. Arnhem biedt ons i, Sonsbeek de tentoonstelling van Europes beeldhouwwerken aan de stations is een treinkaartje inclusief toegangsbewijs te krij gen. Ook het Openluchtmuseum, geopend van 918 uur, Zondags 11 18 uur is bij- j zonder interessant en de toegangsprijs be- draagt 0,40. Dan naar Maastricht om een kopje koffie te drinken op het Vrijthof. De St. Jan en St. Servaas zijn prachtige kerken, de Maastrichtse stadswallen zijn goed be waard gebleven en de St. Servaasbrug welft haar bogen over de Maas als in de tijd van de Romeinen. aVn hier naar 's-Hertogenbosch om er de St. ajn te zien en dan naar Middelburg, waar men behalve de grotendeels herbouw- de stad ook de Miniatuur-Walcheren kan bezichtigen, toegangsprijs 0,75. Rest ons terug te keren naar Utrecht en de tocht te besluiten. Doe dat met een wandeling langs de Utrechtse grachten, welker werven uniek in Europa zijn. De Dom, de koorgang en de fontein op de binnenhof zijn plaatsen, waar de sfeer der Middeleeuwen hangt en waar i de mens de rust vindt, die het alledags leven hem vaak onthoudt. P. G. Bins.

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 3