BALASTORE iiac. Vasseor-Swets, Stationstr. 21 F. C. Antbeunis De BATA-SANDAAL 1955 Fa J. C. Vink, Axel AXEL OEFENING E.H.B.O. SPORTNIEUWS Rheumatische pijnen slopen Uw gestel, maar óók Uw humeur en energie. Wanhopen baat niet! Kruschen wèl! ZIT DE ZON IN VOLLE GLORE NEEM DAN TOCH EEN Een paar minuten en een schroevendraaier Markt 5 Tlefoon 548 AXEL BOND VAN KLEINHANDELAREN IN AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT Afdeling Axel. WEGENS VACANTIE zullen de volgende zaken gesloten zijn 4 Juli t.e.m. 9 Juli J. M^illemsen Oosterstraat Chr. Vinke Zeestraat 18 Juli t.e.m. 23 Juli M. Dieleman, Ds. Jan Scharpstraat 25 Juli t.e.m. 30 Juli M. de Feijter, Buthdijk 1 Augustus t.e.m. 6 Augustus C. Willemsen, Koestraat 8 Augustus t.e.m. 13 Augustus Wed. M. Zegers, Koestraat 15 Augustus t.e.m. 20 Augustus Fa. D. M. Jansen Zn., Noordstraat 29 Augustus t.e.m. 3 September Ph. de Neve, Noordstraat VOOR AL UW DRUKWERK Te koop Preiplanten Mels Verstraten, Ooster straat 14, Axel. Te koop Een goed ondö' houden Kinderwagen. Koé straat 24 te Axel. VOORRANGSREGELING OP DE VEERDIENST KRUININGENPERKPOLDER GEWIJZIGD. In de voorrangsregeling, die was opgesteld ten dienste van het zware vervoer op de Moerdijkponten op de veerdienst KruiningenPerkpolder, is een wijziging aangebracht. Er zal geen voorrang meer worden verleend op de bootnummers 69, 102, 103 en 104 van de thans gel- dende dienstregeling, d.w.z. de boten, die vertrekken uit Kruiningen om 4.20, 21.50, 22.50 en 23.50 uur. Voertuigen, die bij reis 69 moesten achterblijven, zullen echter het eerst gebruik mogen maken van boot 70, n.l. van 5.20 uur. t FRAAIE SUCCESSEN VOOR ZEEUWSE B.B.-ERS. Zaterdag werden te Rotterdam grote landelijke B.B.-demónstratie's gehouden, waaraan ook het wed strijd-element niet ontbrak en waardoor dus niet alleen bleek de werking van het gehele landelijke apparaat, maar ook naar voren kwam welke streken de beste B.B.-ploegen hadden. Als Zeeuwsch-Vlaamse vertegenwoordigers op deze dag waren o.a. aangewezen een complete B.B.-brand weerploeg uit Terneuzen onder leiding van groeps commandant A. L. de Vin en een B.B.-reddingsploeg uit Sluiskil onder commandant I. Lambert. Stellig was het een fraai resultaat dat onder de beste landelijke ploegen de Sluiskilse reddingsploeg een 4e prijs behaalde, terwijl bij de brandweerploegen de Zeeuwse en Limburgse ploegen met een gelijk puntental eindigden en samen de 7e plaats bezetten. ZANGCONCOURS TE KATS. Mooi succes van Ned. Herv. Kerkoor te Axel. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der Zang vereniging „Ons Genoegen" te Kats had aldaar Zater dag het jaarlijkse concours plaats van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt", waaraan door 17 koren uit onze provincie werd deelgenomen. Ook onze plaat- selke zangvereniging het Ned. Herv. Kerkkoor was onder de deelnemers. De jury werd gevormd door de heren A. Schellevis en L. Smeets. Deze zangwedstrijd werd begunstigd door fraai weer en grote belangstelling. Het Ned. Herv. Kerkkoor alhier onder leiding van de heer J. P. Smies behaalde in de eerste afdeling ge mengde koren met 201 punten een le prijs en behoort volgens het oordeel der jury in een hogere klasse uit te komen. Op zichzelf dus een bewijs van verdienste De heer Smies boekte nog een succes door even eens in de eerste afdeling met het koor „Crescendo uit Hoek ook een le prijs te behalen met 203 punten. Alzo behaalde de heer Smies met twee onder zijn lei ding staande koren het hoogste puntental in deze af deling, terwijl nog zij gemeld dat in totaal slechts drie koren boven de 200 punten kwamen. De beschikbaar gestelde wisselbeker bleef in Zuid- zande daar het dameskoor „Juliana" met 215 punten weer de beste prestatie leverde. Donderdagavond werd in de omgeving van het zwembad onder commando van de heer Michielsen, een gezamenlijke oefening gehouden door colonneleden, helpsters en E.H.B.O.-ers van het Rode Kruis, afdeling Axel. Onder de aanwezigen waren mevr. van Heel, gewestelijke Commandante van de helpsters, de heer Constandse, kringsecretaris van Zeeland van het Rode Kruis, de plaatselijke artsen Boor en Schiltman en het bestuur van het Axelse Rode Kruis. Enige honderden toeschouwers aan weerszijden van het nieuw gegraven kanaal hebben de oefening van nabij gevolgd. Ten Zuiden van het kanaal werd een frontlinie ver ondersteld, waarin zich een zestal gewonden bevonden. De brug werd beschouwd als te zijn vernield, zodat hiervan geen gebruik mocht worden gemaakt. Aan de Noordzijde van het kanaal was de verzamelplaats voor gewonden, van waaruit de oefening begon. Vier colonneleden werden per boot over het kanaal ge bracht, die de kreunende gewonden in het bos moesten gaan zoeken. Gelijktijdig werd door andere colonne leden een kabelbaan over het kanaal aangelegd. Degenen die de gewond enmoesten opzoeken hadden opdracht ook eerste hulp te verlenen. Onder de ge wonden bleken er vier ernstig en twee minder ernstig te zijn. Terwijl de kabelbaan werd aangelegd, ver trokken vier ploegen, elk van twee E.H.B.O.-leden, die de ernstige gewonden, nadat de eerste hulp was verleend, per draagbaar moesten vervoeren naar de kabelbaan. Daar werden de gewonden op de brancard door middel van katrollen langs de kabelbaan over het kanaal geleid. Aan de overzijde stonden dan vier ploegen helpsters gereed, om de gewonden per draag baar naar de verzamelplaats te brengen. De twee licht gewonden konden, nadat eerste hulp was verleend, onder geleide lopend het kanaal bereiken en werden per boot overgezet. Vanuit de verzamelplaats werden al de gewond enmet een voor dat doel ingerichte vrachtauto vervoerd naar het Groene Kruisgebouw, hetwelk als noodziekenhuis was ingericht. Daar wer den de gewonden door vier in het wit geklede help sters onder leiding van zuster Geleijnse, overgenomen en in bed gelegd. Na afloop werd eerst door de heer Michielsen een uiteenzetting van de oefening gegeven. Daarna be spraken dokter Boor en zuster Geleijnse, ieder op hun terrein, het verloop van de oefening en wezen op enkele kleine fouten die gemaakt waren. Tot slot sprak mevr .van Heel een dankwoord tot de 34 deelnemers (sters) aan deze oefening en feli citeerde het bestuur van de afdeling met de door de leden bereikte resultaten. De jongens, die als „slacht offer" hadden gefungeerd, kregen ieder een versnape ring. Dokter Boor deelde nog mede, dat het in de bedoeling ligt om in September een dergelijke oefe ning te houden in samenwerking met de Nationale Reserve van Axel. BUURT-EXCURSIES NAAR BINNEN- EN BUITENLAND. De laatste tijd hadden ook weer enige uitstapjes plaats naar de Ardennenstreken. De reisclub „Ons Genoegen" uit de buurt Buthdijk en Oude Wijk trok vorige week in alle vroegte via Antwerpen en Leuven naar Rochefort. Een prachtige toer bereikte zijn hoogtepunt in een reis via St. Hubert, Bouillon (bij de Franse grens) via Beauring en Di- nant naar Brussel, vanwaar men na het middernach telijk uur weer in de meest opgetogen stemming in Axel arriveerde. De reisclub van de buurt Walstraat, eveneens „Ons Genoegen" geheten, zocht het in een bus-trip van één dag via Brussel in de richting van Namen en Dinant. Na een oponthoud in de Belgische hoofdstad be zocht men eerst het slagveld van Waterloo met de befaamde Leeuw op ruim 60 meter hoogte, waarvan een verrukkelijk panorama te bewonderen valt. Ook het Museum (eveneens met panorama) werd door velen bezocht. In Dinant werd het gebruikelijke be zoek aan de Citadel gebracht en in de latere namiddag eveneens aan die van Namen, die zelfs met de bus werd bestegen. De hoogtepunten waren verder nog een schitterende boottocht op de Maas en de meer dan fantastische in late avonduren verlichte en bewonderde hoofdstad. De R.K. reisclub „St. Christoffel" toog Zondagmor gen in alle vroegte per touringcar op reis via Ant werpen door Brabant en Gelderland naar Arnhem. Verder ging de tocht via Rhenen, de Grebbeberg en Utrecht naar Rotterdam ,waar een bezoek aan de E 55 op het programma stond. De terugreis vond weer plaats door Brabant en via Antwerpen en na een oponthoud aan de grens wegens het nite geheel in regel zijn met de douane-formaliteiten arriveerde het gezelschap na een genotvolle dag, na middernacht weer in eigen woonplaats. Tienduizenden Rheumatieklijders, die eigenlijk al niet meer in genezing geloofden, probeerden ten einde raad Kruschen Salts envonden er baat bij. Ook U kan een Kruschen-kuur bevrijden van die slopende rheumatische ongemakken. De kleine, dagelijkse dosis Kruschen brengt enhoudt Uw bloedzuiverende organen in topconditie. Met verjongde energie ver vullen zij dan hun heilzame, zuiverende functie, om dat de bloedsomloop krachtig wordt gestimuleerd. Onzuiverheden krijgen geen kans meer zich vast te zetten en Uw gestel te ruïneren. Bij regelmatig ge bruik van Kruschen gaat rheumatiek Uw lichaam voorbij. Ing. Med. BEVORDERD. Met ingang van 30 Juni wordt bevorderd tot wacht meester le klasse bij de Rijkspolitie te Axel, onze stadgenoot de heer P. J. Eggermont. GEMEENTERAADSVERGADERING. Donderdag 30 Juni, des avonds te 7 uur zal de ge meenteraad van Axel in openbare vergadering bijeen komen ten gemeentehuize. De agenda bevat de volgende punten VEERE—A.Z.V.V. 3-4. In spannend duel bij de Campveerse toren bevocht A.Z.V.V. haar promotie. In de schaduw van de historische Campveerse toren speelden onze stadgenoten Zaterdag hun laatste ont moeting voor de promotie-competitie tegen het reeds uitgeschakelde Veefe. eD miniatuur-afmetingen van het speelveld dezer club voldeden bepaald niet aan de van Bondswege ge stelde eisen. Als zodanig was het een ware handicap voor de A.Z.V.V.-ers, die met één invaller verschenen. De thuisclub kwam met haar sterkste elftal uit. Bezield met de vaste wil om te winnen wierpen de rood-witten zich geestdriftig in de strijd, doch toen de blauw-witte thuisclub een tegenaanval ondernam was het rechtsbuiten Verhulst die met een fraai schot de score opende (10). Dit was het sein voor een Axels offensief, dat na mislukte pogingen, toen er 8 minuten gespeeld was in de gelijkmaker resulteerde doordat een fraaie pass van rechtsbuiten Haak door de Ruijter onberispelijk werd benut 1 1Hierin zag de thuisclub weer een prikkel tot fanatiek aan pakken. Zowel keeper Tissink als A. de Ruijter die enige ballen uit de gevaarlijke zone kopt, sloegen de aanvallen af en de rood-witten reageren dan even fel maar hun schoten gaan over of naast het Veere- doel. Keeper Tissink maakt dan enige fraaie save's. Met inzet van zijn volle persoon zuiverde hij de be laagde doelmond. In dit snelwisselende duel hadden de Axelaars dan na 17 minuten succes. De Ruijter ziet vanaf de rechtervvleugel midvoor Jansen in vrije po-| sitie staan en schuift hem het leder toe. Onder groot| gejuich gaf deze zijn ploeg de leiding 12). De gasten bleven sterker en Haak maakte nog geen 4 mi nuten later een juweel van een doelpunt, doch de scheidrechter had (terecht) buitenspel geconstateerd Na een goed genomen Axelse corner bekogelde van1 Fraayenhove de lat. Ofschoon de Axelaars het meest in de aanval zijn is het na een half uur spelens de Veerse midvoor die uit een hoekschop de gelijkmaker scoort (—2). De wedstrijd bleef spannend. Slechts eeni paar minuten later werd A.Z.V.V. een penalty toe gekend, die echter scheerlings naast werd geschoten. In de voor de rust resterende tijd kogelen zowel van Fraayenhove nog op palen en lat, maar hield de thuis club stand met Fortuna's hulp en ging men met ge-| lijke stand theedrinken. De Axelaars trappen na de rust af en zetten er een flink tempo in. Dank zij goed werk van deVeere- doelman werd vooralsnog onheil voorkomen, doch de bal is na de hervatting slechts 8 minuten aan het rollen als rechtshalf Verschelling met een puik schot in de uiterste hoek de Axelse aanhang opnieuw reden 4. 6. 7. b. 9. 10 11. a. b. 12. a. dwijnt de bal na 26 minuten over de Axelse doellijn en is de stand 3—4 geworden. In het Axelse kamp gaat men nu beseffen dat verdubbelde waakzaamheid geboden is. In zichtbare off-side positie maakt Veere nog een doelpunt ,dat evenwel door de strikt eerlijke scheidrechter werd geannuleerd. Met nog een klein kwartier spelens in het vooruitzicht zetten onze stad genoten er nog eens alles op om de zege veilig te stellen, doch telkens missen de schoten hun doel en de Veere-keeper liet zich niet meer passeren. De strijd bleef tot het laatst toe spannend. Enige corners aan weerskanten brachten eveneens geen verandering en in de laatste minuten stellen de rood-witten zich in op het consolideren van de kleine, maar verdiende zege, die ten slotte ook het begeerde eerste klasser- schap van de Zaterdagcompetitie van de Z.V.B. be tekende. Bij het laatste fluitsignaal stormden de op getogen Axelse supporters het veld in en hesen zij hun favorieten op de schouders. In een vrolijke stemming had de terugreis, zomede de ontvangst in het clublokaal plaats. De eindstand in deze promotie-competitie is thans: A.Z.V.V. Goes I Veere Y erseke 31- 17- 13- 13- -11 10 -17 8 -19 3 -27 3 13. 14. 15. a. b. 16. 17. OOK AXEL PROMOVEERT. Blijkens de „Sportkroniek" hte officieel orgaan van de K.N.V.B. zullen naar de 2e klasse Zuid I promo veren de kampioenen van de 3e klasse: G.V.V. 12, Taxandria, Baardwijk en Hulst, de nummers twee van de 3e klasse O.D.C., Uno Animo, Dongen en Axel, alsmede de club J.V.C. '31, welke wordt over geplaatst van district Zuid II naar Zuid I. De nummers drie van de 3e klasse Boxtel, Heus- den, W.V.O. en R.K.F.C. zullen een halve beslissings competitie moeten spelen om één of meer plaatsen in de 2e klasse. Nu dus definitief vastststaat dat de Axelse oranje- witten volgend seizoen in de 2e klasse zullen uit komen, willen wij hier ook nog even verwijzen naar de advertentie van de Supportersclub A.S.V. alhier, die elders in dit nummer een oproep plaatsten voor aanmelding van nieuwe leden Vanwege de promotié naar hogere regionen zal dt V.V. Axel volgend seizoen slechts één uitwedstrijd moeten spelen in eigen omgeving en wel tegen Hulst Voor de overige uitwedstrijden zullen de oranje-witten reizen moeten ondernemen naar de „overkant en naai Brabantse grond. Nu ligt het in de bedoeling vat A.S.V. om door opvoering van haar ledental de geld middelen te versterken om zoveel mogelijk van deze uitwedstrijden mede te maken en daardoor met talrijke uutiott ut Axelse supporters een morele steun te geven aan onze tot juich engeeft (23). Het enthousiasme van de oranjehemden in deze ontmoetingen, die ongetwijfeld Axelaar sstee gzienderogen. De meeste aanvallen gaan van hen uit en uit fraai driehoeks-spel tussen Haak, de Ruijter en Jansen wordt de Veere-defensie vol komen overrompeld en de midvoor bleek zijn oude faam als goal-getter te handhaven en gaf de Veere-, keeper geen schijn van kans (24). Wie echter ge dacht zou hebben nu de tegenstand der gastheren te zien ineenkrimpen kwam bedrogen uit. De Walcherse ploeg gaf zich niet gewonnen. Hardnekkige tegen aanvallen stelden de Axelse defensie telkens voor pro blemen en als Tissink een hoog schot van de rechts half niet voldoende onder controle kan krijgen ver- nóg meer de volle inzet van alle spelers zullen vet eisen, wil een eervol resultaat bereikt kunnen worden. Wij willen dan ook alle Axelse voetballiefhebber! in overweging geven zich op te geven voor A.S.V om daarmede de mogelijkheid te scheppen, dat dezt Supporterclub het volgende seïzoen meerdere bussen zal moeten huren om de grote schare van supporters te vervoeren. Een billijke contributieheffing, dat eigen lijk een spaarsysteem beoogt te zijn, stelt U dan in staat om zij het dan waarschijnlijk niet alle toch een zo groot mogelijk aantal uitwedstrijden van de V.V. Axel mede te beleven. Notulen. Ingekomen stukken en mededelingen. Voorstel tot aankoop van diverse percelen grond op het Spui. Voorstel tot aankoop van grond ten behoeve van de bouw van de O.L. School. 5. Voorstel te besluiten tot verzoek om doorhaling van hypothecaire inschrijving van enige percelen. Voorstel tot verpachting van een stuk weiland in Zuid aan de Dames H. en M. van Cadsand. Voorstel tot herziening van de verordening, rege lende de samenstelling en de taak van de Gas- commissie te Axel. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van reinigingsrechten in de gemeente Axel idem, betreffende de wijziging van de Algemene Politieverordening. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van wegenbelasting in de gemeente Axel. Voorstel tot wijziging van de verordening rege lende de geneeskundige verzorging van Het gemeentepersoneel. Voorstel tot wijziging van de salaris- en loonverordening. wijziging avn de instructies van het personeel van de Vleeskeuringsdienst. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden aan de Chr. Nat. Schoolvereniging te Axel voor het betegelen van het resterende gedeelte van het terrein voor de in aanbouw zijnde U.L.O.-school. beschikbaarstelling van gelden voor bouw van grondkerende muur Chr. U.L.O.-school. Voorstel tot het beschikbaar stellen van bouw grond ten behoeve van de nieuw te bouwen school voor Geref. Schoolonderwijs. Voorstel tot het verlengen van kasgeldleningen met de Bank van Ned. Gemeenten en het aan gaan van een nieuwe kasgeldlening. Voorstel tot intrekking van het geldleningsbesluit dd. 26 April, het vaststellen van een nieuwe geldleningsbesluit. Voorstel tot vaststelling van diverse begrotings wijzigingen dienstjaar 1954. Voorstel op ingekomen reclame schoolgeld en van het vergunningsrecht. met voetholte steun en para-flex loopzooi, ideaal voor kinderen. Kwaliteit tegen lage prijs in bruin, rood, wit en beige. 20-23 4.95 24-26 5.95 27-30 6.95 31 -34 ƒ7.95 35-40 8.95 Alleenverkoop BATA te AXEL Meer hebt U niet nodig voor het aanbrengen van Balastore, de moderne zongordijnen met „sleuf jes" Sluiten alle hitte onverbiddelijk buiten, maar laten het daglicht door. Belemmeren wèl de zon, niet het uitzicht naar buiten. Wij hebben voorU Balastore Zongordijnen op maat.

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 2