Schoonheids-verzorging RANG WANDELTOCHTEN *t)e vets/uzpeunfr van ctee&isfe la/uj. Actie ten bate van de Rheuma-bestrijding. i I I 1 er Het is mij opgevallen, dat er zoveel vrou wen en jonge meisjes zijn met een slecht verzorgde gelaatshuid. En dat is jammer Want huidverzorging is voor iedere vrouw een zeer belangrijke taak en niet in het minst voor haar die, midden in het maat schappelijk leven staande, de plicht en de noodzakelijkheid gevoelt zich niet alleen goed te kleden en haar huis tot een centrum van gezelligheid te maken, maar ook haar uiterlijk zo fraai en zo aantrekkelijk moge lijk te houden. Slechts op deze wijze zal zij zich op de plaats, die zij zich in de maat schappij veroverd heeft, te allen tijde kun nen handhaven. Wanneer ik de woorden „slecht verzorgde gelaatshuid" neerschrijf, wil ik daarmede niet zeggen dat zij deze huid in het geheel niet verzorgd hebben. Integendeel Zeer dikwijls ziet men dat pogingen zijn aange wend en daarbij zelfs grote onkosten ge maakt, om tot een goed resultaat te komen, maar deze pogingen verkeerd zijn geweest. En bij navraag bleek dit weer zeer dikwijls te berusten op de verkeerde adviezen van anderen. Hoeveel jonge meisjes b.v., die lij dende waren aan acné-puistjes in het ge laat, heb ik haar teint niet grondig zien be derven door zich geregeld met zwavelzeep of zelfs met scheerzeep te wassen. Daarom zou ik gaarne onder bovengenoemde titel „schoonheidsverzorging" in een reeks van ongeveer zes artikelen het hoe. het waarom en het wanneer van verzorging van een normale gelaatshuid met u willen behandelen. Wanneer men over de huidverzorging spreekt behoort men dit alleen te doen op wetenschappelijke en medisch gefundeerde wijze. Het eerste en voornaamste streven moet er op gericht zijn de huid volmaakt ge zond te maken. Want schoonheid is voor een groot deel niet anders dan zichtbare ge zondheid. Een vrouw, die lichamelijk en geestelijk gezond is, kan nooit lelijk zijn. Alle cosmetische middelen moeten er dus in de eerste plaats op gericht zijn de gezond heid van de gelaatshuiid en van de onder liggende weefsels te bevorderen. Pas wan neer men de grenzen van het moglijke op dit gebied heeft bereikt, mag men tot verdere verfraaiingsmiddelen zijn toevlucht nemen, waarbij he dan een tweede eis is, dat deze middelen nooit zullen mogen schaden of een reeds bereikt gedeeltelijk succes afremmen en wee te niet doen. Het is typerend dat iedere vrouw zich uitermate gestreeld voelt wanneer men haar een compliment maakt over de huid. Het maakt meer indruk dan de meest vleiende opmerking over haar toi let, omdat een goed verzorgde huid een veel INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie, Gaarne zien wij onderstaande in Uw blad opge nomen Het Comité Rit Ouden van Dagen wil evenals vorige jaren ook ditmaal de Axelse oudjes een prettig uitstapje bezorgen. Om dit te verwezenlijken doet het Comité een beroep op de finaciële steun der ingezetenen. Daarom zijn huis aan huis de enveloppen bezorgd ter inzameling der nodige gelden. In de week van 13 tot 18 Juni zullen deze door enkele comité-leden .en helpers worden afgehaald. Wij vertrouwen op ieders offervaardigheid om ons zodoende in staat te stellen de ouden van dagen van Axel een aangename dag te bezorgen. Het Comité Rit Ouden van Dagen 1955. SPORTNIEUWS YERSEKE II—A.Z.V.V. 2—0. Verrassende nederlaag onzer Zaterdagkampioenen. De twee tussen deze beide teams achtereenvolgens gespeelde ontmoetingen leverden weer het allerduide lijkste bewijs hoe wisselvallig en onberekenbaar het voetbalspel onder alle omstandigheden blijft. Al spoe dig was in dit duel te zien dat de Axelaars (zonder rechtsbinnen de Ruijter) hun krachtige motor in de aanval ,hun productiviteit finaal kwijt leken te zijn. Weliswaar begonnen de Axelaars met enkele felle aanvallen, bij één waarvan rechtsbuiten Haak de paal bekogelde, maar toen dit ternauwernood was ge beurd, beantwoordde de Yersekse aanval deze acti viteit met een enigszins gelukkiger schot, waar keeper Tissink, eveneens tegen de paal geschoten als dit was, helaas niets aan kon verhelpen. Tot aan de rust bleven de beide verdedigende delen van de beide ploegen heer en meester op hun helft. Ook de tweede helft bracht aldra aan het licht dat de doelpunten hier niet per dozijn zouden worden verhandeld. Het werd zelfs een getrouwe copie van de eerste, wat ook nu weer doelpuntte na plm. een half uur spelens de thuisclub en weer trof keeper Tis sink geen enkel verwijt (2.0). De Axelaars bleven uit vorm en al was de gladheid van het overigens fraaie veld een handicap, dit kan niet als verontschul diging worden aangevoerd voor de totale schotloos heid der voorwaartsen. De A.Z.V.V.-ers hadden een off day en noteerden hun eerste nederlaag, waardoor zij afzakten naar de tweede plaats, daar Goes IV afrekende mep Veere. Uit de restereende twee ont moetingen tegen Veere moeten de Axelaars nu nog dri punten zien te behalen, willen zij promoveren naar hogere regionen. De stand luidt nu jeugdiger uiterlijk toont, en tevens, omdat deze goede verzorging van de vrouw zelf is uitgegaan, terwijl bij een toilet de smaak en het kunstgevoel van degene die het ge maakt heeft ook een deel van de lof voor zich opeisen. Bij een goede huidverzorging komen vijf belangrijke punten ter sprake, te weten 1. het reinigen van het huidoppervlak, niet alleen van de resten van de make-up (poeder, rouge, lippenstift), maar vooral ook van het tijdens de dagtaak aange waaide stof en vuil 2. het reinigen van de huidporiën door middel van „Laits", welke een grotere dieptewerking hebben 3. hetv oeden van de huid 4. het adstringeren en stimuleren van de huid 5. het beschermen van de huid door mid del van de make-up. Bij de bespreking van bovengenoemde punten zullen natuurlijk ook een aantal pre paraten, die als hulpmiddel voor de huid- vrzorging noodzakelijk zijn, zoals bepaalde crèmes, bepaalde laits en lotions, ieder met hun voor een bepaald oei gewenst en vol gens medisch advies aangegeven samenstel ling, genoemd worden. En menige vrouw zal beginnen met de verzuchting te slaken hoeveel zal me dat kosten Laat ik direct beginnen met haar gerust te stellen Er wordt momenteel door het publiek meer geld uitgegeven voor nutteloze en zelfs on juiste schoonheidsmiddelen, dan nodig is voor de relatief weinige preparaten, waar mede men bij een goede huidverzorging kan volstaan. Maar die dan ook onontbeerlijk zijn. Dr. P. H. v. d. Hoog, huidarts. In diverse frisse vruchtensmaken a 32 cent per 100 gram en in rollen a 17 cent per rol Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel op Al eerder vertelden wij U iets over het gro te gevaar dat de rheuma betekent voor het gehele Nederlandse volk en van de enorme bedragen die nodig zijn voor een effectieve bestrijding van deze slopende ziekte.. Thans willen wij nog eens enkele nadere bijzonderheden vertelen over de grotee lan delijke actie die thans voor dit doel gaande is De actie wordt gevoerd door middel van oranje, rode, witte en blauwe verrassings- couvertjes'. Deze „geheimzinnige brieven" kosten 0,50 per stuk en zijn door geheel Nederland, ook bij de kantoren van de Staats loterij, verkrijgbaar. Indien ergens een verkoopadres mocht ont- breeken, dan kan men zich wenden tot het bijkantoor van het Nationaal Rheeumafonds te Rotterdam,, postbus 634, Heemraadssin gel 303. De couvertjes mogen onder geen enkel beding worden opengemaakt. Ze moeten niet vochtig, maar wel koel bewaard worden, terwijl ze niet onder electrisch licht geelegd mogen worden (10 cm). De opening kan geschieden op 9 Augus tus. Door middel van een attractief gezamen lijk radioprogramma zal notaris A. van der Laan te Amsterdam het geheim bekend ma ken. Alle omroeporganisaties zullen in het verloop van de actie medewerking verlenen. Niet minder dan 225.000,00, niet aan goederen, doch in vrije besteding zullen on der vijfduizend gelukkige bezitters worden uitgekeerd, beter gezegd, door middel van de openbaarmaking van het geheim zullen de winnaars zichzelf aanwijzen. De minister van Justitie keurde deze uit zonderlijke actie goed bij zijn beschikking dd 22 November 1954, 2e afdeling A. L.O. 520-052 en het meest typische van het ge heim is, dat men, ook al zou men water met zout en soda of azijn willen gebruiken, want een huismiddeltje zal er wel aan te pas ko men, omdat de winkels voor het verkrijgen van andere chemicaliën gesloten zijn als het geheim in het avondprogramma van 9 Au gustus bekend gemaakt wordt, dit beslist niet helpt. Men moet, hoe verschrikkelijk het ook is, afwachten. De beste methode om alle schadelijke in vloeden tegen te gaan is het leggen van de couvertjes in een boek, dat men echter niet moet uitlenen. Dat zou misschien het meest schadelijke zijn, want dan kan het gebeu ren, dat men bijvoorbeeld 15.000,00 even uitleent Het geheim aan deze rheuma-actie verbon den overtreft, dat van vroegere financiële radio-acties op charitatief terrein en prof. dr. Froentjes aan wie in opdracht van de minis ter van Justitie het geheim moest worden be kend gemaakt en die het geheeim heeft moe ten beeproeven, was verbluft over het at tractieve daarvan. Handige doosjes, inhoudende 100 stuks (in 4 kleuren) van deze geheimzinnige brie ven staan bij de winkeliers en andere ver koopadressen op de toonbank in afwachting van Uw deelname aan deze verrassings-actie De 5456 couvertjes, bevatende een ge heim, zijn door de politie te Rotterdam tus sen de couvertjes, welke geen geheim be vatten, aangebracht en ze zijn, wat wel haast vanzelf spreekt, niet van de andere te on derscheiden, wat vanzelfsprekend 'een éis is van de Justitie. Is men nieuwsgierig en doet men het cou- vertje, waarin een stukje papier zit, toch open, dan vergaat het U zoals zovelen, wier nieuwsgierigheid werd bestraft. Het uitgedachte systeem lijkt op dat van de huisheer, die de nieuwsgierigheid van zijn bediende eop de proef wilde stellen en de vooral niet in een schaal te kijken, waar op een deksel was geplaatst. De huisknecht dacht bij zichzelf dat onder dat deksel toch wel een groot geheim verscholen zou zijn. Zijn nieuwsgierigheid kon hij niet bedwin- gengen en tijdens de afwezigheid van de huisheer tilde hij het dekseel op. Een muisje wipte uit de schaal en verdween. De huis knecht zag zijn nieuwsgierigheid zwaar ge straft. Maakt men het couvertje open dan heeft kans (het zou bijvoorbeeld wel gas men \icht-fotopapier of daglichtpapier kunnen zijn) dat in plaats van het muisje een kapi taal uit het couveretje wipt en te laat zal men ervaren dat nieuwsgierigheid ook in dat ge.» val zwaar gestraft wordt. WAARSCHUWING VOOR MEISJES DIE NAAR HET BUITENLAND GAAN. Bij het naderen van de vacanties worden onze Nederlandse meisjes (en vooral ook haar ouders of opvoeders) er ook dit jaar op gewezen, hoe belangrijk het is om van te voren inlichtingen in te winnen over de adressen in het buitenland, waar zij willen gaan werken of logeren. Niet voor niets wordt bij elk paspoort, dat aan meisjes en jonge vrouwen wordt uitgereikt, een inleg vel afgegeven, waarop de adressen staan vermeld, waar betrouwbare informaties zijn te verkrijgen over het milieu in het buiten land en waar bovendien gegevens worden verschaft over de algemeen gediende ar beidsvoorwaarden en sociale voorzieningen in de verschillende landen. Ga nooit in op advertenties en ga nooit logeren bij onbekende penfriends, zonder eerst geïnformeerd te hebben bij een der volgende adressen Ned. Ver. ter behartiging 'van de be langen van jonge meisjes (Union), p./a. Maatschappelijk Advies- en Inlichtigenbu- reau (M.A.I. Bureau), Centraal Station (bij ingang), Amsterdam-C, tel. K 20-46223. Centraal Bureau der R.K. Meisjesbescher ming, Lomanstraat 9 b, Amsterdam-Z, tel. K 20-713104. Win deze inlichtingen vooral zo tijdig mogelijk in er wordt slechts een geringe vergoeding van kosten gevraagd. Wanneer men op bovenstaande wijze te werk gaat, kan men zich heel wat narigheid en ellende besparen Genoemde bureau's kunnen tevens betrouwbare adressen in het buitenland opgeven, waar in geval van moeilijkheden raad en hulp wordt verschaft. Bij een hevige autobotsing onder Kapelle werden 7 personen ernstig gewond. De mo torrijder S. uit Goes wilde op de Rijksweg naar linksaf slaan, toen hem een auto be stuurd door de heer van Hoeve uit Dintel- oord achterop kwam. De motorrijder werd aangereden, doch slechts licht gewond. De auto van de heer H. ging echter bij de po ging de motorrijdere te ontwijken slippen, en kwam in botsing met een tegenliggeer. Alle inzittenden van de beide auto's moes ten naar het ziekenhuis te Goes worden o- vergebracht. VACANTIETIPS III Wandelen is één van de oudste vormen van toerisme. Onz evoorouders van zo'n goede honderd jaar geleden gingen te voet van Groningen naar Den Haag en terug en ze werden er oud bij. In ons gemotoriseerde tijdperk is wandelen nog altijd de beste ont spanning. Velen leiden een zittend leven en daarom is het goed in de vacantie alle spieren in be weging te brengen. Dat doet wandelen en nog meer het bevordert de slanke lijn. Een nadeel is ,dat men kans op blaren heeft, maar de kans daarop is des te geringer naar mate m enzich van te voren op de week ends oefent in het tevoet afleggen van een aantal kilometers. Natuurlijk zorgen we voor echte wandel schoenen, die lekker zitten en nemen we een paar lichte schoenen (b.v. gymnastiek schoenen) mee voor de avonden. Een zware bepakking lat enwe thuis, het hoogst nood zakelijke, inclusief een verbanddoosje, gaat in de rugzak, die bij voorkeur voorzien is van een draagstel. Een veldfles wordt er aan gegespt. Een gedetailleerde kaart steken we bij ons, eventueel een of meer topogra fische kaartjes, die bij de boekhandel of bij de Topografische Dienst in Delft te verkrij gen zijn. Daar staat letterlijk alles op, zelfs de kleinste binnenpaadjes, zodat onze wan deltochten echte verkenningstochten kunnen worden. En U weet, na een mars rust U het beste door de voeten omhoog te steken, b.v. door ze tegen een hek of boom te steunen. Een heerlijk wandelterrein bieden de bos sen van de Veluwe, bij Elspeet, Speulde, Spankeren of Garderen. Prachtig en vol af wisseling is ook de omgeving van Gorssel, de Achterhoek of Drente. Het uiterste zui den van Limburg, bij de dorpen Epen en Slenaken is een streek vol verrassingen. Het gaat heuvel op en af, er bloeien allerlei bloemen langs de wegen en we kunnen er zeldzame planten, soms ook fossielen vinden. Maar dan niet de verharde weg houden. In Juni, tegen de tijd dat het vlas en het blauwmaanzaad bloeit is een tocht van Goes over 's-Gravenpolder en Ovezande naar El- le woutsdijk aan te bevelen. De weg slingert met de vele beboomde slaperdijken bin nendijken, waar de wakende of buitendijk vóór ligt mee, om dan opeens naar be neden te gaan, de pollder in en bij een verder gelegen slaperdijk weer naar boven. Daar liggen de Zeeuwse boerderijen, 'zo karakteristiek vanwege haar witte deur- en raamlijsten op het zwart geteerde hout. Ga dan ook nog eens over varen van Kruiningen naar Perkpolder en neem er een dag voor om de schoonheid Van Zeeuwsch-Vlaan- deren te leren kennen, waarbij U zeker Hulst en Sluis niet mag vergeten. Op de terugweg bezichtigt U dan „en passant" Miniatuur- Walcheren op het Molenwater te Middel burg (open tot 30 September, toegangsprijs 75 cent). Weer een heel andere streek is het gebied ten Noorden van Amsterdam, in de driehoek Jisp, de Rijp en Graft. Stuk voor stuk hebben die plaatsen prachtige stadhui zen en de Zaanstreek zelf is boeiend door haar molens en oud-Zaanse huizen met ver weerd groene bovengevel. Een wandelvacantie is misschien wel de allergoedkoopste vacantiebesteding. We be hoeven geen geld uit te geven voor vervoer middelen of voor benzine voor de motor, we moeten alleen overnachtingen en maal tijden betalen. De laatste kunnen we net zo goedkoop maken als we zelf willen. Voor logjes met ^ontbijt betaalt !men buiten de grote steden circa 5,— p.p. Het minst kost bare is zelf een lichtgewicht tent mee te ne men, warover het handige A.N.W.B.-boekje „Met tent en rugzak" (prijs 2,75, leden 1,75) allerlei wetenswaardigs verteelt. Dan moeten we wel in het bezit zijn van de kamp- kaart (aanvragen N.K.C., Sweelinckstraat 2 Den Haag). Het staangeld op kampeerplaat sen varieert van 0,25 tot 0,50 per persoon per nacht, waar in sommige gemeenten leges- gelden bijkomen. Handig voor kampeerders is het A.N.W.B.-boekje „Kampeerplaatsen in Nederland" (prijs 2,55 voor leden 1,55), voor wandelaars die landgoederen willen be zoeken het A.N.W-B.-wandelbewijs, dat toe gang geeft tot meer dan 300 landgoederen (prijs 7,55, inclusief de A.N.W.B.-uitgave „Landgoederen en wandelterreinen in Ne derland en een waarborgsom van 3,—, die bij inlevering van het wandelbewijs wordt teruggegeven. Aanvragen A„N.W.B. Den Haag.). Georganiseerde wandeltochten zijn de Wandelronde van Zuid-Limburg op 2, 3 en 4 Juli; keuze uit afstanden van 100 en 135 km Inschrijfgeld 4,50, secretariaat postbus 172 Heerlen. Voor 12,tot 15,kan onder dak worden geboden voor hen, die van elders komen. De „Vierdaagse" wordt van 26 tot 29 Juli rond Nijmegen gehouden en op de laatste Zaterdagmiddag in Juli is er een wan deltocht rond Beetsterzwaag. Op 29 Augus tus kan men meedoen aan de Noordlimburgse „Linker Maasoever Wandeltocht" (inlich tingen Limburgse Federatie van VVV's, Val kenburg). Wie tot besluit, van de herfst kleuren wil genieten, kan dat doen op 15 en 16 October op de „Kleurenmars rond En schede" (inschrijfgeld 1,25, secr. Dahlia straat 175 Enschede. 1 i i

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 3