Infrarode stralen verjongen de huid Een GOEDE boekhouding 15 GOUD VA/AARD 1 J. C. VINK Firma AXEL Markt 12 0-i 1-0 o- 1 o- 1 o-i o- 1 o- 1 o- 1 o- 1 1 -o Vi~Vi Vi—Yi GEEN SCHOONHEID ZONDER GEZONDHEID „NIEUW LICHT" OVER OUDE METHODES De drang tot lichaamsverzorging is de mens aangeboren. Hij beschouwt water en zeep als zijn beste vrienden als het er om gaat het lichaam rein en gzond te houden. Wat geenszins inhoudt, dat andere hulpmiddelen om delichaamsconditie en het uiterlijk gunstig te beïnvloeden hem niet even zeer welkom zijn. Sinds mensenheugenis is er naar gestreefd middelen te vinden, die het lichamelijk welzijn konden bevorderen. Het behoeft dan ook niet te verwonderen, dat de moderne wetenschap niet geschroomd heeft de technische ontwikkeling tevens in dienst te stellen van het ge rechtvaardigd verlangen naar een gezond lichaam en een overeenkomstig uiterlijk. In onderstaand artikel wordt aan een en ander wat meer gedetail leerd aandacht geschonken. 's Lands wijs, 's lands eer. Mensen van alle tijden hebben geweten dat zij, om in staat te zijn behoorlijke pres- tatie's te leveren, hun lichaam in goede con ditie moesten houden. Iedere tijd had ech ter over die zorg voor het lichaam zo zijn eigenideeën en in elk land en iedere streek waren het 's lands zeden en gewoonten waarop die zorg gestoeld was. Het klimaat speelde een belangrijke rol, het cultuurpa troon, de levensstijl, waren bijna steeds uit gangspunt voor de lichaamsverzorging, ter wijl ideologische factoren, religieuze richt lijnen niet zelden tevens van grote invloed waren. Wie nu terugkijkt over de eeuwen en een wetenschappelijke basis als uitgangspunt neemt, moet wel tot de conclusie komen, dat veel wat goed bedoeld was, zich dik wijls als tegengesteld aan de eigenlijke be doeling openbaarde. Te weten bijvoorbeeld, hoe het diëet van jde mens onder bepaalde omstandigheden samengesteld moest zijn, was eerst moge lijk na jaren van studie. In het verleden werd men wijzer na harde lessen. Hoeveel slachtoffers zullen gebrekzjiekten hebben ge- eist voor men er achter kwam waar de oor zaak lag Men denke aan beri-beri, aan „scheurbuik" waarvan vele zeelieden eeuwen geleden tijdens de maandenlange reizen naar alle windstreken het slachtoffer werden. Men is er nog niet zo heel lang achter in welke hoeveelheden vetten, eiwitten, koolhydraten in het dagelijks menu moeten voorkomen, en het is nog zeer de vraag of men er wel hele maal achter is. Kennis van de belangrijke functies van de vitaminen breidt zich ge stadig uit. Dank zij researchwerk van jaren is men nu in staat vitamine-tekorten aan te vullen met behulp van de door de pharma- ceutische industrie bereide vitaminen. Meer dan „brood alleen". Een goed verzorgd lichaam vraagt echter meer dan verantwoorde voeding alleen. Bij een gezonde levenswijze is „hygiëne" geen apart hoofdstuk, maar als het ware het stra mien waarop vele facetten worden gebor duurd. Een belangrijke „voedende" waarde heeft ook de zon. Haar straling is een bron van energie voor mensen, dieren en ge wassen en het nadelig effect van haar af wezigheid in zonloze perioden kan men zonder veel moeite bespeuren in minder goede oogsten en misschien ook in de ver minderde weerstand van de mens tegen herfst- en winternarigheden. Zonestralen hebben een bijzondere functie bij het in stand houden van het menselijk lichaam en wanneer de bron van deze straling, de zon, voor ons verborgen blijft, blijft ook het nuttig effect van deze straling achterwege. Wondere werking. Er zijn echter, dank zij de vordering van de techpiek, ook andere wegen om de heil zame wedking van infrarode en ultraviolette straling aan te w'enden. Zoals vitaminege brek kan worden goedgemaakt door het toe dienen van vitaminen, zo staat thans bestra- lingsapparatuur ten dienste waar de won dere werking van stralen genezing en ge zondheid kan brengen. Velen vonden reeds baat bij een behande ling met infrarode stralen. Het terrein van de toepassingen is zeer uitgebreid. Het reikt van ziekten, waarbij de arts als adviseur op treedt, tot dat van de aandoeningen, waar bij men zelf, volgens algemene richtlijnen te werk kan gaan. En ook(op het terein van de lichaamsverzorging en de schoonheidsbe- handeling waar een gunstig effect tot op zekere hoogte toch ook genezing is wint de toepassing van infrarode stralen meer en m,eer veld. Ook de sportbeoefenaar bleek zeer ge diend, doordat infraroodstralers een uitste kend hulpmiddel bleken te zijn bij het doen verdwijnen van de narigheden die het resul taat zijn van botsingen en valpartijen. Maar en dat is nog veel belangrijker de bestraling met infrarood licht blijkt ook een zeer waardevol middel te zijn tot het verbeteren van de conditie van de spieren. Voor en tijdens wedstrijden toegepast, geeft de bestraling de sportsman de beste gangsstelling voor de strijd. uit- Nieuw en oudsamen. Bij de lichaamsverzorging ;in de grijze oud heid, ten tijde van de grote bloei van de Griekse, Romeinse, zelfs van de Perzische en Egyptische beschaving en om nog verder terug te gaan bij djie van Inca's, de Chinezen en de Indianen, kende men ook schoonheidsbehandeling. Iedere tijd had on getwijfeld zijn eigen schoonheidsideaal, maar nog worden methodes toegepast die reeds bij de oude volkeren bekendheid genoten. De massage, de behandeling met compressen, het gebruik van welriekende oliën, het is alle maal niet van de laatste tijd, maar de oor sprong ligt in een zeer ver verwijderd ver leden. Nu berust de massage op een gron dige kennis van de lichaamsbouw nu js de samenstelling van de stoffen die gebruikt worden om de huid soepel te maken, geba seerd op wetenschappelijke inzichten nu is aan de- schoonheidsbehandeling de infra rode straling toegevoegd. Een eerste vereiste voor schoonheid is een gezonde-huid. Een gezonde huid is een glan zende, soepele- huia.SÖm dié glans* en soe pelheid te verkrijgen wprden tal.yan metho des toegepast. Steèas'is het doef om door het stimuleren .van de bloedcirculatie de stofwisseling van de huid te bevorderen. De gemakkelijkste wijze waarop dit kan ge schieden, is de methode waarbij de warmte wordt geleverd door straling, waarbij infra rood in staat is tot diep in de onderhuidse weefsels door te dringen. Toepassing op velerlei gebied. Zullen thuis verkoudheden, steenpuisten, rheumatische aandoeningen van het spier stelsel, verstuikingen en lichte ontstekingen in die bestraling een geducht bestrijder vin den, in de schoonheidssalons helpen infra rode stralen bij de behandeling van sommige schoonheidsfouten. Een vaste plaats heeft de infrarood bestraling bij de dagelijkse huid verzorging, droge huid, winterhanden en wintervoeten, maar ook bij de behandeling van verbranding door de zon, alsmede bij het herstellen van de schade die soms aan het haar ontstaat bij permanent kan de in- fraroodstraler belangrijke diensten bewijzen. BEKENDMAKING. De snelheid van onze tijd maakt het ook voor U noodzakelijk dagelijks een overzicht te hebben van de toestand in uw zaak of bedrijf en aan de hand van dit overzicht uw in- of verkooppolitiek dan wel de aanschaf van nieuwe machines of in ventarisstukken te beoordelen. Wij leveren U de benodigde middelen en ver strekken U gaarne geheel vrijblijvend alle ge wenste inlichtingen. Volledige doorschrijf boekhouding Debiteurenkaartsystemen Crediteurenkaartsystemen V oorraadadministratie Inkoop en prijzen-administratie Loonboekhouding (doorschrijf- en boeksysteem) Personeeladministratie (vacantie, ziekte, enz.) Klantenadministratie Zakkaartsystemen (diverse modellen en formaten) Hangmap-opbergsystemen Tabellarische registers Loonstaten enz. enz. Alleenverkoop voor Zeeuwsch Vlaanderen van de INORAS Boekhoud- en Kaartsystemen. BOEKHANDEL Schaken. S.V. LANDAU—JEAN JAURÈS. Zaterdagavond vond in het clublokaal van de Axelse Schaakvereniging „Landau" op de bovenzaal van „Het Centrum de tweede ontmoeting plaats tussen Landau en de Gentse schaakvereniging „Jean Jaurès". Teneinde met de gevraagde 30 spelers te kunnen uit komen werd Axel aangevuld met spelers van Hulst, Sluiskil en Terneuzen. Daar ter elfder ure een speler uit Gent verstek moest laten gaan werd deze vervangen door een Axels jeugdlid, zodat toch op 30 borden kon worden gespeeld. Om half acht waren allen aanwezig en nadat de beide wedstrijdleiders de plaatsen hadden aangewezen, nam de Axelse voorzitter de heer J. v. d. Hagen, het woord en heette de Belgische vrienden van harte welkom. Wij ontmoetten elkaar voor de tweede maal op Nederlands gebied om deze vriendschappelijke massa-kamp te spelen en mede door uw medewerking In het Kanaalzöne-tournooi, zo zeide hij, waarbij vooral de heer P. Quintijn zich zo verdienstelijk heeft gemaakt om dit tot stand te helpen doen komen, doet ons eens te meer beseffen dat onze banden van vriendschap worden verstevigd. Als blijk van waar dering werd hierna aan de voorzitter der Gentse gasten een vaantje uitgereikt ter herinnering. De voorzitter van Jean Jaurès, de heer Peeters, dankte uit naam van zijn vereniging en bood Landau een mooi geïllustreerd boekwerk aan van de stad Gent waarin de handtekening van alle Gentse spelers was geplaatst. Hierna richtte de Axelse voorzitter zich tot de gasten van Hulst, Sluiskil en Terneuzen en dankte hen voor hun medewerking om de Axelse ploeg te completeren. Daarna nam de wedstrijd een aanvang en het was Axel goed aan te zien dat het haar laatste wedstrijd van het seizoen was en ofschoon Jean Jaurès over het geheel genomen sterker is dan Axel is de uitslag wel enigszins geflatteerd. Jammer was het dat de Hulstenaren, geen enkel punt wisten te bemachtigen, want het dwingt alle respect af dat de deelnemers van deze jonge club zich zo dappef hebben geweerd en hun huid zo duur moge lijk hebben verkocht. De wedstrijdroutine ontbrak hun nog, maar qua spelpeil moesten zij niet onder doen. De gedetailleerde uitslag,, w.as, als volgt :S. V. Landau b ei ui'-Jean Jaurès 1. 'a€. de Putter -Mi Rödrlgüfe' 2. J. v. d. Hagerf^^Gfi^^Si? Éastelaere 'j3. A. Stadhandew (Tern.) H. Peeters 4i Mr Wondergem J. de Suttèr 5. H. <le:Ruijter P. Quintijn 6. R. H. de Ridder De Winne J. Haak E. Schatteman G. Dijselinck (Tem.) H. Thijs A. Ruijtenburg Th. Thijs J. v. d. Ree (Tern.) W. Muikers F. v. d. Hooft (Sluiskil) H. Willems J. de Ridder Van Loocke D. Jansen C. Quintijn R. Bockstael (Hulst) A. Quintijn G. Arnold (Sluiskil) R. de Mey J. de Koeijer A. de Vrieze H. Bruijnooge (Hulst) R. Muikers A. Verstraeten H. Maes A. Verlinde J. de Jonghe J. Peeters P. Bronckaers J. Mens (Hulst) R. Duijtschaever A. van Esch Sergeijs J. Verstraeten H. Sijnave M. Kaijser J. Coppieters S. Houtekamer L. Pieters J. Lensen Bauwens G Arons (Hulst) G. Lievens N. Bolleman O. van Loocke C. van Ham Jr. K. de Smet A. Geensen P. van Meenen (Axel) 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17.' 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 0- 1 0-1 Vi-Vt Vi—Vi Vi~Yi Vi-Vi 1 -o o- 1 Vi~Vi o-i Vi~Vi Vi-Yi o- 1 0-1 o- 1 o- 1 1 -o Totaal 9-21 Duivensport. CONCOURS UIT ARRAS. Op Donderdag 19 Mei (Hemelvaartsdag) hield de Duivensociëteit „De Verwachting" alhier een vlucht uit Arras. Afstand 92,7 km. Snelheid eerste duif 1556, 9 meter. De uitslag was 1. F. Michiels, Axel; 2. en 7. J. Bogaert, Rapen burg 3 .Ch. Tieleman, Axel 4. M. Dieleman, Axel; 5. A. Blomaert, Axel 6. W. Herman, Axel8. C. van Acker, Axel9. J. Heijnsdijk, Axel. KRINGVLUCHT OP DOURDAN. De Duivenmaatschappij „De Vrede" te Sas van Gent hield een kringvluct op Dourdan met 772 duiven. Afstand 340,185 km. Snelheid eerste duif 1371,53 m. De uitslag was 1. J. Bogaert, Stoppeldijk 2. R. de Koek, Zuiddorpe 3. C. van Acker, Axel4. A. Kindt, Zuiddorpe 5. J. A. de Smidt, Terneuzen 6. G. Beghijn, Sas van Gent7. R. J. van de Veke, Zaamslag 8. R. Geemaerdt, Sas van Gent9. E. van Dorsselaer, Axel 10. J. Wieland, Axel. REINAERT-FEESTEN IN HULST. In verband met de Reinaert-feesten te Hulst werd Zaterdag in het stadhuis de tentoonstelling Zeeuwse en Vlaamse kunst" geopend. Verder staan nog tal rijke attracties te wachten, zoals op Woensdag 25 Mei een jeugdforum in het bioscoopgebouw. Dit forum wordt georganiseerd door de K.R.O. Op Zaterdag 28 Mei wordt in het stadhuis voor genodigden een academische zitting ehouden, terwijl des avonds een openluchtspel wordt opgevoerd, dat op 29 Mei wordt herhaald. Op 30 Mei vindt de officiële inhuldiging van het Reinaertpad plaats met muzikale opluistering van het Ober Bayern Orkest Op 31 Mei wordt door de winkeliersvereniging een vossenfeest georganiseerd en op 4 Juni staat een Reinaert-rallye op het programma. TIJDELIJKE SLUITING VAN WEGEN. Burgemeester en wethouders van Axel, beschikkende op een verzoek van de Axelse Wieier- Supportersclub, Polenstraat 30, Axel om op Dinsdag 31 Mei a.s. een wedstrijd met rijwielen te houden overwegende dat het in verband daarmede nodig is de wegen, waarover het parcours loopt, alsmede die welke daarop uitkomen, voor zoveel nodig, tijdelijk te sluiten voor het verkeer in beide richtingen gelet op het raadsbesluit van 6 Maart 1951 tot over dracht van bevoegdheden aan hun college mede gelet op artikel 6 van het Wegenverkeers reglement besluiten gesloten te verklaren voor het vervoer met alle voertuigen, rij- en trekdieren in beide richtingen op Dinsdag 31 Mei 1955 van 14.00 tot 18.00 uur de Noordstraat, de Prins Hendrikstraat van de garage Cito tot de Kerkdreef, de Stationstraat van de Kerkdreef tot de Wilhelminastraat, de Nieuw- straat, de Buitenweg, de Polenstraat van de Buiten weg tot de Walstraat, de Walstraat, de Markt, de Zeestraat van het monument tot de Weststraat, de West straat van de Markt tot de Kerkdreef, de Kerk- jsfraaj,;rde Schoolstraat en de Kerkdreef van de Oos terstraat tot de Stationstraat. Axel, 17 Maart 1955. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester. Maris. Van Oeveren.

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 3