Verblijf op één plaats. Huidgenezing PUROL Sanapirin 3 goede DE PINKSTERRONDE VAN AXEL r J V AC ANTIETIPS Plannen maken voor de vacantie is elk jaar weer een plezierige bezigheid. Het is heerlijk om nog al die vrije dagen in het verschiet te hebben. Natuurlijk speculeren we op goed weer. Waar zullen we nü eens heen gaan Er is keus te over. Wie rust zoekt en van de zee houdt, zou naar Burgh, Haam stede of Renesse kunnen gaan. Het strand is er breed, er zijn prachtige duinen om in te wandelen en het eiland Schouwen is in de vacantie nog niet overbevolkt. Bo vendien kan men op regendagen een tocht naar Zierikzee maken. Dat is wel geen grote stad met veel amusement, maar wel èen mooie, ten dele 16e eeuwse stad. De pensionprijzen zijn er ongeveer 6.tot 8.— per dag. De kortste verbinding is per trein naah Roosendaal en vandaar met de B.B.A.-bus naar Anna Jacobapolder, waar men overvaart naar Zijpe en per R.T.M.- bus naar de badplaatsen rijdt. De afstand RoosendaalHaamstede komt op ca. 3.— per persoon enkele reis. In de zomermaanden is het een uurdienst, welke aansluit op het veer naar Zijpe. Ook de kuststrook van Wijk aan Zee tot Huisduinen is mooi, vooral bij Groet, Cam. perduin of Callantsoog. De prijzen voor pension zijn er niet veel hoger dan' op Schouwen en al deze plaatsen zijn per N.A.C.O.-bus bereikbaar. Naar Camperduin met de trein AmsterdamAlkmaar (enkel derde 1.45) en met de N.A.C.O.-bus naar Camperduin ƒ0,55). Naar Callantsoog per trein Amsterdam Schagen (enkel derde 2,25), vandaar per N.A.C.O.-bus naar Callantsoog (ƒ0,45). Het huren van strand tenten kost ongeveer 6.per week, zonne schermen ƒ2.en strandstoelen ƒ1. Bij het kiezen van een vast verblijf in een badplaats moet men tijdig reserveren, zeker bij het huren van zomerhuisjes (prijs per week 40.— tot 80.— al naar de grootte. Over zomerhuisjes gesproken, weet U, dat U op Ameland en Terschelling ook tent huisjes kunt huren Ze zijn minder in huur. prijs dan de stenen zomerhuisjes en, als er geen vliegende storm opsteekt, heel goed te bewonen. Een uitzonderlijk zomerhuisje vin den we aan de Langweerderwielen te Lang weer. Daar is een voormalige watermolen inwendig verbouwd tot zomerhuisje. Op de stelling van de molen (circa 5 meter boven de grond) kunnen we heerlijk vrij zonnen en we hebben een prachtig uitzicht over het meer. V ACANTIETIPS. vacantiebudget belast. Zoek het dus niet te ver van huis, ook al omdat de reisduur van onze vacantietijd afgaat. Als we onze intrek nemen in zomerhuisjes, bungalows, kampeerboerderijen of zelf de tent meenemen, moeten we Voorzien zijn van de kampkaart. Prijs 0.50 voor onge- huwden, ƒ0.75 voor echtparei^. Kinderen tot 15 jaar kunnen op de echtgenotenkaart mee. Formulieren voor het aanvragen van een kampkaart zijn te verkrijgen bij de V.V.V.'s of bij de Nederlandse Kampeer- kaartencentrale, Sweelinckstraat 2, 's-Gra- venh^ge. Bij de V.V.V.'s zijn ook lijsten verkrijgbaar van kamphuizen en kampeer- oorden (de Orkava-gids)kampeerboerde rijen, bungalowkampen e.d. (Nadruk verboden) P. G. Bins. Wie echter niet onmiddellijk aan het water wil zitten, zou dit jaar eens naar de Borgvlietse duinen, ten Zuiden van Bergen op Zoom, kunnen gaan. In Woensdrecht be vindt zich het kampeercentrum ,,Uit en Thuis" waar men bungalows kan huren of zijn tent opslaan. Het is een prachtig ge bied met bossen en zandverstuivingen. En alweer voor de regendagen de nabij heid van Bergen op Zoom, een van de ge zelligste stadje svan Noord-Brabant. Er zijn mooie oude gebouwen te bezichtigen, men kan er genoegelijke zitjes vinden en er de specialiteit van Bergen op Zoom eten de ansjovis. De B.B.A.-bus brengt U er heen (uurdienst). Niet minder mooi is het bosrijke Lottum, ten Noorden van Venlo, te bereiken met de Zuidoosterbus van Venlo af. Ulft en Gen- dringen hebben heerlijke loofbossen met vooral tegen het eind van het seizoen een menigte paddestoelen. Te bereiken vanuit Arnhem met de G.T.W.-bus, halfuurdienst. Stuk voor stuk zijn het plaatsen, waar niet iedereen heen gaat, evenals Bakkeveen met zijn landduinen of Ter Apel (Emmen-Ter Apel E.D.S.-bus uurdienst). De pension- prijzen in al deze plaatsen zijn van 6.' tot 8.50. Welk oord we ook kiezen, steeds moeten we er aan denken, dat de reis er heen het SPORTNIEUWS GROTE ANIMO TOT DEELNAME ONDER DE RENNERS. DITMAAL WORDT EEN ANDER PARCOURS GEREDEN. BEKENDMAKINGEN. Vacantie voor iedereen, dat is het parool van onze tijd. Niet iedereen weet evenwel, waar hij heen zal gaan. Dat hangt van iemands beurs af, de hem beschikbare tijd, zijn verlangens en wensen voor de vacantie. In het korte bestek van deze serie „Vacantie- tips", welke uit vijf artikelenl bestaat, is het niet doenlijk alle vacantie-oorden op te sommen. \Vel is er naar gestreefd die plaatsen aan te geven, waar men niet met duizenden tezamen gepakt zit. Achtereenvolgens worden behandeld het verblijf op één plaats, aan het strand of in de bosstreken fietstochten door het Oostelijk deel van ons land en langs de Maas wandeltoch ten over de Veluwe, door Montferland, het Land van Altena en een deel van Noord-Hol land tochten per trein naar de provinciale hoofdsteden en wat daar tussen ligtwater tochten over de Friese en Zuid-Hollandse meren en over de rivieren. Huidzuiverheid-Huidqezondheic En puistjes'verdrogen door ButJ)lpoaeLêp JUBILEUMSCHIETING. Het reeds in ons vorig nummer besproken 40-jarig jubileum van de heer G. A. Mattheeuws werd alhier op Hemelvaartsdag gevierd met een grote schieting, waarvoor vanaf 1 tot 3 uur in café ,,de la Paix" bij de heer P. Groothaert de inschrijving plaats had. Niet minder dan 124 schutters namen deel aan deze buiten gewone feestschieting. De voorzitter, de heer Ph. de Neve huldigde de ere-voorzitter om dit heugelijke feit als een echte sportvriend en steeds faire verenigingsman. Hij memo reerde tal van gebeurtenissen uit het verenigingsleven waarin de heer Mattheeuws zulk een belangrijke rol heeft gespeeld en hoopte dat hij in de schuttersvereni ging „Onder Ons'' nog vele jaren werkzaam zou mo gen zijn om met raad en daad aller belangen in het schutterswereldje te dienen. Bij deze hartelijke felicitatie hing de heer de Neve de ere-voorzitter een medaille om die dit glorieuze feit tot inscriptie had. Op het lint prijkten de woorden „Onder Ons" - 40 jaar". Hij bood de heer Mattheeuws een prachtige schemer lamp aan namens de vereniging. Ook de heer J. de Rijke, secretaris van de vereniging sprak de ere-voorzitter toe en bood hem een minia tuur-prang aan, waarna deze gebeurtenissen op de ge voelige plaat vereeuwigd werderi. De heer Mattheeuws was zichtbaar getroffen en dankte ontroerd voor dit huldebetoon en sprak de hoop uit nog vele jaren „Onder Ons" en in het bij zonder de schutterssport te mogen dienen. Enige hoeratjes volgden en daarop loste de heer Mattheeuws het openingsschot voor deze jubileum- schieting. Er werd op drie wippen geschoten, waarvan er twee waren opgesteld bij het clublokaal „Het Wapen van Zeeland" op de Markt en één aan het eind van de Zeestraat aan café „Sonnehoeck". Wegens de zeer grote deelname moest tot des avonds half acht worden geschoten, waarna deze zeer spor tieve middag met een schuttersbal bij de heer R. Dieleman werd besloten. Hier volgen nog enkele der voornaamste uitslagen Hoogvogel wip I A. de Ridder, Oudepolder, Zuiddorpe (extra beker).. Hoogvogel wip IIJ. Mortier, Kemseke. Zijvogels wip I en II dezelfde. Hoogvogel wif> III Benny Herman, Zuiddorpe. Zijvogel wip II alsvoren. Medailles Th. van Dam, Saffelaere B.) en B. de Coninck (82 jaar oud) te Koewacht. De prijzen waren geschonken door de V.V.V. en de winkeliersvereniging „Axel-Vooruit" en door tal van neringdoenden en het bestuur is voor deze steun en medewerking zeer gevoelig. Het was alzo voor de heer Mattheeuws een zeer heugelijke en attractievolle middag die hem in zijn verdere jaren voorzeker bij zal blijven. Automobilisme. ORIËNTATIERIT „VEILIG VERKEER". Donderdag 19 Mei (Hemelvaartsdag) organiseerde het comité voor Velig Verkeer weer haar traditionele jaarlijkse Oriëntatierit voor auto's, motoren en brom fietsen. Het slechte weer van de voorafgaande dagen deed de verwachtingen niet erg hoog gespannen zijn, maar gelukkig viel Hemelvaartsdag in dit opzicht nog mee en zo verschenen er toch nog een veertigtal deelnemers verdeeld over de drie categorieën aan de start Precies 14.01 uur startte dokter Schiltman de eerste auto en om de minuut vertrokken daarna alle deel nemers om aan de hand van de hun verstrekte route beschrijving her en der in onze streek hun weg te zoeken en via Schapenbout, Zaamslag, Vogelfort, Ossenisse, Walsoorden, Lamswaarde, Clinge, Hulst, Heikant en Bontekoe weer in Axel terug te keren, na een rit van ruim 75 km. Tal van controles, die voor het overgrote deel stipt op tijd moesten worden, aangedaan, wilde men straf- puntloos aan de finish arriveren, waren over dit par cours uitgezet en de listen en lagen die de organi satoren hadden uitgezet bleken slechts door weinige deelnemers direct goed te kunnen worden verricht, zodat aan de finish een strafpuntenregen viel, die het rangschikken van de einduitslag aanmerkelijk ver eenvoudigde. Omstreeks half zeven, nog geen uur na de aan komst van de laatste deelnemer, kon de einduitslag worden bekend gemaakt en de vele prijzen, bestaande uit bekers, medailles en diverse accessoires worden uitgereikt. De eerste prijswinnaars kregen allen een wissel beker, met bijbehorende blijvende medaille, terwijl de wisselbeker voor bromfietsers voor de tweede achter eenvolgende maal werd gewonnen door de heer Bakker uit Terneuzen ,die daarmede definitief in het bezit kwam van deze beker. De uitslag was Auto's (23 deelnemers) 1. A. Lenos, Axel 7 straf- punten 2. J. Verstraeten, Axel 48 3. S. Diele man, Terneuzen 112; 4. Mr. C. Wabeke, Terneu zen 113; 5. D. Dees, Terneuzen 140; 6. M. van Oosten, Goes 194 7. Th. Cambier, Breskens 205 8. C. Witte, Axel 2069. G. Weijns, Axel 207 10. D. Meeuwsen, Terneuzen 208. Motoren (6 deelnemers) 1. A. Dieleman, Axel 13 strafpunten 2, J. A. van Rijn, Axel 181 3. Bleusé, Goes 187 4. C. Boon, Terneuzen 190. Bromfietsen (8 deelnemers) 1. J. Bakker, Terneu zen! 1 2. L. Haak, Axel 17 3. H. Goossen, Axel 28 4. M. Moens, Zaamslag 33. Duivensport. CONCOURS UIT BRETEUIL. De Duivensociëteit „Nieuw Leven te Koewacht hield o|p Zondag 8 Mei een vlucht uit Breteuil. Los 7 uur. Snelheid eerste duif 1601 meter. De uitslag was; 1. L. Seghers, Koewacht 9.11.30; 2. Al. Maertens, Koewacht3. E. van Dorsselaer, Axel4. Ch. Suy, Koewacht 5. Art. Rombout, Koewacht6. R. de Cock, Overslag 7. Al. Maertems, Koewacht8. Cam. Bonne, Koewacht 9. Al. Maertens, Koewacht10. P. de Waele, Koewacht. CONCOURS UIT MOUSCROEN. De Duivensociëteit „De Verwachting te Axel hield op Zondag 15 Mei een vlucht uit Mouscroen. Los 8.30 uur. Snelheid eerste duif 1621,7 meter. Uitslag; 1. Ch. Tieleman, 9.16.40; 2. W. Herman; 3. R. Borgt4. J. de Visser 5. en 6. M. Dieleman 7. Heijnsdijk 8. Ch. Tieleman 9. W. Herman 10. J. Heijnsdijk, allen te Axel. geneesmiddelen in elk tablet. Niet méér, want overdaad schaadt. Geest en lichaam worden er door verkwikt en pijnen verdwijnen De tijd is weer aangebroken, dat er in Zeeuwsch- Vlaanderen de streek die de wielersport een warm hart toedraagt practisch geen week voorbij gaat of in een of ander stadje of dorp vinden wieler wedstrijden plaats en ook Axel krijgt daarvan dit sei zoen weer zijn deel, dank zij de ijverige Axelse Wieler-Suportersclub „Volharding", die met de on misbare steun van de plaatselijke middenstand en bevolking weer al druk in de weer is om voor de 3e Pinksterdag onze gemeente weer in het teken van de wielersport te plaatsen. Nauwelijks een maand geleden was er hier met Pasen een nieuwelingenkoers erl nu staat de tradi tionele Pinksterronde reeds voor de deur. Ditmaal is de inschrijving voor de op Pinksterdrie te verrijden Ronde van Axel opengesteld voor ama teurs en onafhankelijkendie een afstand zullen rijden van 115 km. Er bestaat voor deze wedstrijd met een 20-tal prijzen ter waarde van 500.een grote animo onder de amateurs en reeds werd door meer dan 40 renners reglementair ingeschreven, zodat men nu reeds verzekerd is van een voor Axel ongekend grote deelname. De wielersportliefhebbers zullen in het programma vele bekende namen1 aantreffen, waarvan wij er hier enkele noemen, Naast de beide plaatselijke favorieten Verhelst en Romeijnsen zullen hier aan de start verschijnen de momenteel zeer sterk rijdende en strijdlustige Zeeuw Jantje Westdorp, de ex-kampioen van Nederland der amateurs Kees Anraad, en welk een bekende klank hebben ook de namen als P. van Est, W. van As, Adr. Roks, L. v. d. Pluijm, P. Rijnvos, J. Bloetjes, A. van Sluijs, Bertus de Vree en van de winnaars van vroegere koersen in Axel Sjef Roovers, Pietje de Bruijn en Jac. Looyen. Het zijn allen kanshebbers op de zege zodat het aan spanning niet zal ontbreken. Tot op heden gaf van de categorie der onafhanke- lijken nog slechts één renner zich op voor deze wedstrijd ,n.l. W. Bos uit Greupen, maar de orga nisatoren hebben goede hoop nog enkele onafhanke- lijken te kunnen contracteren. Deze animo onder de renners in zekere mate ook wel toe te schrijven aan het feit dat deze wieler wedstrijd meetelt in het klassement voor het Race rijwiel, dat over zeven koersen in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen verreden wordt. Ten behoeve van belangstellende lezers vermeldden wij hier de stand van dit klassement, zoals dit thans na de wedstrijden te Koewacht en te Stoppeldijk luidt 1. J. Westdorp, 20 pnt. 2. P. van Est, 13 pnt. 3. Wim Rusman; 4. A van Sluijs; 5. W. van As, allen 9 pnt. 6. K. Inghelsl7. B. de Vree, beiden 8 pnt. 8. M. Stolker, 7 pnt. 9. C. Anraad, 6 pnt. 10. F Hof mans, 6 pnt. Verder is de organissatie in contact getreden met de B.W.B. om ook enige Belgen aan de start te krijgen om alzo de wedstrijd een internationaal en daardoor nog aantrekkelijker karakter te geven. Van de Belgische wielerorganisatie is bereids volle medewerking toegezegd en in het Sportbulletin van deze Bond is deswege ook reeds een uitnodiging ge plaatst voor Belgische amateurs. Al met al kan men dus op 3e Pinksterdag rekenen op een veld van circa 50 renners. EEN NIEUW PARCOURS. Ditmaal wordt in afwijking van vroegere wieler wedstrijden in onze gemeente niet alleen op het ge bruikelijke kleine rondje gereden, zoals dat de laatste jaren op een enkele uitzondering na steeds het geval was, maar worden nu enige ronden gereden met ge bruikmaking van de in Augustus 1953 éénmaal ge bruikte grote ronde. Deze kleine en grote ronde wor den via de Armendijk aan elkaar verbonden. DoOr de wielerclub is n.l. aan het Prov. Bestuur van Zeeland en aan de Inspecteur van de Ned. Spoor wegen, resp. om toestemming verzocht tot gebruik making van de onder haar beheer zijnde wegen en deze vergunningen werden onlangs verleend. Nu zal het traject dus zijnStart Noordstraat, Nieuwstraat, Buitenweg, Armendijk (richting voor malig spoorhuis), Lange Dreef, Beoostenblijse straat, Oudeweg, via de los- en laadweg over het stations emplacement terug naar de Armendijk en over de spoorwegovergang (richting Axel) via Polenstraat, Walstraat en Markt weer terug naar de Noordstraat. Dit traject zal zeven maal gereden worden, waarna dan nog 25 ronden volgen' op het gewone parcours binnen de kom, zijnde een totale afstand van 115 km. Reeds nu kan dus worden gezegd, dat de A.W.S.C. „Volharding" alles in het werk heeft gesteld om er naar te streven dat Axel op 3e Pinksterdag weer vol ledig in het teken zal staan van de ook in onze ge meente zo geliefde wielersport en het is een vast staand feit, dat de wielersportliefhebbers uit geheel onze streek ditmaal een zeer attractieve wielerkoers te aanschouwen zullen krijgen, daarvoor staat de kwaliteit van het rennersveld borg en aan strijdlust zal het ongetwijfeld niet ontbreken, daar reeds van verschillende zijden premies werden toegezegd. Dus de sportliefhebbers uit geheel onze streek raden wij aan Houdt deze middag vrij voor een bezoek aan Axel Met King in de auto, Ojp 't meer, in de trein, Met King op de tandem Of fiets dat is fijn Op al onze tochten Naar hei ,bos of zee, Gaat als verkwikking Steeds King met ons mee King is hygiënisch En zuivert de mond, En daarbij, als hoofdzaak Voor ieder gezond En is soms het lichaam Vermoeid in elk lid. Je neemt maar een King, En dra ben je fit Ontboezeming van een geregeld verbruiker. ONTHEFFING SLUITINGSUUR. De burgemeester van Axel maakt bckenld dat alle vergunnings- en verlofslocaliteiten op 30 en 31 Mei (2e en 3e Pinksterdag) voor het publiek geopend mogen zijn tot 24 uur. Axel, 20 Mei 1955. DRANKWET. De Burgemeester van Axel maakt bekend, dat aan vragen om toestemming ingevolge artikel 41 der Drankwet (S. 1931 Nr. 476) in het algemeen drie weken vóód de datum, waarvoor men toestemming wenst tot het tappen van zwak-alcoholische dranken in een tijdelijke gelegenheid, ter secretarie moeten worden ingediend. Indien een danstent wordt geplaatst op de open aanhorigheid van een vergunnings- of verlofsloca- liteit, dient de aanvrage ten minste vijf weken vooraf te worden ingediend. Op aanvragen, welke binnen genoemde termijnen inkomen, zal door de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland geen beslissing meer worden genomen. Axel, 18 Mei 1955. De Burgemeester van Axel, Van Oeveren.

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 3