V oetbaloverzicht LIEFDE IS VAN PORSELEIN r-q- UIT ONZE OMGEVING AXEL SPORTNIEUWS ZUIDDORPE. HULST 3EWACHT FEUILLETON. door GRÉ DE BOER. 1 CONCERTEN OP DE MARKT. Ter gelegenheid van de Koninginnedag zullen de beide muziekgezelschappen op Zaterdag 30 April a.s. een concert geven, waarbij voor het eerst gebruik val worden gemaakt van de onlangs van gemeentewege aangekochte verplaatsbare nieuwe kiosk, die voor deze gelegenheid op de Markt zal worden geplaatst. De harmonie „Concordia" treedt des avonds om 8 uur het eerst op met het volgende programma 15.00 uur 16.00 uur- 19.00 uur 19.30 uur 21.00 uur Volksspelen (leeftijd 14—16 jaar). Volksspelen (leeftijd 16 jaar en ouder). Ontvangst op het gemeentehuis van het muziekgezelschap Concordia" van Over slag-Wachtebeke. Muzikale rondwandeling door het dorp. Lampion-optocht achter de muziek. A. M. van Leest G. Gadenne L. Ellegiers Werkman Alb. Meijns arr. A. J. Maas P. B. Bisselink 1. Wien Neerlands Bloed 2. Jubelmars 3. Fêtes d'Hiver, fantaisie, 4. Het Landjuweel, fantaisie, 5. Lang zal hij leven, mars 6. Zomers Buiten, fantaisie. 7. Ie Strauss-Walsen-potpourri 8. Marsparade no. 2 9. Wilhelmus. Van de Chr. fanfare „Hosanna" .welke hierna te omstreeks 9 uur optreedt, was het programma nog niet vastgesteld, hetwelk wij daarom in ons volgend num mer hopen te kunnen opnemen. PREDIKBEURTEN. Woensdag 27 April 1955. Geref. Gemeente. 7.30 uur n.m. Dte. J. B. Bel, van Krabbendijke. KIND GEWOND. Toen vorige week de Axelse melkhandelaar J. W. met zijn met een paard bespannen melkwagen de St. Marcusstraat te Zuiddorpe inreed, kwam juist op dat moment een klein meisje dat ter plaatse liep te spelen ten val. Daar de straat zeer smal is kon de melkwagen niet uitwijken en kwam het kind waarschijnlijk in aan raking met een der wielen of de hoeven van het paard. Het meisje, de jeugdige M. Bedlois, werd althans met een gapende wonde aan het voorhoofd opgenomen. De heer E. W. van de Eerste Hulp te Zuiddorpe was terstond ter plaatse voor voorlopige behandeling. Doktker Melchers uit Koewacht achtte opname van de kleine in het ziekenhuis noodzakelijk. blauw-witte I Ax EN HEIKANT1 ^%er echtef 7EN. 9rote T TELEFOONNETTEN CLINGE WORDEN OPGEHEVEN Op 16 Mei a.s. zullen de telefoonnetten Clinge en Heikant worden opgeheven. De telefoonaanslui tingen worden onder nieuwe nummers overgebracht op het net Hulst. Het hulpkantoor te Clinge en het telefoonstation te Heikant blijven voor de behandeling van celgesprekken 12, 14 tot 15 en 18 tot 19 uur. E FEESTDAGEN. 4 te Koewacht een drukke be weging van reestaagen. Het begint reeds op Zaterdag 30 April (Koninginnedag), want dan heeft er ter ge legenheid van de Jaarmarkt een wielerwedstrijd voor amateurs plaats, waarvoor vele Nederlandse en ook Belgische renners zijn ingeschreven. Daama volgen op Zondag, Maandag en Dinsdag de drie kermis dagen, waarna als slot van de „feestweek" op Don derdag 5 Mei een waardige viering van de 10-jarige bevrijding volgt en voor deze dag is het volgende programma samengesteld 7.50 uur Allé huizen worden bevlagd. Klokgelui en sirene's. H. Mis. De schoolkinderen gaan vanaf de scholen in optocht naar de kerk .voorzien van vlaggetjes en feestmutsen. Tractatie der schoolkinderen. Deze gaan weer in optocht van de kerk naar school. Volksspelen voor schoolgaande kinderen. 7.55 uur 9.00 uur 10.00 uur 13.00 uur AXEL-BIERVLIET 5—0. Matige en weinig temperamentvolle strijd. Voor deze thans voor de vierde maal geannonceerde itrijd die gescpeeld werd onder leiding van de heer Laneel uit Vlissingen bestond ondanks de gure Noor denwind nog een zeer behoorlijke belangstelling. Onze stadgenoten hetwelk bij bezoek van in ana loge clubkleuren gestoken gasten te doen gebruikelijk is kwamen uit in korenblauwe shirts en kousen en hadden Jonkman weer in de gelederen. Onder de lat stond Gommers en de Danschutter volgde de strijd van achter de omheining. L. Jansen was in de voor hoede door zijn blessure vervangen door Schelleman. De gasten waren compleet. De start onzer stadgenoten was niet onverdienstelijk. Dadelijk gaat het na de aftrap op de Biervliet-veste aan en het is spil Verpoorte, die met een enorme schuiver van buiten het strafschopgebied de Boever het nakijken gaf (10) nog voor er één minuut ge speeld is. De wedstrijd speelt zich voorlopig voor namelijk af op der gasten speelhelft. Zij bieden een stugge tegenstand en aldra blijkt dat één van hun voornaamste wapens de buitenspelval is. Toch be houdt de thuisclub het initiatief en als het spel 7 mi nuten oud is maait Schelleman over een dot van een kans heen, doch het is linksbuiten Dieleman 0ie beter op zijn qui vive zijnde deze fout herstelt en zijn pro ductiviteit ook nu weer bewijst (20). Het overwicht der Axelaars houdt aan en als v. d- Berge een mooi schot lost brengt de paal uitkomst voor de gasten. Steeds komen de gasten er beter in en zij weten bij hun tegenaanvallen een tweetal corners te forceren, maar de AxeUe verdediging is hecht en Gommers komt er niet vaak aan te pas, maar wat hij te doen kreeg, wekte vsyttouwen. Zijn rustige en klemvaste taalbehandeling en 'massieve uittrappen stempelen hem ^erve-doelman. Geddurig lopen de rs in det&ultenspelvai, waarop de tijd een^iflite kijk bleek tg hebben. geeft-het spel overigens weinig eren zijn in technisch opzicht vrij wel ,de. gehele wedstrijd door in de meerderheid ge bleven, ofschoon de gasten zich niet maar zo ge wonnen gaven. Enkele over rechts geleide aanvallen van Deij en v. d. Berge resulteerden na 38 minuten in een fraaie door eerstgenoemde gelanceerde pass en het is de jongste speler van het elftal, de rappe rechts buiten v. d. Berge die voor dat de rust aanbreekt ,dv voorsprong op een veilig niveau brengt (3—0). Voor de rust is het vrijwel regelmatig Axel dat aanvallend optreedtd maar de meeste aanvalsgolven strandden op de buitenspelregel. De thee bratht al,zo een hoop vol verschiet voor de thuisclub. Na de hervatting bleek men dan ook de zaken kalm aan te pakken en verstreek er bijna een kwartier voor er wat leven in de brouwerij kwam. Eerst zagen wij na een vrije schop Jonkman naast kogelen en daarop volgde dan een tegenaanval waarbij Jac. Dieleman, na een mistrap van Brugge het gevaar keert. Axel komt doe het. Wat kan het mij schelen 7 weer terug en Schelleman en Verpoorte voelen daarop de Boever weer aan de tand, maar deze in Bordeau- rood uitgedoste keeper bleek nu in betere conditie en onderschepte een paar maal fraai de op zijn doel ge richte schoten. Kramer, leidt dan een Biervlietse aan val die hen een hoekschop oplevert die wordt wegge werkt. Dadelijk daarop forceert Axel zijn eerste hoek schop, als de keeper een fraai schot van Deij nog over de lat weet te werken. Weer was het Deij, die aanleiding. 4) Ze liep langzaam aan de evenkant verder en be keek hier en daar de etalages, onderwijl spiedend naar de oplopende nummers. Het was, zoals ze al gedacht had, ongeveer aan het einde van de straat. Er waren heel wat mensen op de been. Nu ja, het begon al zo zoetjes aan naar Sinterklaas te lopen. Hier en daar zag je al een etalage met geschenken Plotseling, zonder dat ze er erg in had, stond ze voor de etalage van Kees' zaak. Ze keek naar het uithangbord, dat een oude opgelapte manchesterbroek voorstelde. Leuk gevonden, dacht ze. Maar meteen probeerde ze door de uitstalling heen in de winkel te kijken, doch dat lukte haar niet. De etalagekast was geheel dicht en vertoonde een keur van merken. Besluiteloos bleef ze staan. Het was eigenlijk wel een beetje cru voqor haar om zo maar binnen te gaan. Hoewel, in deze tijd rookte menige vrouw immers. En in deze buurt zou toch ook wel eens een vrouw naar binnen gaan om sigaretten te kopen Misschien ook wel sigaren voor haar man Toch aarzelde ze even. Een beetje gek was het wel. Kees was vast niet achterlijk en zou onmiddellijk be grijpen, dat ze zijn adres had uitgevist. Nu ja, ze zou aan zijn houding wel merken ,of hij het leuk vond of niet. Ten slotte waren er alweer zoveel jaren overheen gegaan en eigenlijk was je in die tijd toch maar een bakvis geweest Eindelijk schepte ze moed. Vooruit, dacht ze, ik Ze deed de deur open en trad de winkel binnen, die geheel verlaten was. Een behaaglijke warmte kwam haar tegemoet. Ze bleef even voor de toon bank wachten en keek naar het in Veluws costuum gestoken beeldje, dat tevens gasvlammetje was. De binnendeur ging open en Kees kwam naar voren. „Damebegon hij, maar toen ze haar hoofd ophief, herkende hij haar weer. Er kwam een lach op zijn gezicht en hij stak zijn hand uit. j „Dat is Jansje," zei hij, haar hand stevig drukkend. „En dat binnen een paar weken tijds." „Ikikstotterde ze, „ik wil een pakje sigaretten hebben." „Dat kan," antwoordde hij op zachte toon en wees met een wijde boog naar zijn sortering. „Gewone 7 Of een lichte damessigaret 7" Ze wees op een merk, dat op de toonbank stond. „Datehroken mijn vriendin en ik altijd." Hij nam een pakje van de stapel en overhandigde het haar. „Ik zal maar niet vragen wilt u roken 7 Want dat zul je hier wel niet doen." „Nee," bevestigde ze, overigens nog steeds niet geheel op haar gemak, „we roken alleen thuis." Ze zocht naar geld in haar tasje en overhandigde hem een gulden. Hij gaf haar wisselgeld terug en keek haar lachend aan. „Drink je even een kopje thee binnen 7" vroeg hij. „Of heb je haast 7" Ze deed het pakje sigaretten in haar tas en borg gelijk het wisselgeld op. „Nee haast heb ik niet. Ik ben klaar met mijn werk. Een kopje thee zal best smaken." „Kom dan maar even verder." Hij ging haar voor naar de tussenkamer, die gezellig was ingericht en verlicht werd door een tweetal schemerlampen. éven later bijna ëen doelpunt liet aantekenen, toen de geslagen keeper reeds gepasseerd was, maar de Meijer bracht redding. Na 23 minuten was het Schel leman die eindelijk één zijner talrijke kansen benutte en met een hoog schot onder de lat de roos trof (4—0). Eenmaal ontstond daarop een critiek moment voor de Axelse oelmond toen Jac. Dieleman ontactisch terugspeelde, maar de Biervlietse schutter schoot rake lings langs de verkeerde kant der paal. De Axelse aaval is toch productiever en dit bleek nadat links buiten Dieleman eerst een corner had afgedwongen en vervolgens een gevaarlijk schot loste. Dé Boever stopte het leder ,doch het was uitstel van executie. Met een listig tam schot brach Deij na een half uur spelens via de paal, laag in de hoek de score op 5—0. Met Axel in de meerderheid verstreek zo het laatste kwartier zonder emotionele momenten, nu de spanning er uit was. De stand 5—0 gaf de'verhouding volkomen weer, daar de Biervlietse aanval onvoldoende stoot kracht kon opbrengen om het Gommers werkelijk moeilijk te maken, ofschoon wij hen voor het hard werken dat zij toonden gaarne een doelpunt hadden gegund. Onze stadgenoten hebben deze wedstrijd kalm opgevat en brachten het zonder veel fighting spirit" tot dit sprekende resultaat. TERNEUZENi—ZEELANDIA 2-0. De roodzwarten hebben Zondag aan de verwach tingen voldaan en namen reeds toen er vijf minuten gespeeld was na enkele gemiste kansen de lei ding door Koch. Toen het spel ruim een kwartier oud was wees het scorebord reeds 20 aan. maar ddaar- bij bleef het. Stadhouders wist voor het resterende deel van de wedstrijd zijn doel schoon te houden, of schoon hij ten gevolge* van een botsing zich in de tweede helft moesten laten vervangen. Ook hier was het een matige vertoning en de gasten speelden in de tweede helft tamelijk fors, waardoor een fiks aantal vrije schoppen tegen hen werden uitgedeeld. Door deze pverigens verdiende zege wisselt de Temeuzense ploeg van plaats pief Nieuy Borgvlief. R.K.F.C.-NIEUW BOKGVLIET 1-0. Op de Raayberg wist de laatste tijd niet erg pro ductieve Bergse aanval, dank zij de „evening goal' de beide punten in de wacht te slepen en moest het fana tieke Nieuw Borgvliet het hoofd buigen na een zeer attractieve eerste helft niet tal van spectaculaire mo menten, waaruit de R.K.F.C.-linksbinnen éénmaal wist te scoren. Toen in de tweede helft de gasten geruime tijd de lakens uitdeelden, bracht dit geen vereffening van de scores tand. Nadat Huron's schot faalde, geraakte de R.K.FC -keeper onklaar, waarvoor de strijd bijna 10 minuten moest worden onderbroken. To endaarna het overwicht der gasten voortduurde bracht dit toch geen wijziging in de toestand en zo bleven beide punten op de Raayberg, hetgeen wel zoveel wil zeggen, als dat de Borgvlieters voor dit seizoen alle hogere aspi raties wel uit het hoofd kunnen zetten. METO-HONTENISSE 2-2. De blauw-witte Hontemssenargn hebben in Hoo- gerheide danig partij gegeven en voor een gelijk op gaande strijd gezorgd. Na een half uur spelens was ne{ de linkervleugelman van Meto, die zijn ploeg de leiding gat. Deze pret was van geen lange duur want nog voor de rust hadden de gasten de score op ge lijke voet gebracht (1 1). Ook na de hervatting kreeg men eenzelfde reprise te aanschouwen. Eerst was het weer Meto dat dank zij haar midvoor na een (kwartier opnieuw aan de leiding kwam, maar ook ditmaal reageerden de blauw- Witten even slagvaardig door weer voor de gelijkmaker te zorgen. De stand onderging hierna geen wijziging meer en dit gelijke spel gaf trouwens ook de zuivere verhouding weer. HULST-CORN BOYS 4-3. Aan het „Jagertje" heeft het er Zondag weer eens gespannen en het voetbal-koffiedik heeft ons in het „Het is hier een beetje rommelig," zei hij veront-<- schuldigend, „want ik doe hier altijd alles admini stratie, nieuwe zendingen uitpakken, en, als het zo te pas komt, reizigers ontvangen." Ze ging in een crapaud zitten en keek rond, terwijl hij tegenover haar plaats nam. Hij pakte een doos van de tafel en opende die roken 7" Ze lachte. „Nu graag." Ze nam een sigaret en zoog die aan zijn aansteker in brand. Kees stond op. „Ik zal even thee halen," zei hij. „Een ogenblik." Hij verdween door een andere deur en kwam een minuut later terug met twee kopjes thee en een trom meltje .hetgeen hij samen heel handig droeg. Het trom meltje opende hij en hield het haar voor. „Dank je." „Hoe kom je in deze buurt verzeild V' vroeg hij, terwijl hij weer tegenover haar ging zitten. „Werk je hier in de buurt Voor Jannie antwoord kon geven, ging de winkel bel en stond hij op. „Excuseer me even, mijn be diende is net gaan eten." Meteen was hij weer in de winkel. Jannie had onderwijl gelegenheid om te bedenken, wat ze zou antwoorden en al gauw besloot ze maar eerlijk op te biechten. Doch toen hij terugkwam, was hij zijn vraag blijkbaar vergeten. Hij nam weer plaats en dronk van zijn thee. „Óver een kwartiertje is mijn bediende er weer en dan 'heb ik wat meer gelegenheid om te babbelen. Leuk zeg, dat je me komt opzoeken. Je werkt dus in de stad 7" Ze knikte. „Werken en wonen. Ik ben in betrek king op het kantoor van een reisbureau aan het Dam rak. O, al meer dan een jaar." Hij dronk zijn thee leeg en zette het kopje neer. gelijk gesteld ddaar het voor de leiders weer één van haar lastigste wedstrijden was. Ook nu werd een zelfde eindstand als in Sas van Gent bevochten en daarvoor heeft de thuisploeg al haar energie moeten inzetten. Het rammelde dan ook weer geducht in de blauw-gele defensie, die zich in deze competitie 21 maal meer gepasseerd zag dan die van onze stadge noten. In de eerste helft opende Seghers na 11 mi nuten spelens de score. Hierna ontpopten de Sasse oranje-witten zich volkomen als de meerderen en zij sneden keer op keer door de Hulsterse verdediging heen, zodat de bekende goalgetter Verhelst in korte tijd de hattrick verrichtte en voor de pauze de stand op 13 wist te brengen, daarmede een hoopvol ver schiet openend voor de bezoekers. Door het vrij harde spel moesten kort achter elkaar twee spelers van Hulst het veld verlaten. De keeper zag zich vervangen door de doelwachter van het derde elftal. Toen gedraaid was bleek het Sasse kruit radicaal te zijn verschoten en bleken de bordjes volkomen ver hangen. Het meeste initatief ging nu uit van de thuis club, die na 10 minuten de achterstand verkleinde tot 23. De Sassenaars hielden moedig stand, maar toen van de tweede speeltijd een half uur vestreken was werd aan midvoor Seghers de kans geboden de ge lijkmaker te scoren (33). Deze zelfde speler wist nog juist op tijd voor een vierde doelpunt te zorgen en daarmede was het pleit wederom op het nippertje ten voordele der gastheren beslpcht. Ook de Sasse doelman van Geetsum moest het in deze wedstrijd al weer ontgelden en werd aan het hoofd geblesseerd. "DE ZEEUWEN-R.C.S. 1-4. De roodwitte Vlissingers lukt het ook maar niet zich uit de gevaarlijke zóne te werken. Met het voor deel van de wind in de rug gelukte het echter ditmaal tot hlf time de stand dubbel-blank te houden. Daarop was het hek spoedig van de dam. De ster kere gasten namen al spoedig door hun midvoor v. d. Dries de leiding (01). In enige minuten was ver volgens dit duel beslist, want met een fraaie kopstoot maakte even later Passenier er 02 van en weer drie minuten later zorgde v. d. Dries voor het derde doel punt. Met recht werd dit het Souburgse kwartiertje, want voor de tweede helft 18 minuten oud was bleek het een uitgemaakte zaak en maakte Passenier er 0—4 van, waarna de Souburgers het wel geloofden. Het liep reeds naar de laatste minuten toen De Zeeu wen door hun midvoor de eer wisten te redden. Hier mede hadden de Vlissingers dan ook loon naar werken gekregen in deze sportieve, maar weinig om het lijf hebbende strijd, De stapel Juicjt thaps f f Hulst 18 11 5 2 61-37 27 Axel 18 11 4 3 45-16 26 R.K.F.C. 18 10 5 3 37-26 25 R.C.S, 17 10 4 3 57-26 Terneuzen 18 9 3 6 55-34 21 Nieuw Borgvliet 19 10 1 8 42—41 21 METO 16 5 7 4 23-22 17 Hontenisse 19 6 2 11 34-45 14 Zeelandia 16 5 2 9 22-39 12 Corn Boys 17 5 2 10 36-51 12 De Zeeuwen 17 1 4 12 29-57 6 Biervliet 1? 2 14 25-72 5 f4et programma voor a.s. Zondag luidt HulstTerneuzen R.K.F.C.—R.C.S. Biervliet— Nieuw Borgvliet MetoCorp Boys. Axel, De Zeeuwen, Zeelandia en Hontenisse zijn vrij. Wielrennen. GENTIEL SAELENS DE SNELSTE TE MOERBEKE. Romeijnsen eindigde als eerste Nederlander op de 4e plaats. Zondagnamiddag werd in Moprbeke (België) een amateurkoers gehouden over 130 km., waaraan 29 renners deelnamen. Daaronder bevonden zich van „Ook toevallig, dat we elkaar onlangs op het Stations plein ontmoetten, hé 7 Hoe vind je m'n zaak 7" „Geweldig," prees ze met eerlijke bewondering. „Heb je die al lang 7" Hij knikte met enige voldoening. „Ikeh heb indertijd een erfenis gehad. Enfin, die hele his torie zul je natuurlijk wel weten. Er is thuis nog al het een en ander over te doen geweest. Gelukkig was ik juist meerderjarig en ik besloot naar Amsterdam te gaan en daar te proberen een bestaan te scheppen. Weet je, Jansje, ik heb van jongsaf altijd een gloeiende hekel aan dat boerenwerk gehad. Mijn broers waren zo heel andersDie kenden geen groter genot dan 's morgens bij dag en dauw opstaan en naar het land gaan. Die deden' niets liever dan in die grauwe, grijze grond wroeten. Ik had er een even hartgrondige hekel aan -als zij plezier. En reeds als jongen van zestien jaar droomde ik van een winkel7 „Gunst, waarom juist een winkel „Tja, dat weet ik eigenlijk zelf niet. Ik moest vroeger wel eens boodschappen doen voor moeder. En dan kwam ik in de dorpswinkels, bij de bakker, de krui denier, de boekwinkelDat vond ik het summum vanvanwerk zal ik maar zeggen. En dat werd mijn ideaal. Later zelf ook een winkel te hebben met heel veel licht en achter de toonbank staan en dan maar verkopen. Ik dacht vroeger altijd als je eenmaal een winkel hebt, hoef je niets anders te doen dan wachten tot er klanten komen en die hebben geld bij zich en kopen bij je. Vreselijk naïef, niet Ze lachte. „Och, aan één kant kan ik het wel be grijpen. In dat boeren bij ons zit geen toekomst." (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 2