Uw Gulden is 100 cent waard! Zeelands grootste Speciaalzaak NOVA! Mantel co stuums Herencostuums r Rookt U veel? V. SWAGGERS en MANTELS Maids- en Kindermantels n... Jfimsjrm.' Toppers, Rokken, Blouses enz. PLUSFOURCOSTUUMS Colberts( Pantalons, Tweedjassen, Overhemden enz. The Flying Dutchman" In één film van de laatste jaren, die we even in de herinnering mogen terugroepen, toonde hij iets /an dat meerdere in de kleine rol van de huisbewaarder in het grote Weense huis in „The Third Man", onder regie van Carol Reed. Typisch Weens was hij ook daarin, maar bovendien toonde hij zich een groot ver tegenwoordiger van het rasechte comediantendom, spe lend in een veroverend-zwierige stijl tegenover het meer ingehouden spel van de Amerikaanse en Britse acteurs. 46- 54 33- 17 16- 30 48- 70 21- 86 26- 22 41— 40 50- 20 194-104 FILMNIEUWS JUNGLE - DUIVELS. (Beachhead) BETAALDE LIEFDE. (Damonische Liebe) BEKENDMAKINGEN. Zorgt dat men U die waarde geeft l Koopt vertrouwt in in modieuse tweeds, in prijzen van 39.75 49.75 69.75 84.50 99.75 zuiver wollen kamgaren costuums, geheel kleermakerswerk in prijzen van 89,75 99.75 109.75 119.75 139,75 149,75 159,75 in Tweeds. Mohairs, Zibeline Kamgaren enz in prijzen van 39,75 49,75 59,75 69,75 79,75 89.75 99,50 Exclusieve modellen van o.a Plaza, Nim, Lege, O. Style en Sty If air. in prijzen van 109,75 119,75 129,75 139.75 - wiaaciAï MHV^CL - r* i- :i mmm mm. 'mm mm mm. mmmm mm. keuze uit meer dan 1000 stuks o a Jaguar, Voor ieder figuur EEN PASSEND COSTUUM Populaire prijzen 59,75 69,75 89,75 98,75 t' Betere genre: 109,75 119,75 129,75 139.75 159,50 enorme sortering in de nieuwste dessins' t m m. mm mm mm mm. mm mmm Wollen Gabardine Dames- en Herenregenjassen diverse merken o a Grandiose - Imperma - Rexalco - Manderley enz de nieuwste kleuren en modellen alle maten vanaf 69,75 79.50 99.55 109,75 119,75 129,75 139.75 de ideale regenjas voor Dame of Heer, Katoenen gabardine Popeline, Silver line, Vibraan enz. 19,75 29,75 39,75 49.75 59,50 VOO^AMES^tOJERENCONFECTIE Telefoon 7óó Telefoon ZOALS NOVA IS ER GEEN DAT KAN NOVA ALLEEN ATTRACTIE VOOR DE WIELERSPORT IN OOST ZEEUWSCH-VLAANDEREN. „Actie race-rijwiel 1955". Dat Oost Zeeuwsch-Vlaanderen de wielersport een warm hart toedraagt is een bekend en vaststaand feit. Om nu de wedstrijden nog aantrekkelijker te maken en tevens om zoveel mogelijk renners van naam, zo wel uit eigen land als uit Belgie te trekken is er door een aantal wielerverenigingen in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen een ..Actie race-rijwiel 1955" georgani seerd. Teneinde de aantrekkelijkheid van de amateur wedstrijden te verhogen, hebben een zestal wieler verenigingen de handen ineengeslagen om te komen tot een nieuwe attractie en die staat op stapel en is inmiddels reeds door het officieel orgaan van de K.N.W.U. onder de aandacht van de renners ge bracht. Deze zes verenigingen zullen gezamenlijk een complete race-fiets beschikbaar stellen voor de ama teur-renner, die gedurende het komende seizoen de beste resultaten zal hebben bereikt. Bij elk der vastgestelde wedstrijden zullen de best geklasseerde renners een aantal punten toegekend krijgen. Op het einde van hte seizoen worden de be haalde punten samengeteld en degene die dan de meeste punten heeft weten te bemachtigen, wordt winnaar van de racefiets. De deelnemende verenigingen en de door deze vast gestelde wedstrijden zijn Koewacht 30 April Stoppeldijk8 Mei Hulst 24 Mei en 4 October Axel 31 Mei St. Jansteen 25 Juni Hengstdijk 17 Juli De organiserende verenigingen hopen door deze actie vele klasse-renners uit binnen- en buitenland te trekken. Biljarten. „A.B.C."BILJARTCLUB LOKEREN". In café „Het Wapen van Zeeland" het clublokaal van de Axeles Biljartclub, werd een vriendschappelijke internationale biljartwedstrijd gespeeld tegen de biljart club uit Lokeren. Er werden 10 ..handicap"-partijen ge speeld, waarvan de Axelse bijarters er vijf wonnen, terwijl de Belgische gasten in vier partijen de winst gelegenheden bezoekt, als de zingende, wijndrinkende bezoeker van het eenvoudiger Heurigen, Grinzing of wat Wenen op dit terrein meer biedt. Soms waren zijn rollen een tikje aan de ernstige kant. soms waren ze uitbundig vrolijk, maar altijd droegen ze het stempel van zijn grote persoonlijkheid, hoewel men zich niet steeds aan de gedachte kon ontrekken, dat hij als kunstenaar toch nog tot méér in staat zou zijn geweest. Het ouder-worden van de populaire acteur intussen stelde de producenten en hemzelf voor problemen. De jonge minnaar kon hij niet meer spelen, oudere min naars wil het publiek over het algemeen niet zien, want die vindt het gauw belachelijk, rollen van be rustende, rustige oudere man liggen hem van nature niet en tegen die van de eeuwige grapjas had hij be zwaren. Zo werd hij door de omstandigheden er.toe gedwongen, van genre te verwisselen en tot het spelen van karakterrollen over te gaan. De film „Damonische Liebe" gaf hem een nieuwe kans. Zijn eerste rol in dit voor hem nieuwe genre was Monsieur Darcy, nu dus eens geen Wener maar een Parijzenaar, in de film „Damonische Liebe", die in ons land wordt uitgebracht onder de titel „Betaalde Liefde", en die in het eerstvolgend programma van „Het Centrum" wordt vertoond. Daarin speelt hij een bankbeambte, een chef-kassier, die steeds onkreukbaar heeft geleefd, maar onder invloed van een „fatale vrouw (voorgesteld door de aantrekkelijke Margot Hielscher) in één dag zijn gehele bestaan verwoest... De belofte, die Paul Hörbiger in „The Third Man" deed, heeft hij ingelost hij is nu een karakterspeler geworden, wiens kwaliteiten evenzeer overtuigen als vroeger toen hij „Weense typen" voorstelde. Deze van nature zo gemoedelijke man, altijd bereid tot een boekten. Eén partij eindigde gelijk, zodat de eindstand praatje, tot een interview, toont nu een hele scala van 11 tegen 9 matchpunten was en de Ax.elaars dps mep. gemoedsbewegingen in de grote rol, die regisseur Kurt 2 matchpunten zegevierden in dit eei^Jp, treffen. leisel heoi gaf. In Oostenrijk en Duitsland spreekt De gedetailleerde uitslag was als volgt: men, er jeedsjvan. Hat Paul Hörbiger nu de „opvolger „A.B.C." „Lokeren" J. van Fraaijenhove Vermeiren H. van Ham Verslijcken M. v. d. Have Bloeijkens Ed. Tieleman Claeijs J. de Rijke Lerno A. de Putter Verriet S. de Feijter Van Boven 8. H. de Feijter Leijs 9. F. Dieleman de Smit 10. R. Dieleman Vermeulen Op Maandag 25 April a.s. zal „A.B.C." een bezoek brengen aan Lokeren voor het spelen van de return wedstrijd, waarvoor een beker is beschikbaar gesteld. is geworden van Emil Jannings. Dat maq misschien 43— 25. overdreven schijnen, maar het lijkt na „Damonische Liebe" buiten kijf, dat Hörbiger, als hij verder goede rollen onder goede regisseurs te spelen krijgt, op zijn zestigste jaar een „nieuwe aanwinst" is voor de film van allure, al is hij dan voor „Wien en „Wein" zo wel als voor het Gesang verloren Dit is de Nederlandse titel van de Amerikaanse m „Beachhead", die dit weekeind op het programma staat van onze plaatselijke bioscoop. De geschiedenis is een episode uit de roemruchte krijgsverrichtingen van de Amerikaanse marine in de tweede wereldoorlog, welke zich afspeelt enkele dagen voor de slag van Bougainville op een der Hawaii- cilanden. Het is een wreed en meedogenloos avontuur van een handvol mannen en een vrouw, vol van duizenden gevaren. Vier mariniers krijgen opdracht een Franse plan ter, Bouchard genaamd, op te sporen om te weten te komen of de radiografisch overgebrachte inlichtingen omtrent de ligging van Japanse mijnenvelden inderdaad betrouwbaar en van hem zelf zijn. Op het eiland blijkt het' te wemelen van Japanners en het kleine troepje mannen wordt al bij de aanvang van hun gevaarvolle actie met twee verminderd. De overige twee weten evenwel, dwars door alle gevaren van scherpschutters heen, Bouchard en diens dochter te ontdekken en in veiligheid te brengen, daarmee bet leven reddend van duizenden G.I.'s behorende tot de aanvallers van Bougainville. Jungle Duivels" werd geheel in Technicolor opge nomen op het eiland Kauai. het noordelijkste van de Hawaii-eilanden. Stuart Heisier regisseerde dit helden verhaal, rijk aan sensationele gebeurtenissen, waarin fen vechtlustige Tony Curtis en een staalharde Frank loveioy de belangrijkste rollen vervullen, terwijl een verleidelijke Mary Murphy een vleug romantiek brengt in dit dynamische en rauwe verhaal van keiharde en meedogenloze kerels zonder angst. Paul Hörbiger van „Weens type" tot karakterspeler. De bekendste Oostenrijkse acteur van toneel en film is zonder enige twijfel Paul Hörbiger die overigens eigenlijk geen Oostenrijker, maar Hongaar is hij "erd, bijna 60 jaar geleden, te Boedapest geboren. Naam kreeg hij door zijn werk op de Oostenrijkse, speciaal Weense, planken en voor de Oostenrijkse en ook weer speciaal de Weense filmcamera's. In tientallen jaren activiteit voor film en toneel heeft deze acteur, die een typisch vertegenwoordiger werd van de befaamde Weense gemoedelijkheid, de meest- dteenlopende Weners voorgesteld zowel keizer Franz Jozef als een oberkellner in een „Wiener Café", zowel bonvivant uit de upper-ten, die dure vermakelijks- Misschien te veel Gebruik dan af en toe King pepermunt om U fris en monter te houden. King pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat het verzoek van de heer A. J. SOL, Oos terstraat 57, Axel, om op het perceel, parkeerterrein aan de Oranjestraat, kadastraal bekend gemeente Axel sectie G nr. 3663 (ged.) een inrichting voor het be reiden van patates-frites in werking te mogen houden door hen is ingewilligd. Axel, 7 April 1955. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat het verzoek van C. W. KLAASSEN, Kerkdreef 20, Axel, om in of op het perceel Kerk- dreef 18, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G, nr. 1319 een herstelinrichting voor rijwielen en hulp motoren voor rijwielen, waarin 3 electro-motoren met een gezamenlijk vermogen van pk. gebezigd zullen worden, te mogen oprichten door hen is ingewilligd. Axel, 21 April 1955. Burgemeester en wethouders van Axel. De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat het verzoek van F. J. LENSEN, Singel- weg 26, Axel, om op of in het perceel, Singelweg 24, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G no 3808 (ged.) een inrichting voor machinale houtbewerking waarin 3 electromotoren met een gezamenlijk ver mogen van 11 pk. gebezigd zullen worden, te mogen oprichten, door hen is ingewilligd. Axel, 21 April 1955. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester. Maris. Van Oeveren. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat het verzoek van Caltex Petroleum Maat schappij (Nederland) N.V., Plesmanweg 5, 's-Graven- hage, om in of op het perceel aan de Sassing, ka dastraal bekend gemeente Axel, sectie F, nr. 1005, een lichtpetroleum-bewaarplaats te mogen wijzigen door vervanging van de bestaande handaftappomp door een electrische aftappomp met een electromotor van 1/3 pk. door hen is ingewilligd. Axel. 21 April 1955. Burgemeester en wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, Maris. Van Oeveren. biVt 1- -sTf»-' v n 'br ut ii V fcd s>l

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 3