LIEFDE IS VAN PORSELEIN WRIGLEY UIT ONZE OMGEVING AXEL Iemeenteraadsvergadering. FEUILLETON. door GRÉ DE BOER. SPORTNIEUWS VOETBALOVERZICHT Doof dat zuurbranden op Uw maag met 'n paar Bennies. KAuW heerlijk verfrissend verjaagt vermoeidheid bevordert uw eetlust een gezonde gewoonte II AXEL KRIJGT WEER 69 WONINGEN. Heden werd bericht ontvangen dat volgens de on langs ingevoerde regelingen voor het bouwen van woningen met halve premie's in de gemeente Axel 69 woningen mogen worden gebouwd. Naar ons werd medegedeeld zullen deze woningen worden gebouwd in plan Zuid, ter hoogte van de vroegere melkfabriek. Dit zullen z.g. „eigen" wo ningen worden, d.w.z. dat de bewoners op gemak kelijke en aantrekkelijke voorwaarden in staat zullen worden gesteld deze woningen in eigendom te ver krijgen. EEN PLUIM VOOR DE AXELSE WINKELIERS VERENIGING. In de Persdienst van het „Comité Vluchtelingen hulp 1954" lazen wij het volgende Reeds eerder berichtten wij over de St. Nicolaas- actie van de actieve Winkeliersvereniging „Axel- Vooruit". waarvoor ter plaatse alle krachten werden ingespannen. Thans bereikte ons een opgave van de einduitslag. De winkeliers in het kleine stadje Axel in Zeeuwsch- Vlaanderen hebben zich rond St. Nicolaas bijzonder ingespannen om door een prijsvraag ten bate van de vluchtelingenhulp gelden in te zamelen. Dezer dagen ontving het Comité Vluchtelingenhulp 1954 een giro overschrijving van niet minder dan 2000 als op brengst van deze actie. Voor een stadje van rond 7000 inwoners is dit wel een bijzonder mooi resultaat en de plaatselijke middenstand komt hiervoor alle hulde toe. Zij hebben door opzet en uitvoering van deze actie getoond, dat ook de middenstand in een kleine plaats tot prachtig werk voor de vluchtelingen in staat is. „De hele stad Axel was volgeplaktvertelde ons een ooggetuige, die tijdens de actie Axel bezocht, „en je zag geen winkelraam waar géén plakkaat hing.' Met enige weemoed bedenken wij, welk bedrag er bijeengekomen zou zijn, als méér dan de drie winke liersverenigingen, die in ons land een vluchtelingen- actie hebbben opgezet, het „op z'n Axel s" zouden hebben aangepakt. Maar dit doet aan Axel s verdienste niets af Aldus de Persdienst fVti lj^j Comité Vluch- telingeidrulp 1954. De glmeenteraad van Ah2S CÜ'ÖitlïjfcfiESTó April, des avonds te 7 uur ten stadhuize in openbare ver gadering bijeenkomen v^jfc^ahet IrffffirtEielen van de vol gende agenda-punten 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Voorstel tot benoeming van commissies van on derzoek voor de gemeente- en bedrijfsrekeningen over het jaar 1950. 4. Voorstel tot vaststelling van de grondprijzen in plan Zuid met machtiging tot verkoop door B. en W. 5. Voorstel tot a. machtiging aan B. en W. om over te gaan tot aankoop of eventueel onteigening van enige per celen in de kom b. onderhands gunnen van de rioleringen en ver harding van het parkeerterrein. 6. Voorstel tot vaststelling van een plan van in de toekomst uit te voeren verbeteringen van straten, pleinen en wegen. 7. Voorstel om in principe te besluiten tot het aan leggen van een sportterrein en verbetering van de ijsbaan. 8. Voorstel tot riolering, verharding en ontsluiting van het parkeerterrein. 9. Voorstel tot riolering van de Noordstraat en de Kerkdreef en in verband daarmede verbetering van de bestrating van de Kerkdreef. 10. Voorstel tot vaststelling van een regeling inzake het verlenen van een uitkering ineens over het le halfjaar 1955 aan het gemeentepersoneel. 11Voorstel tot geldig verklaring van de vacantie- regeling (toepassing rijksregeling) voor 1955 ten behoeve van het gemeentepersoneel. 12. Voorstel op het verzoek van het feestcomité om een gemeentelijke bijdrage voor de viering van 3) En na al die tijd ontmoet je hem hier in de stad." „Ja, op het Stationsfplein. Ik stond op lijn één te wachten en hij op lijn twee. Ik herkende hem on middellijk." „Is hij knap Jannie knikte bevestigend. „Ja, knapper dan vroe ger, of eigenlijk, hoe zal ik het zeggen niet meer zo verlegen, zo bleu." „Meer zelfbewust dus." „Ja, dat is misschien de juiste definitie." „En hij zou hier in Amsterdam een zaak moeten hebben Wat voor zaak 7" Jannie haalde de schouders op. „Geen flauw idee. En bovendien, het is de vraag, of hij inderdaad hier wel een zaak heeft. Die krijg je toch ook niet in de schoot geworpenm „Nee, maar als je een beetje behoorlijke erfenis krijgt, dan kun je wel wat kopen. „Ja.dat is waar." Ria stond op en keek op haar vriendin neer. „Zal ik nu eens voor detective spelen Hoe heet hij ook weer van z'n achternaam, zei je de 10-jarige bevrijding op 5 Mei a.s. 13. Voorstel tot toetreding als lid van de Bouwkas der Ned. gemeenten. 14. Voorstel tot aanschaffing van een reinigingsauto met gesloten vuilnisemmer. 15. Voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening groot 900.000 voor vóórfinanciering van diverse werken. 16. Voorstel tot het aangaan van een geldlening agroot 340.000 voor de bouw van een nieuwe O.L. School te Axel en een bijzondere lagere school te Spui b. groot 300.000 voor het ontsluiten en verharden van het parkeerterrein c. groot 80.000 voor het leggen van een stamriool in plan West d. groot 50.000 voor de centrale verwarming in de chr. nat. lagere en Ulo-school te Axel. 17. Voorstel op diverse ingekomen reclames tegen aanslagen in diverse plaatselijke belastingen. 18. Voorstel tot vaststelling van diverse begrotings wijzigingen dienstjaar 1954 en 1955 en wijziging van de begroting van het gasbedrijf over 1954. PREDIKBEURTEN. Zondag 24 April 1955. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk. (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat). Geen dienst. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rood kinderschoentje, Zeestraat 2 een bruine herenglacéhandschoen. Polenstraat 22 een sleutel, Beatrixstraat 25. TELEFOONNET ST. JANSTEEN WORDT OPGEHEVEN. Met ingang van Maandag 2 Mei a.s. zal het tele foonnet St. Jansteen worden opgeheven en de aan sluitingen zullen vanaf die dag op het net Hulst wor den overgebracht. Het hulpkantoor St. Jansteen blijft voor de be handeling van celgesprekken geopend van 9 tot 12, van 14 tot 15 en van 18 tot 19 uur. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door Van der Graaf Co. Handelsbbureau te Amsterdam. Op 6 April is het faillissement uitgesproken over L. J. Verwilghen, drukker-boekhandelaat te Hulst en op 13 April over E. J. Wauters, Steenstraat 34 te Hulst. In het faillissement Verwilghen is tot rechter commissaris aangewezen mr. A. J. W. van Royen en in het faillissement-Wauters mr. B. S. Sieperda. In beide gevallen is curator mr. H. B. L. de Rechter te Hulst. AXEL-BIERVLIET. Onze stadgenoten krijgen nog 5 wedstrijden te spelen waarvan 3 tegen de beide laagst geplaatsten, n.l. Bier vliet 2 x en De Zeeuwen uit. Verder komt thuis nog Hontenisse op bezoek en moeten de oranjehemden nog één lastige uitwedstrijd spelen, n.l. tegen Nieuw Borg- vliet, waarvan thuis tegen de verhouding in overi gens werd verloren. Na twee heel zware ontmoetingen wacht Axel nu een lichtere opgaaf, ofschoon het niet uitgesloten is dat als gevolg van het harde spel van j.l. Zondag meerdere spelers verstek zullen moeten laten gaan. Om te beginnen zal Gommers voorlopig de plaats van de Danschutter moeten innemen, een taak die hem overigens met vertrouwen kan worden opgedragen. Van enkele andere spelers is het verder nog niet zeker dat zij Zondag zullen uitkomen. Niettemin verwachten wij al behoeft het geen „walk over" te worden dat de beide punten Zondag wel aan de watertoren zullen blijven. HULST—CORN BOYS. Aan het Jagertje is het twijfelachtig dat er van een gemakkelijke zege zal kunnen worden gesproken. Nog „Kooger. Met twee o's." Ze liep naar de telefoon en nam het boek, dat op het tafeltje voor het t(#stel lag. „Dan gaan we eens zoeken," vervolgde ze, terwijl ze de K zocht. „Als hij een zaak heeft, dan heeft hij naar alle waarschijn lijkheid ook telefoon. Laat eens kijken Kerne beek, KervelKinderwagen fabriekKist, Ko- baldKoenraadsKoo KoogerJa, er staat een Kooger in C. Kooger, Sigarenmagazijn „De Olde Broek", P. C. Hooftstraat 186, telefoon 61266." Jannie sprong op en keek eveneens in het telefoon boek. „C. KDe Olde Broek"ja, natuurlijk, dat moet hem zijn. Hij komt immers ook uit Olde- broekGunst, zeg, wat een geluk." „Nou, bel hem op en nodig hem eens uit." „O, maar zeg, dat durf ik nietDat kun je toch niet doen Ria, die de hoorn al van de haak had genomen, legde haar weer terug en haalde haar schouders op. „Nu ja, dat moet je ten slotte zelf wetten. Hoewel, je hebt me een beetje nieuwsgierig gemaakt. Ik wil die Kees van jou ook wel eens ontmoeten." „Nee, dat moeten we op een andere manier in pikken," zei Jannie, half in gedachten. „Heb jij een idee Ria keek haar vriendin enigszins spottend aan. „O ja .ideeën genoeg. Wacht een paar dagen, he? En dan ga je naar de P. C. Hooft en stap je zijn winkel binnen. Koop je een pakje sigaretten." „Met alle kans, dat ik door een winkelbediende wordt geholpen en Kees helemaal niet te zien krijg." onlangs wist Hulst, slechts met uiterste inspanning met één doelpunt verschil van deze ploeg te winnen. Het onberekenbare Corn Boys maakt een voorspelling al tijd zeer lastig. Uiteindelijk geven wij aan de thuisclub de beste kansen al zullen de blauw-gelen op verwoede tegenstand mogen rekenen. DE ZEEUWEN-R.C.S Heel wat gemakkelijker lijkt ons het komende duel te Vlissingen. R.C.S. is volop in de running en (behou dens één minder gespeelde match) is haar positie even goed als die van onze stadgenoten. Hier wordt het wel twee punten winst voor de Souburgers. R.K.F.C.—NIEUW BORGVLIET. Een ontmoeting tussen de no. 3 en 5 van de rang lijst vormt op deze competitiedag de wedstrijd van de dag. De thuisclub staat resp. 2 en 1 punt achter op de leiders Hulst en Axel. Zij is dus nog volop in de running. Het is echter een semi-plaatselijke ontmoe ting en in deze Brabantse derby is o.i. alles mogelijk. Bij een eventuele zege van Nieuw Borgvliet zou deze zich nog bij de „runner ups" plaatsen voor een kans- makende promotie met het oog op de versterkte pro motie. Wellicht wordt een gelijk spel hier echter het resultaat. TERNEUZEN-ZEELANDLA. Voor het herboren Terneuzen is er indien Zon dag van de hoofdstedelingen gewonnen wordt nog een redelijke kans dat er een sport stijging op de com petitieladder in zit. In het Westelijk Bolwerk geven wij de rood-zwarten veruit de beste kansen en daar mede zouden er dan nog altijd zes candidaten zijn voor 3, resp. 4 plaatsen in de tweede klasse. METO—HONTENISSE. De blauw-witte Hontenissenaren zijn de enige ploeg die Zondag over de Schelde moeten. Wij geloven niet dat er in deze reis naar de tricolore s winst zit en zien de Brabantse ploeg op eigen bodem met de winst gaan strijken. Zodat er al met al geen grote verschuivingen in de rangschikking plaats zullen hebben. 'n Wonder, op hoe korte termijn die helpen. Binnen een paar minuten Nog vóór die Rennies zijn ge- naal karakter te geven, hetgeen naar de organisatoren verwachten, de aantrekkelijkheid van de koers aan zienlijk zal verhogen. Verder is er mede door de „Actie Race-Rijwiel" waarvoor deze wedstrijd meetelt een zekere animo te bespeuren onder de Nederlandse klasse-renners cm speciaal aan deze wedstrijden in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen deel te nemen. Indien de toestemming van de betreffende autori teiten hiervoor wordt verkregen, zal ditmaal ook een ander parcours gevolgd worden, dan tot nu toe steeds het geval was. Van verschillende zijden en vooral ook van deskundige wielersportmensen werd er op gewezen dat, hoewel het zeer aantrekkelijk is voor het publiek het parcours binnen de gemeente toch eigenlijk niet zo bijzonder geschikt is voor een amateurswedstrijd, om daarop een 70 maal in de ronde te „tollen". Ook door de K.N.W.U. is er in haar officieel or gaan meermalen op gewezen, indien er mogelijkheden waren de z.g. „criterium-rondjes rond een kerk of buurt" te vermijden, deze aan te grijpen en liever grotere of althans enkele grote ronden te laten ver rijden. Ook in „Wielersport" is er op gewezen dat er zeker een aantrekkelijk en attractief aspect voor de sportliefhebbers in de „kleine rondjes" aanwezig is, maar, aldus dit blad, wordt de wielersport er over het algemeen niet mee gediend, daar de renners zich in deze meest kronkelige en bochtige parcoursjes niet ten volle kunnen ontplooien. Het bestuur van „Volharding" heeft nu gemeend in deze kwestie de gulden middenweg te kiezen en een wielerwedstrijd te organiseren op een parcours met grote en kleine ronden, zodat èn aan de wensen van de renners, i.e. de K.N.W.U. èn aan de wil van het publiek wordt tegemoet gekomen. Zo is aan het Provinciaal Bestuur van Zeeland een verzoek gericht om evenals voor de koers van 15 Augustus 1953 weer te mogen beschikken over de Beoosten Blijsche straat, de Lange Dreef en de Armendijk, terwijl aan de Inspecteur der Ned. Spoor wegen een dergelijk verzoek werd gericht met be trekking tot de los- en laadweg over het stations emplacement te Axel. Van het gemeentebestuur werd reeds toestemming verkregen voor het gewone par cours en nu ligt het in het voornemen van de wielerclub om deze grote en kleine ronde via de smolten op Uw tong, behoort het zuurbranden tot het verleden. Rennies kunt U altijd en overal innemen, Armendijk ahn elkaar te koppelen. - j. onopvallend, zonder water of wat ook. apmf U nl •fssg iM Zodoende wil men dan een zevental ronden laten Ing. Med. verrijden hls vóftjtNoordstraat, Nieuwstraat, Bui- Duivensport. t CONCOURS OP ARRAS. De Duivensociëteit „De Verwachting" alhier had Zondag een concours op Arras, afstand 135,5 km. Snelheid eerste duif: 1061,8 meter. De uitslag was1. Ch. Tieleman 2. P. Groot- haert3. M. de Witte 4. en 10. C. van Acker 5. en 7. Jac. Vasseur 6. M. Dieleman 8. J. v. d. Berge 9. C. Heijnsdijk, allen te Axel. - Wielrennen. DE PINKSTERRONDE VAN AXEL. Voor amateurs en onafhankelijken en met internationale deelname. Nog nauwelijks is de nieuwelingenkoers van Pasen gepasseerd, of de actieve Axelse Wieler-Supporters- club „Volharding" is reeds weer druk bezig aan het organiseren van de Pinksterronde voor amateurs en onafhankelijken, die zoals men weet op 31 Mei a.s. (3e Pinksterdag) zal plaats hebben. Alle krachten worden ingespannen om van deze wielerwedstrijd iets speciaals te maken en zo is het bestuur van de wielerclub al in contact getreden met de B.W.B., om door deelname van een aantal Belgische renners deze wielerwedstrijd een internatio- tenweg, Armendijk (richting spoorhuis), Lange Dreef, Beoosten Blijsche straat, Oude weg, via de los- en laadweg van het station weer naar de Armendijk en via Armendijk, Polenstraat. Walstraat en Markt weer terug naar de Noordstraat. Na deze zeven grote ronden, die bij elkaar een totaal van ruim 70 km. bedragen, zouden dan nog een 25-tal rondjes op het gewone parcours binnen de gemeente moeten worden gereden, hetgeen neer komt op een afstand van tegen 45 km., zodat de renners dan in totaal 115 km. moeten afleggen. Hoewel ons nog meer dan een maand scheidt van de Pinksterronde kwamen toch reeds inschrijvingen binnen en zo zal men naast onze plaatselijke favo rieten Romeijnsen en Verhelst, ook Van Sluijs uit Vlissingen aan de start zien, terwijl de winnaar van de nieuwelingenkoers van vorig jaar Jan Heiden uit IJsselmonde en verder o.a. de Brabantse renners Rijn vos, van Batenburg, F. Stevens en Hooymaeyers zich reeds opgaven voor deelname. Laten wij hopen dat nu ook de weergoden dit sport gebeuren gunstig gezind zijn, opdat op Pinksterdrie weer duizenden wielersport-enthousiasten uit onze om geving zich in Axel zullen kunnen verlustigen aan hun sport. „Tja, dat moet je natuurlijk riskeren. Ênfin, denk er maar eens over na. En laten we nu als de wind het eten gaan klaar maken, want het is al over half zes en om half zeven moet ik in dienst." Hoofdstuk 2. SIGARENMAGAZIJN „DE OLDE BROEK". Jannie Geertsema sloot haar schrijfmachine af en ging met de getypte brieven naar het privékantoor en klopte aan de deur. Na het gebruikelijke „binnen" van de baas, ging ze door de deuropening en legde de brieven op het brede bureau. De man las in een snel tempo de epistels door, verbeterde een tikfout en streek toen met forse lijnen zijn naam er onder. Toen keek hij het meisje aan. „Dat is alles voor vandaag, Jannie." „Dank U Uwel, meneer. Zal ik de brieven maar meteen meenemen naar de bus „Ja, dat is goed. Tot morgen dan." „Ja, meneer. Goeden avond, meneer." „Dag, Jannie." Het meisje liep terug naar haar bureautje, vouwde de brieven en sloot ze in de enveloppen, waarop de zegels al geplakt waren. Ziezo, als die Amerikanen kwamen, zou dit weer een mooi centje voor de zaak betekenen. Zo'n reisbureau was toch maar een goud mijntje. Enfin, ze verdiende er ook behoorlijk en nooit druk, behalve dan in de twee seizoenmaanden. Maar andersvan half negen tot half vijf net een uur voor de lunch, dat was toch niet gek. Vlug trok ze haar mantel aan, zette voor de spiegel in de 'binnenkant van haar kast haar hoed op ,borg nog een weerbarstige haarpiek weg en sloot toen de deur. Even later liep ze in de grauwe Novembermist het Damrak af naar het station. In één van de tram bussen deponeerde ze de post en wachtte toen haar tram af. Er kwam een lijn twee aan en meteen dacht ze* weer aan Kees, die een zaak had in de P. C. Hooft straat. Als ze nu eens Ze was nooit lang besluiteloos. Resoluut liep ze naar de ingang en stapte lijn twee binnen. Er was net nog één zitplaats en toen de tram wegreed dacht ze nog eens aan die avond, nu veertien dagen geleden, dat ze Kees had ontmoet. Sedertdien had ze steeds aan hem moeten denken. Wat was ze vroeger eigenlijk een draak geweest De tram sleepte zich door de drukke binnenstad en Jannie keek met belangstelling naar het vele ver keer, dat tussen Spui en Koningsplein in de knoop zat. Langzaam schoof de tram er langs. Iedere avond weer vond ze het interessant. Alleen 's morgens, als ze een beetje laat was, ja, dan wenste ze wel, dat het wat vlugger zou gaan. Natuurlijk kon ze ook met lijn 24, maar die reed zo'n eind om Toen de tram de Stadhouderskade afzwenkte en de P. C. Hooftstraat inboog, werd ze zenuwachtig. Waar was nummer 186, vóór- of achteraan Het zou wel in de buurt van de Van Baerlestraat zijn. Enfin, ze ging er hier maar af, dan liep ze de rest wel. Zo heel lang was de straat ook niet. (Wordt vervolgd) De J- v H. M. Ed. A. S. H. F. R. Op Maa brengen ar wedstrijd, 9. 10.

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 2