Niet alleen Jam of Vlees diploma-uitreiking technische school BEKENDMAKINGEN. MEER AFWISELING, OOK IN BROODBELEGSELS. BURGERLIJKE STAND. AXEL mm mm jmmmwmmmmMmmmÊmm m mm mm mm wm vms yam mm SPORTNIEUWS HET KANAALZONE - TOURNOOI. - Nadat spreker een historisch overzicht van het liberalisme had gegeven, behandelde hij een tweetal onderwerpen, die zeer speciaal Zeeuwsch-Vlaanderen raakten, namelijk het Delta-plan en de dijken der Westerschelde en de landbouwintegratie. N de pauze werd een groot aantal vragen gesteld, die door de heer Van Rielop deskundige wijze werden beantwoord. De vergadering stond onder voorzitterschap van de heer ir. M. J. Stoel Feuerstein, secretaris van de Kamercentrale Middelburg der V.V.D. TERNEUZEN. Vrijdagavond werd in aanwezigheid van de voor zitter, de heer J. de Klerk, de directeur der technische school, de heer de Nie en het voltallige lerarencorps aan de leerlingen die met goed gevolg de avond cursussen hebben gevolgd de diploma's resp. verkla ringen uitgereikt. In zijn openingswoord Jierdacht de directeur o.m. Adri Kiel, een leerling die in de maand Januari is overleden. Hij schetste de overledene als een hard werkende jongen. Een tweetal van zijn boeken, door de vader aan de heer de Nie overhandigd, zullen ter nagedachtenis in de schoolbibliotheek worden opge nomen. De directeur sprak woorden van dank tot de leraren en richtte zich hierbij tot de heer Lips, die benoemd is tot directeur van de nationale schildersschool te Zwolle. De geslaagden die een getuigschrift kregen zijn A-cursus. Metselen! H. H. Alblicher te Sas van Gent. Bankwerken i W. Ml de Buck en A. A. van Houdt te Terneuzen. Bankwerken - scheepsbouwA. S. A, Lafort te Terneuzen. Auto-montageR. A. de Vries te Terneuzen. B-cursus. Schilderen t J. Bruggeman en W. M. Wisse te Terneuzen A. A. Thomas te WestdorpeJ. M. Strobbe te Vogelwaarde J. L. de Schrijver te Terhole. Metselen a R. *J. de Fouw te Hoek. TimmerenM. C. van Driel, J. H. C. Lammens, A. de Pooter, M. Ch. de Regt en I. J. Rouw te Ter neuzen M. Bareman en G. P. Maas te Axel L. de Blaaij en K. de Putter te HoekJ. Cornelissen te Zaamslag. BankwerkenP. D. Geuqueirre, A. Dees, M. J. Harte, N. de Vin en D. van de Wege te Terneuzen M. J. Boerman, D. J. van Broekhoven, A. C. Diele- man, J. Strijdonk en J. Oppeneer te Axel A. M. Bouchaut en R. F. R. Lafort te Sluiskil F. de Bruijne, J. C. de Bruijne en J. de Ritter, Hoek M. J. Francke, R. J. Neijt en E. J. Ranschaert te Sas van Gent. Auto-montage: J. 't Gilde te Terneuzen. Electro-techniek N. P. van Doorn te Axel Th. M. M. de Gijsel en J. L. Seegers te Sluiskil J. M. de Pooter en M. A. de Vos te Zaamslag. ScheepsbouwC. van Dixhoorn, A. de Blaeij, J. J Harte en J. A. Schippers te Terneuzen. Een verklaring werd uitgereikt aan Autogeen lassen (hospitanten) A. v. d. Broeke, L. de Rijke err A. M. Stoffels te Terneuzen H. P. J. van Maele té Sluiskil. Electrisch lassen (hospitanten) P. W. Eekman te Terneuzen C. R. L. L. Bellotto en F. E. van Doeselaar te Sluiskil Ch. Bolleman, C. M. Verhelst, C. Vinke, P. A. Hoogstraate en C. J. van Kruyssen te Axel. In de strijd om de voorrang slaan de zoete broodbelegsels in ons land geen slecht fi guur. Behalve uit het oogpunt van smaak is deze voorkeur moeilijk te verklaren, want ze zijn voor onze gezondheid niet noodza kelijk en zeker niet onmisbaar. Het is zelfs zo, dat de gewoonte om voornamelijk zoe tigheid op het brood te eten ongunstig kan werken, omdat men er dan niet toe komt waardevoller producten te gebruiken, zoals kaas, vis, vleeswaren en vruchten. Ruim daarom naast de zoete broodbeleg ging een groter plaats in voor de hartige en frisse belegsels. Hartige beleggingen. Bij hartige beleggingen denkt U waar schijnlijk in de eerste plaats aan vleeswaren. U kunt deze klaar kopen, U kunt ze ook voor de verandering zelf bereiden. Beleg Uw boterham met plakjes gekookte nier of lever, met een restje van een gestoofd run der -of kalfslapje, evenetueel met wat ge bakken ui of gehakte augurk er door. Leg ter verhoging van de smaak eens wat mos terd of ketchup onder het vlees. Wat U ook doet, zorg voor variatie niet alleen door zelf te experimenteren met vlees als broodbelegsel, maar ook door eens een ander soort vleeswaren te kopen. Overigens zijn er nog meer hartige be. leggingen op het brood dan alleen vlees waren denkbaar. Behalve kaas, die U waarschijnlijk wel regelmatig zult gebruiken, is er ook vis. De visaanvoer is op het ogenblik groot. Er zal dus voor ieders smaak wel iets te vinden zijn. Geeft U een boterham met vis mee aan de overblijvers, kijk de vis dan goed na op graten en vellen zij kunnen veel van het genoegen vergallen. Vermijd het, hun te zoute vissoorten mee te geven als er weinig drinkgelegenheid is, dus geen gerookte vis, maar liever gestoomde of niet te sterk gezouten. Heeft U er bezwaar tegen graten te zoeken, koop dan liever filets. Er zijn momenteel zowel bokking- als schar- filets verkrijgbaar. Geef sprot, zolang hij er nog is, een kans en denk ook eens aan ge kookte visiever, gebakken hom en kuit. Onder de hartige broodbeleggingen rang schikken wij ook het ei. Eieren worden, of ze nu zacht dan wel hard gekookt zijn of gebakken, door wel haast iedereen gewaardeerd. Geeft U over blijvers een hard ei mee, hak het dan eens fijn en vermeng het met een beetje mayon naise zo'n ei is werkelijk een verrassing en een heel lekkere bovendien. Een voor deel is, dat het niet tussen het brood uitvalt. Onder de liefhebbers van hartige brood beleggingen telt pindakaas veel aanhangers. Zorg er voor dat de pindakaas niet te droog is, maar goed smeerbaar blijft, wanneer U er overblijvers mee wilt verblijden. Meng het zo nodig aan mte olie. Frisse beleggingen. Laat het niet bij het voornemen blijven eet werkelijk eens fruit of rauwe groente op het brood. Binnenkort kunt U v/eer ge nieten van radijsjes en komkommer. Eet U éénmaal per dag fruit, dan kan dit ook bij de broodmaaltijd gebeuren. Geef Uw kinderen naar school een sinaas appel of mandarijn mee, die U dan thuis kunt schoonmaken, zo nodig in parten ver delen en in de oorspronkelijke vorm in plas tic of vetvrij papier pakken. Op het gebied van broodbeleggingen is er werkelijk keuze genoegzaak is het maar onze keus goed te bepalen. Gedurende de maand- Maart 1955. Huwelijks-aangiften. 4. Willy Constant van Water schoot (van Sas van Gent), 26 j. en Hilda Cecilia Cappendijk, 26 j. 23. Willy Rogier Catherina de Loos (van St. Jansteen), 22 j. en Anna Catherina van den Bos, 18 j. Gehuwd. 4. Hubregt Jan Harte, 69 j., wedn. en Catherina Francisca van Maelsaeke, 42 j. 8. Jacobus Gijsbregt Buijze, 25 j. en Lola Frablewicz, 24 j. 9. Willem Dieleman (van Biervliet), 25 j. en Elisabeth Catharina Wieles, 23 j. 21. Willy Constant van Waterschoot (van Sas van Gent), 26 j. en Hilda Cecilia Cappendijk, 26 j. Geboren. 3. Nellie, d. van Christiaan van Bende- gem en Neeltje van Arenthals. 5. Tanneke Christina d. van Petrus Frederik Eekman en Maatje van de Velde. 7. Stanny Arnold Angelina, z. van Antonius Aimé Marie Gijsel en Juliette Mathilda de Kever. 16. Cornelis, z. van Gijsbregt Koekkoek en Cornelia Jolina Hoogstraate. 15. Adriaan, z. van Adriaan van Dixhoorn en Catharina van Langevelde. 26. Geertrui Magdalena, d. van Jan Cornelis Bakker en Magda- lena Bakker. 29. Miriam Emma Florentina, d. van Alphonsius Desiré Lippens en Juliette Camielia Adol- phina van Britsom. 29. William Achiel Mathilde, z. van Alphonsius Desiré Lippens en Juliette Camielia Adolphina van Britsom. 31. Cornelia, d. van Jan Willem Vercouteren en Judith Durinck. 31. Catha rina Maatje, d. van Cornelis Hendrik Dieleman en Anna Tanneke Meertens. 31. Adriaan Jan z. van Jan Johannes Kotvis en Catharina Barbara van de Wege. Overleden. 6. Franciscus Noens, 78 j., wedn. van Coleta de Brouwer. 10. Martinus Dieleman, 82 j., wedn. van Anna Koster. 16. Emerentia Kindt, 83 j„ echtg. van Augustus Augustinus Aerens. 19. Gerardus Michiel Borghstijn, 27 j.. z. van Theodoras Johannes Borghstijn en Jacomina Janneke t Gilde. VEEVOEDERSTAND OP DE E 55. Op de Manifestatie van Nederlands Ener. gie E 55, welke van 18 Mei tot 3 Septem ber 1955 te Rotterdam wordt genouden zullen ook de mengvoeders onder de aan dacht van het grote publiek worden ge bracht. Er zal een grote stand verrijzen, 30 meter lang en 12 meter breed, waar op onderhoudende wijze de betekenis van het mengvoeder zal worden getoond en waar mfen kennis kan nemen van de belangrijke resultaten welke de mengvoederfabricatie heeft bereikt. Bij de inrichting van deze stand heeft men zich laten leiden door de gedachte, dat het publiek grotendeels uit leken zal bestaan, waarvan velen wellich nog nimmer van mengvoeder hebben gehoord. In de eerste plaats wordt de belangrijke plaats en de groei van deze bedrijfstak onder het oog gebracht. Men stuit op een teer punt bij tentoonstellingen, n.l. het feit, dat ten- toonstellingspubliek afkerig is van cijfer materiaal. Aan het gebruik van cijfers kan men echter niet geheel ontkomen, want hoe zou men zonder cijfers te gebruiken, b.v. kunnen vertellen, dat er in Nederland ruim 2200 bedrijven zich met de bereiding van meng voeders bezig houden. En hoe zou men moe ten aantonen, dat het mengvoederverbruik in Nederland in 1953'54 circa 2.500.000 ton bedroeg, met een geldswaarde van ca. 900.000.000. Men is er evenwel in geslaagd bij het brengen van deze gegevens de en tourage zo aantrekkelijk te maken, dat de bezoekers als het ware ongemerkt de cijfers in zich opnemen. Het publiek wordt daarna duidelijk ge- iriaakt, wat mengvoeders zijn en uit welke grondstoffen diverse soorten mengvoeders worden samengesteld. Bij dit alles zal ook worden gewezen op de rol, welke de labo ratoria bij de mengvoederbereiding spelen. Verder zal mien laten zien de voordelen, die aan het yoederen met samengestelde voeders zijn verbonden. In het midden van de stand wordt een enorm paneel van blauw perspex opgesteld en hierop zal worden afgebeeld het verloop van grondstoffen tot mengvoeders bij de mengvoederbereidiing. Ten slotte ziet men diverse machines op gesteld, zoals deze bij de mengvoederberei ding worden gebruikt, o.a. een aspirateur, hamermolen, mengketel.k oekenpers. Deze machines zullen zover als mogelijk ook in bedrijf zijn. DE ZOMERZEGELS 1955. De jaarlijkse serie Zomerzegels, met toe slag, waarvan de extra-opbrengst ten goede komt aan culturele en sociale doeleinden, staat dit jaar in het teken van gebouwen. De bedoeling heeft voorgezeten een aan tal gebouwen uit te beelden, die representa tief mogen worden genoemd voor de Neder landse architectuur van de laatste 50 jaar. De zegels zullen vanaf 25 April tot en met 24 Juni a.s. verkrijgbaar zijn en zullen tot en met 31 December 1956 hun geldigheid voor de frankering behouden. De zegels van 2 en 25 cent zijn ontwor pen door F. Lammers te Haarlem, die van 5, 7 en 10 cent door A. Frederiks te Utrecht. De waarden voorstellingen en kleuren zijn de volgende 2 3 cent Fabrieksgebouw te Rotter dam, grijs. 5 3 cent Postkantoor te 's-Graven- hage, lichtgroen. 7 en 5 cent Beurs te Amsterdam, don kerkarmijn. 10 f5, cent Stadhuis van Hilversum, groenblauw. 25 8 cent Kantoorgebouw te 's-Gra- venhage, roodviolet. De waarde van 7 5 cent is een staand zegelde overige waarden zijn liggende. i BEVRIJDINGSZEGEL. Ter herdenking van het feit dat het op 5 Mei a.s. 10 jaar geled enzal zijn dat ge heel Nederland werd bevrijd, geeft P.T.T. een speciaal zegel uit, zonder toeslag in de waarde van 10 cent. De ontwerper, de heer R. J. Draijer te 's-Gravenhage heeft als hoofdmotief op het scharlakenrode zegel een vlammend zwaard uitgebeeld. De zegels zullen van 4 Mei a.s. af ge durende de gehele maand Mei aan de post kantoren verkrijgbaar zijn. PREDIKBEURTEN. 8 April (Goede Vrijdag). Ned. Herv. Kerk. 7 uur n.m. Ds. P. J Pennings. Geref. Kerk. (Pironstraat)7 uur n.m. Ds. Couvée. Gerei. Kerk. 7 uur n.m. Ds. A. Kuiper. Schaken. Vorige week werd het Kanaalzóne-toumooi voort gezet met de ontmoeting tussen de Axelse en Ter- neuzense schakers, op de bovenzaal van „Het Cen trum" alhier. Zoals te verwachten was bleek Landau niet opgewassen tegen Terneuzen en leed dan ook een flinke nederlaag met de cijfers 1J4—4J4- De gedetailleerde uitslag luidt als volgt Landau Terneuzen 1C. de Putter M. J. Quakkelaar 1 0 2. J. v. d. Hagen J. P. v. d. Staal Vi—Vi 3. R. H. de Ridder A. Stadhouders 0 1 4. M. Jansen P. Mulder 0 1 5. J. Haak A. de Coninck 0—1 6. M. Mattelé G. Dijselinck 0 1 Tafeltennis. A.T. A.CREADY De Axelse tafeltennisclub „A.T.A.Ci probeerde revanche te krijgen voor de onlangs in Sas van Gent tegen „Ready" geleden nederlaag. De Axelaars moes ten evenwel in de Sassenaars weer hun meerderen erkennen en verloren met 1—9. A.T.A.C. II deed het beter en versloeg Ready II met 6—4. REGISTRATIE VAN VOLKSTUINEN. Burgemeester en wethouders van Axel herinneren belanghebbenden er aan dat zij verplicht zijn ver gunning te vragen voor door hen als volkstuinen verhuurde of beschikbaar gestelde grond. De aanvrage moet vermelden een opgave van de ligging en grootte van het stuk grond en het aantal volkstuinen, dat daarop is of zal worden aangelegd, terwijl door middel van een plattegrond of op andere wijze duidelijk moet blijken welke persoon het ge bruik heeft van elke volkstuin. De aangifte moet vóór 1 Mei a.s. geschieden. Axel, 4 April 1955. Burgemeester en wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, Maris. Van Oeveren. TIJDELIJKE SLUITING VAN WEGEN. Burgemeester en wethouders van Axel, beschikkende op een verzoek van de Axelse Wieler- Supportersdub, Polenstraat 30, Axel ,om op Maandag 11 April a.s. een wedstrijd met rijwielen te houden overwegende dat het in verband daarmede nodig is de wegen, waarover het parcours loopt, alsmede die welke daarop uitkomen, voor zoveel nodig, tijdelijk te sluiten voor het verkeer in beide richtingen gelet op het raadsbesluit van 6 Maart 1951 tot over dracht van bevoegdheden aan hun college mede gelet op artikel 6 van het Wegenverkeers reglement besluiten gesloten te verklaren voor het vervoer met alle voertuigen, rij- en trekdieren in beide richtingen op Maandag 11 April 1955 van 14 tot 18 uur: de Noordstraat, de Prins Hendrikstraat van de garage Cito tot de Kerkdreef, de Stationstraat van de Kerkdreef tot de Wilhelminastraat, de Nieuw - straat, de Buitenweg, de Polenstraat van de Buiten weg tot de Walstraat, de Walstraat, de Markt, de Zeestraat van het monument tot de Weststraat, de Weststraat van de Markt tot de Kerkdreef, de Kerk straat, de Schoolstraat en de Kerkdreef van de Oos terstraat tot de Stationstraat. Axel, 17 Maart 1955. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester. Maris. Van Oeveren. OPHALEN VAN HUISVUIL. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend dat in verband met de a.s. Goede Vrijdag het huisvuil niet op die dag maar op Donderdag a.s. zal worden weggehaald door de dienst van gemeente werken. Axel, 2 April 1955. Burgemeester en Wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester. Maris. Van Oeveren. HINDERWET. Burg'emeester en wethouders van Axel brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de Caltex Petroleum Maatschappij (Nederland) N. V., Plesmanweg 5, 's-Gravenhage om vergunning tot wij ziging van de lichtpetroleum-bewaarplaats door ver vanging van de bestaande handaftappomp door een electrische aftappomp met een electromotor van ifo pk. op het perceel gelegen aan de Sassing, kadastraal be kend gemeente Axel, sectie F, nr. 1005. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op WOENSDAG 20 April a.s., des voormiddags 11 uur in het gemeentehuis een open bare zitting worden gehouden, waarin mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aan vrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze ge- ïmeente of in een aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Axel, 2 April 1955. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. TEELT VAN AARDAPPELEN IN VERBAND MET BESTRIJDING AARDAPPELMOEHEID. Burgemeester en wethouders van Axel vestigen de aandacht van belanghebbenden er op dat de voor schriften betreffende de teelt van aardappelen in ver band met de bestrijding van de aardappelmoeheid nog onverminderd van kracht zijn en evenals het vorige jaar in acht genomen moeten worden. Het is verboden aadappelen te telen op grond waar op in de twee voorafgaande jaren aardappelen zijn geteeld. Met inachtneming van die bepaling is aardappel teelt in tuinen slechts toegestaan voor zover de opper vlakte niet meer dan één-derde van het totaal bedraagt. Om eventuele moeilijkheden te voorkomen doet ieder er verstandig aan om met deze voorschriften rekening te houden. Axel, 4 April 1955. Burgemeester en wethouders van Axel, De'Secretaris, De Burgemeester, Maris. Van Oeveren.

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 3