t€RUQ in be moööeR. Wordt het weer n ach twerk J UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON. door HENK VAN HEESWIJK naar een motief van L. K. v. d. Linden c SPORTNIEUWS VOETBALOVERZICHT De To |en begc eertigta borden Arnhem terende ■en syste wegen v terend m De bl; worden t toe. De aangegre deie autc van het vraagt in SDlitsinge Jaar de met reflet de auton moeilijke duisternis lorden le Wanee A.N.W.E rervange ran de iond alle olgens J Bij bor erlichtin vervangir oegepast 'erlichtin naken va riumlicht Dnder me' lan de G Doof dat zuurbranden op Uw maag met 'n paar Rennies. G. M. BORGHSTIJN TEN GRAVE GEDRAGEN. Droevige uitvaart onder enorme belangstelling. Woensdagnamiddag had onder voor onze gemeente zeker ongekende belangstelling de begrafenis plaats van de op zo tragische wijze gedurende de voetbal wedstrijd van Zaterdag j.l. overleden rechtsbuiten van A.Z.V.V. Gerard Borghstijn. Door medespelers en jeugdleden van de club die zijn liefde had. voorafgegaan, die evenals leden van het personeel der Compagnie Neerlandaise de l'Azote, grote bloemstukken droegen werd de lijkwagen ge volgd door een kleine 150 vrienden en genodigden die met de familie aan het hoofd een beeld gaven van het diepe medeleven, dat ook voor het moment van deze uitvaart op zo overstelpende wijze was tot uiting gekomen. Zijn medespelers van het eerste elftal droegen hem grafwaarts. De baar was bedolven onder een overvloed van kransen en bloemstukken van de Axelse en Zaamslagse voetbalverenigingen, van de Directie en de Personeelsvereniging der l'Azote te Sluiskil en tal van andere instanties en familieleden. Ook de jeugdelftallen van A.Z.V.V. waren aan wezig. Toen het stoffelijk overschot in de groeve ge laten was nam de heer J. den Dbelder als voorzitter van A.Z.V.V. het woord en schetste dit verscheiden als een slag die niet alleen de vereniging, maar vooral ook de familie en de vele naaste vrienden en in het verenigingsleven met hem samenwerkende vrienden had getroffen. De mens wikt. maar God beschikt, zeide deze woordvoérder, die besloot met een hartgrondig „Rust zacht, beste Gerard Daarna werd door ds. Pennings op diep ontroerende wijze gewezen op de> vergankelijkheid van 's mensen leven, waarin de dood vaak als een rukwind weg vaagt wat jong, bloeiend en sterk scheen. Spr. wijdde bijzondere woorden aan dit zo droevige verscheiden en eindigde met woorden van sterkte en troost, daaraan de verzekering toevoegend dat God in al zijn daden slechts één uiteindelijk goede bedoeling heeft en sprak daarna de geloofsbelijdenis uit. Aan het einde bad hij nog het „Onze Vader" en met het uitspreken van een korte zegenbede werd daarop deze aangrijpende plech tigheid besloten en verlieten de vele honderden aan wezigen diep onder de indruk de dodenakker, nadat een neef namens de familie dank had gebracht voor het betoonde medeleven. OPENBARE LES EN TENTOONSTELLING LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL. Zoals telkenjare was ook j.l. Dinsdag weer het ogenblik daar, waarop de lokalen van de Landbouw- huishoudschool dienstbaar waren gesteld tot de in richting van de gebruikelijke tentoonstelling. In het eerste lokaal was een gedeelte der tafels met allerlei gebak en mooi opgemaakte schotels be dekt. die vrucht waren van de vervolgcursus. Verder kreeg men een beeld van datgene wat in de huishoudelijke werkles en ten opzichte van .e was- behandeling zoal vereist wordt Een aantrekkelijk ge dekte Paastafel trok aller belangstelling. 's he' ijsaiWL «1 -ten feurn'j!'verzameling van allerlei nuttige kledingstukken en andere hand werken geëxposeerd, zowel op de dag- als op de avondnaaicursus vervaardigd. In het torenlokaal lagen de keurig verzorgde taken die een deel uitmaakten van de lessen in Algemeen Vormend Onderwijs. De wanden waren vt«: rd n fraai., tekeningen en de schriftelijke blijkt: .au dat gene wat in de tuinbouwlessen was opgestoken oogstte eveneens aller belangstelling. Een aardige stand bracht ook de werkstukken ten aanschouwe die ^e kinderverzorgingslessen hadden opgeleverd. het gymnastieklokaal kon men ten slotte door ezellig zitje even verpozen onder het genot van )pje thee met door de leerlingen gemaakt gebak ekjes. was ook nog een kleine expositie van re fijne „.werk- en lampekappencursus te zien, welke bij voldoende deelname binnenkort zal starten. Er bestond, ondanks het regenachtige weer wederom zeer veel belangstelling. Voor de nieuwe in September aanvangende cursus 48) Nu ben jij onverwacht in mijn leven gekomen. De wereld is klein. Je wilt hier blijven en voor me werken. Ik heb in je ogen gelezen, dat je genegen heid voor me hebt opgevat. Maar ik ben een oude vrouw, onder dan je moeder nu zou zijn, als ze nog leefde, al zie ik er nog betrekkelijk jong uit. Jij bent de tweede man in mijn leven, die zijn vrouw wil ver laten voor mij. Wellicht heb jij daartoe meer redenen dan de vorige. Eens heb ik een moeilijke beslissing in mijn leven moeten nemen ik heb er nooit spijt van gehad .Ik had het geluk misschien voor het grij pen, als ik hme z'n gang had laten gaan. Dan zou hij gescheiden zijn en wij manen vrouw. Maar ik heb wel zoveel geleerd van thuis, dat ik het huwelijk als iets beschouw, dat heilig en onverbrekelijk is. Wat God samengevoegd heeft, zal de mens niet scheiden, zei onze oude dominee zo vaak. Dat is me altijd bij gebleven. Daaraan dacht ik ook, toen ik indertijd m'n beslissing moest nemen. Ik heb hem toen gezegd, dat ik nooit met hem zou trouwen, zelfs al zou hij de scheiding doorgezet hebben. Het zou dus niet het minste nut gehad hebben. Dat zag hij wel in en diep in zijn hart hield hij toch van zijn vrouw en, vooral, van zijn kinderen. Wij gingen uit elkander. Wie weet, hoeveel wroeging hij al die jaren heeft gehad van zijn bedrog. Nu sta ik weer voor een beslissing, maar nu ben ik ouder, en misschien een beetje wijzer geworden. Je wilde me „moeder" noemen, en dat vond ik goed. Als je gevraagd had, of je Annie" mocht zeggen. gaven ZICT voiaoenue leerniiyen op voor twee klassen. DE JEUGDHERBERG BAZAR. Met man en macht binnen zowel als buiten de Jeugdherberg „Bleye Haghe" wordt er momenteel gearbeid aan het tijdig gereed komen van de op touw gezette bazar voor het bekende doel, het geriefelijker maken van het interieur van het gebouw. Zo belooft dan deze bazar iets geheel anders .e worden dan hetgeen wij tot dusverre op dit gebied in Axel gewoon waren, en te aanschouwen kregen. Tal rijke pronkstukken, practische gebruiks- en luxe voor werpen. te veel om op te noemen werden reeds ver vaardigd. Daaronder mogen wij wel zeer in het bij zonder noemen een groot, uit vier gemeubileerde ka mers bestaand poppenhuis, dat van alle comfort is voorzien, zoals electrische verlichting etc. Dit fraaie poppenhuis heeft ontelbare werkuren gevorderd. Er is verder een pracht-electrische klok en nog zo heel veel meer. Er komt b.v. een speciale pitrietstand, ter wijl menigvuldige attracties het bezoek aan deze bazar zeker ten volle zullen lonen. Naast het vele dat berekend is op winst maken, past het nu reeds de vele moeite en werkdrift van de Axelse jeugd die deze winter betoond werd, te prijzen. Al diegenen die hebben medegewerkt aan dit mooie doel hebben daarmede een stuk nuttige vrije-tijds-be- steding betoond in het belang van de trekkerssport. Deze avonden zijn alzo zeer productief gemaakt en strekken tot voorbeeld aan alle ojngelui die nog buiten de trekkersbeweging staan, waaronder elementen zijn die niet altijd opbouwend werkzaam zijn. Nuttig gebruikte tijd weert baldadigheid 1 MUZIKALE RONDWANDELING. De harmonie „Concórdia" zal heden. Zaterdag middag een muzikale rondwandeling door onze ge meente maken, waarbij aan het publiek loten zullen worden aangeboden ten bate van het Instrumenten fonds dezer muziekvereniging. ERNSTIG ONGELUK. Toen Woensdagavond omstreeks 6 uur de 6-jarige J. v. d. B. met enige makkertjes in de omgeving van Drieschouwen krijgertje liep te spelen, naderde uit de richting Axel een personenwagen, bestuurd door de heer U. T. Westerterp uit Goes. Ondanks zeer krachtig remmen, waarbij de wagen op twee wielen een hele slag omdraaide, kon de be stuurder een aanrijding niet meer voorkomen. Het knaapje werd door het rechter-achterspatbord van de auto gegrepen en tegen de weg geslingerd. Dr. A. Kats verleende de eerste hulp en bracht het jongetje, dat zeer zware verv had opgelopen in zorgwekke R.K. Ziekenhuis te Sluiskil. ie eerste nuip en oracnt net erwcujdingen aait bet hgpfd ;kke#Öe toestand - naif jhet WEER EEN JEUGD-PIANO-WEDSTRIJD. Zoals in 1953 zal ook thans hier ter plaatse weer een voorronde plaats hebben van een door de Bond van Pianohandelaren in Nederland uitgeschreven p'aio wedstrijd en wel op Woensdag 30 Maart a.s. in de Muziekhandel van de fa. Koster-Dey alhier, des na middags om 2 uur. Evenals de vorige maal zal ook thans eerst bij de aanvang worden bekend gemaakt, door welke des kundigen deze wedstrijd waarvoor reeds thans 41 deelnemers zijn ingeschreven zal worden beoordeeld. Aangezien de organisatoren het leuker vinden reeds bij het naar huis gaan de uitslag mede te kunnen delen, zal ondanks de grote deelname, deze wedstrijd niet over twee dagen worden verdeeld. De deelnemers komen uit alle delen van Zeeuwsch- Vlaanderen. van Hulst tot Oostburg. De winnaar van deze voorronde gaat rechtstreeks naar Arnhem, alwaar in April de eindronde plaats heeft, die in de Paasvacantie zal vallen. SPAARFONDS „O. O." BESLOOT SEIZOEN. Avond van hoogstaand kunstgenot en phenomenale acrobatiek. Voor een zowat totaal bezette „Centrum"-zaal bracht ons plaatselijk spaarfonds O. O." Donder dagavond een bijzondere keur van artisten voor het voetlicht, waarmede dit seizoen op grandioze wijze werd besloten. dan had ik „neen" geantwoord. Maar in „moeder" zag ik geen gevaar. Nu zie je meer in me als een moeder, hoewel ik vele jaren ouder ben. En daarom moet ik hard zijn. Ik heb het uitgesteld, tot je beter zou worden. Dat ben je nu en daarom is mijn ant woord nu een onverbiddelijk „neen". Je moogt hier niet blijven. Je moogt niet scheiden. Ik heb een keer gezien, dat je gebeden hebt. Je bent dus niet onverschillig ten opzichte van de gods dienst. Je moeder was ook een gelovige vrouw, al liep ze nooit met haar geloof te koop ik weet het. Daarom herhaal ik de woorden van onze oude dorps dominee Wat God samengevoegd heeft, zal de mens niet scheiden. Hier hoor je niet je plaats is in Papendrecht. En al lijkt het, dat je huwelijk oen mislukking is geworden, toch zeg ik Terug naar je vrouw. Haar heb je trouw beloofd. Mag je nu die belofte breken Scherven kunnen gelijmd worden. De barsten blijven, maar misschien is dat wel goed, als een herinnering voor de gemaakte fouten. Je zult naar huis moeten gaan en zeggen „Hier ben ik weer. We zijn zoveel jaren getrouwd, we hebber, twee kinderen, maar met ons huwelijk is het fout ge gaan. We moeten het opnieuw proberen." En dar. hebben jullie beiden nog het voordeel, dat je zuiver tegenover elkaar staat." Nol had met stijgende aandacht geluisterd, maar schudde ten slotte ontkennend het hoofd. „Tussen ons kan het nimmer goed wordenWe passen niet bij elkaar. J3ij haar is de zaak alles. Ik ben maar een ornament en verder zal ik het nooit brengen." „Ik heb al gauw gemerkt, dat je behept bent met een soort minderwaardigheidsgevoel. Daar moet je overheen. Ik had het ook. toen ik nog het verpleeg stertje was in het grote ziekenhuis. Maar de erva ringen hebben me doen rijpen en harder gemaakt. Jij hebt ook veel ervaren in je leven. Meer dan ik weet ik hoef het ook niet te weten. Alleen moet ik je dit zeggen Je moet alles overwinnen, er niet aan L^voorzitrer, o? neer nur. van OmK, qfciqc ree cis nu in zijn openingswoord, die tevens zijn maidenspeech als praeses was, dat het bestuur er in geslaagd was voor het komende seizoen een toneelavond vast te leggen- ter opening van het seizoen 1955'56 met het ensemble van Johan Kaart c.s. met „Potas en Perle- moer" oftewel „Potas en Perlemoer met vacantie Zij die geregeld de ontspanningsrubrieken in de grote bladen volgen, weten dat dit onwkende toneel succes reeds ontelbare opvoeringen boekte in één der voornaamste hoofdstedelijke schouwburgen en daaruit valt licht af te leiden dat dit voor Axel een unieke gebeurtenis zal worden op toneelgebied. De voorzitter is er daarom al zowat van overtuigd dat het leden tal van „O. 6 O. in de komende maanden sprongs gewijs zal omhoog gaan. Hierna startte Charles Aerts' Variété-Ensemble ter introductie van deze vlotte kunstavond met het van de Hilversumse zender zo welbekende en alom popu laire radio-kwartet onder leiding van Jan Gorissen. De artisten van dit klein-ensemble zijn van inter nationale vermaardheid. Zij schakelen met het groot ste gemak en virtuositeit van het ene instrument over op het andere. Van accordeon op clarinet of saxo- phon en piano of trompet. Maar daarbij zijn het ook nog refreinzangers van top-klasse. Geen wonder dus dat het automatisch van meet af gelegde contact bij het einde een hoogtepunt bereikte. Ter afwisseling zorgde Peter „Marietje" Piekos voor de verbindende teksten en ontpopte deze zich O-a. als een imitator in het kwadraat die de gewel digste contrasten in stemgeluid en alles wat zich ver der in de wereld van mens en dier hoorbaar uit, wist na te bootsen. Charles Aerts zong als opera-tenor tal van ver zoek- en andere nummers o.a. het Wolgalied uit .Der Zarewitsch en de aria van Nadir uit „De Parel vissers", die de zaal in vervoering brachten, maar een ster-nummer van vlotheid en vaardigheid bracht het acrobatische viertal „The Four Osmani's met hun hogeschoo lder acrobotiek. Zij paarden een ongekende lichamelijke lenigheid aan gratie en bevalligheid, zodat hun korte optreden voo ren na de pauze met stormachtig applaus werd beloond. Drie dezer artisten (de dames) keerden na de pauze terug als de Olympia-zusjes in een Volendam- mer-dansact-nummer, een overweldigend succes. Al de andere artisten keerden in enigszins afwijkend genre na de pauze weer terug om hun succesvol op treden waardig te bekronen met keuze en andere succesnummers. De conference van Peter Piekos was meesterlijk en de avond als geheel een succes, hetgeen ook het ge val was met de tombola en het bal na ter afwisseling en slot. ONDER-CURATELE-STELLING OPGEHEVEN. Met ingang van 21 Maart 1955 is de onder-curatele stelling van de heer M. J. Michielsen, landbouwer te Axel, opgeheven. DOKTERS CONTRA DOMINEE'S TEN BATE DER ONTHEEMDEN. Ten bate van het op je richten vluchtelingen-op- leidings-centrum in Zeeuwsch-Vlaanderen. Waarvoor de lotenverkoop ten einde loopt, zal alhier heden, Zaterdagmiddag een voetbalwedstrijd worden gespeeld zoals wij reeds in ons vorig numer mededeelden. Deze match belooft om haar bijzondere karakter ook vanwege het nobele doel zeer attractioneel te worden. Stel U voor predikanten versus doktoren. Bovendien zal de ontmoeting hoogstwaarschijnlijk worden opgeluisterd door muziek, terwij! de aftrap zal geschieden door onze burgervader. De entrée wordt bepaald op 50 cent per persoon en op het terrein zullen consumpties verkrijgbaar zijn. Het aanvangsuur werd in verband met de Zaterdagse marktdrukte bepaald op half vijf. VOORJAARSMODESHOW. Woensdag organiseerde de firma Dey alhier een voorjaarsshow van dames -en herenkleding in „Het CentrumTweemaal moest deze show worden ge houden om de vele belangstellenden te herbergen en al was het dan des middags niet zo druk, des avonds ten onder gaan, maar er, sterker dan ooit, bovenuit zien te komen. En vergeet niet, dat in eep huwelijk veel vergev enmoet worden en veel gezwegen. Hoe veel huwelijken dreigen er te mislukken door weder zijds wanbegrip, door het toegeven aan stemmingen en met minachting voor elkanders levenswaarden 7 Wil jij de mislukkingen in de wereld nog met één vermeerderen Ik heb je vrouw meerdere malen ontmoet. Misschien heb ik me toen wel eens te ver laten gaan. Dat ik me verzette tegen jouw opname in een ziekenhuis had een reden. Een doel. Ik zag, dat jullie huwelijksschip dreigde te stranden. Daarom wilde ik je bij me houden tot je beter zou zijn. Dat ben je nu. En nu spreek ik met je als een moeder tot haar zoon. In het zieken huis zou je tot dezelfde slotsom gekomen zijn en ge zegd hebben Ik ga scheiden. Geen mens zou je dit plan uit je hoofd hebben gepraat. Daarom moest je bij me blijven. Eens heb ik een huwelijk gered ik wil het weer doen. Over een paar dagen ben je vol doende hersteld om een enkele reis Papendrecht te nemen. Als je verstandig en rustig met je vrouw spreekt, dan kunnen jullie nog wat maken van je huwelijk. Daarvan ben ik rotsvast overtuigd. Ze is ook ouder geworden en wellicht in deze maanden wijzer. Ze zal ook wel nagedacht hebben." Opnieuw schudde Nol energiek het hoofd. „Je hebt haar niet gekend, zoals ik haar gekend heb, voor we trouwde». Ze-was weliswaar een wilskrachtige vrouw, die haar eigen wil doordreef als het er op aankwam, maar toch een, die je kon liefhebben. Daarom koos ik haar, hoewel ik de bezwaren van haar zaak toen al zag. Maar zij praatte dit uit mijn hoofd. Na het huwelijk is alles anders geworden. De Nora uit de verlovingstijd is dood er ontstond een nieuwe Nora de firma Mansink. Ik ben getrouwd met een vrouw van vlees en bloed, mte temperament en liefde. Ik hield een zaak over. De rest is dood, bestaat niet meer. En nu wil ik scheiden van die zaak. Van de Kon ae yroie zaai mei nee oaicon nauweiijKS aiie belangstellenden bevatten. Het was een gelukkige gedachte om deze show in samenwerking met een aantal winkeliers uit andere branches te organiseren en zo kon men naast de vele practische en fraaie voorjaars- en zomertoiletten ook bijpassend schoenwerk, tassen en hoeden be wonderen, respectievelijk van de firma's Dieleman, Smies en Koster-Dey, terwijl kapsalon Markusse voor het passende kapwerk zorgde. Bloemen en bruids- bouquet voor de bruidsstoet die aan het slot van de show kwam, waren verzorgd door bloemisterij van Hoven, terwijl passende sieraden werden getoond door de fa. van Hilten. Het toneel was gemeubileerd door de fa. Pot, terwijl de verlichting en geluidsversterking werden verzorgd door Radio-Electra de Jonge. De banketbakkerij de Jonge ten slotte was degene die op deze show ook aan de inwendige mens dacht en een uitstekend thé-complet voor de bezoekers ser veerde. Het zou ons te ver voeren details uit deze show op te gaan sommen en wij willen dan ook slechts vermelden dat het geheel dermate aantrekkelijk en ge varieerd werd gebracht, dat de zeer vele bezoekers en vooral bezoeksters enthousiast huiswaarts zijn gekeerd en de deelnemers op deze wijze stellig een voortref felijke indruk hebben gemaakt op deze dag. GEVONDEN VOORWERPEN. Enige spaarbankzegels (bij het postkantoor), Irene- straat 19. PREDIKBEURTEN. Zaterdag 26 Maart 1955. Geref. Kerk. (Pironstraat). 8 uur n.m. Zangdienst. Zondag 27 Maart 1955. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vic. S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. A. C. Honders, van Sas van Gent. Geref. Kerk. 10.30 uur en 3 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk. (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée (bed. H. Avondmaal). Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Ds. Jan Scharpstraat) 7 uur Leesdienst. TELEFOONWEERBERICHT. Met ingang van heden, Zaterdag 26 Maart zullen alle abonné's, aangesloten op de geautomatiseerde tele foonnetten in Zeeland het weerbericht kunnen beluis teren door het kiezen van 0 0 3. Voor een verbinding met deze dienst zijn de kosten van een locaal gesprek verschuldigd. SLAGERSVAKTENTOONSTELLING TE GOES. De Oost-Zeeuwsch-Vlaamse inzenders op de te Goes gehouden nationale slagersvaktentoonstelling kre gen de volgende prijzen toegekend Groep A (fijne vleeswaren) Ere-prijzen A. C. M. Plasschaert, Axel (Gelderse rookworst). Eerste prijzen A. de Koeijer, Terneuzen (rook vlees en blaasham) A. Meeuwsen, Terneuzen (lever kaas en nierbrood) A. Baart-Goethals, Klooster- zande (snijworst) Joh. de Theije, Vogelwaarde (le- verkaas, hamworst en boterhamworst) P. de Theije, Terneuzen (nierkaas. gek harst, hamworst en boter hamworst) J. Van Es, Terneuzen (leverkaas, ham pastei en gebr. kalfsgehakt) A. C. M. Plasschaert, Axel (zwezrikpastei) Tweede prijzen R. Reunis, Hulst (hampastei, bo terhamworst, rolham) A. Baart-Goethals, Klooster- zande (leverkaas, boterham worst) Joh. de Theije, Vogelwaarde (tongenpastei, gek. ham) P. de Theije, Terneuzen (tongenworst) L. M. Hemelaar, Hulst (snijworst, Brunsw. rookvlees) A. C. M. Plasschaert, Axel (cocktail, tongenpastei). Eervolle vermeldingen A. de Koeijer, Terneuzen (snijworst) A. Meeuwsen .Terneuzen (gek. schouder ham) R. Reunis, Hulst (tongenworst en leverkaas) H. F. Kras, Sas van Gent boterhamworst en paté) L. M. Hemelaar, Hulst (boterhamworst) A. C. M. Plasschaert, Axel (kalfsrollade). Afdeling B (sierstukken) Eerste prijzen H. F. Kras, Sas van Gent (boetseerstuk) P. Coenen, Koe wacht (stippelwerk). Tweede prijzen A. Baart-Goethals. Kloosterzande (stippelwerk) vrouw zelf ben ik al jaren gescheiden, al is het niet wettelijk." De vrouw keek hem doordringend aan. „Nol van Veen, je bent er te groot voor géworden, anders zou ik in staat zijn je een draai om je or ente geven. Nu zeg ik meer dan ooit „Je moet terug. Blaas in ie vrouw weer het oude vuur aan, zet de zaak op de tweede plaats en toon je een man, met durf en door zettingsvermogen. Zet een streep onder het verleden en neem de leiding zelf in handen. Die had je nooit los moeten laten. Heb respect voor haar deugden, die ze ongetwijfeld bezit en vergevingsgezindheid voor haar fouten. Maar verlang het ook van haar. Dat is de basis, om weer tot elkaar te komen. Enfin, we praten er nu niet verder over. Ga naar bed en slaap er rustig een nacht over. Ik ben er van overtuigd, dat je morgen of overmorgen me gelijk zult geven. Er ging een week overheen, maar nog had Nol z'n besluit niet genomen. Het woord scheiding kwam niet meer over zijn lippen en dat achtte de vrouw al een winstpunt. Tot de buurt bezoek kreeg van een kleine auto, waaruit een fors gebouwde man.stapte. Hij liep regel recht naar de steeg en belde aan. Toen de deur open getrokken werd, liep hij zonder meer naar boven en lachte tegen Je vrouw, die boven aan de trap met verbazing en enig misnoegen de bezoeker had zien komen. „Ik ben een vriend van mijnheer Van Veen," zei hij, ,,en zou hem graag even willen spreken. Kan dat 7" Annie bleef voor de deur, die naar de kamer leidde, staan en vroeg op enigszins vijandige toon „Komt U, om hem mee te nemen naar Papendrecht Naar zijn vrouw en kinderen „Dat was juist de bedoeling, ja," antwoordde Geurt Koldenbrink. Er kwam een zucht over de. lippen van de vrouw. Langzaam gleed er een glimlach over haar gezicht en /\ruciiiiy V-. cididyc-MeraiuKivcii J. van Es. Terneuzen (verse ham). Behalve de diverse diploma's werden nog de vol- gende extra prijzen aan Oost Zeeuwsch-Vlaamse sla gers toegekend H. F. Kras, Sas van Gent (medaille) P. Coenen Koewacht (medaille) J. van Es, Terneuzen (me. daille) A. C. M. Plasschaert, Axel (medaille). Andere extra prijzen, als gebruiksvoorwerpen, wer- den toegekend aan P. de Theije, Terneuzen en Jok, de Theije, Vogelwaarde. Dinsdagavond werd deze Slatogo III gesloten. In totaal hebben ongeveer 3000 bezoekers deze expositie bezocht. Zorg dan dat U King bij U hebt 1 King houdt U fris, King zorgt er voor, dat U tot de laatste minuut fit blijft voor Uw werk. King pepermunt, het beste dagelijkse middel .er opwekking en verkwikking. Biljarten, OM HET BILJARTKAMPIOENSCHAP VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Voor het binnenkort alhier in „Het Wapen van Zeeland" te verspelen biljartkampioenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen schreven reeds een bevredi gend aantal deelnemers in, dat echter ten hoogste 10 mag bedragen. Nadere publicatie's omtrent deel name en organisatie zullen nog volgen. Nu de voetbalsport ten gevolge van de vorst en andere winterse weersomstandigheden een paar maan den als het ware heeft stil gelegen verwondert het iedereen bij het vorderen van het voetbalseizoen dat de competitieleiding tegen Zondag a.s. voor de 3e klasse D maar een half programma heeft samen gesteld, zodat de helft der clubs weer een Zondi voorbij ziet gaan van gedwongen rust. Ons komt dit zeer eigenaardig voor, temeer daar de vorige Zondag door een te overhaast aflasten van de wedstrijden van Bondswege ook al ver loren ging, terwijl toen o.i. de weersgesteldheid en de conditie va nverschillende terreinen dit niet nood- zalceliiK inaakfe. zAullen onz estadgenoten het lastige karwei krii gen op te kf?pPen aan de Nadorst, waar de return- wedstrijd gespeeld moet worden tegen Zeelandia. Deze wedstrijd is niet onder de „zachte eitjes te scharen en onze stadgenoten zullen. willen zij revanche nemen voor de thuis geleden nederlaag - daarvoor hard moeten werken. Oranje-mannen, alle hens aan dek en van de eerste tot de laatste minuut gestreden voor de volle buit Hulst heeft het o.i. minder lastig in Sas van Gent maar het zware Corn Boys-terrein zou voor de Hul stenaars, die een droog veld gewoon zijn wel eens een handicap kunnen betekenen. Normaliter ligt hier era zege voor de gasten in het vooruitzicht. De wedstrijd die op het oog de meeste spanning voorspelt achten wij nog de ontmoeting tussen Hon tenisseen De Zeeuwen. Hier zou het eigen terrein best de doorslag kunnen geven, want hoewel deze clubs vrijwel van gelijkwaardige sterkte zijn, mra moet de blauw-witten op eigen veld nooit onder schatten. Belangrijke wijzigingen in de rangschikking liggen dus niet in het verschiet. *n Wonder, op hoe korte termijn die helpen. Binné een paar minuten Nog vóór die Rennies zijn gei smolten op Uw tong, behoort het zuurbranden het verleden. Rennies kunt U altijd en overal innemra onopvallend, zonder water of wat ook. Ing. Med. ze drukte de hand, die Geurt al enige tijd had uit gestoken. „Dan bent U welkom," zei ze, met geheel andere stem. „Gaat U maar naar binnen. Hoofdstuk 14. DE STRIJD OM EEN HUWELIJK. Op „Bouwlust" zei Geurt op een middag in Januari tegen zijn vrouw „Ik moet even naar de overkant, een paar boodschappen doen en loop gelijk even Dij Nol en Nora aan." „Best," antwoordde Lien. „Doe ze de groeten vraag eens, of ze een keertje aankomen. Ik heb ze it geen maanden gezien." ,,'k Zal de boodschap overbrengen." Geurt stapte in zijn autotje, die hij sedert een iaa' maanden had en reed naar het veer. Aan de ova- zijde gekomen, deed hij eerst zijn bestellingen en .eel :toen naar zijn oude vriend. De gewoonte getrou» ■ging hij door de garage en via de achterdeur iaat binnen. Doch in de kamer zat Ella te studeren, „Ha, die Ella begroette Geurt op zijn joviale manier. „Meid, meid, wat word jij toch groot. Je hebt vroeger, toen je klein was, heel wat keren aan mi nek gehangen. Dat zul je nu niet meer doen, den) ïk, wel Ze bloosde even én lachte. „Misschien," antwoordt' ze raadselachtig. „Apropos, waar is je vader Het meisje keek hem verbaasd aan. „Vader het haalde ze. „Die is nog steeds in Amsterdam. Nu was het de beurt aan de ander om verbaas: te kijken. „In Amsterdam Wat moet-ie daar doen „Maar weet U dan niet, dat vader een ongeluk <J< had heeft 7" Het meisje aarzelde. „Ik weet niet, of ik het w zegen magVraagt U het maar aan moeder, at U het weten wilt." (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 2