Voetbal-overzicht SABRINA alle sooRten fa j. c vink DRAADOMROEP ÖRUkWÊRk 8 1 UITSLAGEN Dichters onder elkaar „Hé... waar zijn je meubels?!" M'n meubels? 0, die zijn naar de lommerd. Alleen mijn Draadomroep - daar doe ik geen afstand van, want zolang ik die nog heb, is het hier best uit te houden. De hele dag heb ik de mooiste uitzendingen storingvrtj en voor een prikje in huis. En een ge luid om lyrisch van te worden Ja, het geluid van Draadomroep is een genot voor ieder oor, zó helder en natuurlijk. En geen wonder, want zowel de beide Hilversumse als practisch alle buitenlandse uitzendingen (in het 3e en 4e programma) bereiken de luidspreker via de speciale, beschermde muzieklijnen van PTT*. Neem ook een aansluiting en U hoort het fijnste het best! prima uitvoering Markt 12 Axel BILJARTLIEFHEBBERS, op Donderdag 10 Februari a.s. valt de beslissing om het kampioenschap van Axel, bij P. L. Groothaert in café „de la Paix". Nog 2 interessante partijen staan op het programma, n.l. R. DIELEMAN - P. LEUNIS G. A. MATTHEEUWS - P. GROOTHAERT Aanvang 7.30 uur. Studerend meisje zoekt werk voor' 2 a 3 m'iddagen per week. Adres Bureau van dit blad. Te koop Lederen motorjas in goede staat en lederen motorkap, compleet 75. Beatrixstraat 15, Axel. Maandag 14 Februari a.s., 8 uur n.m. in het CONCERTGEBOUW te Terneuzen TONEELGROEP THEATER met het blijspel van het jaar Auter Samuel Taylor. Regie Ko Arnoldi. Décors Friso Wiegersma. Kaarten voor leden 3,25 en 2,25 voor niet- leden ƒ4.— en ƒ3.verkrijgbaar bij J. C. Vink, Markt 12 te Axel en indien voorradig 's avonds aan de zaal. erstrekte gegevens en toelichtingen van voorzitter ên secretaris genoegen. Omtrent de plaats gehad hebbende enquete inzake [eorganisatie van de jaarlijkse Bondsconcoursen gaf voorzitter eveneens een resumé over het gevoerde bestuursbeleid. De enquete heeft bewezen dat één verplicht (federatief) nummer wordt geprefereerd, ter wijl alle deelnemende verenigingen, voorts een tweede nummer uit het eigen repertoire zullen uitvoeren (dit :e door de jury op de concoursdag te kiezen uit wee opgegeven stukken). Deze gespeelde nummers rullen het volgend jaar niet weer mogen worden uit gevoerd werd op voorstel van de praesus besloten. Enkele verenigingen die verplicht zijn (volgens het reglement) naar een hogere afdeling te promoveren, ruien hiervoor wegens de verzwakte bezetting dispen se verzoeken. Het jaarverslag van de secretaris gaf een uitvoerig beeld van het bondsleven, het verloop en het resul taat der plaats gehad hebbende concoursen en de oprichting van de dirigentencursus. De hoogste lof »erd toegezwaaid aan de leidér van deze cursus, die thans een speciaal korps heeft gevormd met het oog op de nog volgende lessen die daarmede in een eind stadium zullen komen. Bestuursmutaties vonden niet plaats in 1954. De voorzitter bracht de heer t Gilde dank voor zijn jaarverslag toen bleek dat het de instemming der 'ergadering had. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleken de ontvangsten te bedragen ƒ2155,10 terwijl de uit gaven'/2521,29 beliepen. Hierdoor liep het saldo terug van ƒ730,15 tot ƒ363,96 hetgeen evenwel niet ver ontrustend is daar nog enkele contributies moeten worden voldaan en ook de deelnemers aan de diri gentencursus hun cursusgelden nog moeten voldoen. Daarmede zullen de bondsfinanciën ongeveer op het zelfde niveau blijven. Bij de bestuursverkiezing kwam eerst aan de orde een voorstel dit in te krimpen tot 5 leden, dit door bedanken van de heer J. Martens uit Hulst en het zich niet voor herverkiezing beschikbaar stellen van de hee rj. F. Filius uit Terneuzen. Na de pauze bleek de heer Filius op zijn voornemen te zijn teruggekomen en stelde de voorzitter de be stuursverkiezing aan de orde. Bij enige candidaat- stelling werd notaris L. Bekaert uit Watervliet in de vacature Martens gekozen. De heren Filius en Iz. de Hullu werden ook bij enige candidaatstelling herbe noemd in hun functie. De voorzitter deed een beroep op alle verenigingen aan het jaarlijkse Bondsconcours te Watervliet (B.) deel te nemen of in elk geval daar acte de presence te geven. Deze vereniging, die haar 115-jarig bestaan hoopt te vieren maakt (zo lang het spr. heugt) deel uit van de Bbnd(en) van Zeeuwsch-Vlaanderen. Zij zijn als het ware met ons vergroeid. Laten wij onzer zijds tonen hun hartelijke vriendschap op prijs te stellen doo rons aller aanwezigheid in Watervliet. De voorzitter volstond verder met mede te delen, dat ten opzichte van de grensfaciliteiten na overleg met de autoriteiten te zijner tijd uitvoerige en punc tuele mededelingen zullen volgen van het bonds-secre- tariaat. Hij besloot na een bondig afgewerkte om vraag aan het slot der buitengewoon vlot verlopen vergadering deze jaarvergadering met een tot weer ziens in Watervliet. Alleen de muziekverenigingen van Hoek en Hoofd plaat waren niet ter vergadering vertegenwoordigd. buiten Smit de Sassenaars de leiding, welk staaltje hij even later herhaalde door handi gdoor de Vlissingse defensie te switchen. De Zeeuwen kwamen er toen wel wat beter in, doch wisten het net niet meer te vinden, terwijl ook de Sassenaars hun kruit hadden verschoten en alzo met 31 de oranjehaan victorie kraaide. De wedstrijd ZeelandiaMeto werd afgelast. AXEL-METO 2—0. Onze stadgenoten heroveren de kop-positie. Rechtervleugel zorgde voor verdiende zege. In een niet altijd fraaie, maar overigens sportieve kamp wisten onze favorieten, na langdurige en moei zame strijd in de tweede helft de victorie te bezegelen. Daardoor beklommen zij opnieuw de reeds een paar maanden ingenomen eervolle positie van de troon. Onder de in deze wedstrijd betoonde zeer correcte leiding 'van de heer Hogenboom uit Middelburg en ten aanschouwe van een 700-tal toeschouwers startten beide elftallen met één invaller. Bij de Oranjehemden speelt Schelleman linksbinnen, terwijl Deij naar de rechtsbinnenplaats is verschoven. Direct beginnen de Brabanders een vinnig offensief. Deze start stelt de Danschütter reeds in de eerste minuten voor enkele lastige problemen, waaraan de maand rust wel niet vreemd schijnt te zijn. Onze an- J ders constant spelende defensie schuttert wat on wennig en dat gaf vele oranje-supporters gedurende het eerste kwartier geen bepaald veilig gevoel. In deze periode zagen wij fraai kopwerk van rechtshalf Stock man en het duurt een tiental minuten eer het overwicht der gasten zich omzet in een meer wisselende kamp. De oranje-witte aanvallen lopen een paar maal in de buitenspelval. De thuisclub komt er steeds beter in en forceert de eerste hoekschop, die vóór de rust nog door een viertal corners wordt gevolgd, doch welke geen resultaat opleverden. Langzamerhand tekent het spel van Axel zich agressiever af, doch vlot samenspel zit er niet in de aanval. Eenmaal werd een fraaie door de linksbuiten geschapen kans onbenut gelaten door dat zijn partners achter bleven. Een gloeiende kogel van Deij werd door een Meto-been gestuit. Dezelfde speler kopte nog een keer fraai in, doch doelman Hoeks was bij Meto de beste man en zijn beide backs Hop mans en Sebrechts wisten het restant van de Axelse aanvalsdruk voor de rust steevast op te ruimen. Bij de rust had nog geen der beide partijen het net ge- [vonden (0^0). In de tweede helft beginnen de gasten weer direct verwoed en bij een vrije schop vormen de Axelaars het bekende muurtje en werd verder gevaar verijdeld. De Axelaars trekken daarop van leer en Deij neemt keeper Hoeks onder schot doch deze is op zijn post. Bij een volgende aanval van de oranje's over links maakt Hopmans een duidelijk zichtbare penalty. Kalm plaatst aanvoerder Deij de bal zuiver en onberispelijk in de touwen en na 7 minuten heeft Axel de leiding (1-0). Direct hierna forceren de gasten een hoek schop, die echter niets oplevert en weer met een pit tige oranje-aanval wordt beantwoord. De aalvlugge rechtsbuiten v. d. Berge kogelt het leder, dat door Deij behendig tot vlak voor de doelmond is opge bracht, rakelings over het doel. Opnieuw volgt een Meto-aanval die wee reindigt in een corner, doch an dermaal herneemt de thuisclub het initiatief. Het trio v.d. Berge, Deij en op de andere vleugel Dieleman bouwt tal van goede aanvallen op, die resulteren in goede, doch door Hoeks even fraai gestopte schoten en een tweetal snel op elkaar volgende corners. Schitte rend stopt Hoeks een prachtschot van Deij en een ver hoog schot van Jansen weet hij nog juist over de lat te wippen, nieuwe corner. Er hangt een doelpunt in de lucht en dit komt als Deij fraai naar zijn buitenman d. Berge een haarzuivere center lanceert. De snelle rechtsbuiten rent er als een terrier mee door de Hoger- heide-defensie heen en knalt het leder onhoudbaar in het doel, zodat na een half uur in de tweede helft de voorsprong welverdiend op 2—0 is gebracht. In de resterende tijd doen de gasten nog vergeefse po gingen de eer te redden. Zij komen evenwel niet ver der dan een tweetal corners en Brugge en Jan Jansen zijn nu beter ingespeeld en ook de Danschutted is weer de kalmte zelf en redt op zijn beproefde wijze bij een paar kritieke momenten. De slotphase brengt nog enige verwoede Axelse aanvallen, die nog een paar hoekschoppen opleveren, de laatste uit een „poeier" van Jansen, die opnieuw ternauwernood door De stand in de 3e klasse D is thans Axel 14 10 2 2 36-11 22 Nieuw Borgvliet 16 10 1 5 37-31 21 Hulst 14 8 4 2 45-25 20 R.K.F.C. 14 4 2 34-21 20 R.C.S. 14 7 4 3 48—24 18 METO 14 4 6 4 21—21 14 Terneuzen 14 5 3 6 38-30 13 Zeelandia 12 4 2 6 18-31 10 Corn Boys 13 4 2 7 oo CM 10 Hontenisse 15 4 1 10 25-37 9 De Zeeuwen 14 1 4 9 26-44 6 Biervliet 14 2 1 11 25-62 5 Hoeks over de lat wordt gewipt. Axel probeert nog maals het uiterste maar dan fluit de arbiter het einde van een in de tweede helft tot spannende momenten opgevoerde faire strijd. Bij Axel waren Deij en v. d. Berge in de aanval de besten en Stockman vertoonde met de Danschütter de beste vorm in de verdediging. Bij de gasten was de verdediging het sterkste deel en, keeper Hoeks veruit de beste. Hun schutterscapaciteit openbaarde weinig stootkracht. NIEUW BORG VLIET—HULST 2—4. De match van de dag had ditmaal plaats op liet Nieuw Borgvlietveld en het was de thuisclub aan te zien dat haar aan het winnen van deze wedstrijd veel gelegen was. Blijkbaar was het tempo waarmede de Brabanders van stapel liepen dan ook te hoog. De Hulstenaars namen het heel wat kalmer op en toen de eerste stormlopen verflauwden kwam prompt aan de overzijde het succes doordat Seghers de gasten de leiding bezorgde. DDit successen prikkelde de blauw gelen tot nog feller aanpakken en nog voor er een half uur was gespeeld gaf de midvoor met een fikse kopstoot de Brabantse keeper andermaal het nakijken. Door Buron werd nog voor de rust de achterstand verkleind tot 12. Na de hervatting begonnen de Zeeuwsch-Vlamingen met een dosis zelfvertrouwen nadat al spoedig de midvoor het overwicht in een, derde doelpunt had omgezet. Ook nu behielden de gasten het initiatief. Hun grotere productiviteit bleek toen Picavet vanaf de linksbuitenplaats het vierde doelpunt in de touwen joeg, waarmede de strijd eigenlijk beslist was. Het spel was er intussen niet vriendschappelijker op ge worden. Af en toe werd er tamelijk hard en te fors gespeeld. Het was ten slotte RRozendaal die de achter stand van de gastheren nog wist in te lopen, doch dit kon niet meer baten. De Hulstenaars hadden hun schaapjes op het droge en m maakten een abrupt einde aan het leiderschap van één week van de Brabanders. Op papier staan zij nog no. 2 (door twee meer ge speelde wedstrijden) maar met hun elf verliespunten zijn zij nu in werkelijkheid benelen het niveau van R.C.S. (met 10 verliespunten) beland en kunnen zij practisch niet meer tot de koplopers worden gerekend. HONTENISSE—R.K.F.C. 0-5. De blauw-witten hebben niet aan de verwachtin gen beantwoord en, hadden bepaald een „off-day doordat de gasten al spoedig de leiding namen eni na een kwartier al een voorsprong van 0—2 lieten aan tekenen. De thuisclub kreeg een strafschop te nemen, doch voor de zoveelste maal in deze competitie trof deze geen doel. Het schot scheerde de lat. Nogmaals kreeg Hontenisse een prachtkans maar dH Rijck wist deze tot aller verbazing niet te benutten. De Ber- genaren voerden het tempo op en toen de rust aan brak luide de stand 0—5 in hun voordeel. In de tweede helft geloofden de gasten het wel en legden zich hoofdzkelijk toe op consolidatie van hun ruime voorsprong. Hontenisse had nu de wind in de zeilen maar ook dit was niet voldoende om het te brengen tot het redden van de eer en zo gingen de blauw-witten in dit duel roemloos ten onder. CORN BOYS-DE ZEEUWEN 3-1. Op het zware Sasse terrein toonden de Corn Boys zich Zondag weer in vorm. Toch zag het er in weer wil van een serie opeenvolgende tempo-aanvallen van de gastheren niét zo bemoedigend uit, toen na een kwartier spelens De Zeeuwen door een kopbal van hun linksbuiten de leiding namen 0 1). Maar de oranje-witte aanval toonde zich niet ontmoedigd en voor er een half uur gespeeld was had Verhelst de stand vereffend, met welke stand ook van doel ge- wiseld werd. In de tweede helft behield de thuisclub geruime tijd haar overwicht en na 17 minuten verschafte links- A.Z.V.VSPORTKRING SPUI 4-2. Deze match muntte meer uit door spanning dan fraaiheid van spel en was voor wat het spelpeil be treft ver beneden de maat. De thuisclub doelpuntte na 20 minuten spelens door een aardig schot van midvoor Jansen, maar 10 minuten later maakte C. Verschelling gelijk. Na wisselend spel met een niet sterk overtuigende veldmeerderheid van A.Z.V.V. werd met deze stand gerust. In de tweede helft was Fortuna aanvankelijk op de hand der Spuienaren die er daardoor in slaagden na ruim 10 minuten spelens de leiding te nemen door A. Verschelling (1—2). A.Z.V.V. pakte de zaken daarop wat serieuzer aan en het was rechtsbinnen Hamelink die even later de schaal weer in evenwicht bracht. Toen in de tweede helft een half uur ver streken was en het offensief der rood-witten steeds geduchter geworden was trof een der vele schoten van Jansen andermaal doel (3—2). Een strafschop werd door den Engelsman onjuist gericht en de keeper werkte de lijnrecht op hem afgeschoten bal uit de gevaarlijke zone. Onder een steeds drukkender offen sief van de thuisclub moest Spui alle zeilen bijzetten maar de A.Z.V.V.-aanval kon maar niet op schot ko men en tal van schoten verdwaalden door slecht richten ver buiten het doel. Een „poeier'' van van Fraaijenhove verdween enkele minuten voor het einde nog in de Spui-touwen en daarmede was het pleit vrijwel beslecht (42). Met de rug tegen de muur sloegen, de gasten de verdere stormlopen manmoedig af. Zij wilden de nederlaag zo klein mogelijk houden en slaagden er in verdere doelpunten te voorkomen. Het was een match om niet lang te onthouden. De Axelaars hebben nu 7 punten voorsprong op Spui dat de tweede plaats inneemt op de ranglijst. DERDE KLASSE D. 24 Corn BoysDe Zeeuwen 31. ZeelandiaBiervliet afg. AxelMeto 2—0 Hon tenisseR.K.F.C. 05 Nieuw BorgvlietHuilst VIERDE KLASSE G. Sluiskil—Steen afg. YersekeLuctor afg. Oost burgRia afg. KoewachtAardenburg afg. Hoofd plaat—Breskens 0—2; Clinge—E.M.M. 2—1. RESERVE TWEEDE KLASSE C. Alle vastgestelde wedstrijden afgelast. ZATERDAGCOMPETITIE *Als U in het gebied van een gemo derniseerd 4-programma-net woont. geeft storlngvrije studioklank staat R. Dieleman er prachtig voor om zijn kampioens titel van vorig jaar te prolongeren, maar P. Leunis en G. A. Mattheeuws zitten de ongeslagen leider vlak op de hielen, doordat deze twee laatstgenoemden ook nog slechts één partij hebben verloren. Daar de heren Leunis en Dieleman elkander Donderdagavond moeten treffen kan dus een spannende kamp tegemoet worden gezien, waarin wij, gezien het prachtige ge middelde van Dieleman de kampioen van vorig jaar de meeste kans geven op de winst en daarmee op het behoud van zijn titel.. Op deze avond zal dan ook de door de Brouwerij Van Waes-Boodts voor dit tournooi beschikbaar ge stelde beker aan de kampioen worden uitgereikt. Ter oriëntering van de liefhebbers die wij hierbij nog willen aanraden deze laatste interessatne partijen te gaan zien in café „de la Paix' laten wij hier onder nog de stand volgen, zoals die luidde na de partijen van vorige week Donderdag TWEEDE KLASSE E. gesp. gew. pt. car. brt. h.s. gem, A.Z.V.V.Spui '42 DriewegenHoek 12. R. Dieleman 7 7 14 1050 111 9,46 65 P. Leunis 6 5 10 881 199 4,43 38 Biljarten. G. Mattheeuws 6 5 10 845 217 3,89 25 HET TOURNOOI OM HET KAMPIOENSCHAP P. Groothaert 7 5 10 1018 199 5,12 36 VAN AXEL NADERT ZIJN EINDE. Jos. Lippens 8 3 6 1023 244 4,19 24 Donderdag a.s. zullen de laatste twee partijen ge I. Groothaert 5 2 4 578 168 3,44 22 speeld worden om het biljartkampioenschap van Axel Fr. Groothaert 7 1 2 925 296 3,14 25 en wel tussen de vier kopmannen van de onderstaande H. van Ham 7 1 2 716 250 2,86 24 rangschikking. Zoals uit deze rangschikking blijkt J. de Rijke 7 1 2 748 300 2,49 28 3a* ars .W ;ut 4- STICHTING ZEEUWSE VOLKSUNIVERSITEIT AFDELING AXEL

Axelsche Courant | 1955 | | pagina 3