Gr( 1 Wrijf Kou en Pijn UIT ONZE OMGEVING AXEL weg met DAMPO BURGERLIJKE STAND. AXEL e- 1 4 I I mmm VERGADERING CENTRALE COMMISSIE VOOR GEORGANISEERD OVERLEG. Op 23 November 1954 vergaderde de centrale com missie ter bespreking van een voorstel van B. en W. tot wijziging van de salarissen in verband met de cir culaire van de minister van binnenlandse zaken. Met waardering werd kennis genomen van het voor stel, dat beoogt, aan de hand van de genoemde circu laire de jaarwedde van de hoofdcommies op het door de minister genoemde bedrag vast te stellen en de jaarwedden van de commiezen en adjunct-commiezen verhoudingsgewijs te verhogen. Tevens werd instem ming betuigd met het voorstel om de jaarwedden der overige rangen op te trekken tot het peil van de ver gelijkbare rijksrangen. Ook de beoogde wijziging in de benamin gvan enkele rangen strookt met het gevoelen der commissie. Ten aanzien van de rang „schrijver le klas gasbe drijf" besloot de commissie te adviseren, deze af zonderlijke benaming te doen vervallen en deze func tie gelijknamig te maken aan die van de overeenkom stige rang op de secretarie, n.l. „schrijver le klasse In dit verband werd eveneens besloten, te adviseren de lagere salariëring voor deze functie aan het gas bedrijf te doen vervallen en deze jaarwedde gelijk te stellen aan het voor de secretarie voorgestelde bedrag. Door de commissie werd ten slotte aan B. en W. verzocht, te willen onderzoeken of de mogelijkheid aanwezig is, in de bij de verordening behorende staat b betreffende de loongroepen meerdere functies op te nemen, teninde op deze wijze meer doorloopmoge lijkheden naar hogere loonklassen te scheppen en in voorkomende gevallen de functie aan de verricht wor dende werkzaamheden te kunnen doen beantwoorden. EERSTE WINTERUITVOERING „K.T.C." Het was Dinsdagavond voor een vrijwel geheel be zette zaal in „Het Centrum" dat „de Koestraat" haar eerste toneeluitvoering gaf in dit seizoen. De voorzitter, de heer Adr. van Riel Sr. heette de aanwezigen hartelijk welkom en memoreerde dat het nu weer al bijna 10 jaar achtereen is dat „K.T.C. voor de Axelse toneelliefhebbers uitvoeringen orga niseert. Geboren in het bevrijdingjaar 1945 wordt het dus volgend jaar het 2e lustrum dat „K.T.C." hoopt te herdenken. Na enkele mededelingen aan de donateurs inzake de contributie en een opwekkend woord zich bij K T.C." aan te sluiten, daar zij aller steun dringend ig heeft, eindigde de voorzitter zijn openingswoord ter nie alvorens zijn verontwaardiging te uiten aan adres van een bepaalde categorie mensen die al- J en niet alleen op uitvoeringen van K.T.C. beren te parasiteren door in de pauze of tijdens bal gratis toegang te verkrijgen. K.T.C. ziet zich oodzaakt door het toepassen van een strenge con- e hieraan paal en perk te stellen. Hierna ging het doek open voor de opvoering van van der Lingen's toneelspel in drie bedrijven „De ichtelinge". In dit spel werd men geconfronteerd t Rita Vermeulen, „de vluchtelinge", die bij een ondervraging door een emigratie-ambtenaar ondekt, dat haar oom-voogd haar belogen heeft en minder éei'bare bedoelingen met haar heeft. Deswege ont vlucht zij haar voogd en komt terecht ten h,uize van de familie Huizing. Het is echter geconstateerd door de politie wat bi) navraag door de familie Huizing uit humane over wegingen wordt ontkend, door Dolf, de zoon des huizes, zelfs op zon wijze ,dat dit bij zijn verloofde haatgevoelens jegens Rita opwekt. Rita's oom weet in zijn kwaliteit van wettig voogd toegang te verkrijgen tot Rita's adres. Deze hernieuwt haar ontvluchtingspoging maar moet tengevolge van een gekneusde5'vóet die zij oploopt bij een sprong uit het raam, ten huize van de Huizings verpleegd worden. Warring verdwijnt als hij verneemt dat door Rita s ongeval dr. de Smet een politiedokter, is opgebeld. De dokter neemt zich voor om met deze „oude be kende" zo mogelijk voor goed af te rekenen en het gelukt hem inderdaad de heer Warring te pakken te krijgen. Tijdens Rita's verblijf bij de Huizings wordt er echter door de verloofde van Dolf, gedreven door haat en jalouzie jegens Rita een minder prettige sfeer geschapen, die bijna tot funeste verwikkelingen leidt. Zij speelt hoog spel enverliest Dolf ,wat uitein delijk leidt tot een „happy end" voor Dolf en Rita, de vluchtelinge. Het uit 3 dames en 5 heren bestaande gezelschap bracht dit stuk, onder regie van P -de Rijcke, op verdienstelijke wijze voor het voetlicht. Toch menen wij hier een critische opmerking niet achterwege te mogen laten. De prachtige inhoud van dit stuk werd o.i. tekort gedaan doordat de spelers niet de vereiste climax wisten te bereiken in het uitbeelden van de gespannen atmosfeer ten huize van de familie Hui zings. Daar allen evenwel hun uiterste best hebben gedaan en het gezelschap vrijwel geheel uit zeer jonge krachten bestond, willen wij deze tekortkoming door de vingers zien. Bij volgende opvoeringen zal naar wij hopen hieraan meer aandacht worden besteed, want „K.T.C." kan beter en onder de jonge krachten is zeer zeker een kern aanwezig met goede aanleg. Aan het einde kon de voorzitter dan ook Aan het einde richtte de voorzitter dan nog dank woorden tot de toneelgroep en meende uit de aan dachtige stilte waarmee het spel gevolgd was te mo gen concluderen dat het stuk goed in de smaak was gevallen. Hierna was het tijd voor het traditionele bal, dat ditmaal opgeluisterd door een gloednieuw Axels en semble, dat voor de tweede maal in het openbaar optrad, een groot succes werd. „De Aerpelkappers", een uit hout- en koperblazers bestaande Boerenkapel, brachten er onder leiding van „Boerke Patat" weer direct met hun vlotte muziek de nodige zwier in en toen de heer van Riel in zijn slotwoord dan ook de „bóeren-muzikanten" compli menteerde voor hun volledig geslaagde medewerking, werden de woorden van de voorzitter met een dave rend applaus van de danslustigen onderstreept. In de pauze had ook weer de grote tombola plaats waarvoor de Axelse middenstand weer een groot aan tal prijzen had beschikbaar gesteld. GLORIEUZE INTOCHT VAN ST. NICOLAAS. Ook onze stad bleef niet achter en zo beleefden wij Woensdagnamiddag weer de waarlijk imponeren de ontvangst van St. Nicolaas ten stadhuize. Onderwijl de „goede Sint'" op het Axelse Capitool door de burgemeester in hoogsteigen persoon werd ontvangen, verzamelde zich een duizendkoppige me nigte op ons eeuwenoude Marktplein en de Axelse jeugd maakte natuurlijk de hoofdmoot uit van deze mensenmassa, die vol roerigheid was. Ten overstaan van het bestuur van de Winkeliers vereniging „Axel-Vooruit" verwelkomde de burge meester „Sint" in recht hartelijke bewoordingen. Wat in de eerste plaats voor de jeugd bestemd is, dient op kinderlijke wijz ete worden vertolkt en telkens weet onze burgervader de juiste snaren bij de jeugd te treffen. In bloemrijke taal, onopgesmukt, maar boven al paedagogisch van inslag was dan ook ditmaal weer de jaarlijkse welkomstrede, Ook het verlanglijstje voor onze vooruitgaande en vooruitstrevende ge meente werd weer ontvouwd. De ondernemingszin van Axels midden- en winkelstand inspireert in toenemen de mate en van jaar tot jaar zien wij vooral de Axelse winkeliersvereniging actief en in de voorste rij, waar het gaat om de belangen onzer stad op de voorgrond te stellen. Oo knu weer trekt dit deduizenden kopers, want niet minder dan ƒ2500 aan hoogst waardevolle prij zen zijn beschikbaar voor hen die in Axel hun in kopen doen en het motto huldigen „Help mensen in nood terwijl U koopt 1" Dat is het dan ook dat St. Nicolaas dreef om vooral het bezoek aan Axel op het voorplan te plaatsen. Hij beloofde zowel de oudere, als de jeugdige Axe laars niet te vergeten. Toen de burgemeester zijn begeesterend woord ge sproken had betrad Sint het bordes van het stadhuis en steeg natuurlijk de jubel uit de kinderkelen. Te paard en in gezelschap van een drietal zwarte Pieten begon daarop de glorieuze rondwandeling door de stad. Voorop reed een reportagewagen, waaruit onafgebroken de St. Nicolaasliederen klonken, die door de omstuwende jeugd spontaan werden mee gezongen. Als altijd was alles op de been en overal werd St. Nicolaas me gejuich begroet, allerwege zijn helpers aansporend met milde hand de pepernoten en lekker nijen rond te strooien. Zo bracht de Woensdagnamiddag weer een onge woon verkeer in de Axelse straten. Altijd blijft de sfeer van dit jaarlijkse evenement voor de jeugd, waar ook steeds de ouderen deelge noot van willen zijn en blijven. Bij het einde van de tocht van Sinterklaas werd hem voor zijn hotel „Het Gulden Vlies een ware ovatie gebracht door Axels jeugd. Niet minder dan vier zwarte Pieten strooiden de pepernoten roet grote kwistigheid onder de honderden jongens en meisjes. Toen de duisternis al begon te vallen hield Sint zijn afscheids-speeche. Daarin verzocht hij nog eens nadrukkelijk toch zeker als echte Axelse jongens en meisjes een verlanglijstje aan hem te doen toekomen. En dan ten slote volgde nog de raad toch vooral in Axel zijn inkopen te doen. Overal ben ik geweest, sprak hij, in Amsterdam, Rotterdam en alle andere grote steden, maar nergens koopt men goedkoper en vindt men groter keus dan in Axel letjes doende kleuters. Moeders en grootmoeders smaakten mede de vreugd van deze jaarlijkse beleving, die weer de eigen jeugd voor de geest bracht en leerden daar ook weer iets, n.l. om bij het ouder worden toch de kunst te ver staan jong van hart te blijven. Versnaperingen en kleine geschenken maakten ook hier de stemming opgetogen. Wij vernam endat ook de lagere en kleuterscholen in dit opzicht niet achterbleven en ook de Sint op bezoek ontvingen, terwijl Zaterdag op de l'Azote de kinderen der fabrieksarbeiders op de gebruikelijke wijze zulen worden onthaald en geschenken zullen ontvangen van de nooit ophoudende milddadigheid van Sint, wiens goedheid grenzeloos is. GOUDEN BRUILOFT. Woensdag woei de driekleur aan de Buitenweg ter ere van de 50-jarige echtvereniging van het bruids paar P. Deij-den Hamer. In de loop van de dag ont vingen de krasse echtelieden tal van schriftelijke en ook stoffelijke bewijzen van belangstelling, terwijl ook verschillende ouden van dagen hun ijverige secretaris en zijn echtgenote kwamen feliciteren. Tot grote verrassing van Piet en Janneke kwam in de namiddag zelfs nog „hoge visite, want St. Nico laas in hoogst eigen persoon met zijn onafscheide lijke knechts onderbrak hier even zijn rondrit door Axels straten, omdat hij met alle geweld wilde tonen dat hij behalve een grote kindervriend, ook wilde laten blijken dat hij de ouden van dagen een liefdevol hart toedraagt. DE „MEIBOOM" IN DE KAP. Woensdag was het in aanbouw zijnde imposante schoolgebouw voor de Chr. U.L.O. benoorden het aan de Gentsevaartstraat gelegen toekomstige par keerterrein, in zodanig gevorderde staat dat de dak spanten gereed waren en naar oud gebruik ter ere daarvan de driekleur bovenop het gebouw werd ont plooid. Te dezer gelegenheid werden de anmbachts- lieden werkzaam aan dit gebouw getracteerd en ent- vingen zij nog een St. Nicolaasgave in contanten. SINTERKLAAS OP DE LANBOUWHUISHOUD- SCHOOL EN BIJ DE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN. Ook op de Landbouwhuishoudschool werd de van af de oprichting bestaande traditie weer gehandhaafd en werd ditmaal in de jeugdherberg weer een recht vrolijk Sint Nicolaasfeest gevierd. De grote conversatiezaal werd nagenoeg geheel in beslag genomen door de talrijke meisjes-leerlingen die in de grootste opgetogenheid Sint en Piet bij het be treden van de zaal toezongen. En het was weer diezelfde echte originele Sint die zo echt aartsvaderlijk zijn vragen stelde en alles van elke leerling bleek af te weten. De meisjes stonden er soms perplex van. Uit zijn lijvig boek diepte hij naam voor naam op en zo kwamen alle leerlingen bij de goed-heilig man, die met zijn schelmse Piet de ganse middag in het teken der belangstelling bleef staan .Want ook die „Piet" in de „Bleije Haghe" was een enige en zeldzame Piet met zijn als ebbenhout zo glimmend zwarte huid, vuurrode lippen en parelwitte tanden. Maar allengs werd de sfeer toch vertrouwe lijker. Er volgd enzelfs spelletjes, leuke dansjes en een aardig tableau en Sint bleek vol lof over wat hij hoorde van die wakkere meisjes. Ter afwisseling valgden tractatie's en daarin deel den ook de aanwezige moeders en belangstellenden. De directrice, mej. Zweedijk en de heer Huitema leg den weer veel eer in met hun initiatief en bij ver nieuwing lieten zij blijken dat opvoeden een kwestie is van juist aanvoelen en begrip. De Landbouwhuishoudschool vierde een alleszins prettig St. Nicolaas feest! Een soortgelijke feestelijke bijeenkomst in dit kader was ook weer de traditionele St. Nicolaaspret voor de kinderen der leden van de afd. Axel van de Bond van Plattelandsvrouwen. Ook hier laaide de levendige vrolijkheid hoog op en kregen wij aardige tafereeltjes te zien van naar pepernoten grabbelende, dan weer zingende en spel- NOG EEN AFSCHEID TEN STADHUIZE. Op uitnodiging van het gemeentebestuur kwamen Woensdagvoormiddag In de intieme sfeer van de trouwzaal van het stadhuis alle ter secretarie werk zame ambtenaren met het dagelijks bestuur der ge meente bijeen om officieel afscheid te nemen van de heer W. A. den Boggende, die na een ambtsperiode van ruim 28 jaar als gemeente-o-ntvanger getrouw te heben vervuld op 1 December wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd aan het einde van deze loopbaan was gekomen. Burgemeester van Oeveren had ook hier de hem altijd zo gemakelijk vallende taak van hoofd der ge meente en „chef de reception" te vervullen, waarbij zijn buitengewone improvisatorische gaven steeds ten vole tot hun recht komen. Ditmaal in een meer intiem-vertrouwelijke kring van alledaagsheid niet zozeer als superieur, maar veeleer als mede-ambtenaar sprekend kreeg dit talent nog meer gelegenheid uit te blinken. Graag voldeed de burgemeester aan zijn plicht bij dit afscheid enkele dingen te zeggen. „Gij hebt in de achter u liggende tijd van bijna 30 jaren de ontwikkeling van Axel medegemaakt. Niet tot de „wonderboom", maar toch wel een bijzondere en bijna merkwaardige ontwikkeling is dit geweest, waarbij het bedrag dat vroeger de begroting vroeg vele malen groter is geworden. Het was geen poëtisch ambt, doch een zeer realistisch vak, waarin slechts sporadisch hooggestemde ideën gelegenheid krijgen zich te ontwikkelen, zoals b.v. Sinclair met zijn „Griffier van Reeuwijk". Het ontvangersambt is niets voor dromerige naturen. Het voert -- om op het ho rizontale vlak te blijven telkens weer tot de rea- litieit. Het is de „bonhomie" van de ontvanger die met een kwinkslag de mensen steeds weer weet terug te voeren tot de werkelijkheid en de eigenschap daar toe bezat u, mijnheer de ontvanger. Evenals de Franse schrijver en wijsgeer H. L. Bergsson, die in zijn werk „Le rire" de werkgever, die onze Lieve Heer ziet als een opperknecht .begrip toonde, zo bezat ook u die gave door in het ambt te bereiken wat nodig is, n.l. de ruimte voor de wereld Hij dankt o.m. met deze woorden de scheidende ontvanger voor zijn vele ar beid voor de gemeente en bood hem namens het ge meentebestuur een prachtig wandbord aan in Delfts Blauw met het wapen der gemeente Axel en een bij zonder toepasselijke tekst aan de achterzijde. D heer den Boggende is zich bewust dat het ambt van gemeente-ontvanger gevoegelijk beschouwd kan worden als dat van het „stiefkind" in de administratie der gemeente .De meeste burgemeesters hebben er dan ook niet de juiste kijk op. Spr. heeft hier de ontwikkeling medegemaakt van een rekening van 2 tot 20 millioen. In het begin kwamen er soms drie mensen per week en dit is wel eens uitgedijd tot 300 per zitdag. Spr. somt tal van bijzonderheden op uit zijn loopbaan als gemeente-ontvanger. Hij denkt ook terug toen hij hier in Axel ook één maal zijn schreden zette op het pad der cultuur en Emiel Hullebroeck (als dichter-zanger) uit Brussel naast Albert Vogel engageerde. Spr. was getroffen door het mooie hem geoffreerde cadeau en bracht het gemeentebestuur hartelijke dank voor deze „beau geste''. Inzonderheid geldt deze dank ook al de mensen met wie hij ten nauwste heeft samengewerkt. De gemeente-secretaris, de heer J. L. J. Maris richt zich daarop tot de heer den Boggende als een der oud sten van het ambtenarencorps. Bij deze mijlpaal van 65 wenst hij de scheidende ontvanger nog meerdere jaren toe in het genot der rust op de lauweren. Hij herinnert aan de talrijke „ups en downs vooral en bijzonder uit de oorlogsjaren toen hij hem moest be zoeken in de cel te Terneuzen om de cijfers van het slot der gemeente-brandkast machti te worden. Mede namens het gemeentepersoncel overhandigde hij hem een fraaie reistas en een luxe sigaren-doos met als inscriptie o.a. het Axelse stad wapen. Ook voor de heer J. Dieleman, die sinds vele jaren remplacerende arbeid verrichtte had de secretaris een blijk van hoge waardering in de vorm van een luxe sigarettendoos met stadwapen. Met enige zee rgevoelvolle woorden dankte ook de heer Dieleman voor dit keurige cadeau. Deze eenvoudige plechtigheid werd nu beëindigd met de aanbeiding van een kop koffie met gebak aan de genodigden, waarna als bijzondere attentie de secretaris nog een verrassing werd aangeboden in verband met zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, waarvoor ook deze zichtbaar getrof fen hartelijk dankte. Meermalen flitste tijdens deze plechtigheid de ca mera om de verschillende momenten op de gevoelige plaat vast te leggen. Des avonds waren de talrijke ambtenaren met het dagelijks bestuur en de gemeente-secretaris de gasten ten huize van de gemeente-ontvanger, alwaar nog eens ta lvan oude herinneringen werden opgehaald Axel verliest in de heer den Boggende een altijd en in intieme kring de revue passeerden, hulpvaardig ambtenaar die zijn taak gedurende bijna drie decennia's op de meest loffelijke wijze heeft vervuld. OVERGEPLAATST. De heer J. de Caluwé te Sas van Gent, sergeant instructeur van de Nationale Reserve te Philippine werd in gelijke functie benoemd hier ter plaatse. WILD ZWIJN GEVELD. Donderdagochtend omstreeks half negen werd in de omgeving van de provinciale weg naar Terneuzen nabij de broeikassen van de fa. Jansen een wild zwijn gesignaleerd, dat zijn weg zocht in westelijke richting. Door het z.g. Buthstraatje werd het nagézeten door een bromfietser tot aan de Buthdijk, waar de ever zijn koers wijzigde en over de Grote Kreek zuidwaarts trok. Te 9 uur werden enkele Axelse jachtliefhebbers op het spoor gezet. Na diverse „crossings" over kreken en watergangen werd de ever, die formidabele afmetingen had, te ongeveer kwart over 9 gesignaleerd in de buurt van Zuiddorpe, waar de Rijkspolitie werd gealarmeerd. In de omgeving van de boerderij van de heer d'Herl in de Moerspuipolder bij Overslag werd de jacht met Succes bekroond. eD ever viel de naderende politie mannen aan en werd met een meesterlijk schot in de kop door één hunner getroffen, waarmede een eind aan de jacht werd gemaakt. Voor de politiemannen en jagers een onverwachte meevaller, daar het dier plm. 100 kg. woog. Alleen de kop en de huid wogen 25 kg. De Axelse jagers arriveerden ter plaatse toen het zwijn juist was neergelegd. Het grote dier, dat een z.g. „beer" of mannetjeszwijn bleek te zijn was bij zonder agressief en is vermoedelijk afkomstig uit de Ardennen. Nog in de voormiddag werd het naar Zuiddorpe vervoerd, waar he kadaver werd gevild. ENGELSE BELANGSTELLING VOOR „BLEIJE HAGHE"! Hoezeer de Axelse Jeugdherberg „Bleije Haghe voldaan heeft aan de Engelse schoolgroepen, die het vorig jaar en dit jaar onze omgeving bezochten, moge blijken uit het feit dat voor het seizoen 1955 een 10-tal scholen plaats besproken hebben met een totaal van circa 3000 overnachtingen. Bij enkele van deze groepen komen ouders en be langstellenden mee. die in de plaatselijke hotels zul len worden ondergebracht. PREDIKBEURTEN. Zondag 5 December 1954. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings, (bed. H. Doop), 2.30 uur Vicaris S. den Blaauwen, 7 uur Jeugddienst, ds. I. Wisse, van Grijpskerke. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper, Geref. Kerk. (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Ds. Jan Scharpstraat) 6.30 uur Ds. H. van Leeuwen. Gedurende de maand November 1954. Huwelijks-aangiften. 6. Comelis Hendrik van Twist 40 j. en Maria Janna de Kraker, 39 j., geh. geweest. 30. Leendert Jacobus Jonker (van Terneuzen), 23 J. en Tanneke Elisabeth Haak, 22 j. Gehuwd. 2. Krijn Johannes Wolfert, 23 j. en Jo hanna Maria Pieternella Verberkmoes, 23 j. 18. Cor nells Hendrik van Twist, 40 j. en Maria Janna de Kraker, 39 j„ geh. geweest. Geboren. 1. Ronald René Josephien, z. van René Giele en Helena Johanna de Bruijne. 2. Wilhelmina, d. van Pieter Bakker en Christina Debora Hamelink. 3. Jacob Jan, z. van Antonius Johannes Bennik en Catharina van Drongelen (van Wijk bij Duurstede). 3. Andries Arie, z. van Dirk de Putter en Jacoba Verschelling. 4. Helena Jacomina, d. van Jacobus Maas en Maatje de Bruiijne. 9. Hilda, d. van Mar- tinus Zegers en Ana Louise Bol. 13. Ewald Augus- tinus Mariëtte, z. van Abraham de Bart en Mathilda Ludovica Lippens. 16. Jerzy Albertus, z. van Petrus Aloysius van Gimst en Genewefa Szlacheta. 19. Wll- lemina Cornelia, d. van Cornelis Anthonie Hoog- straate en Elizabeth Hamelink. 21. Catharina Mar tina, d. van Francois Dieleman en Cornelia Boeije. 27. Willem Theophile, z. van Willem Hamelink en Victorina Seraphina Groothaert. Overleden. 9. Reinier Dieleman, 75 j„ echtg. van Magdalena de Ridder. 13. Maria Anna Michielsen, 18 dagen, d. van Cornelis Jan Michielsen en Susanna Adriana van de Velde. 22. Jozias Pieter Smies, 64 j., echtg. van Dirkje Boer. Hierna kwE herziening do gemeente-secr voorstel tot dening 1954. B. en W. 1 lingen genoer hiermede in 1 stukken overt pen van Ged Blijkens de nister, dat d secretarie en waardering lagere range: nie worden t gen, welke n der daarmee peil van die B. en W. goede onderl zakelijk de 1: normen. Ov nieuwe salar voor georgai Aangezien element in h doende gestt ander te b< Hieraan v vergadering besloten. Als extra de voorzitte: keuring van verbonden Het bestu ernstig bera door de gei lenen der noemx de e G. C. Tail keuring van schrijven ve dat deze bi ciële ovens De heer de hand ve van et-nstiCf daaruit, lu „De heei levering do Zijn". Dergelijk voor een k gevoeld. De heer meente in 1 delftn dat leveranties Daarna goedkeurin De heei de volgem trent de n: en dewelk Zij luid 1Is het a. dat e 15 Oc de Pi op de b. dat h reeds voorzi Is het dat tc arbeic Puttei te om ginne dat, t werkt man lid v 2.

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 2